u istu..crnu boju....i da jebote zenin cacableee_sa wrote:E jesi dijasporac, popišam ti se na lijevi guz.spreca wrote:ljudi smo...nismo taksistibleee_sa wrote:More, 1800![]()
![]()
....toliko ne kosta ni kod ovlastenih
![]()
Koja boja ? 1200-1300, gospodski da se uradi.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#5701 Re: Pitamo Mehanicare ?
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#5702 Re: Pitamo Mehanicare ?
To ti je cijena ako hoćeš da se kvalitetno uradi, može i za milju al' da ti ostane stara boja ispod kedera. 
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#5703 Re: Pitamo Mehanicare ?
A štoš ga farbat uopšte? Korozija, iskuckan, izgreban?
Ne znam kol'ko ti je to pametno ako su neke sitnice bezveze, valja ti ga prodat poslije, a ja ga ne bi farbanog kupio taman da je 10milja na satu
Ne znam kol'ko ti je to pametno ako su neke sitnice bezveze, valja ti ga prodat poslije, a ja ga ne bi farbanog kupio taman da je 10milja na satu
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#5704 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma ima na mjestima od kamencica koji lete sa kamiona koji voze pjesak/sljunak..........ovu cestu kojom se vozim na vikendicu su popravljali(4godine)a oni neznaju da treba taj rasutu materijal nakrivatibleee_sa wrote:A štoš ga farbat uopšte? Korozija, iskuckan, izgreban?
Ne znam kol'ko ti je to pametno ako su neke sitnice bezveze, valja ti ga prodat poslije, a ja ga ne bi farbanog kupio taman da je 10milja na satu
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#5705 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma jebo to ba, odeš u lakirnicu daš broj boje i istačkaš kistom. 
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#5706 Re: Pitamo Mehanicare ?
tako ce i biti..jer tamo dje su udarili kamencici i farba je otisla pa da ne za"rdjableee_sa wrote:Ma jebo to ba, odeš u lakirnicu daš broj boje i istačkaš kistom.
- Darh Wader
- Posts: 448
- Joined: 25/09/2009 19:04
- Location: New Mexico
#5707 Re: Pitamo Mehanicare ?
Danas se parkiram na uzbrdici dignem ručnu auto lagano klizi znači hvata dosta loše na kraju se morao spustiiti na ravniju podlogu da bi auto ostavio.U pitanju BMW e46 2002 čuo sam da imaju problema sa ručnim kočnicama dal' je u pitanju sajla ili nešto drugo. 
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#5708 Re: Pitamo Mehanicare ?

Sta znaci sve ovo????[emoji4] jutros radio spuru, pa rekoh, je l' se vidi sta konkretno???[emoji4]
poslano sa Sonija Ze
-
kB27
- Posts: 2954
- Joined: 17/02/2016 17:46
#5709 Re: Pitamo Mehanicare ?
Poredi neke parametre 'dijagnoze' (prije štimanja) i podešavanja (poslije štimanja). Trebalo bi da su svi kritični elementi dijagnoze odvedeni u dozvoljene granice - e sad za pojedine stavke stvarno ne znam kakve bi morale biti. Mislim da ti je štimao prednji trag (pa samim tim i ukupni trag), imao si jako velike devijacije ali sada je u solidnim granicama.konektovan wrote:
Sta znaci sve ovo????[emoji4] jutros radio spuru, pa rekoh, je l' se vidi sta konkretno???[emoji4]
poslano sa Sonija Ze
Gdje si radio špuru?
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#5710 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Neskovic, istocno Sarajevo. Buni me, velicina naplatka 16, a dimenzija guma od 15" u njihovom prikazu?!kB27 wrote:Poredi neke parametre 'dijagnoze' (prije štimanja) i podešavanja (poslije štimanja). Trebalo bi da su svi kritični elementi dijagnoze odvedeni u dozvoljene granice - e sad za pojedine stavke stvarno ne znam kakve bi morale biti. Mislim da ti je štimao prednji trag (pa samim tim i ukupni trag), imao si jako velike devijacije ali sada je u solidnim granicama.konektovan wrote:
Sta znaci sve ovo????[emoji4] jutros radio spuru, pa rekoh, je l' se vidi sta konkretno???[emoji4]
poslano sa Sonija Ze
Gdje si radio špuru?
poslano sa Sonija Ze
-
kB27
- Posts: 2954
- Joined: 17/02/2016 17:46
#5711 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Koliko ja znam, veličina gume, vrsta gume, istrošenost gume, promjena guma, i bilo šta što ne utječe elemente podvožja nema nikakvog utjecaja na rezultate špure. Vidio si i sam da se špura radi dok je auto 'u zraku', tako da njega boli briga jesu kod tebe 13" ili 17".konektovan wrote: Neskovic, istocno Sarajevo. Buni me, velicina naplatka 16, a dimenzija guma od 15" u njihovom prikazu?!
poslano sa Sonija Ze
Ali nek još neko potvrdi.
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#5712 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Auto u zraku??????!!!!!!! Ja to nisam vidio nikad, a radio sam par puta, svaki put je na zemlji, tj. na platformi.kB27 wrote:Koliko ja znam, veličina gume, vrsta gume, istrošenost gume, promjena guma, i bilo šta što ne utječe elemente podvožja nema nikakvog utjecaja na rezultate špure. Vidio si i sam da se špura radi dok je auto 'u zraku', tako da njega boli briga jesu kod tebe 13" ili 17".konektovan wrote: Neskovic, istocno Sarajevo. Buni me, velicina naplatka 16, a dimenzija guma od 15" u njihovom prikazu?!
poslano sa Sonija Ze
Ali nek još neko potvrdi.
poslano sa Sonija Ze
-
kB27
- Posts: 2954
- Joined: 17/02/2016 17:46
#5713 Re: Pitamo Mehanicare ?
Izvini, nisam se dobro izrazio, sad tek primijetim.
Jeste na platformi, nego sam htio reći da stoji fiksno na mjestu - dakle nema nikakvog utjecaja stanje pneumatika na bilo šta.
Jeste na platformi, nego sam htio reći da stoji fiksno na mjestu - dakle nema nikakvog utjecaja stanje pneumatika na bilo šta.
-
kB27
- Posts: 2954
- Joined: 17/02/2016 17:46
#5714 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pitanje za poznavaoce: kupih danas Dayco zupčasti remen, i nađoh na netu da se može preko broja na remenu provjeriti datum proizvodnje. Proizveden je u 6. mjesecu 2013. godine. Da li je to star remen?
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#5715 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znam šta da ti kažem, ja kad sam mijenjao remenje oba remena su bila dva mjeseca stara...
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#5716 Re: Pitamo Mehanicare ?
Staro je to, pogotovo sto ne znas gdje su bili 3 godine.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Sent from my iPhone using Tapatalk
- doktor_seha
- Posts: 87
- Joined: 06/04/2011 10:13
#5717 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koeficijent kocenja 64% na tehnickom... Je li to premalo?
Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
- doktor_seha
- Posts: 87
- Joined: 06/04/2011 10:13
#5719 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala na odg
Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#5720 Re: Pitamo Mehanicare ?
Valjci imaju vage a isto tako imaju I obloge na sebi.
Sve to utice na koeficjent kocione sile pa I gume na autu...
Lijevi desni razlika je pad
Sve to utice na koeficjent kocione sile pa I gume na autu...
Lijevi desni razlika je pad
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#5721 Re: Pitamo Mehanicare ?
Eh da za one koji kazu da tehnicki pregledi ne rade svoj posao evo jedna ponuda
Auto starosti najmanje pola od fbih prosjeka tj 16/2 8 I vise godina I pola od km tj 100.000 km I vise, neka od stanica u sastavu firme u kojoj radim po pravilniku 45 min.
Vlasnik vozila moze biti prisutan svo vrijeme dobije pravilnik da vidi da nema izmisljanja.
Ispravnost od min 90% ja placam tehnicki manje od 90% u sistem kao neispravan 15 dana ponovljeni tehnicki dzaba i kacimo na forum rezultate tehnickog.
Posteno?
Auto starosti najmanje pola od fbih prosjeka tj 16/2 8 I vise godina I pola od km tj 100.000 km I vise, neka od stanica u sastavu firme u kojoj radim po pravilniku 45 min.
Vlasnik vozila moze biti prisutan svo vrijeme dobije pravilnik da vidi da nema izmisljanja.
Ispravnost od min 90% ja placam tehnicki manje od 90% u sistem kao neispravan 15 dana ponovljeni tehnicki dzaba i kacimo na forum rezultate tehnickog.
Posteno?
- doktor_seha
- Posts: 87
- Joined: 06/04/2011 10:13
#5722 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne vjerujem da ne rade, samo vjerujem da ima svega... Porjeckao sam se na tehnickom oko kocnica, kao ne moze auto proci...
Sreca pa sam nedavno mijenjao diskove, plocice i crijeva i pokazem mu, ne dam da mi kaze da ne valja jer Punto koci kao lud...
Samo je s pocetka malo meksa kocnica i eto na kraju sma se izvukao sa upozorenjem za to.. Naravno necu to ganjati jer auto koci u 16...
Inace je u pitanju Fiat Punto mk1. 2000.g.... Ne znam zasto se momak obrusio na moje auto ali uglavnom na kraju sam prosao tehnicki... I najvise me zanimalo ovo oko koeficijenta...
Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Sreca pa sam nedavno mijenjao diskove, plocice i crijeva i pokazem mu, ne dam da mi kaze da ne valja jer Punto koci kao lud...
Samo je s pocetka malo meksa kocnica i eto na kraju sma se izvukao sa upozorenjem za to.. Naravno necu to ganjati jer auto koci u 16...
Inace je u pitanju Fiat Punto mk1. 2000.g.... Ne znam zasto se momak obrusio na moje auto ali uglavnom na kraju sam prosao tehnicki... I najvise me zanimalo ovo oko koeficijenta...
Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
-
mahalas505
- Posts: 2783
- Joined: 08/10/2005 09:13
#5723 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ovaj @bakir poceo da pise isto ko @semaBakir1 wrote:Eh da za one koji kazu da tehnicki pregledi ne rade svoj posao evo jedna ponuda![]()
Auto starosti najmanje pola od fbih prosjeka tj 16/2 8 I vise godina I pola od km tj 100.000 km I vise, neka od stanica u sastavu firme u kojoj radim po pravilniku 45 min.
Vlasnik vozila moze biti prisutan svo vrijeme dobije pravilnik da vidi da nema izmisljanja.
Ispravnost od min 90% ja placam tehnicki manje od 90% u sistem kao neispravan 15 dana ponovljeni tehnicki dzaba i kacimo na forum rezultate tehnickog.
Posteno?
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#5724 Re: Pitamo Mehanicare ?
@seha ima svega, ali ne u tolikoj mjeri kao sto neki vole govoriti da je to pravilo, nisam mislio uopste na tebe nego na pojedince koji gule na stanice tehnickog pregleda, licemjerno...
na kojem si tehnickom bio, onom na izlazu ili onom kod kruznog?
@mahalas ne uopste, to je bilo kao nesto sto se spontano nadovezalo na pricu
na kojem si tehnickom bio, onom na izlazu ili onom kod kruznog?
@mahalas ne uopste, to je bilo kao nesto sto se spontano nadovezalo na pricu
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#5725 Re: Pitamo Mehanicare ?
mahalas505 wrote: Ovaj @bakir poceo da pise isto ko @sema.
i ja sam dva puta citao ali nisam skontao na kraju sta je Sema, ovaj, Bakir, hotio reći
