Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#5701 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by spreca »

bleee_sa wrote:
spreca wrote:
bleee_sa wrote:More, 1800 :D
ljudi smo...nismo taksisti :lol: :lol: :lol: ....toliko ne kosta ni kod ovlastenih :mrgreen:
E jesi dijasporac, popišam ti se na lijevi guz. :lol:

Koja boja ? 1200-1300, gospodski da se uradi.
u istu..crnu boju....i da jebote zenin caca :lol:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#5702 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

To ti je cijena ako hoćeš da se kvalitetno uradi, može i za milju al' da ti ostane stara boja ispod kedera. :mrgreen:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#5703 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

A štoš ga farbat uopšte? Korozija, iskuckan, izgreban?

Ne znam kol'ko ti je to pametno ako su neke sitnice bezveze, valja ti ga prodat poslije, a ja ga ne bi farbanog kupio taman da je 10milja na satu :mrgreen:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#5704 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by spreca »

bleee_sa wrote:A štoš ga farbat uopšte? Korozija, iskuckan, izgreban?

Ne znam kol'ko ti je to pametno ako su neke sitnice bezveze, valja ti ga prodat poslije, a ja ga ne bi farbanog kupio taman da je 10milja na satu :mrgreen:
ma ima na mjestima od kamencica koji lete sa kamiona koji voze pjesak/sljunak..........ovu cestu kojom se vozim na vikendicu su popravljali(4godine)a oni neznaju da treba taj rasutu materijal nakrivati :twisted: ...nijde to puno , ali ima na 10 mjesta velicine kafenog zrna
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#5705 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

Ma jebo to ba, odeš u lakirnicu daš broj boje i istačkaš kistom. :mrgreen:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#5706 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by spreca »

bleee_sa wrote:Ma jebo to ba, odeš u lakirnicu daš broj boje i istačkaš kistom. :mrgreen:
tako ce i biti..jer tamo dje su udarili kamencici i farba je otisla pa da ne za"rdja :mrgreen: ...sto jeftinije to bolje...naznas ti kako je tesko nama u dijaspori :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Darh Wader
Posts: 448
Joined: 25/09/2009 19:04
Location: New Mexico

#5707 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Darh Wader »

Danas se parkiram na uzbrdici dignem ručnu auto lagano klizi znači hvata dosta loše na kraju se morao spustiiti na ravniju podlogu da bi auto ostavio.U pitanju BMW e46 2002 čuo sam da imaju problema sa ručnim kočnicama dal' je u pitanju sajla ili nešto drugo. :?
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5708 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Image

Sta znaci sve ovo????[emoji4] jutros radio spuru, pa rekoh, je l' se vidi sta konkretno???[emoji4]

poslano sa Sonija Ze
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#5709 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kB27 »

konektovan wrote:Image

Sta znaci sve ovo????[emoji4] jutros radio spuru, pa rekoh, je l' se vidi sta konkretno???[emoji4]

poslano sa Sonija Ze
Poredi neke parametre 'dijagnoze' (prije štimanja) i podešavanja (poslije štimanja). Trebalo bi da su svi kritični elementi dijagnoze odvedeni u dozvoljene granice - e sad za pojedine stavke stvarno ne znam kakve bi morale biti. Mislim da ti je štimao prednji trag (pa samim tim i ukupni trag), imao si jako velike devijacije ali sada je u solidnim granicama.

Gdje si radio špuru?
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5710 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

kB27 wrote:
konektovan wrote:Image

Sta znaci sve ovo????[emoji4] jutros radio spuru, pa rekoh, je l' se vidi sta konkretno???[emoji4]

poslano sa Sonija Ze
Poredi neke parametre 'dijagnoze' (prije štimanja) i podešavanja (poslije štimanja). Trebalo bi da su svi kritični elementi dijagnoze odvedeni u dozvoljene granice - e sad za pojedine stavke stvarno ne znam kakve bi morale biti. Mislim da ti je štimao prednji trag (pa samim tim i ukupni trag), imao si jako velike devijacije ali sada je u solidnim granicama.

Gdje si radio špuru?
Neskovic, istocno Sarajevo. Buni me, velicina naplatka 16, a dimenzija guma od 15" u njihovom prikazu?!

poslano sa Sonija Ze
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#5711 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kB27 »

konektovan wrote: Neskovic, istocno Sarajevo. Buni me, velicina naplatka 16, a dimenzija guma od 15" u njihovom prikazu?!

poslano sa Sonija Ze
Koliko ja znam, veličina gume, vrsta gume, istrošenost gume, promjena guma, i bilo šta što ne utječe elemente podvožja nema nikakvog utjecaja na rezultate špure. Vidio si i sam da se špura radi dok je auto 'u zraku', tako da njega boli briga jesu kod tebe 13" ili 17". :)

Ali nek još neko potvrdi.
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5712 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

kB27 wrote:
konektovan wrote: Neskovic, istocno Sarajevo. Buni me, velicina naplatka 16, a dimenzija guma od 15" u njihovom prikazu?!

poslano sa Sonija Ze
Koliko ja znam, veličina gume, vrsta gume, istrošenost gume, promjena guma, i bilo šta što ne utječe elemente podvožja nema nikakvog utjecaja na rezultate špure. Vidio si i sam da se špura radi dok je auto 'u zraku', tako da njega boli briga jesu kod tebe 13" ili 17". :)

Ali nek još neko potvrdi.
Auto u zraku??????!!!!!!! Ja to nisam vidio nikad, a radio sam par puta, svaki put je na zemlji, tj. na platformi.

poslano sa Sonija Ze
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#5713 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kB27 »

Izvini, nisam se dobro izrazio, sad tek primijetim.

Jeste na platformi, nego sam htio reći da stoji fiksno na mjestu - dakle nema nikakvog utjecaja stanje pneumatika na bilo šta.
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#5714 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kB27 »

Pitanje za poznavaoce: kupih danas Dayco zupčasti remen, i nađoh na netu da se može preko broja na remenu provjeriti datum proizvodnje. Proizveden je u 6. mjesecu 2013. godine. Da li je to star remen?
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#5715 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Ne znam šta da ti kažem, ja kad sam mijenjao remenje oba remena su bila dva mjeseca stara...
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#5716 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Staro je to, pogotovo sto ne znas gdje su bili 3 godine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
doktor_seha
Posts: 87
Joined: 06/04/2011 10:13

#5717 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by doktor_seha »

Koeficijent kocenja 64% na tehnickom... Je li to premalo?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5718 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Nije.
User avatar
doktor_seha
Posts: 87
Joined: 06/04/2011 10:13

#5719 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by doktor_seha »

Hvala na odg

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5720 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Valjci imaju vage a isto tako imaju I obloge na sebi.
Sve to utice na koeficjent kocione sile pa I gume na autu...
Lijevi desni razlika je pad ;-)
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5721 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Eh da za one koji kazu da tehnicki pregledi ne rade svoj posao evo jedna ponuda :mrgreen:
Auto starosti najmanje pola od fbih prosjeka tj 16/2 8 I vise godina I pola od km tj 100.000 km I vise, neka od stanica u sastavu firme u kojoj radim po pravilniku 45 min.
Vlasnik vozila moze biti prisutan svo vrijeme dobije pravilnik da vidi da nema izmisljanja.
Ispravnost od min 90% ja placam tehnicki manje od 90% u sistem kao neispravan 15 dana ponovljeni tehnicki dzaba i kacimo na forum rezultate tehnickog.
Posteno?
User avatar
doktor_seha
Posts: 87
Joined: 06/04/2011 10:13

#5722 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by doktor_seha »

Ne vjerujem da ne rade, samo vjerujem da ima svega... Porjeckao sam se na tehnickom oko kocnica, kao ne moze auto proci...
Sreca pa sam nedavno mijenjao diskove, plocice i crijeva i pokazem mu, ne dam da mi kaze da ne valja jer Punto koci kao lud...

Samo je s pocetka malo meksa kocnica i eto na kraju sma se izvukao sa upozorenjem za to.. Naravno necu to ganjati jer auto koci u 16...

Inace je u pitanju Fiat Punto mk1. 2000.g.... Ne znam zasto se momak obrusio na moje auto ali uglavnom na kraju sam prosao tehnicki... I najvise me zanimalo ovo oko koeficijenta...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#5723 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mahalas505 »

Bakir1 wrote:Eh da za one koji kazu da tehnicki pregledi ne rade svoj posao evo jedna ponuda :mrgreen:
Auto starosti najmanje pola od fbih prosjeka tj 16/2 8 I vise godina I pola od km tj 100.000 km I vise, neka od stanica u sastavu firme u kojoj radim po pravilniku 45 min.
Vlasnik vozila moze biti prisutan svo vrijeme dobije pravilnik da vidi da nema izmisljanja.
Ispravnost od min 90% ja placam tehnicki manje od 90% u sistem kao neispravan 15 dana ponovljeni tehnicki dzaba i kacimo na forum rezultate tehnickog.
Posteno?
Ovaj @bakir poceo da pise isto ko @sema :lol: .
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5724 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

@seha ima svega, ali ne u tolikoj mjeri kao sto neki vole govoriti da je to pravilo, nisam mislio uopste na tebe nego na pojedince koji gule na stanice tehnickog pregleda, licemjerno...
na kojem si tehnickom bio, onom na izlazu ili onom kod kruznog?
@mahalas ne uopste, to je bilo kao nesto sto se spontano nadovezalo na pricu ;-)
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#5725 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by quarterback »

mahalas505 wrote: Ovaj @bakir poceo da pise isto ko @sema :lol: .
:lol:
i ja sam dva puta citao ali nisam skontao na kraju sta je Sema, ovaj, Bakir, hotio reći :D
Post Reply