Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
Nass
Posts: 1795
Joined: 20/05/2010 16:17

#5701 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Nass »

Ne znam.... Moram priznati da sam nazalost razocarana u Nasu Stranku, zbog pisanja njihovih clanova i simpatizera u ovom kriticnom periodu za BiH. Nisu se pokazali kad je najvaznije, i trenutno nemam dobro misljenje o njima. Mada je Pedja Kojovic malo spasio situaciju na kraju.

Zavisno od daljnjeg ponasanja i premisa na kojima budu gradili svoj politicki angazman, vidjet cu da li me mogu pridobiti kao glasaca. Ali trenutno nisam veliki optimista.

P.S. Samo da dodam prije nego neki krenu sa optuzbama na moj racun, ja nisam stranacka osoba, niti sam cvrsti simpatizer ijedne stranke. Biram samo najmanje zlo, tako je do sada uvijek bilo.
Hipatija
Posts: 934
Joined: 10/12/2010 11:47
Contact:

#5702 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hipatija »

Imam i ja (svoja) razočarenja (zato nisam ni glasao za NS), ali me ideja ushićuje i u tu ideju vjerujem. Nedostaju "kvalitetni izvršioci" ideje! Ljudi sve realizuju (zbog pomanjkanja kvaliteta u radu i najbolje ideje mogu propasti).
Naravno, svaki rad zahtijeva i materijalnu podlogu. Kako je obezbijediti Našoj stranci?!
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#5703 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Alfons Kauders »

Hipatija wrote:Imam i ja (svoja) razočarenja (zato nisam ni glasao za NS), ali me ideja ushićuje i u tu ideju vjerujem. Nedostaju "kvalitetni izvršioci" ideje! Ljudi sve realizuju (zbog pomanjkanja kvaliteta u radu i najbolje ideje mogu propasti).
takodjer...

samo se ne bi slozio da su za krah ns-a na izborima krivi iskljucivo nekvalitetni kadrovi... bilo je tu svega, od kontraproduktivne odluke da se postave kao alternativa sdp-u, mada to nisu ni ideologijom ni snagom... preko nemogucnosti (ili manjka zelje) da s bilo kim prave predizbornu koaliciju, pa to blijede i neoriginalne kampanje

ukratko, dennis ima metar posla pred sobom ako ocekuje da ns napravi bilo kakav rezultat 2012...
Nass
Posts: 1795
Joined: 20/05/2010 16:17

#5704 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Nass »

Hipatija, nisam sigurna o kakvim idejama se radi. Na primjer, predstavljaju se kao gradjanska stranka, a neki njihovi clanovi su ovdje podrzavali formiranje vlasti po principu 2+2+2, cime se uvodi ekskluzivni etnicki princip u formiranje vlasti, a sto bi na kraju zavrsilo teritorijalnom podjelom izmedju 3 'naroda', a to je upravo ono sto Dodik i Covic traze. Ja ne razumijem takve 'gradjanske' ideje.

Kazem, ako svoju politiku budu bazirali na drugacijim principima, a ima mozda neke nade za to prema onome sto je Kojovic u zadnje vrijeme govorio..... valjda. Uglavnom, kazem, u kljucnim trenucima su me razocarali, pa cu oprezno pratiti sta dalje rade i zastupaju.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#5705 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by theTruePath »

predsjednik stranke Dennis Gratzs(rodjen kao Muhamed Gracic)...eto ko su i sta su,ukratko,,,,ljudi koji se stide onoga sto su :roll: :roll:
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#5706 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by nellington »

Hipatija wrote:@nellington, čim sam vidio ko je postavio post - znao sam da je nešto vrijedno pažnje.
Što rekla Biljana Plavšić: "A sad mudro!" ( i od nje se može nešto naučiti!?!?).
Treba ovaj "politički savez" podržati na sve moguće načine! Treba ga pretvoriti u opšte-narodni pokret!
Volio bih da dobiju toliko glasova - da im za formiranje vlasti ne treba nikakvo ( ni sa kim) koaliranje!
Hvala majstore na lijepim riječima :)

Općenarodni pokret ćemo još sačekati - dok se narod(i) oslobode iracionalnog placebo-straha kojim su kljukani, dok se nešto učini po pitanju izborno-postizborne zakonske regulative i ostalih svezanih rukava luđačke košulje u kojoj sjedimo od 1995.

Ja jesam SDU-ov mali na forumu :) [simpatizer, ne član, da se razumijemo] ali ne vidim NS kao rivala nego partnera (ma kako trenutno stvari izgledale).
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#5707 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by nosara »

:lol:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#5708 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Alfons Kauders »

theTruePath wrote:predsjednik stranke Dennis Gratzs(rodjen kao Muhamed Gracic)...eto ko su i sta su,ukratko,,,,ljudi koji se stide onoga sto su :roll: :roll:
i koga zaboli za imenom?

ako je sposoban lik, nek se zove adolf dzugasvili kim il pol pot sto se mene tice...
User avatar
plain vanilla
Posts: 70303
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#5709 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by plain vanilla »

theTruePath wrote:predsjednik stranke Dennis Gratzs(rodjen kao Muhamed Gracic)...eto ko su i sta su,ukratko,,,,ljudi koji se stide onoga sto su :roll: :roll:
je li rekao da je promijenio ime jer se stidi porijekla? :-) :-) :-)

eto kakvi smo mi, odmah docekaj na noz, nista ne pitaj
Nass
Posts: 1795
Joined: 20/05/2010 16:17

#5710 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Nass »

Alfons Kauders wrote:
Hipatija wrote:Imam i ja (svoja) razočarenja (zato nisam ni glasao za NS), ali me ideja ushićuje i u tu ideju vjerujem. Nedostaju "kvalitetni izvršioci" ideje! Ljudi sve realizuju (zbog pomanjkanja kvaliteta u radu i najbolje ideje mogu propasti).
takodjer...

samo se ne bi slozio da su za krah ns-a na izborima krivi iskljucivo nekvalitetni kadrovi... bilo je tu svega, od kontraproduktivne odluke da se postave kao alternativa sdp-u, mada to nisu ni ideologijom ni snagom... preko nemogucnosti (ili manjka zelje) da s bilo kim prave predizbornu koaliciju, pa to blijede i neoriginalne kampanje

ukratko, dennis ima metar posla pred sobom ako ocekuje da ns napravi bilo kakav rezultat 2012...
Ja sam stekla dojam da se tu radi o poprilicnim politickim amaterima, koji uopce ne razumiju nasu bh stvarnost. I to je posljednje sto cu reci o njima, jer ne zelim ispasti kao neko ko namjerno pise protiv njih. The End.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#5711 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by theTruePath »

plain vanilla wrote:
theTruePath wrote:predsjednik stranke Dennis Gratzs(rodjen kao Muhamed Gracic)...eto ko su i sta su,ukratko,,,,ljudi koji se stide onoga sto su :roll: :roll:
je li rekao da je promijenio ime jer se stidi porijekla? :-) :-) :-)

eto kakvi smo mi, odmah docekaj na noz, nista ne pitaj

pa nece nikad to ni priznati,ali ko mjenja ime i prezime tek tako
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#5712 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Alfons Kauders »

Nass wrote: Ja sam stekla dojam da se tu radi o poprilicnim politickim amaterima, koji uopce ne razumiju nasu bh stvarnost. I to je posljednje sto cu reci o njima, jer ne zelim ispasti kao neko ko namjerno pise protiv njih. The End.
da... malo su... grlom u jagode... a prekasno su skontali da to nisu jagode, vec govna...
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#5713 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by nosara »

plain vanilla wrote:
theTruePath wrote:predsjednik stranke Dennis Gratzs(rodjen kao Muhamed Gracic)...eto ko su i sta su,ukratko,,,,ljudi koji se stide onoga sto su :roll: :roll:
je li rekao da je promijenio ime jer se stidi porijekla? :-) :-) :-)

eto kakvi smo mi, odmah docekaj na noz, nista ne pitaj
Politicar koji mijenja ime kao da je bio glumac u pornicima... :-)

Identitet se mijenja ili da bi se nesto sakrilo, ili da bi se s tim nesto postiglo...

Morace, kad-tad, objasnit sto mu je fiber bit Muhamed... :D
Hipatija
Posts: 934
Joined: 10/12/2010 11:47
Contact:

#5714 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hipatija »

nellington wrote:ne vidim NS kao rivala nego partnera (ma kako trenutno stvari izgledale).
Tako vidim i ja i SDU, i liberale, i kokuze i Zdravka Krsmanovića i,.... ma ima ih podosta (zato i kažem: podržati "politički savez" - "narodni pokret").
Normalno nacionalno i vjersko je dobrodošlo, ali vjersko-nacionalni šovinizam (u sprezi sa kriminalom) može savladati jedan opšte-narodni pokret!
Last edited by Hipatija on 26/03/2011 18:44, edited 1 time in total.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#5715 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by 1gorstak »

nellington wrote:Da oživimo temu :)

http://www.sarajevo-x.com/bih/politika/clanak/110326067


Naša stranka, najavljeno je, inicirat će proces ujedinjavanja stranaka iste ili slične ideološke orijentacije i programa, odnosno, stvaranje političkog saveza sa strankama, organizacijama i društvenim grupama koje prihvataju ideju trećeg puta za BiH.
Odlicna inicijativa, to je trebalo uraditi prije ovih izbora, ali ni sad nije kasno.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70303
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#5716 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by plain vanilla »

nosara wrote:
plain vanilla wrote: je li rekao da je promijenio ime jer se stidi porijekla? :-) :-) :-)

eto kakvi smo mi, odmah docekaj na noz, nista ne pitaj
Politicar koji mijenja ime kao da je bio glumac u pornicima... :-)

Identitet se mijenja ili da bi se nesto sakrilo, ili da bi se s tim nesto postiglo...

Morace, kad-tad, objasnit sto mu je fiber bit Muhamed... :D
:lol: :lol:
a sta znas sta je razlog, sta fali promijeniti ime, ionako me niko nije pitao kad mi je ime davao :oops: :D
User avatar
draganbl
Posts: 2095
Joined: 21/06/2009 00:59

#5717 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by draganbl »

Za vrijeme predizborne kampanje sam bio dosta aktivan na ovoj temi.
Vjerovatno sam i ja jedan od onih kojima je Nasa stranka izgledala kao perspektivna, gradjanska stranka, koja bi trebala da bude jedan od mostova izmedju posvadjanih naroda u BiH. Nazalost, mlaki i stereotipni postovi Pedje Kojovica u diskusijama su najavili, a rezultati izbora i potvrdili moju (i ne samo moju) procjenu da ce Nasa stranka jos dugo ostati na margini politickih desavanja. Vijest koju je @nelington prenio na ovaj forum govori da nastavljaju u istom smjeru, na moju veliku zalost, potpuno pogresnom.
Hipatija
Posts: 934
Joined: 10/12/2010 11:47
Contact:

#5718 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hipatija »

Hvala ti što si se ponovo javio (valja trpiti i ovu "djecu" na forumu, koja su te znala i ,sasvim nepotrebno ,izvrijeđati). Našoj stranci fale kadrovi ( ne onakvi tipa D. Bećirovića, koji "glume" plitičare).
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#5719 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

Podrzavam svaki pokret koji je sprijeciti bacanje 10-15% glasova gradjanskih stranki. Bilo bi bolje kada bi se utopili u SDP dok ne dodjemo do normalnog gradjanskog drustva, ali to je za nas utopija.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#5720 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Bosnolog »

madner wrote:Podrzavam svaki pokret koji je sprijeciti bacanje 10-15% glasova gradjanskih stranki. Bilo bi bolje kada bi se utopili u SDP dok ne dodjemo do normalnog gradjanskog drustva, ali to je za nas utopija.
+1
:thumbup:
User avatar
plain vanilla
Posts: 70303
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#5721 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by plain vanilla »

madner wrote:Podrzavam svaki pokret koji je sprijeciti bacanje 10-15% glasova gradjanskih stranki. Bilo bi bolje kada bi se utopili u SDP dok ne dodjemo do normalnog gradjanskog drustva, ali to je za nas utopija.
Ne trebaju se stapati, ali su trebali koalirati prije izbora..
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#5722 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

plain vanilla wrote:
madner wrote:Podrzavam svaki pokret koji je sprijeciti bacanje 10-15% glasova gradjanskih stranki. Bilo bi bolje kada bi se utopili u SDP dok ne dodjemo do normalnog gradjanskog drustva, ali to je za nas utopija.
Ne trebaju se stapati, ali su trebali koalirati prije izbora..
Ne, prevelika je razlika u velicini i organizaciji. Ali nije to opste bitno diskusije, utapanje se nece desiti niti ima zelje za tim.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70303
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#5723 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by plain vanilla »

madner wrote:
plain vanilla wrote:
madner wrote:Podrzavam svaki pokret koji je sprijeciti bacanje 10-15% glasova gradjanskih stranki. Bilo bi bolje kada bi se utopili u SDP dok ne dodjemo do normalnog gradjanskog drustva, ali to je za nas utopija.
Ne trebaju se stapati, ali su trebali koalirati prije izbora..
Ne, prevelika je razlika u velicini i organizaciji. Ali nije to opste bitno diskusije, utapanje se nece desiti niti ima zelje za tim.
nisam mislila da NS koalira sa SDP-om, nego su manje stranke trebale koalirati

a NS je skroz fulala predizbornu kampanju..ali, ima vremena, budu li htjeli, da se sve organizovati
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#5724 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by vivaldi »

plain vanilla wrote:a NS je skroz fulala predizbornu kampanju..
:thumbup:
madner wrote:Ne, prevelika je razlika u velicini i organizaciji.
Ovo je pogresno razmisljanje i nadmenost. SDP je katastrofalnu gresku napravio sto nije jos prije par godina pod svoje skute sve te male nenacionalne stranke. Ako ti je cilj gradjanska drzava onda nema velikih i malih. Zbog te svoje velicine sada koaliraju sa gigantom poput HSP-a
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#5725 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

Nije tacno, te male partije nemaju gotovo nikakav prolaz u kantonima sa hrvatskom vecinom. Nije HSP tu zbog broja glasova, nego zbog mjesta gdje ih je osvojio.

Lakse je dobro organizovati jasno i dobro ustrojenu grupu nego konglomat gdje se svako pita za nesto a niko ne odgovara za bilo sto.
Dakle sretno malim strankama, ako se uspiju dogovoriti i napraviti neku koaliciju to ce biti plus za ovu zemlju.
Locked