Dešavanja u Srbiji

Post Reply
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5701 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

Vlajko wrote:
Bes protiv Euleksa

Pristalice kosovskog pokreta za samoopredeljenje "Vetevendosje" uple na parking Euleksa u Prištini i demolirale 28 vozila. Gorele gume, polupana stakla, vozila isprevrtana. Policija uhapsila 22 osobe.

Tridesetak vozila evropske misije na Kosovu, Euleska, demolirano je u prvom ozbiljnijem sukobu te misije sa pristalicama pokreta za samoopredeljenje "Vetevendosje", nekadašnjeg studentskog lidera i političkog zatvorenika Aljbina Kurtija.

Akcija tog pokreta predstavlja odgovor na najavljeni sporazum Beograda i Euleksa, rekao je jedan od lidera "Vetevendosje" Glauk Konjufca.

"Najava potpisivanja protokola je razlog protesta, ali je mandat Euleksa glavni problem", rekao je Konjufca, koji je, takođe, naveo da je u sukobima sa policijom povređeno nekoliko aktivista pokreta na čijem se čelu, sa Kurtijem, nalazi.

Suštinu problema, prema liderima pokreta "Vetevendosje", predstavlja mandat Euleksa, ali i srpsko insistiranje na poštovanju rezolucije 1244 Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija, marginalizaciji Ahtisarijevog plana i planu u šest tačaka o kome su se dogovorili Srbija i šef UN Ban Ki Mun.

"Prema protokolu čije su potpisivanje najavili Euleks i Beograd, granica između Kosova i Srbije nazvana je adminsitrativnom linijom, a ne granicom ili međudržavnom granicom", rekao je Konjufca, što navodi na zaključak da je mandat Euleksa, suštinski, isti kao i onaj koji je rezolucijom 1244 pripao UNMIK-u.

"Euleks, verovatno, više pažnje polaže na imidž, ali su te dve misije, suštinski, u 90 odsto mandata iste", rekao je Konjufca.
On je naveo imena četvorice učesnika protesta koji su prebačeni u prištinsku bolnicu.

Kosovska policija je uhapsila ukupno 22 osobe, pod optužbom da su na parkingu iza Doma mladih u Prištini polupali ukupno 28 vozila.

Misija EU na Kosovu, koja je raspoređena prošlog oktobra, osudila je nasilje, naglašavajući da ovakvi protesti pokazuju da organizatori nemaju preteran interes za mirne demonstracije kao sastavnog dela demokratskog društva.

ima slika

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... leksa.html
vlajko da se ne lazemo i tvoje emocije na stranu, to je drzavna granica dok god tu stoje neki koji mogu traziti pasos srbije ...administrativna linija je ono prema vojvodini
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5702 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

vee-jay wrote:
Vlajko wrote:
and wrote:amerikanci su srbiju zbog kosova bombardovali kada je kosovo bilo ap u okviru srbije.
činjenica je da je kosovo sada nezavisna država i mogu samo zamisliti šta bi usa uradile u slučaju napada srbije na njihovu prijateljsku državu kosovo.
:lol: Covece nisu oni bombardovali Srbiju zbog Kosova, Kosovo je samo posluzilo kao maska za medije. Bole njih uvo za siptare. Da ih toliko vole ne bi ima srucili 36.000 projektila sa osiromasenim uranijumom na celu teritoriju, nesto ne vidim da se to sanira , odlaze i cisti. Na Pastriku i Kosarama su ka polozajima Vj i MUPa jurisali siptari iz Amerike i Zapadne Evrope , gurali su ih Ameri i ako su znali da ih guraju u sigurnu smrt.Pa i sam Vesli Klark je rekao za Pastrik : ako siptari nisu u stanju da preuzmu planinu , to ce krvlju platiti americki vojnici... Operacija strela arrow april maj 1999. Ubacivanje dobro naoruzanih i obucenih siptara , ali greskom ubacijanje izmedju zaseda vojne policije. haos.

Da ne pominjem Bosnu , nisu oni Srbe bombardovali zbog stradanja Bosnjaka , Bosnjaci su samo posluzili medijima i pridobijanju islamskog sveta. Srbi su bomabrdovani radi njihovih strateskih interesa. Da je njihov interes bio velika Srbija danas bi Ratko Mladic umesto sto se krije u nekom podrumu komandovao koalicionim snagama u Kandaharu. Interes i strategija .
Samo srpski interes i njihov interes se nisu poklopili ili Srbija nije svoj interes dovoljno agresivno pokusala da nametne ostalo je istorija.

Srbija nema razloga da napada Kosovo, naravno sever treba drugacije posmatrati,jer tu postoji srpska kontrola,ali ovo dole da mi sada ulazimo u Pristinu i sl to se nece desiti nema razloga za tim te i ne postoji strah ni kod siptara. Kako bi ameri reagovali u slucaju da se u nekoj naucnoj fantastici nesto tako desi ? Sve zavisi od jacine srpskog udara i da li se tuce po njima,ali sve je to sa SF film. Ne zavaravajte se da je Srbija bombardovana zbog Kosova tj zastite siptara. Siptari su im samo idealno posluzili da se ispune njihovi ciljevi itd.
Vjerujem da Kosovari poznavaju rijec "interes" i njeno znacenje. Na kraju krajeva, oni sebi napravise drzavu u "srcu" Srbije zato sto su se dobro bavili "interesom".

Zalosno je samo sto eto komsije Srbije imaju vise zajednickih interesa sa USA nego sa Srbijom i eto jedino Srbija vec 20 godina uvjerljivo krivi sve njene komsije za to dok sebe svojim glavnim interesom: Srbija zemlja svih Srba, ona sve vise slabi. Nebi mene to bas puno ni interesovalo da moja domovina nije u prvom planu vaseg glavnog interesa. Dok nam ne dopustate da postanemo drzava, i vi ste iz dana u dan sve manji i slabiji.... Jamu kopa, u jamu upadne.
pa @vlajko nije niko blesav da misli da su ameri pokrenuli sve te akcije zato sto im je "zao bosnjaka" ili tako nesto, naravno da su imali svoj interes...samo sto su im bosnjaci pripomogli da namjeste taj interes tako sto su bili posrednici prema muslimanima po svijetu i obratno...kao sto se ni albancima ne pomaze zato sto amerika gotivi albance, vraga - albanci imaju svoj interes, ameri svoj, sve se spojilo i veseli te boze...samo bih i ja pitao isto pitanje kao i @vee-jay: kako to eto hrvatska i albanija ulaze u nato, bih i kosovo su defakto (da se ne lazemo) vec tamo iz poznatih razloga, makedonija i crna gora jure tamo, da ne govorim o ostalim evropskim susjedima srbije...znaci radi se o jednoj izolacionistickoj politici ciji je najveci domet "zahebavacemo ostale preko srba koji su prisutni u bih, kosovu i cg i tako cemo sebi da dizemo rejting.." nema od te politike dugorocno nista, to je teorija iz 19 vijeka kad niko u susjedstvu nije imao saveznike vani ni mogucnost da se odupre
keep it real
Posts: 347
Joined: 07/08/2009 10:54

#5703 Re: Desavanja u Srbiji

Post by keep it real »

Vlajko wrote:
and wrote: :lol: a koji su to ciljevi?da se riješe projektila kojima je istekao rok?
kosovo je dobilo državu i međunarodno priznanje kao ap u srbiji!toliko o političkoj i vojnoj moći srbije.
ciljevi su vojni ,strateski, ekonomski.ratosiljanje projektila je najmanji problem. Kosovo nema nikakvu drzavu i medjunarodno prznanje macku o rep bez Un nema drzave , to je valjda svima jasno. Kosovo nikada nece biti drzava kao npr Albanija to je nemoguce. Kada ih prime u UN i savet Evrope nek se jave do tada nek mastaju o teritorijalnoj celovitosti Kosova i kako ce uci u EU ako nisu u UN, OEBS, SE, itd . Nista se ja ne brinem , pogledaj samo koliko novca je sad ,eu ubacila na Kosovo i pogledaj kako oni zive i bez srpske cizme. Rupa bez dna, zagadjeno, siromasno , podeljeno ,primitivno i pod vojnom cizmom, korumpirana vojno policijska vlast Beograda je zamenjena korumpiranom vojno policijskom vlascu EU . Sta je razlika umesto srpske trobojke na Slatini vijori se NATO zastava. Usred nove drzave najveca NATO baza simbol okupacije Balkana. Nezavisna drzava i medjunarodno priznanje? Masta moze svasta, srecom i medju siptarima ipak ima pametnih i mudrih koji su sve ovo skapirali pa se i oni cude. Polako kad se obajsni siptarima prava cena tzv drzave izjurice oni Amere solo.


vlajko ja sam to pokusao objasniti (pogledaj predhodne stranice) i prozvase me cetnikom . bilo je bisera , albanski lobi je toliko jak sebi je izlobirao bazu , kosovska vojska se obnavlja , albanska vojska u slucaju napada stize u pristinu za manje od dva sata itd . vecina ne vidi veliku sliku ! nato , raketni stit , prirodna bogatstva . . . putin malo hoce da zahebava pa zavrne gas/naftu , napolju snijeg prava uzivancija . . .

vlajko ne vjerujem da ce albanci ikad moci istjerati amere solo , napravili su " deal with the devil " i nema vise nazad . prema americkoj doktrini pozadina/logistika pobijedjuje ratove , a kosovo je idealno ako hoce na istok . . .
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5704 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

keep it real wrote:
Vlajko wrote:
and wrote: :lol: a koji su to ciljevi?da se riješe projektila kojima je istekao rok?
kosovo je dobilo državu i međunarodno priznanje kao ap u srbiji!toliko o političkoj i vojnoj moći srbije.
ciljevi su vojni ,strateski, ekonomski.ratosiljanje projektila je najmanji problem. Kosovo nema nikakvu drzavu i medjunarodno prznanje macku o rep bez Un nema drzave , to je valjda svima jasno. Kosovo nikada nece biti drzava kao npr Albanija to je nemoguce. Kada ih prime u UN i savet Evrope nek se jave do tada nek mastaju o teritorijalnoj celovitosti Kosova i kako ce uci u EU ako nisu u UN, OEBS, SE, itd . Nista se ja ne brinem , pogledaj samo koliko novca je sad ,eu ubacila na Kosovo i pogledaj kako oni zive i bez srpske cizme. Rupa bez dna, zagadjeno, siromasno , podeljeno ,primitivno i pod vojnom cizmom, korumpirana vojno policijska vlast Beograda je zamenjena korumpiranom vojno policijskom vlascu EU . Sta je razlika umesto srpske trobojke na Slatini vijori se NATO zastava. Usred nove drzave najveca NATO baza simbol okupacije Balkana. Nezavisna drzava i medjunarodno priznanje? Masta moze svasta, srecom i medju siptarima ipak ima pametnih i mudrih koji su sve ovo skapirali pa se i oni cude. Polako kad se obajsni siptarima prava cena tzv drzave izjurice oni Amere solo.


vlajko ja sam to pokusao objasniti (pogledaj predhodne stranice) i prozvase me cetnikom . bilo je bisera , albanski lobi je toliko jak sebi je izlobirao bazu , kosovska vojska se obnavlja , albanska vojska u slucaju napada stize u pristinu za manje od dva sata itd . vecina ne vidi veliku sliku ! nato , raketni stit , prirodna bogatstva . . . putin malo hoce da zahebava pa zavrne gas/naftu , napolju snijeg prava uzivancija . . .

vlajko ne vjerujem da ce albanci ikad moci istjerati amere solo , napravili su " deal with the devil " i nema vise nazad . prema americkoj doktrini pozadina/logistika pobijedjuje ratove , a kosovo je idealno ako hoce na istok . . .
e sad bi dobro bilo da jedan od vas dvojice ukaze na masovni albanski pokret koji se zalaze za ujedinjenje sa srbijom, cisto da biste argumentovali "albanski razocarenje u nato i amere..." ...kao sto sam rekao, sve sto mi govorimo jos nije provjereno u praksi, jer nikad srbija i albanci nisu vodili pravi rat (gdje su dvije strane naoruzane), vec se radilo o srbijanskom klanju civila, a posto je ona baza dole na kosovu i albanija u nato-u, mislim da je proizvodnja antibiotika za srbijanske snove o kosovu daleko odmakla...to igranje na kartu putina, gasa, nafte je glupost jer cim se nesto osjeti kao metod ucjene nadju se alternativne metode da se to otkloni (vidi pod elektrane i skladista zamrznutog plina koje ce hrvatska, albanija i cg zajedno praviti), a kao drugo ako prijasnje prijetnje smrcu od strane srbije nisu promjenile albansko misljenje o potrebi da kosovo bude odvojeno od srbije, sumnjam da ce prijetnje smanjenjem grijanja dugorocno bilo sta postici, tako da je to strategija bez koristi, vise smisljena na to da se neko zahebava nego da se nesto postigne
...kosovo je defakto sad dio albanije, hoce li imati UN priznanje ili ne (jer su vec dobili priznanje od dosta drzava) nece biti ni bitno jer ce se sve bitno od pasosa do ostalih stvari odvijati preko albanije, ko sto se i odvija ....
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5705 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

Molotovljevim koktelima na Ambasadu Grčke

Ambasada Grčke, Foto: Vesna Anđić
Ažurirano posljednji put: 25.08.2009 18:48
Nebojša Grabež
Do sada nepoznata anarhistička organizacija "Crni Ilija" preuzela je danas odgovornost za napad na grčku ambasadu u Beogradu, tražeći oslobodjanje Grka Teodorisa Iliopulosa, koji je uhapšen u neredima u toj zemlji krajem prošle godine.

Kako prenose elektronski mediji, u saopštenju te organizacije navodi se da su beogradski anarhisti odlučili da se pridruže "drugaricama i drugovima u Grčkoj i čitavom svetu" zbog čega su napali grčku ambasadu u Beogradu "molotovljevim koktelima".
cuj kraljeva, anarhisticka organizacija "crni ilija" :lol:
keep it real
Posts: 347
Joined: 07/08/2009 10:54

#5706 Re: Desavanja u Srbiji

Post by keep it real »

dallton wrote:[
e sad bi dobro bilo da jedan od vas dvojice ukaze na masovni albanski pokret koji se zalaze za ujedinjenje sa srbijom, cisto da biste argumentovali "albanski razocarenje u nato i amere..." ...kao sto sam rekao, sve sto mi govorimo jos nije provjereno u praksi, jer nikad srbija i albanci nisu vodili pravi rat (gdje su dvije strane naoruzane), vec se radilo o srbijanskom klanju civila, a posto je ona baza dole na kosovu i albanija u nato-u, mislim da je proizvodnja antibiotika za srbijanske snove o kosovu daleko odmakla...to igranje na kartu putina, gasa, nafte je glupost jer cim se nesto osjeti kao metod ucjene nadju se alternativne metode da se to otkloni (vidi pod elektrane i skladista zamrznutog plina koje ce hrvatska, albanija i cg zajedno praviti), a kao drugo ako prijasnje prijetnje smrcu od strane srbije nisu promjenile albansko misljenje o potrebi da kosovo bude odvojeno od srbije, sumnjam da ce prijetnje smanjenjem grijanja dugorocno bilo sta postici, tako da je to strategija bez koristi, vise smisljena na to da se neko zahebava nego da se nesto postigne
...kosovo je defakto sad dio albanije, hoce li imati UN priznanje ili ne (jer su vec dobili priznanje od dosta drzava) nece biti ni bitno jer ce se sve bitno od pasosa do ostalih stvari odvijati preko albanije, ko sto se i odvija ....

hahahaha . putin ucjenjuje eu hebe se njemu za hrv , alb i cg projekte (kap vode u okeanu) . sjeti se zadnje zime dallton .....

srbija je dobila lekciju . sad samo diplomatija , koje crne prijetnje . sto se mene tice srbija ih treba priznati , pod uslovom da albanci odustanu od sjevera . to bi bio neki optimalan kompromis . albanci bi se rijesili problematicnog sjevera i dobili priznanje svih , srbija se rijesava kosovskog problema i sav trud ulaze na ulazak u eu . samo to amerima neodgovara , jer znas kako kazu "zavadi pa vladaj" .
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5707 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

keep it real wrote:
dallton wrote:[
e sad bi dobro bilo da jedan od vas dvojice ukaze na masovni albanski pokret koji se zalaze za ujedinjenje sa srbijom, cisto da biste argumentovali "albanski razocarenje u nato i amere..." ...kao sto sam rekao, sve sto mi govorimo jos nije provjereno u praksi, jer nikad srbija i albanci nisu vodili pravi rat (gdje su dvije strane naoruzane), vec se radilo o srbijanskom klanju civila, a posto je ona baza dole na kosovu i albanija u nato-u, mislim da je proizvodnja antibiotika za srbijanske snove o kosovu daleko odmakla...to igranje na kartu putina, gasa, nafte je glupost jer cim se nesto osjeti kao metod ucjene nadju se alternativne metode da se to otkloni (vidi pod elektrane i skladista zamrznutog plina koje ce hrvatska, albanija i cg zajedno praviti), a kao drugo ako prijasnje prijetnje smrcu od strane srbije nisu promjenile albansko misljenje o potrebi da kosovo bude odvojeno od srbije, sumnjam da ce prijetnje smanjenjem grijanja dugorocno bilo sta postici, tako da je to strategija bez koristi, vise smisljena na to da se neko zahebava nego da se nesto postigne
...kosovo je defakto sad dio albanije, hoce li imati UN priznanje ili ne (jer su vec dobili priznanje od dosta drzava) nece biti ni bitno jer ce se sve bitno od pasosa do ostalih stvari odvijati preko albanije, ko sto se i odvija ....

hahahaha . putin ucjenjuje eu hebe se njemu za hrv , alb i cg projekte (kap vode u okeanu) . sjeti se zadnje zime dallton .....

srbija je dobila lekciju . sad samo diplomatija , koje crne prijetnje . sto se mene tice srbija ih treba priznati , pod uslovom da albanci odustanu od sjevera . to bi bio neki optimalan kompromis . albanci bi se rijesili problematicnog sjevera i dobili priznanje svih , srbija se rijesava kosovskog problema i sav trud ulaze na ulazak u eu . samo to amerima neodgovara , jer znas kako kazu "zavadi pa vladaj" .
putinove ucjene ce trajati tacno onoliko koliko su trajale ucjene opeca-a s cijenama nafte i embargom i zavrsit ce se na isti nacin...ta prazna srpska politika "gasom ucjenjuj preko putina" pokazuje samo trajno slabljenje srpske pozicije i gubitak ranije moci da se samostalno utice na bilo sta....

sto bi albanci dali taj mitski sjever kosova bilo kome (bez obzira sta amerikanci mislili)? beskonacno su uporni i strpljivi ima ih vise
nego dovoljno da ga preuzmu sve polako, za 10 godina broj srba na kosovu ce biti minoran, poznavajuci beogradsku taktiku koja je svugdje ista ...takodje, za 10 godina istom politikom albanci ce populacijski preuzeti jug srbije i eto defakto granice kod nisa kao sto i treba....
chipi
Posts: 51
Joined: 11/08/2009 13:25

#5708 Re: Desavanja u Srbiji

Post by chipi »

dallton wrote:
keep it real wrote:
dallton wrote:[
e sad bi dobro bilo da jedan od vas dvojice ukaze na masovni albanski pokret koji se zalaze za ujedinjenje sa srbijom, cisto da biste argumentovali "albanski razocarenje u nato i amere..." ...kao sto sam rekao, sve sto mi govorimo jos nije provjereno u praksi, jer nikad srbija i albanci nisu vodili pravi rat (gdje su dvije strane naoruzane), vec se radilo o srbijanskom klanju civila, a posto je ona baza dole na kosovu i albanija u nato-u, mislim da je proizvodnja antibiotika za srbijanske snove o kosovu daleko odmakla...to igranje na kartu putina, gasa, nafte je glupost jer cim se nesto osjeti kao metod ucjene nadju se alternativne metode da se to otkloni (vidi pod elektrane i skladista zamrznutog plina koje ce hrvatska, albanija i cg zajedno praviti), a kao drugo ako prijasnje prijetnje smrcu od strane srbije nisu promjenile albansko misljenje o potrebi da kosovo bude odvojeno od srbije, sumnjam da ce prijetnje smanjenjem grijanja dugorocno bilo sta postici, tako da je to strategija bez koristi, vise smisljena na to da se neko zahebava nego da se nesto postigne
...kosovo je defakto sad dio albanije, hoce li imati UN priznanje ili ne (jer su vec dobili priznanje od dosta drzava) nece biti ni bitno jer ce se sve bitno od pasosa do ostalih stvari odvijati preko albanije, ko sto se i odvija ....

hahahaha . putin ucjenjuje eu hebe se njemu za hrv , alb i cg projekte (kap vode u okeanu) . sjeti se zadnje zime dallton .....

srbija je dobila lekciju . sad samo diplomatija , koje crne prijetnje . sto se mene tice srbija ih treba priznati , pod uslovom da albanci odustanu od sjevera . to bi bio neki optimalan kompromis . albanci bi se rijesili problematicnog sjevera i dobili priznanje svih , srbija se rijesava kosovskog problema i sav trud ulaze na ulazak u eu . samo to amerima neodgovara , jer znas kako kazu "zavadi pa vladaj" .
putinove ucjene ce trajati tacno onoliko koliko su trajale ucjene opeca-a s cijenama nafte i embargom i zavrsit ce se na isti nacin...ta prazna srpska politika "gasom ucjenjuj preko putina" pokazuje samo trajno slabljenje srpske pozicije i gubitak ranije moci da se samostalno utice na bilo sta....

sto bi albanci dali taj mitski sjever kosova bilo kome (bez obzira sta amerikanci mislili)? beskonacno su uporni i strpljivi ima ih vise
nego dovoljno da ga preuzmu sve polako, za 10 godina broj srba na kosovu ce biti minoran, poznavajuci beogradsku taktiku koja je svugdje ista ...takodje, za 10 godina istom politikom albanci ce populacijski preuzeti jug srbije i eto defakto granice kod nisa kao sto i treba....
...sve do jednom,a onda.... :run:
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5709 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

chipi wrote:
dallton wrote:
keep it real wrote:

hahahaha . putin ucjenjuje eu hebe se njemu za hrv , alb i cg projekte (kap vode u okeanu) . sjeti se zadnje zime dallton .....

srbija je dobila lekciju . sad samo diplomatija , koje crne prijetnje . sto se mene tice srbija ih treba priznati , pod uslovom da albanci odustanu od sjevera . to bi bio neki optimalan kompromis . albanci bi se rijesili problematicnog sjevera i dobili priznanje svih , srbija se rijesava kosovskog problema i sav trud ulaze na ulazak u eu . samo to amerima neodgovara , jer znas kako kazu "zavadi pa vladaj" .
putinove ucjene ce trajati tacno onoliko koliko su trajale ucjene opeca-a s cijenama nafte i embargom i zavrsit ce se na isti nacin...ta prazna srpska politika "gasom ucjenjuj preko putina" pokazuje samo trajno slabljenje srpske pozicije i gubitak ranije moci da se samostalno utice na bilo sta....

sto bi albanci dali taj mitski sjever kosova bilo kome (bez obzira sta amerikanci mislili)? beskonacno su uporni i strpljivi ima ih vise
nego dovoljno da ga preuzmu sve polako, za 10 godina broj srba na kosovu ce biti minoran, poznavajuci beogradsku taktiku koja je svugdje ista ...takodje, za 10 godina istom politikom albanci ce populacijski preuzeti jug srbije i eto defakto granice kod nisa kao sto i treba....
...sve do jednom,a onda.... :run:
toeriju "sve do jednom i onda :run:"
smo imali prilike testirati empirijski u zadnjih 50 godina...kad nisu pobjegli od vece sile, ne znam zasto bi danas
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#5710 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Prpa.ba »

dallton wrote:toeriju "sve do jednom i onda :run:"
smo imali prilike testirati empirijski u zadnjih 50 godina...kad nisu pobjegli od vece sile, ne znam zasto bi danas

Mora da ce sada bjezati jer ce im Srbija zaprijetiti prekidom dotoka ruskog gasa :-) :lol:
User avatar
pici
Posts: 46392
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5711 Re: Desavanja u Srbiji

Post by pici »

За 15 год. нестаће 700 српских села
25 08 2009
Према подацима Завода за проучавање села, од 4.512 села у Србији, око 700 је „на издисају”, што значи да ће, уколико држава ништа не предузме, нестати за 15 година, саопштио је данас директор овог завода проф. др Ђура Стевановић. Поред села, пропадају и читава подручја, углавном у пограничним деловима земље, али и у унутрашњости, на југу и у западним деловима Србије, рекао је Стевановић на конференцији за новинаре, на којој је најављен 15. Међународни научни скуп „Власински сусрети”.

Скуп ће бити одржан 3. и 4. септембра у Тегошници код Власотинца и на Власинском језеру, а посвећен је доприносу „Власинских сусрета” научном истраживању села. Стевановић је објаснио да је организовање оваквог скупа неопходно зато што стотине српских села тихо одумире, док се настављају негативни трендови у пољопривреди из 90-тих година.


Živ je ČiČa Image

I za ovo ce se okrivljavati muslimani,albanci,bošnjaci,hrvati,madjari,jevreji,bugari,crnogorci(nova opasnost),amerikanci,katolici,papa state,TURCI,vanzemaljci i ostala belosvetsko-vanzemaljsko-masonska buranija. :shock:
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#5712 Re: Desavanja u Srbiji

Post by zemomak »

Ono sto Srbi planiraju raditi drugima, to oni prigovaraju istima.
Kad su optuzivali SLO,HR i BiH za razbijanje ex YU, oni su to radili, kad su optuzivali iste za otcijepljenje, oni su to pokusavali u HR i BiH, kad su prigovarali Bosnjacima kako hoce majorizirati cetnike, cetnici majoriziraju Bosnjake u genocidnoj krepotini!

Svakako treba im se odgovoriti primjereno i tamo gdje ce najvise boljeti, zato se treba prestati zajebavati sa piunima u Bosni i usmjeriti paznju ka izvoru zla, Beogradu i priznati Kosovo tako sto bi se Srbi preglasali na isti nacin kao Bosnjaci u genocidnoj krepotini, znaci ignorisati vijece naroda, blokirati ustavni sud, objaviti u sluzbenom listu i tako priznati Kosovo, pa neka se Srbe zale. Naravno na svaki novi bezobrazluk prestati postovati teritorijalno i adminstrativno genocidnu krepotinu. Kao odgovor za ukidanje prefiksa "bosanski", zabraniti upotrebu "RS" i propisati naziv "genocidna krepotina" za tu fasisticko primitivnu srpsku tvorevinu.

Ono kad je bal neka je maskenbal.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5713 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

zemomak wrote:Ono sto Srbi planiraju raditi drugima, to oni prigovaraju istima.
Kad su optuzivali SLO,HR i BiH za razbijanje ex YU, oni su to radili, kad su optuzivali iste za otcijepljenje, oni su to pokusavali u HR i BiH, kad su prigovarali Bosnjacima kako hoce majorizirati cetnike, cetnici majoriziraju Bosnjake u genocidnoj krepotini!

Svakako treba im se odgovoriti primjereno i tamo gdje ce najvise boljeti, zato se treba prestati zajebavati sa piunima u Bosni i usmjeriti paznju ka izvoru zla, Beogradu i priznati Kosovo tako sto bi se Srbi preglasali na isti nacin kao Bosnjaci u genocidnoj krepotini, znaci ignorisati vijece naroda, blokirati ustavni sud, objaviti u sluzbenom listu i tako priznati Kosovo, pa neka se Srbe zale. Naravno na svaki novi bezobrazluk prestati postovati teritorijalno i adminstrativno genocidnu krepotinu. Kao odgovor za ukidanje prefiksa "bosanski", zabraniti upotrebu "RS" i propisati naziv "genocidna krepotina" za tu fasisticko primitivnu srpsku tvorevinu.

Ono kad je bal neka je maskenbal.
al ti zada, ko da je emisija "zelja za zeljom" ili jos bolje "pozdravi zelje i cestitke"...sta ima bosna priznavati kosovo, sto je to nama u tolikom interesu, a ni albancima nece puno pomoci? puno je bitnije i za bosnu i za kosovare da imamo dobru ekonomsku saradnju kao sto i imamo, a priznanje i ostalo od toga se ne zivi
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#5714 Re: Desavanja u Srbiji

Post by zemomak »

dallton wrote:
zemomak wrote:Ono sto Srbi planiraju raditi drugima, to oni prigovaraju istima.
Kad su optuzivali SLO,HR i BiH za razbijanje ex YU, oni su to radili, kad su optuzivali iste za otcijepljenje, oni su to pokusavali u HR i BiH, kad su prigovarali Bosnjacima kako hoce majorizirati cetnike, cetnici majoriziraju Bosnjake u genocidnoj krepotini!

Svakako treba im se odgovoriti primjereno i tamo gdje ce najvise boljeti, zato se treba prestati zajebavati sa piunima u Bosni i usmjeriti paznju ka izvoru zla, Beogradu i priznati Kosovo tako sto bi se Srbi preglasali na isti nacin kao Bosnjaci u genocidnoj krepotini, znaci ignorisati vijece naroda, blokirati ustavni sud, objaviti u sluzbenom listu i tako priznati Kosovo, pa neka se Srbe zale. Naravno na svaki novi bezobrazluk prestati postovati teritorijalno i adminstrativno genocidnu krepotinu. Kao odgovor za ukidanje prefiksa "bosanski", zabraniti upotrebu "RS" i propisati naziv "genocidna krepotina" za tu fasisticko primitivnu srpsku tvorevinu.

Ono kad je bal neka je maskenbal.
al ti zada, ko da je emisija "zelja za zeljom" ili jos bolje "pozdravi zelje i cestitke"...sta ima bosna priznavati kosovo, sto je to nama u tolikom interesu, a ni albancima nece puno pomoci? puno je bitnije i za bosnu i za kosovare da imamo dobru ekonomsku saradnju kao sto i imamo, a priznanje i ostalo od toga se ne zivi
takav smo mi narod, podanicki mentalitet, najbolje je podvit rep, agonija nase drzave se nastavlja, ne mislis valjda zivjet citav zivot u ovakvom ambijentu, ovdje se napokon mora nesto uraditi, neko mora popustit, il mi il oni...
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5715 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

zemomak wrote:
dallton wrote:
zemomak wrote:Ono sto Srbi planiraju raditi drugima, to oni prigovaraju istima.
Kad su optuzivali SLO,HR i BiH za razbijanje ex YU, oni su to radili, kad su optuzivali iste za otcijepljenje, oni su to pokusavali u HR i BiH, kad su prigovarali Bosnjacima kako hoce majorizirati cetnike, cetnici majoriziraju Bosnjake u genocidnoj krepotini!

Svakako treba im se odgovoriti primjereno i tamo gdje ce najvise boljeti, zato se treba prestati zajebavati sa piunima u Bosni i usmjeriti paznju ka izvoru zla, Beogradu i priznati Kosovo tako sto bi se Srbi preglasali na isti nacin kao Bosnjaci u genocidnoj krepotini, znaci ignorisati vijece naroda, blokirati ustavni sud, objaviti u sluzbenom listu i tako priznati Kosovo, pa neka se Srbe zale. Naravno na svaki novi bezobrazluk prestati postovati teritorijalno i adminstrativno genocidnu krepotinu. Kao odgovor za ukidanje prefiksa "bosanski", zabraniti upotrebu "RS" i propisati naziv "genocidna krepotina" za tu fasisticko primitivnu srpsku tvorevinu.

Ono kad je bal neka je maskenbal.
al ti zada, ko da je emisija "zelja za zeljom" ili jos bolje "pozdravi zelje i cestitke"...sta ima bosna priznavati kosovo, sto je to nama u tolikom interesu, a ni albancima nece puno pomoci? puno je bitnije i za bosnu i za kosovare da imamo dobru ekonomsku saradnju kao sto i imamo, a priznanje i ostalo od toga se ne zivi
takav smo mi narod, podanicki mentalitet, najbolje je podvit rep, agonija nase drzave se nastavlja, ne mislis valjda zivjet citav zivot u ovakvom ambijentu, ovdje se napokon mora nesto uraditi, neko mora popustit, il mi il oni...
daj boze da ce iko popustiti, a vrijeme nek bude sudija :D a ti ako nemas zivaca za to sve, schengen grana od bora i nadjes novi ambijent
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5716 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

Prpa.ba wrote:
dallton wrote:toeriju "sve do jednom i onda :run:"
smo imali prilike testirati empirijski u zadnjih 50 godina...kad nisu pobjegli od vece sile, ne znam zasto bi danas

Mora da ce sada bjezati jer ce im Srbija zaprijetiti prekidom dotoka ruskog gasa :-) :lol:
ili ce mozda dici ruke i razviti bjele zastave i poruciti "pustaj plin predajemo se" (ispade pravo ruzna fora) :lol:
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5717 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

pici wrote:За 15 год. нестаће 700 српских села
25 08 2009
Према подацима Завода за проучавање села, од 4.512 села у Србији, око 700 је „на издисају”, што значи да ће, уколико држава ништа не предузме, нестати за 15 година, саопштио је данас директор овог завода проф. др Ђура Стевановић. Поред села, пропадају и читава подручја, углавном у пограничним деловима земље, али и у унутрашњости, на југу и у западним деловима Србије, рекао је Стевановић на конференцији за новинаре, на којој је најављен 15. Међународни научни скуп „Власински сусрети”.

Скуп ће бити одржан 3. и 4. септембра у Тегошници код Власотинца и на Власинском језеру, а посвећен је доприносу „Власинских сусрета” научном истраживању села. Стевановић је објаснио да је организовање оваквог скупа неопходно зато што стотине српских села тихо одумире, док се настављају негативни трендови у пољопривреди из 90-тих година.


Živ je ČiČa Image

I za ovo ce se okrivljavati muslimani,albanci,bošnjaci,hrvati,madjari,jevreji,bugari,crnogorci(nova opasnost),amerikanci,katolici,papa state,TURCI,vanzemaljci i ostala belosvetsko-vanzemaljsko-masonska buranija. :shock:
nostradamusovo prorocanstvo, vijest iz 2024

"na godisnjem skupu zavoda za proucavanje sela koji financira albanska dijaspora pod nazivom "puno nas je al smo jaki" direktor zavoda sefcet haljimi je zakljucio da su sva sela na jugu srbije prenapucena albanskim stanovnistvom i da je urbanizacija u vidu pretvaranja sela u grad jedino rjesenje, sto ce dovesti do masovne stanogradnje pa prema tome i razvoja privrede. takodje, direktor je zamolio predstavnike albanskog stanovnistva da konacno zapocnu primjenu kondoma pri seksualnim odnosima rjecima "pa nema gdje da stanemo covjece""
User avatar
vee-jay
Posts: 9885
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#5718 Re: Desavanja u Srbiji

Post by vee-jay »

zemomak wrote: takav smo mi narod, podanicki mentalitet, najbolje je podvit rep, agonija nase drzave se nastavlja, ne mislis valjda zivjet citav zivot u ovakvom ambijentu, ovdje se napokon mora nesto uraditi, neko mora popustit, il mi il oni...
prvo bi ti trebao da prestanes da razmisljas na nacin: MI i ONI. I da mozda naredne godine glasas za jednu drugu politicku opciju. Mozda ne za onu koja ti pod sjenkom nacionalizma ispija i zadnje zrnce krvi dok ti samo klimas glavom.

za danasnju situaciju u BiH je kriva prvenstveno bosnjacka elita na vlasti... i to ne radi neznanja, nego radi sopstvene koristi...
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5719 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

vee-jay wrote:
zemomak wrote: takav smo mi narod, podanicki mentalitet, najbolje je podvit rep, agonija nase drzave se nastavlja, ne mislis valjda zivjet citav zivot u ovakvom ambijentu, ovdje se napokon mora nesto uraditi, neko mora popustit, il mi il oni...
prvo bi ti trebao da prestanes da razmisljas na nacin: MI i ONI. I da mozda naredne godine glasas za jednu drugu politicku opciju. Mozda ne za onu koja ti pod sjenkom nacionalizma ispija i zadnje zrnce krvi dok ti samo klimas glavom.

za danasnju situaciju u BiH je kriva prvenstveno bosnjacka elita na vlasti... i to ne radi neznanja, nego radi sopstvene koristi...
evo @vee-jay ti je lijepo objasnio, ne glasas za fola "bosnjacke" stranke ala sda i sbih, i dao si svoj doprinos
keep it real
Posts: 347
Joined: 07/08/2009 10:54

#5720 Re: Desavanja u Srbiji

Post by keep it real »

"chipi" sta tebe muci matere ti ? doprinesi i ti nesto ovoj diskusiji , sta samo bjezis dijete drago ? vamo niko ne ujeda , ovo je sve malo zahebancija da nam brze prodje vrijeme .
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#5721 Re: Desavanja u Srbiji

Post by kiky »

:-)
senad23
Posts: 4
Joined: 19/02/2007 14:29

#5722 Re: Desavanja u Srbiji

Post by senad23 »

Film o mudžahedinima u BiH
27. avgust 2009. | 19:06 | Izvor: B92
Beograd -- Dokumentarni film "Bosanski lonac" biće premijerno prikazan na Infokanalu B92 večeras u 20 časova.

Film se bavi ulogom mudžahedina u ratu u Bosni devedesetih. Gostujući u Vestima B92, autor i reditelj filma Petar Ilić Ćirilo, govorio je o temama kojima se film bavi, kao i o iskustvima tokom snimanja filma.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=378463

gledao neko?
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5723 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

senad23 wrote:Film o mudžahedinima u BiH
27. avgust 2009. | 19:06 | Izvor: B92
Beograd -- Dokumentarni film "Bosanski lonac" biće premijerno prikazan na Infokanalu B92 večeras u 20 časova.

Film se bavi ulogom mudžahedina u ratu u Bosni devedesetih. Gostujući u Vestima B92, autor i reditelj filma Petar Ilić Ćirilo, govorio je o temama kojima se film bavi, kao i o iskustvima tokom snimanja filma.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=378463

gledao neko?
neumorni su, ajd sad opet da pokusamo prikazati sve strane u "tragicnom sukobu" kao iste...samo jedan odgovor: genocid u srebrenici pocinili srbi, konclogore drzali srbi, opsada sarajeva isto, masovna silovanja takodje...kraj price
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#5724 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Maraschino »

senad23 wrote:Film o mudžahedinima u BiH
27. avgust 2009. | 19:06 | Izvor: B92
Beograd -- Dokumentarni film "Bosanski lonac" biće premijerno prikazan na Infokanalu B92 večeras u 20 časova.

Film se bavi ulogom mudžahedina u ratu u Bosni devedesetih. Gostujući u Vestima B92, autor i reditelj filma Petar Ilić Ćirilo, govorio je o temama kojima se film bavi, kao i o iskustvima tokom snimanja filma.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=378463

gledao neko?
ja sam gledao ali naravno ne sve od siline bljuvotina... :-)

bacim pogled na ekran kad onaj bradonja iz bocinje :?: izjavljuje kako je bio u den hagu i da tuziteljstvo nema nikakvih dokaza za zlocine koje su pocinili mudzahedini...ne branim ga ali on nije ni u rangu vuka draskovica sa svojim ''belim orlovima''

kakvo izjednacavanje moj @dalltone, mozda onaj pokusaj...pa eto svi su radili lose stvari
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5725 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

Maraschino wrote:
senad23 wrote:Film o mudžahedinima u BiH
27. avgust 2009. | 19:06 | Izvor: B92
Beograd -- Dokumentarni film "Bosanski lonac" biće premijerno prikazan na Infokanalu B92 večeras u 20 časova.

Film se bavi ulogom mudžahedina u ratu u Bosni devedesetih. Gostujući u Vestima B92, autor i reditelj filma Petar Ilić Ćirilo, govorio je o temama kojima se film bavi, kao i o iskustvima tokom snimanja filma.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=378463

gledao neko?
ja sam gledao ali naravno ne sve od siline bljuvotina... :-)

bacim pogled na ekran kad onaj bradonja iz bocinje :?: izjavljuje kako je bio u den hagu i da tuziteljstvo nema nikakvih dokaza za zlocine koje su pocinili mudzahedini...ne branim ga ali on nije ni u rangu vuka draskovica sa svojim ''belim orlovima''

kakvo izjednacavanje moj @dalltone, mozda onaj pokusaj...pa eto svi su radili lose stvari
sta ces kad ljudi znaju da su se shebali pa sad daj da se operemo kako god, probalo se pricati "nije se to desilo", pa se dokazalo da se "jeste desilo"...pa je onda bilo "dobro nesto se desilo al nije tako i nije tako grozno ili u najmanju ruku bilo je opravdano", pa se dokazalo i da se bas tako desilo i da jest bilo grozno a uz sve to ne moze se opravdati...a sad je na redu "ma dobro jesmo mi malo srali, al nisu ni ostali mnogo bolji", al nece ni od te price nista biti kao sto ni od ranijih nije bilo...tezina dokaza je prevelika
Post Reply