Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
mishic
- Posts: 8406
- Joined: 28/04/2011 16:29
#5701 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
To da će se gospodin Šmit svrstati među grobare demokratizacije ovih prostora izgledalo mi je malo vjerovatnim i mogućim. Na žalost, prevario sam se!
Šmit ne samo da zaustavlja demokratizaciju nego cementira etničke provalije i jazove proizvedene agresijom, UZP-om i Genocidom i time nas vraća u devedesete kako bi se mogla nastaviti tada započeta politika podjele Bosne i Hercegovine i eliminacija jednog naroda iz nje. Jasno mu je da sve to vodi u nove još teže i još žešće sukobe nego što su bili oni devedesetih ali očito to je nečiji projekat iza koga Smit sve otvorenije staje.
Opasna igra je po srijedi jer pored drugih interesa ovdje još uvijek snažnan uticaj ima i Rusija tako da bi ovi potezi Šmita mogli imati katastrofalne posljedice. SAD, VB i Njemačka kao da sve to ne vide. Nakon Dejtona kao velike historijske greške na pomolu je i nova Šmitova koja bi mogla donijeti još katastrofalnije posljedice.
Ovdje više nije u pitanju samo opstanak jedne države i jednog naroda u njoj nego je u pitanju geostrateška greška koja će donijeti čitav niz sukoba u budućnosti između demokratskih i nacifašističkih snaga sa mogućnošću izbijanja WW III uzrokovanog tim greškama.
Šmit ne samo da zaustavlja demokratizaciju nego cementira etničke provalije i jazove proizvedene agresijom, UZP-om i Genocidom i time nas vraća u devedesete kako bi se mogla nastaviti tada započeta politika podjele Bosne i Hercegovine i eliminacija jednog naroda iz nje. Jasno mu je da sve to vodi u nove još teže i još žešće sukobe nego što su bili oni devedesetih ali očito to je nečiji projekat iza koga Smit sve otvorenije staje.
Opasna igra je po srijedi jer pored drugih interesa ovdje još uvijek snažnan uticaj ima i Rusija tako da bi ovi potezi Šmita mogli imati katastrofalne posljedice. SAD, VB i Njemačka kao da sve to ne vide. Nakon Dejtona kao velike historijske greške na pomolu je i nova Šmitova koja bi mogla donijeti još katastrofalnije posljedice.
Ovdje više nije u pitanju samo opstanak jedne države i jednog naroda u njoj nego je u pitanju geostrateška greška koja će donijeti čitav niz sukoba u budućnosti između demokratskih i nacifašističkih snaga sa mogućnošću izbijanja WW III uzrokovanog tim greškama.
-
Lex77
- Posts: 1001
- Joined: 09/02/2010 23:23
#5702 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Evo Kifla kaže da će se svakako nametnuti rasni zakoni.
I on to naravno podupire. Tvrdi da i SDA to podupire.
Pa dobro, jel cijela BH politička scena spala na Komšića? Jel on jedini koji ne pristaje na podjelu i uništenje BIH?
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/26 ... akona.html
I on to naravno podupire. Tvrdi da i SDA to podupire.
Pa dobro, jel cijela BH politička scena spala na Komšića? Jel on jedini koji ne pristaje na podjelu i uništenje BIH?
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/26 ... akona.html
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
#5703 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Čović je poslije Bakira i Fahre došao do novog najboljeg jarana - Kifle.
-
mishic
- Posts: 8406
- Joined: 28/04/2011 16:29
#5704 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa Kifla za ozbiljne ljude od svoje pojave do danas nije ništa drugo do puki predmet šprdnje
- Point.
- Posts: 33474
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#5705 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Čitava politika mu je da napada SDA, što je u redu, i da viri iz Draganova anusa nebi li se dopao nekima iz međunarodne zajednice da ga gledaju kao nekog lidera naroda, što nije u redu.
Kifla, drži se tramvajskih tračnica i mahalske politike, nešto više nije za tebe. Je li fer?
Kifla, drži se tramvajskih tračnica i mahalske politike, nešto više nije za tebe. Je li fer?
- asurbanipal
- Posts: 6692
- Joined: 28/06/2010 15:54
- Location: opet sam ti u kafani
#5706 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Puna podrška gospodinu Schmidtu za nametanje izbornog zakona.
Priče o građanskoj državi prolaze samo jos u Republici Sarajevo i kod onih koji nisu prošli dalje od Baščaršije do Marijin Dvora medju kojima je i obična ubleha i pajac dinastije Izetbegovic zvani Željko Komsic.
Trideset godina se imala prilika raditi na povratku svih na svoje, obilaziti mjesta po RS-u, ali jok. I ono malo sto se vratilo zapostavljeno je i ostavljeno ja na milost i nemilost sjetivsi ih se tek dvije hefte uoči izbora. Zapostavljena je i Krajina koja zjapi prazna i čeka pakistance i afganistance da je nasele.
Ili ubleha Komsic, predsjednik gradzanista Republike Sarajevo koji nije u stanju obići običnog seljaka u Grudama, Livnu, Nevesinju, na Palama, Kozaru, da vidi kako se i od čega živi.
Nemar i zablude koji traju 30 godina moraju doći na naplatu.
Priče o građanskoj državi prolaze samo jos u Republici Sarajevo i kod onih koji nisu prošli dalje od Baščaršije do Marijin Dvora medju kojima je i obična ubleha i pajac dinastije Izetbegovic zvani Željko Komsic.
Trideset godina se imala prilika raditi na povratku svih na svoje, obilaziti mjesta po RS-u, ali jok. I ono malo sto se vratilo zapostavljeno je i ostavljeno ja na milost i nemilost sjetivsi ih se tek dvije hefte uoči izbora. Zapostavljena je i Krajina koja zjapi prazna i čeka pakistance i afganistance da je nasele.
Ili ubleha Komsic, predsjednik gradzanista Republike Sarajevo koji nije u stanju obići običnog seljaka u Grudama, Livnu, Nevesinju, na Palama, Kozaru, da vidi kako se i od čega živi.
Nemar i zablude koji traju 30 godina moraju doći na naplatu.
- Nespin
- Posts: 1887
- Joined: 26/03/2019 19:02
#5707 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Last edited by Nespin on 06/09/2022 14:02, edited 1 time in total.
-
Karikaturist
- Posts: 5991
- Joined: 20/12/2020 10:03
#5708 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nekad ce bit i smak svijeta..
- Nespin
- Posts: 1887
- Joined: 26/03/2019 19:02
#5709 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Last edited by Nespin on 06/09/2022 14:02, edited 1 time in total.
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#5710 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
biće torova u vidu istonacionalnih brakova i prodaje kuća da bi se kod svojih kupio stan 
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#5711 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Zlatko Hadžidedić i Stranka za BiH, Naša stranka...eto nastavite nizLex77 wrote: ↑30/08/2022 20:40 Evo Kifla kaže da će se svakako nametnuti rasni zakoni.
I on to naravno podupire. Tvrdi da i SDA to podupire.
Pa dobro, jel cijela BH politička scena spala na Komšića? Jel on jedini koji ne pristaje na podjelu i uništenje BIH?
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/26 ... akona.html
al faktički odbrana građanske države je spala na minione
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
#5712 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ideja građanske države BiH živi širom BiH i procvjetaće kad se izvrši gnojenje tla fašističkim budalama.asurbanipal wrote: ↑31/08/2022 08:21 Puna podrška gospodinu Schmidtu za nametanje izbornog zakona.
Priče o građanskoj državi prolaze samo jos u Republici Sarajevo i kod onih koji nisu prošli dalje od Baščaršije do Marijin Dvora medju kojima je i obična ubleha i pajac dinastije Izetbegovic zvani Željko Komsic.
Trideset godina se imala prilika raditi na povratku svih na svoje, obilaziti mjesta po RS-u, ali jok. I ono malo sto se vratilo zapostavljeno je i ostavljeno ja na milost i nemilost sjetivsi ih se tek dvije hefte uoči izbora. Zapostavljena je i Krajina koja zjapi prazna i čeka pakistance i afganistance da je nasele.
Ili ubleha Komsic, predsjednik gradzanista Republike Sarajevo koji nije u stanju obići običnog seljaka u Grudama, Livnu, Nevesinju, na Palama, Kozaru, da vidi kako se i od čega živi.
Nemar i zablude koji traju 30 godina moraju doći na naplatu.
Kad je Čović obišao narod u Visokom, Rogatici, Trebinju?
Kad je Dodik obišao narod u Posušju, Maglaju, Bužimu?
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#5713 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
logička pogreška skakanja sebi u stomak 
poredi se komšo s gorim od sebe
štp ga ne poredite s europskim političarima građanskih zemalja koji obilaze sva gradove i sela
poredi se komšo s gorim od sebe
štp ga ne poredite s europskim političarima građanskih zemalja koji obilaze sva gradove i sela
- Str0nz
- Posts: 1270
- Joined: 27/10/2021 00:45
- Grijem se na: Hodza > marfi
#5714 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ckapi nacisticka
https://nap.ba/news/97560Schmidt pobjegao sa konsultacija - Begić i Đonlagić: On pokušava napraviti Palestinu
Last edited by Str0nz on 31/08/2022 14:44, edited 1 time in total.
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#5715 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nije ni Tacerka obilazila dijelove Belfasta, pa staBlack swan wrote: ↑31/08/2022 13:20 logička pogreška skakanja sebi u stomak
poredi se komšo s gorim od sebe
štp ga ne poredite s europskim političarima građanskih zemalja koji obilaze sva gradove i sela![]()
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#5716 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
bolje je sa draganom biti jaran nego neprijateljPoint. wrote: ↑31/08/2022 07:03 Čitava politika mu je da napada SDA, što je u redu, i da viri iz Draganova anusa nebi li se dopao nekima iz međunarodne zajednice da ga gledaju kao nekog lidera naroda, što nije u redu.
Kifla, drži se tramvajskih tračnica i mahalske politike, nešto više nije za tebe. Je li fer?
a znam da se moglo sa njim dogovoriti sve, samo su loši ljudi sa naše strane dogovarali...
doći dogovoriti jedno, pružiti ruku i sutra ujutro uraditi drugo, to se ne može raditi, i onda tu se gube svi budući dogovori
-
geoxx
- Posts: 2492
- Joined: 08/08/2015 23:39
#5717 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Evo mene sramota ovih DF-ovaca, ako vec nije njihovih glasaca.
-
pinkman
- Posts: 3090
- Joined: 07/09/2013 18:57
- klaki
- Posts: 2371
- Joined: 15/02/2013 17:49
- Location: 榛名山峠
#5719 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
DF nešto smeta Her Šmitu?
Definitivno glasam za Komšića...
Definitivno glasam za Komšića...
-
geoxx
- Posts: 2492
- Joined: 08/08/2015 23:39
#5720 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa nije sporno sto im smeta to. Nije sporna ni generalno spika i politika te stranke ako ce u ime dodati naziv “radikalna”. I to je legitimno.
-
palermo
- Posts: 25332
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#5721 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Naravno da se sa Draganom moglo dogovoriti. Može se i sada. Sad što bi to išlo u korist Dragana i njegove svite je manji problem.mk ultra wrote: ↑31/08/2022 14:47bolje je sa draganom biti jaran nego neprijateljPoint. wrote: ↑31/08/2022 07:03 Čitava politika mu je da napada SDA, što je u redu, i da viri iz Draganova anusa nebi li se dopao nekima iz međunarodne zajednice da ga gledaju kao nekog lidera naroda, što nije u redu.
Kifla, drži se tramvajskih tračnica i mahalske politike, nešto više nije za tebe. Je li fer?
a znam da se moglo sa njim dogovoriti sve, samo su loši ljudi sa naše strane dogovarali...
doći dogovoriti jedno, pružiti ruku i sutra ujutro uraditi drugo, to se ne može raditi, i onda tu se gube svi budući dogovori
Dogovor sa Draganom kuću gradi
Doduše, Draganovu
- dr_Evil
- Posts: 21766
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#5722 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Sa Draganom se moze dogovoriti samo kriminal i korupcija, zato im je vec 31 godinu SDA pouzdani koalicioni partner.mk ultra wrote: ↑31/08/2022 14:47bolje je sa draganom biti jaran nego neprijateljPoint. wrote: ↑31/08/2022 07:03 Čitava politika mu je da napada SDA, što je u redu, i da viri iz Draganova anusa nebi li se dopao nekima iz međunarodne zajednice da ga gledaju kao nekog lidera naroda, što nije u redu.
Kifla, drži se tramvajskih tračnica i mahalske politike, nešto više nije za tebe. Je li fer?
a znam da se moglo sa njim dogovoriti sve, samo su loši ljudi sa naše strane dogovarali...
doći dogovoriti jedno, pružiti ruku i sutra ujutro uraditi drugo, to se ne može raditi, i onda tu se gube svi budući dogovori
Ali sa Draganom se ne moze dogovoriti ni milimetar vise BiH nego sto je danas ima, to zaboravite. BiH ima malo ili nimalo gdje je HDZ na vlasti.
-
zenit dozic
- Posts: 2531
- Joined: 07/09/2014 11:48
#5723 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
Lex77
- Posts: 1001
- Joined: 09/02/2010 23:23
#5724 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Koje smeće od čovjeka taj Schmidt.Str0nz wrote: ↑31/08/2022 14:40 Ckapi nacisticka
https://nap.ba/news/97560Schmidt pobjegao sa konsultacija - Begić i Đonlagić: On pokušava napraviti Palestinu
Nije mogao niti odglumiti konzultacije.
Sad je jasno da se on dogovora samo sa grobarima BIH .
Tog čovjeka treba hitno otjerati iz zemlje.
- Str0nz
- Posts: 1270
- Joined: 27/10/2021 00:45
- Grijem se na: Hodza > marfi
