Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
mishic
Posts: 8406
Joined: 28/04/2011 16:29

#5701 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mishic »

To da će se gospodin Šmit svrstati među grobare demokratizacije ovih prostora izgledalo mi je malo vjerovatnim i mogućim. Na žalost, prevario sam se!

Šmit ne samo da zaustavlja demokratizaciju nego cementira etničke provalije i jazove proizvedene agresijom, UZP-om i Genocidom i time nas vraća u devedesete kako bi se mogla nastaviti tada započeta politika podjele Bosne i Hercegovine i eliminacija jednog naroda iz nje. Jasno mu je da sve to vodi u nove još teže i još žešće sukobe nego što su bili oni devedesetih ali očito to je nečiji projekat iza koga Smit sve otvorenije staje.

Opasna igra je po srijedi jer pored drugih interesa ovdje još uvijek snažnan uticaj ima i Rusija tako da bi ovi potezi Šmita mogli imati katastrofalne posljedice. SAD, VB i Njemačka kao da sve to ne vide. Nakon Dejtona kao velike historijske greške na pomolu je i nova Šmitova koja bi mogla donijeti još katastrofalnije posljedice.

Ovdje više nije u pitanju samo opstanak jedne države i jednog naroda u njoj nego je u pitanju geostrateška greška koja će donijeti čitav niz sukoba u budućnosti između demokratskih i nacifašističkih snaga sa mogućnošću izbijanja WW III uzrokovanog tim greškama.
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#5702 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

Evo Kifla kaže da će se svakako nametnuti rasni zakoni.
I on to naravno podupire. Tvrdi da i SDA to podupire.
Pa dobro, jel cijela BH politička scena spala na Komšića? Jel on jedini koji ne pristaje na podjelu i uništenje BIH?

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/26 ... akona.html
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#5703 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by AtillaS »

Čović je poslije Bakira i Fahre došao do novog najboljeg jarana - Kifle.
mishic
Posts: 8406
Joined: 28/04/2011 16:29

#5704 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mishic »

Pa Kifla za ozbiljne ljude od svoje pojave do danas nije ništa drugo do puki predmet šprdnje
User avatar
Point.
Posts: 33474
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#5705 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Point. »

Čitava politika mu je da napada SDA, što je u redu, i da viri iz Draganova anusa nebi li se dopao nekima iz međunarodne zajednice da ga gledaju kao nekog lidera naroda, što nije u redu.

Kifla, drži se tramvajskih tračnica i mahalske politike, nešto više nije za tebe. Je li fer?
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#5706 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by asurbanipal »

Puna podrška gospodinu Schmidtu za nametanje izbornog zakona.

Priče o građanskoj državi prolaze samo jos u Republici Sarajevo i kod onih koji nisu prošli dalje od Baščaršije do Marijin Dvora medju kojima je i obična ubleha i pajac dinastije Izetbegovic zvani Željko Komsic.

Trideset godina se imala prilika raditi na povratku svih na svoje, obilaziti mjesta po RS-u, ali jok. I ono malo sto se vratilo zapostavljeno je i ostavljeno ja na milost i nemilost sjetivsi ih se tek dvije hefte uoči izbora. Zapostavljena je i Krajina koja zjapi prazna i čeka pakistance i afganistance da je nasele.

Ili ubleha Komsic, predsjednik gradzanista Republike Sarajevo koji nije u stanju obići običnog seljaka u Grudama, Livnu, Nevesinju, na Palama, Kozaru, da vidi kako se i od čega živi.

Nemar i zablude koji traju 30 godina moraju doći na naplatu.
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#5707 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Nespin »

8-)
Last edited by Nespin on 06/09/2022 14:02, edited 1 time in total.
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#5708 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Karikaturist »

Nekad ce bit i smak svijeta..
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#5709 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Nespin »

8-)
Last edited by Nespin on 06/09/2022 14:02, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5710 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

biće torova u vidu istonacionalnih brakova i prodaje kuća da bi se kod svojih kupio stan :D
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#5711 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by JoseMujica »

Lex77 wrote: 30/08/2022 20:40 Evo Kifla kaže da će se svakako nametnuti rasni zakoni.
I on to naravno podupire. Tvrdi da i SDA to podupire.
Pa dobro, jel cijela BH politička scena spala na Komšića? Jel on jedini koji ne pristaje na podjelu i uništenje BIH?

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/26 ... akona.html
Zlatko Hadžidedić i Stranka za BiH, Naša stranka...eto nastavite niz

al faktički odbrana građanske države je spala na minione :sad:
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#5712 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by AtillaS »

asurbanipal wrote: 31/08/2022 08:21 Puna podrška gospodinu Schmidtu za nametanje izbornog zakona.

Priče o građanskoj državi prolaze samo jos u Republici Sarajevo i kod onih koji nisu prošli dalje od Baščaršije do Marijin Dvora medju kojima je i obična ubleha i pajac dinastije Izetbegovic zvani Željko Komsic.

Trideset godina se imala prilika raditi na povratku svih na svoje, obilaziti mjesta po RS-u, ali jok. I ono malo sto se vratilo zapostavljeno je i ostavljeno ja na milost i nemilost sjetivsi ih se tek dvije hefte uoči izbora. Zapostavljena je i Krajina koja zjapi prazna i čeka pakistance i afganistance da je nasele.

Ili ubleha Komsic, predsjednik gradzanista Republike Sarajevo koji nije u stanju obići običnog seljaka u Grudama, Livnu, Nevesinju, na Palama, Kozaru, da vidi kako se i od čega živi.

Nemar i zablude koji traju 30 godina moraju doći na naplatu.
Ideja građanske države BiH živi širom BiH i procvjetaće kad se izvrši gnojenje tla fašističkim budalama.

Kad je Čović obišao narod u Visokom, Rogatici, Trebinju?

Kad je Dodik obišao narod u Posušju, Maglaju, Bužimu?
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5713 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

logička pogreška skakanja sebi u stomak :D
poredi se komšo s gorim od sebe
štp ga ne poredite s europskim političarima građanskih zemalja koji obilaze sva gradove i sela :D
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#5714 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Str0nz »

Ckapi nacisticka

Schmidt pobjegao sa konsultacija - Begić i Đonlagić: On pokušava napraviti Palestinu
https://nap.ba/news/97560
Last edited by Str0nz on 31/08/2022 14:44, edited 1 time in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#5715 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by General War »

Black swan wrote: 31/08/2022 13:20 logička pogreška skakanja sebi u stomak :D
poredi se komšo s gorim od sebe
štp ga ne poredite s europskim političarima građanskih zemalja koji obilaze sva gradove i sela :D
Nije ni Tacerka obilazila dijelove Belfasta, pa sta :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5716 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mk ultra »

Point. wrote: 31/08/2022 07:03 Čitava politika mu je da napada SDA, što je u redu, i da viri iz Draganova anusa nebi li se dopao nekima iz međunarodne zajednice da ga gledaju kao nekog lidera naroda, što nije u redu.

Kifla, drži se tramvajskih tračnica i mahalske politike, nešto više nije za tebe. Je li fer?
bolje je sa draganom biti jaran nego neprijatelj
a znam da se moglo sa njim dogovoriti sve, samo su loši ljudi sa naše strane dogovarali...

doći dogovoriti jedno, pružiti ruku i sutra ujutro uraditi drugo, to se ne može raditi, i onda tu se gube svi budući dogovori
geoxx
Posts: 2492
Joined: 08/08/2015 23:39

#5717 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by geoxx »

Evo mene sramota ovih DF-ovaca, ako vec nije njihovih glasaca.
pinkman
Posts: 3090
Joined: 07/09/2013 18:57

#5718 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by pinkman »

geoxx wrote: 31/08/2022 14:48 Evo mene sramota ovih DF-ovaca, ako vec nije njihovih glasaca.
Pa ako je pricao sa predstavnicima iz NS i drugih stranaka, ne vidim zasto ne bi sa predstavnicima DF-a.
User avatar
klaki
Posts: 2371
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#5719 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by klaki »

DF nešto smeta Her Šmitu?
Definitivno glasam za Komšića...
geoxx
Posts: 2492
Joined: 08/08/2015 23:39

#5720 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by geoxx »

pinkman wrote: 31/08/2022 14:50
geoxx wrote: 31/08/2022 14:48 Evo mene sramota ovih DF-ovaca, ako vec nije njihovih glasaca.
Pa ako je pricao sa predstavnicima iz NS i drugih stranaka, ne vidim zasto ne bi sa predstavnicima DF-a.
Pa nije sporno sto im smeta to. Nije sporna ni generalno spika i politika te stranke ako ce u ime dodati naziv “radikalna”. I to je legitimno.
palermo
Posts: 25332
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#5721 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

mk ultra wrote: 31/08/2022 14:47
Point. wrote: 31/08/2022 07:03 Čitava politika mu je da napada SDA, što je u redu, i da viri iz Draganova anusa nebi li se dopao nekima iz međunarodne zajednice da ga gledaju kao nekog lidera naroda, što nije u redu.

Kifla, drži se tramvajskih tračnica i mahalske politike, nešto više nije za tebe. Je li fer?
bolje je sa draganom biti jaran nego neprijatelj
a znam da se moglo sa njim dogovoriti sve, samo su loši ljudi sa naše strane dogovarali...

doći dogovoriti jedno, pružiti ruku i sutra ujutro uraditi drugo, to se ne može raditi, i onda tu se gube svi budući dogovori
Naravno da se sa Draganom moglo dogovoriti. Može se i sada. Sad što bi to išlo u korist Dragana i njegove svite je manji problem.
Dogovor sa Draganom kuću gradi :thumbup:
Doduše, Draganovu
User avatar
dr_Evil
Posts: 21766
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#5722 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dr_Evil »

mk ultra wrote: 31/08/2022 14:47
Point. wrote: 31/08/2022 07:03 Čitava politika mu je da napada SDA, što je u redu, i da viri iz Draganova anusa nebi li se dopao nekima iz međunarodne zajednice da ga gledaju kao nekog lidera naroda, što nije u redu.

Kifla, drži se tramvajskih tračnica i mahalske politike, nešto više nije za tebe. Je li fer?
bolje je sa draganom biti jaran nego neprijatelj
a znam da se moglo sa njim dogovoriti sve, samo su loši ljudi sa naše strane dogovarali...

doći dogovoriti jedno, pružiti ruku i sutra ujutro uraditi drugo, to se ne može raditi, i onda tu se gube svi budući dogovori
Sa Draganom se moze dogovoriti samo kriminal i korupcija, zato im je vec 31 godinu SDA pouzdani koalicioni partner.

Ali sa Draganom se ne moze dogovoriti ni milimetar vise BiH nego sto je danas ima, to zaboravite. BiH ima malo ili nimalo gdje je HDZ na vlasti.
zenit dozic
Posts: 2531
Joined: 07/09/2014 11:48

#5723 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by zenit dozic »

geoxx wrote: 31/08/2022 14:54
pinkman wrote: 31/08/2022 14:50

Pa ako je pricao sa predstavnicima iz NS i drugih stranaka, ne vidim zasto ne bi sa predstavnicima DF-a.
Pa nije sporno sto im smeta to. Nije sporna ni generalno spika i politika te stranke ako ce u ime dodati naziv “radikalna”. I to je legitimno.
Radikalni su samo UZPovcima i njihovim stovaocima
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#5724 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

Str0nz wrote: 31/08/2022 14:40 Ckapi nacisticka

Schmidt pobjegao sa konsultacija - Begić i Đonlagić: On pokušava napraviti Palestinu
https://nap.ba/news/97560
Koje smeće od čovjeka taj Schmidt.
Nije mogao niti odglumiti konzultacije.
Sad je jasno da se on dogovora samo sa grobarima BIH .
Tog čovjeka treba hitno otjerati iz zemlje.
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#5725 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Str0nz »

Lex77 wrote: 31/08/2022 15:05
Str0nz wrote: 31/08/2022 14:40 Ckapi nacisticka




https://nap.ba/news/97560
Koje smeće od čovjeka taj Schmidt.
Nije mogao niti odglumiti konzultacije.
Sad je jasno da se on dogovora samo sa grobarima BIH .
Tog čovjeka treba hitno otjerati iz zemlje.
Trenutno nema osobe koja je veca prijetnja za BiH na planeti.
Locked