Sirija

Locked
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5701 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

18 + Užasni snimci režimskog masakra u mjestu Renkus koje je pod kontrolom sirijske opozicije (Okolica Damaska). Nakon džume namaza, danas ispred džamije Halid ibn Velid eksplodirala je auto-bomba i usmrtila oko 70 Sirijaca među kojima je bilo i djece.

http://www.sham24.tv/movies/violations/item/62269
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#5702 Re: Sirija

Post by zemomak »

autobomba me asocira na al kaidu...
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5703 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Treći put u 24 sata FSA odbija napad Asadovih snaga u u Al Kusur u Homsu. Režim svim silama nastoji probiti linije sirijske opozicije, i pri tome koristi tešku artiljeriju, tenkove, minobacaće, skudove, eksplozivne boce, avione, i ostalo. U napadima Asadova šebiha ima podršku i jedinica Hezbollaha. Do sada je režim pretrpio velike gubitke u ljudstvu.
celava_dlaka
Posts: 2244
Joined: 24/12/2012 18:05

#5704 Re: Sirija

Post by celava_dlaka »

sarajevoxxxx wrote:Treći put u 24 sata FSA odbija napad Asadovih snaga u u Al Kusur u Homsu. Režim svim silama nastoji probiti linije sirijske opozicije, i pri tome koristi tešku artiljeriju, tenkove, minobacaće, skudove, eksplozivne boce, avione, i ostalo. U napadima Asadova šebiha ima podršku i jedinica Hezbollaha. Do sada je režim pretrpio velike gubitke u ljudstvu.
Koji je broj gubitaka u redovima FSA ?
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5705 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Inače tensikija koja izvještava iz Homsa jučer je cijeli dan bila blokirana, danas je ponovo nastavila sa radom. ''Sirijska revolucije protiv Bešara Al Asada - Homs''.
http://www.facebook.com/Syrian.Revoluti ... n=timeline
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#5706 Re: Sirija

Post by Kikibombona »

Saxxx na sve uredno ignorise.

http://www.advance.hr/vijesti/sve-zesci ... azoruzaju/

Je li ovo istina?
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#5707 Re: Sirija

Post by Klavikula »

zemomak wrote:evo mapa ko šta kontroliše u siriji od 22 septembra...
Image

i jedan klip kako "oslobodioci" oslobađaju od života civile alevite...
http://www.presstv.ir/detail/2013/08/26 ... -in-syria/
ne vidi se mapa, daj uploadaj je ti sa racunara.
_________
zestoko se bije oko Damaska. SAA napreduje u Jobaru i ostalim sjevernim predgradjima.
_________
navodno je dio FSA boraca, koji nisu htjeli na stranu Al Qaide iskoristio amnestiju Vlade. mislim da je FSA proslo svrsneo vrijeme.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5708 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Dakle, između režimskihi i opozicionih tensikija traje svojevrsni rat. I jedni drugi nastoje pritiscima na administraciju facebooka ugasiti neprijateljsku stranicu. Razlog gašenja ove stranice iz Homsa su bile navodno slike šehida u ćefinima, nije bilo krvi, kako navode u objavljenom saopćenju (a navodno eksplicitni sadržaji nasilja su uglavnom navodi kao razlog gašenja) međutim prijavljeni su facebooku i ovi su reagovali zatvorili im stranicu. Onda idu, žalbe, pritisci, veze, sa ove druge strane i tako u nedogled.

- Ima jedan fazon, koji facebook stranicu drži na površini a to su lajkovi. Što više lajkova, teže se stranica gasi od strane administracije facebooka. Tako da desetine stranica dnevno milion puta objave molbe da im se lajkuju stranice, naravno radi se o ovim manjim stranicama koje su nove ili tek krenule sa radom.

- Jedna od najpoznatijih facebook stranica sirijske opozicije je ova http://www.facebook.com/Syrian.Revoluti ... ion=stream skupili su oko 852 000 sviđanja.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#5709 Re: Sirija

Post by Kikibombona »

Kalavikula

Kakva je situacija u provinciji Hama?

Po pisanju Saxxx, opozicija ostvaruje znatne uspjehe.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5710 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Kikibombona wrote:Saxxx na sve uredno ignorise.

http://www.advance.hr/vijesti/sve-zesci ... azoruzaju/

Je li ovo istina?
- Jeste na žalost. I jedni i drugi su dali rok ovoj drugoj grupaciji. Sutra se mogu očekivati ozbiljniji sukobi. Najkritičnije je između ISIL-a u Azazu i FSA formacija Asifetu Šimal iz Azaza. Oni sad zasad ratuju preko facebook-a ovim saopćenjima i proglasima. Ostale jedinice iz Haleba se drže po strani.Svi apeluju na smirivanje tenzija, iz Azaza su danas građani pozvali ulemu da se aktivnije uključi u riješavanje sukoba. Oglasio se i pukovnik iz FSA Abduldžebar pozvao na jedinstvo, ali i jedna i druga strana je do krajnji granica isključiva, tako da teško da sve ovo prođe bez krvavog rata.
User avatar
purke62
Posts: 36
Joined: 21/01/2010 02:03
Location: Srbija

#5711 Re: Sirija

Post by purke62 »

celava_dlaka wrote: Koji je broj gubitaka u redovima FSA ?
Besmisleno pitanje.
Kako može FSA da ima gubitke? Kako mogu šehidi biti gubitak?Biti šehid je nagrada a ne kazna Svaki šehid je pobeda za FSA, to je valjda jasno.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5712 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Poginuo zapovjednik režimskih snaga u Deri brigadir Hatim Munir Junus

Image
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#5713 Re: Sirija

Post by Kikibombona »

Znaci, radi se o sukobu dvi formacije, a ne kako prenosi advance.hr, o sukobu FSA vs. Al Kaida.

Ostale jedinice nisu u ovoj prici?
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#5714 Re: Sirija

Post by Klavikula »

Kikibombona wrote:Kalavikula

Kakva je situacija u provinciji Hama?

Po pisanju Saxxx, opozicija ostvaruje znatne uspjehe.
ma kakvi crni uspjesi. jedva da ih ima tamo. drze tri-cetri manja grada (da ne kazem sela) na sjeveru provincije. svi osim Lataminaha su u okruzenju, a ni tamo nije najbolje stanje po teroriste. ceka se samo da oslobode ostatak grada Homsa, kad dodju svjeze snage za dva dana je SAA pred Marat al Numanom.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#5715 Re: Sirija

Post by Kikibombona »

Klavikula wrote: ma kakvi crni uspjesi. jedva da ih ima tamo. drze tri-cetri manja grada (da ne kazem sela) na sjeveru provincije. svi osim Lataminaha su u okruzenju, a ni tamo nije najbolje stanje po teroriste. ceka se samo da oslobode ostatak grada Homsa, kad dodju svjeze snage za dva dana je SAA pred Marat al Numanom.
Zanimljivo je da izuzev sirijske obale SAA najbolje stoji u Homsu i Hami, u dva grada gdje je zapocela pobuna protiv Hafeza i Basara.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5716 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Kikibombona wrote:Kalavikula

Kakva je situacija u provinciji Hama?

Po pisanju Saxxx, opozicija ostvaruje znatne uspjehe.
Krnaz je FSA zauzela, prije par dana, ali vrlo kratko su se zadržali u tome gradu, režimske snage ponovo kontrolišu grad. Vojna baza Dželmeh i ovaj jedan Tel zaboravio sam kako se zove još uvijek su u rukama FSA. danas su objavili da je FSA zauzela drugi grad po velićini 18 km od Hame, ali i to vjerovatno ko zna o čemu se radi i šta oni misle pod time da su ga zauzeli, možda se radilo o nekoliko punktova koje su zauzeli u gradu. FSA u Hami nema puno, ima mnogo stanovništva koje je protiv režima, ali naoružani boraca nema. Narod uglavnom posmatra sa strane, ni jedan ni druga strana nije izvršila totalnu mobilizaciju, najviše ratuju Džebhetu Nusre, a njima se priključuju i ostale FSA jedinice.

- Danas su u Hami u gradu bila masovna hapšenja, vojska je bila raspoređena oko džamija, nisu dali nikakva okupljanja niti demonstracije.
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#5717 Re: Sirija

Post by Klavikula »

Kikibombona wrote:
Klavikula wrote: ma kakvi crni uspjesi. jedva da ih ima tamo. drze tri-cetri manja grada (da ne kazem sela) na sjeveru provincije. svi osim Lataminaha su u okruzenju, a ni tamo nije najbolje stanje po teroriste. ceka se samo da oslobode ostatak grada Homsa, kad dodju svjeze snage za dva dana je SAA pred Marat al Numanom.
Zanimljivo je da izuzev sirijske obale SAA najbolje stoji u Homsu i Hami, u dva grada gdje je zapocela pobuna protiv Hafeza i Basara.
najvise Vojske ima tamo, uz Damask naravno. SAA je promijenila starategiju sa pocetka rata. nema nepotrebnog razvlacenja snaga, prvo ocistiti centar drzave pa nakon toga ostatak. uostalom, vecina stanovnistva je na potezu Dara-Alep. to oni vecinom i drze. od vecih gradova, teroristi kontrolisu pola Dare i pola Alepa i Raqu. Hami i Idlibu ne mogu ni prismrditi, u Homsu su spali na par cetvrti, u Damasku ginu na periferiji, SAA drzi manje-vise 80% Deir ez Zora, Hasaka je pod kontrolom Kurda i Armije, Kenitra i Suvejda nula bodova za teroriste.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#5718 Re: Sirija

Post by Kikibombona »

sarajevoxxxx wrote:
Krnaz je FSA zauzela, prije par dana, ali vrlo kratko su se zadržali u tome gradu, režimske snage ponovo kontrolišu grad. Vojna baza Dželmeh i ovaj jedan Tel zaboravio sam kako se zove još uvijek su u rukama FSA. danas su objavili da je FSA zauzela drugi grad po velićini 18 km od Hame, ali i to vjerovatno ko zna o čemu se radi i šta oni misle pod time da su ga zauzeli, možda se radilo o nekoliko punktova koje su zauzeli u gradu. FSA u Hami nema puno, ima mnogo stanovništva koje je protiv režima, ali naoružani boraca nema. Narod uglavnom posmatra sa strane, ni jedan ni druga strana nije izvršila totalnu mobilizaciju, najviše ratuju Džebhetu Nusre, a njima se priključuju i ostale FSA jedinice.

- Danas su u Hami u gradu bila masovna hapšenja, vojska je bila raspoređena oko džamija, nisu dali nikakva okupljanja niti demonstracije.
Tvoji presjeci stanja na terenu su uvijek objektivni, samo sto svakodnevnim novostima sa terena stvaras krivu sliku, posebno jer ne navodis gubitke pobunjenika. Stvarno sam pomislio da su pobunjenici u velikoj ofanzivi na Hamu.

Kalavikula

Ocekivao sam da pobunjenici mogu napraviti nesto vise u provinciji Dara i mozda zauzeti istoimeni grad.
Saxx je davno napisao da je Neva u potpunoj kontroli pobunjenika. Ne znam ko sada drzi taj grad.
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#5719 Re: Sirija

Post by Klavikula »

oko Neve se i dalje vode borbe.
na Dari teroristi imaju uspjeha. imaju i velike gubitke, ali su uspjeli zauzeti juzni dio grada. dalje ne mogu.

u sustini sve zavisi od toga koliko ce teroristi izdrzati u Damasku i Homsu. prema nekim procjenama oko 150 000 SAA, policije, NDF-a i ostalih jedinica ratuje u te dvije provincije (odnosno tri jer grad Damask je zasebna administrativna teritorija). svima je jasno da nakon ciscenja gore navedenih provincija rat nece jos dugo potrajati.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5720 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Kikibombona wrote:
sarajevoxxxx wrote:
Krnaz je FSA zauzela, prije par dana, ali vrlo kratko su se zadržali u tome gradu, režimske snage ponovo kontrolišu grad. Vojna baza Dželmeh i ovaj jedan Tel zaboravio sam kako se zove još uvijek su u rukama FSA. danas su objavili da je FSA zauzela drugi grad po velićini 18 km od Hame, ali i to vjerovatno ko zna o čemu se radi i šta oni misle pod time da su ga zauzeli, možda se radilo o nekoliko punktova koje su zauzeli u gradu. FSA u Hami nema puno, ima mnogo stanovništva koje je protiv režima, ali naoružani boraca nema. Narod uglavnom posmatra sa strane, ni jedan ni druga strana nije izvršila totalnu mobilizaciju, najviše ratuju Džebhetu Nusre, a njima se priključuju i ostale FSA jedinice.

- Danas su u Hami u gradu bila masovna hapšenja, vojska je bila raspoređena oko džamija, nisu dali nikakva okupljanja niti demonstracije.
Tvoji presjeci stanja na terenu su uvijek objektivni, samo sto svakodnevnim novostima sa terena stvaras krivu sliku, posebno jer ne navodis gubitke pobunjenika. Stvarno sam pomislio da su pobunjenici u velikoj ofanzivi na Hamu.

Kalavikula

Ocekivao sam da pobunjenici mogu napraviti nesto vise u provinciji Dara i mozda zauzeti istoimeni grad.
Saxx je davno napisao da je Neva u potpunoj kontroli pobunjenika. Ne znam ko sada drzi taj grad.
- Treba pratiti i Asadove tensikije, ali kad su dosadni, svaka druga živio Bešar Asad, gdje god se okreneš naletiš na Asada. To je nevjerovatno kolika zaluđenost.

- Jučer čitam na jednoj ovoj režimskoj stranici kako eto u kampu Z'ateriju u Jordanu ima nekoliko javnih kuća. I to je njihova propaganda. Kada oni na miru ne ostavljaju jadne izbjeglice koji nikome ništa nisu uradili šta očekuješ da istinito kažu o stanju na terenu gdje ginu deset puta više od FSA boraca. Oni su poput glinenih golubova načičkanih po cijeloj Siriji, neđe u nekoj zabiti naprave utvrdu, ovi im je analiziraju par sedmica, onda je zgaze za 5 minuta, sve pobiju razvale.

- Inače, glavna im je fora zadnjih dana bila seksualni džihad. Doveli su neku jadnicu čiji je babo jedan od prvih boraca FSA i jedan koji je među prvima izašao na demonstracije i izveli je pred TV kamere da govori o seksualnom džihadu, tj kao ona priznaje da je imala tu zadaću. Djetetu nema ni 16 godina, nestala prije godinu dana...ma odron, to su bolidi kakvih nema u cijelom svijetu.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5721 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

- Evo ovdje više o https://www.facebook.com/OrientTvNewsSyria o djevojčici Revan (16) koju je državna sirijska TV prikazala kao jednu od osoba koja vodi seksualni džihad. Dijete od 16 godina su intervjisali bez inicijala, bez pokrivenog lica, snimali njena navodna priznanja o seksualnim odnosima na koja je bila prisiljena. Predstavili je punim imenom i prezimenom, porijeklo, koje i odakle je, u nekoj njihovj TV zabiti, dijete nestalo skoro godinu dana, i onda je posadili pred TV kamere da govori o iskustvima silovanja.Dijete od 16 godina pred milionima Sirijaca govorilo i opisivalo tako užasne stvari i oni to sve uredno snimali, uredno je predstavili, uredno joj snimili lice, časkali sa njom u studiu baš kao da govori o nekom rođendanu i sl.

- Inače, zadnja akcija zauzimanja carinske postaje i graničnog prelaza u Deri posvećena je časti ove djevojčice Revan. Akcija je nazvana ''Odazivamo ti se Revan''.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#5722 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Ne razumijem šta hoćeš reći za djevojku Revan...?

a) nije bila predmet "seks džihada", sve je izmišljotina državnih medija;
b) jeste, bila je predmet "seksualnog džihada", seks džihad nije nemoralan; nemoralno je to što su mediji to objavili;
c) nemoralan je seks džihad, kao što je nemoralno što se to javno publikuje...


Šta ti u stvari tvrdiš?
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#5723 Re: Sirija

Post by zemomak »

Neki dan sam citao za neku tunizanku koja se vratila kuci trudna, a nakon ljekarskog pregleda utvrđeno da i ona i nerodjeno dijete nose virus AIDS.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5724 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Damask, Kalemun: FSA zauzela nova skladišta oružja !

- Brigada ''Islam'' Je jučer u mjestu Al Nusajrije u Kalemunu zauzela novo skladište oružja, te tenk T 55, nekoliko borbenih vozila i kamiona.

User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51133
Joined: 29/06/2011 23:39

#5725 Re: Sirija

Post by dječak sa šibicama »

Locked