Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
shiny
Posts: 535
Joined: 26/07/2012 15:22
Location: Sarajevo

#5676 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shiny »

kB27 wrote:
NediM17 wrote:Vjerovatno je kamencic uletio izmedju diska i plocice. Nista strasno, ali otidji do nekog majstora da pregleda jer ako je to mozes unistiti disk!
Ali pošalji muža/brata/tatu/prijatelja ako nemaš nekog 'svog' provjerenog mehaničara. Kad neko 'neuk' dođe (djevojka/žena, ili neko jako mlad) kod naših bezobraznih mehaničara znaju drastično skočiti cijene. :)
Vjerovatno ste bili upravu. Krenem danas prema mehaničaru i 50 metara prije njega prestade samo od sebe :-D Pregledao i kaže da je sve ok :thumbup:
Hvala vam!
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#5677 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kB27 »

shiny wrote: Vjerovatno ste bili upravu. Krenem danas prema mehaničaru i 50 metara prije njega prestade samo od sebe :-D Pregledao i kaže da je sve ok :thumbup:
Hvala vam!
Dakle boji se doktora. :mrgreen: Super da je sve ok. :thumbup:
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#5678 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kB27 »

Imam ponudu dijelova za veliki servis (Fiesta 1.4 TDCi, 2006.) po cijeni od nešto manje od 200KM (zupčasti, španeri, vodena pumpa). Ta trgovina inače, što se remenja tiče, radi sa bradnovima Dayco, Ina, Ruville, Gates. Reče mi trgovac da je zupčasti remen Dayco a da za ostalo nije siguran koji od ovih brandova (nije detaljno provjerio).

Kako kotiraju ovi brandovi na skali 'najbolje-najgore'? Jesam li nešto izostavio od stvari koje se mijenjaju prilikom velikog servisa na ovom automobilu? Mikro-remen sam promijenio prije par mjeseci, nema razloga ni potrebe da mijenjam ponovo? Koliko okvirno mogu očekivati da će me doći 'ruke' majstora da se ovo zamijeni (nije ovlašteni servis, 'obični')?

Također, trebao bih promijeniti račvu termostata, reče mi da ima od proizvođača Era (italijanski brand) - 70KM. Jel to neko smeće ili je ok?
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#5679 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

kB27 wrote:Imam ponudu dijelova za veliki servis (Fiesta 1.4 TDCi, 2006.) po cijeni od nešto manje od 200KM (zupčasti, španeri, vodena pumpa). Ta trgovina inače, što se remenja tiče, radi sa bradnovima Dayco, Ina, Ruville, Gates. Reče mi trgovac da je zupčasti remen Dayco a da za ostalo nije siguran koji od ovih brandova (nije detaljno provjerio).

Kako kotiraju ovi brandovi na skali 'najbolje-najgore'? Jesam li nešto izostavio od stvari koje se mijenjaju prilikom velikog servisa na ovom automobilu? Mikro-remen sam promijenio prije par mjeseci, nema razloga ni potrebe da mijenjam ponovo? Koliko okvirno mogu očekivati da će me doći 'ruke' majstora da se ovo zamijeni (nije ovlašteni servis, 'obični')?

Također, trebao bih promijeniti račvu termostata, reče mi da ima od proizvođača Era (italijanski brand) - 70KM. Jel to neko smeće ili je ok?
Sve nabrojano je OE, jedino ERA nije.
El Mumin
Posts: 397
Joined: 26/07/2016 23:33

#5680 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by El Mumin »

mad_max_ba wrote:
Arslan_11 wrote:poz drustvo. prvi put imam auto sa xenonima i sinoc mi crkne sijalica. insignia je u pitanju, u berlijeti je zamjena sa sijallicom 430KM. Ako ne moram necu davati toliko novca. Moze li mi neko reci gdje i kakve mogu uzeti, a da nesto ne zeznem. Citao sam nekad negdje da se nije zezati sa time.

Sent from my 6045K using Tapatalk
dobro pazi šta ćeš uzet jer ako ode modul onda si ga naj....
Moj čitav golf vrijedi kao tvoja sijalica, a opet dovešću ću se sa njim gdje i ti.
Ako ti se ne daju tolike pare, zašto si kupovao auto van tvojih mogućnosti >?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#5681 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

El Mumin wrote:
mad_max_ba wrote:
Arslan_11 wrote:poz drustvo. prvi put imam auto sa xenonima i sinoc mi crkne sijalica. insignia je u pitanju, u berlijeti je zamjena sa sijallicom 430KM. Ako ne moram necu davati toliko novca. Moze li mi neko reci gdje i kakve mogu uzeti, a da nesto ne zeznem. Citao sam nekad negdje da se nije zezati sa time.

Sent from my 6045K using Tapatalk
dobro pazi šta ćeš uzet jer ako ode modul onda si ga naj....
Moj čitav golf vrijedi kao tvoja sijalica, a opet dovešću ću se sa njim gdje i ti.
Ako ti se ne daju tolike pare, zašto si kupovao auto van tvojih mogućnosti >?
Pa čovjek gleda da jeftinije prođe, nije rekao da nema za sijalicu.. Sta god da vozi, i koliko god da ima, ako moze birat izmedju 430 i neke solucije od 100KM naravno da ce izabrat povoljniju
senturk
Posts: 801
Joined: 02/04/2013 23:48
Location: all roads lead to rome...

#5682 Re: Plivajući zamajac kod Golfa V ?

Post by senturk »

NediM17 wrote:Kakva skripa? Krcanje?

Gledaj da to rijesis jer silujes mjenjac, pa ga mozes i unistiti. Kod tebe kvacilno upravo tako, ne odvaja, tj. ne rastavlja motor od mjenjaca. Moguce da ti ne valja samo cilindar kvacila a da je sve drugo uredu.
Pa upravo krcanje se cuje,znaci moram sto prije zamjenit komplet kvacilo da kasnije ne bih fasovao ostatak auta, hvala lijepo,
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#5683 Re: Plivajući zamajac kod Golfa V ?

Post by NediM17 »

Rekoh ti vec, moguce da je problem samo u cilindru kvacila i da nema potrebe mijenjati set kvacila!
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#5684 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kB27 »

direstraits0078 wrote:
kB27 wrote:Imam ponudu dijelova za veliki servis (Fiesta 1.4 TDCi, 2006.) po cijeni od nešto manje od 200KM (zupčasti, španeri, vodena pumpa). Ta trgovina inače, što se remenja tiče, radi sa bradnovima Dayco, Ina, Ruville, Gates. Reče mi trgovac da je zupčasti remen Dayco a da za ostalo nije siguran koji od ovih brandova (nije detaljno provjerio).

Kako kotiraju ovi brandovi na skali 'najbolje-najgore'? Jesam li nešto izostavio od stvari koje se mijenjaju prilikom velikog servisa na ovom automobilu? Mikro-remen sam promijenio prije par mjeseci, nema razloga ni potrebe da mijenjam ponovo? Koliko okvirno mogu očekivati da će me doći 'ruke' majstora da se ovo zamijeni (nije ovlašteni servis, 'obični')?

Također, trebao bih promijeniti račvu termostata, reče mi da ima od proizvođača Era (italijanski brand) - 70KM. Jel to neko smeće ili je ok?
Sve nabrojano je OE, jedino ERA nije.
Hvala, dakle ovo bi trebalo biti ok. Pu, da sam znao da je ovako jeftin veliki sevis (u odnosu na ono što sam ja mislio i čuo) davno bih to riješio. Vjerujem da ruke ne mogu biti preko cca. 100KM..
User avatar
newklear
Posts: 1411
Joined: 10/12/2009 15:59

#5685 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by newklear »

Zna li neko koje su fabričke sijalice za Renault Clio II, 2001. godina, 16v, 1.6, 79 kw? Kod mene su trenutno HB3 9005 65W, ali su mi izgorili džekovi i od lijevog i od desnog svjetla, može se vidjeti da su ti džekovi na jednom mjestu prespojeni, znači kabal koji ide od table na njega je spojen kabal sa ovim džekovima koji su mi sada izgorili. Na otpadima nigdje ne mogu da nađem ovaj džek, pa sam onda skontao da ovo možda nije fabrički za moje auto nego da je to neki kvazi majstor prespajao šta je imao (moguće)...

Image

Image
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5686 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:-) :-)
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#5687 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kB27 »

Mislim da idu 55/60W sijalice. Ali nešto ne vjerujem da bi nastala takva havarija zbog razlike od 10-20%.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#5688 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Evo gledao sam kod sebe, ali ne mogu skroz prici tamo jer je vrelo :-D

Uglavnom kod mene na džekovima nema tog plavog i tog bijelog/bež "prstena", na džeku i na žicama piše HELLA, sijalice su obične H7 od 5 maraka :-D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#5689 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by spreca »

kolko bi kostalo da se prefarba Passat B6
User avatar
newklear
Posts: 1411
Joined: 10/12/2009 15:59

#5690 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by newklear »

Leon16v wrote:Evo gledao sam kod sebe, ali ne mogu skroz prici tamo jer je vrelo :-D

Uglavnom kod mene na džekovima nema tog plavog i tog bijelog/bež "prstena", na džeku i na žicama piše HELLA, sijalice su obične H7 od 5 maraka :-D
Je li isto "kopčanje" sijalice H7 i ove moje HB 3 (stavi i okreni u far), moze li biti da je i kod mene fabrička H7 ali da je majstor stavio kabal i dzek za HB3 pa da i zato gori?
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5691 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

spreca wrote:kolko bi kostalo da se prefarba Passat B6
Zavisi kojom varijantom, cetkom, valjkom, sprejom, u komori...???????!!!!!

poslano sa Sonija Ze
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#5692 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shlauf »

direstraits0078 wrote:
kB27 wrote:Imam ponudu dijelova za veliki servis (Fiesta 1.4 TDCi, 2006.) po cijeni od nešto manje od 200KM (zupčasti, španeri, vodena pumpa). Ta trgovina inače, što se remenja tiče, radi sa bradnovima Dayco, Ina, Ruville, Gates. Reče mi trgovac da je zupčasti remen Dayco a da za ostalo nije siguran koji od ovih brandova (nije detaljno provjerio).

Kako kotiraju ovi brandovi na skali 'najbolje-najgore'? Jesam li nešto izostavio od stvari koje se mijenjaju prilikom velikog servisa na ovom automobilu? Mikro-remen sam promijenio prije par mjeseci, nema razloga ni potrebe da mijenjam ponovo? Koliko okvirno mogu očekivati da će me doći 'ruke' majstora da se ovo zamijeni (nije ovlašteni servis, 'obični')?

Također, trebao bih promijeniti račvu termostata, reče mi da ima od proizvođača Era (italijanski brand) - 70KM. Jel to neko smeće ili je ok?
Sve nabrojano je OE, jedino ERA nije.
Da nije ERA Ojdanić ?? :D
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#5693 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

newklear wrote:
Leon16v wrote:Evo gledao sam kod sebe, ali ne mogu skroz prici tamo jer je vrelo :-D

Uglavnom kod mene na džekovima nema tog plavog i tog bijelog/bež "prstena", na džeku i na žicama piše HELLA, sijalice su obične H7 od 5 maraka :-D
Je li isto "kopčanje" sijalice H7 i ove moje HB 3 (stavi i okreni u far), moze li biti da je i kod mene fabrička H7 ali da je majstor stavio kabal i dzek za HB3 pa da i zato gori?
Ja tako mijenjam, stavi, okrenes, škljocne i poklopim onim osiguracem i to je to, da li ta odgovara druga i taj dzek ne znam, možda još neko od forumaša zna, a ako ti sta znaci mogu ti veceras slikat te žice i sijalicu
User avatar
newklear
Posts: 1411
Joined: 10/12/2009 15:59

#5694 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by newklear »

Leon16v wrote:
newklear wrote:
Leon16v wrote:Evo gledao sam kod sebe, ali ne mogu skroz prici tamo jer je vrelo :-D

Uglavnom kod mene na džekovima nema tog plavog i tog bijelog/bež "prstena", na džeku i na žicama piše HELLA, sijalice su obične H7 od 5 maraka :-D
Je li isto "kopčanje" sijalice H7 i ove moje HB 3 (stavi i okreni u far), moze li biti da je i kod mene fabrička H7 ali da je majstor stavio kabal i dzek za HB3 pa da i zato gori?
Ja tako mijenjam, stavi, okrenes, škljocne i poklopim onim osiguracem i to je to, da li ta odgovara druga i taj dzek ne znam, možda još neko od forumaša zna, a ako ti sta znaci mogu ti veceras slikat te žice i sijalicu
Ne znam, ako ti nije mrsko uslikaj i posalji, a vise bi mi znacilo da znam je li na faru isti ulaz za H7 i ovu HB3
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#5695 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by spreca »

konektovan wrote:
spreca wrote:kolko bi kostalo da se prefarba Passat B6
Zavisi kojom varijantom, cetkom, valjkom, sprejom, u komori...???????!!!!!

poslano sa Sonija Ze
cuj valjkom...u komori
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#5696 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

spreca wrote:kolko bi kostalo da se prefarba Passat B6
1600 KM ko tebi
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#5697 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by spreca »

bleee_sa wrote:
spreca wrote:kolko bi kostalo da se prefarba Passat B6
1600 KM ko tebi
morel kako ko i ostalim :mrgreen: :lol:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#5698 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

More, 1800 :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#5699 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by spreca »

bleee_sa wrote:More, 1800 :D
ljudi smo...nismo taksisti :lol: :lol: :lol: ....toliko ne kosta ni kod ovlastenih :mrgreen:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#5700 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

spreca wrote:
bleee_sa wrote:More, 1800 :D
ljudi smo...nismo taksisti :lol: :lol: :lol: ....toliko ne kosta ni kod ovlastenih :mrgreen:
E jesi dijasporac, popišam ti se na lijevi guz. :lol:

Koja boja ? 1200-1300, gospodski da se uradi.
Post Reply