[quote="zavrzlama
"da ne ostanem duzan odgovora,mada sam ti odgovorio(ali ti se odgovor ne svidja

)"
ja pitam konkretna pitanja ocekujem konkretne odgovore potkrijepljene cinjenicama i izvorima istih .
"Govoris o iraku,gruziji,libanu itd.."
u kontekstu superiornije vojne moci , procitaj ponovo moj ! cudi me sto zaboravi palestinu ?
"60% Iracana su bili protiv vlasti i sistema kojeg je drzao Sadam Husein..."
prvi put cujem za tu cifru mozes li mi dati izvor te informacije ?
"znas li ko danas cini koalicijske snage sa NATO-om u Iraku..pa drzavna vojska i policija Iraka(Iracani sve pod svojom zastavom irackom bez prefiksa "americki,jer da su srbi okupirali Irak sve bi pretvorili u prefiks "srpski")"
nato ima samo svoje instruktore u iraku jer nije ucestvovo u okupaciji ,cak je ogromna vecina clanica osudila rat kao nemoralan ilegalan cin okupacije suverene zemlje koja nije ugrozavala sigurnost ijednog clana . osim uk, spanije , danske i poljske (amere ne racunam) niko drugi iz nato nije ucestvovao , sto znaci da nato kao alijansa nije ucestvovo .
ako te bas interesuju kolicijske snage , google i "coalition of the willing" .
dalje...MORAL...uzmi moral momka kojem su silovali i ubili mater i bacili oca u Koricanske stijene i momka srbina koji brani svetu srpsku zemlju gdje su bosnjaci bili apsolutna vecina,a taj srbin iz Sarajeva na mig Krajisnika napustio Sarajevo i usao nelegalno u bosnjacku kucu,stan,njivu....
dalje...MORAL...uzmi moral palestinca kojem su ubili pobili familiju i momka izraelca koji brani svetu jevrejsku zemlju gdje su palestinci bili apsolutna vecina , a taj jevrej iz tel aviva na mig sharona napustio tel aviv i usao nelegalno u palestinsku kucu , stan , njivu .
sad zamisli kako je palestincu sa kamenom u ruci kad naleti na izraelcea u f 16 / merkavi . garant konta moral mi je veci hebacu mu sve po spisku !!!!!! po tvojo logici MORAL uvijek pobijedjuje : palestinac hrabro pobjedjuje tu bitku , izraelac bjezi u geto bez vode i struje ogradjen betonskom ogradom i sam u sebi proklinje drzavu sto mu dade oruzje umjesto morala .
"U Iraku je amerika imala 60% Iracana koji su nakon pada Sadama se dobrovoljno pridruzili Americi...."
racunas li tu stotine hiljada mrtvih i osakacenih ?
"slicna stvar sa Kosovom...srbijanske vojne i policijske snage su bile raspooredjene na citavom teritoriju Kosova jer je tad JNA i policija srbije bila legalna sila na tom dijelu...zato su srbi vojno brzo okupirali Kosovo i etnicki istjerali albance sa Kosova...."
legalna sila okupirala kosovo ? znaci tvojom logikom albanci su nelegalno okupirali kosovo onda je jna/policija(legalna sila) reagovala i okupirala (oslobodila od strane sile) kosovo . na cijoj si ti strani ?
Danas je druga prica,Kosovo i albanci su kompaktna teritorija sa vojnim obavjestajnim institucijama,vojskom,policijom i bez unutrasnjeg neprijatelja(srpskih specijalaca i vojske na svojoj teritoriji)..slicna stvar i u BIH..
kompaktna teritorija bez unutrasnjeg neprijatelja kazes , kad se ono sjever otcijepio (mitrovica , leposavic itd) ?
kosovska vojska / vojne obavjestajne institucije nepostoje , pricalo se nesto o zastitnom bataljonu .
mozda si mislio na KLA , one sto ih je lord robertson (Secretary-General of NATO) opisao kao "murderous thugs" ironicno zar ne .
zadnja stvar ....ti kazes da si pacifista ,za mir i demokrata..znam tu pricu...
da pacifista i demokrata koji realno analizira i proucava stanje na terenu , zeli najbolje za svoju (i tvoju) bosnu i hercegovinu .
"prica ide ovako..kad su cetnici palili dzamije,etnicki cistili teritoriju,cinili najvece zlocine, sutilo se i potajno odobravalo..danas kad treba kazniti zlocine ,ponistiti rezultate rata i tih zlocina" ja sam pacifista i demokrata,hajmo sve zaboraviti ko sta jamio jamio" a ti zavrzlama koji zelis ponistenje ratnih rezultata si ekstrem,nacionalista i onaj koji priziva rat....ma nemoj kolega salonac to zavrzlami pricat..

..rezultati zlocina i etnickog ciscenja ce se ponistiti ,ne sto ja to zelim i sto neko to uporno pokusava ...nego zato sto je to prirodan proces kojeg se ne moze zaustaviti..nikad se nece normalan bosnjak ,srbin,hrvat ili bilo koji posten moralan covjek nece prihvatiti fasizam koji je na djelu u manjem entitetu..do srba je da sami rijese sa samim sobom i fasizmom kojeg su im naturili njihovo vjerske i politicke vodje...neki su pokusavali(Djindjic) pa ubijeni,neki jos pokusavaju(Jovanovic,Popovic,Biserko,Kandic,Bajic) nemoj se iznenaditi da ce Ameri jedan dan sa pomenutom gospodom se prosetati srbijom...kao danas ameri sa Karzaijem u Afganistanu..."
recu ti nesto zavrzlama , u mom kraju nikad nije bilo cetnika . zamisli dijete iz mijesanog braka koji je u svojoj siroj familiji imao vise partizana nego neke opstine 1941 , postade salonski cetnik . pises mnogo mnogo nebuloza (moje misljenje) ja dajem svoje misljenje/cinjenice i sve je to ok , ali nemas pravo da me vrijedjas i prozivas cetnikom samo zato sto drugacije vidim situaciju .