Sirija

Locked
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5676 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Borci Ahraru Šama na starom graničnom prelazu iz Sirije rema Jordanu

Image
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#5677 Re: Sirija

Post by Co0l »

Klavikula wrote:
Co0l wrote:Tzv. SAA je nesposobna,sramota je to nazvati vojskom a pobunjenici ne samo da nisu imali panican nego nisu imali nikakav strah od Hezbolaha u Kusajru.Pogotovo nakon one zasjede u koju su Hezbolahovci uletjeli nakon sto su ih pobunjenici pustili da udju u Kusajr pa im izasli iz onih podzemnih tunela iza ledja i porokali ih.Na kraju krajeva,Kusajr je i zauzet tek nakon sto su branioci ostali bez municije i povukli se iz okruzenja zajedno sa civilima koji su se nasli tamo.
:lol: :lol: :lol: :lol:
post klase moj tata je bolji od tvog.
helem, istina je za tu sacekusu, al ostalo je cista izmisljotina.

jos SAA nesposobna. sta sve covjek nece procitati. da su oni nesposobni danas bi se bitke vodile pred Assadovom palacom, a ne negdje na periferiji grada. vise od dvije godine konstantne borbe (napredovanja) u urbanim podrucjima rezultiralo je ciscenjem velikog prostora od Dare do Idliba skoro, tacnije Marat al Numana. uz to valja uzeti u obzir da se doktrina SAA ne zasniva na gerilskoj borbi i borbi u urbanim sredinama. uspjeli su da od policije, dobrovoljaca i nesto vojske naprave respektabilnu silu u svjetskim okvirima.
____
novinar Press TV-a koji prati SAA kaze da su 2/3 Jobara pod njihovom kontrolom, dok novinari ANNA-e koji takodjer prate Armiju kazu da su teroristi u ostatku Jobara u potpunom okruzenju. ne pise im se dobro oko Damaska :-D
A krenuh da odgovorim al ne mogu od smijeha zbog ovog 'respektabilna sila u svjetskim okvirima' :-D Jest,ko sto je JNA bila cetvrta vojna sila u Evropi :P
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#5678 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Keith Johnson, za "American Free Press"

- na pitanje, "ko stoji iza rata u Siriji", odnosno ko pritišće američku administracijuda da ide protiv Sirije, autor kategorički tvrdi da je notorna laž da iza toga stoji američki vojni kompleks, te da iza te priče stoji samo i samo Izrael i njihov lobi u Sjedinjenim Američkim Državama (AIPAC).
Fearing a public backlash for leading the United States into another foolish military adventure on behalf of Israel, America’s well-organized Zionist community made a concerted effort to convince the world that their support for U.S. “intervention” in Syria had nothing to do with their loyalty to the criminal Jewish state.

Every endorsement for war, from every influential Jewish organization in the country, was carefully worded to leave the impression that U.S. Jewry was only concerned about saving innocent Syrian lives, preventing another so-called “holocaust” and fighting for truth…justice…and the American way.

In a statement issued on September 3, the American Israel Public Affairs Committee (AIPAC) urged “Congress to grant the President the authority he has requested to protect America’s national security interests and dissuade the Syrian regime’s further use of unconventional weapons. Simply put, barbarism on a mass scale must not be given a free pass….That is why America must act.”

Notice that AIPAC never addresses Israel’s “national security interests,” only America’s.

- See more at: http://americanfreepress.net/?p=12763#s ... 2pxgf.dpuf

Yes, we know Keith. It's Jewish war, Jewish "Jihad", Jewish "mujahideen", etc.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#5679 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Jedna perfektna vijest za Siriju: nakon nekoliko sedmica nadmudrivanja, ruska diplomatija je porazila izralesko-izraelsku (AIPAC) bahatost. Postignut je dogovor o sirijskoj rezoluciji - bez Člana 7 - koji je omogućavao pokretanje vojne intervencije!


Image

U.S., Russia agree on Syria U.N. chemical arms measure

Ending weeks of diplomatic deadlock, the United States and Russia agreed on Thursday on a U.N. Security Council draft resolution that would demand Syria give up its chemical arms, but does not threaten military force if it fails to comply.

- Reuters
- Advance.hr


Bravo Sergej, bravo velemajstore!
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#5680 Re: Sirija

Post by japin_mutapi »

Co0l wrote: A krenuh da odgovorim al ne mogu od smijeha zbog ovog 'respektabilna sila u svjetskim okvirima' :-D Jest,ko sto je JNA bila cetvrta vojna sila u Evropi :P
toliko su respektabilni da ne mogu riješiti nekoliko grupica razbojnika i terorista nesposobnih i međusobno zavađenih
User avatar
nOrMaLaC
Posts: 1151
Joined: 27/07/2011 15:17
Location: BelaruS

#5681 Re: Sirija

Post by nOrMaLaC »

Prijatelji, da li iko od Vas zna kakvo je stanje na istoku Sirije uz granicu sa Irakom? Challenger, Sarajevoxx?
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#5682 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

nOrMaLaC wrote:Prijatelji, da li iko od Vas zna kakvo je stanje na istoku Sirije uz granicu sa Irakom? Challenger, Sarajevoxx?
- iračka vlada i armija daje sve od sebe da spriječi ilegalan protok ljudstva i materijalno-tehničkih sredstava preko granice u Siriju. Dakle, vlada u Bagdadu se ponaša odgovorno, sukladno 1. međunarodnom pravu i 2. dobrosusjedskim odnosima. Međutim, "demokratski svijet" preko svoje "Al-Qaede" taj pristup kažnjava serijom terorističkih akata po civilnom stanovništvu Iraka.

Ukratko, iračka vojska po teroristima, a Al-Qaeda po iračkim civilima.

_________


Sirija je samo prva etapa uništenja ovog planetarnog zla.
User avatar
nOrMaLaC
Posts: 1151
Joined: 27/07/2011 15:17
Location: BelaruS

#5683 Re: Sirija

Post by nOrMaLaC »

Challenger__ wrote:
nOrMaLaC wrote:Prijatelji, da li iko od Vas zna kakvo je stanje na istoku Sirije uz granicu sa Irakom? Challenger, Sarajevoxx?
- iračka vlada i armija daje sve od sebe da spriječi ilegalan protok ljudstva i materijalno-tehničkih sredstava preko granice u Siriju. Dakle, vlada u Bagdadu se ponaša odgovorno, sukladno 1. međunarodnom pravu i 2. dobrosusjedskim odnosima. Međutim, "demokratski svijet" preko svoje "Al-Qaede" taj pristup kažnjava serijom terorističkih akata po civilnom stanovništvu Iraka.

Ukratko, iračka vojska po teroristima, a Al-Qaeda po iračkim civilima.

_________


Sirija je samo prva etapa uništenja ovog planetarnog zla.
Znači SAA drži granicu sa Irakom? :)
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#5684 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

- ne, ne znači. Uglavnom ne drži, što se da vidjeti iz ove mape - LINK gdje su dva od četiri zvanična granična prelaza pod kontrolom tzv "pobunjenika", odnosno terorista.

- poenta je na odnosu iračkh vlasti prema sukobu, a one daju sve od sebe da spriječe ilegalne prelaske i dodok materijalno-tehničkih sredstava preko iračko-sirijske granice, bez obzira da li su u pitanju zvanični prelazi ili ne. Što će reći, postavljaju se dijametralno suprotno u odnosu na Tursku i Jordan, a u skladu sa međunarodnim pravom i praksom dobrosusjedskih odnosa.


Zvanični Bagdad je de facto saveznik Damaska.
User avatar
harunn
Posts: 137
Joined: 15/07/2009 22:07

#5685 Re: Sirija

Post by harunn »

INTERESANTNO, VEOMA INTERESANTNO ;)
underwater
Posts: 930
Joined: 02/08/2012 17:44

#5686 Re: Sirija

Post by underwater »

cetmi wrote:Meni su oni dragi, ali Poslanik mi je draži od mene samog. Vama vaša vjera, meni moja.
Ko je tvoj "Poslanik" i sto to znaci da ti je drazi "od tebe ti samog"?
Silogizam? Kao .....Svi Atenjani lazu ... kaze jedan Atenjanin ...
zvizdan
Posts: 935
Joined: 06/11/2006 20:33

#5687 Re: Sirija

Post by zvizdan »

@cetmi, pravilnije bi bilo da kazes: Meni moje shvatanje i dozivljaj Vjere, a vama vase. Ljubav prema Ehli-bejtu nije nikakav siitski ekskluzivitet vec kur'anski imperativ i oni su ti koji su od Poslanika nazvani Nuhovom-ladjom na koju se spasenja radi treba ukrcati. Bosnjaci su, znajuci to, stoljecima njegovali ljubav prema Ehli-bejtu. Osim ako islam u Bosni ne pocinje otvaranjem Visokog sudijskog komiteta. Ali, hele nejse... Kako ti rekoh, ne da mi se natezati s ljudima koji misle da Bog ima ruke i da sjedi na tronu, sve se radujuci kako oni rafalaju po trznim centrima i dizu turbeta bogougodnika u zrak
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#5688 Re: Sirija

Post by Opetja033 »

harunn wrote:INTERESANTNO, VEOMA INTERESANTNO ;)
Kakve gluposti lupa i na sta je spao. Sve je to cionisticko-krscanska zavjera. :oops:
Poznavanje historijskih procesa - NULA. Ruum = Rusi :lol:
A o istocnoj Europi isto kao da Karadzica slusam sta prica. Doduse izgledom u potpunosti podsjeca na hibrid Kacavende i Poplasena.
Karipski strucnjak za historiju Islama... "Sejh" nas pametni. :lol:
underwater
Posts: 930
Joined: 02/08/2012 17:44

#5689 Re: Sirija

Post by underwater »

cetmi wrote:
underwater wrote:
cetmi wrote:Meni su oni dragi, ali Poslanik mi je draži od mene samog. Vama vaša vjera, meni moja.
Ko je tvoj "Poslanik" i sto to znaci da ti je drazi "od tebe ti samog"?
Silogizam? Kao .....Svi Atenjani lazu ... kaze jedan Atenjanin ...
De ba, rekao sam ti, sa šijama ne raspravljam o vjeri. Znači od.....šetaj u skokovima.
Ne raspravljamo nas dva niochemu :D ... ja te samo valjem po blatu tvojih lazi i licemjeruluka koje pokusavas prikazati istinom pozivajuci se na nekog TVOG Allaha i TVOG Poslanika
underwater wrote:
cetmi wrote:
underwater wrote:Pa reci onda (ako nisi samo obican BLEFER) reci i javno JEMIN donesi DA IDU DZABE za Siriju, tj da ne dobivaju para!!!
Tu sve pocinje i zavrsava, to su vam bogovi, ONI KOJI VAS PLACAJU, za Allaha se ide DZABA, za Njegov Raziluk!
Reci eto ovde da nije tako, da ti se odma izvinem i u ruku te poljubim, O ti zastitnice siromasnih i porobljenih u dalekoj Siriji...
Ja ne mogu tvrditi ni da su plaćeni za to niti da nisu. Ne znam nikoga lično. Ti iznosiš tu tvrdnju i ti to trebaš dokazati.
Ipak si samo blefer :sad: ... a ja stojim iza ovoga sto sam napisao.
Vas pobunjenicki bog je zelene boje i ima 1 oko na vrhu...
Placenika je vazda bilo (i to je za insane) ali ovo sto vi pride prodajete ... ne bi vam bio u kozi
Ni u bosni nijedn vehabija nije ratovo dzabe ...hocu rec jest dzabe :D al je SVAKI iz mudzahida dobivo lovu

http://www.vecernji.hr/vijesti/sirijski ... nak-393717
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5690 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Haleb, Al Hadir: Novi masakr režimskih snaga !!!

- Jutros je u mjestu Al Hadir u južnom predgrađu Haleba režimski helikopter izbacio 5 buradi TNT-a na različita mjesta u gradu. Do sada više od 10 poginulih i veliki broj ranjenih.

http://www.facebook.com/AleppoMediaCent ... ion=stream
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#5691 Re: Sirija

Post by zemomak »

evo mapa ko šta kontroliše u siriji od 22 septembra...
Image

i jedan klip kako "oslobodioci" oslobađaju od života civile alevite...
http://www.presstv.ir/detail/2013/08/26 ... -in-syria/
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5692 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Haleb, kvart Salahudin 27.09.2013. - Današnje demonstracije sirijske opozcije



Također, kvart Tarik al Bab

Image
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5693 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Također demonstracije u kvart Mesakin Hanano u Halebu:

Image
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5694 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Hama: FSA zauzela grad Soran u sjevernom predgrađu Hame!!!

http://www.facebook.com/Hamahnn?hc_location=stream
m_l
Posts: 1804
Joined: 06/06/2012 21:19

#5695 Re: Sirija

Post by m_l »

@cetmi :thumbup:

Ne daj se isprovocirati!
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#5696 Re: Sirija

Post by Kikibombona »

sarajevoxxxx wrote:Hama: FSA zauzela grad Soran u sjevernom predgrađu Hame!!!

http://www.facebook.com/Hamahnn?hc_location=stream
Jesu li pobunjenici okruzili grad Hamu?

U posljednjih mjesec dana si napisao da je pao skoro svaki grad u provinciji Hama.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5697 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Veliki masakr režimskih snaga u Renkusu, preko 70 poginulih !
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5698 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Hama: U toku su žestoke borbe između Asadovih snaga i FSA na starom putu za Haleb

sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5699 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Bataljon Ebu Bekr Al Sidik, Brigada FSA Murabitun, u Dejr Zuru napravili top i dali mu ime ''Sejjiduna Omer ibn Hatab''

Image
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5700 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Dera: FSA u potpunosti zauzela vojni punkt Al Anekah !
Locked