Mobilni radari / kamere

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 41536
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5676 Re: mobilni radari tj kamere

Post by konektovan »

black_adrian wrote: 12/02/2022 19:35 A znam, al eto. Ja to vežem kad krenem, navika šta ću... platit ću ako budem morao, nema veze...
Ne trebaš ništa. Sad zvao PS IS i završeno sve. Samo nemoj da ti to predje u naviku.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#5677 Re: mobilni radari tj kamere

Post by foxlife »

Upalim auto vezem se uplaim modem i krecem
Cini mi se da ne bih znao voziti kad nisam vezan al to je stvar navike

Nije bas tema jutros rano vracam se iz grada i zaustavlja me policija kod alte
Parkirani i traze dokumente
Dao ja vozacku i hocu saobracajnu kaze ne treba i samo u blokic upisa podatke i reg i vrati dokument to je to
Nista alkotest saobracajna i te stvari
Je li to neka nova praksa ili sta?
artur morgan
Posts: 2892
Joined: 30/04/2020 19:47

#5678 Re: mobilni radari tj kamere

Post by artur morgan »

Ja se uglavnom vezem prije paljenja auta. Osim ako sam u zurbi, onda krenem i istovremeno se vezem.

@foxlife
To rade radi evidncije posla koji su radili. Da se vidi da su radili ono sto su trebali taj dan po njihovom rasporedu.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#5679 Re: mobilni radari tj kamere

Post by black_adrian »

konektovan wrote: 12/02/2022 22:12
Ne trebaš ništa. Sad zvao PS IS i završeno sve. Samo nemoj da ti to predje u naviku.
Hvala kolega, neće se ponoviti, obećavam. :D
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#5680 Re: mobilni radari tj kamere

Post by black_adrian »

foxlife wrote: 12/02/2022 22:15 Upalim auto vezem se uplaim modem i krecem
Cini mi se da ne bih znao voziti kad nisam vezan al to je stvar navike

Nije bas tema jutros rano vracam se iz grada i zaustavlja me policija kod alte
Parkirani i traze dokumente
Dao ja vozacku i hocu saobracajnu kaze ne treba i samo u blokic upisa podatke i reg i vrati dokument to je to
Nista alkotest saobracajna i te stvari
Je li to neka nova praksa ili sta?
Mene je prošlu subotu zaustavio oko ponoći. Fino kulturno se pozdravim, dam vozačku i saobraćajnu. Kaže jeste li pili, rekoh ne pijem. Kaže izvolite dokumente i sretno. Nije tražio ni opremu, ni alkotest, ma da sam se ponudio da pokažem opremu ako treba.
NediM17
Posts: 21989
Joined: 05/11/2009 11:49

#5681 Re: mobilni radari tj kamere

Post by NediM17 »

Kazu hoce posolit' ko ne slusa. :lol:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#5682 Re: mobilni radari tj kamere

Post by black_adrian »

:lol: :lol:
noviclan
Posts: 11377
Joined: 31/10/2013 06:48

#5683 Re: mobilni radari tj kamere

Post by noviclan »

black_adrian wrote: 12/02/2022 17:33 Kako se "obara" kazna za pojas? :lol:

Uključim se na put, i krenem rukom prema pojasu da ga svežem u vožnji, ispod kamere prošao taman pred vezanje pojasa.
A smije li evidentirati ona "njihova" kamera na lapisnici prije tunela, ne koristim pojas kada hocu na koziju dokle je granica
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#5684 Re: mobilni radari tj kamere

Post by foxlife »

ako ne smije evidentirati na vracama jer to valjda jos po zakonu ne moze onda ne moze ni ta na lapisnici ili gdje vec
samo ne vjerujem da cemo dugo cekati da se to ugura u neke clanove zakona
kad je lova u pitanju tu su ekspresni i to je mozda jedina dobra stvar sto ce brzo zazivjeti
User avatar
Ateista
Posts: 47066
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#5685 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Ateista »

konektovan wrote: 12/02/2022 22:12
black_adrian wrote: 12/02/2022 19:35 A znam, al eto. Ja to vežem kad krenem, navika šta ću... platit ću ako budem morao, nema veze...
Ne trebaš ništa. Sad zvao PS IS i završeno sve. Samo nemoj da ti to predje u naviku.
Kad vec imas te veze, mozes li meni srediti da ne moram predati vozacku na dva mjeseca? :D
Throttle
Posts: 13281
Joined: 10/06/2016 12:35

#5686 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Throttle »

drug_profi wrote: 12/02/2022 20:35 -Upalim.
-Svezem se.
-Pogasim errore na OBD.
-Stavim tamne cvike, nabacim kozne vozacke rukavice.
-Spustim sjenilo (ima ogledalo) namjestim zajebanu facu
-i onda tek krenem.
:lol:
Al errori na OBd haha
User avatar
konektovan
Posts: 41536
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5687 Re: mobilni radari tj kamere

Post by konektovan »

Ateista wrote: 13/02/2022 12:44
konektovan wrote: 12/02/2022 22:12

Ne trebaš ništa. Sad zvao PS IS i završeno sve. Samo nemoj da ti to predje u naviku.
Kad vec imas te veze, mozes li meni srediti da ne moram predati vozacku na dva mjeseca? :D
Tražiš mLogo... :lol:
User avatar
Ateista
Posts: 47066
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#5688 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Ateista »

konektovan wrote: 13/02/2022 17:03
Ateista wrote: 13/02/2022 12:44

Kad vec imas te veze, mozes li meni srediti da ne moram predati vozacku na dva mjeseca? :D
Tražiš mLogo... :lol:
Haj' ba, castim kafom ako to sredis, moze i kisela uz kafu. :D :lol:
NediM17
Posts: 21989
Joined: 05/11/2009 11:49

#5689 Re: mobilni radari tj kamere

Post by NediM17 »

Ako je kazna iz Rogatice tu ti moze pomoci. :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 41536
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5690 Re: mobilni radari tj kamere

Post by konektovan »

Ateista wrote: 13/02/2022 19:44
konektovan wrote: 13/02/2022 17:03

Tražiš mLogo... :lol:
Haj' ba, castim kafom ako to sredis, moze i kisela uz kafu. :D :lol:
Za kafu ću vas preusmjeriti na respicu foxlife,... :lol:
User avatar
Ateista
Posts: 47066
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#5691 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Ateista »

konektovan wrote: 13/02/2022 20:30
Ateista wrote: 13/02/2022 19:44

Haj' ba, castim kafom ako to sredis, moze i kisela uz kafu. :D :lol:
Za kafu ću vas preusmjeriti na respicu foxlife,... :lol:
Dobro eto, cokoladu ti kupim. :D
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#5692 Re: mobilni radari tj kamere

Post by foxlife »

konektovan wrote: 13/02/2022 20:30
Ateista wrote: 13/02/2022 19:44

Haj' ba, castim kafom ako to sredis, moze i kisela uz kafu. :D :lol:
Za kafu ću vas preusmjeriti na respicu foxlife,... :lol:
prebukirano ne moze :D
User avatar
malwarebyte
Posts: 681
Joined: 10/12/2012 17:33

#5693 Re: mobilni radari tj kamere

Post by malwarebyte »

---
Last edited by malwarebyte on 24/02/2022 18:31, edited 1 time in total.
User avatar
Ateista
Posts: 47066
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#5694 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Ateista »

malwarebyte wrote: 14/02/2022 15:27 Ne znam gdje da napišem rant pa hajde ovdje.

Dakle trebam registrovati auto, kažu imaš neplaćenih kazni.. hajde kontam možda me nedavno negdje nešto uslikalo, ili kazna za parking od prije par dana "nije prošla".
Kad kazna iz Višegrada od 17.09.2021.. I još piše neko dodatno plaćanje zbog "kašnjenja" plaćanja. Govorim ja u svojoj PS ja tu kaznu nisam dobio nikako, kako mogu kasniti, zar vrijeme ne teče od dana prijema/potpisa kazne, kaže ne znamo mi zovite Višegrad.

Zovem ja PS Višegrad kažu mi poslali kaznu ne znamo mi ništa dalje, pitam za šta je kazna da barem znam da plaćam kaže piše ti na ispisu.. čovjek me uvjerava da piše kazna i član po kojem sam kažnjen međutim u toj koloni bukvalno samo piše "kazna". Kaže mogu ti vidjeti u tvojoj PS. Ja opet u PS kažu oni nemamo mi uvid u te podatke ne možemo ti pomoći. Reko zašto sad da plaćam punu kaznu i ne znam za šta,odgovor "Ako hoćeš registrovati auto moraš platiti'.
Odem platim, na šalter da predam papire kaže dođi za tri dana dok prođe uplata. Pa šta imaš čekati da prođe uplata imaš tu uplatnicu ja sistema jakog i g....

Eh da još mi onaj iz PS Višegrad reče kao možda je poštar dolazio dva tri puta nije bilo nikog i samo stavio dostavljeno ili potpisao za tebe, reko kao prvo kako može potpusati za nekog to nije legalno, drugo u kući stalno neko ima dakle nema šanse ako je dolazio da nije zatekao nikog.

Zovem poštu kažu to je arhivirano još iz 09. mjeseca prošle godine ko će to tražiti.

Evo sad moram čekati tri dana da "prođe" uplata.
Platio sam kaznu iako ne znam šta sam učinio (vjerojatno kamera, ali nije u tome poenta)
Ko je kriv što jedna obična koverta ne može za skoro 6mjeseci doći iz jednog u drugi grad u BiH, svi prebacuju odgovornost i kažu ne znamo mi?
Postari su jako neodgovorni, posta nam je odron, i onda dodje do takve situacije.

Ja sam imao jednu situaciju da sam kaznu htio da prebacim na djevojku da ne ide vozacka, nisam otisao na vrijeme i rekli mi da mogu samo na sud predati. Ja odem i predam na sud, nakon nekoliko mjeseci mi stigne rjesenje sa suda kako se nisam pojavio na poziv koji mi nikad nije dosao. Odem opet na sud, pisao zalbu i objasnio kako mi poziv na sud nikad nije dosao i dobili mi zalbu, trazio na uvid onu potvrdu o dostavi da vidim da li se neko potpisao u moje ime i nikad nisam dobio, na kraju ispade kao kad postar dostavi obavjestenje to se smatra kao da je posta dostavljena.
Zbog greske postara ili nekog drugog iz poste, ni kriv ni duzan na kraju morao ostaviti vozacku na mjesec dana zbog prekrsaja koji jesam napravio. :D
Throttle
Posts: 13281
Joined: 10/06/2016 12:35

#5695 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Throttle »

Ma poštar istres'o sve iz torbe u kontejner i otis'o kući leć' :lol:
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#5696 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Android Knego »

Ateista wrote: 14/02/2022 16:14
malwarebyte wrote: 14/02/2022 15:27 Ne znam gdje da napišem rant pa hajde ovdje.

Dakle trebam registrovati auto, kažu imaš neplaćenih kazni.. hajde kontam možda me nedavno negdje nešto uslikalo, ili kazna za parking od prije par dana "nije prošla".
Kad kazna iz Višegrada od 17.09.2021.. I još piše neko dodatno plaćanje zbog "kašnjenja" plaćanja. Govorim ja u svojoj PS ja tu kaznu nisam dobio nikako, kako mogu kasniti, zar vrijeme ne teče od dana prijema/potpisa kazne, kaže ne znamo mi zovite Višegrad.

Zovem ja PS Višegrad kažu mi poslali kaznu ne znamo mi ništa dalje, pitam za šta je kazna da barem znam da plaćam kaže piše ti na ispisu.. čovjek me uvjerava da piše kazna i član po kojem sam kažnjen međutim u toj koloni bukvalno samo piše "kazna". Kaže mogu ti vidjeti u tvojoj PS. Ja opet u PS kažu oni nemamo mi uvid u te podatke ne možemo ti pomoći. Reko zašto sad da plaćam punu kaznu i ne znam za šta,odgovor "Ako hoćeš registrovati auto moraš platiti'.
Odem platim, na šalter da predam papire kaže dođi za tri dana dok prođe uplata. Pa šta imaš čekati da prođe uplata imaš tu uplatnicu ja sistema jakog i g....

Eh da još mi onaj iz PS Višegrad reče kao možda je poštar dolazio dva tri puta nije bilo nikog i samo stavio dostavljeno ili potpisao za tebe, reko kao prvo kako može potpusati za nekog to nije legalno, drugo u kući stalno neko ima dakle nema šanse ako je dolazio da nije zatekao nikog.

Zovem poštu kažu to je arhivirano još iz 09. mjeseca prošle godine ko će to tražiti.

Evo sad moram čekati tri dana da "prođe" uplata.
Platio sam kaznu iako ne znam šta sam učinio (vjerojatno kamera, ali nije u tome poenta)
Ko je kriv što jedna obična koverta ne može za skoro 6mjeseci doći iz jednog u drugi grad u BiH, svi prebacuju odgovornost i kažu ne znamo mi?
Postari su jako neodgovorni, posta nam je odron, i onda dodje do takve situacije.

Ja sam imao jednu situaciju da sam kaznu htio da prebacim na djevojku da ne ide vozacka, nisam otisao na vrijeme i rekli mi da mogu samo na sud predati. Ja odem i predam na sud, nakon nekoliko mjeseci mi stigne rjesenje sa suda kako se nisam pojavio na poziv koji mi nikad nije dosao. Odem opet na sud, pisao zalbu i objasnio kako mi poziv na sud nikad nije dosao i dobili mi zalbu, trazio na uvid onu potvrdu o dostavi da vidim da li se neko potpisao u moje ime i nikad nisam dobio, na kraju ispade kao kad postar dostavi obavjestenje to se smatra kao da je posta dostavljena.
Zbog greske postara ili nekog drugog iz poste, ni kriv ni duzan na kraju morao ostaviti vozacku na mjesec dana zbog prekrsaja koji jesam napravio. :D
Mene su dvije godine uzastopno dočekale kazne pri registraciji. A onda su se dvije godine primirili i evo ih ove godine (ovog mjeseca) opet. Naravno, niti znam gdje/kad niti me ko obavijestio o tome. Prvo ti uzmu mogućnost da platiš kaznu upola jeftinije, a onda ti još zaračunaju zateznu kamatu što nisi platio na vrijeme.

Fakat bih volio da znam postoji li neka zakonska mogućnost da se ovo malo poganja sudski. Znam da je to kod nas teeeška peglaona, ali bih opet volio znati kakva su pravna sredstva na raspolaganju. Možda bi imalo nekog većeg efekta kad bi se više ljudi udružilo u zajedničkoj tužbi.
noviclan
Posts: 11377
Joined: 31/10/2013 06:48

#5697 Re: mobilni radari tj kamere

Post by noviclan »

Odes pola godine prije registracije u mup da ti izlistaju izvod i pokusas da se zalis
User avatar
ing-ecc
Posts: 18142
Joined: 31/03/2013 09:58

#5698 Re: mobilni radari tj kamere

Post by ing-ecc »

opali kamera crveno kod campusa dva-triput. Al koliko sam skontao iz suprotnog smjera neko je zaplatio zbog crvenog semafora koji nije skontao krecuci se u koloni i kroz guzvu. Zato i nije mogla biti brzina.
noviclan
Posts: 11377
Joined: 31/10/2013 06:48

#5699 Re: mobilni radari tj kamere

Post by noviclan »

ing-ecc wrote: 15/02/2022 16:41 opali kamera crveno kod campusa dva-triput. Al koliko sam skontao iz suprotnog smjera neko je zaplatio zbog crvenog semafora koji nije skontao krecuci se u koloni i kroz guzvu. Zato i nije mogla biti brzina.
Ako je bila kolona i ako je mozda u desnoj bio autobus mogu samo nagadjati
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#5700 Re: mobilni radari tj kamere

Post by iceman ze »

Sparta(nac) radiJo u Srednjem danas, ko ga je vidio-vidio :D
Post Reply