The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Moderator: _BataZiv_0809
-
sizifinho
- Posts: 3464
- Joined: 31/05/2014 13:14
- DMXallen
- Posts: 214
- Joined: 26/06/2015 17:55
- Contact:
#5652 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
ZAVIRIMO U EPIZODU - Epizoda 6.10 - The Next World
http://okruzen-mrtvima-novosti.blogspot ... -next.html
http://okruzen-mrtvima-novosti.blogspot ... -next.html
- Jack Be Nimble
- Posts: 11654
- Joined: 15/01/2010 18:31
#5653 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
I nakon drugog gledanja epizoda je zabavna, ali opet smijesna kada se sagleda sve. Meni je najsmjesnije bilo sto su iz dana u noc presli u roku minute i naravno na kraju se uspostavi da 10 njih moze protiv 100 zombija bez problema. Zasto onda vojska nije mogla zaustaviti zombije
Al eto recimo da zombiji nakon godinu dana nisu isti kao provog mjeseca. Umore se i oni hodajuci okolo.
Al eto recimo da zombiji nakon godinu dana nisu isti kao provog mjeseca. Umore se i oni hodajuci okolo.
- Šveđanin
- Posts: 5649
- Joined: 13/06/2013 00:19
#5654 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Sta da ocekujem, ocjena epizode?
-
Tyke
- Posts: 3175
- Joined: 23/02/2012 05:44
#5655 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Ma i meni ako nije najbolje onda je medju par najboljih do sada.kakavdanakneiskustvu wrote:Drvosjeca iz Dejcica wrote:Dobra epizoda, čak šta više odlična. I staro i mlado u akciji.
jedna od najboljih u citavoj seriji,na kraju preseravanje kad se rick pravda carlu,mali stvarno kao da ima kontrolu nad ćačom
Deryl pravi badass, onaj pocetak epizode vrijedi zlata.
Glen prava macka, lika ne mozes unistiti ko zohara jbt.
Treba shvatiti i Ricka, covjek je toliko toga izgubio, toliko toga prosao, Carl uz njega odrastao u tako brutalnom i retardiranom svijetu i primoran gledati sva ta sranja, covjek jednostavno zivi za svoje dijete. Vidili smo i na kraju epizode da je on njegova snaga, a ne ona plavusa i njen picic.
- Jack Be Nimble
- Posts: 11654
- Joined: 15/01/2010 18:31
#5656 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
A Glen je izgleda macka jer ima 9 zivota.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12402
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#5657 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Izvini al' ovo ti je bas nidje veze. Deadpool?sizifinho wrote: ma mislim na cinjenicu da je fox koji je izbacio deadpoola skontao pobjednicku formulu
-slusaj fanove
-pusti krvi i.komada mesa, psovki i ignorisi pg-13
pa ga.mozda sad druge.kuce prate
naravno da nisam mislio da je fox iza twd,pa slusam godinama "previously on amcs the walking dead"
Jarane, na TWD-u je bilo krvavog sranja prije nego sto se Deadpool ikako poceo snimat'. Haman si zaboravio otvoreno prikazivanje klanja ljudi, il' kako je mala curica od Guvernerove trebe zavrsila na zombie pikniku. Deadpool i Fox nemaju nikakve, ama bas nikakve veze s ovim. Ako ista, Fox je pokupio tu caku od drugih, a ne vice versa.
Sto se tice epizode, jako je dobra, kao i svaki pocetak/kraj sezone. Nadam se da sad ne idu jedno 5-6 epizoda smaranja.
-
sizifinho
- Posts: 3464
- Joined: 31/05/2014 13:14
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#5659 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Ne vidim kakvu vezu imaju TWD i Deadpool. Totalno razlicito. Ok, ima krvi i u jednom i u drugom, ali nije isti fah.
- Pandakonda
- Posts: 6116
- Joined: 22/10/2013 23:41
- Location: Dragonstone
#5660 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Toliko o tome " zabranjeni spoileri " 
-
r_faruk
- Posts: 4804
- Joined: 20/01/2003 00:00
#5661 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
do kada ce ovaj glen da prezivljava..... kontam vidi sto ga ukinuse, kada zarafala djeneral...
- Isner
- Posts: 1906
- Joined: 07/02/2012 15:23
- Location: Under the bridge
#5662 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Nacijepa ih Rik sjekiricom k'o potpalu
Ali scena kad Abraham zarafala pa opušteno namigne Glenu.. scena vuce na onu teen partizansku "Pazi Mirko metak... Hvala Slavko.."
Ali scena kad Abraham zarafala pa opušteno namigne Glenu.. scena vuce na onu teen partizansku "Pazi Mirko metak... Hvala Slavko.."
- SanskiBiser
- Posts: 9154
- Joined: 14/05/2007 02:18
- Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton
#5663 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
na Talking Dead je reziser epizode to objasnio, to je zbog scene vatre na vodi onoj u finalu epizode, konzensus je bio sa autorima i producentima da se snima nocu jer puno bolje i upecatljivije izgleda po cijenu logike naravno....Jack Be Nimble wrote:I nakon drugog gledanja epizoda je zabavna, ali opet smijesna kada se sagleda sve. Meni je najsmjesnije bilo sto su iz dana u noc presli u roku minute i naravno na kraju se uspostavi da 10 njih moze protiv 100 zombija bez problema. Zasto onda vojska nije mogla zaustaviti zombije![]()
Al eto recimo da zombiji nakon godinu dana nisu isti kao provog mjeseca. Umore se i oni hodajuci okolo.
-
oskarboy
- Posts: 755
- Joined: 25/09/2014 13:04
#5664 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
ma daj
oni motoristi ih zaustavili i oni odmah izasli iz kamiona,kao da ne znaju da im zlo zele,pa se onako olako predase.i gle cuda jedan ode iza kamiona sa derilom i deril izvadi bazuku i raznese motordzije
kao on je znao da onaj nece pucat u abrahama i onu malu
- DMXallen
- Posts: 214
- Joined: 26/06/2015 17:55
- Contact:
#5665 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
I opet neki traže logiku u fiktivnoj seriji sa fiktivnim likovima i još više fiktivnim mrtvacima koji hodaju okolo.
Treba jednostavno uživati u seriji, priča napokon počinje imati smisla, tj dosta je više bilo romantične patetike.
Jedna Lori umre druga se pojavi itd itd, Jessie je morala umrijeti jer bi se opet previše dramskih emocija uključilo u sve, a ustvari emocije koje trebaju vladati su kao ona Rickova prema Carlu... To je poenta...
Ako se iko treba spetljati u smislu neke veze, to su Rick i Mishonne. Barbikama nije mjesto u svijetu mrtvaca.
Treba jednostavno uživati u seriji, priča napokon počinje imati smisla, tj dosta je više bilo romantične patetike.
Jedna Lori umre druga se pojavi itd itd, Jessie je morala umrijeti jer bi se opet previše dramskih emocija uključilo u sve, a ustvari emocije koje trebaju vladati su kao ona Rickova prema Carlu... To je poenta...
Ako se iko treba spetljati u smislu neke veze, to su Rick i Mishonne. Barbikama nije mjesto u svijetu mrtvaca.
-
Tyke
- Posts: 3175
- Joined: 23/02/2012 05:44
#5666 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Zaustavili ih naoruzani motoristi, njih samo troje u kamionu punom benzina, samo jedan metak i ode i kamion i oni u zrak, treba veca logika?oskarboy wrote:ma dajoni motoristi ih zaustavili i oni odmah izasli iz kamiona,kao da ne znaju da im zlo zele,pa se onako olako predase.i gle cuda jedan ode iza kamiona sa derilom i deril izvadi bazuku i raznese motordzije
kao on je znao da onaj nece pucat u abrahama i onu malu
Iza kamiona Deril savladao protivnika i uzeo bazuku koju je general od ranije sacuvao, ako se dobro sjecam. I naravno da nije znao hoce li pucati onaj u Abrahama, ali je imao srece pa ih spasio u zadnji tren, nista novo u filmovima, jelde?
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#5667 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Pa ima toliko filmova prema istinitim dogadjajima, kome se ovo ne svidja, ko da je problem odabrati nesto drugo 
Ko gleda i trazi neku realnost, prvo bi trebao zasto gleda nesto sto ima veze sa ZOMBIJIMA.
Ko gleda i trazi neku realnost, prvo bi trebao zasto gleda nesto sto ima veze sa ZOMBIJIMA.
- annoy
- Posts: 4645
- Joined: 09/01/2014 02:52
#5668 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
To sto za svrhu gledanja serije prihvatis mogucnost postojanja zombi virusa, ne znaci da ti serija zbog toga ima pravo vrijeđati logiku i zdrav razum. Sta, da likovi pocnu letjeti, to bi isto bilo ok? Jebes zakone prirode.
S tim da se slazem da ima ljudi koji stvarno cjepidlace...ne postoji serija bez nelogicnosti, ne treba bas svaku sitnicu uzimati za zlo. Nekad treba malo zazmiriti. Ipak je sve to na kraju show...
S tim da se slazem da ima ljudi koji stvarno cjepidlace...ne postoji serija bez nelogicnosti, ne treba bas svaku sitnicu uzimati za zlo. Nekad treba malo zazmiriti. Ipak je sve to na kraju show...
- House
- Posts: 51327
- Joined: 17/03/2010 15:36
#5669 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
dale cooper wrote:Ma patka. Neke se budale sa viškom vremena zajebavale, pa proturile ovo glasinu po nekim entertainment portalima.kakavdanakneiskustvu wrote:House wrote:znači još ova sezona i to je to
btw.najjači početak epizode.boom!![]()
otkud ti to?
upravo.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#5670 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Jesi gledala Resident Evil? Imaju cak i oni koji leteannoy wrote:To sto za svrhu gledanja serije prihvatis mogucnost postojanja zombi virusa, ne znaci da ti serija zbog toga ima pravo vrijeđati logiku i zdrav razum. Sta, da likovi pocnu letjeti, to bi isto bilo ok? Jebes zakone prirode.
S tim da se slazem da ima ljudi koji stvarno cjepidlace...ne postoji serija bez nelogicnosti, ne treba bas svaku sitnicu uzimati za zlo. Nekad treba malo zazmiriti. Ipak je sve to na kraju show...
Sama zombifikacija se kosi sa zakonima prirode. Ako si pristala na to, onda treba biti manje kriticki nastrojen i prema nekim drugim stvarima.
Konkretno ovaj komentar gore o dijelu sa motoristima, pa to je klasika u filmovima. Situacija se oteze, ne ubije jednostavno likove i onda, logicno, strada. Ja sam iskreno vise ocekivao od dijela sa motoristima, kontam da ce oni ipak vise belaja napraviti, vise vremena provesti, medjutim, izgidose hladno svi. I ok, tu su me iznenadili, nisam to ocekivao.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12402
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#5671 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Mene je malo zacudilo kako izgide citava familija za minutu kompletno u paketu. Kontam prvo haj' dobro, vidilo se u zadnjoj epizodi polusezone da onaj najmladji nije dovoljno "stabilan" da ide kroz masu zombija, on ce sigurno neko sranje napravit'. Al' nisam ocekiv'o da svi drito odu u PM.
Zao mi Ricka, opet osta suha kurca. Jebi ga pasa, pusti se glupih plavusa...prikuci se Michonne i mozda budes stagod umochio.
Zao mi Ricka, opet osta suha kurca. Jebi ga pasa, pusti se glupih plavusa...prikuci se Michonne i mozda budes stagod umochio.
- yoda82
- Posts: 1993
- Joined: 27/09/2013 09:53
- Location: Dagobah
#5672 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
I mene fakat nerviraju ove neralne stvari. Ok postoji zombi, ok supermen leti, ok Jedi koristi silu (sve je na neki načio objašnjeno), ali kad dođu dvojica "niđe veze" likova i pobiju armiju nekih kmandosa, samo onak, e onda mi se odmah gasi film/serija. I inače u ovoj seriji su zombiji najmanje nelogični.Tomahawk11 wrote:Jesi gledala Resident Evil? Imaju cak i oni koji leteannoy wrote:To sto za svrhu gledanja serije prihvatis mogucnost postojanja zombi virusa, ne znaci da ti serija zbog toga ima pravo vrijeđati logiku i zdrav razum. Sta, da likovi pocnu letjeti, to bi isto bilo ok? Jebes zakone prirode.
S tim da se slazem da ima ljudi koji stvarno cjepidlace...ne postoji serija bez nelogicnosti, ne treba bas svaku sitnicu uzimati za zlo. Nekad treba malo zazmiriti. Ipak je sve to na kraju show...mutacije su cuda napravile
![]()
Sama zombifikacija se kosi sa zakonima prirode. Ako si pristala na to, onda treba biti manje kriticki nastrojen i prema nekim drugim stvarima.
Konkretno ovaj komentar gore o dijelu sa motoristima, pa to je klasika u filmovima. Situacija se oteze, ne ubije jednostavno likove i onda, logicno, strada. Ja sam iskreno vise ocekivao od dijela sa motoristima, kontam da ce oni ipak vise belaja napraviti, vise vremena provesti, medjutim, izgidose hladno svi. I ok, tu su me iznenadili, nisam to ocekivao.
- Jack Be Nimble
- Posts: 11654
- Joined: 15/01/2010 18:31
#5673 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Mene samo cudi kako se dvojica mogu potuci iza kamiona a da niko ne primjeti. Nisu otisli iza zgrade.
Ako je Daryl stajao iza kamiona kada je zolju ispalio, da li je to dovoljan razmak da bi se zolja (raketa) mogla aktivirati? Ja ne znam nista o ovome, ali mislim da sam cuo kada je rijec o takvom oruzju da se mora biti na X razmaku izmedju zolje i mete da bi se raketa aktivirala
I jel stvarno moguce da su njih dvoje tako blizu eksploziji a da njima nista ne bude, pa makar da ih retrovizor motora pogodi u glavu.
Ako je Daryl stajao iza kamiona kada je zolju ispalio, da li je to dovoljan razmak da bi se zolja (raketa) mogla aktivirati? Ja ne znam nista o ovome, ali mislim da sam cuo kada je rijec o takvom oruzju da se mora biti na X razmaku izmedju zolje i mete da bi se raketa aktivirala
- Logovan
- Posts: 102745
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#5674 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Za ovo prvo nema ništa čudno. Možda je uhvatio trenutak njegov nepažnje, izvadio nož i presjekao mu grlo ili nešto slično ovome.Jack Be Nimble wrote:Mene samo cudi kako se dvojica mogu potuci iza kamiona a da niko ne primjeti. Nisu otisli iza zgrade.
Ako je Daryl stajao iza kamiona kada je zolju ispalio, da li je to dovoljan razmak da bi se zolja (raketa) mogla aktivirati? Ja ne znam nista o ovome, ali mislim da sam cuo kada je rijec o takvom oruzju da se mora biti na X razmaku izmedju zolje i mete da bi se raketa aktiviralaI jel stvarno moguce da su njih dvoje tako blizu eksploziji a da njima nista ne bude, pa makar da ih retrovizor motora pogodi u glavu.
Ovo drugo ne znam, ne razumijem se u to, bezveze ću pametovati.
- SanskiBiser
- Posts: 9154
- Joined: 14/05/2007 02:18
- Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton
#5675 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)
Prvo nije Zolja vec RPGJack Be Nimble wrote:Mene samo cudi kako se dvojica mogu potuci iza kamiona a da niko ne primjeti. Nisu otisli iza zgrade.
Ako je Daryl stajao iza kamiona kada je zolju ispalio, da li je to dovoljan razmak da bi se zolja (raketa) mogla aktivirati? Ja ne znam nista o ovome, ali mislim da sam cuo kada je rijec o takvom oruzju da se mora biti na X razmaku izmedju zolje i mete da bi se raketa aktiviralaI jel stvarno moguce da su njih dvoje tako blizu eksploziji a da njima nista ne bude, pa makar da ih retrovizor motora pogodi u glavu.
Prebaci na 3:00 ovaj video pa ce ti biti sve jasno
