Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#5651 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Erzsebet »

Bosnolog wrote:Steta sto Danis Tanovic prepusti stranku Bojanu Bajicu pa je ovaj tako nisko sroza i upropasti.....Danis je moralna i reziserska bosanska gromada,iskren otvoren,direktan,bez dlake na jeziku i jednostavan,Nadajmo se da ce nauciti nesto iz gresaka ovogodisnjih izbora koji su dali katastroflane rezultate podilazeci za onim plakatama i propast koncepcijom te losim stranackim menadzemntom koji su napadali SDP pokusavajuci da preotmu dio glasova umjesto da su vodili probosansku socijal liberalnu stranacku i kadrovsku politiku i bili sada dio koalicione vlasti sa mnogo boljim i respektivnim rezultatima,.....

Ovdje je Danis dao par dobrih odgovora a posebno je iskreno rekao istnu i otreso izdajnika Kusturicu,Cestitam gospodine Tanovicu bosanska filmska i ljudska gromado,na tebe smo ponosni i da nam doneses jos vise uspjesnih nagrada i doprineses jacanju demokratije kroz tvoju reformisanu i bolje vodenu stranku,.....Cestitamo ti na velikoj porodici i zelimo vam svako dobro,....

:thumbup:

http://dnevnik.hr/showbizz/film-tv/dani ... l_items=17
A zašto je Kusturica uopšte bitan za bh. politiku u ovom smislu, posebno za Našu stranku?
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#5652 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zavrzlama »

Erzsebet wrote:
Bosnolog wrote:Steta sto Danis Tanovic prepusti stranku Bojanu Bajicu pa je ovaj tako nisko sroza i upropasti.....Danis je moralna i reziserska bosanska gromada,iskren otvoren,direktan,bez dlake na jeziku i jednostavan,Nadajmo se da ce nauciti nesto iz gresaka ovogodisnjih izbora koji su dali katastroflane rezultate podilazeci za onim plakatama i propast koncepcijom te losim stranackim menadzemntom koji su napadali SDP pokusavajuci da preotmu dio glasova umjesto da su vodili probosansku socijal liberalnu stranacku i kadrovsku politiku i bili sada dio koalicione vlasti sa mnogo boljim i respektivnim rezultatima,.....

Ovdje je Danis dao par dobrih odgovora a posebno je iskreno rekao istnu i otreso izdajnika Kusturicu,Cestitam gospodine Tanovicu bosanska filmska i ljudska gromado,na tebe smo ponosni i da nam doneses jos vise uspjesnih nagrada i doprineses jacanju demokratije kroz tvoju reformisanu i bolje vodenu stranku,.....Cestitamo ti na velikoj porodici i zelimo vam svako dobro,....

:thumbup:

http://dnevnik.hr/showbizz/film-tv/dani ... l_items=17
A zašto je Kusturica uopšte bitan za bh. politiku u ovom smislu, posebno za Našu stranku?
zato sto u nasoj stranci ima potencijalnim "kusturica"..danas sa tobom raja ,sutra iz beograda pljuje po BIH i raji sa kojom je do juce iz jednog tanjira jeo..
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#5653 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

cyprus wrote:Meni je žalosno da među simpatizerima SDP-a postoje ovakvi ljudi poput selna :sad: :sad: ... Ipak, sreća je što ovakvi primjeri su izuzeci i manjina u SDP, za razliku od recimo SNSD, gdje je totalno unakažena ideja socijaldemokratije...
Ma ti se valjda pa zajebavas, kipar. :-)
Zao ti je sto medju simpatizerima SDP-a postoje ovakvi kao seln, ali ti nije zao sto medju clanovima NS postoje ovakvi kao...ma svi koji su se na ovoj temi tako deklarirali, sa posebnim osvrtom na @angry_buzzer, koji su rastjerali i ono malo potencijalnih biraca. Kad covjek cita njihove postove, mogao bi pomisliti da su u pitanju subverzivci koji imaju zadatak da potkopaju ugled stranke.
Da citiram Nadrealiste: ho's da ti ka'em otvoreno, ho's da ti ka'em otvoreno?
Vidim da neki kritikuju Bojana i dizu u zvijezde Danisa i Pedju. Pa, gospodo draga, mozda ja imam iskrivljenu percepciju, ali mi se cini da je Bojan manje-vise iznio citavu kampanju na svojim ledjima, a onda jedini dostojanstveno priznao poraz i preuzeo krivicu na sebe. Danis nije kamerom mrdnuo, ostali takodje. Pedja je otvorio temu i pustio da ona postane medij za izljeve mrznje i frustracije "clanova" i "simpatizera" NS, koji su stranku predstavili tako dobro da sam pomislio da im u kratici stranke nedostaje -DAP. Kad su izbori prosli, Danis i Pedja su preuzeli svoje mandate i rekli "hvala biracima, BiH je ionako samo do Ilidze i Kozje cuprije".
Sto se mene tice, nastavite tako. SDP je dovoljno velika da prezivi selna i sve selnove. A za NS nisam siguran hoce li prezivjeti buzzera i buzzerdzike.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#5654 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cyprus »

seln wrote:
cyprus wrote:Meni je žalosno da među simpatizerima SDP-a postoje ovakvi ljudi poput selna :sad: :sad: ... Ipak, sreća je što ovakvi primjeri su izuzeci i manjina u SDP, za razliku od recimo SNSD, gdje je totalno unakažena ideja socijaldemokratije...
Ma ti se valjda pa zajebavas, kipar. :-)
Zao ti je sto medju simpatizerima SDP-a postoje ovakvi kao seln, ali ti nije zao sto medju clanovima NS postoje ovakvi kao...ma svi koji su se na ovoj temi tako deklarirali, sa posebnim osvrtom na @angry_buzzer, koji su rastjerali i ono malo potencijalnih biraca. Kad covjek cita njihove postove, mogao bi pomisliti da su u pitanju subverzivci koji imaju zadatak da potkopaju ugled stranke.
Da citiram Nadrealiste: ho's da ti ka'em otvoreno, ho's da ti ka'em otvoreno?
Vidim da neki kritikuju Bojana i dizu u zvijezde Danisa i Pedju. Pa, gospodo draga, mozda ja imam iskrivljenu percepciju, ali mi se cini da je Bojan manje-vise iznio citavu kampanju na svojim ledjima, a onda jedini dostojanstveno priznao poraz i preuzeo krivicu na sebe. Danis nije kamerom mrdnuo, ostali takodje. Pedja je otvorio temu i pustio da ona postane medij za izljeve mrznje i frustracije "clanova" i "simpatizera" NS, koji su stranku predstavili tako dobro da sam pomislio da im u kratici stranke nedostaje -DAP. Kad su izbori prosli, Danis i Pedja su preuzeli svoje mandate i rekli "hvala biracima, BiH je ionako samo do Ilidze i Kozje cuprije".
Sto se mene tice, nastavite tako. SDP je dovoljno velika da prezivi selna i sve selnove. A za NS nisam siguran hoce li prezivjeti buzzera i buzzerdzike.
Izvini, ali meni tvoje pisanje jednostavno liči na sve osim na socijaldemokratiju... :roll:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#5655 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

Ja te opet pitam: je li se ti zajebavas ili sta?
Kakve veze ima plitka prepirka na forumu ( a 99% su plitke, nit smo politolozi, nit sociolozi) sa bicem socijaldemokratije ili neke druge ideologije? Ni meni vase pisanje (mislim na sve vas kriticare-kao-takve) ne lici na nasestranaciju, ali opet: kakve to veze ima?
Eto, vi ste odlucili da se vladate po sistemu "ja sa svima najbolje, ja sa svima fin" i "mir, mir, niko nije kriv", pa sta je bilo? Nit ste cetnicima rekli da su cetnici, nit ustasama da su ustase, nit balijama da su balije, a znas i sam da ima i jednih i drugih i trecih. Zapravo, nikoga niste kritikovali, osim SDP. SDP je izdao socijaldemokratiju, SDP je staljinisticka, SDP je stranka talova, SDP je pucao na JFK-a....
i sta bi? SDP je dobio izbore, uprkos svim selnovima, uprkos svim onim koji misle daleko radikalnije od selna ( a puno je onih koji misle da je vakat da se papku kaze da je papak, hrsuzu da je hrsuz i cetniku da je cetnik, to mi slobodno mozes vjerovati), a NS je potonula tako neslavno, da je ispalo da su za nju glasali samo clanovi i njihovi najblizi srodnici. Kud ces vece bruke od toga da je SKOK u FBIH imao vise glasova od NS, bez ikakve koalicije i puhanja pod rep RS. A znamo dobro da SKOK nije stranka, vec zajebancija.
Dakle, samo se vi i dalje brinite za selna, umjesto da analizirate zasto ste izvisili. Posto vam ja kazem ovakve cinjenice, onda sam ja fasista, nacionalista ili sta vec. Ako ima losih vijesti, ubijmo glasnika. Aferim.
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#5656 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Komrad »

seln wrote:Ja te opet pitam: je li se ti zajebavas ili sta?
Kakve veze ima plitka prepirka na forumu ( a 99% su plitke, nit smo politolozi, nit sociolozi) sa bicem socijaldemokratije ili neke druge ideologije? Ni meni vase pisanje (mislim na sve vas kriticare-kao-takve) ne lici na nasestranaciju, ali opet: kakve to veze ima?
Eto, vi ste odlucili da se vladate po sistemu "ja sa svima najbolje, ja sa svima fin" i "mir, mir, niko nije kriv", pa sta je bilo? Nit ste cetnicima rekli da su cetnici, nit ustasama da su ustase, nit balijama da su balije, a znas i sam da ima i jednih i drugih i trecih. Zapravo, nikoga niste kritikovali, osim SDP. SDP je izdao socijaldemokratiju, SDP je staljinisticka, SDP je stranka talova, SDP je pucao na JFK-a....
i sta bi? SDP je dobio izbore, uprkos svim selnovima, uprkos svim onim koji misle daleko radikalnije od selna ( a puno je onih koji misle da je vakat da se papku kaze da je papak, hrsuzu da je hrsuz i cetniku da je cetnik, to mi slobodno mozes vjerovati), a NS je potonula tako neslavno, da je ispalo da su za nju glasali samo clanovi i njihovi najblizi srodnici. Kud ces vece bruke od toga da je SKOK u FBIH imao vise glasova od NS, bez ikakve koalicije i puhanja pod rep RS. A znamo dobro da SKOK nije stranka, vec zajebancija.
Dakle, samo se vi i dalje brinite za selna, umjesto da analizirate zasto ste izvisili. Posto vam ja kazem ovakve cinjenice, onda sam ja fasista, nacionalista ili sta vec. Ako ima losih vijesti, ubijmo glasnika. Aferim.

jock ... znas da oni ne kritikuju takve...
oni kritikuju "staljiniste" hha
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#5657 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ridjobrki »

Pratim ovaj topic i vidim da se ništa ne mijenja i stvarno mi je žao zbog toga. Ne zbog NS kao takve, dobila je što je zaradila, nego zbog toga što je ulupana još jedna šansa za novi ili svježi start bh lijevog centra i njegovo redefinisanje. A to redefinisanje znači, vraćam se na ono što sam trubio prije izbora, pomak u političkoj kulturi i ponašanju u kombinaciji sa jasno detektiranim ciljevima, jasno definiranim politikama i jasno iskomuniciranim svim tim stvarima. NS je tu promašila ceo fudbal i za to nema opravdanja. Sam pao, sam se ubio. Najviše na srozavanju ugleda NS čini ona sama tražeći opravdanja, krivce i neprijatelje u svemu od medija preko nacionalista pa do naroda samog. Prilika je propuštena a NS ne samo na ovaj način djelovanja nego ni u ovakvom obliku nema budućnost. Naravno, ako pod budućnošću ne smatramo postojanje čisto postojanja radi, poput čitavog niza takvih stranaka.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#5658 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by nosara »

Ridjobrki wrote:Pratim ovaj topic i vidim da se ništa ne mijenja i stvarno mi je žao zbog toga. Ne zbog NS kao takve, dobila je što je zaradila, nego zbog toga što je ulupana još jedna šansa za novi ili svježi start bh lijevog centra i njegovo redefinisanje. A to redefinisanje znači, vraćam se na ono što sam trubio prije izbora, pomak u političkoj kulturi i ponašanju u kombinaciji sa jasno detektiranim ciljevima, jasno definiranim politikama i jasno iskomuniciranim svim tim stvarima. NS je tu promašila ceo fudbal i za to nema opravdanja. Sam pao, sam se ubio. Najviše na srozavanju ugleda NS čini ona sama tražeći opravdanja, krivce i neprijatelje u svemu od medija preko nacionalista pa do naroda samog. Prilika je propuštena a NS ne samo na ovaj način djelovanja nego ni u ovakvom obliku nema budućnost. Naravno, ako pod budućnošću ne smatramo postojanje čisto postojanja radi, poput čitavog niza takvih stranaka.
Nikad...! Osim ako pod "nacionalisti" ne smatras SDP, dezurnog krivca za sunovrat...

Sto se tice postojanja radi postojanja, pa Pedja se ne bi slozio s tobom... :D Pausal majka... :lol:
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#5659 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ridjobrki »

Još jedna stvar, NS nije prava socijaldemokratska stranka. Ako ćemo gledati riječi možda jeste ali po djelima nije sigurno - pogledajmo primjer famoznog Bosanskog Petrovca. Ovo nisam htio iznositi prije izbora jer nisam hater, sve što sam pisao o Hajderu svodilo se na demantiranje ubleha i neistina (da sam htio nanositi štetu pisao bih o tamošnjem mobingu i ne bih dodao ništa na ono o čemu je prilog bio svojevremeno na BHT-ovoj Crti).

Poslovica kaže ''Ako želiš vidjeti kakav je neko - podaj mu vlast!''. Znači, kakva je NS na vlasti? Da li je tu pokazala SD na djelu? Da li bi jedna SD stranka mjere štednje provela tako da svim uposlenicima uzme isti fiksan iznos bez obzira na visinu plate ili bi rezala procentualno? Je li socijaldemokratija uzimanje pola toplog obroka i domaru i načelniku? Je li to socijalna osjetljivost? Je li načelnik možda na facebooku postavio fakat da je BP jedina općina bez socijalnog radnika i da Centar za socijalni rad radi na rubu zakona i ispod svakog nivoa dostojanstva? Ja da sam na Hajderovom mjestu od sramote ne bih izlazío u čaršiju (koja je sa svojih 100 glasova za NS sve rekla) a na mjestu NS ne bih prefiks socijal- koristio ni u kojoj varijantí.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#5660 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

Pozdrav svima

Ukoliko ima neko koga zanima moj poslanicki blog mozete ga citati na drugoj popularnoj sarajevskoj internet stranici.

p.k.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#5661 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by fixer »

Ridjobrki wrote:Još jedna stvar, NS nije prava socijaldemokratska stranka. Ako ćemo gledati riječi možda jeste ali po djelima nije sigurno - pogledajmo primjer famoznog Bosanskog Petrovca. Ovo nisam htio iznositi prije izbora jer nisam hater, sve što sam pisao o Hajderu svodilo se na demantiranje ubleha i neistina (da sam htio nanositi štetu pisao bih o tamošnjem mobingu i ne bih dodao ništa na ono o čemu je prilog bio svojevremeno na BHT-ovoj Crti).

Poslovica kaže ''Ako želiš vidjeti kakav je neko - podaj mu vlast!''. Znači, kakva je NS na vlasti? Da li je tu pokazala SD na djelu? Da li bi jedna SD stranka mjere štednje provela tako da svim uposlenicima uzme isti fiksan iznos bez obzira na visinu plate ili bi rezala procentualno? Je li socijaldemokratija uzimanje pola toplog obroka i domaru i načelniku? Je li to socijalna osjetljivost? Je li načelnik možda na facebooku postavio fakat da je BP jedina općina bez socijalnog radnika i da Centar za socijalni rad radi na rubu zakona i ispod svakog nivoa dostojanstva? Ja da sam na Hajderovom mjestu od sramote ne bih izlazío u čaršiju (koja je sa svojih 100 glasova za NS sve rekla) a na mjestu NS ne bih prefiks socijal- koristio ni u kojoj varijantí.
Prema ovom ove nacionalisticke stranke su najveci SD. Oni nikad nikom nisu nista uzeli da bi stedili. Dapace, davali su i izvan onog sto je objektivno bilo moguce. Kupovali su socijalni mir,i na kraju smo svi to lijepo naplatili. FKT covjek svasta procita.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#5662 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ridjobrki »

Čudi me ovako površno razmišljanje od tebe. To što navodiš bi štimalo kad ne bi postojala razlika između besramnog populizma i razumne socijaldemokratije. Jedno je diskusija a drugo nadmudrivanje - ja sam ti pogrešan sagovornik za zamjene teza.

I nemoj se čuditi, svašta čovjek pročita na forumu... Ja tako pročitah da mi hometown napreduje i razvija se i da mu se budžet dupla i tako svašta nešto.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#5663 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by fixer »

Ridjobrki wrote:Čudi me ovako površno razmišljanje od tebe. To što navodiš bi štimalo kad ne bi postojala razlika između besramnog populizma i razumne socijaldemokratije. Jedno je diskusija a drugo nadmudrivanje - ja sam ti pogrešan sagovornik za zamjene teza.

I nemoj se čuditi, svašta čovjek pročita na forumu... Ja tako pročitah da mi hometown napreduje i razvija se i da mu se budžet dupla i tako svašta nešto.
Valjda je razumna socijaldemokratija kad neko u jeku najvece krize, istodobno i najmanjeg budzeta, odluci da dva miliona potrosi na propalu i "do guse u dugovima" TV stanicu. Niko nije pokusao osporiti ovo "socijal" u imenu poznate stranke, a da ne govorim da niko nije ni doveo u pitanje ovo "demokratski", a vise je nego i jasno bilo da je rijec o samovolji. Da je nama malo vise laznog populizma...
I da, prezivi moj grad ovu medijsku blokadu, a pisalo mu se lose kako se pokusavalo predstaviti. Jos da mi grad prezivi ovu stagnaciju... A sumnjam da ce ako ne odluce da se bave malo besramnim populizmom. No sta ce ako se ostae bez toplog?
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#5664 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ridjobrki »

...što nas opet dovodi do činjenice da se NS, njeno rukovodstvo, članovi i simpatizeri bave drugima a ne sobom. Što nas opet dovodi do onih mojih postova o zaokretu u pristupu i pomaku u kulturi i komunikaciji. NS je samu sebe osudila na propast kada je usvojila komunikaciju i argumentaciju SDP i SDA i pristala na usporedbu s njima. Što je najgore, to nije bila taktika ovih (kako to taktički radi HDZ u Hrvatskoj) nego glupost NS.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#5665 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by fixer »

Ridjobrki wrote:...što nas opet dovodi do činjenice da se NS, njeno rukovodstvo, članovi i simpatizeri bave drugima a ne sobom. Što nas opet dovodi do onih mojih postova o zaokretu u pristupu i pomaku u kulturi i komunikaciji. NS je samu sebe osudila na propast kada je usvojila komunikaciju i argumentaciju SDP i SDA i pristala na usporedbu s njima. Što je najgore, to nije bila taktika ovih (kako to taktički radi HDZ u Hrvatskoj) nego glupost NS.
I onda dodjemo do paradoxa, u kojem se svojevremeno gusio SDP. SDP je optuzivan i snosio je vecu krivicu od stranaka koje su na vlasti. Sad je NS optuzena sto je "prisvojila komunikaciju i argumentaciju SDP-a i SDA-a". Ocigledno je da se od NS-a ocekuje da snosi vecu odgovornost od onih koji su taj metod komunikacije patentirali. FKT nakaradno. Mozda jest glupo sto se primjenjuje isti metod protiv kojeg se bori, ali glupo po samu stranku, a ne po drustvo. Drustvu je ipak veci problem ona stranka sa vecim brojem glasova...ili mozda nije, jer ne bi imala toliki broj glasova, a ne?
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#5666 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ridjobrki »

Upravo tako. NS ima veću odgovornost jer su birači očekivali nešto novo, bolje, svježije, neki pomak, neku novu priču a NS je samu sebe spustila na nivo političke bosanske kaljuže i samim tim se osudila na propast. Znaš onaj Murphyjev ''Idiot te spusti na svoj nivo pa te dobije na iskustvo''? E, to se desilo NS s tim da je niko nije spuštao neg' je sAšla sama. Ovo je, opet, razumljivo poznajući porijeklo jezgra (političkog, ne PR-ovskog) NS koje je mahom ex-SDP-ovsko, anahrono i nesposobno i ne zna neg' kako je naviklo. Niti je kadro spoznati svoje greške.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#5667 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by fixer »

Ridjobrki wrote:Upravo tako. NS ima veću odgovornost jer su birači očekivali nešto novo, bolje, svježije, neki pomak, neku novu priču a NS je samu sebe spustila na nivo političke bosanske kaljuže i samim tim se osudila na propast. Znaš onaj Murphyjev ''Idiot te spusti na svoj nivo pa te dobije na iskustvo''? E, to se desilo NS s tim da je niko nije spuštao neg' je sAšla sama. Ovo je, opet, razumljivo poznajući porijeklo jezgra (političkog, ne PR-ovskog) NS koje je mahom ex-SDP-ovsko, anahrono i nesposobno i ne zna neg' kako je naviklo. Niti je kadro spoznati svoje greške.
BIlo bi to sve tako kako kazes da se na ovim izborima nije pojavio SBB sa jos gorim nacinom komunikacije i jedno 10 puta vise glasova. Valjda biraci htjeli novo.
Ne sekiram se. Svi oni koji su htjeli nesto novo pronasli su to u NS-u. Ja na proslim lokalnim nisam glasao za NS, a na ovim opcim jesam. Glavni razlog sto sam glasao je taj sto su me spasili od "deblokade medijskog prostora" u reziji jedne naoko socijalno osjetljive stranke. Takav nivo socijalne indolentnosti jos nisam vidio. U jeku najvece krize staviti stranacke interese nad drustvenim - neka, hvala. Na takav potez se ne bi ni prirodno bahata stranka - SDA usudila. Ali socijalisti bi. I onda Ridjobrki - ko je ovdje veci socijalist? S jedne strane imamo stranku koja je uzela tople obroke da bi se stedilo, a s druge stranku koja u vremenu odricanja zeli potrositi 2 miliona na reanimaciju umrle televizije.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#5668 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »


Načelnik Foče i predsjednik Nove socijalističke partije Zdravko Krsmanović iz Berlina sa skupa „Nove perspektive za BiH 15 godina nakon Dejtona", najavio je nove sukobe u našoj zemlji uz tvrdnju da oni koji su izabrani na oktobarskim izborima neće donijeti napredak nego će doći do novih podjela u BiH.
On je naglasio da BiH zapravo liči na Kipar.

Logično je da će radikalni islamizam jačati. Imate ekonomsku krizu, političkim sredstvima ne može se riješiti rastući islamski radikalizam pa je logično da će doći do terorističkih napada, a polije toga to će se teško moći kontrolisati s obrzirom da je zemlja podijeljena - kazao je Krsmanović.

User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#5669 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

fixer wrote:
Ridjobrki wrote:Upravo tako. NS ima veću odgovornost jer su birači očekivali nešto novo, bolje, svježije, neki pomak, neku novu priču a NS je samu sebe spustila na nivo političke bosanske kaljuže i samim tim se osudila na propast. Znaš onaj Murphyjev ''Idiot te spusti na svoj nivo pa te dobije na iskustvo''? E, to se desilo NS s tim da je niko nije spuštao neg' je sAšla sama. Ovo je, opet, razumljivo poznajući porijeklo jezgra (političkog, ne PR-ovskog) NS koje je mahom ex-SDP-ovsko, anahrono i nesposobno i ne zna neg' kako je naviklo. Niti je kadro spoznati svoje greške.
BIlo bi to sve tako kako kazes da se na ovim izborima nije pojavio SBB sa jos gorim nacinom komunikacije i jedno 10 puta vise glasova. Valjda biraci htjeli novo.
Ne sekiram se. Svi oni koji su htjeli nesto novo pronasli su to u NS-u. Ja na proslim lokalnim nisam glasao za NS, a na ovim opcim jesam. Glavni razlog sto sam glasao je taj sto su me spasili od "deblokade medijskog prostora" u reziji jedne naoko socijalno osjetljive stranke. Takav nivo socijalne indolentnosti jos nisam vidio. U jeku najvece krize staviti stranacke interese nad drustvenim - neka, hvala. Na takav potez se ne bi ni prirodno bahata stranka - SDA usudila. Ali socijalisti bi. I onda Ridjobrki - ko je ovdje veci socijalist? S jedne strane imamo stranku koja je uzela tople obroke da bi se stedilo, a s druge stranku koja u vremenu odricanja zeli potrositi 2 miliona na reanimaciju umrle televizije.
Te dvije stranke ne mozes nikako uporediti, jer SBB per se cilja na ljude koji su veci SDA-ovci od same SDA i sluzi se svim populistickim metodama od Goebbelsa naovamo.
A ovo da te je NS spasila blokade medijskog prostora...daj, nemoj supljirati, dina ti. Po svim pokazateljima BiH ima najvecu slobodu medija u okruzenju, sto je paradoksalno, ali i razumljivo, s obzirom na strukturu zemlje bez jake centralne vlasti koja bi okupirala medije. Vaditi se na blokadu je providno u doba interneta i CNN-a. To nije nista drugo, nego opet arogantno "nek smo izgubili, ali...". I time pripisujes NS neke osobine koje definitivno nema. I NS je kao i svaka druga stranka samo zbir svojih clanova i funkcionera. I moze ideja iza toga biti plemenita koliko hoces, ako nema vecine nosilaca te ideje.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#5670 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by fixer »

seln wrote: Te dvije stranke ne mozes nikako uporediti, jer SBB per se cilja na ljude koji su veci SDA-ovci od same SDA i sluzi se svim populistickim metodama od Goebbelsa naovamo.
A ovo da te je NS spasila blokade medijskog prostora...daj, nemoj supljirati, dina ti. Po svim pokazateljima BiH ima najvecu slobodu medija u okruzenju, sto je paradoksalno, ali i razumljivo, s obzirom na strukturu zemlje bez jake centralne vlasti koja bi okupirala medije. Vaditi se na blokadu je providno u doba interneta i CNN-a. To nije nista drugo, nego opet arogantno "nek smo izgubili, ali...". I time pripisujes NS neke osobine koje definitivno nema. I NS je kao i svaka druga stranka samo zbir svojih clanova i funkcionera. I moze ideja iza toga biti plemenita koliko hoces, ako nema vecine nosilaca te ideje.
Bojim se da si se upetljao u mrezu... Kako jedan SDP-ovac moze da razmislja izvan okvira stranke?
BEHMEN: Moram reći da se grad kao institucija nalazi u svojevrsnoj medijskoj blokadi i mi osjećamo potrebu, ne samo da neke od stvari koje radimo zbog njihove važnosti približimo građanima nego i da tematiziramo ono što građani doživljavaju kao probleme.
Kako to da stranka misli drugacije od tebe Seln? Kako to da u jednom trenutku postoji medijska blokada, a u drugom ne?
Naravno da ne spostoji medijska blokada, ili ako postoji nije to neki problem. Pa sam si rekao...internet, radio... Zasto onda 2 miliona? Da si procitao kako treba ne bi se ovoliko zbunio. Providno je pricati o blokadi u vrijeme neta, dobro si to rekao. :D
A kad vec pitas kako me NS spasila od te pod navodnicima medijske blokade - Tako sto nije nasjela na pricu da se bezglavo i po inerciji utrosi 2 miliona.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#5671 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

fixer wrote:
seln wrote: Te dvije stranke ne mozes nikako uporediti, jer SBB per se cilja na ljude koji su veci SDA-ovci od same SDA i sluzi se svim populistickim metodama od Goebbelsa naovamo.
A ovo da te je NS spasila blokade medijskog prostora...daj, nemoj supljirati, dina ti. Po svim pokazateljima BiH ima najvecu slobodu medija u okruzenju, sto je paradoksalno, ali i razumljivo, s obzirom na strukturu zemlje bez jake centralne vlasti koja bi okupirala medije. Vaditi se na blokadu je providno u doba interneta i CNN-a. To nije nista drugo, nego opet arogantno "nek smo izgubili, ali...". I time pripisujes NS neke osobine koje definitivno nema. I NS je kao i svaka druga stranka samo zbir svojih clanova i funkcionera. I moze ideja iza toga biti plemenita koliko hoces, ako nema vecine nosilaca te ideje.
Bojim se da si se upetljao u mrezu... Kako jedan SDP-ovac moze da razmislja izvan okvira stranke?
BEHMEN: Moram reći da se grad kao institucija nalazi u svojevrsnoj medijskoj blokadi i mi osjećamo potrebu, ne samo da neke od stvari koje radimo zbog njihove važnosti približimo građanima nego i da tematiziramo ono što građani doživljavaju kao probleme.
Kako to da stranka misli drugacije od tebe Seln? Kako to da u jednom trenutku postoji medijska blokada, a u drugom ne?
Naravno da ne spostoji medijska blokada, ili ako postoji nije to neki problem. Pa sam si rekao...internet, radio... Zasto onda 2 miliona? Da si procitao kako treba ne bi se ovoliko zbunio. Providno je pricati o blokadi u vrijeme neta, dobro si to rekao. :D
A kad vec pitas kako me NS spasila od te pod navodnicima medijske blokade - Tako sto nije nasjela na pricu da se bezglavo i po inerciji utrosi 2 miliona.
U koju mrezu, ba? Tebi nikako da postane jasno da ni ti ni NS niste nikakav faktor da bi vam neko mogao polagati racune. Evo ti i par dokaza; SDP cca. 24%, NS cca. 1% u FBiH. Dakle, moze ti i Behmen reci, a mogu i ja, i sta nam mozes?
Prvo, tvoje balavo generaliziranje tipa "kako seln razmislja izvan okvira" ostavi za partijski kruzok. Seln nije clan ni jedne stranka niti je ikad bio, niti namjerava biti. Na prvim poslijeratnim izborima sam glasao za liberale, pa sam vidio da su to baceni glasovi (otprilike kao sada za NS). Od tada glasam za SDP, bar dok se ne pojavi bolja opcija. Ne moram se s njima slagati u svemu, ali alternativa je jos gora. I alternativa sigurno nije jedna fancy stranka propalih estradnjaka i bivsih clanova SDP-a. Pogotovo ne ako su joj telali ljudi koji misle da su postali intelektualna, kulturna i moralna elita zemlje svojim pristupom NS.
A ako je tebi trebala NS da shvatis da ti se ono sto Behmen radi ne svidja, onda si za zaljenja.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#5672 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by fixer »

seln wrote: U koju mrezu, ba? Tebi nikako da postane jasno da ni ti ni NS niste nikakav faktor da bi vam neko mogao polagati racune. Evo ti i par dokaza; SDP cca. 24%, NS cca. 1% u FBiH. Dakle, moze ti i Behmen reci, a mogu i ja, i sta nam mozes?
Prvo, tvoje balavo generaliziranje tipa "kako seln razmislja izvan okvira" ostavi za partijski kruzok. Seln nije clan ni jedne stranka niti je ikad bio, niti namjerava biti. Na prvim poslijeratnim izborima sam glasao za liberale, pa sam vidio da su to baceni glasovi (otprilike kao sada za NS). Od tada glasam za SDP, bar dok se ne pojavi bolja opcija. Ne moram se s njima slagati u svemu, ali alternativa je jos gora. I alternativa sigurno nije jedna fancy stranka propalih estradnjaka i bivsih clanova SDP-a. Pogotovo ne ako su joj telali ljudi koji misle da su postali intelektualna, kulturna i moralna elita zemlje svojim pristupom NS.
A ako je tebi trebala NS da shvatis da ti se ono sto Behmen radi ne svidja, onda si za zaljenja.
Sta je brate, jesmo sad toliko bahati da ne polazemo vise racune? Jeste li postali sad oni protiv kojih ste se borili? Nema, svojevremeno vam je lazna elita vladajucih i njihova bahatost toliko smetala, a sad ste postali gori od njih, a ni vlasti kako treba jos niste osjetili. Mozda je pogresno sto pricam u mnozini, ali svodi se na isto - ne zele se polagati racuni. Fkt ne razumijem. Sta to kad imas vise od 1 procenat ne odgovaras narodu? Ne rece li ti da ce NS najvise kostati arogancija njenih clanova?
E, moj Seln, traljavo i plitko...
Ne treba meni NS da shvatim da je dva miliona u vremenu krize olako dat novac, ali mi treba NS, ili bilo koja druga stranka, da zastiti moje interese, interese ovog drustva.
I u tu si se ti mrezu upetljao. Ne znas ili neces da razmisljas sta je dobro za tvoj interes. Tvoj interes je ono na sta te stranka uputi, a tvoja duznost je pokornost. Prije dva posta si rekao da u ovoj drzavi ne prijeti medijska blokada gradu, a sad nakon mog citiranja Gradonacelnikovih rijeci, i ne sumnjam da si se sam sebi po... u usta. Ispravi me ako grijesim, a iskreno se nadam da grijesim?
I odgovori si jednom za svagda - jesmo li za demokratiju? Polazemo li racune narodu? Radimo li za vlastite ili u interesu naroda? Shodno svojim odgovorima podcrtaj ili precrtaj ono "socijal-demokratska" u nazivu.
Dakle, moze ti i Behmen reci, a mogu i ja, i sta nam mozes?
A ovo ti je moj seln odron. Ovo je ono zbog cega te i pojedini forumski SDPovci navode kao los primjer.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#5673 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

fixer wrote:
seln wrote: U koju mrezu, ba? Tebi nikako da postane jasno da ni ti ni NS niste nikakav faktor da bi vam neko mogao polagati racune. Evo ti i par dokaza; SDP cca. 24%, NS cca. 1% u FBiH. Dakle, moze ti i Behmen reci, a mogu i ja, i sta nam mozes?
Prvo, tvoje balavo generaliziranje tipa "kako seln razmislja izvan okvira" ostavi za partijski kruzok. Seln nije clan ni jedne stranka niti je ikad bio, niti namjerava biti. Na prvim poslijeratnim izborima sam glasao za liberale, pa sam vidio da su to baceni glasovi (otprilike kao sada za NS). Od tada glasam za SDP, bar dok se ne pojavi bolja opcija. Ne moram se s njima slagati u svemu, ali alternativa je jos gora. I alternativa sigurno nije jedna fancy stranka propalih estradnjaka i bivsih clanova SDP-a. Pogotovo ne ako su joj telali ljudi koji misle da su postali intelektualna, kulturna i moralna elita zemlje svojim pristupom NS.
A ako je tebi trebala NS da shvatis da ti se ono sto Behmen radi ne svidja, onda si za zaljenja.
Sta je brate, jesmo sad toliko bahati da ne polazemo vise racune? Jeste li postali sad oni protiv kojih ste se borili? Nema, svojevremeno vam je lazna elita vladajucih i njihova bahatost toliko smetala, a sad ste postali gori od njih, a ni vlasti kako treba jos niste osjetili. Mozda je pogresno sto pricam u mnozini, ali svodi se na isto - ne zele se polagati racuni. Fkt ne razumijem. Sta to kad imas vise od 1 procenat ne odgovaras narodu? Ne rece li ti da ce NS najvise kostati arogancija njenih clanova?
E, moj Seln, traljavo i plitko...
Ne treba meni NS da shvatim da je dva miliona u vremenu krize olako dat novac, ali mi treba NS, ili bilo koja druga stranka, da zastiti moje interese, interese ovog drustva.
I u tu si se ti mrezu upetljao. Ne znas ili neces da razmisljas sta je dobro za tvoj interes. Tvoj interes je ono na sta te stranka uputi, a tvoja duznost je pokornost. Prije dva posta si rekao da u ovoj drzavi ne prijeti medijska blokada gradu, a sad nakon mog citiranja Gradonacelnikovih rijeci, i ne sumnjam da si se sam sebi po... u usta. Ispravi me ako grijesim, a iskreno se nadam da grijesim?
I odgovori si jednom za svagda - jesmo li za demokratiju? Polazemo li racune narodu? Radimo li za vlastite ili u interesu naroda? Shodno svojim odgovorima podcrtaj ili precrtaj ono "socijal-demokratska" u nazivu.
Dakle, moze ti i Behmen reci, a mogu i ja, i sta nam mozes?
A ovo ti je moj seln odron. Ovo je ono zbog cega te i pojedini forumski SDPovci navode kao los primjer.
E, moj fixer, jesi li ti gluh ili glup ili neznas citati?
NISAM clan ni jedne partije. NIKADA nisam bio clan neke partije. BLAGO ME ZABOLI i za tebe i za Behmena i za NS.
Ako je tebi to razlog da SDP zoves staljinistickom, ok, zovi je tako. Ako mislis da ce time NS dobiti i jedan glas vise, onda zbilja imas problema. NEMA potrebe da mene misioniras, vjerovatno sam stariji od tebe i ne vjerujem da cu se promijeniti.
Nikakva stranka mi ne govori sta da mislim i sta da radim. Vidio sam dovoljno da bih znao da andjeli ne hodaju po zemlji. Ako ti to ocekujes, razocaraces se u svaku stranku. Ili je bas to pravi staljinizam, ocekivanje velikog vodje, cistog od grijeha, koji ce nas povesti u svijetlu buducnost.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#5674 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by fixer »

seln wrote:
NISAM clan ni jedne partije. NIKADA nisam bio clan neke partije. BLAGO ME ZABOLI i za tebe i za Behmena i za NS.
Ako je tebi to razlog da SDP zoves staljinistickom, ok, zovi je tako. Ako mislis da ce time NS dobiti i jedan glas vise, onda zbilja imas problema. NEMA potrebe da mene misioniras, vjerovatno sam stariji od tebe i ne vjerujem da cu se promijeniti.
Nikakva stranka mi ne govori sta da mislim i sta da radim. Vidio sam dovoljno da bih znao da andjeli ne hodaju po zemlji. Ako ti to ocekujes, razocaraces se u svaku stranku. Ili je bas to pravi staljinizam, ocekivanje velikog vodje, cistog od grijeha, koji ce nas povesti u svijetlu buducnost.
Ja tebe necu vrijedjati. Nisam taj nivo. Jezik ulice je tebi primjerniji.
Necu se baviti tobom. Ne zanimas me. Ne zelim da te ispravljam, ne zelim da se zamaram tobom, a smatram da je svaki pokusaj da ti se nesto ukaze Sizifov posao. Mijenjas iskaze kako ti je volja. U jednom trenutku si arogantan, a u drugom kazes da ce NS kostati arogancija. Zatim se stavis u istu recenicu s Behmenom, pa u maniri bahatih licnih uzora, slavodobitno plazis jezik narodu u stilu "sta nam mozete", a onda u sljedecem postu kazes kakve ja imam veze sa SDP-om. Nedovoljno si konzistentan da bih se bavio tobom, a dosljedan si jedino u nedosljednosti. Sve to slici nekoj ozbiljnoj klinickoj slici. Tu meni mjesto nije, jer ja raspravljam sa razumnim ljudima. Raspravljam da nesto naucim, a ne da nesto dokazem. Nikad nisam ni rekao da je SDP staljinisticka stranka, niti to mislim. A sad nastavi da vodis svoj monolog, a ja cu raspravljati sa ljudima cije misljenje mi mnogo znaci - tipa Ridjobrki.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#5675 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

fixer wrote:
seln wrote:
NISAM clan ni jedne partije. NIKADA nisam bio clan neke partije. BLAGO ME ZABOLI i za tebe i za Behmena i za NS.
Ako je tebi to razlog da SDP zoves staljinistickom, ok, zovi je tako. Ako mislis da ce time NS dobiti i jedan glas vise, onda zbilja imas problema. NEMA potrebe da mene misioniras, vjerovatno sam stariji od tebe i ne vjerujem da cu se promijeniti.
Nikakva stranka mi ne govori sta da mislim i sta da radim. Vidio sam dovoljno da bih znao da andjeli ne hodaju po zemlji. Ako ti to ocekujes, razocaraces se u svaku stranku. Ili je bas to pravi staljinizam, ocekivanje velikog vodje, cistog od grijeha, koji ce nas povesti u svijetlu buducnost.
Ja tebe necu vrijedjati. Nisam taj nivo. Jezik ulice je tebi primjerniji.
Necu se baviti tobom. Ne zanimas me. Ne zelim da te ispravljam, ne zelim da se zamaram tobom, a smatram da je svaki pokusaj da ti se nesto ukaze Sizifov posao. Mijenjas iskaze kako ti je volja. U jednom trenutku si arogantan, a u drugom kazes da ce NS kostati arogancija. Zatim se stavis u istu recenicu s Behmenom, pa u maniri bahatih licnih uzora, slavodobitno plazis jezik narodu u stilu "sta nam mozete", a onda u sljedecem postu kazes kakve ja imam veze sa SDP-om. Nedovoljno si konzistentan da bih se bavio tobom, a dosljedan si jedino u nedosljednosti. Sve to slici nekoj ozbiljnoj klinickoj slici. Tu meni mjesto nije, jer ja raspravljam sa razumnim ljudima. Raspravljam da nesto naucim, a ne da nesto dokazem. Nikad nisam ni rekao da je SDP staljinisticka stranka, niti to mislim. A sad nastavi da vodis svoj monolog, a ja cu raspravljati sa ljudima cije misljenje mi mnogo znaci - tipa Ridjobrki.
Jaooo, sam sad iznenadjen i uvredjen. S tobom niko ne raspravlja, ljudi te samo poucavaju. Ides na ignore.
Locked