Dešavanja u Srbiji

Post Reply
bosna123
Posts: 1421
Joined: 24/09/2008 10:40

#5651 Re: Desavanja u Srbiji

Post by bosna123 »

Sta je ovo? Svi na raspustu? Reko' da zavirim, a vidim inace tema nije nesto ziva.
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#5652 Re: Desavanja u Srbiji

Post by osa »

zašto šalju onog za koga već znaju da neće biti prihvaćen?

Srbija opet ne da agreman predloženom veleposlaniku Bosne i Hercegovine!

BEOGRAD - Kandidat BiH za veleposlanika u Srbiji Sead Avdić najvjerojatnije neće dobiti agreman, pišu beogradske "Večernje novosti".


Krajnji rok za davanje agremana je, kako navodi beogradski list, 90 dana od dana podnošenja, a da je do isteka tog roka ostalo još 12 dana.


Najvjerojatniji razlog je, navodi list, Avdićeva ratna prošlost i činjenica da je bio visoki funkcionar tuzlanskih vlasti, koje su navodno naredile napad na kolonu vojnika JNA u naselju Brčanska malta 15. svibnja 1992. godine, što je poznatije kao slučaj "tuzlanska kolona".


Kandidatura za Avdića, koga list naziva kontroverznim, podnijeta još 3. lipnja, ili prije 78 dana.




Tri godine bez veleposlanika





Avdić bi mogao bi postati drugi za redom kandidat za veleposlanika BiH u Srbiji, koji je odbijen.
"Prije njega nije prošao, također, kontroverzni Boriša Arnaut, zbog afere s davanjem državljanstava mudžahedinima u BiH", navodi list.


Inače, BiH već tri godine nema veleposlanika u Srbiji.


Prema nepisanom pravilu diplomatskih odnosa, agreman se daje u roku od tri tjedna, izuzetno prijateljskim državama.


Ipak, uobičajen rok za davanje dozvole za diplomatsku misiju je 60 dana, poslije čega postoji mogućnost davanja agremana, ali to znači da država domaćin nije baš zadovoljna ponuđenim kandidatom, ali da on, ipak, može proći.


Poslije isteka roka od 90 dana podrazumijeva se da država domaćin neće dati agreman.



ICTY odbacio prijavu



Podsjetimo, Međunarodni kazneni tribunal za ratne zločine počinjene na teritoriju bivše Jugoslavije (ICTY) sa sjedištem u Den Haagu odbacio je prijavu protiv Avdića za slučaj "tuzlanska kolona".



Naime, bivša glavna haška tužiteljica Carla del Ponte potpisala je 2. lipnja 2004. godine mišljenje da za Seada Avdića u dosjeu nema nijednog dokaza kojim bi bilo utvrđeno da je on znao za sporazum s Miletom Dubajićem, zapovjednikom vojarne bivše JNA u Tuzli, o izvlačenju vojnika 15. svibnja 1992. godine. Također, Del Ponte je još prije pet godina napisala da nema nijednog izravnog dokaza kojim bi bilo utvrđeno da je Avdić sudjelovao u planiranju napada na kolonu vojnika ili u zapovjedi da se on izvede te da ne treba izvoditi zaključak da je sudjelovau napadu koji se dogodio prije 17 godina na Brčanskoj Malti.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5653 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

osa wrote:zašto šalju onog za koga već znaju da neće biti prihvaćen?

Srbija opet ne da agreman predloženom veleposlaniku Bosne i Hercegovine!

BEOGRAD - Kandidat BiH za veleposlanika u Srbiji Sead Avdić najvjerojatnije neće dobiti agreman, pišu beogradske "Večernje novosti".


Krajnji rok za davanje agremana je, kako navodi beogradski list, 90 dana od dana podnošenja, a da je do isteka tog roka ostalo još 12 dana.


Najvjerojatniji razlog je, navodi list, Avdićeva ratna prošlost i činjenica da je bio visoki funkcionar tuzlanskih vlasti, koje su navodno naredile napad na kolonu vojnika JNA u naselju Brčanska malta 15. svibnja 1992. godine, što je poznatije kao slučaj "tuzlanska kolona".


Kandidatura za Avdića, koga list naziva kontroverznim, podnijeta još 3. lipnja, ili prije 78 dana.




Tri godine bez veleposlanika





Avdić bi mogao bi postati drugi za redom kandidat za veleposlanika BiH u Srbiji, koji je odbijen.
"Prije njega nije prošao, također, kontroverzni Boriša Arnaut, zbog afere s davanjem državljanstava mudžahedinima u BiH", navodi list.


Inače, BiH već tri godine nema veleposlanika u Srbiji.


Prema nepisanom pravilu diplomatskih odnosa, agreman se daje u roku od tri tjedna, izuzetno prijateljskim državama.


Ipak, uobičajen rok za davanje dozvole za diplomatsku misiju je 60 dana, poslije čega postoji mogućnost davanja agremana, ali to znači da država domaćin nije baš zadovoljna ponuđenim kandidatom, ali da on, ipak, može proći.


Poslije isteka roka od 90 dana podrazumijeva se da država domaćin neće dati agreman.



ICTY odbacio prijavu



Podsjetimo, Međunarodni kazneni tribunal za ratne zločine počinjene na teritoriju bivše Jugoslavije (ICTY) sa sjedištem u Den Haagu odbacio je prijavu protiv Avdića za slučaj "tuzlanska kolona".



Naime, bivša glavna haška tužiteljica Carla del Ponte potpisala je 2. lipnja 2004. godine mišljenje da za Seada Avdića u dosjeu nema nijednog dokaza kojim bi bilo utvrđeno da je on znao za sporazum s Miletom Dubajićem, zapovjednikom vojarne bivše JNA u Tuzli, o izvlačenju vojnika 15. svibnja 1992. godine. Također, Del Ponte je još prije pet godina napisala da nema nijednog izravnog dokaza kojim bi bilo utvrđeno da je Avdić sudjelovao u planiranju napada na kolonu vojnika ili u zapovjedi da se on izvede te da ne treba izvoditi zaključak da je sudjelovau napadu koji se dogodio prije 17 godina na Brčanskoj Malti.
pa salju ga zato sto znaju da ga u srbiji nece prihvatiti jer pokusavaju da predstave npr. avdica kao recimo "ratnog zlocinca"...ma i bolje sto nemamo ambasadora tamo, stvarno sta ce nam, lakse je poslatt reisa na kosovo i u sandzak :D nego slusati suplje beogradske o "jacanju pca kao putu razvoja bih, nesretnom gradjanskom ratu, treba osuditi sve zlocine kao iste, " blablablablabla
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#5654 Re: Desavanja u Srbiji

Post by osa »

možda ne bi bilo loše povući veleposlanika i iz zagreba, nije li to u principu ista politika.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5655 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

osa wrote:možda ne bi bilo loše povući veleposlanika i iz zagreba, nije li to u principu ista politika.
a zasto bi ga povlacili? nema ni jednog valjanog razloga

vijest ne direktno iz srbije al vrlo blizu
Sukob vjernika SPC i Crnogorske pravoslavne crkve u Cetinju


CETINJE - Tri policajca sa Cetinja povrijeđena su tijekom incidenta koji se u srijedu dogodio ispred crkve Svetog Preobraženja na Ivanovim Koritima između pripadnika Crnogorske i Srpske pravoslavne crkve.

O događaju je obaviješten osnovni državni tužitelj na Cetinju, a policija radi na identifikaciji osoba koje su policijskim službenicima nanijele povrede, navodi se u saopćenju Uprave policije.

Istovremeno je Mitropolija Crnogorsko-primorska osudila ponašanje vjernika Crnogorske pravoslavne crkve (CPC) na Ivanovim Koritima i ocijenila da je policija morala odlučnije štititi svećenstvo, vjernike i imovinu Mitropolije.

Dodaje se da policijski službenici nisu uradili sve što je bilo u njihovoj moći da spriječe ulazak neovlaštenih lica, "lažnih sveštenika", u hram Preobraženja Hristovog.

Srpska pravoslavna crkva (SPC) pokušala je danas na Ivanovim Koritima Njegušima oteti njegušku crkvu Svetog Preobraženja i staviti je pod svoju nadležnost, saopćeno je iz Crnogorske pravoslavne crkve.

SPC je, prema riječima predsjednika Odbora za promociju interesa CPC-a Steva Vučinića, "prevarila" Njeguše obećavajući im da će početi službu u osam a u devet sati i 30 minuta napustiti crkvu da bi omogućila crnogorskom svećenstvu da služi liturgiju koja je bila zakazan u deset sati.

On je rekao da je crnogorsko svećenstvo služilo liturgiju na poziv građana Njeguša kao vlasnika crkve.

Vučinić je kazao agenciji Mina da su predstavnici CPC-a, umjesto da crkvu napuste u dogovoreno vrijeme, u njoj "zabarikadirali hor, horovođe i nekoliko popova", pa je policija morala da ih istjera vani.

On tvrdi da je SPC u njegušku crkvu autobusom kolašinske registracije dovela starije osobe i djecu izlažući ih nemalim neprijatnostima, prenio je portal PCNEN.
ovo je crnogorski sukob na ljevici - al kad je desnica sjevnula....
Vlajko
Posts: 162
Joined: 21/07/2008 14:28

#5656 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Vlajko »

EU uskoro ukida vize za gradjane Srbije javljaju iz Praga,a i sa juga Srbije :lol:

nazalost daleko smo mi od EU ,veoma daleko. Znate li vi za onu pesmu od Balasevica "Putuj Evropo nemoj cekati na nas"

http://www.rts.rs/page/sport/sr/story/3 ... +Prag.html

Ukupno 44 navijača Crvene zvezde proterano iz Češke

Policija je privela 69 navijača

Kretanje beogradskih navijača po Pragu pratiće 280 policajaca, a spremna je i konjička jedinica, specijalno obučeni psi, helikopter ali i poseban tim koji policija koristi da pregovorima izbegne nasilje.

Policija je izdvojila i rezerve koje bi trebalo da priteknu u pomoć kao pojačanje

280 policajaca :lol: zao mi je ovih Ceha , 280 pandura obezbedjuje utakmice trece srpske lige ili neke Beogradske zone amatera. Poplasice ih "navijaci" veceras .
http://www.vreme.com/cms/view.php?id=882236

"Krdo životinja" na putu

Zbog krađe i uništavanja, 44 Zvezdina navijača nepoželjna u Češkoj

Pavel Švab, portparol regionalne južno-moravske policije rekao je da su se Zvezdini navijači ponašali "kao krdo životinja"

Češki mediji upozoravaju da Crvena zvezda zbog svojih "Delija" dobija često kazne od međunarodnih fudbalskih organizacija. Osim toga, navode i da je za "Delije", "tipičan krajnji nacionalizam", kao i da oni spadaju u grupu najekstremnijih navijača u Evropi
Dačić: Kontrola prebivališta
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=377172

20. avgust 2009. | 00:33 | Izvor: Tanjug
Beograd -- Ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio da će zbog povećanog broja prijavljivanja prebivališta MUP sprovesti kontrolu adresa na jugu Srbije.

"Vizna liberalizacija neće važiti za one sa prebivalištem na Kosovu i Metohiji i mi imamo obavezu prema Evropskoj komisiji da proverimo da li su zahtevi za pasoše i adrese stvarni ili fiktivni", izjavio je Dačić. Prema rečima Dačića, akcija ne treba da izaziva bilo kakvo uznemirenje u albanskim sredinama na jugu Srbije.
Oružje skriveno u cisterni

http://www6.b92.net/info/vesti/index.ph ... _id=377069

19. avgust 2009. | 12:24 -> 19:29 | Izvor: B92, Beta

Bujanovac, Beograd -- U Končulju, na jugu Srbije, policija je pronašla veliku količinu oružja. Ova akcija će doprineti stabilizaciji na jugu, kaže ministar policije Ivica Dačić.

Policija je u selu Končulj u opštini Bujanovac zakopanoj u cisterni za naftu pronašla veliku količinu oružja, potvrdio je ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić. Istražni sudija Okružnog suda u Vranju Staniša Mihajlović rekao je da je pronađeno 100.000 metaka, bestrzajni top, tri minobacača i šest ručnih bacača, tri postolja za mitraljez i 21 protivtenkovska mina.
Image
Image

Image


http://www.pressonline.rs/page/stories/ ... ctionId=37

Bivši komandant združenih snaga na jugu Srbije general Ninoslav Krstić kaže da je policija ovom akcijom sprečila neke buduće napade albanskih terorista.

- Ovo je veliki uspeh policije. Ako se uzme u obzir vrsta naoružanja, sigurno da su teroristi planirali vrlo ozbiljne napade. Prema mojim procenama, s tolikom količinom oružja mogla je da se naoruža najmanje jedna četa, a to je stotinak ljudi.



Istražni sudija Okružnog suda u Vranju Staniša Mihajlović izjavio je da je u cisterni pronađeno čak 100.000 metaka.

- Od toga 4.000 za puškomitraljez, a ostalo za oružje kalibra 7,62 milimetra („kalašnjikov"), zatim jedan bestrzajni top, tri minobacača kalibra 81 mm s lafetom, šest ručnih bacača, od kojih su dva kineske, a četiri domaće proizvodnje. Pronađena su i tri postolja za mitraljez 7,62 mm, 8 protivtenkovskih mina, 16 protivpešadijskih, 24 projektila za ručne bacače, 150 mina za minobacače i 139 ručnih bombi.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#5657 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Maraschino »

http://www.pressonline.rs/page/stories/ ... ctionId=37

Bivši komandant združenih snaga na jugu Srbije general Ninoslav Krstić kaže da je policija ovom akcijom sprečila neke buduće napade albanskih terorista.

- Ovo je veliki uspeh policije. Ako se uzme u obzir vrsta naoružanja, sigurno da su teroristi planirali vrlo ozbiljne napade. Prema mojim procenama, s tolikom količinom oružja mogla je da se naoruža najmanje jedna četa, a to je stotinak ljudi.



Istražni sudija Okružnog suda u Vranju Staniša Mihajlović izjavio je da je u cisterni pronađeno čak 100.000 metaka.

- Od toga 4.000 za puškomitraljez, a ostalo za oružje kalibra 7,62 milimetra („kalašnjikov"), zatim jedan bestrzajni top, tri minobacača kalibra 81 mm s lafetom, šest ručnih bacača, od kojih su dva kineske, a četiri domaće proizvodnje. Pronađena su i tri postolja za mitraljez 7,62 mm, 8 protivtenkovskih mina, 16 protivpešadijskih, 24 projektila za ručne bacače, 150 mina za minobacače i 139 ručnih bombi.
svaka cast na efikasnosti...ali...kriju li sta srbi... :-) :oops:
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5658 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

dobro se ovi albanci spremaju, po slikama se vidi da je snabdjevanje na nivou...padne se s vremena na vrijeme, ali alternative postoje
Vlajko
Posts: 162
Joined: 21/07/2008 14:28

#5659 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Vlajko »

Maraschino wrote: svaka cast na efikasnosti...ali...kriju li sta srbi... :-) :oops:
Nema tu mnogo Srba , to je uglavnom starije stanovnistvo sto je ostalo, na jugu Srbije Srbi imaju najmanji natalitet. Ovi sto su ostali i nemaju potrebu da nista kriju kad ti je tu zandarmerija,PTJ, vojska...

dallton wrote:dobro se ovi albanci spremaju, po slikama se vidi da je snabdjevanje na nivou...padne se s vremena na vrijeme, ali alternative postoje
Padne skoro svake dve nedelje oruzje ,a droga svakodnevno,ali oni i dalje rade ,sto kazes alternative postoje .Ova cisterna je zakopana sigurno pre par godina , po rdji moze to da se vidi.
http://static.b92.net/pics/gallery/2009 ... 852298.jpg

Oni su zakopali gomilu oruzja tako i na Kosovu i na jugu Srbije i po severu Albanije pa ako ustreba da imaju,ali i pored zakopanog oni i dalje vrse svakodnevno snabdevanje i dotur preko administrativne linije. Nisu ovo male kolicine , sa ovim moze neka pristojna akcija da se uradi ili da se minira po putevima,objektima. JBT bestrzajni top se ubacuje na teren to nije par pistolja i nesto sitno.Ipak oni imaju ozbiljnije namere. Ja se ne bi cudio da cesto u tom dilovanju oruzja ucestvuju i Srbi, i tokom ratova 91-99 Srbi tj ti neki ratni profiteri su prodavali drugim stranama oruzje. Sada je samo vazno da se ovo unisti jer bio je slucaj od pre par godina da je vojska zaplenila oruzje tokom dana u raciji nekoj ,a uvece su zvali siptare da dodju u bazu i da otkupe nazad za kes,ali vojna policija je zaustavila to srecom.



http://www.glas-javnosti.rs/clanak/tema ... e-albanije


ZAŠTO NATO POVLAČI VOJNIKE SA KOSOVA I METOHIJE (4)

Blic-krigom do velike Albanije


Nepoznanica je čak i za američke i NATO stratege, da li velikoalbanski separatisti smatraju da bi ogromno smanjenje NATO snaga stvorilo potrebne uslove da se svojevrsnim blic-krigom u Makedoniji i na jugu centralne Srbije, te u Crnoj Gori proglasi ujedinjenje tzv. albanskih etničkih teritorija sa Kosovom, a potom sa Albanijom, i realizuje projekat Prizrenske lige

.......
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5660 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

ne treba albancima neko pravno zaokruzivanje fantomske velike albanije, kad oni de fakto zive na tim prostorima i nekakva "ujedinjenja" bi bila samo gubljenje vremena i stvaranje nepotrebnih troskova plus negativan marketing...sto bi albanci ujedinjavali makedoniju s bilo kim, kad je makedonija vec medj. priznata ima sve potrebne institucije, a albanci ce za 10 godina ciniti vecinu? nema logike
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#5661 Re: Desavanja u Srbiji

Post by and »

ZAŠTO NATO POVLAČI VOJNIKE SA KOSOVA I METOHIJE
vjerovatno očekuju da srbija ispuni jedan od uslova za viznu liberalizaciju,otvaranje graničnog prelaza sa kosovom i da će se onda situacija smiriti.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5662 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

and wrote:
ZAŠTO NATO POVLAČI VOJNIKE SA KOSOVA I METOHIJE
vjerovatno očekuju da srbija ispuni jedan od uslova za viznu liberalizaciju,otvaranje graničnog prelaza sa kosovom i da će se onda situacija smiriti.
ne bi rekao...s obzirom na napetu situaciju, mozda racunaju da su strane sad otprilike jednake (s obzirom na ulazak albanije u nato) tako da su uspostavili ravnotezu, i ne moraju vise trositi novac dole, a ameri svakako drze bondstill koji nije u sastavu natoa
Vlajko
Posts: 162
Joined: 21/07/2008 14:28

#5663 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Vlajko »

and wrote:
ZAŠTO NATO POVLAČI VOJNIKE SA KOSOVA I METOHIJE
vjerovatno očekuju da srbija ispuni jedan od uslova za viznu liberalizaciju,otvaranje graničnog prelaza sa kosovom i da će se onda situacija smiriti.
nece biti otvaranja granicnih prelaza ,ali se ocekuje potpisivanje dokumenta sa EULEX o tzv sigurnim prelazima u prevodu par mesta gde je zandarmerija postavila rampe i vrece sa peskom.nema nista od granicnih prelaza..




goldenlily
Posts: 246
Joined: 28/06/2007 10:57
Location: sarajevo

#5664 Re: Desavanja u Srbiji

Post by goldenlily »

Dobro je što su Albanci oprezni prema zločincima,ne bi valjalo da im se ponove ona stradanja s kraja prošlog vijeka.Mislim da nas sve treba radovati konačni poraz jedne politike koja je nanijela i previše zla na Balkanu,Velikoosrpski fašizam će konačno biti poražen tamo odakle je i krenuo na put ubijanja nevinih a to je Kosovo i jug Srbije.Ovaj Albanski oprez raduje,a vjerujem da vrijeme igra za njih natalitet južne Srbije je u q.rcu,tako kako god se okrene taj prostor idućih 50 godina će biti većinko Albanski,što će konačno pokopati sve nebuloze o Velikoj Srbiji.Jbg. od linije Vilovitica-Kavlovac-Kavlobag,ostaće Šumadija i možda Vojvodina.Al to je cijena za lekciju ''suživot i poštovanje drugih''.
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#5665 Re: Desavanja u Srbiji

Post by and »

Vlajko wrote:
and wrote:
ZAŠTO NATO POVLAČI VOJNIKE SA KOSOVA I METOHIJE
vjerovatno očekuju da srbija ispuni jedan od uslova za viznu liberalizaciju,otvaranje graničnog prelaza sa kosovom i da će se onda situacija smiriti.
nece biti otvaranja granicnih prelaza ,ali se ocekuje potpisivanje dokumenta sa EULEX o tzv sigurnim prelazima u prevodu par mesta gde je zandarmerija postavila rampe i vrece sa peskom.nema nista od granicnih prelaza..





Prava granica između Srbije i Kosova najvažniji uslov za belu šengen listu
http://www.borba.rs/content/view/7510/123/
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5666 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

goldenlily wrote:Dobro je što su Albanci oprezni prema zločincima,ne bi valjalo da im se ponove ona stradanja s kraja prošlog vijeka.Mislim da nas sve treba radovati konačni poraz jedne politike koja je nanijela i previše zla na Balkanu,Velikoosrpski fašizam će konačno biti poražen tamo odakle je i krenuo na put ubijanja nevinih a to je Kosovo i jug Srbije.Ovaj Albanski oprez raduje,a vjerujem da vrijeme igra za njih natalitet južne Srbije je u q.rcu,tako kako god se okrene taj prostor idućih 50 godina će biti većinko Albanski,što će konačno pokopati sve nebuloze o Velikoj Srbiji.Jbg. od linije Vilovitica-Kavlovac-Kavlobag,ostaće Šumadija i možda Vojvodina.Al to je cijena za lekciju ''suživot i poštovanje drugih''.
izgleda je srbiji bolje dugorocno da pocne politiku multisvega, imat ce vece sanse da izadje na kraj s albancima, al poznajuci historiju, nista od toga
goldenlily
Posts: 246
Joined: 28/06/2007 10:57
Location: sarajevo

#5667 Re: Desavanja u Srbiji

Post by goldenlily »

dallton wrote:
goldenlily wrote:Dobro je što su Albanci oprezni prema zločincima,ne bi valjalo da im se ponove ona stradanja s kraja prošlog vijeka.Mislim da nas sve treba radovati konačni poraz jedne politike koja je nanijela i previše zla na Balkanu,Velikoosrpski fašizam će konačno biti poražen tamo odakle je i krenuo na put ubijanja nevinih a to je Kosovo i jug Srbije.Ovaj Albanski oprez raduje,a vjerujem da vrijeme igra za njih natalitet južne Srbije je u q.rcu,tako kako god se okrene taj prostor idućih 50 godina će biti većinko Albanski,što će konačno pokopati sve nebuloze o Velikoj Srbiji.Jbg. od linije Vilovitica-Kavlovac-Kavlobag,ostaće Šumadija i možda Vojvodina.Al to je cijena za lekciju ''suživot i poštovanje drugih''.
izgleda je srbiji bolje dugorocno da pocne politiku multisvega, imat ce vece sanse da izadje na kraj s albancima, al poznajuci historiju, nista od toga

Prevelik uticaj ima tu SPC(a to je po meni organizacija koja je odgovorna za najviše zločina prema nepravoslavnim),tako da teško mogu oni nadoći na to,suživot i poštovanje,vjerovatnije je da će počet opet neko sranje,a dugoročno gledano to im ubija natalite,većina mladih im se iseljava i naravno ulaze u stanje ekonomskog kolapsa.A na duge staze te dvije činjenice,znači natalitet i loša politika ekonomskog planiranja su siguran predznak sloma.
Jedino dobro je što Albanci uopšte ne jebu , njihovu propagandu i uvjek su spremni,to pokazuju i ove udbaške konstrukcije.Znači neka oružja jer miševi se nikad nisu zalijetali na vojsku,njihova specijalnost su civili.
Vlajko
Posts: 162
Joined: 21/07/2008 14:28

#5668 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Vlajko »

pusti sad velikosrpski fashizam. nego igra li Sarajevo veceras protiv Rumuna kuci ili kod sekuritatee ?

Groblje igra u BGD ,Zvezda u Pragu. ima li kod vas kad se ide na gostovanje, haosa kao kad ide Zvezda ili Groblje?

Neviđene mere bezbednosti u Pragu pred meč sa Zvezdom

"Što se tiče kluba reč je o najoštrijim merama obezbeđenja u istoriji stadiona"

Mediji u Češkoj navode da će klub večeras nastojati da ne primi nijedan gol i da proba da pobedi, pošto u klubu ne veruju da će imati šanse za pobedu u burnoj atmosferi beogradske Marakane, kakvu umeju da naprave srpski navijači.


http://www.novosti.rs/code/navigate.php ... 0u%20pragu
Image

Vruć doček.... Ovako češki mediji izveštavaju pred dolazak Zvezde i njenih navijača u Prag


Delije" već prave haos po Češkoj!

Navijači Crvene zvezde na putu do Praga opustošili benzinske pumpe i napravili veliku štetu! Policija privela 69 navijača, a njih 44 proterano iz Češke. U prestonici vanredno stanje pred današnji meč


U Zvezdi fokusirani samo na meč

Klub ne može zvanično da priča o onome o čemu izvrštavaju poslednjih nekoliko sati češki mediji, odnosno o incidentima naših navijača na putu ka Pragu

Delegat utakmice, Rumun Jonel Pišanu naglasio je da će Zvezda pretrpeti sankcije ukoliko navijači naprave sličnu stvar na samom stadionu.

"Što se tiče UEFA nije tajna da je Zvezda i ponašanje naših navijača pod lupom poslednjih nekoliko godina. Skrenuta je pažnja delegata iz Rumunije da će ponašanje navijača u Pragu biti pod posebnom prismotrom. Svaka baklja, petarda ili incident će imat isvoje posledice i to je vrlo jasno. Nadamo se da će naši navijači pokazati da postoji preterivanje i da će prikazati ponašanje kao protiv Rudara i Dinama".

I pored neprijatne situacije igrači i stručni štab razmišljaju isključivo o meču protiv češkog šampiona.


http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.p ... _id=377167
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#5669 Re: Desavanja u Srbiji

Post by ružmarin-a »

Nacionalna TV RTS više vremena posvetila početku Ramazana od BH medija

za nepovjerovati :shock: :?

::::::::::::::::::::::::::::

20 godinanije otvorena nijedna nova škola, pa se otvara 9 1. septembra...
keep it real
Posts: 347
Joined: 07/08/2009 10:54

#5670 Re: Desavanja u Srbiji

Post by keep it real »

dallton wrote:
and wrote:
ZAŠTO NATO POVLAČI VOJNIKE SA KOSOVA I METOHIJE
vjerovatno očekuju da srbija ispuni jedan od uslova za viznu liberalizaciju,otvaranje graničnog prelaza sa kosovom i da će se onda situacija smiriti.
ne bi rekao...s obzirom na napetu situaciju, mozda racunaju da su strane sad otprilike jednake (s obzirom na ulazak albanije u nato) tako da su uspostavili ravnotezu, i ne moraju vise trositi novac dole, a ameri svakako drze bondstill koji nije u sastavu natoa

dallton prije par dana sam pricao sa jednim americkim oficirem koji je skoro dosao sa kosova , covjek tvrdi da kad bi srbija dobila zeleno svijetlo da se vrati na kosovo prve jedinice bi bile u pristini za nekih 12 sati . albanci na kosovu su dobili nesto lakseg naouruzanja i uniforme ali nemaju avione , tenkove , tesku artiljeriju , oficire itd .

albaniji ce trebati nekih 30 godina da naprave 2 lake pijesadijske brigade po nato standardu (moja procjena) . poslije drugog svijetskog su najvise saradjivali sa kinezima i potrosili su ogromne kolicine novca (za njihove uslove) na izgradnju betonskih bunkera (zato su im se svi smijali) . sad zamisli koliko treba novca i vremena da promijenis vojsku koja se pripremala da ratuje po bunkerima sa kineskim smecem u nato gdje su brzina , mobilnost , kordinacija vazdusnih snaga sa kopnenim sa komandom par hiljada kilometara udaljenom pocetnicki zahtijevi . o komplikovanijim stvarima netreba pricati jer ih sigurno nikad nece moci izvesti .

ameri namjerno nedaju albancima da vojnicki ojacaju jer ih na taj nacin kontrolisu , oni i da hoce nemaju ekonomiju koja bi to mogla financirati . albanci su jednostavno presli ispod srpske cizme pod americku , sva ta prica sa natom ti je jos jedan nacin kontrolisanja i ucijenjivanja . ameri su kontrosali taliban i sadama . . .
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#5671 Re: Desavanja u Srbiji

Post by zavrzlama »

dallton prije par dana sam pricao sa jednim americkim oficirem koji je skoro dosao sa kosova , covjek tvrdi da kad bi srbija dobila zeleno svijetlo da se vrati na kosovo prve jedinice bi bile u pristini za nekih 12 sati . albanci na kosovu su dobili nesto lakseg naouruzanja i uniforme ali nemaju avione , tenkove , tesku artiljeriju , oficire itd .

albaniji ce trebati nekih 30 godina da naprave 2 lake pijesadijske brigade po nato standardu (moja procjena) . poslije drugog svijetskog su najvise saradjivali sa kinezima i potrosili su ogromne kolicine novca (za njihove uslove) na izgradnju betonskih bunkera (zato su im se svi smijali) . sad zamisli koliko treba novca i vremena da promijenis vojsku koja se pripremala da ratuje po bunkerima sa kineskim smecem u nato gdje su brzina , mobilnost , kordinacija vazdusnih snaga sa kopnenim sa komandom par hiljada kilometara udaljenom pocetnicki zahtijevi . o komplikovanijim stvarima netreba pricati jer ih sigurno nikad nece moci izvesti .

ameri namjerno nedaju albancima da vojnicki ojacaju jer ih na taj nacin kontrolisu , oni i da hoce nemaju ekonomiju koja bi to mogla financirati . albanci su jednostavno presli ispod srpske cizme pod americku , sva ta prica sa natom ti je jos jedan nacin kontrolisanja i ucijenjivanja . ameri su kontrosali taliban i sadama . .
to sa amerikancima se slazem...kod njih je sve goli interes...

Samo ako je potrebno srbima 12 sati da dodju u Pristinu, potrebno je ne vise od 2 sata albancima iz albanije da dodju u tu istu Pristinu...srbi su moralni i vojni gubitnici zadniih ratova,dok su albanci moralni pobjednici..A MORAL pobjedjuje u svakom ratu...sto zelim reci...srbiji je potrebno najmanje 20-30 godina da srbi kao narod se oporave moralnog soka,jer danas bi bilo veoma tesko natjerati masu srba da ratuju pa makar se radilo i o srcu srpstva Kosovu..jer srbi vecinom leze po Hagu i svjesni su koje su sve stravicne zlocine cinili njihovi pripadnici,pa ih ista ta drzava srbija hvatala i slala u Hag....da je srbija trenutno jaca od albanaca na kosovu je tacno,ali dok srbija bude spremna da kao 1989 na gazimestanu okupi milion srba zapjenjenih nacionalizmom i spremnih na klanja drugih,dotad ce biti vise albanaca na kosovu nego u dvije trecine srbije...a druga stvar srbija jer usamljena i nema prijatelja u okruzenju koji bi pomogli taj njihov rat protiv Kosova...sad trenutno i Kosovo i BIH koristi vrijeme za konsolidaciju ,jer rat u buducnosti je zagarantovan, jer ce nakon nekog vremena srbija ponovo probuditi frankenstajna zavnog velika srbija..velika je velikosrpska obmana da vrijeme stagnacije je protiv drzave BIH, ustvari svaki novi dan koji osvane bez rata u BIH je plus za branitelje BIH, jer su ljudstvom ,pribilizavanjem zapadnim asocijacijama,naoruzavanjem sve vise jaci,dok velikosrbi gube ljudski potencijal i kako vrijeme prolazi sve vise shvataju da BIH stoji cvresto na svojim nogama kao punopravna clanica svih medjunarodnih asocijacija i da pokusaj rasturanja te drzave ustvari vodi u gubljenje ingerencija rs-a koje je nepravedno u Dejtonu dobila...
keep it real
Posts: 347
Joined: 07/08/2009 10:54

#5672 Re: Desavanja u Srbiji

Post by keep it real »

zavzlama par pitanja ako moze , mislim da treba teorije potkrijepiti bar nekim cinjenicama.
zelje i realnost su dvije razlicite stvari , nemoj dozvoliti da te mrznja zaslijepi .

"Samo ako je potrebno srbima 12 sati da dodju u Pristinu, potrebno je ne vise od 2 sata albancima iz albanije da dodju u tu istu Pristinu"
objasni mi molim te kako ? koje jedinice ? koliko desantnih jedinica i transportnih aviona ima albanija , ako ikad odes na kosovo uvijerices se da je fizicki nemoguce doci kamionima iz albanije u pristinu za 2 sata .

"A MORAL pobjedjuje u svakom ratu . "
ti to ozbiljno ? zasto ovi idioti u nato trose toliko vremena , truda i novca na obucavanje , tehniku , ljudstvo itd? kako to da su nijemci izgubili na istocnom frontu protiv totalno de moralisanih rusa ? na hiljade ruskih vojnika i oficira je preslo na njemacku stranu bilo je cak i generala ? primjera ima jos mnogo ....

"srbija jer usamljena i nema prijatelja u okruzenju koji bi pomogli taj njihov rat protiv Kosova..."
mislis da makedonci/bugari nebi iskoristili sansu da ratuju sa albancima ? jer pazi albanci nemaju nijednu prijateljsku drzavu u komsiluku . grci i italijani ih maltretiraju i ponizavaju , makedonci gledaju samo kako ce ih se rijesiti , srbi i crnogorci da ne pricam itd .

"sad trenutno i Kosovo i BIH koristi vrijeme za konsolidaciju ,jer rat u buducnosti je zagarantovan, jer ce nakon nekog vremena srbija ponovo probuditi frankenstajna zavnog velika srbija"
kako se to kosovo konsolidise ? nema nabavka oprema , nema vojske , nema vojnih akademija ? zadnji put su bili porazeni , nato je morao dejstvovati da bi dobili povlacenje vojske . kosovo je protektorat bez vojske , ekonomije , valute itd .....
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#5673 Re: Desavanja u Srbiji

Post by zavrzlama »

keep it real wrote:zavzlama par pitanja ako moze , mislim da treba teorije potkrijepiti bar nekim cinjenicama.
zelje i realnost su dvije razlicite stvari , nemoj dozvoliti da te mrznja zaslijepi .

"Samo ako je potrebno srbima 12 sati da dodju u Pristinu, potrebno je ne vise od 2 sata albancima iz albanije da dodju u tu istu Pristinu"
objasni mi molim te kako ? koje jedinice ? koliko desantnih jedinica i transportnih aviona ima albanija , ako ikad odes na kosovo uvijerices se da je fizicki nemoguce doci kamionima iz albanije u pristinu za 2 sata .

"A MORAL pobjedjuje u svakom ratu . "
ti to ozbiljno ? zasto ovi idioti u nato trose toliko vremena , truda i novca na obucavanje , tehniku , ljudstvo itd? kako to da su nijemci izgubili na istocnom frontu protiv totalno de moralisanih rusa ? na hiljade ruskih vojnika i oficira je preslo na njemacku stranu bilo je cak i generala ? primjera ima jos mnogo ....

"srbija jer usamljena i nema prijatelja u okruzenju koji bi pomogli taj njihov rat protiv Kosova..."
mislis da makedonci/bugari nebi iskoristili sansu da ratuju sa albancima ? jer pazi albanci nemaju nijednu prijateljsku drzavu u komsiluku . grci i italijani ih maltretiraju i ponizavaju , makedonci gledaju samo kako ce ih se rijesiti , srbi i crnogorci da ne pricam itd .

"sad trenutno i Kosovo i BIH koristi vrijeme za konsolidaciju ,jer rat u buducnosti je zagarantovan, jer ce nakon nekog vremena srbija ponovo probuditi frankenstajna zavnog velika srbija"
kako se to kosovo konsolidise ? nema nabavka oprema , nema vojske , nema vojnih akademija ? zadnji put su bili porazeni , nato je morao dejstvovati da bi dobili povlacenje vojske . kosovo je protektorat bez vojske , ekonomije , valute itd .....
prvo ja nikog ne mrzim..nego imam hrabrosti da kazem ono sto mnogi ne zele sebi da priznaju pa upakuju realnost i istinu u ljepsi celofan praveci od sebe pacifiste i neke demokrate....mrznja nije govoriti istinu koja je ruzna i bolna...

drugo...albanci na kosovu imaju kompaktnu teritoriju sa Albanijom iza ledja...imaju jaci medjunarodni lobi od srbije za 10x...kulturno-tradicijski albanci su jak kolektiv i odani ideji koju slijede...trece albanci znaju kako ratovati sa srbijom....cetvrto albanci imaju najjaci natalitet u evropi...peto albanci na kosovu su moralni pobjednici i brane svoje....

trece..MORAL..jer najbitniji faktor u ratu...glupo ti poredjenje amerike sa nekim i Albanaca ili Bosanaca sa srbijom i srbima...primjer. srbi u BIH ljudstvom i moralom realno mogu drzati ne vise od 25% BIH teritorije...albanci na Kosovu su naoruzaniji 10x nego sto se misli i imaju vezu sa albanijom...helikopteri iz albanije za 30 minuta su na svakom dijelu Kosova..

koliko su jaki albanci na Kosovu govori da su izlobirali vojnu bazu na svojoj teritoriji koju vjerovatno sami i placaju i njeno odrzavanje...

najvazniju stvar koju zabotravaljas je da napad na kosovo je rat i u BIH i obrnuto..zaboravljas da Hrvatska ne zeli veliku srbiju u BIH i mogucnost da se sa teritorije BIH obicnim minobacacima 120mm poklopi trecina hrvatske drzave..ima toga puno ili ti treba jos argumenata...najjaci argiument je da je srbija izgubila vojno i moralno ratove od 100x slabijih neprijatelja.....zasto...zbog morala,pravde i boga...jesi zadovoljan sad ;-) :bih:
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5674 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

keep it real wrote:
dallton prije par dana sam pricao sa jednim americkim oficirem koji je skoro dosao sa kosova , covjek tvrdi da kad bi srbija dobila zeleno svijetlo da se vrati na kosovo prve jedinice bi bile u pristini za nekih 12 sati . albanci na kosovu su dobili nesto lakseg naouruzanja i uniforme ali nemaju avione , tenkove , tesku artiljeriju , oficire itd .

albaniji ce trebati nekih 30 godina da naprave 2 lake pijesadijske brigade po nato standardu (moja procjena) . poslije drugog svijetskog su najvise saradjivali sa kinezima i potrosili su ogromne kolicine novca (za njihove uslove) na izgradnju betonskih bunkera (zato su im se svi smijali) . sad zamisli koliko treba novca i vremena da promijenis vojsku koja se pripremala da ratuje po bunkerima sa kineskim smecem u nato gdje su brzina , mobilnost , kordinacija vazdusnih snaga sa kopnenim sa komandom par hiljada kilometara udaljenom pocetnicki zahtijevi . o komplikovanijim stvarima netreba pricati jer ih sigurno nikad nece moci izvesti .

ameri namjerno nedaju albancima da vojnicki ojacaju jer ih na taj nacin kontrolisu , oni i da hoce nemaju ekonomiju koja bi to mogla financirati . albanci su jednostavno presli ispod srpske cizme pod americku , sva ta prica sa natom ti je jos jedan nacin kontrolisanja i ucijenjivanja . ameri su kontrosali taliban i sadama . . .
ovo sto ti je zavrzlama rekao - pokazi mi heroja koji ce otici sad na kosovo da se roka sa albancima ili npr. tek tako na neciji poziv krenuti za bosnu?
i dzaba ti sva tehnika (kao sto su ratovi na balkanu i sirom svijeta pokazali) kad se boris protiv onog koji brani svoje - nisu se dzaba toliki ispalili iz srbije tokom mobilizacije 90ih, ko ce tek tako ici u zemlju koju nikad nije vidjeo
keep it real
Posts: 347
Joined: 07/08/2009 10:54

#5675 Re: Desavanja u Srbiji

Post by keep it real »

"dzaba ti sva tehnika (kao sto su ratovi na balkanu i sirom svijeta pokazali) kad se boris protiv onog koji brani svoje"

nesto kao irak , gruzija , liban , palestina ?

"koliko su jaki albanci na Kosovu govori da su izlobirali vojnu bazu na svojoj teritoriji koju vjerovatno sami i placaju i njeno odrzavanje..."

uspjeh ? staviti svoju teritoriju na spisak prvih koje ce u slucaju rata (znas koga) biti udarene strateskim nuklearnim oruzijem ? ludi japanci , nijemci , italijani jedva docekase da se amerikanci sele sa njihove teritorije prema istoku/jugu (drma paranoja burazeru par hebenih nuklearki i laku noc) a pametni albanci lobiraju i placaju za iste ? ako hoces mogu ti dati linkove o ponasanju americkih mirotvoraca u stranim drzavama gdje imaju baze . silovanja , ubistva , pljacke itd su razlog da americkim vojnicima smiju suditi samo americki sudovi . ko bi reko , tako fini momci ?
nezavisnost i suverenitet ne postoje dok imas strane trupe na svom tlu samim tim nema ni drzave . . .

zavrzlama ja jesam pacifista i demokrata jer zelim mir i prosperitet u bh , ali isto tako upoznat sam sa mogucnostima oruzanih snaga na balkanu . propaganda koja daje laznu moc ce kostati mnogo ljudskih zivota ako opet dodje do rata . zamolio bih tebe da mi odgovoris konkretno na moja pitanja .
Post Reply