BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
14
20%
eronet
7
10%
mtel
7
10%
haloo
4
6%
Novotel
38
54%
 
Total votes: 70

User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#5651 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by strongmen »

haloo uveo novi meni
moguć sada prenos kredita s broja na broj

Za provjeru stanja računa, aktivaciju i kontrolu #haloo opcija za mobilni Internet, transfer novca s haloo računa na #halooRačun koristite #halooMeni *100#. #platiManje
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 8249465238
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#5652 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

Bila je ta opcija i ranije ja lično prebacivao kredit sa jednog na drugi br jebemu :mrgreen:
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#5653 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by zrakomlat »

strongmen wrote:@zrakomlat
evo ljudi objaviše recenziju, k'o da su te čuli da se pališ na Menzis

http://www.balkangadgets.com/meizu-m6-recenzija/
Znam kralju, najavili su je ima hefta. Imam tu stranicu na facebooku, pa sam u toku sa objavama.

Nego, šta misliš o Lenovo ZUK 2 u odnosu na HTC 10?
Last edited by zrakomlat on 06/02/2018 19:07, edited 1 time in total.
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#5654 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by zrakomlat »

nagibSA wrote:
zippoo87 wrote: izbaci kameru iz band name telefona i pronadji mi razliku izmedju njih i ovih hansova,dorzova,oukitelova i ostalog danas ?
nikada mi nece biti jasno kako neko vise vrijednuje komad aluminija na kojem pise samusng,nego komad aluminija na kojem pise oukitel a unutar tog komada ,sve isto...isti procesori,isti ram,isti display

isto se i kvare i brandname i ovi kinezi koji se probijaju
Nije bas tako. A ne racunas garancije, servisne mreze. Ko kaze da su isti dijelovi. Kod kineza su losiji i stedi se na svemu /da bude cijena manja naravno/, i jos ne znas sta ce te zapasti od kog sklj proizvodjaca, rijetko da mozes sastaviti dva telefona sa istim dijelovima. Kontrola kvaliteta losija. A telefon cini i dobro parce software-a, tu su kinezi /osim oneplus/ odron i redovniji update. Ne kazem da i brend vrijedi te pare, ali ne moze se ni izjednacavati.

Meizu nije bas los brend, za nezahtjevnog korisnika ce zavrsiti posao.

Ja ne bih bjezao od kineza da im je software odlican, i da ima redovan update, ovako, sam hardware sa sklepanim softwareom mi nista ne znaci, nisam taj tip ...

I ti dileja hvalio si kitotel i razne kineze sad ne valjaju....
Hvali zimu drž se ljeta. :D
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#5655 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by strongmen »

zrakomlat wrote:
strongmen wrote:@zrakomlat
evo ljudi objaviše recenziju, k'o da su te čuli da se pališ na Menzis

http://www.balkangadgets.com/meizu-m6-recenzija/
Znam kralju, najavili su je ima hefta. Imam tu stranicu na facebooku, pa sam u toku sa objavama.

Nego, šta misliš o Lenovo ZUK 2 u odnosu na HTC 10?
izvini sto sam te uznemiravo
eto sve sam znaš i možeš
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#5656 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by zrakomlat »

strongmen wrote:
zrakomlat wrote:
strongmen wrote:@zrakomlat
evo ljudi objaviše recenziju, k'o da su te čuli da se pališ na Menzis

http://www.balkangadgets.com/meizu-m6-recenzija/
Znam kralju, najavili su je ima hefta. Imam tu stranicu na facebooku, pa sam u toku sa objavama.

Nego, šta misliš o Lenovo ZUK 2 u odnosu na HTC 10?
izvini sto sam te uznemiravo
eto sve sam znaš i možeš
Ma nisi vala, zahvaljujem svakako na dobroj volji i namjeri. Živio :thumbup:
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#5657 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

zrakomlat wrote: Znam kralju, najavili su je ima hefta. Imam tu stranicu na facebooku, pa sam u toku sa objavama.

Nego, šta misliš o Lenovo ZUK 2 u odnosu na HTC 10?
https://www.kimovil.com/en/compare/htc- ... 2-4gb-64gb

zuk bolju bateriju, htc bolju kameru bar tako djeluje na papiru
User avatar
Maharadza
Posts: 17069
Joined: 30/01/2013 15:13

#5659 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Maharadza »

Ono da ne moraš mijenjati operatera opet kroz par mjeseci?! :mrgreen:
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#5660 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by strongmen »

IkaIJ wrote: https://www.klix.ba/biznis/privreda/vla ... ook+status

ajde sto brže sa ovim
nema od tog ništa jer je jedno s drugim povezano
partije koje su osvajale vlast pa pravile i te vlade su upravo u bhtelekomu i elektroprivredi kao najpopularnijim bastionima socijalističkih preduzeća, koje sada zovu javna, uhljebljavali partijske drugove ili jarane i njihove familije

elem, kad bi se privatizovao bhtelekom novi gazda bi otpustio najmanje trećinu sada zaposlenih koji i jesu realno viška, a to znači one koje su godinama uhljebljavale partije na vlasti
dakle, jedno s drugim teško da ide, neće pas ugrist ruku koja ga hrani
User avatar
gentoo
Posts: 4589
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#5661 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by gentoo »

strongmen wrote:
IkaIJ wrote: https://www.klix.ba/biznis/privreda/vla ... ook+status

ajde sto brže sa ovim
nema od tog ništa jer je jedno s drugim povezano
partije koje su osvajale vlast pa pravile i te vlade su upravo u bhtelekomu i elektroprivredi kao najpopularnijim bastionima socijalističkih preduzeća, koje sada zovu javna, uhljebljavali partijske drugove ili jarane i njihove familije

elem, kad bi se privatizovao bhtelekom novi gazda bi otpustio najmanje trećinu sada zaposlenih koji i jesu realno viška, a to znači one koje su godinama uhljebljavale partije na vlasti
dakle, jedno s drugim teško da ide, neće pas ugrist ruku koja ga hrani
A ne kontas da ih MMF sad drzi za damu i da ce raditi kako oni kazu a ne kako neko zeli? Za 5 godina ce nam cijena struje i vode biti kako MMF kaze.. zato jer Fadil i kompanije prije njega dizu kredite da daju plate i penzije i kupe socijalni mir
User avatar
nagibSA
Posts: 1154
Joined: 19/10/2017 01:21

#5662 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by nagibSA »

@strongmen

Ima li jos sta zanimljivo od code-ova:

Image

:thumbup:
V3dran
Posts: 148
Joined: 23/09/2012 19:02

#5663 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by V3dran »

Pozdrav, evo vec kopam sat vremena na bh mobile stranici da nadjem cijene poziva kada sam u roamingu, nigjde informacije... Znam da je negdje bio na bh telecomu zip fajl sa svim cijenama usluga, a da li je moguce da na mobile portalu nema tih informacija?
V3dran
Posts: 148
Joined: 23/09/2012 19:02

#5665 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by V3dran »

Znaci vijest iz 2014, odem na svoj paket, piše roaming kao dodatna usluga, odem da pročitam, objašnjava šta je roaming bez ikakvih informacijama o cijenama, sramota
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#5666 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by kloniran »

V3dran wrote:Znaci vijest iz 2014, odem na svoj paket, piše roaming kao dodatna usluga, odem da pročitam, objašnjava šta je roaming bez ikakvih informacijama o cijenama, sramota

na dnu stranice imas ikonu cjenovnik :mrgreen:
https://www.bhtelecom.ba/index.php?id=7269
V3dran
Posts: 148
Joined: 23/09/2012 19:02

#5667 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by V3dran »

kloniran wrote:
V3dran wrote:Znaci vijest iz 2014, odem na svoj paket, piše roaming kao dodatna usluga, odem da pročitam, objašnjava šta je roaming bez ikakvih informacijama o cijenama, sramota

na dnu stranice imas ikonu cjenovnik :mrgreen:
https://www.bhtelecom.ba/index.php?id=7269
E hvala :-D
Ali opet user/mobile friendly :)
Skini zip, raspakuj, i onda kopaj :D
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#5668 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by strongmen »

ko ti je kriv kad si na najgorem telekom operateru
User avatar
nagibSA
Posts: 1154
Joined: 19/10/2017 01:21

#5669 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by nagibSA »

strongmen wrote:ko ti je kriv kad si na najgorem telekom operateru
Mislim na je m:tel gori od BHT-a, ne znam sto ih pljujes toliko. :bih:
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#5670 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by zateznistub »

nagibSA wrote:
strongmen wrote:ko ti je kriv kad si na najgorem telekom operateru
Mislim na je m:tel gori od BHT-a, ne znam sto ih pljujes toliko. :bih:
Zato što je dileja. Plain and simple...
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#5671 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by strongmen »

nagibSA wrote:
strongmen wrote:ko ti je kriv kad si na najgorem telekom operateru
Mislim na je m:tel gori od BHT-a, ne znam sto ih pljujes toliko. :bih:
mtel nije gori
na pretplatama ima tarifu koja ubija cijelo tržište sa 3000 minuta razgovora
na prepaidu je mtelfrend bara bara sa ultrom
a što se tiče interneta bar daje flat uz 1 GB (iako je doskora bilo i čitavih 5)
dakle navedi sad TI po čemu je bolji bhtelekom
nema nikog goreg od bht uhljeba
User avatar
fusion_ba
Posts: 4962
Joined: 02/12/2017 20:10

#5672 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by fusion_ba »

mtel više ne daje flat pripaid korisnicima
dejang93
Posts: 100
Joined: 31/10/2012 15:22

#5673 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by dejang93 »

@fusion_ba m:tel i dalje daje flat na prepaidu ali samo malo ko od korisnika to zna... Ujedno, upratih da na stranici pokušavaju da osposobe online dopunu računa a koja je već duže vrijeme dostupna putem financ.ba portala kao posrednika.
Nego, kakve smo mi sreće, da li uskoro možemo očekivati ponudu flat tarifa za razgovore kod nekog od telekom operatera; streaming i chat servise u obliku tarifnih opcija???
User avatar
nagibSA
Posts: 1154
Joined: 19/10/2017 01:21

#5674 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by nagibSA »

strongmen wrote: mtel nije gori
na pretplatama ima tarifu koja ubija cijelo tržište sa 3000 minuta razgovora
na prepaidu je mtelfrend bara bara sa ultrom
a što se tiče interneta bar daje flat uz 1 GB (iako je doskora bilo i čitavih 5)
dakle navedi sad TI po čemu je bolji bhtelekom
nema nikog goreg od bht uhljeba
Postpaid nisam pratio, vecina korisnika je na prepaidu kao ja i ti. Kome treba 3000 minuta, pa ne spavas na telu, navlakuse.

Gdje je bara bara. Flat internet 1GB jedino ako uzmes tarifni plan na mjesec dana koji je 12KM. A ako uzmes jedan tarifni plan ne mozes drugi. Ovako kad kupujes pakete, 1GB, 11.7KM bez flata. Takodje im tarifni planovi vaze za mtel mrezu samo, kod bhta prema svima. Kod bhta veci bonusi za internet... itd itd.

Ako ti je bolji mtel posle svega ovoga jbg onda...

Posle svega ovoga vidim koliko je Slagalica odlicna i kako mi je dobro legla, bas ovaj nacin mi se svidja i odgovara mi tj. kupovanje svih paketa na mjesec dana bilo 100MB ili 5GB, kao i za minute. Kao da su prema meni krojili, jos ovaj bonus 500MB, skoro da i ne moram kupovati dodatno.

PS:

Ovo je dobro, kad se pozove u isto vrijeme, prikaze u jednom prozoru :thumbup: :

Image
User avatar
strongmen
Posts: 555
Joined: 27/01/2018 15:03

#5675 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by strongmen »

nagibSA wrote:
strongmen wrote: mtel nije gori
na pretplatama ima tarifu koja ubija cijelo tržište sa 3000 minuta razgovora
na prepaidu je mtelfrend bara bara sa ultrom
a što se tiče interneta bar daje flat uz 1 GB (iako je doskora bilo i čitavih 5)
dakle navedi sad TI po čemu je bolji bhtelekom
nema nikog goreg od bht uhljeba
Postpaid nisam pratio, vecina korisnika je na prepaidu kao ja i ti. Kome treba 3000 minuta, pa ne spavas na telu, navlakuse.

Gdje je bara bara. Flat internet 1GB jedino ako uzmes tarifni plan na mjesec dana koji je 12KM. A ako uzmes jedan tarifni plan ne mozes drugi. Ovako kad kupujes pakete, 1GB, 11.7KM bez flata. Takodje im tarifni planovi vaze za mtel mrezu samo, kod bhta prema svima. Kod bhta veci bonusi za internet... itd itd.

Ako ti je bolji mtel posle svega ovoga jbg onda...
.
3000 minuta jeste marketinski trik, ali bez obzira, za te pare niko ni približno ne daje, i svi ostali paketi pretplate nisu ništa lošiji od bhtelekoma

za prepaid je bilo na mtelu flat i to na 128 kbps
vidim da su nešto sad mjenjali i usrali sa kompletnom ponudom prepaida, ono se bog otac ne može snaći, kud su neke retardirane nazive uveli, čuj opuštencija i laganica i sa nekim opcijama koje nisu jasne ni samom autoru vjerovatno
elem nije tu nista bolja ultra sa 1,7 KM nižom cjenom za pišljivu gigu, da kažemo da i jedni i drugi po tom pogledu su najgori, spram haloo, gofree ili slagalice

kakvi su bonusi veći za internet na ultri ?!?!

slagalica je očitala lekciju svima, ja ne znam ko jos može ostat na ultri ??
vjerovatno zadojene "lažne patriote" i naravno uposlenici bhtelekoma i njiove familije, a ima ih mašala...

pošto ne trošis minute nisi ni moro dokupljivat, računalo bi ti se 0,20 po minuti kako si i navikao kod mtela
Post Reply