Sirija

Locked
underwater
Posts: 930
Joined: 02/08/2012 17:44

#5651 Re: Sirija

Post by underwater »

cetmi wrote:
underwater wrote:Ipak si samo blefer :sad: ... a ja stojim iza ovoga sto sam napisao.
Vas pobunjenicki bog je zelene boje i ima 1 oko na vrhu...
Placenika je vazda bilo (i to je za insane) ali ovo sto vi pride prodajete ... ne bi vam bio u kozi
Ni u bosni nijedn vehabija nije ratovo dzabe ...hocu rec jest dzabe :D al je SVAKI iz mudzahida dobivo lovu

http://www.vecernji.hr/vijesti/sirijski ... nak-393717
Nisam nikakav pobunjenik, u svojoj sam vjeri i u svojoj zemlji.
Zaboli me šta o meni misli neko ko pamet traži u zemlji kojima je KSA zapad.
Njega se ti boj, Njega ,,, ne brini za underwater-a.
A u kojoj sam ja to zemlji nane ti? :?
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5652 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Pakao Asadovih snaga u Siriji 4 dio

zvizdan
Posts: 935
Joined: 06/11/2006 20:33

#5653 Re: Sirija

Post by zvizdan »

Jel znaš ti ko su Zejneba koju spominje i Zejnul-Abidin?

/quote]

Zejneb i Zejnul-Abidin su praunuka i praunuk Poslanika Bozijeg licno, djeca hazreti Huseinova. Ne kontam sta si time htio reci? Ovo je od tebe zazvucalo kao da spominje Biljanu Plavsic i Momcila Krajisnika, gluho bilo
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5654 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Južni dio Damaska, kvart Al Tedamun ili bilje kazano šta je ostalo od njega nakon silovitog režimskog razaranja:

sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5655 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Haleb, Bab Al Antakije 26.09.2013 - Režimski snajperisti ne dozvoljavaju da se ukaže pomoć ranjenom civilu !!! 18 +

sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5656 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Šehid Abdulhadi Al Feval - Ebu Musab, ratni reporter sirijske revolucije, išao u akcije zajedno sa borcima FSA, i iz ratom zahvaćene Dume slao slike u svijet. Bio je jedan od najhrabrijih ratnih reportera sirijske opozicije, danas je poginuo.

Image
zvizdan
Posts: 935
Joined: 06/11/2006 20:33

#5657 Re: Sirija

Post by zvizdan »

cetmi wrote:
zvizdan wrote:Zejneb i Zejnul-Abidin su praunuka i praunuk Poslanika Bozijeg licno, djeca hazreti Huseinova. Ne kontam sta si time htio reci? Ovo je od tebe zazvucalo kao da spominje Biljanu Plavsic i Momcila Krajisnika, gluho bilo
Upravo, Poslanikovi praunuci. Zašto se poziva na njih, zašto se ne poziva na Poslanika?
Zar Poslanik nije taj koji je donio Uputu i Jasnu riječ?
Pretpostavljam zato sto su njihovog oca Hazreti Huseina, plemenitog unuka plemenitog djeda, ubili oni koji su razmisljali na nacin: Pa nije on Poslanik nego samo njegov unuk, nije donio Uputu i Jasnu rijec, i sta fali ubiti ga jer, eto, nas'o se on da nam kaze kako se bas i ne drzimo puta njegovog Djeda
Sad ti je jasnije?
Inace, ako smo dosli dotle da se zamjera ljudima sto spominju Ehli-bejt i stradanje na Kerbeli, tesko li ga nama
User avatar
saibaba
Posts: 1963
Joined: 07/02/2008 13:47

#5658 Re: Sirija

Post by saibaba »

cetmi wrote:
saibaba wrote:Nije mi jasno kako je nama muslimanima u BiH odjednom Asad suprotna strana... pa na kraju krajeva i on je Sirijac i musliman ? Uostalom kakve veze mi imamo sa Sirijom ?
Godinama je sirija sa Asadom bila normalna zemlja sad odjednom preko noci haos.... isto tako i Libija i Egipat ...

Ne znam ko lozi ove momke ali veci je dzihad u BiH odhranit i odskolovat djecu nego ispravljati neke svjetske "nepravde" ...
Nije ni meni jasno kako smo mi odjednom postali Radovanu Karadžiću suprotna strana.
Znam par momaka losijeg imovnog stanja i iz rasutih porodica koji su izmanipulisani i vrbovani od strane "velikih muslimana" sad nose velike brade i oblace se kao da smo pustinjska zemlja ... njih bi mi bilo zao da nastradaju zato sto su mladi i nisu svjesni u sta su se upustili ...
Mislim da se ovdje propagira nesto sto nema veze sa islamom, Bosnjacima i zdravom pameti ...
Necu se vise javljati na ovu temu ....
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#5659 Re: Sirija

Post by salik79 »

zvizdan wrote:
cetmi wrote:
zvizdan wrote:Zejneb i Zejnul-Abidin su praunuka i praunuk Poslanika Bozijeg licno, djeca hazreti Huseinova. Ne kontam sta si time htio reci? Ovo je od tebe zazvucalo kao da spominje Biljanu Plavsic i Momcila Krajisnika, gluho bilo
Upravo, Poslanikovi praunuci. Zašto se poziva na njih, zašto se ne poziva na Poslanika?
Zar Poslanik nije taj koji je donio Uputu i Jasnu riječ?
Pretpostavljam zato sto su njihovog oca Hazreti Huseina, plemenitog unuka plemenitog djeda, ubili oni koji su razmisljali na nacin: Pa nije on Poslanik nego samo njegov unuk, nije donio Uputu i Jasnu rijec, i sta fali ubiti ga jer, eto, nas'o se on da nam kaze kako se bas i ne drzimo puta njegovog Djeda
Sad ti je jasnije?
Inace, ako smo dosli dotle da se zamjera ljudima sto spominju Ehli-bejt i stradanje na Kerbeli, tesko li ga nama

:thumbup: AFERIM! Allah ti pomogao i niko ti nista ne mogao! Amin.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#5660 Re: Sirija

Post by Co0l »

Kikibombona wrote: Na primjeru Kusajra smo se mogli uvjeriti da pobunjenici imaju panican strah od Hezbulaha. SAA ne moze nista napraviti u Homsu iako imaju odlicnu poziciju. Najvecu pobjedu su ostavrili upravo uz pomoc Hezbulaha.
Tzv. SAA je nesposobna,sramota je to nazvati vojskom a pobunjenici ne samo da nisu imali panican nego nisu imali nikakav strah od Hezbolaha u Kusajru.Pogotovo nakon one zasjede u koju su Hezbolahovci uletjeli nakon sto su ih pobunjenici pustili da udju u Kusajr pa im izasli iz onih podzemnih tunela iza ledja i porokali ih.Na kraju krajeva,Kusajr je i zauzet tek nakon sto su branioci ostali bez municije i povukli se iz okruzenja zajedno sa civilima koji su se nasli tamo.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#5661 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

saibaba wrote:
Znam par momaka losijeg imovnog stanja i iz rasutih porodica koji su izmanipulisani i vrbovani od strane "velikih muslimana" sad nose velike brade i oblace se kao da smo pustinjska zemlja ... njih bi mi bilo zao da nastradaju zato sto su mladi i nisu svjesni u sta su se upustili ...
Mislim da se ovdje propagira nesto sto nema veze sa islamom, Bosnjacima i zdravom pameti ...
Necu se vise javljati na ovu temu ....
Ne budi lud. Zašto da napuštaš temu? Zato što par likova pokušava da propišu "istinu o Siriji". Ne budi dijete, niko njih ni njihovu "istinu" ne **** ni dva posto.


Samo ti piši. Dosta su se mudri i plemeniti sklanjali u stranu.
_majevica_
Posts: 917
Joined: 19/05/2009 16:36

#5662 Re: Sirija

Post by _majevica_ »

Challenger__ wrote:
saibaba wrote:
Znam par momaka losijeg imovnog stanja i iz rasutih porodica koji su izmanipulisani i vrbovani od strane "velikih muslimana" sad nose velike brade i oblace se kao da smo pustinjska zemlja ... njih bi mi bilo zao da nastradaju zato sto su mladi i nisu svjesni u sta su se upustili ...
Mislim da se ovdje propagira nesto sto nema veze sa islamom, Bosnjacima i zdravom pameti ...
Necu se vise javljati na ovu temu ....
Ne budi lud. Zašto da napuštaš temu? Zato što par likova pokušava da propišu "istinu o Siriji". Ne budi dijete, niko njih ni njihovu "istinu" ne **** ni dva posto.


Samo ti piši. Dosta su se mudri i plemeniti sklanjali u stranu.
Joj Roso... :lol:
Aman se prikupljaju podobni forumasi kao dobrovoljci za Siriju :-D
User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#5663 Re: Sirija

Post by Herr Flick »

Co0l wrote: Tzv. SAA je nesposobna,sramota je to nazvati vojskom a pobunjenici ne samo da nisu imali panican nego nisu imali nikakav strah od Hezbolaha u Kusajru.Pogotovo nakon one zasjede u koju su Hezbolahovci uletjeli nakon sto su ih pobunjenici pustili da udju u Kusajr pa im izasli iz onih podzemnih tunela iza ledja i porokali ih.Na kraju krajeva,Kusajr je i zauzet tek nakon sto su branioci ostali bez municije i povukli se iz okruzenja zajedno sa civilima koji su se nasli tamo.
8) 8)
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#5664 Re: Sirija

Post by Co0l »

Herr Flick wrote:
Co0l wrote: Tzv. SAA je nesposobna,sramota je to nazvati vojskom a pobunjenici ne samo da nisu imali panican nego nisu imali nikakav strah od Hezbolaha u Kusajru.Pogotovo nakon one zasjede u koju su Hezbolahovci uletjeli nakon sto su ih pobunjenici pustili da udju u Kusajr pa im izasli iz onih podzemnih tunela iza ledja i porokali ih.Na kraju krajeva,Kusajr je i zauzet tek nakon sto su branioci ostali bez municije i povukli se iz okruzenja zajedno sa civilima koji su se nasli tamo.
8) 8)
Pa nije barska tuca :-) Trebalo je imat muda da se sakrijes i pustih neprijatelja da prodje pored tebe,ovi poletili ko levati u zamku,kad su kontali da je sve gotovo lavovi im se pojavili u pozadini i lagano ih rijesili,barem one koji nisu uspjeli pobjec.Ko nema u glavi ima u nogama :D
zvizdan
Posts: 935
Joined: 06/11/2006 20:33

#5665 Re: Sirija

Post by zvizdan »

[/quote]
Kako se prebaci sa Zejnebe i Zejnul-Abidina na hazreti Husejna.
Za hazreti Husejna se zna ko ga je ubio i kad i zašto. Ovdje je jedino nejasno zašto se onako "uvažen alim" poziva na praunuke koji nisu ništa više osim praunuci Božijeg Poslanika, umjesto da se poziva na Poslanika.
Opasni ste vi. Po tome ste deredžu iznad ovih što ih mrzite iz dna duše.[/quote]

Je li me to ozbiljno pitas kako se sa hazreti Huseina prebacih na njegovu djecu? Kao, kakve to veze ima, sta li? Ti praunuci Poslanika Bozijeg su, nakon sto su im ocu odrubili glavu pa je nosali na koplju (zvuce li ti cool ti narodni obicaji? vidim da ih ovi "pobunjenici" rado praktikuju) vodjeni od grada do grada, ponizeni, gladni, zedni i vezani, dok su Poslanikovim praunakama ko kakvim droljama (da Bog oprosti) dobacivali pogrde oni koji su, valjda, smatrali da su one "samo" praunuke Poslanikove. A poveli su ih unuku Ebu Sufjanovom (jer je to, valjda, ipak deredza) da im on odrzi "kurs islama". Da, onom unuku po kojem se zove jedna od jedinica tih koje ovdje zastupas. Sad proguglaj sta bi bila hijerohistorija i arhetipovi, pa ce ti biti jasnije zasto se Zejneb i Zejnul-Abidin spominju u "spornom" govoru. Ili je muslimanima, mozda, zabranjeno koristiti takvu ćafirsku terminologiju?
Usput, necu s tobom vise raspravljati o toj temi jer ne vidim nikakvog smisla ni potencijalne svrhe. Samo, nikog ne mrzim, narocito ne "iz dna duse". Imam nekih drugih osjecanja, za nijansu manje losih: zal, prezir, gadjenje...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#5666 Re: Sirija

Post by Kikibombona »

Cool

SAA se muci sa pobunjenicima gdje god vode operacije. Kusajr je jedini grad u kojem se Hezbulah ozbiljnije aktivirao. Al Kaida i pobunjenici su se dali u bijeg. Sve receno.
underwater
Posts: 930
Joined: 02/08/2012 17:44

#5667 Re: Sirija

Post by underwater »

cetmi wrote:Za hazreti Husejna se zna ko ga je ubio i kad i zašto. Ovdje je jedino nejasno zašto se onako "uvažen alim" poziva na praunuke koji nisu ništa više osim praunuci Božijeg Poslanika, umjesto da se poziva na Poslanika.
Opasni ste vi. Po tome ste deredžu iznad ovih što ih mrzite iz dna duše.
Opasni? Mi? :D
Slusaj neznalice, sloboda govora nije sloboda laganja!!!
Kao sto su prokleti Jezid (LL) i njegova kumpanija pobili 105 clanova Poslanikove porodice pozivajuci se na Poslanika eto isto tako vi danas ubijate neduzne insane uz istu mantru :sad:
Svaka zemlja je Kerbela i svaki dan je Jevmul-Asura ... rekao je Imam Dzaferi-Sadik (inace ucitelj Ebu Hanife). I eto vidimo to u Siriji. A vidimo i koliko vas zdusno navija odavde.
Ti stvarno mislis ... da cete samo vi pjevati vase strasne refrene?
Da necemo razotkrivati vase lazi ?
Vasa ideologija je mental illness ....ali vas se ne plasimo.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#5668 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

zvizdan wrote: ...hijerohistorija i arhetipovi...
:thumbup:

...i iz njih proizašla simbolika, kao npr 12 stubova, optočenih zlatom i crnim.

Image


Beskrajna dubina, širina i visina.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#5669 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Komentar predsjednika Sirije na Obumbin govor:
Sirijski predsjednik ocijenio je lažnim tvrdnje Baraka Obama u Generalnoj skupštini UN-a, a potom naglasio da još uvijek postoji mogućnost za vojni napad na Siriju.

Novinska agencija Fars javlja da je Bašar Asad u razgovoru za tv mrežu iz Venecuele kazao: Govor američkog predsjednika Baraka Obame u Generalnoj skupštini UN-a ispunjen je lažnim tvrdnjama dok Vašington nije promjenio svoju politiku to znači da je moguće da dođe do napada na Siriju. Većina tvrdnjih i govora američkih zvaničnika u različitim organima su prožeti lažima i u njima ima najmanje iskrenosti, smatra Asad. Vašington nije promjenio politiku prema Siriju a istu zasnovanu na lažima vodi od početka krize u zemlji. Oni su pod izgovorom pitanja hemijskog oružja podrgrijali atmosferu oko Sirije, smatra Asad. Dobar politički potez bi bio kada bi se zaustavilo ubacivanje terorista u Siriju i spriječilo dostavljanje oružja istima, smatra Asad.Prema njegovim riječima sirijska kriza treba se okončati u okviru unutrašnjih granica, pregovorima svih političkih i sukobljenih grupacija pa čak i organizovanjem referenduma. Ženevska konferencija je jedan važan politički događaj i dobra prilika za pregovore različitih strana u Siriji ali ona ne može zamjeniti unutrašnje pregovore u zemlji, zaključio je Bašar Asad.
IRIB
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#5670 Re: Sirija

Post by Co0l »

Kikibombona wrote:Cool

SAA se muci sa pobunjenicima gdje god vode operacije. Kusajr je jedini grad u kojem se Hezbulah ozbiljnije aktivirao. Al Kaida i pobunjenici su se dali u bijeg. Sve receno.
Kusajr i jeste jedini grad u kojem se Hezbolah ozbiljnije aktivirao upravo zbog toga sto se tamo nisu dobro proveli.Inace bi ih danas i u Homsu gledali.
A Kusajr bi pao i da se nisu operacijama prikljucile te komsije iz Libana jer nije pao uslijed klasicnog vojnog poraza nego zbog nedostatka municije.
Najveci rezultat Hezbolahovog djelovanja u Siriji je suprotan od onog kako si ga ti shvatio a to je razbijanje mita o Hezbolahu koji su stekli u arapskom svijetu nakon rata protiv IDF-a 2006.-te jer im je sacica slabo naoruzanih priucenih vojnika uspjela nanijeti neocekivane gubitke.Iz straha da im se to ne ponovi se vise i ne angazuju tako masovno nakon Kusajra a nije bas da tako 'strasni' ratnici ne bi danas dobro dosli rezimu u borbi protiv pobunjenika.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#5671 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

zemomak wrote:snajper na djelu....dva pogodka jednim metkom...

http://www.liveleak.com/view?i=613_1380196192
Evo ga i na YouTube.




Ako se ne varam trojica pogođena jednim metkom (jedan direktno i dva rikošeom).
zvizdan
Posts: 935
Joined: 06/11/2006 20:33

#5672 Re: Sirija

Post by zvizdan »

cetmi wrote:
zvizdan wrote:Je li me to ozbiljno pitas kako se sa hazreti Huseina prebacih na njegovu djecu? Kao, kakve to veze ima, sta li? Ti praunuci Poslanika Bozijeg su, nakon sto su im ocu odrubili glavu pa je nosali na koplju (zvuce li ti cool ti narodni obicaji? vidim da ih ovi "pobunjenici" rado praktikuju) vodjeni od grada do grada, ponizeni, gladni, zedni i vezani, dok su Poslanikovim praunakama ko kakvim droljama (da Bog oprosti) dobacivali pogrde oni koji su, valjda, smatrali da su one "samo" praunuke Poslanikove. A poveli su ih unuku Ebu Sufjanovom (jer je to, valjda, ipak deredza) da im on odrzi "kurs islama". Da, onom unuku po kojem se zove jedna od jedinica tih koje ovdje zastupas. Sad proguglaj sta bi bila hijerohistorija i arhetipovi, pa ce ti biti jasnije zasto se Zejneb i Zejnul-Abidin spominju u "spornom" govoru. Ili je muslimanima, mozda, zabranjeno koristiti takvu ćafirsku terminologiju?
Usput, necu s tobom vise raspravljati o toj temi jer ne vidim nikakvog smisla ni potencijalne svrhe. Samo, nikog ne mrzim, narocito ne "iz dna duse". Imam nekih drugih osjecanja, za nijansu manje losih: zal, prezir, gadjenje...
Postao/la underwater
Opasni? Mi? :D
Slusaj neznalice, sloboda govora nije sloboda laganja!!!
Kao sto su prokleti Jezid (LL) i njegova kumpanija pobili 105 clanova Poslanikove porodice pozivajuci se na Poslanika eto isto tako vi danas ubijate neduzne insane uz istu mantru :sad:
Svaka zemlja je Kerbela i svaki dan je Jevmul-Asura ... rekao je Imam Dzaferi-Sadik (inace ucitelj Ebu Hanife). I eto vidimo to u Siriji. A vidimo i koliko vas zdusno navija odavde.
Ti stvarno mislis ... da cete samo vi pjevati vase strasne refrene?
Da necemo razotkrivati vase lazi ?
Vasa ideologija je mental illness ....ali vas se ne plasimo.
Kako vas je lijepo vidjeti na čistini.
Zasto me ne cudi sto je to najumnija replika koju si uspio domisliti... :lol:
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#5673 Re: Sirija

Post by Klavikula »

Co0l wrote:Tzv. SAA je nesposobna,sramota je to nazvati vojskom a pobunjenici ne samo da nisu imali panican nego nisu imali nikakav strah od Hezbolaha u Kusajru.Pogotovo nakon one zasjede u koju su Hezbolahovci uletjeli nakon sto su ih pobunjenici pustili da udju u Kusajr pa im izasli iz onih podzemnih tunela iza ledja i porokali ih.Na kraju krajeva,Kusajr je i zauzet tek nakon sto su branioci ostali bez municije i povukli se iz okruzenja zajedno sa civilima koji su se nasli tamo.
:lol: :lol: :lol: :lol:
post klase moj tata je bolji od tvog.
helem, istina je za tu sacekusu, al ostalo je cista izmisljotina.

jos SAA nesposobna. sta sve covjek nece procitati. da su oni nesposobni danas bi se bitke vodile pred Assadovom palacom, a ne negdje na periferiji grada. vise od dvije godine konstantne borbe (napredovanja) u urbanim podrucjima rezultiralo je ciscenjem velikog prostora od Dare do Idliba skoro, tacnije Marat al Numana. uz to valja uzeti u obzir da se doktrina SAA ne zasniva na gerilskoj borbi i borbi u urbanim sredinama. uspjeli su da od policije, dobrovoljaca i nesto vojske naprave respektabilnu silu u svjetskim okvirima.
____
novinar Press TV-a koji prati SAA kaze da su 2/3 Jobara pod njihovom kontrolom, dok novinari ANNA-e koji takodjer prate Armiju kazu da su teroristi u ostatku Jobara u potpunom okruzenju. ne pise im se dobro oko Damaska :-D
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5674 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Proglas o nepriznavanju SNC-a i glavnog komadanta Selim Idrisa

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... KqP-o27U5g
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#5675 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Jedinica Liva Ebabil zauzela režimske vojne punktove u mjestu Berikeh u predgrađu Kanajtare

Image
Locked