SDP

polacijela
Posts: 364
Joined: 24/04/2012 13:39

#56451 Re: SDP

Post by polacijela »

Nema sanse, teoretske, da bi se Naša stranka uplela u ovakvu šemu i dopustila da joj ovakvi likovi stoje uz ime. Taman ih je krenulo i da prokockaju svoju sansu zbog nekog lijevog kantona nema teorije.
Nista sto ce ih odvojiti od kantonalnog budzeta od HILJADU MILIONA maraka oni neće rizikovati.
polacijela
Posts: 364
Joined: 24/04/2012 13:39

#56452 Re: SDP

Post by polacijela »

kmirsad wrote:
vatrogasac wrote:
kmirsad wrote: PDA Vlada TK radi solidno i nema afera.
Znači SDP-PDA?
Vrlo moguć scenario... SDP (7), PDA (7), NS (2), SBB (2)... a vjerovatno se zalete i ovi iz SBiH kad vide da su pušiona... a možda se popišmane i ovo troje iz SDPSDA :lol: :-D
Kakav je Kuko igrač :D

http://www.bhstring.net/tuzlauslikama/t ... p?id=88595

"Za danas zakazan nastavak konstituirajuće sjednica Skupštine TK nije čestito ni počeo, a već je završen. Nakon intoniranja državne himne predsjednik Skupštine TK Senad Alić rekao je da nema uslova za nastavak sjednice.
Osnovni razlog je nedostatak kvoruma Kluba Bošnjaka, čija sjednica je održana neposredno prije početka Sjednice Skupštine TK.
- Od 29 poslanika danas je bilo prisutno 27. Izostanak je opravdao Bego Gutić (SDA) , bolestan je, imao je operaciju."

Znaci, za Kukin racun se zdrav pod nož ide, samo da se kupi vrijeme potrebno da ko treba odradi sto treba :D

edit: https://www.klix.ba/vijesti/bih/nema-ve ... /190708085

Nije se pojavio ni Sead Gazibegovic (SDP).
Biće ovo interesantno ljeto :D
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#56453 Re: SDP

Post by kmirsad »

polacijela wrote: Kakav je Kuko igrač :D

http://www.bhstring.net/tuzlauslikama/t ... p?id=88595

"Za danas zakazan nastavak konstituirajuće sjednica Skupštine TK nije čestito ni počeo, a već je završen. Nakon intoniranja državne himne predsjednik Skupštine TK Senad Alić rekao je da nema uslova za nastavak sjednice.
Osnovni razlog je nedostatak kvoruma Kluba Bošnjaka, čija sjednica je održana neposredno prije početka Sjednice Skupštine TK.
- Od 29 poslanika danas je bilo prisutno 27. Izostanak je opravdao Bego Gutić (SDA) , bolestan je, imao je operaciju."

Znaci, za Kukin racun se zdrav pod nož ide, samo da se kupi vrijeme potrebno da ko treba odradi sto treba :D

edit: https://www.klix.ba/vijesti/bih/nema-ve ... /190708085

Nije se pojavio ni Sead Gazibegovic (SDP).
Biće ovo interesantno ljeto :D
:lol: :lol: :lol: :lol: Šta ja ono rekoh... :lol: :lol: :lol:
A ni Gutić nije došao... kažu lego... na UKC...
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10166
Joined: 31/03/2007 00:07

#56454 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

Ovaj Sead Gazibegović iz SDP-a kojoj on grupi pripada, ovima što su vjerni centrali ili onima što su vjerni Bijediću?
User avatar
biske
Posts: 1925
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#56455 Re: SDP

Post by biske »

kmirsad wrote: :lol: :lol: :lol: :lol: Šta ja ono rekoh... :lol: :lol: :lol:
A ni Gutić nije došao... kažu lego... na UKC...
joj, kmirso, kakav cirkus. :lol: :lol: :lol:

zna li se šta je bilo iza kulisa? :oops:
polacijela
Posts: 364
Joined: 24/04/2012 13:39

#56456 Re: SDP

Post by polacijela »

Dala baba dinar da uđe u kolo, a dva da izađe.
polacijela
Posts: 364
Joined: 24/04/2012 13:39

#56457 Re: SDP

Post by polacijela »

Bosanski_kralj wrote:Ovaj Sead Gazibegović iz SDP-a kojoj on grupi pripada, ovima što su vjerni centrali ili onima što su vjerni Bijediću?
Uz Bijedića bio, do danas haman
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#56458 Re: SDP

Post by kmirsad »

biske wrote:
kmirsad wrote: :lol: :lol: :lol: :lol: Šta ja ono rekoh... :lol: :lol: :lol:
A ni Gutić nije došao... kažu lego... na UKC...
joj, kmirso, kakav cirkus. :lol: :lol: :lol:

zna li se šta je bilo iza kulisa? :oops:
:lol: :lol: :lol: Ne znam tačno...A Gazibegović je zadnji zavrbovani, a presudni dio nove večine... na pritisak svog Načelnika Dase... prenočilo za vikend, porazmislilo... popišmanilo se... :lol: :lol: :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#56459 Re: SDP

Post by kmirsad »

Bosanski_kralj wrote:Ovaj Sead Gazibegović iz SDP-a kojoj on grupi pripada, ovima što su vjerni centrali ili onima što su vjerni Bijediću?
On je zadnji zavrbovan... u petak... bio karika koja nedostaje... :D Dakle karika koja i dalje nedostaje... tek sad ide upiš...
Mislim da će i Žare odustati... Šta će Tokić... vjerovatno ni on sam ne zna...sjest ili ustat...
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10166
Joined: 31/03/2007 00:07

#56460 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

Joj koja sapunica, koji zapleti. :-)

Na kraju će samo Bijedić ispušiti.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#56461 Re: SDP

Post by kmirsad »

Bosanski_kralj wrote:Joj koja sapunica, koji zapleti. :-)

Na kraju će samo Bijedić ispušiti.
Još brži raspleti... :lol:
A Enko... mislim da mu žao što nije ipak pokušao sa Kantonalnom listom... bez obzira na moguči ponižavajuči rezultat dobijenih glasova...
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#56462 Re: SDP

Post by addy_sa »

Šta bi od onakve stranke...
Od Države za čovjeka do ne znamo kud udaramo od Kantona do Kantona
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#56463 Re: SDP

Post by kmirsad »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Stvarno... traći ispisnicu...Samo ne znam u koga je pečat... :lol:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#56464 Re: SDP

Post by Roccohljup »

kmirsad wrote: A ni Gutić nije došao... kažu lego... na UKC...
Kažu hemoroidi...... :D :D :D
User avatar
dr.gog
Posts: 4960
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#56465 Re: SDP

Post by dr.gog »

"Drugovi, situacija je složena, sa tendencijom ka daljem usložnjavanju!" (Josip Vrhovec, CK SKH, CK SKJ)

:kiss:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#56466 Re: SDP

Post by kmirsad »

dr.gog wrote:"Drugovi, situacija je složena, sa tendencijom ka daljem usložnjavanju!" (Josip Vrhovec, CK SKH, CK SKJ)

:kiss:
Još je rekao :
kriza 1971.(maspok, hrvatsko prolječe) godine "morala riješiti" i to "najoštrijim političkim sredstvima"
Ode Savka i Tripalo, dođe Josip... :lol: :lol: :lol:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10076
Joined: 24/04/2006 21:33

#56467 Re: SDP

Post by vatrogasac »

kmirsad wrote:
vatrogasac wrote:
kmirsad wrote: PDA Vlada TK radi solidno i nema afera.
Znači SDP-PDA?
Vrlo moguć scenario... SDP (7), PDA (7), NS (2), SBB (2)... a vjerovatno se zalete i ovi iz SBiH kad vide da su pušiona... a možda se popišmane i ovo troje iz SDPSDA :lol: :-D
Zato nam skupštine liče više na kupleraj nego na skupštine. Svako može sve sa svakim ako nudi pare.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#56468 Re: SDP

Post by bunk »



:lol: :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#56469 Re: SDP

Post by kmirsad »

Evo pravog objašnjenja :
http://tip.ba/2019/07/08/foto-nastavak- ... xosCEN5QbU

Nastavak konstituirajuće sjednice Skupštine TK prekinut nakon minute: Nova većina bez Bege Gutića (SDA) ‘zapela kod Bošnjaka’!
Prema riječima predsjednika Skupštine TK Senada Alića (PDA), problem je nastao u Klubu Bošnjaka.˝Od ukupno 29 poslanika, trebalo je glasati 15 poslanika, ali bilo je samo 14 glasova. Predlagač je povukao svoj prijedlog i sjednica će biti nastavljen kada se steknu uslovi˝, kazao je za TIP Alić.

Foto: TIP.ba

Čaušević (SDA): ‘Ja se nadam da uspostavljanje vlasti neće zavistiti od jednog čovjeka’

Predsjednik Kluba SDA u Skupštini TK Bego Gutić se nije pojavio na sjednici Kluba Bošnjaka, budući da je operisan, a zanimljivo je da sjednici nije prisustvovao ni poslanik Sead Gazibegović iz SDP-a.˝Nažalost nismo imali potrebnu većinu od 15 ruku i to je bio razlog za prekid sjednice Kluba Bošnjaka, a samim time nisu se ispunili uslovi ni za nastavak konstituirajuće sjednice. Imali smo većinu i na samom spisku koji je išao u prilogu za sazivanje sjednice Kluba Bošnjaka. Bilo je 15 potpisa koji su bili uslov za izbor kandidata za rukovodstvo Skupštine˝, kazao je poslanik SDA u Skupštini TK Midhat Čaušević.

Na pitanje novinara TIP-a, da li sada bez podrške šefa Kluba poslanika SDA u Skupštini TK Bege Gutića, koji se javno usprotivio novoj koaliciji u TK, ima mogućnosti za formiranje nove parlamentarne većine u TK, Čaušević je odgovorio: ˝To morate njega pitati. Organi stranke SDA su jasnu odluku donijeli da se danas na Klubu Bošnjaka podrži pomenuti prijedlog, a u isto vrijeme da se za rukovodstvo Skupštine podrže oni kandidati koji budu konsenzus nove parlamentarne većine. Tuzlanski kanton će funkcionisati bez Bege Gutića, a ja se nadam da uspostavljanje vlasti neće zavistiti od jednog čovjeka˝.

Bešlagić: ‘Nisam zamjena Begi Gutiću’

˝Saznao sam da Bego Gutić ne podržava ovo što jeste i ja nisam želio preuzeti njegovu ulogu. Mislim da bi to bilo nekorektno i ne baš politički mudro. Ja nisam želio dati podršku, da budem 15-ti, kao zamjena Begi Gutiću. To je sad stvar SDA šta će uraditi sa Begom. Da li će on uspjeti u svom ili neće. Neka to oni sami riješe unutar stranke˝, rekao je za TIP predsjednik Kluba poslanika Naše stranke u Skupštini TK Selim Bešlagić.


Foto: TIP.ba

Enver Bijedić izgubio podršku poslanika Seada Gazibegovića

Podsjećamo, prema najavi novu parlamentarnu većinu trebalo je čini devet poslanika SDA, tri DF-a, po dva iz SBiH i SBB-a i tri poslanika SDP-a. Svi ovi poslanici, izuzev Bege Gutića, su prošle sedmice bili jedinstveni i zatražili sazivanje sjednice, a prema nezvaničnim informacijama, nova većina je podijelila i resore u TK. Međutim, zanimljivo je da sjednici Kluba Bošnjaka nije prisustvovao poslanik SDP-a Sead Gazibegović, za koga se tvrdilo da uz poslanike Žarka Vujovića i Huseina Tokića podržava novu parlamentarnu većinu predvođenu SDA.

˝On je potpisao za sazivanje sjednice Kluba Bošnjaka i sjednice Skupštine TK, a ne da će pristupiti nekom novoj parlamentarnoj većini i u skladu s time se i ponaša, tj, vjerovatno iz objektivnih razloga nije došao na sjednicu˝, izjavio je predsjednik Kluba poslanika SDP-a u Skupštini TK Dževad Hadžić.

Međutim, kako TIP saznaje, Gazibegović je nakon uvođenja Povjereništva u Kantonalni odbor SDP-a TK, uskratio svoju podršku bivšem predsjedniku Enveru Bijediću. ˝Razgovarat ću sa dva poslanika SDP-a ( Žarko Vujović i Husein Tokić) i ubrzo ću vrlo jasno moći da kažem da li djelujemo u kapacitetu od 8 ili 10 zastupnika u Skupštini TK. Mi ćemo vrlo brzo održati sjednicu Povjereništva i na toj sjednici ćemo zauzeti stavove u vezi sa narednim koracima”, izjavio je za TIP Hadžić.

Konstituirajuća sjednica Skupštine Tuzlanskog kantona će biti nastavljena kada se steknu uslovi.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10166
Joined: 31/03/2007 00:07

#56470 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

Malo su se neki zaletili, preletili..pa se pokajali. Mogao bi iz ovih događanja SDP izaći samo jači.
costacurta
Posts: 3642
Joined: 05/05/2005 08:25

#56471 Re: SDP

Post by costacurta »

Povjereništvo KO SDP BiH Tuzlanskog kantona u sastavu:
Hadžić Dževad, Kalesija, predsjednik kluba zastupnika SDP u Skupštini TK, šef povjereništva
· Dervišagić Edis, Gradačac, gradonačelnik opštine, član
· Helić Nusret, Gračanica, gradonačelnik opštine, član
· Ilić Slađan, Tuzla, dopredsjedavajući u Skupštini TK, član
· Hodžić Amila, Živinice, zastupnica u Skupštini TK, član
· Sejdinović Nisvet, Srebrenik, predsjednik gradske organizacije, član
· Čufer Zlatan, Lukavac, potpredsjednik Opštinske organizacije, član
· Karić Alen, Doboj Istok, zastupnik u Skupštini TK, član
· Todorović Nenad, Banovići, :lol: potpredsjednik KO, član
· Divković Ivo Tuzla, član Glavnog odbora SDP BiH, član
· Hasić Mujo, Gračanica, zastupnik u Parlamentu Federacije BiH, član
· Avdić Refik, Kladanj, član predsjedništva opštinske organizacije, član
· Selimović Admir, Sapna, član
· Hodžić Hajrudin, Teočak, predsjednik opštinske organizacije, član.
Sve vri od Tuzlaka :lol:
Nek nas hebu seljaci, nije bitno jesul SDA PDA SDP al sve sami seljak u politici jebo te Tito. Pa i ova dvojica Divković i Ilić su iz sela oko Tuzle :roll:
doktor78
Posts: 3939
Joined: 14/09/2006 11:02

#56472 Re: SDP

Post by doktor78 »

costacurta wrote:
Povjereništvo KO SDP BiH Tuzlanskog kantona u sastavu:
Hadžić Dževad, Kalesija, predsjednik kluba zastupnika SDP u Skupštini TK, šef povjereništva
· Dervišagić Edis, Gradačac, gradonačelnik opštine, član
· Helić Nusret, Gračanica, gradonačelnik opštine, član
· Ilić Slađan, Tuzla, dopredsjedavajući u Skupštini TK, član
· Hodžić Amila, Živinice, zastupnica u Skupštini TK, član
· Sejdinović Nisvet, Srebrenik, predsjednik gradske organizacije, član
· Čufer Zlatan, Lukavac, potpredsjednik Opštinske organizacije, član
· Karić Alen, Doboj Istok, zastupnik u Skupštini TK, član
· Todorović Nenad, Banovići, :lol: potpredsjednik KO, član
· Divković Ivo Tuzla, član Glavnog odbora SDP BiH, član
· Hasić Mujo, Gračanica, zastupnik u Parlamentu Federacije BiH, član
· Avdić Refik, Kladanj, član predsjedništva opštinske organizacije, član
· Selimović Admir, Sapna, član
· Hodžić Hajrudin, Teočak, predsjednik opštinske organizacije, član.
Sve vri od Tuzlaka :lol:
Nek nas hebu seljaci, nije bitno jesul SDA PDA SDP al sve sami seljak u politici jebo te Tito. Pa i ova dvojica Divković i Ilić su iz sela oko Tuzle :roll:
Pogresna adresa,jarane,oni za koje ti navijas su govorili kako predstavljaju citav kanton,za razliku od Imamovica i Becirovica koji gledaju samo interes Tuzle.
Sad kad se formira povjerenistvo od ljudi sa cijelog kantona,kukate kako nema Tuzlaka.
Sami sebi uskacete u usta,jbg
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#56473 Re: SDP

Post by kmirsad »

doktor78 wrote:
costacurta wrote:
Povjereništvo KO SDP BiH Tuzlanskog kantona u sastavu:
Hadžić Dževad, Kalesija, predsjednik kluba zastupnika SDP u Skupštini TK, šef povjereništva
· Dervišagić Edis, Gradačac, gradonačelnik opštine, član
· Helić Nusret, Gračanica, gradonačelnik opštine, član
· Ilić Slađan, Tuzla, dopredsjedavajući u Skupštini TK, član
· Hodžić Amila, Živinice, zastupnica u Skupštini TK, član
· Sejdinović Nisvet, Srebrenik, predsjednik gradske organizacije, član
· Čufer Zlatan, Lukavac, potpredsjednik Opštinske organizacije, član
· Karić Alen, Doboj Istok, zastupnik u Skupštini TK, član
· Todorović Nenad, Banovići, :lol: potpredsjednik KO, član
· Divković Ivo Tuzla, član Glavnog odbora SDP BiH, član
· Hasić Mujo, Gračanica, zastupnik u Parlamentu Federacije BiH, član
· Avdić Refik, Kladanj, član predsjedništva opštinske organizacije, član
· Selimović Admir, Sapna, član
· Hodžić Hajrudin, Teočak, predsjednik opštinske organizacije, član.
Sve vri od Tuzlaka :lol:
Nek nas hebu seljaci, nije bitno jesul SDA PDA SDP al sve sami seljak u politici jebo te Tito. Pa i ova dvojica Divković i Ilić su iz sela oko Tuzle :roll:
Pogresna adresa,jarane,oni za koje ti navijas su govorili kako predstavljaju citav kanton,za razliku od Imamovica i Becirovica koji gledaju samo interes Tuzle.
Sad kad se formira povjerenistvo od ljudi sa cijelog kantona,kukate kako nema Tuzlaka.
Sami sebi uskacete u usta,jbg
:lol: :lol: :lol:
costacurta
Posts: 3642
Joined: 05/05/2005 08:25

#56474 Re: SDP

Post by costacurta »

doktor78 wrote:
costacurta wrote:
Povjereništvo KO SDP BiH Tuzlanskog kantona u sastavu:
Hadžić Dževad, Kalesija, predsjednik kluba zastupnika SDP u Skupštini TK, šef povjereništva
· Dervišagić Edis, Gradačac, gradonačelnik opštine, član
· Helić Nusret, Gračanica, gradonačelnik opštine, član
· Ilić Slađan, Tuzla, dopredsjedavajući u Skupštini TK, član
· Hodžić Amila, Živinice, zastupnica u Skupštini TK, član
· Sejdinović Nisvet, Srebrenik, predsjednik gradske organizacije, član
· Čufer Zlatan, Lukavac, potpredsjednik Opštinske organizacije, član
· Karić Alen, Doboj Istok, zastupnik u Skupštini TK, član
· Todorović Nenad, Banovići, :lol: potpredsjednik KO, član
· Divković Ivo Tuzla, član Glavnog odbora SDP BiH, član
· Hasić Mujo, Gračanica, zastupnik u Parlamentu Federacije BiH, član
· Avdić Refik, Kladanj, član predsjedništva opštinske organizacije, član
· Selimović Admir, Sapna, član
· Hodžić Hajrudin, Teočak, predsjednik opštinske organizacije, član.
Sve vri od Tuzlaka :lol:
Nek nas hebu seljaci, nije bitno jesul SDA PDA SDP al sve sami seljak u politici jebo te Tito. Pa i ova dvojica Divković i Ilić su iz sela oko Tuzle :roll:
Pogresna adresa,jarane,oni za koje ti navijas su govorili kako predstavljaju citav kanton,za razliku od Imamovica i Becirovica koji gledaju samo interes Tuzle.
Sad kad se formira povjerenistvo od ljudi sa cijelog kantona,kukate kako nema Tuzlaka.
Sami sebi uskacete u usta,jbg
Kako vi iz partije samo iskontruišete to je čudo, nekad imam osjećaj da kad čitam pojedine komentare ko da iza pojedinih stoji lično Zijah Zijo Zulfikarpašić, Senin brat :lol:
I ta dvojica što se KAO bore za Tz,
jedan iz Plana ("predgrađe"), a drugi iz Islamovca Brčko DC. :zoka:
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#56475 Re: SDP

Post by Leverage »

Među nabrojanim ima i mojih neistomišljenika, ali svaki od njih je za tebe građanin i gospodin. Tebe ne jebu seljaci nego te jebe vlastita lijenost, nesposobnost i ograničenost, ako ti je jedini argument o vlastitoj superiornosti koji imaš taj da potičeš iz neke zgrade u Tuzli onda to najbolje govori o tebi.

Tuzla kao regionalni centar privlači i privlačit će ljude iz mjesta koja joj gravitiraju, ako nisi u stanju da se izboriš za svoju poziciju u toj konstelaciji onda si sam kriv zbog toga i nema razloga da prosipaš žuč po forumu.

U SDP-u preovladava građanski način razmišljanja bez obzira da li su pojedini članovi iz grada, predgrađa, sela ili zaseoka. Dakle, stvar je u glavi a ne u zgradi.
Post Reply