SDP

User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#56301 Re: SDP

Post by Banksy »

_BataZiv_0809 wrote:Zajednicki pozitivni imenitelji sa ezdea zavrse na ivici izbornog praga. Osim ako se ne zovu Zeljko Komsic. Ne DF, nego Zeljko licno.
Osm ako Bakir, ostane li na čelu SDA, ne procijei da je u narednom izbornom ciklusu profitabilnije investirati izbornu krađu u neke nove trojance. Hadžikadića, recimo.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#56302 Re: SDP

Post by drug_profi »

zato Hadzikadića ne treba uzimati kao novu opciju dok se ne dokaze da je stvarno opcija, a ne kolektor glasova za SDA. Oprezno sa njim, pa ako vidimo da postupa kao ova cetvorka koja je pokazala srednjak Bokiru, onda moze biti alternativa.
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1602
Joined: 20/11/2018 16:45

#56303 Re: SDP

Post by MarshalDodik »

Cetvorka?
palermo
Posts: 25333
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#56304 Re: SDP

Post by palermo »

kluz franjo wrote:
Kolega palermo,
opet se služite smicalicama - a rep sve duži i trag sve dublji.

Zašto osobni nedostatak argumenata pokušavate sakriti bijegom u "kolektivitet"?
I uostalom, zašto lažete?
Ako sam i održao tiradu, kako tvrdite, održao sam je VAMA kolega palermo. Vama lično, jedan na jedan. Nikako "stanovnicima Mostara" ili "mostarskim Bošnjacima", kako uporno, lažno i sramotno pokušavate prikazati.

Taj kukavički koncept tronošca - neargumentovano pljuni, pa se brže-bolje sakri iza naroda - ne može kompenzirati Vaš potpuni nedostatak argumenata i činjenica.

I naravno da diferenciram. Po činjenicama i argumentima. I naravno da Vam to smeta.
U torove neargumentovanih mišljenja mene se nikad nije moglo utjerati. A vi slobodno nastavite da inklinirate.
Primjećujem kolega, da jako volite riječ argument (naravno pored već ustaljenih tronožac, tor, trabant i slično). Al opet, moram takođe i primijetiti da koliko god vi volite ovu riječ, nisam pretjerano siguran da je i u praksi volite upotrebljavati. Primjera radi,tokom ove naše, sad već i ne toliko kratke diskusije, prvo sam optužen da napadam moderaciju, pa sam onda bio seronja (doduše kako vi rekoste, ,na demokratski način proglašen takvim) ), pa sam onda optužen da nemam stida ni srama....a argumentacija za to je moram priznati meni prilično čudna. Eleneis, nije ni bitno, meni svakako ne pada na pamet da sebe stavljam u nekakvu odbranašku poziciju i branim se od paušalno izrečenih tvrdnji.

Vama svakako želim sreću u daljnjim procesima diferencijacije, čistki, traženja skrivenog neprijatelja među svojim i anamo onim.

A kako smo na temi SDP, a da sva ova naša diskusija ne poprimi oblik ličnog sukoba (iako ste se vi dobrano potrudili da to tako bude ), samo da kažem da sve ovo što smo pisali ima itekako veze sa SDP-om, njegovom ulogom u budćnosti Bosne i Hercegovine i smislom njegovog postojanja.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#56305 Re: SDP

Post by Banksy »

drug_profi wrote:zato Hadzikadića ne treba uzimati kao novu opciju dok se ne dokaze da je stvarno opcija, a ne kolektor glasova za SDA. Oprezno sa njim, pa ako vidimo da postupa kao ova cetvorka koja je pokazala srednjak Bokiru, onda moze biti alternativa.
Ma, ne treba ga uzimati uopće, a ne ozbiljno. Vjerujem da svaka stranka ima dovoljno svojih kadrova, kapacitiranih za svaku kandidatskj listu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#56306 Re: SDP

Post by _BataZiv_0809 »

Banksy wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Zajednicki pozitivni imenitelji sa ezdea zavrse na ivici izbornog praga. Osim ako se ne zovu Zeljko Komsic. Ne DF, nego Zeljko licno.
Osm ako Bakir, ostane li na čelu SDA, ne procijei da je u narednom izbornom ciklusu profitabilnije investirati izbornu krađu u neke nove trojance. Hadžikadića, recimo.
Da vrlo vjerovatno. Zeljko je vec prokuzen i treba novi trojanac koji ce pojesti razliku.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#56307 Re: SDP

Post by drug_profi »

MarshalDodik wrote:Cetvorka?
Pa ja. Šta je nejasno?
SDP-NS-NIP-NBL
SBB i DF su tu samo zato sto im se sad isplati ili im je naredjeno da ostanu.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#56308 Re: SDP

Post by Banksy »

_BataZiv_0809 wrote:
Banksy wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Zajednicki pozitivni imenitelji sa ezdea zavrse na ivici izbornog praga. Osim ako se ne zovu Zeljko Komsic. Ne DF, nego Zeljko licno.
Osm ako Bakir, ostane li na čelu SDA, ne procijei da je u narednom izbornom ciklusu profitabilnije investirati izbornu krađu u neke nove trojance. Hadžikadića, recimo.
Da vrlo vjerovatno. Zeljko je vec prokuzen i treba novi trojanac koji ce pojesti razliku.
Daleko je 2022, ali sistem provjereno funkcionira. Na nama je samo da prepoznamo sve naredne pudlice.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#56309 Re: SDP

Post by putokaz1 »

SPD je ta pudlica
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#56310 Re: SDP

Post by kluz franjo »

Ovo (boldirano) se u potpunosti slažem sa Vama.
palermo wrote: A kako smo na temi SDP, a da sva ova naša diskusija ne poprimi oblik ličnog sukoba (iako ste se vi dobrano potrudili da to tako bude ), samo da kažem da sve ovo što smo pisali ima itekako veze sa SDP-om, njegovom ulogom u budćnosti Bosne i Hercegovine i smislom njegovog postojanja.
A ovdje (boldirano) opet lažete i izvrćete.
Ja odgovaram za svoje napisane riječi, a ne za vaše lične i izvrnute interpretacije.
palermo wrote: Primjećujem kolega, da jako volite riječ argument ... Al opet, ... nisam pretjerano siguran da je i u praksi volite upotrebljavati. Primjera radi,tokom ove naše, sad već i ne toliko kratke diskusije, prvo sam optužen da napadam moderaciju, pa sam onda bio seronja (doduše kako vi rekoste, ,na demokratski način proglašen takvim)...
Pročitajte pažljivo opet. Prvo ovo...
kluz franjo wrote: ...Samo je tužno, kada za nedostatak sopstvene argumentacije, a samim tim i za isključivanje iz ozbiljne diskusije optužujete moderaciju.
Poput ovog Sarajlićevog danas. Mi bi, ali nam ne daju "neki centri moći".
Chmoljo wrote:
palermo wrote: dakle, ovaj moj post je napad na moderaciju.........puf, dobro da znam.....
nije napad, samo nakukavanje i traženje alibija.
A onda ovo...
kluz franjo wrote:...Ali šuplja priča:"Ja imam demokratsko pravo da neargumentovano "serem", a ti imaš demokratsku obavezu da mi kažeš da se "ne slažeš, i OK", e to kolega nema veze sa demokratijom.
Sa demokratskim "sranjem" ide i demokratska ocjena "seronja".
A za ove laži, insinuacije i sakrivanje iza "mostarskih Bošnjaka i stanovnika grada Mostara" neka vas je stid i sram.
palermo wrote: Dakle, održali ste jednu tiradu, propovijed o tome šta bi netko ( u ovom slučaju, stanovnici grada Mostara) trebao raditi, i kada vas netko upozori ( u ovom slučaju moja malenkost) na implikacije takve jedne izjave, osjetite se prozvanim,uvrijeđenim , šta li već ne.
palermo wrote: Znate kolega......ja sam tokom ovih diskusija iliti iznošenja mišljenja shvatio jednu stvar.......zapravo mostarski Bošnjaci su krivi, uglavnom su krivi zato što su opstali, ostali i nisu prihvatili sudbinu koja im je namijenjena.
palermo
Posts: 25333
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#56311 Re: SDP

Post by palermo »

Pa moram iskreno priznati malo me stid i sram što smo uzurpirali temu SDP-a.....moje izvinjenje forumašima......

a ovo što ste citirali ne bih dalje komentarisao, niti ima smisla, niti je vrijedno bilokakvog komentara
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#56312 Re: SDP

Post by drug_profi »

Meni se više čini da mostarski Bošnjaci, pa tako i naš Palermo pate od štokholmskog sindroma.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#56313 Re: SDP

Post by madner »

Mostarski Bosnjaci kao stit od forumasa. :D
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1602
Joined: 20/11/2018 16:45

#56314 Re: SDP

Post by MarshalDodik »

drug_profi wrote:
MarshalDodik wrote:Cetvorka?
Pa ja. Šta je nejasno?
SDP-NS-NIP-NBL
SBB i DF su tu samo zato sto im se sad isplati ili im je naredjeno da ostanu.
Nejasna je ta diferencijacija jos uvijek, ali razumljivo jer je tek na pola puta. Pobornik sam totalno jasne diferencijacije na dva pola koja vise nece moci varati svoje birace postizbornim konstrukcijama ( naravno uz konacno fer provedene izbore)

Ni Sdp se nije potpuno iskristalizirao ( valjda ce istrajati u tome, navijam da uspiju ), a ti vec ( za mene olako) cetiri opcije navodis kao legitimne mete promjene. Mozda malo ishitreno ?... dok istovremeno bacas sumnju, pa i etiketu na novu opciju na politickoj sceni koja ( opet za mene) odise svjezinom i promjenom dosadasnje paradigme puno vise nego trenutno neke opcije iz prethodno spomenute cetvorke.
Razumijem zabrinutost i strah od novih potencijalnih "agenata spavaca", opreza nikad dosta, jedno oko baciti na Hadzikadiceve svakako, medjutim ne treba postati paranoican i iskljuciv prije vremena. Treba imati isti sud i vagu koja ce podjenako mjeriti svima sve.
Kako god, ne valja preuranjeno donositi zakljucke, jer izbori nisu tako blizu, a vrijeme nam do istih moze svasta pokazati. Ako rasplet nastavi ovim tempom, polarizirati ce se dvije strane na vrijeme.

SBB i DF je suludo spominjati, ma samoubilacki.
Oni bi vec od sada pa zauvijek ( barem dok su pod takvim nazivom i trenutnim stranackim vrhom) trebali biti jasno izdiferencirani kao oni koji su tamo na onoj strani u istom kosu sa nosiocima diskursa o tronoscima, zajedno s onima koji stuju tri etnicke reprezentacije u jednoj drzavi, zajedno s klasicnim oportunistima , njegovateljima korupcije, politicko-kriminalnog bogacenja....
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#56315 Re: SDP

Post by drug_profi »

Pa ja ne znam šta sam to drugačije rekao.

Ovo četvoro je imalo priliku i još je ima da skupo naplati prelazak u anamo onaj tabor, pa eto još nisu.

Naravno to je sve sa onim što znamo u ovom trenutku.

Kao što o namjerama Hadžikadića ne znamo ništa i dok ne dokaže da je alternativa, ne vjerujem mu previše.
Moenx
Posts: 2064
Joined: 26/06/2013 10:36

#56317 Re: SDP

Post by Moenx »

Dobra stvar je sto se na ovoj temi pocelo pricati i o drugim strankama
Kojim drugim strankama
Mislim na stranke opozicijie
Da ne ispadne nekako da smo spali na SDP kao SDP nas vadi
To mi je licno oajecalo se na neku vrstu jednoumlja na mala ili velika vrata
Znate ona manija da moramo imati jednu stranku jednog lidera

A ovo sa SDA
Nije li predsj SDA neki dan se susreo sa ambasadorom Kine i da su dogovarali blok 7 ; je li neko istrazivao u tom smjeru moguce seme
A gledajte Bjedic meni nije los tip na prvi pogled
Dosta je uradio za aerodrom u Tuzli.........i jos mnoge stvari.....valjda izgradnja infrastrukture....
Izvinte me ako grijesim u dojmu .
Rekao bih da jw to biznismen koji nema vremena da ceka da se principi ispune
Zasto bi takav lik smetao u SDPu
Ima on blag osmijeh blage je naravi
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#56318 Re: SDP

Post by kmirsad »

Šta je ovo danas... nikakvih saopštenja... Dosadno brate bez njih...
Čujem da su neki planirali za 11. svečanu objavi koalicije, i pozivnice odštampali... Al zabarovali da je Dan genocida u Srebrenici...
Ima ovdje nekih koji o tome znaju više...
Moenx
Posts: 2064
Joined: 26/06/2013 10:36

#56319 Re: SDP

Post by Moenx »

Sta je misevi tvrdolinijasi cistunci jeste se smrzli kad ste vidjeli Bakira i Enku zajedno
He moram malo da provociram forumase
P.S. Ne mislim ozbiljno
KomunistaTZ
Posts: 324
Joined: 11/11/2016 22:34

#56320 Re: SDP

Post by KomunistaTZ »

Meni kao stanovniku Tuzle je fascinantno kako svi iz Sarajeva znaju kako je nama najbolje. Imamo izbor izbaciti Kukica iz vlasti koji je ekvivalent Konakovicu, ako ganjamo principe.Veci su prihodi od budzeta KS nego od Kukinog rudnika. Nama u TK je samo pitanje cije tiranije cemo se rijesiti.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#56321 Re: SDP

Post by drug_profi »

Jako smo nasekirani.
KomunistaTZ
Posts: 324
Joined: 11/11/2016 22:34

#56322 Re: SDP

Post by KomunistaTZ »

drug_profi wrote:Jako smo nasekirani.
Evo i mi smo nasikirani kako ce principjelni sa 5k platama odgovoriti.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#56323 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Kukić nije ekvivalent Konakokovića
Kukić=Bakir
A upravo sam dobio Info da je SDP Lukavac izbačen iz SDP,i da će SDP Lukavac nastupati kao SDA ili PDA privjesak
Izuzetak su Kruševački Odbor i Softić Mujo iz Gnojnice
To se može vidjeti na foruumima u Lukavcu
Priznali su su da su SDA Ulizice i Delić čak priznaje da je SDA igrač
Pobjedio ih 3 puta da bi im radio isto ko što naši radi s kupljeni diplomoma ,njemačkim babama,u Minhenu
Naki insan na što je spao :D
Zeleni pobjediše
polacijela
Posts: 364
Joined: 24/04/2012 13:39

#56324 Re: SDP

Post by polacijela »

putokaz1 wrote:Kukić nije ekvivalent Konakokovića
Kukić=Bakir
A upravo sam dobio Info da je SDP Lukavac izbačen iz SDP,i da će SDP Lukavac nastupati kao SDA ili PDA privjesak
Izuzetak su Kruševački Odbor i Softić Mujo iz Gnojnice
To se može vidjeti na foruumima u Lukavcu
Priznali su su da su SDA Ulizice i Delić čak priznaje da je SDA igrač
Pobjedio ih 3 puta da bi im radio isto ko što naši radi s kupljeni diplomoma ,njemačkim babama,u Minhenu
Naki insan na što je spao :D
Zeleni pobjediše
Ipak sa SDA:
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 4019180163
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#56325 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Ipak sa SDA:
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 4019180163[/quote]
Nažalost,što je najgore Premijer će biti iz SDA i to iz Banovića,Opet Gutić ili Umihanić
:D :D :D :D :D
Post Reply