Barça-Madrid (Los Clásicos)
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- Richard Wagner
- Posts: 1138
- Joined: 30/04/2011 11:18
#5626 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
DAKLE, DA POTVRDIMO, REAL JE ISPAO ZBOG SUDIJA?
-
Bušman
- Posts: 2146
- Joined: 08/04/2008 08:48
#5627 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Vjerovatno mu otac navija za Real. Imao je loptu u nogama, Pepe ga je potkacio dok pri tom nije ni dotakao loptu.ultima_palabra wrote:Alexisu ondje ni otac ne bi penal svirao.
Ponovi kada se za igranje rukom sudi penal. Guranje Puyola i Benzeme... mozda protiv Athletica kad ovi imaju fin rezultat.ultima_palabra wrote:S druge strane, 3 potencijalna penala (ruke Busquetsa i Abidala i guranje Puyola nad Benzemom).
Nezasluzen? Lakat u lice. Pa i Pique je dobio zuti karton proslu utakmicu. Pogledaj pravila - lakat u lice je cist zuti karton. Ko je Ramosu kriv sto je tad vec imao jedan?ultima_palabra wrote:Na kraju još nezaslućeni crveni za Ramosa i ukradene bar dvije minute nadoknade.
Za nadoknadu je sudija stvarno pogrijesio. Ali nije vise od 2 minute, nego oko minut i po. Tu je Real ostecen, ali mozda i Barca.
U svakom slucaju sudija je bezveze pokvario dobru utakmicu.
-
LSD
- Posts: 29910
- Joined: 24/07/2007 08:26
#5628 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
drTooth wrote:ovim Realovcima za sreću i "ponos" treba tako malo, dok su Barcini simpatizeri previse razmazeni ! xD
Barca vratila draž El Clasica
- darius_maximus
- Posts: 4485
- Joined: 22/01/2007 02:18
- Location: Sarajevo
#5629 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Naravno da moze igrati fudbal, pokusali su oni i ranije, pa popili petardu...skenderija04 wrote:Real Madrid se vratio!!!!! E sad kad mi neko kaze da ova ekipa ne moze igrati fudbal ponavljam FUDBAL, i biti bolji protiv Barcelone neka jos jednom u miru pogleda utakmicu. Svaka cast Realu, za mene je danas dokazao da je Veliki tim. Danas smo vidjeli par stvari koje nikada za Guardiole nismo vidjeli 1 Da ovi djecaci sto dodaju lopte gledaju da ukradu vrijeme 2.Da Barca izbija na sunce lopte iz svog kaznenog. 3. Da upute samo JEDAN sut na gol u toku poluvremena na svom terenu. Danas smo vidjeli realnu alternativu za Tiki-Taka. Svaka cast jos jednom. "Navijam" za Barcelonu ali da je prosao Real bilo bi vise nego zasluzeno.Nakon ovoga neka svi izvuku zakljucke 1. Veliki takticar Mourinho je morao vidjeti da kada ovaj tim igra FUDBAL i nadigrava se protiv Barcelone ima sansi i to velikih.2. Igraci Barcelone trebaju da razmisle o ovoj utakmici i da je pogledaju par puta i da vide da nisu bas toliko superiorni .
Iskreno, mislim da je ovo vise do one slabosti koju Barcelona pokazuje ove sezone, a to je da ako nemaju ogroman motiv olako shvataju utakmice i kada misle da su rijesili utakmicu ne forsiraju se previse...
1. Barca uvijek "krade vrijeme", ako nista posjedom lopte, mogli su se oni u zadnjoj liniji dodavati do prekosutra, ali im je falila bitna karika, Valdes. Pinto nije za njihovog stila igre, previse grijesi u razigravanju igraca...
2. Vidi pod jedan. Da je Valdes bio na golu, uvijek bi imali kariku koja moze popuniti rupu nastalu u odbrani... U prvom poluvremenu je Pitno pogrijesio jedno milion puta, u drugom mu nisu ni dodavali haman, sve je islo na izbijanje...
3. Kazem, olako su shvatili utakmicu... Mislili su laganini na svom terenu i da se Real nece puno ritati, ali kada su sabrali konce odradili su posao maksimalno efikasno... Kasnije opet opustanje...
Ne postoji trenutno alternativa za tika-taka. Igra koju forsira Real je previse na granici faula za toga, puno kartona, puno prekida, puno nervoze... Kada bi se obje ekipe stvarno nadigravale ne bi se Real dobro proveo, imaju oni tu iskustva...
Ipak, drago mi je sto je Clasico bio napetiji nego inace, ali malo previse se pripisuje Realu, a premalo se kudi Barcina nepozrtvovanost... Odavno nije bio bolji Clasico, ali nije ovo kraj Barcine dominacije...
- ultima_palabra
- Posts: 59311
- Joined: 15/12/2008 16:53
#5630 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Pa ima tu i neki šablon... kada izađeš na 35 metara od gola, Barca uradi isto, onda se utakmica igra na nekih 30tak metara dužine terena. Lakše je zaustaviti Barcine kreativce u toj gužvi nego kad pustiš da ti kombinuju ispred 16erca. Ovako je igrao Pellegrini u svoja 2 clasica.skenderija04 wrote:@ Ultima palabra
Ja se pitam zasto mu treba 10 utakmica da shvati da je talenat i kvalitet ispred svih sablona. Ozil je odigrao najbolju utakmicu za Madrid . Sljedeca utakmica ce biti nesto sasvim drugo.
Madrid ima igrače koji su jaki na lopti da je ne izgube u takvoj gužvi, a dobro su izdržali i što se tiče trke.
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#5631 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Ja kontam ti se salis kad ono ti ozbiljanBušman wrote:Vjerovatno mu otac navija za Real. Imao je loptu u nogama, Pepe ga je potkacio dok pri tom nije ni dotakao loptu.ultima_palabra wrote:Alexisu ondje ni otac ne bi penal svirao.
- Baltazar_khan
- Posts: 7940
- Joined: 25/08/2008 01:46
- Location: Moj grad, moj klub
#5632 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
barcelona je oštećena od prve minute, iz razloga što je čitavu utakmicu odigrao zločinac pepe. a svi znamo da je već u prvoj tekmi trebao da dobije crvenka, zar ne?
-
Bušman
- Posts: 2146
- Joined: 08/04/2008 08:48
#5633 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Otac mu je za zivota bio veliki navijac Barce, zbog toga je Alexis i odabrao Barcurashtiman wrote:Ja kontam ti se salis kad ono ti ozbiljanBušman wrote:Vjerovatno mu otac navija za Real. Imao je loptu u nogama, Pepe ga je potkacio dok pri tom nije ni dotakao loptu.ultima_palabra wrote:Alexisu ondje ni otac ne bi penal svirao.
![]()
![]()
- Quark_m
- Posts: 166
- Joined: 02/10/2009 12:52
#5634 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Daj da i mi taj pehar bacimo pod bus

- Distortion
- Posts: 3209
- Joined: 08/09/2007 19:56
#5635 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Ovi opet o sudijama
a trebali u prvom ostat s igracem manje
Ruka Abidala
Buskea uz tijelo...
Pepe opet udara Cesca kad mu je uzeo loptu, minimalno zuti karton ni faula Barcelona ne dobija...
Strasni ste sa spominjanjem sudija
P.S. Svaka cast za prikazanu igru, konacno jednom u 11 utakmica da odigrate dobro...
Ruka Abidala
Pepe opet udara Cesca kad mu je uzeo loptu, minimalno zuti karton ni faula Barcelona ne dobija...
Strasni ste sa spominjanjem sudija
P.S. Svaka cast za prikazanu igru, konacno jednom u 11 utakmica da odigrate dobro...
- Richard Wagner
- Posts: 1138
- Joined: 30/04/2011 11:18
#5636 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
real je večeras dobro odigrao, pogotovo ezil i benzema
što se tiče priče da je sudija pomogao barsi - glupost
barsa može bolje i igraće bolje
što se tiče priče da je sudija pomogao barsi - glupost
barsa može bolje i igraće bolje
- Cyrax
- Posts: 2533
- Joined: 13/06/2009 19:47
- Location: Najveći bludnik grada Cikaga.
#5637 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Realovci se zale na sudjenje hahhahahahaahhaah 
- Entropio
- Posts: 8029
- Joined: 21/11/2010 21:49
- Vozim: njemackog premiuma
- Horoskop: TDI
#5638 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Guardiola: "Madrid have played a great game. But I think that over 180 minutes, we're the just winner."
Sve je rečeno.
Sve je rečeno.
-
Alkos
- Posts: 2753
- Joined: 08/10/2007 14:12
- Location: Sarajevo;Centar
#5639 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Jesi ti siguran da navijas za Barcelonu?skenderija04 wrote:Real Madrid se vratio!!!!! E sad kad mi neko kaze da ova ekipa ne moze igrati fudbal ponavljam FUDBAL, i biti bolji protiv Barcelone neka jos jednom u miru pogleda utakmicu. Svaka cast Realu, za mene je danas dokazao da je Veliki tim. Danas smo vidjeli par stvari koje nikada za Guardiole nismo vidjeli 1 Da ovi djecaci sto dodaju lopte gledaju da ukradu vrijeme 2.Da Barca izbija na sunce lopte iz svog kaznenog. 3. Da upute samo JEDAN sut na gol u toku poluvremena na svom terenu. Danas smo vidjeli realnu alternativu za Tiki-Taka. Svaka cast jos jednom. "Navijam" za Barcelonu ali da je prosao Real bilo bi vise nego zasluzeno.Nakon ovoga neka svi izvuku zakljucke 1. Veliki takticar Mourinho je morao vidjeti da kada ovaj tim igra FUDBAL i nadigrava se protiv Barcelone ima sansi i to velikih.2. Igraci Barcelone trebaju da razmisle o ovoj utakmici i da je pogledaju par puta i da vide da nisu bas toliko superiorni .
Navijam za Barcu, simpatiziram je zbog odnosa grada Barcelone prema mom rodnom gradu, da se odmah ogradim, ali mi nisu jasni ovi koji simpatiziraju Real. Desetine utakmica je Barca zaista nadigrala i ponizila real u svim segmentima igre i jedna utakmica gdje su zaista bili bare- bare, i odjednom "svjetski prvaci", a do jucer su se sakrivali po misjim rupama. Jos Real treba da se dokazuje na terenu i u medjusobnim susretima (bez da lomi i kasapi protivnika) da bi pokazao svima da moze da se nosi sa najboljim svjetskim klubom u proteklih nekoliko godina, a mozda i svih vremena, htjeli to neki priznati ili ne. A iskreno, ja bih volio da je ovakav svaki susret najboljih klubova na svijetu... Pa nek pobijedi bolji!
PS - Casilas gospodin bio i ostao
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#5640 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
elem suma sumarum,real je napredovao,sada i ispadanje iz kupa i nerijesene utakmice slave kao pobjede
ajmo sada realno,poslije koliko 4,5 : 1??? tesko je upratit tita mi,zar je bilo potrebe,za gasom???sve je vec bilo odluceno,lazna nada oet iz utakmice u utakmicu,prije samo heftu,real je golom ronalda poveo i to je bilo to1!!! tad su poveli,sad su gubili,na poluvremenu 3,4 razlike,halo ljudi???
SVE SU BOLJI,hau jes nou
,jos kad bi im sudije konacno pocele izbacivat mesare,njonjak bi oni napravili i pola sansi koje su napravili...
znaci sve sto je znao i imao,bacio je u vatru ,i nije uspio...
jebote reaLU JE USPJEH VI iks kod barce..kako nisk letva moze pasti
ajmo sada realno,poslije koliko 4,5 : 1??? tesko je upratit tita mi,zar je bilo potrebe,za gasom???sve je vec bilo odluceno,lazna nada oet iz utakmice u utakmicu,prije samo heftu,real je golom ronalda poveo i to je bilo to1!!! tad su poveli,sad su gubili,na poluvremenu 3,4 razlike,halo ljudi???
SVE SU BOLJI,hau jes nou
znaci sve sto je znao i imao,bacio je u vatru ,i nije uspio...
jebote reaLU JE USPJEH VI iks kod barce..kako nisk letva moze pasti
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#5641 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Guardiola: "We had a very great game. We can not forget that we played against Madrid."
"It wasn't easy, Madrid had nothing to lose, but we played a great game, a shame we lost Iniesta and Alexis with injuries."
"If you play against Madrid, if you see their squad, their bench, you can't expect to play two games like the first leg."
"Mourinho not congratulating us for qualifying? He has the right to do so. Thankful he congratulated us for first leg win."
Mourinho: "We played a great game. Madrid player insulting referee in the players's tunnel? I didn't hear anything."
"It's impossible to win here at the Camp Nou. Line-up first leg was a mistake? No."
Barcelona are now undefeated in their last 7 clasicos, a new club record
"It wasn't easy, Madrid had nothing to lose, but we played a great game, a shame we lost Iniesta and Alexis with injuries."
"If you play against Madrid, if you see their squad, their bench, you can't expect to play two games like the first leg."
"Mourinho not congratulating us for qualifying? He has the right to do so. Thankful he congratulated us for first leg win."
Mourinho: "We played a great game. Madrid player insulting referee in the players's tunnel? I didn't hear anything."
"It's impossible to win here at the Camp Nou. Line-up first leg was a mistake? No."
Barcelona are now undefeated in their last 7 clasicos, a new club record
- Quark_m
- Posts: 166
- Joined: 02/10/2009 12:52
#5642 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Pokazala je Barca proslu tekmu sve sto je trebala, pa jel kriv mou ili sudija ko ce ti ga znati. Sa ovim realovcima se nikad ne zna.
- Tvrdokorna mrlja
- Posts: 4203
- Joined: 04/10/2011 23:45
#5643 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
imate li link za citavu tekmu,gledao sam samo zadnjih 10 minuta.
ako je neko vec prije na temi stavio,unaprijed se izvinjavam
ako je neko vec prije na temi stavio,unaprijed se izvinjavam
- ultima_palabra
- Posts: 59311
- Joined: 15/12/2008 16:53
#5644 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Bilo je malo kontakta ali je Alexis prelako pao.Bušman wrote:Vjerovatno mu otac navija za Real. Imao je loptu u nogama, Pepe ga je potkacio dok pri tom nije ni dotakao loptu.
Nemam ja šta ponavljati... više da nisu penali nego što jesu, ali znaju se suditi. Večeras protiv Cityja sudiše takav penal, isto tako i kad su sa Chelseajem igrali nedavno. Bezveze petljaš Athletic u ovo, očigledno povlačenje za dres je bilo.Bušman wrote:Ponovi kada se za igranje rukom sudi penal. Guranje Puyola i Benzeme... mozda protiv Athletica kad ovi imaju fin rezultat.
Nije lakat, nego je podlakticom ga malo dohvatio, s tim da je više glava išla prema ruci nego obrnuto. Za kriterij koji je uspostavio, smiješan crveni.Bušman wrote:Nezasluzen? Lakat u lice. Pa i Pique je dobio zuti karton proslu utakmicu. Pogledaj pravila - lakat u lice je cist zuti karton. Ko je Ramosu kriv sto je tad vec imao jedan?
Za nadoknadu je sudija stvarno pogrijesio. Ali nije vise od 2 minute, nego oko minut i po. Tu je Real ostecen, ali mozda i Barca.
U svakom slucaju sudija je bezveze pokvario dobru utakmicu.
- bingov buraz
- Posts: 11329
- Joined: 14/04/2009 20:23
#5645 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
Sad ce realovci pomisliti "imamo ih u sljedecoj,konacno smo nasli nacin da ih dobijemo" a onda leden tus ponovo...Pep me podsjeca na pticu trkacicu a Mou na onog jadnog kojota,taman da je zgrabi ono

i onda nazad u radionicu
Ozbiljni dio,zasluzen remi Reala,odlicna utakmoca,Ozil fantastican,sudjenje karina ali malo bi se sudija na svijetu snaslo u takvoj utakmici,mislim da nije postojala namjera da se osteti bilo ko,

i onda nazad u radionicu
Ozbiljni dio,zasluzen remi Reala,odlicna utakmoca,Ozil fantastican,sudjenje karina ali malo bi se sudija na svijetu snaslo u takvoj utakmici,mislim da nije postojala namjera da se osteti bilo ko,
- skenderija04
- Posts: 10465
- Joined: 19/10/2009 16:35
#5646 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
E upravo to. Klasiko sa Pellegrinijem je bila utakmica koju je Madrid hladno mogao dobiti. Ne znam zasto tolike zajebancije Lass-Khedira i slicno. Ovi ljudi igraju odlicno. To sam diskutovao sa Obucom neki dan. Nije kontra jedini nacid da se pobjedi.ultima_palabra wrote:Pa ima tu i neki šablon... kada izađeš na 35 metara od gola, Barca uradi isto, onda se utakmica igra na nekih 30tak metara dužine terena. Lakše je zaustaviti Barcine kreativce u toj gužvi nego kad pustiš da ti kombinuju ispred 16erca. Ovako je igrao Pellegrini u svoja 2 clasica.skenderija04 wrote:@ Ultima palabra
Ja se pitam zasto mu treba 10 utakmica da shvati da je talenat i kvalitet ispred svih sablona. Ozil je odigrao najbolju utakmicu za Madrid . Sljedeca utakmica ce biti nesto sasvim drugo.
Madrid ima igrače koji su jaki na lopti da je ne izgube u takvoj gužvi, a dobro su izdržali i što se tiče trke.
- Baltazar_khan
- Posts: 7940
- Joined: 25/08/2008 01:46
- Location: Moj grad, moj klub
- ruud
- Posts: 4129
- Joined: 30/07/2008 15:29
#5650 Re: Barça-Madrid (Los Clásicos)
ma i mi ovdje previse o sudijama, imamo priliku pogledati sve situacije, bilo faul, go, ofsajd.. i to po 10 puta jos na usporenim snimcima pa opet se dovumimo i ne znamo jel vako ili je nako..
dok sudija mora to sve da pohvata i ima samo par sekundi da odluci i to pod pritiskom sto publike sto igraca..

dok sudija mora to sve da pohvata i ima samo par sekundi da odluci i to pod pritiskom sto publike sto igraca..


