Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Dzevy
- Posts: 198
- Joined: 20/09/2011 17:10
#5626 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ostavit cu duze auto da se fino ulje slije u karter pa cu vidjeti i javiti rezultate, sipka i ostalo je sve okk, granicnici su ok sipka stoji gdje treba, sad nezz do cega je vjerovatno treba duze da se ulje fino slije u karter, u gl svakako javim.
Sent from my HUAWEI SCL-L21 using Tapatalk
Sent from my HUAWEI SCL-L21 using Tapatalk
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#5627 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene na 16v motoru zaista treba dugo da se slije svo ulje u karter... Kad izmjerim nakon 5 min od gasenja motora primjera radi bude malo iznad min... A kad mjerim ujutru ulje bude par milimetara ispod max... Kad sacekam reximo pola sata bude malo iznad polovine...Dzevy wrote:Naravno izvadim sipku obrisem je zatim vratim do kraja i ocitam mjerenje, vjerovatno da nisam dovoljno cekao da se ulje slije u karter pa zato su tolika odstupanja
Sent from my HUAWEI SCL-L21 using Tapatalk
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#5628 Re: Pitamo Mehanicare ?
A svejedno jesi parkirao kod Bibana ili kod Inat kuce?ranger wrote:prvo i osnovno kod mjerenja ulja, je to da motor mora biti hladan pri mjerenju. over and out.
Sent from my iPhone using Tapatalk
-
ibizza
- Posts: 4986
- Joined: 05/06/2008 00:46
#5629 Re: Plivajući zamajac kod Golfa V ?
Da malo ozivim temu 
Ovako, pocelo mi se cuti neko kuckanje-kvrckanje kada auto radi na leru. Naime, kada tek upalim auto, nista se ne cuje, sve normalno, medjutim prilikom , pritiskanja kvacila nekoliko puta, dodje do tog kvrckanja(samo u leru kad je). Je li to Zamajac ili...?
Radi se o Seat Altei 77kw 105 ks.
Ovako, pocelo mi se cuti neko kuckanje-kvrckanje kada auto radi na leru. Naime, kada tek upalim auto, nista se ne cuje, sve normalno, medjutim prilikom , pritiskanja kvacila nekoliko puta, dodje do tog kvrckanja(samo u leru kad je). Je li to Zamajac ili...?
Radi se o Seat Altei 77kw 105 ks.
- ranger
- Posts: 2740
- Joined: 14/04/2008 14:58
- Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne
#5630 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hahah kralju.basicm wrote:A svejedno jesi parkirao kod Bibana ili kod Inat kuce?ranger wrote:prvo i osnovno kod mjerenja ulja, je to da motor mora biti hladan pri mjerenju. over and out.
Sent from my iPhone using Tapatalk
-
ibizza
- Posts: 4986
- Joined: 05/06/2008 00:46
#5631 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da i ovdje pitam.
Ovako, pocelo mi se cuti neko kuckanje-kvrckanje kada auto radi na leru. Naime, kada tek upalim auto, nista se ne cuje, sve normalno, medjutim prilikom , pritiskanja kvacila nekoliko puta, dodje do tog kvrckanja(samo u leru kad je). Je li to Zamajac ili...?
Radi se o Seat Altei 77kw 105 ks.
Ovako, pocelo mi se cuti neko kuckanje-kvrckanje kada auto radi na leru. Naime, kada tek upalim auto, nista se ne cuje, sve normalno, medjutim prilikom , pritiskanja kvacila nekoliko puta, dodje do tog kvrckanja(samo u leru kad je). Je li to Zamajac ili...?
Radi se o Seat Altei 77kw 105 ks.
- zenny
- Posts: 916
- Joined: 11/03/2005 05:03
- Location: Sarajevo
#5632 Re: Pitamo Mehanicare ?
mozete li mi preporuciti nekoga samo da skine gumu oko sofersajbe i ponovo uklopi da valja?
Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Sent from my SM-G920F using Tapatalk
- hopi
- Posts: 7261
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#5633 Re: Pitamo Mehanicare ?
ibizza wrote:Da i ovdje pitam.![]()
Ovako, pocelo mi se cuti neko kuckanje-kvrckanje kada auto radi na leru. Naime, kada tek upalim auto, nista se ne cuje, sve normalno, medjutim prilikom , pritiskanja kvacila nekoliko puta, dodje do tog kvrckanja(samo u leru kad je). Je li to Zamajac ili...?
Radi se o Seat Altei 77kw 105 ks.
prestane zveckanje kada se pritisne kvačilo? - druk ležaj
-
ibizza
- Posts: 4986
- Joined: 05/06/2008 00:46
#5634 Re: Pitamo Mehanicare ?
da, prestane totalno...cim pustim, opet pocne sa kvrcaknjem...primjetio sam da se vise cuje kad je zahgrijan, tj. kad duze vozim po gradu/guzvi.hopi wrote:ibizza wrote:Da i ovdje pitam.![]()
Ovako, pocelo mi se cuti neko kuckanje-kvrckanje kada auto radi na leru. Naime, kada tek upalim auto, nista se ne cuje, sve normalno, medjutim prilikom , pritiskanja kvacila nekoliko puta, dodje do tog kvrckanja(samo u leru kad je). Je li to Zamajac ili...?
Radi se o Seat Altei 77kw 105 ks.
prestane zveckanje kada se pritisne kvačilo? - druk ležaj
Koliko je para druk lezaj?
- hopi
- Posts: 7261
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#5635 Re: Pitamo Mehanicare ?
a ne znam koliko je para, obično se mijenja s njim set kvačila
kakvo je kvačilo?
kakvo je kvačilo?
-
ibizza
- Posts: 4986
- Joined: 05/06/2008 00:46
#5636 Re: Pitamo Mehanicare ?
meni izgleda odlicno, auto super vuce, pri pustanju kvacila, auto krece odmah, ne treba pustiti skoro kompletno kvacilo pa da na "vrhu" odvoji i krenehopi wrote:a ne znam koliko je para, obično se mijenja s njim set kvačila
kakvo je kvačilo?
- hopi
- Posts: 7261
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#5637 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa valjda je onda lamela dobra
kod nekih auta taj druk ležaj može pravo puno zvrckati
npr na poslu na novom autu se čuje fabrički tako
kod nekih auta taj druk ležaj može pravo puno zvrckati
npr na poslu na novom autu se čuje fabrički tako
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#5638 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma to se mijenja sve odjednom. Ne znam čak ni može li se sada odvojeno kupiti lamela ili neki drugi dio seta. A i onako sve je odradilo solidnu kilometražu tako da se radi trenutne sitne uštede ne isplati 2 puta skidati mjenjač u kratkom vremenskom periodu.
-
kB27
- Posts: 2954
- Joined: 17/02/2016 17:46
#5639 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako posljednji put nije uz lamelu mijenjan druk ležaj - vrlo moguće da je to. Koliko znam pravilno bi bilo uvijek sve u kompletu mijenjati.ibizza wrote:meni izgleda odlicno, auto super vuce, pri pustanju kvacila, auto krece odmah, ne treba pustiti skoro kompletno kvacilo pa da na "vrhu" odvoji i krenehopi wrote:a ne znam koliko je para, obično se mijenja s njim set kvačila
kakvo je kvačilo?tako su mi govorili da gledam da li je lamela dobra
-
kB27
- Posts: 2954
- Joined: 17/02/2016 17:46
#5640 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zna li neko da li se može provjeriti (bez skidanja) da li neki automobil ima plivajući zamajac? Imam Ford Fiesta 1.4 TDCi 2006. godište. Bio kod jednog jako dobrog stručnjaka za Ford i nešto spomenem oko plivajućeg on mi hladno reče 'ma kakvi, nema ti ovaj auto plivajući'.. kako može biti siguran, obzirom da sam na netu naletio da svašta pričaju ljudi - da može imati a i ne mora.
-
ibizza
- Posts: 4986
- Joined: 05/06/2008 00:46
#5641 Re: Pitamo Mehanicare ?
Raja, hvala vam na pomoci
Ma ide zamjena cijelog seta...opet mnogo bolje nego zamajac 
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#5642 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imas DMF vjerovatno. Koji strucnjak za Ford je u pitanju? Inace, to ti mogu u ovlastenom provjeriti po broju sasije, jer ih ima i sa i bez DMF-a.kB27 wrote:Zna li neko da li se može provjeriti (bez skidanja) da li neki automobil ima plivajući zamajac? Imam Ford Fiesta 1.4 TDCi 2006. godište. Bio kod jednog jako dobrog stručnjaka za Ford i nešto spomenem oko plivajućeg on mi hladno reče 'ma kakvi, nema ti ovaj auto plivajući'.. kako može biti siguran, obzirom da sam na netu naletio da svašta pričaju ljudi - da može imati a i ne mora.
Imas li ESP?
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#5643 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa set kvacila se sa zamajcem mijenja u kompletu u pravilu.ibizza wrote:Raja, hvala vam na pomociMa ide zamjena cijelog seta...opet mnogo bolje nego zamajac
-
ibizza
- Posts: 4986
- Joined: 05/06/2008 00:46
#5644 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koja je cijena tog kompletnog seta? :OOptimist wrote:Pa set kvacila se sa zamajcem mijenja u kompletu u pravilu.ibizza wrote:Raja, hvala vam na pomociMa ide zamjena cijelog seta...opet mnogo bolje nego zamajac
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#5645 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Neka me tramvaj, iz ovih stopa pregazi, ako taj 1.4 tdci/hdi iz 2006 godine ima plivajuci?![emoji1] [emoji1] [emoji1]direstraits0078 wrote:Imas DMF vjerovatno. Koji strucnjak za Ford je u pitanju? Inace, to ti mogu u ovlastenom provjeriti po broju sasije, jer ih ima i sa i bez DMF-a.kB27 wrote:Zna li neko da li se može provjeriti (bez skidanja) da li neki automobil ima plivajući zamajac? Imam Ford Fiesta 1.4 TDCi 2006. godište. Bio kod jednog jako dobrog stručnjaka za Ford i nešto spomenem oko plivajućeg on mi hladno reče 'ma kakvi, nema ti ovaj auto plivajući'.. kako može biti siguran, obzirom da sam na netu naletio da svašta pričaju ljudi - da može imati a i ne mora.
Imas li ESP?
poslano sa Sonija Ze
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#5646 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Ding dingkonektovan wrote:Neka me tramvaj, iz ovih stopa pregazi, ako taj 1.4 tdci/hdi iz 2006 godine ima plivajuci?![emoji1] [emoji1] [emoji1]direstraits0078 wrote:Imas DMF vjerovatno. Koji strucnjak za Ford je u pitanju? Inace, to ti mogu u ovlastenom provjeriti po broju sasije, jer ih ima i sa i bez DMF-a.kB27 wrote:Zna li neko da li se može provjeriti (bez skidanja) da li neki automobil ima plivajući zamajac? Imam Ford Fiesta 1.4 TDCi 2006. godište. Bio kod jednog jako dobrog stručnjaka za Ford i nešto spomenem oko plivajućeg on mi hladno reče 'ma kakvi, nema ti ovaj auto plivajući'.. kako može biti siguran, obzirom da sam na netu naletio da svašta pričaju ljudi - da može imati a i ne mora.
Imas li ESP?
poslano sa Sonija Ze
- shiny
- Posts: 535
- Joined: 26/07/2012 15:22
- Location: Sarajevo
#5647 Re: Pitamo Mehanicare ?
Maloprije me zadesi ovo fakin nevrijeme, proletim kroz lokvu (ne jednu, vozila sam kroz potok, nisam imala izbora)... stala kad sam mogla, sačekala da se malo smiri. Krenem opet, lijevi zadnji točak cviiiiiiiliiii, ali baš onako strašno... Šta se moglo shandriti?
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#5648 Re: Pitamo Mehanicare ?
900 KM plivajuciibizza wrote:Koja je cijena tog kompletnog seta? :OOptimist wrote:Pa set kvacila se sa zamajcem mijenja u kompletu u pravilu.ibizza wrote:Raja, hvala vam na pomociMa ide zamjena cijelog seta...opet mnogo bolje nego zamajac
450 KM ako stavis fiksni.
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#5649 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisi otisla na kafu sa mnom pa te auto napominjeshiny wrote:Maloprije me zadesi ovo fakin nevrijeme, proletim kroz lokvu (ne jednu, vozila sam kroz potok, nisam imala izbora)... stala kad sam mogla, sačekala da se malo smiri. Krenem opet, lijevi zadnji točak cviiiiiiiliiii, ali baš onako strašno... Šta se moglo shandriti?
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#5650 Re: Pitamo Mehanicare ?
Javi nam sutra hoće li cviliti kad se osuši pa ćemo onda kontat šta jeshiny wrote:Maloprije me zadesi ovo fakin nevrijeme, proletim kroz lokvu (ne jednu, vozila sam kroz potok, nisam imala izbora)... stala kad sam mogla, sačekala da se malo smiri. Krenem opet, lijevi zadnji točak cviiiiiiiliiii, ali baš onako strašno... Šta se moglo shandriti?
