Dešavanja u Srbiji

Post Reply
User avatar
Toto
Posts: 8193
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#5626 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Toto »

Bosnohercegovac wrote:
Амерички маринци у Гучи
Војни оркестар „Дипломате” одсвираће „Свилен конац” али и мелодије Џејмса Брауна, Стивија Вондера, Реја Чарлса и „Иглса”

Image
Са јучерашње свирке у амбасади САД у Београду Фото амбасада САД

Податак да ће се и чувена српска мелодија „Свилен конац” чути на фестивалу у Гучи сам по себи није нимало необичан, али чињеница да ће је вечерас на празник трубе извести „Дипломате”, један од два америчка морнаричка дувачка оркестра, свакако јесте! Секстет из САД ће наступити на концерту иностраних лимених дувачких састава, који почиње у десет и тридесет. Како је за „Политику” рекао фронтмен бенда Адам Дјук Стјубл, који у морнарици има необични чин музичара прве класе, на репертоару „Дипломата” углавном се налазе обраде класика америчког жанра познатог под именом ритам и блуз. Публика у Гучи уживаће у нотама Џејмса Брауна, Стивија Вондера, Реја Чарлса, групе „Иглс”, али и у једној румунској традиционалној композицији.

Т. Бојковић
http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/ ... hi.sr.html
Biće interesantno vidjeti Srbe kako igraju po američkim notama. :-D :-D :-D
Cuvena srpska melodija "Svilen konac" nije nikako srpska, vec turska. Cak je i autor melodije ove pjesme, cuveni violinista i kompozitor Carevac, napisao da je melodiju vojnog marasa, turskih vojnika nizama, preradio za violinu.
"Svilen konac" je jednako srpska pjesma kao sto su rijeci: terazije, karaburma, topcider, havala, cukarica, palilula rijeci iz srpskog jezika. To sto dijelovi Beograda -jos uvijek- nose turske nazive ne znaci da je Turska mjenjala svoj jezik da Srbija ne bi "igrala" po turskom marsu.
Vrlo slicnu sudbinu ima i pjesma koja je u BiH poznata kao "Pogledaj me Anadolko".
Zanimljivo je pogledati film bugarske autorke Adele Paeeve. Tipicna balkanska prica, sa srpskom osebujnoscu. Autorka je istrazivala korijene nastanka ove pjesme, obisla sedam drzava i jedino su je htjeli mlatiti u Srbiji. Srbima nije "smetalo" da je degenece ni to sto je rijec o dami u godinama.

Pjesma "Pogledajme anadolko" nije ni srpska, ni turska, ni bosanska vec je izvorno skotska, jer je nastala po motivima marsa Skotske vojske, koja je za vrijeme tursko-ruskih ratova (1853-1856) poslana kao pomoc Turskoj. (detaljnije na: http://www.zimba.nl/sevdah/osevdahu.php#6 )

I ovu Gucu bi trebalo pretabiriti? Cim tamo pobjedjuje neki Bakija Bakic: nesto tu nije u redu? :D


User avatar
Toto
Posts: 8193
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#5627 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Toto »

vidra99 wrote:
Regionalizacija i jeste da bi minimalizovala ako ne i ukinula trenutna ekonomska diskriminacija (Beograd, pa 3 prazna mijesta, pa svi ostali). Daleko od toga da će regionalizacija riješiti sve probleme, ali će obezbijediti uslove za riješavanje monogih. Pri tom je jasno definisano šta čini region. Ono što ga ne čini je nacionalna kompaktnost. RS i FBIH su očigledni primjeri političke podijele, tako da se danas pojavljuju situacije da isplivavaju apsurdi oko nadležnosti pa čak i inicijative da se izvrši restruktursianje. Opet podvlačim, da EU uslovljava to Srbiji, tako da sam siguran da neće prihvatiti neka politička polu-riješenja koja bi bila izvor trzavica u budućnosti. A i poučeni su iskustvima iz regiona :-)

A što se radikala tiče, ti mogu samo Boga da mole da ne budu izbori jer će i ono mandata što sad imaju predati SNS-u. Prebaciti cenzus - da, bacati nekog - malo morgen. Nedavno smo radili istraživanje na uzorku iz svih opština Srbije, znači pukli su skroz.

E da, fun trivia: Rasim Ljajić je trenutno popularniji od Borisa Tadića u svim okruzima osim Mačvanskog i Raškog :-D
Toma Nikolic je osuneceni (obrezani) radikal. EU ga je dezinficirala i deratizirala. Sto ne znaci da Toma nece da baca macice. Toma Nikolic je sljedeci predsjednik Srbije. Zavijat ce kucici i macici po Srbiji kad on zasjedne na Divan.

Ekonomije jeste dominantan kriterije organizacije lokalne samouprave. Ali je -isto tako- lokalna samouprava nivo gdje se najdirektnije rjesvaju pitanja nacionalnih manjina. Manjinska prava su jedan od vitalnih kriterija na kojem inistira EU. EU standard i jeste da se manjinska prava rjesavaju na lokalnom nivou. Srbija na drzavnom nivio- vec sad- ima solidna rjesenja po pitanju nacionalnih manjina, ali to ni izdaleka nije tako rjeseno na lokalnom nivou, a taj nivo je kantar po kojem vaga EU.

Rasim Ljajic je najbolji primjer koji pokazuje kakav je odnos Bosnjaka spram Srbije. Rasim nije nikad uradio Velji Iljicu sta je Velja uradio njemu. Bosnjaci su lojalni Srbiji vise nego sto je Srbija lojalna prema njima. Srbija svoj odnos prema Bosnjacima moze da demonstrira najbolje u Sandzaku. Nikako u Beogradu.
User avatar
vee-jay
Posts: 9893
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#5628 Re: Desavanja u Srbiji

Post by vee-jay »

Mislim, ozbiljno. Pa nije Nikolic valjda tako jak?!?!! :shock: :shock: :shock:
Ne pratim nesto politiku u Srb ali ne mogu da vjerujem da jedan cetnik moze doci na vlast.

Pa ne moze niko biti toliko naivan i vjerovati da je ta osoba promjenila cud.

A sta kad se vrati Seselj? Pa zar i on ima neke sanse?!?!
User avatar
vee-jay
Posts: 9893
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#5629 Re: Desavanja u Srbiji

Post by vee-jay »

vidra99 wrote:
Zavijat ce kucici i macici po Srbiji kad on zasjedne na Divan.
Neće. Promijeni kašike, ove su ti zahrđale...modelu iz 90-tih je prošo rok.
A sta ce drugo raditi? Ekonomiju, politiku? Pa on ne zna nista drugo, partija koja zivi od ideologije i kojoj je program ideologija. Veci (i nekih 10000000 godina bolji) program ima ova nova evropska piratska stranka...
User avatar
Toto
Posts: 8193
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#5630 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Toto »

vidra99 wrote:
Rasim Ljajic je najbolji primjer koji pokazuje kakav je odnos Bosnjaka spram Srbije. Rasim nije nikad uradio Velji Iljicu sta je Velja uradio njemu. Bosnjaci su lojalni Srbiji vise nego sto je Srbija lojalna prema njima. Srbija svoj odnos prema Bosnjacima moze da demonstrira najbolje u Sandzaku. Nikako u Beogradu.
A kakva to molim te represija vlada u Raškoj? Osim razvađanja međusobno zakrvljenih bošnjačkih frakcija (što političkih, što vjerskih) i hapšenja napadača jednih na druge i obratno kad se raspištolje. A raspištolje se svako malo. Na koji to način Srbija nije lojalna njima? Kad bi prestali da se krve i kad Vuk Jeremić ne bi morao da ih sili da se slikaju zajedno sigurno be i stanje dole bilo mnogo bolje. Uostalom, da te podsjetim, Raški okrug ima 2 ministra u vladi (Ljajić-SDP i Ugljanin-SDA)...Borski ili Šumadijski nijednog.A Ljajić ima lošiji rejting u Tutinu nego u Subotici, Beogradu ili Nišu...

I još nešto, Velja Ilić =/= Srbija, to bi trebalo da je jasno svima (sem možda daltonu, al hebaji ga on je malo specijalan :-) )
Velja Ilić je osvjedočeni primitivac, ne samo u nacionalnim odnosima već uopšte.
Nisam nigdje rekao da u Sandzaku vlada represija, ali je evidentno da je Sanzdak najnerazvijeniji kraj Srbije. Cak je u gorem stanju i od Kosova. I u bivsoj drzavi taj dio Srbije je bio skroz zapusten. Cijela Juga je izdrazvala srpsko Kosovo.
Vojvodina je bogata i mocna i Beograd mora da joj podilazi. Sadasnji status Sandzaka u Srbiji nije slucajan.
Sukob sandzaklija je najobicnija carsijska tarapana i nema nikakve veze sa polozajem bosnjacke manjine u Srbiji, niti sa organizacijom lokalne samouprave. Od marisane u Sandzaku Srbiju nece zaboljeti glava, kao sto ce je boljet marisana u Presevskoj dolini. Srbija namjerno izjednacava Sandzak i Presevsku dolinu. Vise Srbija ima stete od krvoprolica medju beogradskim mafijama i onog popovskog lopatanja po manastirima od megdana dvojece hodza u Sandzaku.

Isto se tako degenjece pristalice drugih stranaka po Srbiji. U Srbiji se parlamentarci tuku i u samom parlementu a bilo je marisane i po Kikindi i ostalim srpskim demokratijama.
Vise se Srbi marisu po svojim parlamentima nego se marisu bosanski Srbi, Hrvati i Bosnjaci po BiH parlamentima i mjesnim zajednicama, a vise je zle krvi palo medju njima nego medju samim srbima.

A to sto se Vuk Jeremic ukljucio u najobicniju kafansku tucu: to je jos jedan od idijotluka srbijanske politike. Jeremic i nije nista drugo nego kafanski izbacivac od Kovacevica i Amerike do hodza po Sandzaka.Ta tuca je stvar ministra policije, jer su se pobili gradjani Srbije. Nigdje na svijetu nije zabiljezeno da ministar vanjskih poslova upada u medjusobnu tucu drzavljana iste drzave. Ovaj primjer ne govori samo o primitivzinu sanzadklija, koliko o primitivizmu vanjske politike koju vodi Srbija, tj. Tadic. Ako im je ministar ovaki nije ni cudo sto se narod medjusobno bije. A i ne bio vaki kad mu je pola krvi sandzacke i osmanlijske :D. Vise ugleda u Srbiji ima Rasim Ljajic ko musmiman, vec Vuk Jeremic ko poturica. To je ono sto sam ja prije govorio: da niko ne zna od tuce sopstvenih gradjana napravit medjunarodni problem ko Srbija. Zbog takvih idijotluka Srbija je i izgubila Kosmet; placa milione dolara odstete americi zbog hajvanskih konzula i ministara vanjeke politike; srbi na Kosmetu zive u getu; u Hrvatskoj nisu ni gradjani.
Jedino drzava na Svijetu gdje Srbi imaju najveca prava koja je ova civilizacija stvorila je BiH. Da je Srbija cestito priznala tu cinjenicu danas bi Srba bili i u Kninu, Mostaru, Drvaru. Kosmet bi bio vjerska prestolnica Srbije, a Beograd prestolnica balkanskog regiona.
Da se Dacic sukno u Sandzak ja bih bio miran. Ali je zabrinjavajuce kad se predsjednik jedne drzave sukne - ne najavljen- u susjednu drzavu, a ministar vanjskih poslova iste te dezave sukne u svoju sopstvenu osptinu, da razdvaja lokalne kabadahije. Nece to na dobro. Izgleda da je srpki virus opet mutirao.
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#5631 Re: Desavanja u Srbiji

Post by zavrzlama »

najveci problem srbiji je sto je do zadnjih 100-tinjak godina u srbiji najveci biznis bio politika i otimacina od drugih...sjetim se u doba SFRJ,mjesta u kojim su zivjeli nesrbi sa nekih 85% i vise a na rukovodecim mjestima 90% srbi...sjetim se grdnih para za obnovu Kopaonika poslije zemljotresa,sjetim se skoro 50% od turizma sa Jadrana je islo u Beograd,sjetim se 70% kadrova u vojsci(JNA) su bili srbi...Tito umire i otklanja se posljednja prepreka i zelja srbije a to je da naprave veliku srbiju...kako se sve zavrsi znamo i sami.. od silne granice Karlobag- Virovitica ostao dio BIH kao mali ausvic da se velikosrbi podsjecaju na ratne dane slave i odrzavaju ideju u zivotu....posto danas nema otimanja od drugih,fotelja, funkcija, i zivota na guzove,sad je djavo dosao po svoje i da bi mala armija politicara u srbiji mogla da zadrzi privilegije danas moraju da kad nemaju s kim da ratuju da se izmedju sebe kolju,doduse ima jos presevska dolina i sandzak i to je to...srbija je tek na pola puta svoje propasti,samo je pitanje koliko ce ostali osjetiti to njeno propadanje...srbija i da hoce se ne moze odvojiti od mitologije i ideje o velikoj srbiji jer strateski,moralni i vojni poraz , srbi kao narod uz fanaticni trojac(SANU,SPC,DB) nemogu da podnesu...

zvijer umire sporo i bolno...
User avatar
Toto
Posts: 8193
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#5632 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Toto »

vee-jay wrote:Mislim, ozbiljno. Pa nije Nikolic valjda tako jak?!?!! :shock: :shock: :shock:
Ne pratim nesto politiku u Srb ali ne mogu da vjerujem da jedan cetnik moze doci na vlast.

Pa ne moze niko biti toliko naivan i vjerovati da je ta osoba promjenila cud.

A sta kad se vrati Seselj? Pa zar i on ima neke sanse?!?!
Nikolic je izuzetno jak. Ne treba zaboraviti da je Tadic, u zadnjim izborima, pobijedio Tomu sa par postotaka razlike i to uz pomoc EU i Rusije.
Sljecedi izbori- gdje god se Nikolic pojavi- su njegovi. Nikolic je buduci Predjednik Srbija a Aco Vucic premijer.

Seselj je ostao i dalje ono sto je bio - dvorska luda. Samo sto je ostao bez kralja i cirkuske svite. Od stranke je napravio kupleraj. Dok mu je Nikolic vodio knjigovodstvo i imao se cemu nadati. Ovako: moze najdalje dogurat do dirigenta onog svoga hora narikaca za politicke svadbe i sprovode.
User avatar
pici
Posts: 46394
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5633 Re: Desavanja u Srbiji

Post by pici »

KIA wrote:Lana Show , neshto slicnije i odvratnije nisam nikada videla na TV :(


Dobar sam ja sa Lanom...... :dance: .....haj kad se nameraČiš dojĆi u SaraJvo da Utroje....................izadjemo nedje na piĆenjce :dance: :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 46394
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5634 Re: Desavanja u Srbiji

Post by pici »

Image


Vid .BA ša TaTa voda........ :mrgreen:
User avatar
KIA
Posts: 547
Joined: 03/10/2008 19:46
Location: Beograd

#5635 Re: Desavanja u Srbiji

Post by KIA »

zavrzlama wrote:najveci problem srbiji je sto je do zadnjih 100-tinjak godina u srbiji najveci biznis bio politika i otimacina od drugih...sjetim se u doba SFRJ,mjesta u kojim su zivjeli nesrbi sa nekih 85% i vise a na rukovodecim mjestima 90% srbi...sjetim se grdnih para za obnovu Kopaonika poslije zemljotresa,sjetim se skoro 50% od turizma sa Jadrana je islo u Beograd,sjetim se 70% kadrova u vojsci(JNA) su bili srbi...Tito umire i otklanja se posljednja prepreka i zelja srbije a to je da naprave veliku srbiju...kako se sve zavrsi znamo i sami.. od silne granice Karlobag- Virovitica ostao dio BIH kao mali ausvic da se velikosrbi podsjecaju na ratne dane slave i odrzavaju ideju u zivotu....posto danas nema otimanja od drugih,fotelja, funkcija, i zivota na guzove,sad je djavo dosao po svoje i da bi mala armija politicara u srbiji mogla da zadrzi privilegije danas moraju da kad nemaju s kim da ratuju da se izmedju sebe kolju,doduse ima jos presevska dolina i sandzak i to je to...srbija je tek na pola puta svoje propasti,samo je pitanje koliko ce ostali osjetiti to njeno propadanje...srbija i da hoce se ne moze odvojiti od mitologije i ideje o velikoj srbiji jer strateski,moralni i vojni poraz , srbi kao narod uz fanaticni trojac(SANU,SPC,DB) nemogu da podnesu...

zvijer umire sporo i bolno...
Uglavnom ,

nikako da se setis ko je najvishe sisao fondove za nerazvijene ...
User avatar
KIA
Posts: 547
Joined: 03/10/2008 19:46
Location: Beograd

#5636 Re: Desavanja u Srbiji

Post by KIA »

pici wrote:Image


Vid .BA ša TaTa voda........ :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4145
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#5637 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

vidra99 wrote:
Bosnohercegovac wrote:
Амерички маринци у Гучи
Војни оркестар „Дипломате” одсвираће „Свилен конац” али и мелодије Џејмса Брауна, Стивија Вондера, Реја Чарлса и „Иглса”

Image
Са јучерашње свирке у амбасади САД у Београду Фото амбасада САД

Податак да ће се и чувена српска мелодија „Свилен конац” чути на фестивалу у Гучи сам по себи није нимало необичан, али чињеница да ће је вечерас на празник трубе извести „Дипломате”, један од два америчка морнаричка дувачка оркестра, свакако јесте! Секстет из САД ће наступити на концерту иностраних лимених дувачких састава, који почиње у десет и тридесет. Како је за „Политику” рекао фронтмен бенда Адам Дјук Стјубл, који у морнарици има необични чин музичара прве класе, на репертоару „Дипломата” углавном се налазе обраде класика америчког жанра познатог под именом ритам и блуз. Публика у Гучи уживаће у нотама Џејмса Брауна, Стивија Вондера, Реја Чарлса, групе „Иглс”, али и у једној румунској традиционалној композицији.

– Имали смо само две недеље да се спремимо, тако да смо стигли да увежбамо само неколико српских композиција. Али, сигуран сам да ћемо на лицу места чути нешто што ћемо касније уврстити у репертоар. Мени није непозната српска музика, јер сам се још пре девет година „заљубио” у један албум Бобана Марковића, али моје колеге нису толико упућене – каже Адам Стјубл.

Према његовим речима, „Дипломате” су се окупиле пре годину дана у Напуљу, и за тако кратко време наступали су у Румунији, Бугарској, Украјини, Сенегалу, Гани, Португалу, Шпанији, Ирској и Норвешкој! Део су већег оркестра америчких Морнаричких снага Европе и Афричких удружених снага, који броји 75 чланова. У његовом саставу су, поред америчких, и италијански, грчки и британски војници. Колико Стјубл зна, у морнарици САД постоји још само један лимени дувачки оркестар, а стациониран је у Њу Орлеансу.

– Наша једина дужност у морнарици јесте да свирамо, тако да нам музика није само хоби. Иначе, у Србији су нас сјајно примили за ова два дана колико смо ту, тако да мислим да ни у Гучи неће бити никаквих непријатности – истиче Стјубл.

А како се шесторка из САД уопште нашла у Србији објаснила нам је Сузан Деља, аташе за културу америчке амбасаде у Београду:

– Прошле године, садашња заменица амбасадора Џенифер Браш била је у Гучи, и одушевила се српском музиком и фестивалом. Тада је рекла да би требало довести и неки амерички дувачки оркестар, како би добио прилику да одсвира понешто из сопственог репертоара, да слуша и учи. Тако је и било, а организатори фестивала оберучке су прихватили учешће „Дипломата” на вашој светковини музике. Наравно, наш бенд не може да се такмичи са српским саставима, али сјајно је што ће бити део такве атмосфере. Заиста имате феноменалну традицију, толико различиту и посебну – рекла је госпођа Деља за „Политику”.

Т. Бојковић
http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/ ... hi.sr.html
Biće interesantno vidjeti Srbe kako igraju po američkim notama. :-D :-D :-D
GUČA, 09.08.2009.
Skandal u Guči: Napadnut i izviždan američki orkestar

U noći između petka i subote Guča je tek u svanuće utihnula na svega nekoliko sati. Saboraši su se razbudili oko 10, iako su prangije zagrmele već u sedam ujutru, a trubači su tada uveliko svirali budilicu, označavajući početak novog saborskog dana! Od preksinoć je Guča puna!
Kolone vozila su još od ranih prepodnevnih sati silazile sa Jelice ka malenoj dragačevskoj varošici. Na koncertu trubačkog orkestra Dejana Petrovića, koji je počeo u 21 sat na stadionu, okupilo se oko 25.000 posetilaca. Posle Petrovića, nastupili su Sanja Ilić i „Balkanika bras orkestar", potom Boban Marković, a koncert je završen nastupom inostranih orkestara koji su stigli u Guču.

Nastup orkestra američke mornarice na stadionu grupa od petnaestak pijanih momaka propratila je zvižducima, pokazivanjem srednjeg prsta, a pevač je čak pogođen u grudi plastičnom flašom koja je na binu doletela iz publike, pored još nekoliko praznih limenki. Ipak, kada su marinci zasvirali „Svilen konac", zvižduci su utihnuli, dok je nekolicina, ipak, ostala dosledna da Amerikancima ne zaboravi blisku prošlost. Slično su prošli i velenjski trubači, dok su protesti prestali kada su na binu izašli Francuzi iz Liona.

Sa orkestrom je u Guču stigla i Dženifer Braš, otpravnik poslova američke ambasade, koja je doslovno shvatila da će se u Guči 2010. voditi trubački rat, pa je organizovala njihov dolazak kako bi se bolje pripremili za nastup.
Image
Sve je više mladih posetilaca iz inostranstva, dok je sve manje gostiju pod šatrama koji jedu kupus i pečenje. Najbrojniji su Francuzi, a ima Belgijanaca, Nemaca, Slovenaca... Glavna žurka je noću, kod spomenika trubaču, po terasama kafića i improvizovanim diskotekama, kao i na gučanskim ulicama.

Za danas u tri sata zakazan je početak finalnog takmičenja na stadionu, čiji će pobednik sledeće godine, na 50. saboru, predstavljati Srbiju. Dejan Petrović, koji je sa svojim orkestrom u Guči već osvojio sve moguće nagrade, kaže za Press da iduće godine neće učestvovati u takmičarskom delu, koji žele da prepuste nekom drugom da se afirmiše. Sličnog je mišljenja i Boban Marković, koga su Englezi već proglasili za najboljeg trubača na svetu, dok Sanja Ilić kaže za Press da se odlično pripremio za koncert i da će tek njegov trubački orkestar da svira po Guči. Sva tri virtuoza jednodušni su u oceni da Guča mora da živi, prilagođavajući se novom vremenu, i u bliskoj budućnosti je vide kao veliki svetski festival ove vrste muzike, na koji dolazi sve više gostiju a organizatori su procenili da će ih biti nekoliko stotina hiljada.
Ko tebe bombom, ti njega plasticnom flasom. :D
Pa tako nesto i nama sugerisu istocne komsije. :roll:
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4145
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#5638 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

....
Last edited by Ima Bosne_Bice Bosne on 09/08/2009 12:37, edited 1 time in total.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5639 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

jesi vidio sto ti ti je junacki otpor stranoj okupaciji i agresiji , smogli su snage i petlje (nakon sto su se napili) da zvizde cjelom jedno trubackom orkestru...ovo ce sigurno uci u knjige u kojima ce se pisati o otporu imperijalizmu
:mrgreen:

nego kolega koji posjecuje ovaj forum je dobio pisma iz naseg karadzicevog entiteta

Pretnje iz Šumske via Beograd
Cakili protiv e-novina
Piše: Petar Luković


Usred crne, mrkle noći između petka i subote, točno u 2:03 AM (After Midnight), kada u inbox e-novina obično stižu predlozi za produženje penisa, finansijsku pomoć centralnoafričkim diktatorima i kupovinu diploma preko tajvanskih posrednika - redakciji se obratila izvesna Cakili s nekoliko obezoružavajućih predloga: da se izvinimo preko ćirilične „Politike“, da ispravimo tekst, uklonimo fotografije... Ili?

Samo 24 časa nakon objavljivanja teksta Nevladini nacisti, telefonom se, u dva navrata, redakciji javila osoba pretežno muškog roda tvrdeći da se zove "Darko Trifunović" i da je vrlo ogorčen zbog pomenutog teksta, naročito zbog korišćenja termina "Šumska" i "nacisti". Pomenuti glas je u oba navrata zahtevao da se tekst odmah ukloni sa web-portala ili će u akciju stupiti neko od njegovih "mnogobrojnih advokata". Pomenuti glas je tražio da mu se odgovori "ko je naručio ovaj tekst", ne dozvolivši teorijsku mogućnost da se tekstovi ne objavljuju sem ako prethodno nisu naručeni – što je, valjda, medijska praksa u Republici Šumskoj, ali, na žalost po muškobanjasti glas, visoki medijski standardi Šumske ne važe za e-novine koje se, gle, usuđuju da objavljuju i nenaručene tekstove.

Usred crne, mrkle noći između petka i subote, točno u 2:03 AM (After Midnight), kada u inbox e-novina obično stižu predlozi za produženje penisa, finansijsku pomoć centralnoafričkim diktatorima i kupovinu diploma preko tajvanskih posrednika - redakciji se obratila izvesna Cakili. Predstavljajući se kao advokatica tri gospodina koja čuvaju Bosnu i Hercegovinu od muslimanske zavere, sa email adrese koja neodovoljivo podseća na hot-line (jer počinje sa caki_li@) stiglo nam je vruće ljubavno pisamce pod zastrašujućim naslovom "Advokatska opomena pred tužbu", koje prenosimo u celosti šumske celine.

Poštovani,

Gospoda Darko Trifunović, Dževad Galijašević i Domagoj Margetić su me ovlastili da ih zastupam u eventualnom sporu protiv Vas zbog počinjenog krivičnog dela klevete, nanošenja moralne i materijalne štete povodom objavljivanja Vašeg članka u E- novinama, dana 06.08.2009. godine, pod naslovom "Nevladini nacisti", u kom su objavljene njihove fotografije i njihova imena i prezimena.

U navedenom članku iznešeno je niz kleveta, laži, i uvreda, a ceo tekst poziva na mržnju, što je sankcionisano članovima 38, 79 i 80. Zakona o javnom informisanju Republike Srbije. Pored navedenog članova Zakona, objavljivanjem navedenog teksta stekli su se i osnovi za krivičnu odgovornost autora teksta, odgovornog urednika i vlasnika web portala opisani u Članu 171.st.2 KZ. Dakle, gore pomenutim mojim vlastodavcima naneta je kroz krivično delo koje ste počinili takodje i ogromna moralna i materijalna šteta, koja zahteva intervenciju sudskih organa, kako u krivično - pravnom smislu - radi utvrđivanja krivične odgovornosti, tako i u građansko - obligacionom smislu - radi naknade štete.

Zbog toga Vam se obraćam, a pre pokretanja navedenih sudskih postupaka da u prvom narednom izdanju, odnosno odmah, objavite ispravku navedenog članka, i uklonite fotografije i imena i prezimena mojih vlastodavaca, i objavite javno izvinjenje u dnevnom listu Politika.

Molim Vas da me o Vašem stavu izvestite odmah po prijemu ove Advokatske opomene, a ukoliko to ne učinite, biću prinuđena da prava lica koje zastupam ostvarim sudskim putem. Takodje, najljubaznije Vas molim da mi Vas odgovor dostavite do ponedeljka 10.08.2009 do 16h.

S poštovanjem, Advokat Sandra Petrović, Ul. Vatroslava Jagića br. 2, 11000 Beograd

***


Diskusije širom sveta: Ko će biti novi kolumnista e-novina?
Photo: Stock

Predlog je Cakili formulisala ultimativno, u stilu sado-mazo igara: ili da objavimo ispravku jednog teksta ili da odgovaramo pred nadležnim sudom. Na svu sreću, nećemo morati da produžavamo penis, Cakili je humana, ali zato od nas traži da objavimo izvinjenje pomenutoj gospodi u dnevnom listu Politika. Zašto baš u Politici a ne, recimo, u Večernjim novostima? Znači li to da su Večernje novosti manje ugledne od Politike? Ili je u pitanju opsednutost veličinom: jer Politika, vaistinu, ima veći format od Novosti? Dilema stiže dilemu: koji prostor da zakupimo za izvinjenje? Da li je jedna stranica dovoljna? Možda dve strane u Politici, ispred kulture a iza sporta? Ili da zakupimo malu čitulju i umesto spiska ožalošćenih stavimo redakcijski impressum? Šta kažete na ideju da se izvinimo u ličnim oglasima?

Svejedno, čak i da se skrušeno povijemo pred Cakilinim beskrupuloznim zahtevima – nije nam jasno kako to izvinjenje treba da izgleda. Da li je "Izvinjavamo se" dovoljno? Možda: "Duboko i iskreno se izvinjavamo"? Recimo: "Nećemo nikad više", "Oprosti nam, pape" ili "Živjela Šumska" ili "Sprem’te se, sprem’te za Cakili"? Sasvim je moguće da misteriozna Cakili misli na poruke intimne prirode: "Galijaševiću, care!", "Domagoje, lijepo ime!" ili "Darko, maršale!", ali kako je u svom hotline mailu ostala nedorečena, ne preostaje ništa drugo sem da slepo lutamo u mraku i tražimo odgovarajuće poruke tipa "Sorry Is The Hardest Word" ili "God Save The Queen And Her Fascist Regime" ili "Strangers In The Night" ili "Papa Don’t Preach".

Tradicionalno neugodna Cakili, ispostavlja se, neće biti zadovoljna samo izvinjenjem u voljenoj Politici; ona, naime, zahteva "da u prvom narednom izdanju, odnosno odmah, objavite ispravku navedenog članka, i uklonite fotografije i imena i prezimena mojih vlastodavaca". Budući da je Cakili propustila da se obavesti da su e-novine web-portal i da ne poseduju "prvo naredno izdanje", vrlo nam je žao što nismo u tehničkoj mogućnosti da ispunimo njenu želju i štampamo e-novine na papiru ("u prvom narednom izdanju") na njenom omiljenom velikom formatu.

Nevolje sa Cakili ne prestaju: usred rečenice gde pominje fantomsko "prvo naredno izdanje" uz odrednicu "odmah" (dakle u 2.03 noću), ona traži "ispravku navedenog članka" i potom poručuje: "uklonite fotografije i imena i prezimena mojih vlastodavaca".

Koliko se god kolektivno i individualno trudili da prozremo šta Cakili hoće – to nam nije uspelo. Nekako smo provalili da od nas traži da se izvinimo u navodno najstarijem listu na Balkanu; shvatili smo da treba da uklonimo fotografije njenih "vlastodavaca", ali, jebiga, nikako nam nije jasno kakvu to "ispravku navedenog članka" traži, šta da ispravljamo, gde da ispravljamo?


Zalutali u rubriku: Povremeni čitaoci našeg portala
Photo: Stock

Da ipak pokušamo da zadovoljimo Cakili. Recimo: ovim putem redakcija e-novina potvrđuje sledeće neporecive istine o njenim vlastodavcima.

1. Dževad Galijašević je lijep čovjek, mudro zbori, svaka mu ka Njegoševa. Rečenice i misli g. Galiješevića imaju smirujuće dejstvo ne samo za region, već za čitavo čovečanstvo. Konačno, nenadokandiva je šteta što g. Galijašević nije kolumnista e-novina. S verom u Boga, nadamo se da će se i to promeniti.

2. Domagoj Margetić je lijep čovjek, šarmantan, osebujno markantan, svaka mu ka u Njegoša. Rečenice i misli g. Margetića, a posebice njegove visprene analize, imaju smirujuće dejstvo ne samo za region, već za čitavo čovečanstvo. Konačno, nenadoknadiva je šteta što g. Margetić ne piše redovito za e-novine: čitaoci su tako lišeni mogućnosti da pročitaju epohalne zaključke o našoj slavnoj zajedničkoj prošlosti i svetloj budućnosti. S verom u Boga, nadamo se da će se i to promeniti, a g. Margetić zauzeti časno mesto među e-kolumnistima, odmah pored Viktora Ivančića, Borisa Dežulovića ili makar pored Petra Lukovića.

3. Darko Trifunović je izuzetno lijep, zgodan, elokventan, obrazovan, osebujno markantan, svaka mu je kao u Njegoša. Njegove spontane misli, dugačke, kratke, prostoproširene ili samo proširene rečenice a posebice njegove lucidno-visprene analize, imaju smirujuće dejstvo ne samo u regionu, već lekovito djeluju na čitavo čovečanstvo. Neprocenjiva je šteta što se g. Trifunović u e-novinama ne oglašava kao svakodnevni kolumnista i tako čitaoce ovog web-portala ostavlja u dilemama i zabludama; njegove reči bi razbile tamu neznanja i upalile svetlo. Što bi narodnim jezikom rekli The Barlights: "If It Wasn’t For The Light The Dark Would Have Killed Us". S verom u Boga, nadamo se da će se i to promeniti, pa će g. Trifunović zauzeti svoje časno mesto među e-kolumnistima, odmah pored Viktora Ivačića, Petra Lukovića ili makar ispred Borisa Dežulovića.


PS. Nadamo se da je Cakili zadovoljna. A kad je Cakili zadovoljna, zadovoljna je Srbija. Bože, pravde!
drago mi je samo da je u doticnom pismu zadovoljena konstitutivnost naroda u skladu s bih ustavom (posto pisu darko t., domagoj m. i dzevad g. :D ) sve briljantan um do uma, sva trojica kad se sastave nabiju kvocijent inteligencije od 23
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4145
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#5640 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

dallton wrote:jesi vidio sto ti ti je junacki otpor stranoj okupaciji i agresiji , smogli su snage i petlje (nakon sto su se napili) da zvizde cjelom jedno trubackom orkestru...ovo ce sigurno uci u knjige u kojima ce se pisati o otporu imperijalizmu
:mrgreen:

nego kolega koji posjecuje ovaj forum je dobio pisma iz naseg karadzicevog entiteta

Pretnje iz Šumske via Beograd
Cakili protiv e-novina
Piše: Petar Luković


Usred crne, mrkle noći između petka i subote, točno u 2:03 AM (After Midnight), kada u inbox e-novina obično stižu predlozi za produženje penisa, finansijsku pomoć centralnoafričkim diktatorima i kupovinu diploma preko tajvanskih posrednika - redakciji se obratila izvesna Cakili s nekoliko obezoružavajućih predloga: da se izvinimo preko ćirilične „Politike“, da ispravimo tekst, uklonimo fotografije... Ili?

Samo 24 časa nakon objavljivanja teksta Nevladini nacisti, telefonom se, u dva navrata, redakciji javila osoba pretežno muškog roda tvrdeći da se zove "Darko Trifunović" i da je vrlo ogorčen zbog pomenutog teksta, naročito zbog korišćenja termina "Šumska" i "nacisti". Pomenuti glas je u oba navrata zahtevao da se tekst odmah ukloni sa web-portala ili će u akciju stupiti neko od njegovih "mnogobrojnih advokata". Pomenuti glas je tražio da mu se odgovori "ko je naručio ovaj tekst", ne dozvolivši teorijsku mogućnost da se tekstovi ne objavljuju sem ako prethodno nisu naručeni – što je, valjda, medijska praksa u Republici Šumskoj, ali, na žalost po muškobanjasti glas, visoki medijski standardi Šumske ne važe za e-novine koje se, gle, usuđuju da objavljuju i nenaručene tekstove.

Usred crne, mrkle noći između petka i subote, točno u 2:03 AM (After Midnight), kada u inbox e-novina obično stižu predlozi za produženje penisa, finansijsku pomoć centralnoafričkim diktatorima i kupovinu diploma preko tajvanskih posrednika - redakciji se obratila izvesna Cakili. Predstavljajući se kao advokatica tri gospodina koja čuvaju Bosnu i Hercegovinu od muslimanske zavere, sa email adrese koja neodovoljivo podseća na hot-line (jer počinje sa caki_li@) stiglo nam je vruće ljubavno pisamce pod zastrašujućim naslovom "Advokatska opomena pred tužbu", koje prenosimo u celosti šumske celine.

Poštovani,

Gospoda Darko Trifunović, Dževad Galijašević i Domagoj Margetić su me ovlastili da ih zastupam u eventualnom sporu protiv Vas zbog počinjenog krivičnog dela klevete, nanošenja moralne i materijalne štete povodom objavljivanja Vašeg članka u E- novinama, dana 06.08.2009. godine, pod naslovom "Nevladini nacisti", u kom su objavljene njihove fotografije i njihova imena i prezimena.

U navedenom članku iznešeno je niz kleveta, laži, i uvreda, a ceo tekst poziva na mržnju, što je sankcionisano članovima 38, 79 i 80. Zakona o javnom informisanju Republike Srbije. Pored navedenog članova Zakona, objavljivanjem navedenog teksta stekli su se i osnovi za krivičnu odgovornost autora teksta, odgovornog urednika i vlasnika web portala opisani u Članu 171.st.2 KZ. Dakle, gore pomenutim mojim vlastodavcima naneta je kroz krivično delo koje ste počinili takodje i ogromna moralna i materijalna šteta, koja zahteva intervenciju sudskih organa, kako u krivično - pravnom smislu - radi utvrđivanja krivične odgovornosti, tako i u građansko - obligacionom smislu - radi naknade štete.

Zbog toga Vam se obraćam, a pre pokretanja navedenih sudskih postupaka da u prvom narednom izdanju, odnosno odmah, objavite ispravku navedenog članka, i uklonite fotografije i imena i prezimena mojih vlastodavaca, i objavite javno izvinjenje u dnevnom listu Politika.

Molim Vas da me o Vašem stavu izvestite odmah po prijemu ove Advokatske opomene, a ukoliko to ne učinite, biću prinuđena da prava lica koje zastupam ostvarim sudskim putem. Takodje, najljubaznije Vas molim da mi Vas odgovor dostavite do ponedeljka 10.08.2009 do 16h.

S poštovanjem, Advokat Sandra Petrović, Ul. Vatroslava Jagića br. 2, 11000 Beograd

***


Diskusije širom sveta: Ko će biti novi kolumnista e-novina?
Photo: Stock

Predlog je Cakili formulisala ultimativno, u stilu sado-mazo igara: ili da objavimo ispravku jednog teksta ili da odgovaramo pred nadležnim sudom. Na svu sreću, nećemo morati da produžavamo penis, Cakili je humana, ali zato od nas traži da objavimo izvinjenje pomenutoj gospodi u dnevnom listu Politika. Zašto baš u Politici a ne, recimo, u Večernjim novostima? Znači li to da su Večernje novosti manje ugledne od Politike? Ili je u pitanju opsednutost veličinom: jer Politika, vaistinu, ima veći format od Novosti? Dilema stiže dilemu: koji prostor da zakupimo za izvinjenje? Da li je jedna stranica dovoljna? Možda dve strane u Politici, ispred kulture a iza sporta? Ili da zakupimo malu čitulju i umesto spiska ožalošćenih stavimo redakcijski impressum? Šta kažete na ideju da se izvinimo u ličnim oglasima?

Svejedno, čak i da se skrušeno povijemo pred Cakilinim beskrupuloznim zahtevima – nije nam jasno kako to izvinjenje treba da izgleda. Da li je "Izvinjavamo se" dovoljno? Možda: "Duboko i iskreno se izvinjavamo"? Recimo: "Nećemo nikad više", "Oprosti nam, pape" ili "Živjela Šumska" ili "Sprem’te se, sprem’te za Cakili"? Sasvim je moguće da misteriozna Cakili misli na poruke intimne prirode: "Galijaševiću, care!", "Domagoje, lijepo ime!" ili "Darko, maršale!", ali kako je u svom hotline mailu ostala nedorečena, ne preostaje ništa drugo sem da slepo lutamo u mraku i tražimo odgovarajuće poruke tipa "Sorry Is The Hardest Word" ili "God Save The Queen And Her Fascist Regime" ili "Strangers In The Night" ili "Papa Don’t Preach".

Tradicionalno neugodna Cakili, ispostavlja se, neće biti zadovoljna samo izvinjenjem u voljenoj Politici; ona, naime, zahteva "da u prvom narednom izdanju, odnosno odmah, objavite ispravku navedenog članka, i uklonite fotografije i imena i prezimena mojih vlastodavaca". Budući da je Cakili propustila da se obavesti da su e-novine web-portal i da ne poseduju "prvo naredno izdanje", vrlo nam je žao što nismo u tehničkoj mogućnosti da ispunimo njenu želju i štampamo e-novine na papiru ("u prvom narednom izdanju") na njenom omiljenom velikom formatu.

Nevolje sa Cakili ne prestaju: usred rečenice gde pominje fantomsko "prvo naredno izdanje" uz odrednicu "odmah" (dakle u 2.03 noću), ona traži "ispravku navedenog članka" i potom poručuje: "uklonite fotografije i imena i prezimena mojih vlastodavaca".

Koliko se god kolektivno i individualno trudili da prozremo šta Cakili hoće – to nam nije uspelo. Nekako smo provalili da od nas traži da se izvinimo u navodno najstarijem listu na Balkanu; shvatili smo da treba da uklonimo fotografije njenih "vlastodavaca", ali, jebiga, nikako nam nije jasno kakvu to "ispravku navedenog članka" traži, šta da ispravljamo, gde da ispravljamo?


Zalutali u rubriku: Povremeni čitaoci našeg portala
Photo: Stock

Da ipak pokušamo da zadovoljimo Cakili. Recimo: ovim putem redakcija e-novina potvrđuje sledeće neporecive istine o njenim vlastodavcima.

1. Dževad Galijašević je lijep čovjek, mudro zbori, svaka mu ka Njegoševa. Rečenice i misli g. Galiješevića imaju smirujuće dejstvo ne samo za region, već za čitavo čovečanstvo. Konačno, nenadokandiva je šteta što g. Galijašević nije kolumnista e-novina. S verom u Boga, nadamo se da će se i to promeniti.

2. Domagoj Margetić je lijep čovjek, šarmantan, osebujno markantan, svaka mu ka u Njegoša. Rečenice i misli g. Margetića, a posebice njegove visprene analize, imaju smirujuće dejstvo ne samo za region, već za čitavo čovečanstvo. Konačno, nenadoknadiva je šteta što g. Margetić ne piše redovito za e-novine: čitaoci su tako lišeni mogućnosti da pročitaju epohalne zaključke o našoj slavnoj zajedničkoj prošlosti i svetloj budućnosti. S verom u Boga, nadamo se da će se i to promeniti, a g. Margetić zauzeti časno mesto među e-kolumnistima, odmah pored Viktora Ivančića, Borisa Dežulovića ili makar pored Petra Lukovića.

3. Darko Trifunović je izuzetno lijep, zgodan, elokventan, obrazovan, osebujno markantan, svaka mu je kao u Njegoša. Njegove spontane misli, dugačke, kratke, prostoproširene ili samo proširene rečenice a posebice njegove lucidno-visprene analize, imaju smirujuće dejstvo ne samo u regionu, već lekovito djeluju na čitavo čovečanstvo. Neprocenjiva je šteta što se g. Trifunović u e-novinama ne oglašava kao svakodnevni kolumnista i tako čitaoce ovog web-portala ostavlja u dilemama i zabludama; njegove reči bi razbile tamu neznanja i upalile svetlo. Što bi narodnim jezikom rekli The Barlights: "If It Wasn’t For The Light The Dark Would Have Killed Us". S verom u Boga, nadamo se da će se i to promeniti, pa će g. Trifunović zauzeti svoje časno mesto među e-kolumnistima, odmah pored Viktora Ivačića, Petra Lukovića ili makar ispred Borisa Dežulovića.


PS. Nadamo se da je Cakili zadovoljna. A kad je Cakili zadovoljna, zadovoljna je Srbija. Bože, pravde!
drago mi je samo da je u doticnom pismu zadovoljena konstitutivnost naroda u skladu s bih ustavom (posto pisu darko t., domagoj m. i dzevad g. :D ) sve briljantan um do uma, sva trojica kad se sastave nabiju kvocijent inteligencije od 23

@dallton,
uskoro ces ti dobiti pisamce od Cakililiii :lol:
pa ces se morati izvinjavati onima sto "svaka im ko u Njegosa".... :lol:
sto im dade nadprosjecno velik zajednicki ( D+D+DZ)QI. :D
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5641 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

nije problem ja imam dokaze za svoje tvrdnje :D
User avatar
pici
Posts: 46394
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5642 Re: Desavanja u Srbiji

Post by pici »

ГУЧА - српска срамота и хеј словени
SFRJ i njen predsednik Josip Broz Tito (1892-1980) pravi su hit ovogodišnjeg 49. Dragačevskog sabora trubača, koji se održava od 5. do 9. avgusta u Guči.

U Guči se mogu kupiti majice sa Titovim likom i natpisima "Samo vas gledam majku vam božju" i "Kad smo bili drugovi bili smo gospoda", a najviše ih nose mlađi posetioci Sabora.

Prvog dana Sabora Titove majice su se prodavale za 400 dinara, a danas su zbog velikog interesovanja prodavci odlučili da im dignu cenu za 100 dinara. U Guči se u prodaji pojavio i sapun "Maršal" koji je nedavno počeo da proizvodi zrenjaninski Luksol.

Posetioci Guče su u sredu uveče pod šatrama od trubačkih orkestara naručivali da sviraju himnu SFRJ "Hej Sloveni" i partizanske pesme poput "Po šumama i gorama".

Grupa mladih iz Sremske Mitrovice u Guču je stigla sa grbom i zastavom SFRJ, student agronomije Milan Anđušić (22) rekao je agenciji Beta da na ovaj način zele da pozove vršnjake na druženje "kao u Titovo doba".

"Naši roditelji i dedovi su nam pričali da se u njegovo vreme dobro živelo i da su fabrike radile, a mladi se družili na omladinskim radnim akcijama širom ondašnje zemlje", rekao je Anđušić.


TOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!!!!! Živ je ČiČa Image

Image
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#5643 Re: Desavanja u Srbiji

Post by kiky »

:-)
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5644 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

matere mi ako nije krajnji vakat da se organizuje ponovo titovim stazama revolucije kao takmicenje :D tu sam bio pravo dobar u svoje vrijeme, a sabanova slika mi je jos na zidu i u mobitelu :D
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5645 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

zoom66 wrote:
dallton wrote:matere mi ako nije krajnji vakat da se organizuje ponovo titovim stazama revolucije kao takmicenje :D tu sam bio pravo dobar u svoje vrijeme, a sabanova slika mi je jos na zidu i u mobitelu :D
:D :D :D jah :D nije ba ovo tema priche iz lova :D i ribolova :D ugasi fitilj :D
:lol: mozda, al ja sabanovu sliku ne skidam...
Shoba
Posts: 1734
Joined: 24/11/2003 00:00

#5646 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Shoba »

FoNet
Vukčević: Del Ponte je bila korektna

Srpski tužilac za ratne zločine Vladimir Vukčević izjavio je večeras da je najvažniji državni posao da se utvrdi gde se nalazi haški optuženik Ratko Mladić

"Mi smo njegovi taoci, ali su to i njegova žena i deca", rekao je Vukčević u intervjuu TV Košavi.
Vukčević je istakao da su se proveravale sve informacije koje je o navodnom mestu skrivanja Ratka Mladića srpskim vlastima dostavljala bivši glavni tužilac Haškog tribunala Karla del Ponte, ali se pokazalo da su one uglavnom bile loše.
On je objasnio da je za te informacije haško tužilaštvo davalo novac i dodao da je Karla del Ponte činila za Srbe koliko je mogla, zamerajući se čak drugima u regionu, i da je izašla iz tužilaštva krajnje korektna prema Srbiji.
Vukčević je ocenio i da je najnoviji izveštaj novog tužioca Serža Bramerca o saradnji Srbije sa tim sudom krajnje korektan i da se u njemu konstatuje da je saradnja gotovo potpuna.
Prema njegovim rečima, optužene za ratne zločine hapsi isključivo srpska policija, a ne strane obaveštajne službe.
"Nije tačno da su to strane obaveštajne sile. Mi imamo respektabilne službe i za to postoji specijalna služba", rekao je Vukčević.
Ocenivši da Haški tribunal nije ni antisrpski ni antihrvatski, kao i da u njegovom radu ima propusta, Vukčević je rekao da je saradnja sa tim sudom znatno bolja od kako je 2003. osnovano tužilaštvo za ratne zločine.
Prema njegovim rečima, to tužilaštvo se danas smatra najrespektabilnijim u regionu kada je reč o suđenjima i optužnicama za ratne zločina.
Slede, kako je rekao, Hrvati, dok u BiH takva suđenja ne idu, a o Kosovu da se i ne govori.
Vukčević je napomenuo da je, od kada su počela suđenja za ratne zločine, a prvo veliko je bilo za zločin u Ovčari, javnost počela da shvata da su oni, koji su prehodno smatrani herojima, u stvari zločinci.
"Ja sam učinio da to bude transparentno da bi se videlo ko je činio zločine", rekao je Vukčević i dodao da se ozbiljnim procesuiranjem ratnih zločina i dokazivanjem da su za njih odgovorni pojedinci sa Srbije skida kolektivna krivica, koja joj je pripisivana.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5647 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

Shoba wrote:FoNet
Vukčević: Del Ponte je bila korektna

Srpski tužilac za ratne zločine Vladimir Vukčević izjavio je večeras da je najvažniji državni posao da se utvrdi gde se nalazi haški optuženik Ratko Mladić

"Mi smo njegovi taoci, ali su to i njegova žena i deca", rekao je Vukčević u intervjuu TV Košavi.
Vukčević je istakao da su se proveravale sve informacije koje je o navodnom mestu skrivanja Ratka Mladića srpskim vlastima dostavljala bivši glavni tužilac Haškog tribunala Karla del Ponte, ali se pokazalo da su one uglavnom bile loše.
On je objasnio da je za te informacije haško tužilaštvo davalo novac i dodao da je Karla del Ponte činila za Srbe koliko je mogla, zamerajući se čak drugima u regionu, i da je izašla iz tužilaštva krajnje korektna prema Srbiji.
Vukčević je ocenio i da je najnoviji izveštaj novog tužioca Serža Bramerca o saradnji Srbije sa tim sudom krajnje korektan i da se u njemu konstatuje da je saradnja gotovo potpuna.
Prema njegovim rečima, optužene za ratne zločine hapsi isključivo srpska policija, a ne strane obaveštajne službe.
"Nije tačno da su to strane obaveštajne sile. Mi imamo respektabilne službe i za to postoji specijalna služba", rekao je Vukčević.
Ocenivši da Haški tribunal nije ni antisrpski ni antihrvatski, kao i da u njegovom radu ima propusta, Vukčević je rekao da je saradnja sa tim sudom znatno bolja od kako je 2003. osnovano tužilaštvo za ratne zločine.
Prema njegovim rečima, to tužilaštvo se danas smatra najrespektabilnijim u regionu kada je reč o suđenjima i optužnicama za ratne zločina.
Slede, kako je rekao, Hrvati, dok u BiH takva suđenja ne idu, a o Kosovu da se i ne govori.
Vukčević je napomenuo da je, od kada su počela suđenja za ratne zločine, a prvo veliko je bilo za zločin u Ovčari, javnost počela da shvata da su oni, koji su prehodno smatrani herojima, u stvari zločinci.
"Ja sam učinio da to bude transparentno da bi se videlo ko je činio zločine", rekao je Vukčević i dodao da se ozbiljnim procesuiranjem ratnih zločina i dokazivanjem da su za njih odgovorni pojedinci sa Srbije skida kolektivna krivica, koja joj je pripisivana.
au al ovaj laze da valja...a ovo s mladicem je vec dosada bozja, pa koliko je vec u kucnom pritvoru, mislio sam da ce ga odmah nakon objave da je schengen odoboren predatia, eto nisu...

a ovo za korektna sudjenja u srbiji mogu samo reci :lol:

evo jedna "sokantna" vijest
Biserko: "Srbija se nije borila za opstanak Kosova, već za spajanje Republike Srpske sa Srbijom"
*** SPAM *** - "Srpski nacionalizam je još uvijek jak i teritorijalna apsiracija prema Bosni je još uvijek jako prisutna", izjavila je sinoć u Mostaru na predavanju pod nazivom "Nacionalizam i sadašnje prilike u Srbiji" predsjednica Helsinškog odbora za ljudska prava Srbije, Sonja Biserko.

Prema njenim riječima nedavna posjeta američkog potpredsjednika Josepha Bidena važna je poruka da SAD stoje iza BiH.

Govoreći o ostalim prilikama u regionu, Biserko je kazala da odkako je Kosovo krenulo u nezavisnost, da je od tada Srbija radikalizirala prilike u Republici Srpskoj (RS) preko Milorada Dodika.

"Srbija se nije borila za opstanak Kosova, već za spajanje RS sa Srbijom", kazala je ona.

Dodala je da se u posljednje vrijeme međunarodna zajednica mnogo više angažovala na Blakanu nego prethodnih godina, a sve sa ciljem, kako je kazala, zatvaranja balkanskog pitanja.
ma ko bi se tome nadao, kakvo iznenadjenje s te strane, takva jedna miroljubiva zemlja, sta li ih je natjeralo da promijene politiku, sigurno je neka muka, treba ih razumjeti
:D
User avatar
pici
Posts: 46394
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5648 Re: Desavanja u Srbiji

Post by pici »

U Srbiji raskinuto 23 posto svih privatizacija
Ukupno je u Srbiji, preko natječaja, aukcija i prodaje dionica na burzi, privatizirano 2.504 poduzeća za 2,9 milijardi eura

U Srbiji je od 2002. godine do sada raskinuto 424 ugovora o privatizaciji, što je oko 23 posto od ukupnog broja poduzeća prodanih na natječajima i aukcijama.

Kako je u srijedu objavila Agencija za privatizaciju Srbije, na natječajima je prodano 108 poduzeća, a zbog neispunjavanja obaveza ugovori su raskinuti sa 21 kupcem. Od ukupno 1.717 poduzeća prodanih na aukcijama, poništene su privatizacije 403 tvrtke.

Najčešći razlog raskida ugovora je neispunjavanje ugovorenih obaveza koje se odnose na investiranje i poštovanje socijalnog programa, zatim prestanak proizvodnje, neisplaćivanje kupoprodajne cijene i prodaju imovine tvrtke.

Agencija za privatizaciju je navela da je na Beogradskoj burzi prodana imovina 134 poduzeća u kojima je prethodno raskinut ugovor o privatizaciji, čime je ostvaren prihod od 60,4 milijuna eura.

Ukupni prihodi od privatizacije poduzeća na natječajima iznosili su 1,2 milijarde eura, a raskinuti su ugovori vrijedni 472 milijuna eura, Prihod od poduzeća prodanih na aukcijama iznosio je 1,1 milijardu eura, a raskinuti su ugovori o privatizaciji ukupne vrijednosti 286,6 milijuna eura, naveli su u Agenciji za privatizaciju.

Kako se dodaje, preko burze je privatizirano 545 dioničarskih društava i još 813 prethodno privatiziranih kompanija. Ukupno je u Srbiji, preko natječaja, aukcija i prodaje dionica na burzi, privatizirano 2.504 poduzeća za 2,9 milijardi eura, navela je Agencija za privatizaciju Srbije.

I Ša kaju u Vladi sada.....Živ je ČiČa Image
Image

"patriotizam poslednje utociste hulja"
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#5649 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Pera Trta »

Evo braće antifašista! :roll:
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5650 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

umjesto grandioznih tema, evo jedan dobar primjer
MUŠKA SIGURNOST Srbin osnovao sigurnu kuću za pretučene muškarce


Dušan Trifunović, ekonomist i bivši predsjednik općine Ćuprija, osnovao je nevladinu organizaciju Muška sigurnost i u okviru nje sklonište za muškarce koji žele pobjeći od nasilnih supruga. I nevladinu organizaciju i sigurnu mušku kuću inicirala je, kako kaže, činjenica da je i sam godinama bio žrtva supruge. Osnivanje ove jedinstvene ustanove za pomoć poniženim muževima potpomoglo je Ministarstvo za rad i socijalnu politiku i ljudska i manjinska prava, prenosi portal Mondo.

Trifunović tvrdi da ima dosta obespravljenih muškaraca koji su najesen spremni štrajkati glađu pred državnim institucijama u Beogradu ako institucije ne počnu rješavati njihove probleme.

Nisam se ni najmanje iznenadio kad sam saznao za procjenu Ministarstva za ljudska i manjinska prava da sedam do deset posto muškaraca u Srbiji preživljava pravu torturu od svojih žena , rekao je Trifunović.

Želim ovaj program razviti preko SOS telefona na koji bi se 24 sata dnevno mogli javljati obespravljeni muževi. Stvari su jednostavne, muškarci ulaze u brak iz ljubavi, bez kalkulacija, a izlaze iz njega zbog druge žene. On je po pravilu slijep i sve prihvaća i izlaz vidi samo u nadi da će druga žena imati manje interesa, a više ljubavi , misli Trifunović.
i srbima je dosta agresivne tiranije, odlucili su da potraze izlaz
:D
Post Reply