Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#5628 Re: Sarajevo Construction

Post by O'zone »

Vidim u Petak demoliraju iznutra onu staru zgradu preko puta Bristola. Jel ima ondje nešto u planu ili će bit čistina?
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#5629 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

Važno je i istaknuti da je na poslovima adaptacije nove zgrade učestvovalo više od 20 bh. kompanija, čime se direktno podržala privreda u BiH, posebno građevinski sektor.
Jebote ironije, federacija otela zgradu hidrogradnji i dala je svojoj bankici. Radnici hidrogradnje nemaju sta da jedu, nije im uvezano po desetine godina staza i ovi se jos hvale kako su podrzali gradjevinski sektor jer je eto postavljeno malo rigipsa, stakla i uradjena fasada...

:-)
User avatar
Logovan
Posts: 102764
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5630 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

O'zone wrote:Vidim u Petak demoliraju iznutra onu staru zgradu preko puta Bristola. Jel ima ondje nešto u planu ili će bit čistina?
Hajde hvala Bogu, bio je i vakat da se pokrene nešto. :thumbup:
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#5631 Re: Sarajevo Construction

Post by DaffyDuck »

Thorgerson wrote:
Važno je i istaknuti da je na poslovima adaptacije nove zgrade učestvovalo više od 20 bh. kompanija, čime se direktno podržala privreda u BiH, posebno građevinski sektor.
Jebote ironije, federacija otela zgradu hidrogradnji i dala je svojoj bankici. Radnici hidrogradnje nemaju sta da jedu, nije im uvezano po desetine godina staza i ovi se jos hvale kako su podrzali gradjevinski sektor jer je eto postavljeno malo rigipsa, stakla i uradjena fasada...

:-)
:thumbup:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21045
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#5632 Re: Sarajevo Construction

Post by DaysleepeR »

Thorgerson wrote:
Jebote ironije, federacija otela zgradu hidrogradnji i dala je svojoj bankici. Radnici hidrogradnje nemaju sta da jedu, nije im uvezano po desetine godina staza i ovi se jos hvale kako su podrzali gradjevinski sektor jer je eto postavljeno malo rigipsa, stakla i uradjena fasada...

:-)
nije ti ovo momčino komunizam da se gledaju ta nekakva prava za ljude koji su svakako imali posao da ih čeka u komunizmu a niko ništa radio nije.
država je tu u kapitalizmu da se napravi biznis ambijent. znaš.
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#5633 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

DaysleepeR wrote:
Thorgerson wrote:
Jebote ironije, federacija otela zgradu hidrogradnji i dala je svojoj bankici. Radnici hidrogradnje nemaju sta da jedu, nije im uvezano po desetine godina staza i ovi se jos hvale kako su podrzali gradjevinski sektor jer je eto postavljeno malo rigipsa, stakla i uradjena fasada...

:-)
nije ti ovo momčino komunizam da se gledaju ta nekakva prava za ljude koji su svakako imali posao da ih čeka u komunizmu a niko ništa radio nije.
država je tu u kapitalizmu da se napravi biznis ambijent. znaš.
U ovom slucaju jeste komunizam. Jer vlasnik Hidrogradnje je drzava, tacnije Federacija. Federacija je zmirila 10+ jebenih godina, izvlacila novac, davala zgrade pod hipoteke i sutilo se. Kako je moguce da ti npr. ne bude uplacen pio? Probaj ti u privatnoj firmi marku poreza ne uplatiti? Ovdje je to radjeno deceniju? Zasto? Pa zato jer se firma trebala unistiti - padom Hidrogradnje, digli su se ANS drajvovi, euroasflati itd itd.

Ti ces sad reci kapitalizam, ovo, ono...e pa nije. Nije isto kad imas privatnu firmu i drzavnu firmu. Logicno, covjek bi konto da ce drzava cuvati svoju firmu i "steliti" joj poslove, jesu stelili ali da bi uzimali svoje talove.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#5635 Re: Sarajevo Construction

Post by sheilak »

Imam pitanje, pa cu ovdje, ako je ok.

Zna li iko sta je sa onim prosirenjem hotela “sarajevo”? Pored dosadasnje zgrade vec duze se gradi visa gradjevina, slicna neboderu, valjda u sklopu hotela. No izgleda da se vec odavno stalo sa gradnjom, pa to sve izgleda sablasno. Sta ce biti od toga?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#5636 Re: Sarajevo Construction

Post by mali_milojica »

sheilak wrote:Imam pitanje, pa cu ovdje, ako je ok.

Zna li iko sta je sa onim prosirenjem hotela “sarajevo”? Pored dosadasnje zgrade vec duze se gradi visa gradjevina, slicna neboderu, valjda u sklopu hotela. No izgleda da se vec odavno stalo sa gradnjom, pa to sve izgleda sablasno. Sta ce biti od toga?
Gazda Mujo umro i dok je trajala ostavinska izgradnja stajala. Mislim da će se završiti.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#5637 Re: Sarajevo Construction

Post by sheilak »

mali_milojica wrote:
sheilak wrote:Imam pitanje, pa cu ovdje, ako je ok.

Zna li iko sta je sa onim prosirenjem hotela “sarajevo”? Pored dosadasnje zgrade vec duze se gradi visa gradjevina, slicna neboderu, valjda u sklopu hotela. No izgleda da se vec odavno stalo sa gradnjom, pa to sve izgleda sablasno. Sta ce biti od toga?
Gazda Mujo umro i dok je trajala ostavinska izgradnja stajala. Mislim da će se završiti.
thank you, mali milojica :D
User avatar
Logovan
Posts: 102764
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5638 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

mali_milojica wrote:
sheilak wrote:Imam pitanje, pa cu ovdje, ako je ok.

Zna li iko sta je sa onim prosirenjem hotela “sarajevo”? Pored dosadasnje zgrade vec duze se gradi visa gradjevina, slicna neboderu, valjda u sklopu hotela. No izgleda da se vec odavno stalo sa gradnjom, pa to sve izgleda sablasno. Sta ce biti od toga?
Gazda Mujo umro i dok je trajala ostavinska izgradnja stajala. Mislim da će se završiti.
Ja čuo da će možda ići na prodaju. :skoljka:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#5639 Re: Sarajevo Construction

Post by mali_milojica »

A moguce je i to.
Hifa npr uleti i hisetari koji se ne mogu dogovoriti prodaju i rastale se :D
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#5640 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

Logovan wrote: Ja čuo da će možda ići na prodaju. :skoljka:
Hotel i dalje dobro radi (bar su im konferencijske sale skoro uvijek pune) tako da ce sigurno biti zainteresovanih za prodaju.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5641 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

DaysleepeR wrote:
Thorgerson wrote:
Jebote ironije, federacija otela zgradu hidrogradnji i dala je svojoj bankici. Radnici hidrogradnje nemaju sta da jedu, nije im uvezano po desetine godina staza i ovi se jos hvale kako su podrzali gradjevinski sektor jer je eto postavljeno malo rigipsa, stakla i uradjena fasada...

:-)
nije ti ovo momčino komunizam da se gledaju ta nekakva prava za ljude koji su svakako imali posao da ih čeka u komunizmu a niko ništa radio nije.
država je tu u kapitalizmu da se napravi biznis ambijent. znaš.
I ne samo da je otela i dala zgradu svojoj bankici nego su se iz njene vrijednosti isplatili direktorcici i sekretarice...
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#5642 Re: Sarajevo Construction

Post by DaffyDuck »

Logovan wrote:
mali_milojica wrote:
sheilak wrote:Imam pitanje, pa cu ovdje, ako je ok.

Zna li iko sta je sa onim prosirenjem hotela “sarajevo”? Pored dosadasnje zgrade vec duze se gradi visa gradjevina, slicna neboderu, valjda u sklopu hotela. No izgleda da se vec odavno stalo sa gradnjom, pa to sve izgleda sablasno. Sta ce biti od toga?
Gazda Mujo umro i dok je trajala ostavinska izgradnja stajala. Mislim da će se završiti.
Ja čuo da će možda ići na prodaju. :skoljka:
Ide pod Novotel. Sad jekl ide prodaja il najam drugoj firmi (koja se vec bavi hospitality biznisom u SA) ne znam. Al zavrsit ce se.

I jeste stalo zbog smrtnog slucaja...
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#5643 Re: Sarajevo Construction

Post by veliki_ah »

Stalo je nakon smrtnog slučaja jer očito se djeca nisu mogla ni dogovoriti niti su znali nastaviti biznis.

Ja sam čuo da je završeno i da je hotel prodat tim nekim arapima.
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#5644 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

Nije hotel prodan arapima, jeste trebao biti - ali propalo.

Da li ce biti zavrsen, pa vjerovatno hoce, samo je pitanje kada? Ono sto je meni cudno jeste da su skele koje su bile postavljene dugo vremena - odjednom skinute, a fasada nije zavrsena i nije postavljena vanjska stolarija na zadnjim spratovima.

Zato mi je cudno malo sve to. Jer ako je neko hotel i kupio ili je dogovor pri kraju - cemu onda sklanjanje skela? Ili ce mozda novi kupac dovesti svog izvodjaca radova? Jedino mi to ima neke logike.
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#5645 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

Cossack wrote:
Logovan wrote: Ja čuo da će možda ići na prodaju. :skoljka:
Hotel i dalje dobro radi (bar su im konferencijske sale skoro uvijek pune) tako da ce sigurno biti zainteresovanih za prodaju.
Ne znam za sale, ali buduci da cesto prolazim navecer onim dijelom, svjetla u sobama su ugasena, prakticno navecer je sve pogaseno i hotel izgleda kao zatvoren.

Mozda grijesim, ali tako mi se ucinilo.
User avatar
Cossack
Posts: 7315
Joined: 22/12/2002 00:00

#5646 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

Thorgerson wrote:
Cossack wrote:
Logovan wrote: Ja čuo da će možda ići na prodaju. :skoljka:
Hotel i dalje dobro radi (bar su im konferencijske sale skoro uvijek pune) tako da ce sigurno biti zainteresovanih za prodaju.
Ne znam za sale, ali buduci da cesto prolazim navecer onim dijelom, svjetla u sobama su ugasena, prakticno navecer je sve pogaseno i hotel izgleda kao zatvoren.

Mozda grijesim, ali tako mi se ucinilo.
Često tamo organizujemo različite događaje tako da sam za sale siguran. Popunjenost soba ne znam ali logično mi je da su ti ljudi odsjeli u istom hotelu ako npr. imaju višednevne događaje.

Ako djeca ne znaju raditi ili se ne mogu dogovoriti najbolje im je onda da prodaju. Kao što rekoh, ne vjerujem da bi bilo problem uzeti finu cifru posebno jer imaju sve dozvole za proširenje.

http://gradjevinarstvo.ba/hotel-sarajev ... iliona-km/
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#5647 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

Cossack wrote: Često tamo organizujemo različite događaje tako da sam za sale siguran. Popunjenost soba ne znam ali logično mi je da su ti ljudi odsjeli u istom hotelu ako npr. imaju višednevne događaje.

Ako djeca ne znaju raditi ili se ne mogu dogovoriti najbolje im je onda da prodaju. Kao što rekoh, ne vjerujem da bi bilo problem uzeti finu cifru posebno jer imaju sve dozvole za proširenje.

http://gradjevinarstvo.ba/hotel-sarajev ... iliona-km/
Ajd sto ne znaju raditi posao, nego sto ne znaju ni prodati. Al raskrcmit ce to oni, polako... :oops:
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#5648 Re: Sarajevo Construction

Post by veliki_ah »

Thorgerson wrote:
Cossack wrote:
Logovan wrote: Ja čuo da će možda ići na prodaju. :skoljka:
Hotel i dalje dobro radi (bar su im konferencijske sale skoro uvijek pune) tako da ce sigurno biti zainteresovanih za prodaju.
Ne znam za sale, ali buduci da cesto prolazim navecer onim dijelom, svjetla u sobama su ugasena, prakticno navecer je sve pogaseno i hotel izgleda kao zatvoren.

Mozda grijesim, ali tako mi se ucinilo.
Nedavno je kolega odsjedao tu u toku radne sedmice, i kaže da je primjetno da nema gostiju. To se najbolje vidi na doručku, gdje on kaže da nikoga niej primjetio. Čak nije serviran ni švedski sto, što je običaj kada se ima više gostiju na spavanju.

Što se tiče sala, tu su dobro opremljeni i trebalo bi da dobro rade. Isto je i sa svadbama, što čini dobru i direktnu zaradu..
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#5649 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

Moze li mi neko pojasniti, objasniti zasto obnova parka ispred II gimnazije, tacnije pjesackih staza, traje citavih evo jebenih PET MJESECI!!!

I jos nisu zavrsili.

Slika iz oktobra kad su krenuli sa radovima.
Image

Nevjerovatno.
Ovo je posao koji se zavrsava za u vrh glave 15 dana. Dignes staru stazu, stavis ivicnjake, iziljes novu i gotovo. I za ovo njima treba 5+ mjeseci...i tu u jednoj od najtoplijih zima ikad!
:run:
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#5650 Re: Sarajevo Construction

Post by liaar »

Thorgerson wrote:Moze li mi neko pojasniti, objasniti zasto obnova parka ispred II gimnazije, tacnije pjesackih staza, traje citavih evo jebenih PET MJESECI!!!

I jos nisu zavrsili.

Slika iz oktobra kad su krenuli sa radovima.
Image

Nevjerovatno.
Ovo je posao koji se zavrsava za u vrh glave 15 dana. Dignes staru stazu, stavis ivicnjake, iziljes novu i gotovo. I za ovo njima treba 5+ mjeseci...i tu u jednoj od najtoplijih zima ikad!
:run:
Ne peru se pare tako brzo :mrgreen: :lol:
Post Reply