Maystor wrote:http://www.youtube.com/watch?v=zFGAiQwsJpM
Demokratska fronta Željko Komšić
- Paranoid
- Posts: 3788
- Joined: 21/12/2011 11:14
- Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...
#5626 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
- svjezi_ustipak
- Posts: 1840
- Joined: 13/12/2010 16:28
- Orange Revolution
- Posts: 213
- Joined: 04/08/2013 14:00
#5628 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Dobar dan crvenim paćenicima,Eselamu alejkum Zelenim braniocima.
Činjenica je da Demokratska fronta BH postoji!
Činjenica je da vas je strah od gubljenja pozicija.
Činjenica je da bi vi bili najsretniji da uređujete pozicije unutar DF.
A činjenica je i sjajni načelnik Efendić sprovodi svoju pravnu politiku jedući u MC Donaldsu.
NAROD ZNA - SNAGA BOSNE - DRŽAVA ZA ČOVJEKA.
Činjenica je da Demokratska fronta BH postoji!
Činjenica je da vas je strah od gubljenja pozicija.
Činjenica je da bi vi bili najsretniji da uređujete pozicije unutar DF.
A činjenica je i sjajni načelnik Efendić sprovodi svoju pravnu politiku jedući u MC Donaldsu.
NAROD ZNA - SNAGA BOSNE - DRŽAVA ZA ČOVJEKA.
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#5629 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
De se, barem vi koji podržavate DF, dogovorite oko nekih polaznih tačaka. Jedan kaže da DF već postoji, drugi kažu da je još u osnivanju... jedni kažu da crveni đavoli treba da se boje tog postojanja, nastajanja, nestajanja, ili šta je već u pitanju, drugi tvrde da su zeleni ti koji treba da se boje...Orange Revolution wrote:Dobar dan crvenim paćenicima,Eselamu alejkum Zelenim braniocima.
Činjenica je da Demokratska fronta BH postoji!
Činjenica je da vas je strah od gubljenja pozicija.
Činjenica je da bi vi bili najsretniji da uređujete pozicije unutar DF.
A činjenica je i sjajni načelnik Efendić sprovodi svoju pravnu politiku jedući u MC Donaldsu.
NAROD ZNA - SNAGA BOSNE - DRŽAVA ZA ČOVJEKA.
Pored onakvog utemeljitelja, nije čudno da je članstvo konfuzno, ali i zbunjenost bi trebala imati neke granice.
- Paranoid
- Posts: 3788
- Joined: 21/12/2011 11:14
- Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...
#5630 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
DF-u treba dati šansu, iako je narod s razlogom nestrpljiv i traži rješenje u 24h.. Takva rješenja im DF i ŽK ne mogu donijeti.Corto Maltese wrote:De se, barem vi koji podržavate DF, dogovorite oko nekih polaznih tačaka. Jedan kaže da DF već postoji, drugi kažu da je još u osnivanju... jedni kažu da crveni đavoli treba da se boje tog postojanja, nastajanja, nestajanja, ili šta je već u pitanju, drugi tvrde da su zeleni ti koji treba da se boje...Orange Revolution wrote:Dobar dan crvenim paćenicima,Eselamu alejkum Zelenim braniocima.
Činjenica je da Demokratska fronta BH postoji!
Činjenica je da vas je strah od gubljenja pozicija.
Činjenica je da bi vi bili najsretniji da uređujete pozicije unutar DF.
A činjenica je i sjajni načelnik Efendić sprovodi svoju pravnu politiku jedući u MC Donaldsu.
NAROD ZNA - SNAGA BOSNE - DRŽAVA ZA ČOVJEKA.
Pored onakvog utemeljitelja, nije čudno da je članstvo konfuzno, ali i zbunjenost bi trebala imati neke granice.
- antimobbing
- Posts: 2693
- Joined: 10/11/2009 22:54
- Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.
#5631 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Očigledno da Željko onakav kakav jeste, lijen i nezainteresovan ne može bilo šta da pokrene niti organizuje. Stranka koju je osnovao stoji u glibu i kako čujem od raje u nekim Općinama je prosto zakucana kadrovima kojima je zaduženje da od DF-a ništa ne bude na predstojećim izborima. To je to što se tiče ''alternative''. Na drugoj strani imamo nepismeni i primitivni narod koji se uzalud nada, šuti i trpi da će mu nacionalisti koji generiraju jad, bijedu i agoniju u BiH već dvadeset godina riješiti egzistencijalne životne probleme, što se graniči sa ludilom.Paranoid wrote: DF-u treba dati šansu, iako je narod s razlogom nestrpljiv i traži rješenje u 24h.. Takva rješenja im DF i ŽK ne mogu donijeti.
- Shahab
- Posts: 1997
- Joined: 01/05/2007 08:31
- Location: mahala
#5632 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
DF je sigurno pozitivna pojava i treba je promatrati kao proces, odnosno projekat u izgradnji. Komšić se mora okružiti mladim ljudima školovanim na zapadu koji mogu implementirati evropske standarde i norme u našem društvu, a što predstavlja jedinu alternativu. U ovom trenutku DF nema intelektualne imovine (kadrova) koja može biti garant reformskih procesa. Pod hitno trebaju saradnju sa Našom strankom.antimobbing wrote:Očigledno da Željko onakav kakav jeste, lijen i nezainteresovan ne može bilo šta da pokrene niti organizuje. Stranka koju je osnovao stoji u glibu i kako čujem od raje u nekim Općinama je prosto zakucana kadrovima kojima je zaduženje da od DF-a ništa ne bude na predstojećim izborima.Paranoid wrote: DF-u treba dati šansu, iako je narod s razlogom nestrpljiv i traži rješenje u 24h.. Takva rješenja im DF i ŽK ne mogu donijeti.
- Toffee karamela
- Posts: 3230
- Joined: 25/03/2009 22:36
- Location: SDAistan
#5633 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
E stvarno ga pretjeraantimobbing wrote: Očigledno da Željko onakav kakav jeste, lijen i nezainteresovan ne može bilo šta da pokrene niti organizuje
-
Innovation
- Posts: 4229
- Joined: 23/03/2011 11:58
#5634 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Orange Revolution wrote:Dobar dan crvenim paćenicima,Eselamu alejkum Zelenim braniocima.
Zar on ne smije da jede??Orange Revolution wrote:A činjenica je i sjajni načelnik Efendić sprovodi svoju pravnu politiku jedući u MC Donaldsu.
- antimobbing
- Posts: 2693
- Joined: 10/11/2009 22:54
- Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.
#5635 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ukoliko ste gledali snimak sa osnivačke skupštine Željko je napravio grešku sa samom početku. Vidi se da su ljudi krenuli srcem agresivno za govornicom da govore protiv kriminala, a onda je on ustao i kao hladan tuš ''nemojte tako oštro, nemojte suditi ljudima''. Trebao je samo da iskoristi momentom populizma i prepustiti se masi, ljudi bi sve organizirali. Umjesto toga, ljudi su se ohladili i sada je nastao opći glib, a on ništa ne radi kako bi to riješio. Na drugoj strani ima multi-milionere koji će ga medijski potopiti na izborima. Teško da onakav lijen i bez love bilo šta napravi.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#5636 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Tačno ... Praksa koju je uveo SDP ... Posljedice su skoro trajne i katastrofalne po cijelo društvo ...Area_51 wrote:
Sada svakako radi sta hoce i nikome za svoj nerad ne odgovara.
- Shahab
- Posts: 1997
- Joined: 01/05/2007 08:31
- Location: mahala
#5637 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Stranka bez para i medija osuđena je na propast. Kada onakav razbojnik kakav je Radončić, sa parama i medijem, nije mogao srušiti SDA, šanse Komšića su veoma male....antimobbing wrote:Ukoliko ste gledali snimak sa osnivačke skupštine Željko je napravio grešku sa samom početku. Vidi se da su ljudi krenuli srcem agresivno za govornicom da govore protiv kriminala, a onda je on ustao i kao hladan tuš ''nemojte tako oštro, nemojte suditi ljudima''. Trebao je samo da iskoristi momentom populizma i prepustiti se masi, ljudi bi sve organizirali. Umjesto toga, ljudi su se ohladili i sada je nastao opći glib, a on ništa ne radi kako bi to riješio. Na drugoj strani ima multi-milionere koji će ga medijski potopiti na izborima. Teško da onakav lijen i bez love bilo šta napravi.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#5638 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Sigurno ...rajvosa1 wrote:
Hvala ti sto si mi pomogao u odluci da ne glasam za DF, iako sam od srca zelio da koliko to jedan pojedinac moze, podrzim ovaj projekt.
- antimobbing
- Posts: 2693
- Joined: 10/11/2009 22:54
- Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.
#5639 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Upravo tako. Napisao sam na drugoj temi o čemu se ovdje radi ...Shahab wrote:Stranka bez para i medija osuđena je na propast. Kada onakav razbojnik kakav je Radončić, sa parama i medijem, nije mogao srušiti SDA, šanse Komšića su veoma male....antimobbing wrote:Ukoliko ste gledali snimak sa osnivačke skupštine Željko je napravio grešku sa samom početku. Vidi se da su ljudi krenuli srcem agresivno za govornicom da govore protiv kriminala, a onda je on ustao i kao hladan tuš ''nemojte tako oštro, nemojte suditi ljudima''. Trebao je samo da iskoristi momentom populizma i prepustiti se masi, ljudi bi sve organizirali. Umjesto toga, ljudi su se ohladili i sada je nastao opći glib, a on ništa ne radi kako bi to riješio. Na drugoj strani ima multi-milionere koji će ga medijski potopiti na izborima. Teško da onakav lijen i bez love bilo šta napravi.
... ali eto neka te utješi činjenica da si bar nešto pokušao promijeniti i shodno nijetu/namjeri će ti biti upisano kao dobro djelo. Sa druge strane, nadam se da neko ovo što pišemo za par decenija pročitati i shvatiti da u BiH u 21 stoljeću nisu živjeli samo totalni tokmaci.antimobbing wrote:
Neobrazovani i primitivni narod tokom zadnjih dvadeset godina u Bosni i Hercegovini je razvio sposobnost NADANJA. Tako da iz dana u dana se nadaju, ''šute i trpe'' uzaludno i primitivno nadajući se da će (ne)ljudi koji generiraju probleme već dvadeset godina biti dio rješenja za njihove životne probleme. Sa druge strane, potplaćeni mediji svjesno produbljuju ''psihološku nepismenost i primitivnost'' ionako tupog naroda namećući psihopatske norme i vrijednosti kao normalne. Mediji djeluju na neobrazovani i primitivni narod kao opijum čije djelovanje utječe na promjenu ponašanja, posebno u ovoj pravnoj anarhiji Daytona gdje nema demokratije, obrazovanja i kritičkog mišljenja. Svjesno potiču javnost da se zadovolji životima fukare i prosječnošću gdje je sasvim prirodno stanje da nad njim vladaju multi-milioneri Begovi i Age prikazujući im bliskoistočne i Turske serije. U isto vrijeme, kroz seriju ''Lud, Zbunjen, Normalan'' usađuju u svijest ''svjetine'' da je ponašanje patološkog lažova i psihopate u liku 'Izeta Fazlinovića' koji u svome biću nema normalnih ljudskih osobina kao što je grižnja savjesti, empatija i suosjećanje čak ni prema svojim najbližim ukućanima likovima 'Faruku i Damiru', a kamoli prema drugima nešto sasvim normalno ili da je biti primitivan, bahat, vulgaran, neobrazovan i glup poput likova 'debelog Dine i Čombeta' prirodno stanje adekvatno današnjem vremenu. Primitivnoj Bosanskoj fukari razvučene pameti crno se piše bez obzira kojoj naciji pripadali. Preživjeti u ova tri privatna Feuda će biti još teže nego sada. Vladajuća kvazi-elita će biti još bogatija i surovija, a fukara još zaduženija, siromašnija i jadnija. Neobrazovana i primitivna Bošnjačka, Hrvatska i Srpska fukara u dugovima će i dalje uzalud da se NADA, šuti i trpi zatvorena u ova tri privatna GETO-a, očekujući i nadajući se od patoloških lažova i psihopata (poput Izeta) koji generiraju jad, bijedu i agoniju u BiH već dvadeset godina da im riješe egzistencijalne životne probleme, što se graniči sa ludilom.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#5640 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Koja providna i predvidiva prenemaganja ...
Kao, svi ste bili za njega, lafo, al' sad kad je on ... nešto ... niko ne zna šta, al' eto nešto, kao on je NEŠTO, e, onda ga križamo ...
... a čovjek nije ni krenuo kako treba ...
I što je najtužnije, tačno znam šta će ko napisati i kojim ''argumentima'' će se pokriti ...
Džaba, možeš njih iz SDP-a, al' SDP iz njih, teško ...
Kao, svi ste bili za njega, lafo, al' sad kad je on ... nešto ... niko ne zna šta, al' eto nešto, kao on je NEŠTO, e, onda ga križamo ...
I što je najtužnije, tačno znam šta će ko napisati i kojim ''argumentima'' će se pokriti ...
Džaba, možeš njih iz SDP-a, al' SDP iz njih, teško ...
- vee-jay
- Posts: 9839
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#5641 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
a prije SDPa?Banksy wrote:Tačno ... Praksa koju je uveo SDP ... Posljedice su skoro trajne i katastrofalne po cijelo društvo ...Area_51 wrote:
Sada svakako radi sta hoce i nikome za svoj nerad ne odgovara.
ne, prije SDPa je isto bilo tako, a i prije toga je bilo tako... tako da je tradicija malo poduza...
- Havatar
- Posts: 14696
- Joined: 20/06/2013 13:56
- Location: na hajr
#5642 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
U krivu si posto sam sa nekima od njih raspravljao u vezi Komsica i oni su ga branili veoma zustroBanksy wrote:Koja providna i predvidiva prenemaganja ...
Kao, svi ste bili za njega, lafo, al' sad kad je on ... nešto ... niko ne zna šta, al' eto nešto, kao on je NEŠTO, e, onda ga križamo ...... a čovjek nije ni krenuo kako treba ...
I što je najtužnije, tačno znam šta će ko napisati i kojim ''argumentima'' će se pokriti ...
Džaba, možeš njih iz SDP-a, al' SDP iz njih, teško ...
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#5643 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Nije baš.vee-jay wrote:a prije SDPa?Banksy wrote:Tačno ... Praksa koju je uveo SDP ... Posljedice su skoro trajne i katastrofalne po cijelo društvo ...Area_51 wrote:
Sada svakako radi sta hoce i nikome za svoj nerad ne odgovara.
![]()
ne, prije SDPa je isto bilo tako, a i prije toga je bilo tako... tako da je tradicija malo poduza...
Ovo postam samo da ne pišem ponovo ...
Banksy wrote:
U moru najgore poslijeratne korupcije, kriminala i bezakonja u koje su ogrezli, to je ipak najgore naslijeđe koje nam SDP ostavlja - to da možeš šta hoćeš, šta ti na pamet padne, a da nikome za to ne odgovaraš, ni zakonu, ni bogu ni ljudima, i da te niko za to ne propituje.
U vrijeme SDA terora, kakva god da je ta banda bila, postojalo je kod njih neko suzdržavanje, neki strah da će se pojaviti na naslovnicama, da će ih mediji i civilno društvo oprati, da će se na TV-u o njima pričati mjesecima, da će ih rodbina olajavati, da će ih možda na ulici neki nezadovljnik pljunuti, da će im dijete zlostavljati u školi, ukratko, da će ipak postojati neka konsekvenca, neka bar sitna kazna za ono što rade. Pa i sudski procesi, ako su bili montirani ili unaprijed dogovoreni, bilo ih je, kakvih-takvih, morali su ako ništa jednom sedmično na sud, a danas ih uopće i nema.
Ovi danas, oni su sasvim spustili pragove, kad ukradu pitaju jel vam to žao što vi ne možete, kad postave brata za direktora kažu jel treba rodbina da mi se smije što sam nesposoban, kad izigravaju zakon kažu znamo da je bezakonje, ali nam se žuri, kad bježe s mjesta udesa, kad tuku u kući i u kafanama onda se ne javljaju na telefone, kad nam lažu u lice lažu s gromoglasnim smijehom, a mi, mi smo oguglali, poravnili, nepovratno deprimirani i ubijeni u pojam.
To je ono najgore što nam ostavljaju u amanet, pragove spuštene do dna i totalni izostanak bilo kakve odgovornosti za bilo koje i bilo kakvo počinjeno nedjelo.
Oni koji dođu nakon njih, koji god bili, mogu i trebaju i hoće reći u čemu je problem, kako su ovi prije nas, mi smo za njih sveci ...
- shiljak
- Posts: 6496
- Joined: 13/01/2005 11:58
- Location: internet
#5644 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Face to Face i Centralni dnevnik sa Senadom Hadžifejzovićem u 18.45
U večerašnjoj emisiji Face to Face gosti su Aida Čikić i Sejfudin Tokić – o popisu, Bošnjacima i Bosancima.
U CD-u gost predsjednik države Željko Komšić – o Radončiću, Tihiću, Lagumdžiji, novim koalicijama, Demokratskoj fronti, Dodiku, Hrvatima, popisu.
U CD-u govorimo o SDS-u i SNSD-u, HDZ-u , Budumiru. Za CD govori glavni državni tužilac Goran Salihović – ko kome odgovara.

http://www.ustream.tv/channel/facetv-sarajevo
U večerašnjoj emisiji Face to Face gosti su Aida Čikić i Sejfudin Tokić – o popisu, Bošnjacima i Bosancima.
U CD-u gost predsjednik države Željko Komšić – o Radončiću, Tihiću, Lagumdžiji, novim koalicijama, Demokratskoj fronti, Dodiku, Hrvatima, popisu.
U CD-u govorimo o SDS-u i SNSD-u, HDZ-u , Budumiru. Za CD govori glavni državni tužilac Goran Salihović – ko kome odgovara.

http://www.ustream.tv/channel/facetv-sarajevo
Last edited by shiljak on 20/09/2013 18:52, edited 1 time in total.
- shiljak
- Posts: 6496
- Joined: 13/01/2005 11:58
- Location: internet
- Toffee karamela
- Posts: 3230
- Joined: 25/03/2009 22:36
- Location: SDAistan
#5646 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ovo što ti navodiš kao istočni grijeh samo je retoričko pokliznuće ili smirivanje situacije (ne znam tačno jer nisam gledala). Uglavnom, ne može se samo na osnovu ovoga donositi sud o njegovoj lijenosti, zlim namjerama i potonuću na izborima.antimobbing wrote:Ukoliko ste gledali snimak sa osnivačke skupštine Željko je napravio grešku sa samom početku. Vidi se da su ljudi krenuli srcem agresivno za govornicom da govore protiv kriminala, a onda je on ustao i kao hladan tuš ''nemojte tako oštro, nemojte suditi ljudima''. Trebao je samo da iskoristi momentom populizma i prepustiti se masi, ljudi bi sve organizirali.
Što se ovog boldanog tiče, šta je to masa ikada išta organizovala, osim demoliranja ili pljačkanja granapa i robnih kuća ? Što je najgore, nama će se ta "masa" i dogoditi, kad-tad, možda i na proljeće kada iz ove zime izađu svi ovi gladni i polugladni štrajkači, studenti, penzioneri, RVI i ostali!I to više neće imati veze ni sa SDA, SDP ni DF, ličit će na proljeće '92 samo bez četnika!
- Control panel
- Posts: 5964
- Joined: 10/04/2008 12:12
- Location: Sarajevo
#5647 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
sreca pa ih nema vise na funkcijama. i ovo dvoje su pokazali svoju nesposobnost, a pogubnost za kanton, BiHKatarinaKosaca wrote:Upravo takoMaystor wrote:Hanka, Hanka, Hanka, Damir, Hanka, Hanka, Hanka ...
Papagajsko ponavljanje "argumenta" Hanka zarad blaćenja DF je, po mom mišljenju, kompliment za DF. Ako je to sve što ste mogli izvući, onda DF rastura.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#5648 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Control panel wrote:sreca pa ih nema vise na funkcijama. i ovo dvoje su pokazali svoju nesposobnost, a pogubnost za kanton, BiHMaystor wrote:
Damir, Hanka...
Zlatom da vas plaćaju, malo je ...
- Prpa.ba
- Posts: 15268
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#5649 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Barem nije "razocaran".Banksy wrote:Zlatom da vas plaćaju, malo je ...
- MuaDib
- Posts: 4056
- Joined: 28/10/2006 23:25
- Location: Sarajevo
#5650 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Koliko vidim, mi izgleda treba da čekamo neke nove pratizane, a do tada da šutimo i trpimo. 


