KomunistaTZ wrote:Ignorantsko pisanje. Objasnise mi neki dan da Konakovic ima vecu kontrolu nad novcem u vladi KS nego Kukic u rudniku. Samo prati trag novca!? Iskreno, na idealistickom nivou se grozim koalicije sa SDA, a kada pogledam vladu KS, zbrinjavanje vodstva SDP, uz koaliranje sa SDA derivatima, slazem se sa lokalnom ekipom jer je ocigledno da je svako za sebe osim ako ti ja ne odredim drugacije.
Kakva ideologija jarane, nema kod nas ideoligije.
SDA 30 godina suvereno vlada kompletnim sistemom. Mafijaska organizacija. Kontrolisu sudove i policiju, javne i privatne firme, sve zivo. Veliki broj SDA-ovaca je godina ukljucen u kriminal. Dakle, dugogodisnji ovisnici. Tu pomoci nema. Koaliranje sa njima je produzavanje agonije.
SDP nije ni blizu zagazio u kriminal kao SDA. Imaju dosta lopova, obicno sitnih, u svojim strukturama, ali je to 100 nizi nivo od SDA.
Nama trebaju novi ljudi, cisti od kriminla. Onaj sto je 20 godina na vlasti ima uhodan sistem pljacke resursa. I zarazen je, kradja je u vecini slucajeva bolest poput ovisnosti.
Novi ljudi ce se plasiti, ne poznaju sistem, ne poznaju ljude. Nisu zarazeni. Sa njima se uz zestok pritisak moze stosta postici. Za to ti je najbolji primjer vlada KS. Na svaki pritisak javnosti oni se povlace. SDA se nikad ne bi povukla. Uzeli bi 200 000 i smijali se ljudima i facu. Potpuno su oguglali na pritisak javnosti, jednostavno ih ne zanima. U SBK su povecali pausale za duplo i nije ih bilo briga. To NS nikad ne bi mogla izgurati sve da hoce zato sto se plase javnosti.