Na TK je totalna blokada. Ili se moraju slagati birači ili doći do nekog radikalnog poteza koji može, ali i ne mora iznenaditi znajući naše političare. Alternativa je kanton bez vlade. U međuvremenu ovaj vakum najviše iskorištava PDA. Upošljavaju svoje ljude gdje god mogu.putokaz1 wrote: Vjeruj nema drugog on jedini ponavlja nećemeo s SDA ni sa PDA
-Kako se meni čini SDP TK će istupiti iz SDP......
SDP
- vatrogasac
- Posts: 10078
- Joined: 24/04/2006 21:33
#56001 Re: SDP
- malakh
- Posts: 7640
- Joined: 05/02/2016 22:11
- Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
- Grijem se na: ćumur
- Vozim: opel vektru
#56002 Re: SDP
eto čime se bave zastupnici sdpa. uđe u federalni parlament ispred partije koja mora šititi prava pojedinca da se kandidira i da bude biran, a on na sjednicama priča o nekoj legitimnosti i nelegitimnosti.Zastupnik SDP-a Ivan Boban: Komšić je persona non grata tamo gdje su dominantno Hrvati
sutra će isti ovaj boban podržati izborni zakon jer je komšić nelegitiman, pa neka se u budućnosti bira netko tko je legitiman. a jedini legitimni hrvat je, znamo tko.
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#56003 Re: SDP
Sve što je Boban rekao je apsolutno na mjestu...
-
palermo
- Posts: 25340
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#56004 Re: SDP
Nije problem što je Boban rekao. Mislim da čak tu nema ništa što bi bilo previše sporno.....
Porblem je što SDP nema alternativu za Komšića (a bogami ni za šta drugo)...ili da se vratimo na Bobana kao metaforu....problem je u onome što nije rekao
Porblem je što SDP nema alternativu za Komšića (a bogami ni za šta drugo)...ili da se vratimo na Bobana kao metaforu....problem je u onome što nije rekao
-
Moenx
- Posts: 2064
- Joined: 26/06/2013 10:36
#56006 Re: SDP
Do rasipanja dolazi jer niko nece da se nosi sa realnoscu
Nego svi su digli nos u svoj oblak i jos se ko znaju naljutit a onda sve ode kamo ode
Uostalom SDP je u panici i strahu jos od 2014
Jos ako se doda dramaticni raskidi Durakovic Lagumdzija Komsic Lagumdzija
Onda je ovo jedino sto ostaje
Pa ipak nada nikad ne umire
Da se nesto ipak ipak moze izmjeniti
A mozda i moze sigurno
Nego svi su digli nos u svoj oblak i jos se ko znaju naljutit a onda sve ode kamo ode
Uostalom SDP je u panici i strahu jos od 2014
Jos ako se doda dramaticni raskidi Durakovic Lagumdzija Komsic Lagumdzija
Onda je ovo jedino sto ostaje
Pa ipak nada nikad ne umire
Da se nesto ipak ipak moze izmjeniti
A mozda i moze sigurno
- Janjicar
- Posts: 5605
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
#56007 Re: SDP
Jel rasipanje u korist sPd-a ?


-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#56009 Re: SDP
čitam komentare SDP Lukavac
Razočarani kao da odlaze iz SDP,kao da je SDP umro
Postoji više varijanti
Najmanje realna da se pomire unutar SDP
Da napuste SDP i naprave SPD ili ASDP1990
Da 10 sa TK ili bar 9 uđe s PDA ,naprave vladu i zauvjek umru u očima svih socijaldemokrata TK,Nestanu
Razočarani kao da odlaze iz SDP,kao da je SDP umro
Postoji više varijanti
Najmanje realna da se pomire unutar SDP
Da napuste SDP i naprave SPD ili ASDP1990
Da 10 sa TK ili bar 9 uđe s PDA ,naprave vladu i zauvjek umru u očima svih socijaldemokrata TK,Nestanu
-
Moenx
- Posts: 2064
- Joined: 26/06/2013 10:36
#56010 Re: SDP
SDP nije SDA ili HDZ da se fura na 90 te
-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#56011 Re: SDP
Ma u Lukavcu stranku napuštaju s stažom u partiji 40 godinaMoenx wrote:SDP nije SDA ili HDZ da se fura na 90 te
Da li što im Edin nije pobjedio ili što žele s PDA ili možda žele s SDA,što je isto,neznam ali napuštaju SDP da bi
Stvorili novu stranku koja Hoće ili Neće s SDA tj PDA
Ako nova stranka ode s PDA ili SDA ,nestat će ko SDU
-
Moenx
- Posts: 2064
- Joined: 26/06/2013 10:36
#56012 Re: SDP
Nemojte Vi tako da ugrubo komentirate i predstavljate stav taj jedan kao nije im Delicputokaz1 wrote:Ma u Lukavcu stranku napuštaju s stažom u partiji 40 godinaMoenx wrote:SDP nije SDA ili HDZ da se fura na 90 te
Da li što im Edin nije pobjedio ili što žele s PDA ili možda žele s SDA,što je isto,neznam ali napuštaju SDP da bi
Stvorili novu stranku koja Hoće ili Neće s SDA tj PDA
Ako nova stranka ode s PDA ili SDA ,nestat će ko SDU
Ima tu vise razloga ljudi su razocarani
Moze tu da se Delic nadje kao predatavnik broda spasioc savior ali ne radi se o tome samo
Vas tok misli i rezignirani cinizam ne daje nam uvijek odg
Mozda je kul napustiti stranku kao on taj koji je napustio ko neki frajer
Zasto ste opskwdnuti likovima pojwdinacnim kao Delicem
-
Moenx
- Posts: 2064
- Joined: 26/06/2013 10:36
#56013 Re: SDP
Uostalom politicka struktura na Tk omogucava da napravi Sdp Sda koalicija
Zasto to mislim moze ako se SDA da uslov da procesuira PDA
I to je dobit
Jedan mracni dio politike bio bi manje
A ovako PDA ima vlast zar ne
I sta zar ne treba SDP u TK nagraditi da im se pusti da idu u vlast jer su gotovo povratili stranku
To u SDP SArajevo recimo nije slucaj
Zasto to mislim moze ako se SDA da uslov da procesuira PDA
I to je dobit
Jedan mracni dio politike bio bi manje
A ovako PDA ima vlast zar ne
I sta zar ne treba SDP u TK nagraditi da im se pusti da idu u vlast jer su gotovo povratili stranku
To u SDP SArajevo recimo nije slucaj
-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#56014 Re: SDP
Da Upravu ste on je nebitan,ušao u partiju,tako će i izaći
Napravio je pometnju u Lukavcu
3 Puta porazio SDA,što Sarajevski SDP nemože ni sanjat u zadnje vrijeme
Nažalost put kojim se kreće Partija ide u nepovrat
Svako ko želi s PDA ili s SDA mora izaći ko god bio
Izgleda da je sve u foteljama,moguće da je SDP TK obećao Fotelje,Pozicije,Poslove za glasove pa mora vratiti
Sve se vrti oko toga da li je Kuko=SDA
Što je apsolutno =
Ali SDP TK to Negira
Napravio je pometnju u Lukavcu
3 Puta porazio SDA,što Sarajevski SDP nemože ni sanjat u zadnje vrijeme
Nažalost put kojim se kreće Partija ide u nepovrat
Svako ko želi s PDA ili s SDA mora izaći ko god bio
Izgleda da je sve u foteljama,moguće da je SDP TK obećao Fotelje,Pozicije,Poslove za glasove pa mora vratiti
Sve se vrti oko toga da li je Kuko=SDA
Što je apsolutno =
Ali SDP TK to Negira
-
Moenx
- Posts: 2064
- Joined: 26/06/2013 10:36
#56015 Re: SDP
Kod = stajemo u toku misliputokaz1 wrote:Da Upravu ste on je nebitan,ušao u partiju,tako će i izaći
Napravio je pometnju u Lukavcu
3 Puta porazio SDA,što Sarajevski SDP nemože ni sanjat u zadnje vrijeme
Nažalost put kojim se kreće Partija ide u nepovrat
Svako ko želi s PDA ili s SDA mora izaći ko god bio
Izgleda da je sve u foteljama,moguće da je SDP TK obećao Fotelje,Pozicije,Poslove za glasove pa mora vratiti
Sve se vrti oko toga da li je Kuko=SDA
Što je apsolutno =
Ali SDP TK to Negira
N I J E
To ja mislim
Kuko ima rudnik SDA htjela ne htjela nema
Zar je tesko iskoristiti SDA. I razvalit PDA
Prosto
PDA SDA jaz je stvaran
A i za Delica nije on pomutnju napravio toliko
Sta mladi malehni ambiciozni lokalni glavnik hoce svoje malo slici i Nerki
Sto ne bi on kao i Nermin
A sta to to tu njemu fali
I prije su u istom stilu i iz istihvrazloga ljudi napustali SDP
DElica licno ja ne pregeriram ali iz nekih avojig drugojacijih pogleda
-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#56016 Re: SDP
Pa Kukić je 30 najgore lice SDA ,ja Bakir ja Kuko razlike nema
Ići s SDA je samoubivsto ,ići s PDA isto
Niko nije glasao za SDP da idu s SDA ,ili da idu s PDA
50000 glasova je bilo protiv SDA ,protiv PDA
Za svakoga je to isto u kampanji su više puta to potvrdili
Mržnja SDA-PDA ne postoji oni su bliži dogovoru nego neka druga varijanta.
SDP mora biti drugačiji od SDA/PDA
NIP NBL SBB su kolko toliko normalne stranke
Varijanta da se ide s SDA je sramna
Ići s SDA je samoubivsto ,ići s PDA isto
Niko nije glasao za SDP da idu s SDA ,ili da idu s PDA
50000 glasova je bilo protiv SDA ,protiv PDA
Za svakoga je to isto u kampanji su više puta to potvrdili
Mržnja SDA-PDA ne postoji oni su bliži dogovoru nego neka druga varijanta.
SDP mora biti drugačiji od SDA/PDA
NIP NBL SBB su kolko toliko normalne stranke
Varijanta da se ide s SDA je sramna
-
Moenx
- Posts: 2064
- Joined: 26/06/2013 10:36
#56017 Re: SDP
Ma daj ovaj narod je dugo bio pod terorom cetnika ustasa i cega sve ne pa da je po tvojim lakomim stavovima dovoljno istreniran da prihvati diktaturu stostruko licemjernog proletarijata
Nevnisu 90 te a nisu ni 50 te
Daj da polemisemo kao normalni
Nevnisu 90 te a nisu ni 50 te
Daj da polemisemo kao normalni
-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#56018 Re: SDP
SDA i PDA nisu normalni partneri
Ako neko napušta SDP jer hoće s njima nek ide
Vidjet ćemo šta će biti 2020 je orjentir
Imamović,Daso,Samir,Edis,Edin će ostat načelnici ali da li svi SDP ili bar 2 Nezavisni vidjet ćemo ali SDP će imat većinu u TZ,a ako se ne podijele u LK ostalo nemože imat
Ako neko napušta SDP jer hoće s njima nek ide
Vidjet ćemo šta će biti 2020 je orjentir
Imamović,Daso,Samir,Edis,Edin će ostat načelnici ali da li svi SDP ili bar 2 Nezavisni vidjet ćemo ali SDP će imat većinu u TZ,a ako se ne podijele u LK ostalo nemože imat
-
Moenx
- Posts: 2064
- Joined: 26/06/2013 10:36
#56019 Re: SDP
Ja eto PDA nisam pomenuo a ne zaboravi da PDA delegacija je bila prisutna i na saboru NS I na saboru SDP
-
costacurta
- Posts: 3642
- Joined: 05/05/2005 08:25
#56020 Re: SDP
Ljudino nemoj se ti meni šta ljutiti, ali stavi nekad tačku, zarez, interpunkcija ovo-ono, teško te čitat. Ko da Njegoša čitam.Moenx wrote:Ja eto PDA nisam pomenuo a ne zaboravi da PDA delegacija je bila prisutna i na saboru NS I na saboru SDP
SDP je prno u šišu. Koja je to dubioza od politike bujrum svi u Tz na 10 dana, pa ćete shvatiti o čemu pričam. Jasmin je uništio sve osim panonskih jezera i trga od kojih će napaviti svoje životno djelo, vjerujem da će se Jal trg Jal panonika uskoro zvati njegovim imenom.
Sve ostalo u Tz propada ili je propalo, od ulica, fasada, zgrada do sporta. Njihova mantra je biti u opoziciji, ne odgovaraš niti polažeš račune niti si kriv za bilo šta, samo kenjaš, kritikuj malo Sarajevo, malo SDA evo sad udri po migrantima i eto love za grad, dovoljno da klepaš na tenderima, dok je penzinera vjernih glasača i panonike koga boli qrac što Cestotehnik mjesecima već radi sanaciju jedne hebene raskrsnice ili što ti rupe koje ViK iskopa stoje godinama nepokrpljene, ili što zjape prazni poslovni prostori po čaršiji.
- Janjicar
- Posts: 5605
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
#56021 Re: SDP
putokaz1 wrote:Ma u Lukavcu stranku napuštaju s stažom u partiji 40 godinaMoenx wrote:SDP nije SDA ili HDZ da se fura na 90 te
Da li što im Edin nije pobjedio ili što žele s PDA ili možda žele s SDA,što je isto,neznam ali napuštaju SDP da bi
Stvorili novu stranku koja Hoće ili Neće s SDA tj PDA
Ako nova stranka ode s PDA ili SDA ,nestat će ko SDU
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#56022 Re: SDP
Janjicar wrote:putokaz1 wrote:Ma u Lukavcu stranku napuštaju s stažom u partiji 40 godinaMoenx wrote:SDP nije SDA ili HDZ da se fura na 90 te
Da li što im Edin nije pobjedio ili što žele s PDA ili možda žele s SDA,što je isto,neznam ali napuštaju SDP da bi
Stvorili novu stranku koja Hoće ili Neće s SDA tj PDA
Ako nova stranka ode s PDA ili SDA ,nestat će ko SDU
-
Moenx
- Posts: 2064
- Joined: 26/06/2013 10:36
#56024 Re: SDP
Buducnost SDP se sastoji iz ispravljanja gresaka iz proslosti
- vatrogasac
- Posts: 10078
- Joined: 24/04/2006 21:33
#56025 Re: SDP
Prvi puta socijaldemokratska misao se vezala za totatitarnu komunističku i nije se nikada ni riješila tog balasta, a sada se pere od kopiranja 'nazovidemokrata'.Moenx wrote:Buducnost SDP se sastoji iz ispravljanja gresaka iz proslosti
