Dešavanja u Srbiji

Post Reply
Vlajko
Posts: 162
Joined: 21/07/2008 14:28

#5601 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Vlajko »

Ponovo tenzije u Brđanima

7. avgust 2009. | 12:50 | Izvor: Beta


Kosovska Mitrovica -- U naselju Brđani u severnom delu Kosovske Mitrovice opet su povećane tenzije jer su se Srbi i Albanci okupili na istom mestu kako bi gradili kuće.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=375290

Image


Uhapšeno 6 članova kriminalne grupe

7. avgust 2009. | 11:57 | Izvor: B92

Beograd -- Pripadnici kriminalističke policije uhapsili su šest članova organizovane kriminalne grupe koja je delovala u nekoliko gradova Srbije i BiH, saznaje B92.

Image
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=375273

Србије су, након вишемесечне акције лишили слободе криминалну групу коју је организовао ФАРУК КАДРИЋ, а која је на територијји Републике Србије, Босне и Херцеговине, Бугарске и земаља западне Европе у дужем временском периоду вршила кривично дело недозвољена производња, држање и стављање у промет опојних дрога и кривично дело фалсификовање новца



Полицијски службеници МУП-а Републике Србије у заједничкој акцији са припадницима МУП-а Републике БиХ, лишили су слободе 24 лица,
идентификована је до сада једна од најорганизованијих криминалних група на подручју региона балканских земаља (Србије, БиХ, Хрватске, Словеније
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5602 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

Kosovo uskoro bez Srba?
07.08.2009. 12:45

Predsjednica Izvršnog odbora Srpskog nacionalnog vijeća /SNV/ Kosova i Metohije Rada Trajković upozorila je da bi Kosovo i Metohija mogla uskoro da ostane bez Srba, ukoliko najviši državni organi Srbije hitno ne donesu strategiju opstanka srpske zajednice.
Trajkovićeva je izjavila da je razočarana ponašanjem srpskih zvaničnika u Beogradu i odsustvom plana o tome šta Srbi na Kosovu i Metohiji treba da rade da bi opstali.

"Bojim se da ovde u pokrajini uskoro nećemo imati srpsku zajednicu. To je najvažniji problem i njime hitno moraju početi da se bave najviši državni organi Srbije, a ne samo oni zaduženi za Kosovo i Metohiju. I ne samo na rečima ...već izradom konkretnog plana i strategije opstanka srpskog naroda", upozorila je Trajkovićeva za frankfurtske "Vesti".

Ona smatra da je legitimno to što se država i velikodostojnici Srpske pravoslavne crkve protive decentralizaciji pokrajine i izlasku Srba na kosovske izbore, ali i zabrinjavajuće to što niko od zvaničnika Srbije nije ponudio, ne plan, nego makar ideju kako obezbijediti opstanak Srba.

"Razumem zašto moraju da nam poručuju da ne izlazimo na lokalne izbore, ali ne razumem zašto ćute o našoj budućnosti", istakla je ona.

Trajkovićeva kaže da niko nije objasnio šta Srbi dobijaju ukoliko ne budu imali još šest opština sa srpskom većinom, osim postojeće četiri.

Na pitanje da li su realne najave Ministarstva za Kosovo i Metohiju da bi nove pregovore o decentralizaciji pokrajine mogao da vodi Savet Evrope, Trajkovićeva je odgovorila da Srbima najmanje odgovara odugovlačenje procesa decentralizacije.
gotovo je, srbija je halalila kosovo
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#5603 Re: Desavanja u Srbiji

Post by kiky »

cerić je posjetio kosovo ...
ova mu je dobra ....
Vlajko
Posts: 162
Joined: 21/07/2008 14:28

#5604 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Vlajko »

Fudbaleri Partizana igraće u četvrtom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope sa vicešampionom Slovačke, ekipom Žiline, Crvena zvezda se sastaje sa praškom Slavijom.
Sarajevo dobilo ovee Rumune to je bio najlaksi protivnik njih mozete proci Sarajevo (BiH) - ČFR Kluž (Rumunija)

parovi plej ofa Lige Evrope

PAOK (Grčka) - Herenven (Holandija)
Dinamo Zagreb (Hrvatska) - Harts (Škotska)
Verder (Nemačka) - Aktobe (Kazahstan)
Everton (Engleska) - Sigma Olomuc (Češka)
BATE Borisov (Belorusija) - Liteks Loveč (Bugarska)
Viljareal (Španija) - NAK Breda (Holandija)
Leh Poznanj (Poljska) - Klub Briž (Belgija)
Fulam (Engleska) - Amkar Perm (Rusija)
Galatasaraj (Turska) - Levadija Talin (Estonija)
Teplice (Češka) - Hapoel Tel-Aviv (Izrael)
Metalurg Donjeck (Ukrajina) - Austria Beč (Austrija)
Tvente (Holandija) - Karabag (Azerbejdžan)
Roma (Italija) - Košice (Slovačka)
Dinamo Moskva (Rusija) - CSKA Sofija (Bugarska)
Genk (Belgija) - Lil (Francuska)
PSV Ajndhoven (Holandija) - Bnei Jehuda Tel-Aviv (Izrael)
Lacio (Italija) - Elfsborg (Švedska)
Trabzonspor (Turska) - Tuluz (Francuska)
Partizan (Srbija) - Žilina (Slovačka)
Baku (Azerbejdžan) - Bazel (Švajcarska)
Šahtjor Donjeck (Ukrajina) - Sivaspor (Turska)
Brondbi (Danska) - Herta (Nemačka)
Atletik Bilbao (Španija) - Tromsjo (Norveška)
Sarajevo (BiH) - ČFR Kluž (Rumunija)
Rapid Beč (Austrija) - Aston Vila (Engleska)
Steaua (Rumunija) - Sent Patrik (Irska)
Sparta Prag (Češka) - Maribor (Slovenija)
Zenit Sankt Petersburg (Rusija) - Nasional (Portugalija)
Đenoa (Italija) - Odenze (Danska)
Dinamo Bukurešt (Rumunija) - Liberec (Češka)
Gengamp (Francuska) - Hamburger SV (Nemačka)
Sion (Švajcarska) - Fenerbahče (Turska)
Šturm Grac (Austrija) - Metalist Harkov (Ukrajina)
Slavija Prag (Češka) - Crvena zvezda (Srbija)
Benfika (Portugalija) - Vorskla Poltava (Ukrajina)
Vaslui (Rumunija) - AEK Atina (Grčka)
Stabek (Norveška) - Valensija (Španija)

Sve utakmice igraju se 20. i 27. avgusta.

Pobednici plej ofa i deset ekipa koje ne budu uspešne u poslednjem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Igraće 48 ekipa podeljenih u 12 grupa, a po dve će se plasirati u šesnaestinu finala.

Na proleće će im se priključiti osam timova iz Lige šampiona, a finale prve Lige Evrope igraće se u Hamburgu.
User avatar
KIA
Posts: 547
Joined: 03/10/2008 19:46
Location: Beograd

#5605 Re: Desavanja u Srbiji

Post by KIA »

dallton wrote:
Beograd: Piramida na planini Rtanj?
07.08.2009. 11:47

Centar za istraživanje i ekologiju iz Beograda zatražio je od Vlade Srbije da mu se omogući formiranje istraživačkog centra na planini Rtanj, jer geografska i magnetna mjerenjima ukazuju da se ispod nje krije piramida.
Ukoliko država dozvoli, leteće kugle, nevidljivost aviona na radaru dok nadlijeću Rtanj, jedinstvene biljke, brojna jonizujuća i elektromagnetna zračenja, a naročito pravilan piramidalni oblik planine konačno bi mogli biti naučno objašnjeni.
jest mi ovo s piramidama odnekud poznato :lol:
:mrgreen:

Dalton , idi kopaj piramide po Bosni , ovde ih se neces nagledati :mrgreen:
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5606 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

KIA wrote:
dallton wrote:
Beograd: Piramida na planini Rtanj?
07.08.2009. 11:47

Centar za istraživanje i ekologiju iz Beograda zatražio je od Vlade Srbije da mu se omogući formiranje istraživačkog centra na planini Rtanj, jer geografska i magnetna mjerenjima ukazuju da se ispod nje krije piramida.
Ukoliko država dozvoli, leteće kugle, nevidljivost aviona na radaru dok nadlijeću Rtanj, jedinstvene biljke, brojna jonizujuća i elektromagnetna zračenja, a naročito pravilan piramidalni oblik planine konačno bi mogli biti naučno objašnjeni.
jest mi ovo s piramidama odnekud poznato :lol:
:mrgreen:

Dalton , idi kopaj piramide po Bosni , ovde ih se neces nagledati :mrgreen:
ah, sto se zelembac pali na jeftine fore :D

nego nesto ozbiljnije, DWelle
Cerić u ulozi lobiste za priznavanje Kosova

Kosovski muftija Trnava, reis Cerić i predsjednik Kosova Sejdiju
Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Kosovski muftija Trnava, reis Cerić i predsjednik Kosova Sejdiju
Poglavar Islamske zajednice u BiH reis ul-ulema Mustafa ef. Cerić boravi u posjeti Kosovu. Zvaničnici Kosova su od reisa Cerića zatražili da se nastavi zalagati u zemljama islamskog svijeta za dalja priznanja Kosova.

Predsjednik Kosova Fatmir Sejdiu istakao je tokom sastanka sa Cerićem značaj dobrih odnosa između Islamske zajednice BiH i Kosova:

„Republika Kosovo je sekularna država koja poštuje prava i slobode svih vjerskih zajendica u našoj zemlji“, rekao je Sejdiju. On je od reisa Cerića zatražio da nastavi raditi na priznavanju Kosova u zemljama islamskog svijeta koj kojih IZ BiH može direktno utjecati.

Reis Cerić je rekao da će Kosovo i BiH graditi prirodne odnose kao dvije zemlje sa muslimanskom većinom. On je istakao da je na Kosovo došao sa željom da se odnosi između dvije zemlje poboljšaju i da se bliskost albanskog i bošnjačkog naroda, ali i drugih naroda u regionu, još više ojačaju i prodube, kako nove generacije ne bi preživjele tragedije i genocid koji su preživjeli njihovi prethodnici.

“Mi smo živjeli u jednoj državi koja se raspala a u posljednjih 15 godina se mnogo toga dogodilo. Naše veze bile su pokidane. Došli da te veze ponovo vratimo u prirodno stanje, da čestitamo albanskom narodu na svemu što je postigao u njegovoj borbi za pravo na život, vjeru, slobodu, imetak i čast. Njihova borba za slobodu je slična Bosni i podrazumijeva pravo na vjersku i nacionalnu afirmaciju,“ rekao je Cerić koji je u Prištinu došao sa svojim saradnicima među kojima su bile i muftije iz Srbije i Hrvatske.
navrati ponekad, navrati ponekad ....
User avatar
KIA
Posts: 547
Joined: 03/10/2008 19:46
Location: Beograd

#5607 Re: Desavanja u Srbiji

Post by KIA »

Dalton , lopatu u ruke i na posao ;

ako usput nadjete i piramide Meseca , obavestite nas ,

chisto da vam se jos malo smejemo :mrgreen:
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5608 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

smej se smej, uvek se smej...to je bila jedna od ljepsih pjesama miroslava ilica..

KIA neozbiljna si potpuno, stvarno nema smisla ja pokusavam da unesem jedan ozbiljniji ton u raspravu, a evo kako mi se vraca, cccc... :-D


nego nesto ozbiljnije

Dwelle
Albanci s juga Srbije teže pripajanju Kosovu

Težnje za izdvajanjem regiona Preševska dolina
Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Težnje za izdvajanjem regiona Preševska dolina
Iza zahtijeva Skupštine albanskih odbornika o formiranju izdvojenog regiona Preševska dolina kriju se višegodišnje težnje Albanca sa juga Srbije o pripajanju Kosovu, ocjene su tamošnjih političkih lidera i analitičara.

Predsjednik opštine Preševo, Ragmi Mustafa, ocjenjuje da će albanska zajednica preko regionalizacije lakše rješavati socijalne i ekonomske probleme u Srbiji, ali i lakše doći do integracije sa Kosovom – pod određenim okolnostima.

„U trenutku kada bi se odvojio dio Kosova, onda bismo i mi tražili da budemo sastavni, ili integralni dio Kosova“, kaže Mustafaa


Mustafin kolega iz Bujanovca, Šaip Kamberi, podsjeća da zahtjevi Albanaca za nekom vrstom teritorijalne autonomije nisu novi. „U političkoj platformi iz 2006. godine jasno tražimo da zbog specifičnosti koje ima ovaj region, sama regionalizacija, koja je jedan evroatlantski proces, omogući iskorišćavanje ovih posebnosti, odnosno nadgradnju ljudskih i manjinskih prava Albanaca u ovom regionu,“ navodi Kamberi.

Etnički region

Predstavnici srpskih političkih stranaka u Preševu su ogorčeni ovim potezom albanskih stranaka.

– „Želja Albanaca u Preševu je da se pripoje Kosovu,“ uvjeren je Predrag Petrović, povjerenik Demokratske stranke (DS).

– „To je loše po državu i ona to ne bi smjela da dozvoli,“ mišljenja je Stojadin Ivanović, predsjednik Srpskog pokreta obnove (SPO).

I Dušan Janjić, predsjednik Foruma za etničke odnose iz Beograda, smatra da bi etnički region mogao da ima osnov za priključenje Kosovu, te da je najnoviji zahtjev kontrabalans pričama o njegovoj podjeli.

Pokušaj pariranja zahtjevima Srba na Kosovu

„Mislim da Albanci s juga Srbije pokušavaju ovim zahtjevom da, eventualno, pariraju srpskom zahtjevu za regionom Sjeverno Kosovo i da pomognu kosovskim vlastima. Bez obzira na oportunizam međunarodne zajednice, pa i Beograda, u suštini albanska zajednica koja živi u Preševu, Bujanovcu i Medveđi nije prihvatila da živi u Srbiji. Ona ne učestvuje u centralnim organima vlasti, ona to ne želi. Pa i ovaj region je odbijanje da primjeni sporazum oko učešća u Koordinacionom tijelu, potpisan u prisustvu OEBS-a,“ naglašava Janjić.

U Preševu, Bujanovcu i Medveđi živi nešto više od 88 hiljada stanovnika, a Janjić kaže da po evropskim standardima jedan region mora da ima oko milion ljudi. Ni jedan region, međutim, nije formiran po etničkom principu, pa bi jug Srbije, ako do toga dođe, bio presedan.
"srbija kao multietnicka zemlja je naslijedila sve probleme bivse zajednicke nam drzave jugoslavije koja je takodje bila multietnicka, i danas mora da se nosi s problemima prihvatanja drugog i drugacijeg.."
parafraziram borisa tadica u posjeti bih...novi slogan "presevo je srce srbije"
User avatar
KIA
Posts: 547
Joined: 03/10/2008 19:46
Location: Beograd

#5609 Re: Desavanja u Srbiji

Post by KIA »

Bosnohercegovac wrote:
Vlajko wrote:
dallton wrote:
jest mi ovo s piramidama odnekud poznato
gde je onaj Idijana Dzons iz Sarajeva , sad ce on u Srbiju brzo :lol:

kakve crne piramide na Balkanu veca je sansa da se iskopa neka masovna grobnica to je realnije nazalost
nece, vec je stigao!!! loooooooooooooooool
Rtanj planina ili piramida
Ljubiša TRIFUNOVIĆ, 06.08.2009 20:39:36


BOLJEVAC - Meštani Timočke Krajine oduvek su smatrali planinu Rtanj kod Boljevca mističnim mestom. Priče koje sežu vekovima unazad govore o čudnoj svetlosti i vatrenim loptama koji su kružili oko ovog vrha. Početkom 20. veka pojavile su se i tvrdnje po kojima je Rtanj zapravo ostatak neke drevne civilizacije. Artur Klark, čuveni pisac, autor "Odiseja 2001. u svemiru", u jednom od svojih radova izneo je tvrdnju da Rtanj zapravo predstavlja ostatak drevne piramide.
Proteklog meseca ekipa naučnika - predvođena profesorom doktorom Jozefom S. Rendulićem, pronalazačem iz oblasti integralne, konvencionalne, tradicionalne i alternativne medicine magnetnog polja i organske energije i predavačem na Institutu u Nju Delhiju - istraživala je ovu planinu i zaključila da Rtanj predstavlja ostatak drevne piramide.
Ostali članovi ekipe - dr Hari Oldhildom, iz Velike Britanije, pronalazač polikontrastne interferentne kamere, i akademik Semir Osmanagić, koji se smatra pronalazačem bosanske piramide Sunca, nedaleko od Visokog u BiH - tvrde da su pronašli mesta na Rtnju koja emituju posebne elektromagnetne talase, takozvane geopatološke talase.
Za njih je to dokaz da je vrh planine Rtanj bio kontaktno mesto za susret sa drugim civilizacijama, prenosi nam tvrdnje tima stručnjaka dr Nebojša Marjanović, predsednik opštine Boljevac.
- Merenjem i istraživanjem najsavremenijim aparatima, ovi naučnici su dokazali da Rtanj "leži" na tri velika podzemna toka, smeštena stotinak metara ispod površine zemlje. Na samom vrhu nalazi se otvor koji još nije ispitan, a kome se pripisuju mistična svojstva o kojima su govorili stanovnici Timočke Krajine vekovima unazad - naglašava Marjanović, i dodaje da je i sam bio svedok pojavljivanja neobične svetlosti i vatrenih kugli iznad Rtnja.
- Ovi naučnici su od naše vlade zatražili da im omogući početak iskopavanja koja bi trebalo da dokažu da se ispod tla zaista nalaze piramida i mnogobrojni podzemni hodnici - dodaje Marjanović. - Kako god bilo, oni su gotovo ubeđeni da Rtanj zaista predstavlja piramidu.
Stanovništvo ovog kraja tvrdi da se avionima, kada lete iznad Rtnja, gubi trag na radaru, što se dovodi u vezu s jakim elektromagnetnim zračenjima koja emituje utroba te planine.
- Ovi naučnici koji se smatraju najboljima na svetu u ovoj oblasti očekuju da će u najskorije vreme nastaviti istraživanja i nedvosmisleno dokazati da je Rtanj zaista piramida - zaključio je Marjanović.

RTANjSKI ČAJ
Kao jedan od najbitnijih dokaza prisustva vanzemaljske civilizacije na ovim prostorima, Marjanović navodi i rtanjski čaj.
- Reč je o čaju koji, kako je nedvosmisleno potvrđeno, predstavlja najjači poznati prirodni afrodizijak - podvlači dr Marjanović. - Kod nas je poznat i kao "muški čaj", jer mu je dejstvo nekoliko puta jače od vijagre.
http://www.novosti.rs/code/navigate.php ... na%20rtanj
:D :D :D
Sva sreca da nisu akademici iz Srbije , do sad bi nam se ceo svet smejao ... :mrgreen:
User avatar
KIA
Posts: 547
Joined: 03/10/2008 19:46
Location: Beograd

#5610 Re: Desavanja u Srbiji

Post by KIA »

- Naucnici , profesori , sta to radite ?
- Kopamo brdo , kao Bosanci .
- Zasto kopate brdo , aman ??? :?
- Nasli smo piramide ! :-)
- Pobogu , pa ko to finansira :?
- Drzava ! :mrgreen:
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5611 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

vidra99 wrote:
Beograd - Rusija pridaje poseban značaj predstojećoj poseti predsednika države Dmitrija Medvedeva Srbiji i očekuje da će tom prilikom doći do izražaja topli odnosi Beograda i Moskve, naglasio je na jučerašnjoj konferenciji za novinare ambasador Ruske Federacije u Srbiji Aleksandar Konuzin. On je potvrdio vest da je Medvedev u nedavnom telefonskom razgovoru sa srpskim kolegom Borisom Tadićem prihvatio poziv da poseti Beograd u oktobru.

Konuzin je podsetio i da je Tadić u martu zatražio od Rusije da odobri kredit Srbiji u vrednosti od milijardu dolara u cilju stabilizacije budžeta, izgradnje metroa i sprovođenja u delo drugih infrastrukturnih projekata. Takav predlog dobio je zeleno svetlo vlade u Moskvi, ali je potrebno usaglasiti detalje o uslovima pod kojima će biti odobrena pozicija. Prema Konuzinom mišljenju, postoji mogućnost da će Rusija dati konačan odgovor Srbiji tokom posete Medvedeva.

Očekuje se će dvojica predsednika razmatrati niz pitanja iz domena ekonomije i politike. U tom kontekstu, Konuzin podseća da su Srbija i Rusija pre sedam godina potpisale značajan energetski sporazum, koji je predstavljao osnovu za produbljenje saradnje. Medvedev i Tadić diskutovaće o projektima koji su realizovani u prethodnom periodu, kao i o problemima koji postoje u toj oblasti. Posebna pažnja biće posvećena modernizaciji NIS-a, kao i razmatranju planova o formiranju zajedničkog preduzeća o izgradnji gasovoda Južni tok.

Konuzin je najavio da će tokom posete predsednik Medvedev skrenuti pažnju sagovornicima na izazove s kojima se suočavaju Balkan, Evropa i svet u celosti. „Trenutna situacija na Balkanu i događaji na Kavkazu iz avgusta prošle godine pokazali su da sistem bezbednosti u Evropi nije savršen i da je potrebno preduzeti nove inicijative da bismo odgovorili na izazove 21. veka“, ocenio je ruski ambasador.

Konstantin Nikiforov ocenjuje da bi jačanje dobrih odnosa Rusije i Srbije jedino mogla da ugrozi eventualna želja Srbije da pristupi NATO.
- Mislim da je to malo verovatno, s obzirom na bolna iskustva koja je Srbija imala s tim savezom - navodi ruski ekspert.
Prema njegovom mišljenju, sada je važno da se posle gasnog sporazuma saradnja Srbije i Rusije
i diversifikuje da se ne bi „sve svelo na naftu i gas”. Saradnja je moguća u nizu grana, od atomske
energetike, kompjuterskih tehnologija, do vojne industrije, smatra Nikiforov i dodaje da unapređenje odnosa želi i Rusija, koja je sa Srbijom oduvek imala posebne odnose.
jel to ona zemlja rusija sto ima vojne baze na kosovu?
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5612 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

Bosnohercegovac wrote:
KIA wrote:
Sva sreca da nisu akademici iz Srbije , do sad bi nam se ceo svet smejao ... :mrgreen:
i to što kažeš, mada su se dosta popravili u poslednje vrijeme, mada u vezi sa nekim stvarima koje bi trebalo da demantuju ili negiraju - "nemaju" stav.
na ono sto srpski akademici rade, svijet se ne smije, nego se grozi...
User avatar
KIA
Posts: 547
Joined: 03/10/2008 19:46
Location: Beograd

#5613 Re: Desavanja u Srbiji

Post by KIA »

dallton wrote:
Bosnohercegovac wrote:
KIA wrote:
Sva sreca da nisu akademici iz Srbije , do sad bi nam se ceo svet smejao ... :mrgreen:
i to što kažeš, mada su se dosta popravili u poslednje vrijeme, mada u vezi sa nekim stvarima koje bi trebalo da demantuju ili negiraju - "nemaju" stav.
na ono sto srpski akademici rade, svijet se ne smije, nego se grozi...
E , vala , jes da nisam njihov fan , ali , bolje i da se grozi , negoi da ih podjebava :mrgreen:
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5614 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

pa i dosad su igrali po americkim notama, samo sto nije islo u ritmu "tam, tam" nego "bum, bum, kalasnjikov, kalasnjikov...." ...zadnji koncert trajao 78 dana, publika bas i nije uzivala al hajd...
User avatar
KIA
Posts: 547
Joined: 03/10/2008 19:46
Location: Beograd

#5615 Re: Desavanja u Srbiji

Post by KIA »

dallton wrote:pa i dosad su igrali po americkim notama, samo sto nije islo u ritmu "tam, tam" nego "bum, bum, kalasnjikov, kalasnjikov...." ...zadnji koncert trajao 78 dana, publika bas i nije uzivala al hajd...
A jes , i to sto kazes ,

nisu nam Rale i Rasha bili shefovi orkestra ,

bilo bi nam sigurno mnogo prijatnije :mrgreen:
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#5616 Re: Desavanja u Srbiji

Post by jutarnji »

KIA wrote:Dalton , lopatu u ruke i na posao ;

ako usput nadjete i piramide Meseca , obavestite nas ,

chisto da vam se jos malo smejemo :mrgreen:
hajde...posto smo te nasmijali red je i da te pocastimo. sta bi ti sad takvoj nasmijanoj pasalo? imal` kakva zelja?
User avatar
Toto
Posts: 8193
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#5617 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Toto »

vidra99 wrote: Trenutni nacrt zakona je, po mom skromnom mišljenju, prilično faličan, ali jasno je da tema daleko od završene, pa mislim da će biti ono "prvi mačići u vodu". Uostalom na ovome insistira EU, tako da ako se bude previše polemisalo i krvilo, naći će se neko odande ko će ih nacrtati. Kao zastavu BIH. :bih:
O macicima je i rijec. Da radikali umjesto macica ne pocnu bacat Madjare, Bosnjake, Rumunje i onih ostalih 30 pasmina macica.
Nije tabacenje jedini oblik diskriminacije. Ekonomska i politicka diskriminacije je poznata kao latentni oblik ove pojave. Ekonomija nije jedini kriterij regionalizacije. Jeste najuticajniji, ali se regionalizacija nikada nije radila samo na osnovu ovoga kriterija. Regionalizacije nece rijesiti ekonomske probleme ni Sumadije, koja je nacionalno homogenija od Vojvodine i Sandzaka. Ako se pod firmom "ekonomije" izbrisu svi ostali kriteriji: bit ce bacenih macica i po parlamentima, zatvorima, kontejnerima, tavanima....
Sta je Republika Srpska i Federacija BiH nego regionalizacija. Ovaj nivo regionalizacije je uradjen iskljucivo po srpskom ceifu. Kako se moze Trebinje i Banjaluka svrstati u jednu regiju? Blizi je Beograd onima iz Trebinja nego BanjaLuka. FBiH je jos dodatno regionalizirana da bi se zadovoljili politicki apetiti.
Hrvatska -koja nema nacionalnih manjina- je napravila politikanstsku regionalizciju za koju mnogi EU mozgovi kazu da je neekonomicna.
Opce je misljenje da balkanci ne umiju da naprave efikasnu organizaciju a da je osnovni problem urodjeni kompleks mrginja, medja koji je znao unistiti i porodice a kamo li vece zajednice.
User avatar
KIA
Posts: 547
Joined: 03/10/2008 19:46
Location: Beograd

#5618 Re: Desavanja u Srbiji

Post by KIA »

jutarnji wrote:
KIA wrote:Dalton , lopatu u ruke i na posao ;

ako usput nadjete i piramide Meseca , obavestite nas ,

chisto da vam se jos malo smejemo :mrgreen:
hajde...posto smo te nasmijali red je i da te pocastimo. sta bi ti sad takvoj nasmijanoj pasalo? imal` kakva zelja?
Ahhhhhhhhhh , videla sam danas fantasticne sandale u " knezu " ... Samo 21 000 din ... sitnica ...
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#5619 Re: Desavanja u Srbiji

Post by jutarnji »

KIA wrote:Ahhhhhhhhhh , videla sam danas fantasticne sandale u " knezu " ... Samo 21 000 din ... sitnica
Ma mislio sam nesta na tom medjudrzavnom planu, kao vi imate problem mi vama pomognemo..kontas?
Recimo, imate tu neku bijelu kugu a kod nas nezaposleni eksperti na svakom koraku :D
kol`ko je to u km, te sandale?
User avatar
KIA
Posts: 547
Joined: 03/10/2008 19:46
Location: Beograd

#5620 Re: Desavanja u Srbiji

Post by KIA »

jutarnji wrote:
KIA wrote:Ahhhhhhhhhh , videla sam danas fantasticne sandale u " knezu " ... Samo 21 000 din ... sitnica
Ma mislio sam nesta na tom medjudrzavnom planu, kao vi imate problem mi vama pomognemo..kontas?
Recimo, imate tu neku bijelu kugu a kod nas nezaposleni eksperti na svakom koraku :D
kol`ko je to u km, te sandale?
Ma pusti belu kugu , kad budem htela da radjam , naci cu nekog malo " rasnijeg " , bez uvrede ...

a sandalice 200 i kusur evra ... :-?
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#5621 Re: Desavanja u Srbiji

Post by jutarnji »

KIA wrote: naci cu nekog malo " rasnijeg " , bez uvrede ...
E jesi neka izbirljiva, sta fali nasoj robi, eno slovenci prezadovoljni :D
KIA wrote:a sandalice 200 i kusur evra
to da si obavezno kupila prije nego sto spicis za Bukurest, nemoj da te provaljivaju zbog nekih
rudarki simco vranje :D jel se tako zove ona vasa tvornica alasalamet obuce/ :?
User avatar
KIA
Posts: 547
Joined: 03/10/2008 19:46
Location: Beograd

#5622 Re: Desavanja u Srbiji

Post by KIA »

jutarnji wrote:
KIA wrote: naci cu nekog malo " rasnijeg " , bez uvrede ...
E jesi neka izbirljiva, sta fali nasoj robi, eno slovenci prezadovoljni :D
Smeshno je kako se i odrasli ljudi kod vas teshe :-)

Aj da razumem klince :-)

Ali vas odrasle , ne mogu nikako :-)
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#5623 Re: Desavanja u Srbiji

Post by jutarnji »

teshemo,teshemo... :dance: :lol: :lol:
21000 din=200 eura ili 400km, a je vam valute i qrca :lol:
User avatar
KIA
Posts: 547
Joined: 03/10/2008 19:46
Location: Beograd

#5624 Re: Desavanja u Srbiji

Post by KIA »

Jel gleda neko ovu kozu na OBN ? :shock: :shock: :shock:

I to ide u etar ???
User avatar
KIA
Posts: 547
Joined: 03/10/2008 19:46
Location: Beograd

#5625 Re: Desavanja u Srbiji

Post by KIA »

Lana Show , neshto slicnije i odvratnije nisam nikada videla na TV :(
Post Reply