SDP

džakailibu
Posts: 764
Joined: 08/05/2013 11:37

#55851 Re: SDP

Post by džakailibu »

Cekaj, sta bi sa socijaldemokratijom i spasavanjem drzave?prosli izbori u sdp niko nu rijeci da prozbori od spasilaca ljevice. Miro Lazovic, Zlatar, Ivo?Neko nesto?
doktor78
Posts: 3947
Joined: 14/09/2006 11:02

#55852 Re: SDP

Post by doktor78 »

Na današnjoj sjednici Općinskog vijeća Živinice usvojena je odluka o povećanju iznosa paušala vijećnika sa 1.050 na 1.300 KM, a na prijedlog Hamdije Numanovića iz SUND-a.
Istom odlukom se predviđa i povećanje primanja predsjedavajućeg OV-a, Naila Jusića na 4.000 KM i njegovih zamjenika u nešto manjem iznosu, piše Zivinice-carsija.com.

Iako se opozicija bunila i tražila da se povuče Odluka zbog njene neusaglašenosti zbog činjenice da je trebala biti razmatrana prvo kroz nacrt kako bi javnost mogla biti upoznata s njenim posljedicama, s obzirom na to da dodatno tereti budžet Općine, ova odluka je ipak usvojena glasovima dijela vijećnika SDA, dijela SDP-a, SUND-a BOSS-a i BPS-a, SzBiH i jedan vijećnik SBB-a.
U nastavku teksta imena vijećnika koji su digli ruke za povećanje paušala i naknada na 1.300 KM.

Iz SDA to su Nail Jusić, Mevludin Salković Cicko, Fahrudin Vejzović i Jasmin Halilović.

Iz SDP-a to su Nusret Mamić, Mujo Muratović i Muhamed Vrtagić.

Iz BOOS-a to je podržao Abdulkerim Durić i Mehmedalija Suljić.

Iz BPS-a Faruk Selimović i Hajrudin Aljić.

Iz SUND-a Hamdija Numanović, Hajrudin Kozarević, iz Stranke za BiH Fehim Šljivić, iz SBB-a Mersudin Korajac i HDZ-a Mladen Mišić.

Od samostalnih vijećnika za povećanje glasali su Esad Zenunović i Elvira Nuhanović.

Ovim povećanjem, paušal predsjedavajućeg OV Živinice je 4 000 KM a zamjenicima oko 3000 KM.
Trebam li napisati koga su ova trojica SDP-ovih vijećnika podržavali u prethodnoj kampanji za predsjednika SDP-a?
Imate pravo jednom pogađati.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#55853 Re: SDP

Post by JThomas »

prepoznaje se odgovoran i patriotski kurs :thumbup:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55854 Re: SDP

Post by kmirsad »

JThomas wrote:prepoznaje se odgovoran i patriotski kurs :thumbup:
:lol: :lol: :lol:
elSaik
Posts: 11916
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#55855 Re: SDP

Post by elSaik »

invincible1921 wrote:SDP i recimo NS su dokaz demokratske orijentacije i suzivota PROBOSANSKI orijentisanih građana. Sto jes jes vecina njih su Bosnjaci. Mada to i nije lose mi pokazujemo da pruzamo ruke prijateljstva druga dva naroda koje oni ocigledno odbijaju. Da nije tako neka od gradjanskih opcija bi bila makar neki faktor u dijelovima zemlje gdje su srbi i hrvati vecina.

Kod njih nema gradjanske i umjerene. Imas dodikove nacionaliste i opoziciju u vidu jos vecih nacionalista SDS. Kod Hrvata imas jedan HDZ i opoziciju koja je tu reda radi u vidu ni manje ni vise nego drgugog?!? HDZa...

Na kraju problem nije u stranci ili ti njenoj orijentaciji, to je sve ko sto treba bit. Problem je u ljudima tj glasacima.
SDP je ta koja mora biti građanska opcija svugdje. Međutim, nije dovoljno biti deklarativno to. Mora se biti i u praksi. A da bi se to bilo u praksi mora se popiti jedna vrlo gorka pilula i krenuti glavom kroz zid a to je - prestati gledati život kroz ratne naočale. SDP se mora okrenuti budućnosti. SDP se mora ponašati kao da je od rata prošlo gotovo 25 godina, jer je zaista od kraja rata prošlo 25 godina. To je četvrt stoljeća. Možda bi tako i bilo danas da u ključnim godinama socijaldemokrate nisu bile vođene Dodikom i Lagumdzijom nego drugim likovima. Ovako, jbg, neke nove generacije stasaju po bih pa se sa SDA-HDZ otvoreno ratuje i FBIH, a u RS počinju lagano formirati brojnije organizacije.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#55856 Re: SDP

Post by bunk »

doktor78 wrote:
Na današnjoj sjednici Općinskog vijeća Živinice usvojena je odluka o povećanju iznosa paušala vijećnika sa 1.050 na 1.300 KM, a na prijedlog Hamdije Numanovića iz SUND-a.
Istom odlukom se predviđa i povećanje primanja predsjedavajućeg OV-a, Naila Jusića na 4.000 KM i njegovih zamjenika u nešto manjem iznosu, piše Zivinice-carsija.com.

Iako se opozicija bunila i tražila da se povuče Odluka zbog njene neusaglašenosti zbog činjenice da je trebala biti razmatrana prvo kroz nacrt kako bi javnost mogla biti upoznata s njenim posljedicama, s obzirom na to da dodatno tereti budžet Općine, ova odluka je ipak usvojena glasovima dijela vijećnika SDA, dijela SDP-a, SUND-a BOSS-a i BPS-a, SzBiH i jedan vijećnik SBB-a.
U nastavku teksta imena vijećnika koji su digli ruke za povećanje paušala i naknada na 1.300 KM.

Iz SDA to su Nail Jusić, Mevludin Salković Cicko, Fahrudin Vejzović i Jasmin Halilović.

Iz SDP-a to su Nusret Mamić, Mujo Muratović i Muhamed Vrtagić.

Iz BOOS-a to je podržao Abdulkerim Durić i Mehmedalija Suljić.

Iz BPS-a Faruk Selimović i Hajrudin Aljić.

Iz SUND-a Hamdija Numanović, Hajrudin Kozarević, iz Stranke za BiH Fehim Šljivić, iz SBB-a Mersudin Korajac i HDZ-a Mladen Mišić.

Od samostalnih vijećnika za povećanje glasali su Esad Zenunović i Elvira Nuhanović.

Ovim povećanjem, paušal predsjedavajućeg OV Živinice je 4 000 KM a zamjenicima oko 3000 KM.
Trebam li napisati koga su ova trojica SDP-ovih vijećnika podržavali u prethodnoj kampanji za predsjednika SDP-a?
Imate pravo jednom pogađati.
Niksic?
zippoo87
Posts: 19661
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#55857 Re: SDP

Post by zippoo87 »

ne vjerujem da su za Niksica
ketronsd1
Posts: 1470
Joined: 13/06/2006 15:29

#55858 Re: SDP

Post by ketronsd1 »

bunk wrote:
doktor78 wrote:
Na današnjoj sjednici Općinskog vijeća Živinice usvojena je odluka o povećanju iznosa paušala vijećnika sa 1.050 na 1.300 KM, a na prijedlog Hamdije Numanovića iz SUND-a.
Istom odlukom se predviđa i povećanje primanja predsjedavajućeg OV-a, Naila Jusića na 4.000 KM i njegovih zamjenika u nešto manjem iznosu, piše Zivinice-carsija.com.

Iako se opozicija bunila i tražila da se povuče Odluka zbog njene neusaglašenosti zbog činjenice da je trebala biti razmatrana prvo kroz nacrt kako bi javnost mogla biti upoznata s njenim posljedicama, s obzirom na to da dodatno tereti budžet Općine, ova odluka je ipak usvojena glasovima dijela vijećnika SDA, dijela SDP-a, SUND-a BOSS-a i BPS-a, SzBiH i jedan vijećnik SBB-a.
U nastavku teksta imena vijećnika koji su digli ruke za povećanje paušala i naknada na 1.300 KM.

Iz SDA to su Nail Jusić, Mevludin Salković Cicko, Fahrudin Vejzović i Jasmin Halilović.

Iz SDP-a to su Nusret Mamić, Mujo Muratović i Muhamed Vrtagić.

Iz BOOS-a to je podržao Abdulkerim Durić i Mehmedalija Suljić.

Iz BPS-a Faruk Selimović i Hajrudin Aljić.

Iz SUND-a Hamdija Numanović, Hajrudin Kozarević, iz Stranke za BiH Fehim Šljivić, iz SBB-a Mersudin Korajac i HDZ-a Mladen Mišić.

Od samostalnih vijećnika za povećanje glasali su Esad Zenunović i Elvira Nuhanović.

Ovim povećanjem, paušal predsjedavajućeg OV Živinice je 4 000 KM a zamjenicima oko 3000 KM.
Trebam li napisati koga su ova trojica SDP-ovih vijećnika podržavali u prethodnoj kampanji za predsjednika SDP-a?
Imate pravo jednom pogađati.
Niksic?
Na san vam izlazi Nerko :lol: :izet:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#55859 Re: SDP

Post by bunk »

:lol:
asker
Posts: 3019
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#55860 Re: SDP

Post by asker »

doktor78 wrote: Iz SDP-a to su Nusret Mamić, Mujo Muratović i Muhamed Vrtagić.
Inace, Mujin otac je Hasan, 15-godisnji SDP-ov gradonacelnik Zivinica, sad je u Federalnom parlamentu, da se i u Sarajevu bori za drzavu i ostalo.
Kod kuce je ostavio sina u vijecu, pod palicom SDP-ovog gradonacelnika Kamenjakovica.

Nema labavo bato moj, nisu nikako ko ovi SDA kriminalci!

:bih:
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#55861 Re: SDP

Post by Leverage »

Voliš ti vaše kriminalce.
doktor78
Posts: 3947
Joined: 14/09/2006 11:02

#55862 Re: SDP

Post by doktor78 »

bunk wrote: Niksic?
Delić.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#55863 Re: SDP

Post by Styling »

madner wrote:Bilo bi dobro da se sto prije odcjepe, precjenjuju svoju snagu.
Ne bi mogli prezivjeti ni mjesec. Ogromna vecina PDV-a koji dobijaju po raspodjeli je zaradjen u FBIH, a ono sto prikupe na teritoriji RS ne moze im biti za kafe.

S druge strane, Srbija ne zna sta ce sa sobom i svojim problemima, samo im jos treba kokuzna RS sa milion stanovnika koji zive ispod svakog minimuma.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#55864 Re: SDP

Post by Leverage »

To nije tema citiranog posta.
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#55865 Re: SDP

Post by drug_profi »

Leverage wrote:To nije tema citiranog posta.
Ko o cemu baba o ustipcima.... :mrgreen:
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#55866 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Trebam li napisati koga su ova trojica SDP-ovih vijećnika podržavali u prethodnoj kampanji za predsjednika SDP-a?
Imate pravo jednom pogađati.
Delić je 3 puta u 2 godine pobjedio SDA
A Nikšić je 2 puta u 2 godine pobjedio u SDP,ali od SDA gubio više puta :P :P :P :P
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52749
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#55867 Re: SDP

Post by Chmoljo »

Styling wrote:
madner wrote:Bilo bi dobro da se sto prije odcjepe, precjenjuju svoju snagu.
Ne bi mogli prezivjeti ni mjesec. Ogromna vecina PDV-a koji dobijaju po raspodjeli je zaradjen u FBIH, a ono sto prikupe na teritoriji RS ne moze im biti za kafe.

S druge strane, Srbija ne zna sta ce sa sobom i svojim problemima, samo im jos treba kokuzna RS sa milion stanovnika koji zive ispod svakog minimuma.
da se otcijepi tuzlanski SDP od SDPa...
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#55868 Re: SDP

Post by Styling »

Chmoljo wrote:
Styling wrote:
madner wrote:Bilo bi dobro da se sto prije odcjepe, precjenjuju svoju snagu.
Ne bi mogli prezivjeti ni mjesec. Ogromna vecina PDV-a koji dobijaju po raspodjeli je zaradjen u FBIH, a ono sto prikupe na teritoriji RS ne moze im biti za kafe.

S druge strane, Srbija ne zna sta ce sa sobom i svojim problemima, samo im jos treba kokuzna RS sa milion stanovnika koji zive ispod svakog minimuma.
da se otcijepi tuzlanski SDP od SDPa...
Uh, pogresna tema. Tek sad vidjeh. :skoljka:
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#55869 Re: SDP

Post by Leverage »

Chmoljo wrote: da se otcijepi tuzlanski SDP od SDPa...
Znam da nije loša namjera, ali koristiti kovanicu "tuzlanski SDP" u ovom kontekstu ne samo da je netačno nego je i štetno.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#55870 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Imamo Tuzlanski SDP
Tuzlanski SDP Općine Tuzla i
Tuzlanski SDP TK
To su 2 pojma Različita,jedni Hoće sa PDA a drugi im ko biva nedaju sa PDA :D :D :D :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52749
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#55871 Re: SDP

Post by Chmoljo »

Leverage wrote:
Chmoljo wrote: da se otcijepi tuzlanski SDP od SDPa...
Znam da nije loša namjera, ali koristiti kovanicu "tuzlanski SDP" u ovom kontekstu ne samo da je netačno nego je i štetno.
:zoka:
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#55872 Re: SDP

Post by Leverage »

Chmoljo wrote:
Leverage wrote:
Chmoljo wrote: da se otcijepi tuzlanski SDP od SDPa...
Znam da nije loša namjera, ali koristiti kovanicu "tuzlanski SDP" u ovom kontekstu ne samo da je netačno nego je i štetno.
:zoka:
Ukratko, vrlo je degutantno Bijedićevu kliku nazivati "tuzlanski SDP".
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#55873 Re: SDP

Post by Styling »

Chmoljin post je bio iskljucivo u svrhu pojasnjenja meni koja sam totalno promasila temu sa svojim postom. Ne treba odmah covjeka napadati zbog konstrukcije. Pravicemo se da unutar SDP nisu podijeljeni na tuzlanski blok i ostatak.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#55874 Re: SDP

Post by bunk »

Ma problem je sto se koristi prefiks " tuzlanski".
Da je to kako izbjec,da se Tuzla ne skrnavi :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55875 Re: SDP

Post by kmirsad »

Leverage wrote:
Chmoljo wrote: da se otcijepi tuzlanski SDP od SDPa...
Znam da nije loša namjera, ali koristiti kovanicu "tuzlanski SDP" u ovom kontekstu ne samo da je netačno nego je i štetno.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Post Reply