SDP

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52757
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#55801 Re: SDP

Post by Chmoljo »

bunk wrote:Pa nije samo Jasmin,komplet agenda koju fura predsjednik i njegova tri musketira se bazira na "sda je nismo mi"...
I nikad mu to SDA neće halaliti, to bježanje od dijeljenja odgovornosti...
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#55802 Re: SDP

Post by bunk »

Chmoljo wrote:
bunk wrote:Pa nije samo Jasmin,komplet agenda koju fura predsjednik i njegova tri musketira se bazira na "sda je nismo mi"...
I nikad mu to SDA neće halaliti, to bježanje od dijeljenja odgovornosti...
Ta prica nije prosla kod 9500 glasaca juce na izborima za predsjednika,kod 12500 jeste.
Nije to bas za zanemarit.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52757
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#55803 Re: SDP

Post by Chmoljo »

A čuj, koga briga, kanton sarajevo je rekao svoje. I razlike u glasovima su drugačije.

:oops:
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#55804 Re: SDP

Post by putokaz1 »

ma partije je propalala kako god okreneš
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#55805 Re: SDP

Post by bunk »

Chmoljo wrote:A čuj, koga briga, kanton sarajevo je rekao svoje. I razlike u glasovima su drugačije.

:oops:
U prevodu "u suru mumine" ,ta cemo mi ruralni,nek se zna ko okrece antenu a ko vice dobraaa :lol:
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1493
Joined: 21/04/2014 17:59

#55806 Re: SDP

Post by tvojkomsija »

putokaz1 wrote:ma partije je propalala kako god okreneš
Za DF i SBB se može reći da će propasti, SDP ipak neće, bez obzira na nestabilnosti. Druga najjača bošnjačka partija, mislim da će tako i ostati.
polacijela
Posts: 364
Joined: 24/04/2012 13:39

#55807 Re: SDP

Post by polacijela »

Chmoljo wrote:A čuj, koga briga, kanton sarajevo je rekao svoje. I razlike u glasovima su drugačije.

:oops:
Ako su istiniti brojevi sa Mašićeve FB čestitke, u KS je glasalo malo više od 2.000 članova!?
Meni je to poražavajuće, otkud toliki apstinenti?
starisalko
Posts: 632
Joined: 27/07/2014 18:10

#55808 Re: SDP

Post by starisalko »

tvojkomsija wrote:
putokaz1 wrote:ma partije je propalala kako god okreneš
Za DF i SBB se može reći da će propasti, SDP ipak neće, bez obzira na nestabilnosti. Druga najjača bošnjačka partija, mislim da će tako i ostati.
Sad si ovo napisao i nikad vise.Cuj bosnjacka.
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#55809 Re: SDP

Post by drug_profi »

polacijela wrote:
drug_profi wrote:8 hiljada članova partije spram 50.000 glasova u TK.
Pri čemu se mogu kladiti da ni jedan od ovih 42.000 ne želi sa SDA.
To ćemo saznati u oktobru 2020.

Ovako najmanje 2/3 tih glasača misli da je ostavljeno na cjedilu od Centrale, na milost i nemilost naredne 3 godine, a sve zato da bi Jasmin Imamović imao na čemu da gradi svoju kampanju 2020. Jer realno, nema na čemu drugom, osim na antiSDA priči (molim Tuzlake da me demantuju).

Hipotetski, i u koaliciji sa SDA (kralj Jofrey :D) i sa PDA (Ramsey Bolton :D) - SDP bi bio stranka sa najvećim brojem mandata i itekako u poziciji da napravi nešto u TK.

Da Centrala nije stavila kriminalca za nositelja liste, imala bi daleko više glasova i ne bismo sad bili u ovakvoj poziciji. A sad ne daju ni izvodivu koaliciju.

Ovako je TK ostavljen na vjetrometini. Mračne, mračne tri godine nas čekaju.
Ja kako se sjećam predizborna kampanja je obećavala "sa SDA ni u Diznilend".
Zato sam uvjeren da je 42.000 protiv spašavanja SDA.
Osnovna zabluda svakog ko je sa njima pravio vlast je da ih možeš kontrolisati, obuzdati, promijeniti....
Oni su završili sve promjene koje žele i stvorili su društvo i sistem koji njima paše. Neće valjda sad nekog pustiti da im to kvari ili da im se mjesa, narocito ako imaju poluge vlasti.
SDA treba pustiti da vlada dok i svakom retardu koji ih zaokruzuje ne bude jasno sta su i ko su oni. Svaki put kad udjes u koaliciju sa njima spasavas ih i kupujes im 4 godine.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52757
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#55810 Re: SDP

Post by Chmoljo »

bunk wrote:
Chmoljo wrote:A čuj, koga briga, kanton sarajevo je rekao svoje. I razlike u glasovima su drugačije.

:oops:
U prevodu "u suru mumine" ,ta cemo mi ruralni,nek se zna ko okrece antenu a ko vice dobraaa :lol:
Ma hajde bogati, gledaj to sa vedrije strane: kad sda opet bude vlast u ks godišnji budžet će biti 4 milijarde.
polacijela
Posts: 364
Joined: 24/04/2012 13:39

#55811 Re: SDP

Post by polacijela »

drug_profi wrote:Ja kako se sjećam predizborna kampanja je obećavala "sa SDA ni u Diznilend".
Zato sam uvjeren da je 42.000 protiv spašavanja SDA.
Ne znam ko je u Centrali smišljao kampanju, ali se valjda sa Terenom moglo progovoriti o tome da se ne izgovaraju pregoleme riječi. Upravo jedini TK plaća cijenu spašavanja obraza tvorca te izjave, da ne bi mor'o pojesti sto je po.r'o
Šta je bio problem Tuzlanskog kantona u 2018. godini samo maliciozan nije vidio.

Ali je to sada sasvim nebitno. SDP nek se uzda u 1.600 Tz članova na narednim izborima, sve će biti ok.
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#55812 Re: SDP

Post by zippoo87 »

bunk wrote:Pa nije samo Jasmin,komplet agenda koju fura predsjednik i njegova tri musketira se bazira na "sda je nismo mi"...
a na cemu SDA bazira pricu...evo da ti malo refreshujem sjecanje,clanak je od danas,vidim da si vec zaboravio :lol:
dakle nismo mi krivi,kriv je SNSD jel hahah
"Sarajlić: BiH je mogla biti daleko uspješnija da nije Dodikove politike"
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajli ... /190527108

i jedno pitanje za tebe ?
zasto FBiH nije toliko uspjesnija,ovdje nema Dodika ?
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#55813 Re: SDP

Post by malakh »

Bosanski_kralj wrote: Jesi li ti ono oko izbora 2018. tvrdio da je Nermin Lagumdžijin igrač i da Lagumdžija iz sjene vlada SDP-om?
jesam. ali dodaj nastavak posta. da ne duzim, vec samo jedno da ponovim, sto sam tada govorio.

da nije bilo laguma, danas, na ovoj poziciji me bi bilo ni nermina niksica. isti ne bi bio premijer federacije, niti generalni sekretar partije za vrijeme vladavine zlatka lagumdzije.

na bazi navedenog, sto mislim da je tocno, to sam i tvrdio.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#55814 Re: SDP

Post by malakh »

Chmoljo wrote:
malakh wrote:
a što sam to ja prognozirao?
ma kad god si, sve si fulio :D
znam ja i pogoditi, samo sto te tada nema na temama da promuhabetimo.

nego cestitam ti sto ti je za predsjednika partije dosao favorit. zaboravio sam cestitati, nadam se da se ne ljutis.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52757
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#55815 Re: SDP

Post by Chmoljo »

malakh wrote:
Chmoljo wrote:
malakh wrote:
a što sam to ja prognozirao?
ma kad god si, sve si fulio :D
znam ja i pogoditi, samo sto te tada nema na temama da promuhabetimo.
I ćorava koka zrno ubode.
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1493
Joined: 21/04/2014 17:59

#55816 Re: SDP

Post by tvojkomsija »

starisalko wrote:
tvojkomsija wrote:
putokaz1 wrote:ma partije je propalala kako god okreneš
Za DF i SBB se može reći da će propasti, SDP ipak neće, bez obzira na nestabilnosti. Druga najjača bošnjačka partija, mislim da će tako i ostati.
Sad si ovo napisao i nikad vise.Cuj bosnjacka.
Pa nije po "programu", ali 90% glasova je od Bosnjaka, u cemu je problem?
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#55817 Re: SDP

Post by drug_profi »

Kakve veze i da je 100% bosnjackih glasova. Clanstvo je raznoliko, i kao sto kazes program nije fokusiran na potrebe jedne nacije.
Druga stvar je sto se taj program slabije prima medju građanima zadojenim sovinizmom, ali polako... korak po korak.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#55818 Re: SDP

Post by bunk »

zippoo87 wrote:
bunk wrote:Pa nije samo Jasmin,komplet agenda koju fura predsjednik i njegova tri musketira se bazira na "sda je nismo mi"...
a na cemu SDA bazira pricu...evo da ti malo refreshujem sjecanje,clanak je od danas,vidim da si vec zaboravio :lol:
dakle nismo mi krivi,kriv je SNSD jel hahah
"Sarajlić: BiH je mogla biti daleko uspješnija da nije Dodikove politike"
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajli ... /190527108

i jedno pitanje za tebe ?
zasto FBiH nije toliko uspjesnija,ovdje nema Dodika ?
Nije uspjesnija od manjeg entiteta?
Jel to neko trollanje sa autogolom?
P.s.
I zasto pitanje za mene vezano za sda?
Vjerovatnije je da ti imas vise veze sa sda od mene.
Fino to juce kolega lakat jebic objasni.
Ako nisi u zadanoj matrici podrske dijelu sdp i ns onda si odmah sda/ snsd/ hdz/ df/ sbb ...forum je od svih Bosanaca i Hercegovaca bez obzira za koga glasaju ..
Valjda se ima pravo komentarisati sve stranke bez etiketiranja..
starisalko
Posts: 632
Joined: 27/07/2014 18:10

#55819 Re: SDP

Post by starisalko »

tvojkomsija wrote:
starisalko wrote:
tvojkomsija wrote: Za DF i SBB se može reći da će propasti, SDP ipak neće, bez obzira na nestabilnosti. Druga najjača bošnjačka partija, mislim da će tako i ostati.
Sad si ovo napisao i nikad vise.Cuj bosnjacka.
Pa nije po "programu", ali 90% glasova je od Bosnjaka, u cemu je problem?
Ni po programu ni po clanstvu,glasaci su drugi par opanaka
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55820 Re: SDP

Post by kmirsad »

starisalko wrote:
tvojkomsija wrote:
starisalko wrote: Sad si ovo napisao i nikad vise.Cuj bosnjacka.
Pa nije po "programu", ali 90% glasova je od Bosnjaka, u cemu je problem?
Ni po programu ni po clanstvu,glasaci su drugi par opanaka
:thumbup:
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#55821 Re: SDP

Post by invincible1921 »

SDP i recimo NS su dokaz demokratske orijentacije i suzivota PROBOSANSKI orijentisanih građana. Sto jes jes vecina njih su Bosnjaci. Mada to i nije lose mi pokazujemo da pruzamo ruke prijateljstva druga dva naroda koje oni ocigledno odbijaju. Da nije tako neka od gradjanskih opcija bi bila makar neki faktor u dijelovima zemlje gdje su srbi i hrvati vecina.

Kod njih nema gradjanske i umjerene. Imas dodikove nacionaliste i opoziciju u vidu jos vecih nacionalista SDS. Kod Hrvata imas jedan HDZ i opoziciju koja je tu reda radi u vidu ni manje ni vise nego drgugog?!? HDZa...

Na kraju problem nije u stranci ili ti njenoj orijentaciji, to je sve ko sto treba bit. Problem je u ljudima tj glasacima.
User avatar
shbc
Posts: 3770
Joined: 20/07/2012 12:13

#55822 Re: SDP

Post by shbc »

Zanimljiva situacija na fb profilu KO SDP TK. Cestitka Delicu sto je osvojio 2/3 glasova u TK, cestitke Niksicu nema, a ko je i napise u komentarima biva izbrisana. Oni se vec ponasaju kao da vise nisu ista stranka.
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#55823 Re: SDP

Post by zippoo87 »

bunk wrote:
zippoo87 wrote: a na cemu SDA bazira pricu...evo da ti malo refreshujem sjecanje,clanak je od danas,vidim da si vec zaboravio :lol:
dakle nismo mi krivi,kriv je SNSD jel hahah
"Sarajlić: BiH je mogla biti daleko uspješnija da nije Dodikove politike"
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajli ... /190527108

i jedno pitanje za tebe ?
zasto FBiH nije toliko uspjesnija,ovdje nema Dodika ?
Nije uspjesnija od manjeg entiteta?
Jel to neko trollanje sa autogolom?
P.s.
I zasto pitanje za mene vezano za sda?
Vjerovatnije je da ti imas vise veze sa sda od mene.
Fino to juce kolega lakat jebic objasni.
Ako nisi u zadanoj matrici podrske dijelu sdp i ns onda si odmah sda/ snsd/ hdz/ df/ sbb ...forum je od svih Bosanaca i Hercegovaca bez obzira za koga glasaju ..
Valjda se ima pravo komentarisati sve stranke bez etiketiranja..
ima u mom pitanju negdje i rijec "toliko" a svakako mi nisi odgovorio

sto se tebe tice,ti ovdje pises proSDA i normalno da si tako etiketiran a najgore od svega sto su ti 90% nebuloze i izmisljotine
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#55824 Re: SDP

Post by bunk »

zippoo87 wrote:
bunk wrote:
zippoo87 wrote: a na cemu SDA bazira pricu...evo da ti malo refreshujem sjecanje,clanak je od danas,vidim da si vec zaboravio :lol:
dakle nismo mi krivi,kriv je SNSD jel hahah
"Sarajlić: BiH je mogla biti daleko uspješnija da nije Dodikove politike"
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajli ... /190527108

i jedno pitanje za tebe ?
zasto FBiH nije toliko uspjesnija,ovdje nema Dodika ?
Nije uspjesnija od manjeg entiteta?
Jel to neko trollanje sa autogolom?
P.s.
I zasto pitanje za mene vezano za sda?
Vjerovatnije je da ti imas vise veze sa sda od mene.
Fino to juce kolega lakat jebic objasni.
Ako nisi u zadanoj matrici podrske dijelu sdp i ns onda si odmah sda/ snsd/ hdz/ df/ sbb ...forum je od svih Bosanaca i Hercegovaca bez obzira za koga glasaju ..
Valjda se ima pravo komentarisati sve stranke bez etiketiranja..
ima u mom pitanju negdje i rijec "toliko" a svakako mi nisi odgovorio

sto se tebe tice,ti ovdje pises proSDA i normalno da si tako etiketiran a najgore od svega sto su ti 90% nebuloze i izmisljotine
prosda,etiketiran,90% nebuloze i izmisljotine :lol: ,e pa ovo je stvarno ..jos da si me na goli otok mogao poslat..
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#55825 Re: SDP

Post by zippoo87 »

tvoji postovi govore o tebi,ne ja
i opet izbjegavas odgovore...to je jedino sto znas :roll:
Post Reply