Mreza, beton, estrih i parket po zelji su jeftinijiamar1994 wrote:Dobio odgovor, cijena nove plastike nevjerovatnih 1090KM sa pdv [emoji38] [emoji38]
Sent from my C6603 using Tapatalk
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#5576 Re: Pitamo Mehanicare ?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5577 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
konektovan wrote:Uzmi od kakvog citroena, pa nastiklaj.[emoji1]amar1994 wrote:Dobio odgovor, cijena nove plastike nevjerovatnih 1090KM sa pdv [emoji38] [emoji38]
Sent from my C6603 using Tapatalk
Sent from my C6603 using Tapatalk
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5578 Re: Pitamo Mehanicare ?
basicm wrote:Mreza, beton, estrih i parket po zelji su jeftinijiamar1994 wrote:Dobio odgovor, cijena nove plastike nevjerovatnih 1090KM sa pdv [emoji38] [emoji38]
Sent from my C6603 using Tapatalk
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5579 Re: Pitamo Mehanicare ?
nasao na hrvatskoj stranici, salju za BiH
https://www.silux.hr/proizvodi/karoseri ... 3-09-dizel
+12% popusta na prvu kupovinu
i da me carina odere ne moze ici vise od 200KM valjda
cuj 1090KM sa PDV

https://www.silux.hr/proizvodi/karoseri ... 3-09-dizel
+12% popusta na prvu kupovinu
i da me carina odere ne moze ici vise od 200KM valjda
cuj 1090KM sa PDV
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#5580 Re: Pitamo Mehanicare ?
da je F-AC ziv hladno bi ti dodali jednu nulu na tvoju kalkulacijuamar1994 wrote:nasao na hrvatskoj stranici, salju za BiH![]()
https://www.silux.hr/proizvodi/karoseri ... 3-09-dizel
+12% popusta na prvu kupovinu
i da me carina odere ne moze ici vise od 200KM valjda![]()
![]()
cuj 1090KM sa PDV![]()
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5581 Re: Pitamo Mehanicare ?
quarterback wrote:da je F-AC ziv hladno bi ti dodali jednu nulu na tvoju kalkulacijuamar1994 wrote:nasao na hrvatskoj stranici, salju za BiH![]()
https://www.silux.hr/proizvodi/karoseri ... 3-09-dizel
+12% popusta na prvu kupovinu
i da me carina odere ne moze ici vise od 200KM valjda![]()
![]()
cuj 1090KM sa PDV![]()
zato je i propo ko kauc
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#5582 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imam šaraf u gumi
Može li se riješiti injekcijom,jer šaraf uopšte velik,a pretpostavljam ni dug?
Svakako,vaša preporuka za vulkanizera.
Može li se riješiti injekcijom,jer šaraf uopšte velik,a pretpostavljam ni dug?
Svakako,vaša preporuka za vulkanizera.
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#5583 Re: Pitamo Mehanicare ?
hocemol im halaliti? necemoamar1994 wrote: zato je i propo ko kauc![]()
nek su krepali, i trebali su
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5584 Re: Pitamo Mehanicare ?
moze, ja sam rijesio prije godinu i po, evo je gura bez problema jos uvijek, vozio i 200 i kocio naglo, krivine folovi, nikakvih nuspojavaMOSALJOZE wrote:Imam šaraf u gumi![]()
Može li se riješiti injekcijom,jer šaraf uopšte velik,a pretpostavljam ni dug?
Svakako,vaša preporuka za vulkanizera.
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#5585 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hau mač,i gdjeamar1994 wrote:moze, ja sam rijesio prije godinu i po, evo je gura bez problema jos uvijek, vozio i 200 i kocio naglo, krivine folovi, nikakvih nuspojavaMOSALJOZE wrote:Imam šaraf u gumi![]()
Može li se riješiti injekcijom,jer šaraf uopšte velik,a pretpostavljam ni dug?
Svakako,vaša preporuka za vulkanizera.![]()
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5586 Re: Pitamo Mehanicare ?
necemoquarterback wrote:hocemol im halaliti? necemoamar1994 wrote: zato je i propo ko kauc![]()
nek su krepali, i trebali su
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#5587 Re: Pitamo Mehanicare ?
kod Fake u autopraonici u drinskojMOSALJOZE wrote:Hau mač,i gdjeamar1994 wrote:moze, ja sam rijesio prije godinu i po, evo je gura bez problema jos uvijek, vozio i 200 i kocio naglo, krivine folovi, nikakvih nuspojavaMOSALJOZE wrote:Imam šaraf u gumi![]()
Može li se riješiti injekcijom,jer šaraf uopšte velik,a pretpostavljam ni dug?
Svakako,vaša preporuka za vulkanizera.![]()
tacnije skopljanska ulica
Last edited by amar1994 on 21/07/2016 14:21, edited 1 time in total.
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#5588 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma nije meni frka,očito da ne košta Bog zna koliko.Nego volim znati prije nego odem,da me ne pravi levatom.
Nije problem platit ću,hvala u svakom slučaju.
Nije problem platit ću,hvala u svakom slučaju.
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#5589 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mene je krenulo, u gumama sa kojim nisam presao ni 1kkm na dvije imam po inijekciju.MOSALJOZE wrote:Imam šaraf u gumi![]()
Može li se riješiti injekcijom,jer šaraf uopšte velik,a pretpostavljam ni dug?
Svakako,vaša preporuka za vulkanizera.
Prije toga na starim 40kkm odvrtio, nikada ih nisam probusio.
Iako sam ja svoje krpio inijekcijama, moja preporuka ti ide za hladnu fleku (vruca niposto, radije inijekcija). Jeste da tu ide demontaza, krpljenje, montaza, balansiranje. Dakle ceh od jedno 20KM, dok je inijekcija 5KM i instant, ali opet, mislim da je hladna fleka bolja opcija.
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#5590 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma otisao zakrpio dečko,sekunda posla.
-
mali_balon
- Posts: 14564
- Joined: 12/09/2012 09:57
#5591 Re: Pitamo Mehanicare ?
Raja par pitanja. Radil jos Fadil na kobiljoj glavi ako radi moze li broj. I ako ko ima broj jakare iz Breze....
- pirmin
- Posts: 11199
- Joined: 18/02/2006 23:50
- Location: Ciganluk
#5592 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako koga zanima...
...danas na njemackom VOX-u u 17:00 emisija "Auto doktori".
Otklanjanje raznoraznih zanimljivih kvarova na svim mogucim vrstama auta.
Jest´na njemackom ali interesantno je vidjeti princip trazenja i otklanjanja gresaka.
...danas na njemackom VOX-u u 17:00 emisija "Auto doktori".
Otklanjanje raznoraznih zanimljivih kvarova na svim mogucim vrstama auta.
Jest´na njemackom ali interesantno je vidjeti princip trazenja i otklanjanja gresaka.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#5593 Re: Pitamo Mehanicare ?
Opet mi magle stakla
Sad s vanjske strane, kad klima radi. Ali samo dok szojim ili idem prvom. Kad brze idem nestane.... Misteri....
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#5594 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa nemoj je usmjeravati u sajbu, i stakla. Stavi da ti puse noge-tijelo. Ne znam kako je kod tebe na autu, ali kod mene ako ventilator sstavim na 5-icu odma krene puhati u sajbu.Ned071 wrote:Opet mi magle staklaSad s vanjske strane, kad klima radi. Ali samo dok szojim ili idem prvom. Kad brze idem nestane.... Misteri....
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#5595 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hajd probacu i to... 28 stepeni vani u 10 navece. Kod mene brisaci rade 
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#5596 Re: Pitamo Mehanicare ?
Provjeri da ti nije klapna okrenuta na recirkulaciju. Kod mene se stvara kondenz ako je na njoj, a ako je okrenuta na uzimanje zraka izvana onda nema problema.
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#5597 Re: Pitamo Mehanicare ?
Drustvo bio na moru malo i tako duti put tamo vamo prije toga uradio veliki servis zupcasti i sve sto ide i spada u to... Sve bilo ok kad u Metkovicima priblizavam se kamionu koji vozi 40 na sat.. Ja idem lagano za njim krecem da ga prestignem auto zatrza, poce da blinka check engine, auto ful poce da trokira, nece da vuce, u leru lose skroz, odmah sam skonto da radi na tri cilindra... Nekako sam stigao na zeljenu destinaciju povadim kablove malo ocistim vratim sve na svoje mjesto upalim auto ista prica... Ostavio da se ohladi otiso se kupat navece upalim opet trokira... Dok je motor radio uzmem kombinerke i malo naguram kablove na svijece i kako sam gurno jedan od kablova auto poce da radi normalno... Kroz 10ak min upalim cal i check engine ugasio radi perfekt... Krenem sa mora sad radi ljepse ali opet malo pri dodavanju jaceg gasa trzne... Uz bradinu osjetim da nema snage, trza, jadi... Nekako sam doso kuci (na EP ch vila mi opet pocne blinkat check engine, opet stanem gurnem malo isti kabal prema svijeci, opet se ugasi check ali idalje trza...) jutros zamjenim kablove i svijece Bosch, dati problem se izgubi, sada ubrzava sasvim ok bez trzanja ali pri nekoj konatantnoj brzini auto malo trzucka, u leru osjetim blago, skroz blago sjeckanje motora koje vjerovatno niko drugi osim mene kao vlasnika nebi osjetio... Obrtaji imam osjecaj da variraju ali blago skroz, jedva okom vidljivo... Na jednom od izlaza iz bobine je bilo dooosta kamenca odnosno vlage kao i na ostalim ali manje... Kablovi nisu neke kvalitete (topran) ali su novi... Jeli moguce da ponovo oni prave problem? Zna li neko od cega da krenem... Ocigledno je da sam imao Missfire, ali od tad auto ne radi onako ravnomjerno i lijepo za uho i oko... Iako ne prijavljuje gresku nikakakvu... Auto Seat, Motor 1.4 16v 2001.g.
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#5598 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Godine druze dgL_, godine, a najprije ce biti neko sranje oko kablova, bobine k'o da gledam.dgL_ wrote:Drustvo bio na moru malo i tako duti put tamo vamo prije toga uradio veliki servis zupcasti i sve sto ide i spada u to... Sve bilo ok kad u Metkovicima priblizavam se kamionu koji vozi 40 na sat.. Ja idem lagano za njim krecem da ga prestignem auto zatrza, poce da blinka check engine, auto ful poce da trokira, nece da vuce, u leru lose skroz, odmah sam skonto da radi na tri cilindra... Nekako sam stigao na zeljenu destinaciju povadim kablove malo ocistim vratim sve na svoje mjesto upalim auto ista prica... Ostavio da se ohladi otiso se kupat navece upalim opet trokira... Dok je motor radio uzmem kombinerke i malo naguram kablove na svijece i kako sam gurno jedan od kablova auto poce da radi normalno... Kroz 10ak min upalim cal i check engine ugasio radi perfekt... Krenem sa mora sad radi ljepse ali opet malo pri dodavanju jaceg gasa trzne... Uz bradinu osjetim da nema snage, trza, jadi... Nekako sam doso kuci (na EP ch vila mi opet pocne blinkat check engine, opet stanem gurnem malo isti kabal prema svijeci, opet se ugasi check ali idalje trza...) jutros zamjenim kablove i svijece Bosch, dati problem se izgubi, sada ubrzava sasvim ok bez trzanja ali pri nekoj konatantnoj brzini auto malo trzucka, u leru osjetim blago, skroz blago sjeckanje motora koje vjerovatno niko drugi osim mene kao vlasnika nebi osjetio... Obrtaji imam osjecaj da variraju ali blago skroz, jedva okom vidljivo... Na jednom od izlaza iz bobine je bilo dooosta kamenca odnosno vlage kao i na ostalim ali manje... Kablovi nisu neke kvalitete (topran) ali su novi... Jeli moguce da ponovo oni prave problem? Zna li neko od cega da krenem... Ocigledno je da sam imao Missfire, ali od tad auto ne radi onako ravnomjerno i lijepo za uho i oko... Iako ne prijavljuje gresku nikakakvu... Auto Seat, Motor 1.4 16v 2001.g.
poslano sa Sonija Ze
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#5599 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vrlo moguće i da je do svjećica, mada su kablovi koji se najviše prodaju kod nas obično smeće.
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#5600 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kablovi Topran su problem 99%. A ako nisu sve bobine 100% u redu isto ces imati probleme. Kad budes slijedeci put radio nesto, stavi Beru i rjesit ces sve probleme.
