Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#5576 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

amar1994 wrote:Dobio odgovor, cijena nove plastike nevjerovatnih 1090KM sa pdv [emoji38] [emoji38]

Sent from my C6603 using Tapatalk
Mreza, beton, estrih i parket po zelji su jeftiniji :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5577 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:Dobio odgovor, cijena nove plastike nevjerovatnih 1090KM sa pdv [emoji38] [emoji38]

Sent from my C6603 using Tapatalk
Uzmi od kakvog citroena, pa nastiklaj.[emoji1]

Sent from my C6603 using Tapatalk
:mrgreen: :lol: :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5578 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

basicm wrote:
amar1994 wrote:Dobio odgovor, cijena nove plastike nevjerovatnih 1090KM sa pdv [emoji38] [emoji38]

Sent from my C6603 using Tapatalk
Mreza, beton, estrih i parket po zelji su jeftiniji :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :cry:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5579 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

nasao na hrvatskoj stranici, salju za BiH :)

https://www.silux.hr/proizvodi/karoseri ... 3-09-dizel
+12% popusta na prvu kupovinu :D
i da me carina odere ne moze ici vise od 200KM valjda :lol: :mrgreen:

cuj 1090KM sa PDV :lol: :mrgreen:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#5580 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by quarterback »

amar1994 wrote:nasao na hrvatskoj stranici, salju za BiH :)

https://www.silux.hr/proizvodi/karoseri ... 3-09-dizel
+12% popusta na prvu kupovinu :D
i da me carina odere ne moze ici vise od 200KM valjda :lol: :mrgreen:

cuj 1090KM sa PDV :lol: :mrgreen:
da je F-AC ziv hladno bi ti dodali jednu nulu na tvoju kalkulaciju :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5581 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

quarterback wrote:
amar1994 wrote:nasao na hrvatskoj stranici, salju za BiH :)

https://www.silux.hr/proizvodi/karoseri ... 3-09-dizel
+12% popusta na prvu kupovinu :D
i da me carina odere ne moze ici vise od 200KM valjda :lol: :mrgreen:

cuj 1090KM sa PDV :lol: :mrgreen:
da je F-AC ziv hladno bi ti dodali jednu nulu na tvoju kalkulaciju :D
:thumbup: :mrgreen: :mrgreen:
zato je i propo ko kauc :lol: :mrgreen:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#5582 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by MOSALJOZE »

Imam šaraf u gumi :skoljka:
Može li se riješiti injekcijom,jer šaraf uopšte velik,a pretpostavljam ni dug?

Svakako,vaša preporuka za vulkanizera.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#5583 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by quarterback »

amar1994 wrote: zato je i propo ko kauc :lol: :mrgreen:
hocemol im halaliti? necemo :D
nek su krepali, i trebali su :evil:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5584 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

MOSALJOZE wrote:Imam šaraf u gumi :skoljka:
Može li se riješiti injekcijom,jer šaraf uopšte velik,a pretpostavljam ni dug?

Svakako,vaša preporuka za vulkanizera.
moze, ja sam rijesio prije godinu i po, evo je gura bez problema jos uvijek, vozio i 200 i kocio naglo, krivine folovi, nikakvih nuspojava :wink: :D
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#5585 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by MOSALJOZE »

amar1994 wrote:
MOSALJOZE wrote:Imam šaraf u gumi :skoljka:
Može li se riješiti injekcijom,jer šaraf uopšte velik,a pretpostavljam ni dug?

Svakako,vaša preporuka za vulkanizera.
moze, ja sam rijesio prije godinu i po, evo je gura bez problema jos uvijek, vozio i 200 i kocio naglo, krivine folovi, nikakvih nuspojava :wink: :D
Hau mač,i gdje :skoljka:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5586 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

quarterback wrote:
amar1994 wrote: zato je i propo ko kauc :lol: :mrgreen:
hocemol im halaliti? necemo :D
nek su krepali, i trebali su :evil:
necemo :evil: :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5587 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

MOSALJOZE wrote:
amar1994 wrote:
MOSALJOZE wrote:Imam šaraf u gumi :skoljka:
Može li se riješiti injekcijom,jer šaraf uopšte velik,a pretpostavljam ni dug?

Svakako,vaša preporuka za vulkanizera.
moze, ja sam rijesio prije godinu i po, evo je gura bez problema jos uvijek, vozio i 200 i kocio naglo, krivine folovi, nikakvih nuspojava :wink: :D
Hau mač,i gdje :skoljka:
kod Fake u autopraonici u drinskoj :D , nije covjek nista meni naplatio jer me duze zna, odi operi auto(odlicno peru, u detalje), pa mozda i tebi ne naplati :skoljka:
tacnije skopljanska ulica :D , prije njega ima onaj sto auspuhe radi :wink:
Last edited by amar1994 on 21/07/2016 14:21, edited 1 time in total.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#5588 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by MOSALJOZE »

Ma nije meni frka,očito da ne košta Bog zna koliko.Nego volim znati prije nego odem,da me ne pravi levatom.
Nije problem platit ću,hvala u svakom slučaju. :thumbup:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#5589 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

MOSALJOZE wrote:Imam šaraf u gumi :skoljka:
Može li se riješiti injekcijom,jer šaraf uopšte velik,a pretpostavljam ni dug?

Svakako,vaša preporuka za vulkanizera.
Mene je krenulo, u gumama sa kojim nisam presao ni 1kkm na dvije imam po inijekciju. :-) :oops:

Prije toga na starim 40kkm odvrtio, nikada ih nisam probusio.

Iako sam ja svoje krpio inijekcijama, moja preporuka ti ide za hladnu fleku (vruca niposto, radije inijekcija). Jeste da tu ide demontaza, krpljenje, montaza, balansiranje. Dakle ceh od jedno 20KM, dok je inijekcija 5KM i instant, ali opet, mislim da je hladna fleka bolja opcija.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#5590 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by MOSALJOZE »

Ma otisao zakrpio dečko,sekunda posla.
mali_balon
Posts: 14564
Joined: 12/09/2012 09:57

#5591 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mali_balon »

Raja par pitanja. Radil jos Fadil na kobiljoj glavi ako radi moze li broj. I ako ko ima broj jakare iz Breze....
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#5592 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by pirmin »

Ako koga zanima...

...danas na njemackom VOX-u u 17:00 emisija "Auto doktori".
Otklanjanje raznoraznih zanimljivih kvarova na svim mogucim vrstama auta.
Jest´na njemackom ali interesantno je vidjeti princip trazenja i otklanjanja gresaka.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#5593 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

Opet mi magle stakla :mrgreen: Sad s vanjske strane, kad klima radi. Ali samo dok szojim ili idem prvom. Kad brze idem nestane.... Misteri....
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#5594 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Ned071 wrote:Opet mi magle stakla :mrgreen: Sad s vanjske strane, kad klima radi. Ali samo dok szojim ili idem prvom. Kad brze idem nestane.... Misteri....
Pa nemoj je usmjeravati u sajbu, i stakla. Stavi da ti puse noge-tijelo. Ne znam kako je kod tebe na autu, ali kod mene ako ventilator sstavim na 5-icu odma krene puhati u sajbu.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#5595 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

Hajd probacu i to... 28 stepeni vani u 10 navece. Kod mene brisaci rade :lol:
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#5596 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Provjeri da ti nije klapna okrenuta na recirkulaciju. Kod mene se stvara kondenz ako je na njoj, a ako je okrenuta na uzimanje zraka izvana onda nema problema.
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#5597 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

Drustvo bio na moru malo i tako duti put tamo vamo prije toga uradio veliki servis zupcasti i sve sto ide i spada u to... Sve bilo ok kad u Metkovicima priblizavam se kamionu koji vozi 40 na sat.. Ja idem lagano za njim krecem da ga prestignem auto zatrza, poce da blinka check engine, auto ful poce da trokira, nece da vuce, u leru lose skroz, odmah sam skonto da radi na tri cilindra... Nekako sam stigao na zeljenu destinaciju povadim kablove malo ocistim vratim sve na svoje mjesto upalim auto ista prica... Ostavio da se ohladi otiso se kupat navece upalim opet trokira... Dok je motor radio uzmem kombinerke i malo naguram kablove na svijece i kako sam gurno jedan od kablova auto poce da radi normalno... Kroz 10ak min upalim cal i check engine ugasio radi perfekt... Krenem sa mora sad radi ljepse ali opet malo pri dodavanju jaceg gasa trzne... Uz bradinu osjetim da nema snage, trza, jadi... Nekako sam doso kuci (na EP ch vila mi opet pocne blinkat check engine, opet stanem gurnem malo isti kabal prema svijeci, opet se ugasi check ali idalje trza...) jutros zamjenim kablove i svijece Bosch, dati problem se izgubi, sada ubrzava sasvim ok bez trzanja ali pri nekoj konatantnoj brzini auto malo trzucka, u leru osjetim blago, skroz blago sjeckanje motora koje vjerovatno niko drugi osim mene kao vlasnika nebi osjetio... Obrtaji imam osjecaj da variraju ali blago skroz, jedva okom vidljivo... Na jednom od izlaza iz bobine je bilo dooosta kamenca odnosno vlage kao i na ostalim ali manje... Kablovi nisu neke kvalitete (topran) ali su novi... Jeli moguce da ponovo oni prave problem? Zna li neko od cega da krenem... Ocigledno je da sam imao Missfire, ali od tad auto ne radi onako ravnomjerno i lijepo za uho i oko... Iako ne prijavljuje gresku nikakakvu... Auto Seat, Motor 1.4 16v 2001.g.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5598 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

dgL_ wrote:Drustvo bio na moru malo i tako duti put tamo vamo prije toga uradio veliki servis zupcasti i sve sto ide i spada u to... Sve bilo ok kad u Metkovicima priblizavam se kamionu koji vozi 40 na sat.. Ja idem lagano za njim krecem da ga prestignem auto zatrza, poce da blinka check engine, auto ful poce da trokira, nece da vuce, u leru lose skroz, odmah sam skonto da radi na tri cilindra... Nekako sam stigao na zeljenu destinaciju povadim kablove malo ocistim vratim sve na svoje mjesto upalim auto ista prica... Ostavio da se ohladi otiso se kupat navece upalim opet trokira... Dok je motor radio uzmem kombinerke i malo naguram kablove na svijece i kako sam gurno jedan od kablova auto poce da radi normalno... Kroz 10ak min upalim cal i check engine ugasio radi perfekt... Krenem sa mora sad radi ljepse ali opet malo pri dodavanju jaceg gasa trzne... Uz bradinu osjetim da nema snage, trza, jadi... Nekako sam doso kuci (na EP ch vila mi opet pocne blinkat check engine, opet stanem gurnem malo isti kabal prema svijeci, opet se ugasi check ali idalje trza...) jutros zamjenim kablove i svijece Bosch, dati problem se izgubi, sada ubrzava sasvim ok bez trzanja ali pri nekoj konatantnoj brzini auto malo trzucka, u leru osjetim blago, skroz blago sjeckanje motora koje vjerovatno niko drugi osim mene kao vlasnika nebi osjetio... Obrtaji imam osjecaj da variraju ali blago skroz, jedva okom vidljivo... Na jednom od izlaza iz bobine je bilo dooosta kamenca odnosno vlage kao i na ostalim ali manje... Kablovi nisu neke kvalitete (topran) ali su novi... Jeli moguce da ponovo oni prave problem? Zna li neko od cega da krenem... Ocigledno je da sam imao Missfire, ali od tad auto ne radi onako ravnomjerno i lijepo za uho i oko... Iako ne prijavljuje gresku nikakakvu... Auto Seat, Motor 1.4 16v 2001.g.
Godine druze dgL_, godine, a najprije ce biti neko sranje oko kablova, bobine k'o da gledam.


poslano sa Sonija Ze
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#5599 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by citroen xm »

Vrlo moguće i da je do svjećica, mada su kablovi koji se najviše prodaju kod nas obično smeće.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#5600 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Kablovi Topran su problem 99%. A ako nisu sve bobine 100% u redu isto ces imati probleme. Kad budes slijedeci put radio nesto, stavi Beru i rjesit ces sve probleme.
Post Reply