Jala Brat & Buba Corelli

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#5576 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by soha96 »

House wrote: 19/09/2022 23:19 fina vam je roba, al slaba davanja

mene ne ganjaju kurve, kurve ne ganjam ja

buba :lol: 8)
Mene ganjaju kurve* :mrgreen:
User avatar
House
Posts: 46928
Joined: 17/03/2010 15:36

#5577 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by House »

soha96 wrote: 20/09/2022 00:08
House wrote: 19/09/2022 23:19 fina vam je roba, al slaba davanja

mene ne ganjaju kurve, kurve ne ganjam ja

buba :lol: 8)
Mene ganjaju kurve* :mrgreen:
my bad :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 43780
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5578 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by pici »

Pa jel mu plate kurve za uslugu.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#5579 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by soha96 »

Poznato je da je Cora dobroga srca tako da sam uvjeren da on to besplatno odradi.
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#5580 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by tindbe »

Dan žalosti.
aston_martin
Posts: 489
Joined: 26/09/2020 18:41

#5581 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by aston_martin »

Ovo što oni rade može i mačka:
https://youtube.com/shorts/ynQKaEACNe4?feature=share

:lol:
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#5582 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by soha96 »

Kakav gigant :bih: :bih:

User avatar
drugodtvogdruga
Posts: 878
Joined: 01/10/2010 02:30
Location: Mostar
Contact:

#5583 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by drugodtvogdruga »

aston_martin wrote: 29/09/2022 06:40 Ovo što oni rade može i mačka:
https://youtube.com/shorts/ynQKaEACNe4?feature=share

:lol:
Ne da moze vec moze bolje :D
User avatar
karanana
Posts: 47470
Joined: 26/02/2004 00:00

#5584 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by karanana »

novo iz laboratorija. vrlo solidna. dobre pichetine, samo jeble ih tetovaze da ih jeble.

User avatar
pici
Posts: 43780
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5585 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by pici »

@karanana

Image
User avatar
karanana
Posts: 47470
Joined: 26/02/2004 00:00

#5586 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by karanana »

pici wrote: 24/02/2023 20:13 @karanana

Image
pa dobro, bar daj kredit onim guzovima sto se pojave na sekundu dvije.
Isaiah4110
Posts: 492
Joined: 01/05/2020 11:59

#5587 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Isaiah4110 »

Ne znam kako neko moze slusati ove spodobe i nazovi ih repere, kako ove sa nasih prostora tako i one iz Amerike...al hajd o ukusima se ne raspravlja ali poslusajte malo stare prave rap muzike...glupo je porediti ali ovaj intro koji cu postaviti je bolji od kompletnih diskografija od svih ovakvih spodoba ukljucujuci i spodobe iz Amerikem, svi na isti kalup...rap muzika je nekad bila prava umjetnost...uzmimo primjer Nas - Undying Love, film se moze snimiti na osnovu pjesme, knjiga napisati...da sad ne spominjem jos Killah Priesta i njegove tekstove...al to je vec neki drugi nivo i svijet...a sta ovi novi likovi rade, autotune i 5-10-20 rijeci ponavljaju...uzas...od Amerike je i krenulo, ovi iskopirali, vidjeli da prolazi...



User avatar
Radar71
Posts: 7298
Joined: 21/07/2010 15:43

#5588 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Radar71 »

Isaiah4110 wrote: 24/02/2023 22:23 Ne znam kako neko moze slusati ove spodobe i nazovi ih repere, kako ove sa nasih prostora tako i one iz Amerike...al hajd o ukusima se ne raspravlja ali poslusajte malo stare prave rap muzike...glupo je porediti ali ovaj intro koji cu postaviti je bolji od kompletnih diskografija od svih ovakvih spodoba ukljucujuci i spodobe iz Amerikem, svi na isti kalup...rap muzika je nekad bila prava umjetnost...uzmimo primjer Nas - Undying Love, film se moze snimiti na osnovu pjesme, knjiga napisati...da sad ne spominjem jos Killah Priesta i njegove tekstove...al to je vec neki drugi nivo i svijet...a sta ovi novi likovi rade, autotune i 5-10-20 rijeci ponavljaju...uzas...od Amerike je i krenulo, ovi iskopirali, vidjeli da prolazi...



Hvala Bogu pa te poslao na ovu temu, prosvjetli nas molim te :|
Sid the sloth
Posts: 2922
Joined: 30/01/2013 15:56

#5589 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Sid the sloth »

Isaiah4110 wrote: 24/02/2023 22:23 Ne znam kako neko moze slusati ove spodobe i nazovi ih repere, kako ove sa nasih prostora tako i one iz Amerike...al hajd o ukusima se ne raspravlja ali poslusajte malo stare prave rap muzike...glupo je porediti ali ovaj intro koji cu postaviti je bolji od kompletnih diskografija od svih ovakvih spodoba ukljucujuci i spodobe iz Amerikem, svi na isti kalup...rap muzika je nekad bila prava umjetnost...uzmimo primjer Nas - Undying Love, film se moze snimiti na osnovu pjesme, knjiga napisati...da sad ne spominjem jos Killah Priesta i njegove tekstove...al to je vec neki drugi nivo i svijet...a sta ovi novi likovi rade, autotune i 5-10-20 rijeci ponavljaju...uzas...od Amerike je i krenulo, ovi iskopirali, vidjeli da prolazi...



Vjerovatno si neki klinjo koji se nedavno nafurao na rap i tekstove. Poredis kruske i jabuke, ovo sto se danas radi je kratkorocna muzika za klubove koja se neprestano pusta mjesec dana i onda svima dosadi. U tih mjesec dana moraju izaci 2-3 nove stvari koje ce isto tako pustati se mjesec dana i idemo dalje. Hiperprodukcija, to danas omladina trazi pa se to i servira. Pravio bi Jala pjesme s tekstovima ko Nas kad bi znao da ce od toga zaraditi milione kao sto od ovoga zaradjuje.

To koliko ti je dobar ovaj intro sto si postavio govori cinjenica da za 7 godina ima 12k pregleda dok Jala toliko nakupi za 7 minuta. Ne znaci da je Jalina pjesma bolja od tog intra samo znaci da je popularnija i da donosi ono zbog cega se muzika pravi - pare. Taj je zaradio 4KM od ovog intra.
Isaiah4110
Posts: 492
Joined: 01/05/2020 11:59

#5590 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Isaiah4110 »

Sid the sloth wrote: 26/02/2023 12:50
Isaiah4110 wrote: 24/02/2023 22:23 Ne znam kako neko moze slusati ove spodobe i nazovi ih repere, kako ove sa nasih prostora tako i one iz Amerike...al hajd o ukusima se ne raspravlja ali poslusajte malo stare prave rap muzike...glupo je porediti ali ovaj intro koji cu postaviti je bolji od kompletnih diskografija od svih ovakvih spodoba ukljucujuci i spodobe iz Amerikem, svi na isti kalup...rap muzika je nekad bila prava umjetnost...uzmimo primjer Nas - Undying Love, film se moze snimiti na osnovu pjesme, knjiga napisati...da sad ne spominjem jos Killah Priesta i njegove tekstove...al to je vec neki drugi nivo i svijet...a sta ovi novi likovi rade, autotune i 5-10-20 rijeci ponavljaju...uzas...od Amerike je i krenulo, ovi iskopirali, vidjeli da prolazi...



Vjerovatno si neki klinjo koji se nedavno nafurao na rap i tekstove. Poredis kruske i jabuke, ovo sto se danas radi je kratkorocna muzika za klubove koja se neprestano pusta mjesec dana i onda svima dosadi. U tih mjesec dana moraju izaci 2-3 nove stvari koje ce isto tako pustati se mjesec dana i idemo dalje. Hiperprodukcija, to danas omladina trazi pa se to i servira. Pravio bi Jala pjesme s tekstovima ko Nas kad bi znao da ce od toga zaraditi milione kao sto od ovoga zaradjuje.

To koliko ti je dobar ovaj intro sto si postavio govori cinjenica da za 7 godina ima 12k pregleda dok Jala toliko nakupi za 7 minuta. Ne znaci da je Jalina pjesma bolja od tog intra samo znaci da je popularnija i da donosi ono zbog cega se muzika pravi - pare. Taj je zaradio 4KM od ovog intra.
Danasnja omladina je debilna kratko i jasno, cast izuzecima!
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#5591 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Njanjavi »

Danas je debilan svako ko nakon 30 godina u dupetu i dalje slusa i fura hip hop.
I ja sam slusao to govno dok mi nije doslo iz guzice u glavu koliko je negativna i lazna sva ta prica.
Svi fol zajebani, svi bi da budu top dogovi, svi bi neke kurve neke pare sve nesto statusi, gudre, utoke.
Doslovno imas dva oblika zivota za koje treba izmislit neki ebola soj koji napada kockoglavce iznad 30 godina koji furaju hip hop i ove satro tifoze, huligancice i kockoglave navijace.
Bez ta dva oblika zivota bi planeta bila dosta ljepse mjesto :)
Sid the sloth
Posts: 2922
Joined: 30/01/2013 15:56

#5592 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Sid the sloth »

Isaiah4110 wrote: 26/02/2023 13:04
Sid the sloth wrote: 26/02/2023 12:50

Vjerovatno si neki klinjo koji se nedavno nafurao na rap i tekstove. Poredis kruske i jabuke, ovo sto se danas radi je kratkorocna muzika za klubove koja se neprestano pusta mjesec dana i onda svima dosadi. U tih mjesec dana moraju izaci 2-3 nove stvari koje ce isto tako pustati se mjesec dana i idemo dalje. Hiperprodukcija, to danas omladina trazi pa se to i servira. Pravio bi Jala pjesme s tekstovima ko Nas kad bi znao da ce od toga zaraditi milione kao sto od ovoga zaradjuje.

To koliko ti je dobar ovaj intro sto si postavio govori cinjenica da za 7 godina ima 12k pregleda dok Jala toliko nakupi za 7 minuta. Ne znaci da je Jalina pjesma bolja od tog intra samo znaci da je popularnija i da donosi ono zbog cega se muzika pravi - pare. Taj je zaradio 4KM od ovog intra.
Danasnja omladina je debilna kratko i jasno, cast izuzecima!
Zavisi. Danasnja omladina zna kako zaraditi u godini dana sa stolice iz svoje sobe vise nego sto su im roditelji zaradili za citav zivot. Pitanje je ko je tu debilan ;)
User avatar
billy organ
Posts: 1507
Joined: 04/07/2021 19:19

#5593 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by billy organ »

Njanjavi wrote: 26/02/2023 13:12 Danas je debilan svako ko nakon 30 godina u dupetu i dalje slusa i fura hip hop.
I ja sam slusao to govno dok mi nije doslo iz guzice u glavu koliko je negativna i lazna sva ta prica.
Svi fol zajebani, svi bi da budu top dogovi, svi bi neke kurve neke pare sve nesto statusi, gudre, utoke.
Doslovno imas dva oblika zivota za koje treba izmislit neki ebola soj koji napada kockoglavce iznad 30 godina koji furaju hip hop i ove satro tifoze, huligancice i kockoglave navijace.
Bez ta dva oblika zivota bi planeta bila dosta ljepse mjesto :)
Ma ima rapa izvan gangsta folova.

User avatar
Pandakonda
Posts: 4418
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#5594 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Pandakonda »

Sid the sloth wrote: 26/02/2023 12:50
Isaiah4110 wrote: 24/02/2023 22:23 Ne znam kako neko moze slusati ove spodobe i nazovi ih repere, kako ove sa nasih prostora tako i one iz Amerike...al hajd o ukusima se ne raspravlja ali poslusajte malo stare prave rap muzike...glupo je porediti ali ovaj intro koji cu postaviti je bolji od kompletnih diskografija od svih ovakvih spodoba ukljucujuci i spodobe iz Amerikem, svi na isti kalup...rap muzika je nekad bila prava umjetnost...uzmimo primjer Nas - Undying Love, film se moze snimiti na osnovu pjesme, knjiga napisati...da sad ne spominjem jos Killah Priesta i njegove tekstove...al to je vec neki drugi nivo i svijet...a sta ovi novi likovi rade, autotune i 5-10-20 rijeci ponavljaju...uzas...od Amerike je i krenulo, ovi iskopirali, vidjeli da prolazi...



Vjerovatno si neki klinjo koji se nedavno nafurao na rap i tekstove. Poredis kruske i jabuke, ovo sto se danas radi je kratkorocna muzika za klubove koja se neprestano pusta mjesec dana i onda svima dosadi. U tih mjesec dana moraju izaci 2-3 nove stvari koje ce isto tako pustati se mjesec dana i idemo dalje. Hiperprodukcija, to danas omladina trazi pa se to i servira. Pravio bi Jala pjesme s tekstovima ko Nas kad bi znao da ce od toga zaraditi milione kao sto od ovoga zaradjuje.

To koliko ti je dobar ovaj intro sto si postavio govori cinjenica da za 7 godina ima 12k pregleda dok Jala toliko nakupi za 7 minuta. Ne znaci da je Jalina pjesma bolja od tog intra samo znaci da je popularnija i da donosi ono zbog cega se muzika pravi - pare. Taj je zaradio 4KM od ovog intra.
Mozda i najbolji opis trenutne scene :sax:

Ne volim ovu boomersku pricu kako je sve fol prije bilo bolje i kako je omladina toboze glupa ili tupava jer ima svoj ukus i skroz drugi fazon nego sto su imali ljudi prije 50 godina. Ako je tebi bolje slusati neki rep od prije hiljadu godina fine by me ali nemoj glumiti neku moralnu superiornost da si bolji i pametniji ili kulturniji od nekoga ko slusa muziku koja je sad u trendu.

Ne mora svaka pjesma biti srceparajuca i da moras mjesec dana razmisljat sta je pisac htio reci. Nekad hoces neku brzu pjesmu za ples, klub ili kad igras igrica, i tu sva prica staje. Porediti recimo Tupaca sa Jalom je poređenje krusaka i jabuka i nema nikakve poente.

Ne slazem se sa ovim da si debilan ako imas preko 30 i slusas hip hop i rep. Ja imam preko 30 pa slusam tu muziku jer mi se sviđa neki beat ili tekst bez da sad posebno dugo razmisljam je li ta prica realna ili nije. I za filmove i serije znas da nisu realni pa ih opet gledas radi razonode i da ubijes vrijeme. Neka svako uziva u kakvoj god muzici zeli u kojim god godinama bio bez da ih etiketiramo kao glupe ili zaostale :bih:
User avatar
billy organ
Posts: 1507
Joined: 04/07/2021 19:19

#5595 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by billy organ »

Niste vi debilna generacija samo zato sto ste mladji. Glupo je tako mislit o nekome.

ALI

vase generacije nemaju ovakvih stvari



Hitovi moje mladosti traju vjecnost a hitovi vase mladosti traju 3:30 minuta.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#5596 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Njanjavi »

Jos samo kad za jedno dvadesetak godina isplivaju podatci kako se sistematski trovao populus pustajuci u mainstream ovako gang mentalitet nadrkani ego i glorifikovanje dilerskih i nasilnih fora da bi se lakse ispunila kvota punjenja privatnih zatvora raznoraznih bjelih senatora i gospodara.
Decko odrasti i izvadi glavicu iz dupeta.
Jebo te hip hop, smaraš.
Nema destruktivnijeg muzickog pravca koji je vise ujebao srednju klasu i doprinjeo degradaciji svjesti više od te smećarske muzike.
Jebo te i nas i snup i dre i bog otac.
Poserem ih sve.
Prodani house niggeri.
Gatekeeperi za bjelog gospodara.
Krvnici sopstvene kulture i nacije.
Fuj.
Al haj njih i kontam nekako jer imaju koristi od toga neke al ne kontam nase debilcice koji nemaju ama bas nikakve kulturoloske dodirne tacke s tim pričama i uslovima o kojima oni seru bajkice al ono se nešto uživi u hip hop ko da je kakio u tutu po sred bruklina.
caros
Posts: 1362
Joined: 16/03/2012 19:05

#5597 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by caros »

Halo, nije ti ovo 4chan. Ne preskači terapiju.
Sid the sloth
Posts: 2922
Joined: 30/01/2013 15:56

#5598 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Sid the sloth »

billy organ wrote: 26/02/2023 13:46 Niste vi debilna generacija samo zato sto ste mladji. Glupo je tako mislit o nekome.

ALI

vase generacije nemaju ovakvih stvari



Hitovi moje mladosti traju vjecnost a hitovi vase mladosti traju 3:30 minuta.
Imas danas Kendricka koji je pandan nekadasnjem Nasu, vjerovatno i bolji od Nasa samo dok prodje neko vrijeme pa dok malo odstoje i njegove pjesme.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#5599 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Blixen »

Njanjavi wrote: 27/02/2023 01:04 Nema destruktivnijeg muzickog pravca koji je vise ujebao srednju klasu i doprinjeo degradaciji svjesti više od te smećarske muzike.
:thumbup:
User avatar
billy organ
Posts: 1507
Joined: 04/07/2021 19:19

#5600 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by billy organ »

Njanjavi wrote: 27/02/2023 01:04 Jos samo kad za jedno dvadesetak godina isplivaju podatci kako se sistematski trovao populus pustajuci u mainstream ovako gang mentalitet nadrkani ego i glorifikovanje dilerskih i nasilnih fora da bi se lakse ispunila kvota punjenja privatnih zatvora raznoraznih bjelih senatora i gospodara.
Decko odrasti i izvadi glavicu iz dupeta.
Jebo te hip hop, smaraš.
Nema destruktivnijeg muzickog pravca koji je vise ujebao srednju klasu i doprinjeo degradaciji svjesti više od te smećarske muzike.
Jebo te i nas i snup i dre i bog otac.
Poserem ih sve.
Prodani house niggeri.
Gatekeeperi za bjelog gospodara.
Krvnici sopstvene kulture i nacije.
Fuj.
Al haj njih i kontam nekako jer imaju koristi od toga neke al ne kontam nase debilcice koji nemaju ama bas nikakve kulturoloske dodirne tacke s tim pričama i uslovima o kojima oni seru bajkice al ono se nešto uživi u hip hop ko da je kakio u tutu po sred bruklina.
Pretpostavljam da je ovo meni namijenjeno bilo, da sam i ja jedan od tih debilcica. Samo cu ti reci: idi guzi nesto.
Post Reply