juga 1950.-1990.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#5576 Re: juga 1950.-1990.

Post by drastic »

uglavnomja wrote:grobnik?
grobnik od sedamdeset i neke, a prije preluk izmedju rijeke i opatije
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#5577 Re: juga 1950.-1990.

Post by JoseMujica »

drastic wrote:
uglavnomja wrote:grobnik?
grobnik od sedamdeset i neke, a prije preluk izmedju rijeke i opatije

uhhh ovaj mi je Grobnik uvijek mračno zvučao ka đetiću...vazda sam konta pa đe će tamo trke vozit :run:
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#5578 Re: juga 1950.-1990.

Post by drastic »

drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#5579 Re: juga 1950.-1990.

Post by drastic »

Sandi Grubelič ?
bez guglanja molim
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5580 Re: juga 1950.-1990.

Post by drndalo »

drastic wrote:Sandi Grubelič ?
bez guglanja molim
"Lizing", tj. ispostavilo se pushing... :(
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5581 Re: juga 1950.-1990.

Post by drndalo »

JoseMujica wrote:
drastic wrote:
uglavnomja wrote:grobnik?
grobnik od sedamdeset i neke, a prije preluk izmedju rijeke i opatije

uhhh ovaj mi je Grobnik uvijek mračno zvučao ka đetiću...vazda sam konta pa đe će tamo trke vozit :run:
A sta reci kad u Aeroklub Sarajevo dodje motorna jedrilica poznate Njemacke marke "Grob"...? :lol:
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#5582 Re: juga 1950.-1990.

Post by drastic »

drndalo wrote:
drastic wrote:Sandi Grubelič ?
bez guglanja molim
"Lizing", tj. ispostavilo se pushing... :(
:thumbup:
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#5583 Re: juga 1950.-1990.

Post by drastic »

ostavio nam tile kucu 1/1 a mi je razjebali ko najveci narkomani
User avatar
Edin H.
Posts: 53661
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#5584 Re: juga 1950.-1990.

Post by Edin H. »

drastic wrote:Sandi Grubelič ?
bez guglanja molim
Evo sa guglanjem

http://narod.hr/eu/slovenija-sandi-grub ... -prijevare

A sto su nas Slovenci levatili :-)
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5585 Re: juga 1950.-1990.

Post by drndalo »

Levatio je Sandi najprvo Slovence, pa ondak Hrvate, pa nas...
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#5586 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

Edin H. wrote:Jeste li i koliko vratili stanova kada je Milka Planinc pokrenula incijativu:

IMAS KUCU, VRATI STAN :oops:
Populizam u embrionalnom stanju ! Prije nego krenem na duzi osvrt , pomenuta parola je djelo Bogica Bogicevica, i predstavlja onu najmracniju populisticku stranu drage nam i jedine SFRJ. Dakle , imalo smo i onu " radnici , seljaci i postena intelegencija" :-) Jebo te sumpor, onaj iz trece smjene je po deflautu u pravu. Seljak sto bi brata radi medje ubio je opet u pravu. Doktor nauka je lopov ! To je taj momenat koji nas je i doveo ovdje. Dok se jedan pito , islo se naprijed. Kako uvedose u opcu uporabu rijeci Narod i Demokratija , sjebase mi mladost. I dan danas se najezim kad cujem " narod zna" " narod ce ovo , narod ce ono" Sva jada poticu od naroda. Nije moja baba pokojna izabrala ovo , narod , jebem li ga glupa, je ovo htio. Ja kad cujem rijec " narod" odma pasos produzujem !
Kad se mi crveni vratimo na vlast , prvo cemo iskorjenit narod. Individue sa imenom i prezimenom, nista narod.
....a na demokratiju , zaboravite !
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#5587 Re: juga 1950.-1990.

Post by uglavnomja »

KENJAC wrote:
Edin H. wrote:Jeste li i koliko vratili stanova kada je Milka Planinc pokrenula incijativu:

IMAS KUCU, VRATI STAN :oops:
Populizam u embrionalnom stanju ! Prije nego krenem na duzi osvrt , pomenuta parola je djelo Bogica Bogicevica, i predstavlja onu najmracniju populisticku stranu drage nam i jedine SFRJ. Dakle , imalo smo i onu " radnici , seljaci i postena intelegencija" :-) Jebo te sumpor, onaj iz trece smjene je po deflautu u pravu. Seljak sto bi brata radi medje ubio je opet u pravu. Doktor nauka je lopov ! To je taj momenat koji nas je i doveo ovdje. Dok se jedan pito , islo se naprijed. Kako uvedose u opcu uporabu rijeci Narod i Demokratija , sjebase mi mladost. I dan danas se najezim kad cujem " narod zna" " narod ce ovo , narod ce ono" Sva jada poticu od naroda. Nije moja baba pokojna izabrala ovo , narod , jebem li ga glupa, je ovo htio. Ja kad cujem rijec " narod" odma pasos produzujem !
Kad se mi crveni vratimo na vlast , prvo cemo iskorjenit narod. Individue sa imenom i prezimenom, nista narod.
....a na demokratiju , zaboravite !
:lol: :lol: :lol: :lol: :D

:thumbup: :thumbup:
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#5588 Re: juga 1950.-1990.

Post by drastic »

KENJAC wrote:
Edin H. wrote:Jeste li i koliko vratili stanova kada je Milka Planinc pokrenula incijativu:

IMAS KUCU, VRATI STAN :oops:
Populizam u embrionalnom stanju ! Prije nego krenem na duzi osvrt , pomenuta parola je djelo Bogica Bogicevica, i predstavlja onu najmracniju populisticku stranu drage nam i jedine SFRJ. Dakle , imalo smo i onu " radnici , seljaci i postena intelegencija" :-) Jebo te sumpor, onaj iz trece smjene je po deflautu u pravu. Seljak sto bi brata radi medje ubio je opet u pravu. Doktor nauka je lopov ! To je taj momenat koji nas je i doveo ovdje. Dok se jedan pito , islo se naprijed. Kako uvedose u opcu uporabu rijeci Narod i Demokratija , sjebase mi mladost. I dan danas se najezim kad cujem " narod zna" " narod ce ovo , narod ce ono" Sva jada poticu od naroda. Nije moja baba pokojna izabrala ovo , narod , jebem li ga glupa, je ovo htio. Ja kad cujem rijec " narod" odma pasos produzujem !
Kad se mi crveni vratimo na vlast , prvo cemo iskorjenit narod. Individue sa imenom i prezimenom, nista narod.
....a na demokratiju , zaboravite !
ja se sjecam ove parole iz vremena branka mikulica
za bogicevica sam prvi put cuo prije rata
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#5589 Re: juga 1950.-1990.

Post by JoseMujica »

Image

Podravka proizvodila po licenci Ferrera do 1990-te :(

i onda je došla fuš Nutella
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#5590 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Neko je jedne godine zaginuo na Grobniku...
User avatar
Edin H.
Posts: 53661
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#5591 Re: juga 1950.-1990.

Post by Edin H. »

radostan dan wrote:Neko je jedne godine zaginuo na Grobniku...
Ne samo jednom.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#5592 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Edin H. wrote:
radostan dan wrote:Neko je jedne godine zaginuo na Grobniku...
Ne samo jednom.
Nesto mi je ona zadnja tragedija posebo ostala u glavi, ne znam sto...
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#5593 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

fakat wrote:
radostan dan wrote:Image
Omg! Iz kojih mracnih dubina zaborava je ovo izvuceno na povrsinu. :lol:
Nije neki problem...vukao se Denim do devedesetih, plavi, zeleni...bjese li ono i crni?

Ovo je bio napor sjetiti se...

drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#5594 Re: juga 1950.-1990.

Post by drastic »

radostan dan wrote:
fakat wrote:
radostan dan wrote:Image
Omg! Iz kojih mracnih dubina zaborava je ovo izvuceno na povrsinu. :lol:
Nije neki problem...vukao se Denim do devedesetih, plavi, zeleni...bjese li ono i crni?

Ovo je bio napor sjetiti se...

divna pjesma zvucala mi je poznato ali se nisam mogao odmah sjetiti
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#5595 Re: juga 1950.-1990.

Post by drastic »

KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#5596 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

radostan dan wrote:Neko je jedne godine zaginuo na Grobniku...
83' poginuo Svajcarac. Poslije uvidom u sve to izlazi na vidjelo da je neko sklonio one bale sijena i tuda je on proletio i zabio se ispod guard rejla. Osto tako zaglavljene glave i sest minata ga izvlacili. Umro na putu u bolnicu. Vozio klasu 125 cc. Poslije se vozilo do 1990 , prekinuto zbog rata i nikad poslje nisu dobili licencu.
Grobnik i dan danas radi. Dosta Italijana odlazi tamo na voznje u privatnom aranzmanu. Cijena Grobnika na sat je tolika da znam par momaka koji iz Milana idu tamo.
User avatar
muha_sa
Posts: 140467
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#5597 Re: juga 1950.-1990.

Post by muha_sa »

KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#5598 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

Juce gledam neke slike sa jednog derneka 1987 .... Jebo mater , jesam se isplako !
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#5599 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Mora da si se sjetio Cvijetina Mijatovića...
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#5600 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

muha_sa wrote:
A , tekla voda ili Kalino ? Suncokreti su bili vrlo kvatitetna grupa. Ne znam je Bora piso tekstove ali su bili .. . nekako drugaciji.
Locked