Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15267
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#5576 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Prpa.ba »

Adriatic wrote:Komšiću će izgleda doći glave mangupi u vlastitim redovima.
Čuj Hanka ooojjjjjj
Nemoj tugovati, gledaj to s veselije strane. Komsic ima jednu Hanku, a sve ostale stranke imaju na desetke Hanki i Radeljasa koje je jos pride jako lako nabrojati sa svim aferimima. Ispada da je DF zbilja revolucionarno postena stranka. :-D
User avatar
Egg
Posts: 31
Joined: 26/04/2013 18:36

#5577 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Egg »

Što prije potonu, tim bolje. Komšić uskoro na smetljište političke historije, kao i njegova kvazi stranka. Uvijek će biti budala koje padaju na populizam "po prstima", "dalje ruke od Bosne" i sl., samo što je takvih sve manje. A oni ga održavaju u životu i prave razdor između Hrvata i Bošnjaka.
dede merdzane
Posts: 515
Joined: 21/03/2013 10:11

#5578 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dede merdzane »

Egg wrote:Što prije potonu, tim bolje. Komšić uskoro na smetljište političke historije, kao i njegova kvazi stranka. Uvijek će biti budala koje padaju na populizam "po prstima", "dalje ruke od Bosne" i sl., samo što je takvih sve manje. A oni ga održavaju u životu i prave razdor između Hrvata i Bošnjaka.
Ozbiljno razdor prave? :sad:
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#5579 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Pasiflora »

Egg wrote:Što prije potonu, tim bolje. Komšić uskoro na smetljište političke historije, kao i njegova kvazi stranka. Uvijek će biti budala koje padaju na populizam "po prstima", "dalje ruke od Bosne" i sl., samo što je takvih sve manje. A oni ga održavaju u životu i prave razdor između Hrvata i Bošnjaka.
:lol: :lol: Sto ste skocili na zadnje noge, SDPovc(e)i uglavnom :lol: :lol:
Tacno mi DF postaje simpa kada vidim cime se sve sluzite da ga ocrnite. :lol: :lol: Presmjesni ste!
Razdor između Hrvata i Bosnjaka prave i odrzavaju vec decenijama SDA i HDZ, a SDP - oni pojma nemaju pa nisu bili u stanju nista napraviti osim jos veceg razdora zbog koketiranja sa bilo kime samo da bi smjestili svoje gu*ice :skoljka:
User avatar
Orange Revolution
Posts: 213
Joined: 04/08/2013 14:00

#5580 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Orange Revolution »

Nešto se pitam a mislim da mi CRVENI - ZELENI - PLAVI I isti ili slični takvi iz RS mogu odgovriti.
Ako se dobro sjećam tj nekako bih rekao da imamo 4 nacionalne stranke + crvenu koja nekad zastupa jedan narod nekad ne a to zavisi valjda kako vjetar puše.
Ako predpostavimo a ne moramo to su SDA - HDZ- SDS-SNSD + CRVENI paćenici odgovrite mi ko nas to 20god razvaljuje,djeli u torove ,ukazuje nam priliku da opet moramo vaditi vize,uništava obrazovanje,zdravstvo,boračku populaciju a istovremeno pravi AL SHIDI.

Šalim se nemorate odgovriti, NAROD ZNA - SNAGA BOSNE - DRŽAVA ZA ČOVJEKA - KABADAHIJA MILE(mali Ratko ili Radovan)
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#5581 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

dede merdzane wrote:
Egg wrote:Što prije potonu, tim bolje. Komšić uskoro na smetljište političke historije, kao i njegova kvazi stranka. Uvijek će biti budala koje padaju na populizam "po prstima", "dalje ruke od Bosne" i sl., samo što je takvih sve manje. A oni ga održavaju u životu i prave razdor između Hrvata i Bošnjaka.
Ozbiljno razdor prave? :sad:
Upravo suprotno. Hrvati su više nego oduševljeni tom dobronamjernom uslugom u obliku izbora Komšića .
Samo im se još nikako ukazati prilika da barem jednom u ovom mandatu ugoste najmilijeg gosta iz ''svog reda'', i da mu se zahvale što ih onako gorljivo zastupa. Valjda nema vremena od brojnih obaveza...ili ko će ga znati.
User avatar
Orange Revolution
Posts: 213
Joined: 04/08/2013 14:00

#5582 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Orange Revolution »

Evo ZELENOG ,A DA VI KAO BRANITE BOSNU,negdje na Mraijin dvoru čini mi se.
rajvosa1
Posts: 787
Joined: 02/06/2008 02:04

#5583 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by rajvosa1 »

Pasiflora wrote:
rajvosa1 wrote:Kad toliko ne volite SDA, zasto ste s njima u koaliciji?
Koliko znam iz medija (a mislim da znam) DF jos nije ni sa kim u koaliciji. Da li to namjerno siris dezinformacije ili nisi najbolje upratio/la?
Vrlo lako mozete dokazati da niste u koaliciji sa SDA - uskratite povjerenje njihovoj Vladi KS. Umjesto da pjenis, lijepo recite Hanki da to ucini i onda pljujte po SDA. Do tada nemate nikakvo moralno pravo da kritizirate SDA. Za razliku od vas, bar nisu toliko licemjerni
User avatar
Egg
Posts: 31
Joined: 26/04/2013 18:36

#5584 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Egg »

Pasiflora wrote:
Egg wrote:Što prije potonu, tim bolje. Komšić uskoro na smetljište političke historije, kao i njegova kvazi stranka. Uvijek će biti budala koje padaju na populizam "po prstima", "dalje ruke od Bosne" i sl., samo što je takvih sve manje. A oni ga održavaju u životu i prave razdor između Hrvata i Bošnjaka.
:lol: :lol: Sto ste skocili na zadnje noge, SDPovc(e)i uglavnom :lol: :lol:
Tacno mi DF postaje simpa kada vidim cime se sve sluzite da ga ocrnite. :lol: :lol: Presmjesni ste!
Razdor između Hrvata i Bosnjaka prave i odrzavaju vec decenijama SDA i HDZ, a SDP - oni pojma nemaju pa nisu bili u stanju nista napraviti osim jos veceg razdora zbog koketiranja sa bilo kime samo da bi smjestili svoje gu*ice :skoljka:
Nisam pripadnik niti jedne političke stranke. Komšić je nesposoban političar, počiva na populizmu i lažnim obećanjima, a za sve ove godine je primao platu. Velika greška je glasati za neku stranku samo zato što ne voliš drugu.
User avatar
Control panel
Posts: 5964
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#5585 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Control panel »

Pasiflora wrote:
Control panel wrote:Znaci Hanka vajzovic, potpredsjednica DF-a, koja uzima pare iz budzeta nije clan Demokratske fronte.
jesu li to moralne vrijednosti za koje se zalaze vasa stranka?
Zena je samostalni zastupnik nakon sto je napustila SDP. Ne mozes to spocitavati stranki koja nije izasla na izbore. Naprosto zvuci lazno ili kao da si clan neke druge stranke koja se boji DF-a :)

Ne mogu da vjerujem. Zar vi mislite da smo toliko glupi i da vam to moze proci.

pa i pticama na grani je jasno da je hanka bila odlucujuci glas da se smijeni prethodna vlada SBB-SDP.
nakon toga postala je potpredsjednica Demokratske fronte, i ona i damir marjanovic ministar u Zeljkovicevoj vladi cine parlamentarnu vecinu.

i vi kazete da nema to nikakve veze sa DF. vasa dva visoko pozicionirana clana cine vlast u KS i vi to negirate. pa vi ste najgora stranka do sada koja se pojavila. lazete nas u oci i jos ne trepcete.

e nismo bas tolike ovce kao sto mislite.
rajvosa1
Posts: 787
Joined: 02/06/2008 02:04

#5586 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by rajvosa1 »

Control panel wrote:
Pasiflora wrote:
Control panel wrote:Znaci Hanka vajzovic, potpredsjednica DF-a, koja uzima pare iz budzeta nije clan Demokratske fronte.
jesu li to moralne vrijednosti za koje se zalaze vasa stranka?
Zena je samostalni zastupnik nakon sto je napustila SDP. Ne mozes to spocitavati stranki koja nije izasla na izbore. Naprosto zvuci lazno ili kao da si clan neke druge stranke koja se boji DF-a :)

Ne mogu da vjerujem. Zar vi mislite da smo toliko glupi i da vam to moze proci.

pa i pticama na grani je jasno da je hanka bila odlucujuci glas da se smijeni prethodna vlada SBB-SDP.
nakon toga postala je potpredsjednica Demokratske fronte, i ona i damir marjanovic ministar u Zeljkovicevoj vladi cine parlamentarnu vecinu.

i vi kazete da nema to nikakve veze sa DF.

e nismo bas tolike ovce kao sto mislite.
Ja sam se iskreno bio obradovao odlasku Komsica iz SDP-a i formiranju stranke. Toliko sam zelio neku alternativu - a onda slucaj Hanke i ovakvi `branioci` politike DF-a... Da li je Komsic slijep ili samo pravi inat Slucajnom prolazniku, svejedno. Ovakvo zabijanje glave u pijesak ne vodi nicemu. Ali vrhunac bezobrazluka je reci Zena je samostalni zastupnik nakon sto je napustila SDP
User avatar
Control panel
Posts: 5964
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#5587 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Control panel »

Clanovi DF ne znam zasto vam kriju da DF cini ovu nesposobnu vlast u kantonu

Image
User avatar
Control panel
Posts: 5964
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#5588 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Control panel »

Image
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#5589 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by KatarinaKosaca »

:D Kako sad valja avazovština :lol:
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#5590 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Innovation »

Pasiflora wrote: :lol: :lol: Sto ste skocili na zadnje noge, SDPovc(e)i uglavnom :lol: :lol:
Tacno mi DF postaje simpa kada vidim cime se sve sluzite da ga ocrnite. :lol: :lol: Presmjesni ste!
:thumbup: :thumbup:
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#5591 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Area_51 »

rajvosa1 wrote: Ja sam se iskreno bio obradovao odlasku Komsica iz SDP-a i formiranju stranke. Toliko sam zelio neku alternativu - a onda slucaj Hanke i ovakvi `branioci` politike DF-a... Da li je Komsic slijep ili samo pravi inat Slucajnom prolazniku, svejedno. Ovakvo zabijanje glave u pijesak ne vodi nicemu. Ali vrhunac bezobrazluka je reci Zena je samostalni zastupnik nakon sto je napustila SDP
Zeljko provodi inat i nista drugo.

Formalno, nemojte biti naivni, ako neko ode iz jedne strankde u drugu, ne uziva status samostalnog zastupnika, vec je clan te stranke. Da je Zeljkina stranka DF, normalna, izasla bi sa stavom kako napusta vecinu u Skupstini Kantona Sarajevo i NAREDILA toj Hanki Vajzovic sta da radi. Ovako Hanka mesetari, pomalo naplacuje svoje glasanje, a Zeljko se pravi naivan, sa ovom jako smijesnom idejom, kao nije DF dio vlasti. Naravno da jeste, on to kao pravnik jako dobro zna, a zasto ne povlaci poteze, zna samo on.

Sta je alternativa, veoma je jasno, prenijeti nesto glasova iz gradjanskih stranaka u DF, na izborima pobjeduje SDA i nacionalisti. Oni koji zeljese Slucajnog prolaznika htjeli »odradit« u tome su uspjeli, dok nasa Bosna i Hercegovina se vraca u okrilje nacionalista, recimo zahvaljujuci inatu Zeljka Komsica. To je tako, svidjalo se to nekom ili ne. Dzaba, sva prica.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15267
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#5592 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Prpa.ba »

Area_51 wrote:prenijeti nesto glasova iz gradjanskih stranaka u DF
Mislis na onu gradjansku stranku koja se poziva na vitalni nacionalni interes Hrvata u TK? :-D
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#5593 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Area_51 »

Prpa.ba wrote:
Area_51 wrote:prenijeti nesto glasova iz gradjanskih stranaka u DF
Mislis na onu gradjansku stranku koja se poziva na vitalni nacionalni interes Hrvata u TK? :-D
Ili na onu stranku koja je pokretanjem bosnjackog vitalnog nacionalnog interesa blokirala Federaciju Bosne i Hercegovine na neograniceno vrijeme. Ista stranka, pokretac bosnjackog nacionalnog interesa, ucinila je da FTV nema vise Upravnog odbora, direktoru bosnjaku istekao mandat, koji zeli postati Bosanac, pa da ostane na toj duznosti. Sada svakako radi sta hoce i nikome za svoj nerad ne odgovara. Interesantno.
User avatar
Better Man
Posts: 18728
Joined: 01/10/2006 20:10

#5594 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Better Man »

Pasiflora wrote:
Control panel wrote:Znaci Hanka vajzovic, potpredsjednica DF-a, koja uzima pare iz budzeta nije clan Demokratske fronte.
jesu li to moralne vrijednosti za koje se zalaze vasa stranka?
Zena je samostalni zastupnik nakon sto je napustila SDP. Ne mozes to spocitavati stranki koja nije izasla na izbore. Naprosto zvuci lazno ili kao da si clan neke druge stranke koja se boji DF-a :)
Kakv samostalni zastupnik? Ona je fisokopozicionirani clan DF i svojom podrskom aktuelnoj Vladi KS, kao i cinjenica da u istoj Vladi sjedi ministar iz DF jasno govori da je DF u koaliciji sa SDA. Komsic mora pod hitno da nogira Hanku Vajzovic koja bi rodjenu mater prdala za fotelju i novac i da uskrati podrsku aktuelnoj kriminalnoj Vladi KS.
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#5595 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Skijaš »

Area_51 wrote:Sta je alternativa, veoma je jasno, prenijeti nesto glasova iz gradjanskih stranaka u DF, na izborima pobjeduje SDA i nacionalisti. Oni koji zeljese Slucajnog prolaznika htjeli »odradit« u tome su uspjeli, dok nasa Bosna i Hercegovina se vraca u okrilje nacionalista, recimo zahvaljujuci inatu Zeljka Komsica. To je tako, svidjalo se to nekom ili ne. Dzaba, sva prica.
- u atmosferi izraženog separatizma, Lagumdžija podebljava međuentitetsku liniju rješenjima za pitanja poput JMBG ili državljanstva u ličnim kartama

- nakon rovovske bitke da se HDZ-u oduzme ekskluzivno pravo na predstavljanje Hrvata, Helez za Budimira kaže da nema legitimitet

- odmah po preuzimanju vlasti, Nikšić imenuje vlastitog brata na rukovodeću poziciju

itd itd itd

Koje god pitanje da pokreneš, korupcija, odbrana države, multietnički koncept, bilo šta, Lagumdžija se pokazao kao ubleha i što prije zaboravimo njegovu stranku jednog lica, to bolje. Jer iako je problem kad te neko mrcvari, puno je veći problem kad mu ti četiri godine poslije ponovo daš mandat da to ponovo radi. Dali smo šansu SDP-u, zajebali su nas i sada treba tražiti dalje. Ne treba odustati od potrage za ljudima kojima je zaista stalo do stabilnosti društva.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#5596 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

Area_51 wrote:[quoSta je alternativa, veoma je jasno, prenijeti nesto glasova iz gradjanskih stranaka u DF, na izborima pobjeduje SDA i nacionalisti. Oni koji zeljese Slucajnog prolaznika htjeli »odradit« u tome su uspjeli, dok nasa Bosna i Hercegovina se vraca u okrilje nacionalista, recimo zahvaljujuci inatu Zeljka Komsica. To je tako, svidjalo se to nekom ili ne. Dzaba, sva prica.
S obzirom na to kako su ocajno vladali ove tri godine, doslo je dotle da cemo se cak i radovati povratku nacionalista.
rajvosa1
Posts: 787
Joined: 02/06/2008 02:04

#5597 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by rajvosa1 »

Skijaš wrote:
Area_51 wrote:Sta je alternativa, veoma je jasno, prenijeti nesto glasova iz gradjanskih stranaka u DF, na izborima pobjeduje SDA i nacionalisti. Oni koji zeljese Slucajnog prolaznika htjeli »odradit« u tome su uspjeli, dok nasa Bosna i Hercegovina se vraca u okrilje nacionalista, recimo zahvaljujuci inatu Zeljka Komsica. To je tako, svidjalo se to nekom ili ne. Dzaba, sva prica.
- u atmosferi izraženog separatizma, Lagumdžija podebljava međuentitetsku liniju rješenjima za pitanja poput JMBG ili državljanstva u ličnim kartama

- nakon rovovske bitke da se HDZ-u oduzme ekskluzivno pravo na predstavljanje Hrvata, Helez za Budimira kaže da nema legitimitet

- odmah po preuzimanju vlasti, Nikšić imenuje vlastitog brata na rukovodeću poziciju

itd itd itd

Koje god pitanje da pokreneš, korupcija, odbrana države, multietnički koncept, bilo šta, Lagumdžija se pokazao kao ubleha i što prije zaboravimo njegovu stranku jednog lica, to bolje. Jer iako je problem kad te neko mrcvari, puno je veći problem kad mu ti četiri godine poslije ponovo daš mandat da to ponovo radi. Dali smo šansu SDP-u, zajebali su nas i sada treba tražiti dalje. Ne treba odustati od potrage za ljudima kojima je zaista stalo do stabilnosti društva.
I onda umjesti Nekinog brata dobijemo Hanku i njenu djecu, umjesto Heleza Munju Alibabica, umjesto sporazuma SDP-HDZ, sporazum Tihic-Civic, i plus nas DF pravi budalama i kazu da nisu u koaliciji sa SDA. Pa ako mislite da je ta koalicija bolja, javno kazite. Mozda ste u pravu, ali nemojte nas, vase potencijalne birace, praviti budalama. Ja licno nemam dileme, dok je Hanka i njoj slicni u DF-u, ta stranka nema moj glas. I neshvatljivo mi je kako aktivisti DF-a na ovom forumu pljuju svoje potencijalne birace ako imaju neka kriticka pitanja ili opaske. Prava skola Slucajnog prolaznika
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#5598 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Maystor »

Hanka, Hanka, Hanka, Damir, Hanka, Hanka, Hanka ...
:kontrabas:

Papagajsko ponavljanje "argumenta" Hanka zarad blaćenja DF je, po mom mišljenju, kompliment za DF. Ako je to sve što ste mogli izvući, onda DF rastura.
Damir je pogriješio što je ušao u vladu ove parlamentarne većine (pisao sam o tome mnogo prije i čak dolazio u tragikomičnu situaciju da ga sdaovci "brane" od mene). On je i sam shvatio da je pogriješio i pokušao je časno izaći. Ali kad uđeš u kolo sa ovom ekipom, to je nemoguće.
Organi DF nikada nisu donijeli odluku o bilo kakvom koaliranju, tada DF nije ni postojala. Naravno, to ne oslobađa odgovornosti ljude poput Hanke i Damira za sve što su (ili nisu) uradili. Bez obzira na sve okolnosti, mislim da je Damir ostavio pozitivan utisak kod većine stanovnika KS (što se za Hanku nikako ne može reći).

Sdpovci ne mogu da sakriju bijes prema DF, ali ako ikada protrljaju oči i bar malo progledaju shvatiće da nije Željko kriv za uništavanje sdpa, već jedan drugi lik.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#5599 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by KatarinaKosaca »

Maystor wrote:Hanka, Hanka, Hanka, Damir, Hanka, Hanka, Hanka ...
:kontrabas:

Papagajsko ponavljanje "argumenta" Hanka zarad blaćenja DF je, po mom mišljenju, kompliment za DF. Ako je to sve što ste mogli izvući, onda DF rastura.
Upravo tako :thumbup:
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#5600 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Maystor »

Better Man wrote: Kakv samostalni zastupnik? Ona je fisokopozicionirani clan DF i svojom podrskom aktuelnoj Vladi KS, kao i cinjenica da u istoj Vladi sjedi ministar iz DF jasno govori da je DF u koaliciji sa SDA. Komsic mora pod hitno da nogira Hanku Vajzovic koja bi rodjenu mater prdala za fotelju i novac i da uskrati podrsku aktuelnoj kriminalnoj Vladi KS.
DF je još uvijek u procesu formiranja, i sve dok se taj proces ne okonča ne može početi značajnije političko djelovanje. Veoma je teško napraviti stranku, pogotovo kad nemaš novac. Mnogi su se nudili da postanu sponzori (kako domaći tako i strani), ali Željko nije htio ni da čuje. Izabrao je teži i duži put.
Sva imena koja se spominju su samo privremena, dok se ne okončaju unutarstranači izbori. U tom kontekstu je apsolutno zlonamjerno uporno razvlačiti priču o Hanki. Treba sačekati rezultate izbora u stranci, pa ćemo onda vidjeti ko je gdje. Evo da se malo igramo kladionice, ja tipujem da će Hanka biti uklonjena.
U svakoj stranci, pa tako i DF, će biti i žita i kukolja. Lahko će se naći neka nova Hanka, koja će poslužiti protivnicima kao argument. Ne postoji stranka koja je imuna na to. Ali ono što DF razlikuje od recimo SDP-a je način rada kako je to Željko zamislio. Po meni, obećavajuće.
Post Reply