SDP

User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#55726 Re: SDP

Post by Maraschino »

Bosanski_kralj wrote:Uze Nikšić.

Očekivano, reklo bi se.
Pa neka im je sa srecom.
Kakav predsjednik takva stranka.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10199
Joined: 31/03/2007 00:07

#55727 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

Maraschino wrote:
Bosanski_kralj wrote:Uze Nikšić.

Očekivano, reklo bi se.
Pa neka im je sa srecom.
Kakav predsjednik takva stranka.
Ko su mu bili protivnici, jednostavno je morao pobjediti.

Ovo je više bilo izjašnjavanje da li si za koaliciju sa SDA nego jesi li za nekog od kandidata.
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#55728 Re: SDP

Post by zippoo87 »

Bosanski_kralj wrote:
Maraschino wrote:
Bosanski_kralj wrote:Uze Nikšić.

Očekivano, reklo bi se.
Pa neka im je sa srecom.
Kakav predsjednik takva stranka.
Ko su mu bili protivnici, jednostavno je morao pobjediti.

Ovo je više bilo izjašnjavanje da li si za koaliciju sa SDA nego jesi li za nekog od kandidata.
to je to...kod nas uvijek neka sporedna pitanja...napravi se takva atmosfera da se fakticki uvijek bira manje zlo a ne nesto dobro

Niksic nije nikakav kapacitet ni vizionar ali je barem u zadnje vrijeme skontao sneke stvari i ostao je u BH Bloku i tu uz NS mogu napraviti viziju bolje BiH...gradjanske a ne lopovske,kakva je sada
ne treba nama puno da krenemo naprijed...
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#55729 Re: SDP

Post by nosara »

Bosanski_kralj wrote: Ko su mu bili protivnici, jednostavno je morao pobjediti.

Ovo je više bilo izjašnjavanje da li si za koaliciju sa SDA nego jesi li za nekog od kandidata.
Pudaric je za sda?
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#55730 Re: SDP

Post by malakh »

zippoo87 wrote: to je to...kod nas uvijek neka sporedna pitanja...napravi se takva atmosfera da se fakticki uvijek bira manje zlo a ne nesto dobro

Niksic nije nikakav kapacitet ni vizionar ali je barem u zadnje vrijeme skontao sneke stvari i ostao je u BH Bloku i tu uz NS mogu napraviti viziju bolje BiH...gradjanske a ne lopovske,kakva je sada
ne treba nama puno da krenemo naprijed...
i bice tog bh bloka dok se ne posvadjaju ko ce predloziti nacelnika za npr opcinu centar.

tada ce prosto preko noci prestati sve price o bh bloku, o viziji za bolju bih, o gradjanskoj bih i tako dalje.

to je neka moja skromna procjena.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#55731 Re: SDP

Post by madner »

Pudaric je trebao razbiti kontra SDA krilo.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#55732 Re: SDP

Post by Prpa.ba »

Nakon NS-a, i SDP se odbranio od "preuzimaca odgovornosti". Stanje u KS-u je uistinu mnoge istjeralo na cistac i kataliziralo politicke procese u FBiH. Sada vec mozemo reci da po prvi put od rata imamo na sceni stranke koje nisu pod (in)direktnom kontrolom SDA. :thumbup:
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10199
Joined: 31/03/2007 00:07

#55733 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

nosara wrote:
Bosanski_kralj wrote: Ko su mu bili protivnici, jednostavno je morao pobjediti.

Ovo je više bilo izjašnjavanje da li si za koaliciju sa SDA nego jesi li za nekog od kandidata.
Pudaric je za sda?
Pudarić je bio tu da ukrade koji glas Nikšiću, ali su se zajebali. Više je odvukao glasova od Delića nego od Nikšića.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#55734 Re: SDP

Post by malakh »

Nikšić je dobio ukupno 18.414 glasova. Njegov protukandidat Edin Delić (aktuelni načelnik Lukavca) dobio je 12.688 glasova
nisam ocekivao ovoliko glasova za delica. stvarno puno.

ako su ovo glasovi te sda struje unutar sdpa i glasovi kontra niksica, onda sdp ima ozbiljnih egzistencijalnih problema.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#55735 Re: SDP

Post by nosara »

Bosanski_kralj wrote:
nosara wrote:
Pudaric je za sda?
Pudarić je bio tu da ukrade koji glas Nikšiću, ali su se zajebali. Više je odvukao glasova od Delića nego od Nikšića.
Ne kontam, pitam konkretno da li je on bio za ulazak u vlast sa sda?
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#55736 Re: SDP

Post by malakh »

Bosanski_kralj wrote: Pudarić je bio tu da ukrade koji glas Nikšiću, ali su se zajebali. Više je odvukao glasova od Delića nego od Nikšića.
pudaric ima cca 1000 glasova. pojedini forumasi su mu toliko i prognozirali, tako da ne znam kome je on mogao odnijeti glasove.
Last edited by malakh on 26/05/2019 22:10, edited 1 time in total.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10199
Joined: 31/03/2007 00:07

#55737 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

nosara wrote:
Bosanski_kralj wrote:
nosara wrote:
Pudaric je za sda?
Pudarić je bio tu da ukrade koji glas Nikšiću, ali su se zajebali. Više je odvukao glasova od Delića nego od Nikšića.
Ne kontam, pitam konkretno da li je on bio za ulazak u vlast sa sda?
Ne znam kako se izjasnio na sjednici GO po tom pitanju. Bilo je priča da je i on trebao biti izbačen sa onom čuvenom osmorkom, ali nisu to htjeli uraditi zbog izbora i jer bi ispalo da namjerno eliminišu jednog od kandidata.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#55738 Re: SDP

Post by Maraschino »

zippoo87 wrote: to je to...kod nas uvijek neka sporedna pitanja...napravi se takva atmosfera da se fakticki uvijek bira manje zlo a ne nesto dobro

Niksic nije nikakav kapacitet ni vizionar ali je barem u zadnje vrijeme skontao sneke stvari i ostao je u BH Bloku i tu uz NS mogu napraviti viziju bolje BiH...gradjanske a ne lopovske,kakva je sada
ne treba nama puno da krenemo naprijed...
Nije to nista moj zemljace a najmanje neka Nerminova vizija.

Niko nema dva zivota a ni ovaj ne zivi hiljadu godina pa da saceka neke promjene. Dok se okrenes 5,6,8...izbornih ciklusa se zavrsi a to je...?

SDP je unistio Lagumdzija(svjesno ili ne) svojom samovoljom dok nije otjerao dobar dio clanova koji su nesto vrijedili. Ono sto nije Lagumdzija stigao, to je/ce uraditi Niksic tako da ce ta partija uskoro biti na liniji cenzusa.

Niksic dok izgovori jednu smislenu recenicu auto sidje sa Bradine u Tarcin.

To meni zvuci ovako, ta-ta-taaa-sda-ta-taaaa-ta-taa-izdaja-ta-taa-taaa-ta-koalicija-ta-taa-ta-bh blok-ta-taa-taaa-mi necemo-ta-ta-taaa-oni izdali...
Ko ima zivaca slusati takvog lidera, bujrum a da ne pricamo o sposobnosti da ode u Prijedor, Zvornik, Tomislavgrad... i tamo osnuje ogranak.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10199
Joined: 31/03/2007 00:07

#55739 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

malakh wrote:
Bosanski_kralj wrote: Pudarić je bio tu da ukrade koji glas Nikšiću, ali su se zajebali. Više je odvukao glasova od Delića nego od Nikšića.
pudaric ima cca 1000 glasova. pojedini forumasi su mu tolikl i pronozirali, tako da ne znam kome je on mogao odnijeti glasove.
A znalo se tačno da će on osvojiti toliko glasova? Neki su prognozirali da će on pobijediti i kao to nešto znači?

Jasno se u kampanji svrstao uz Delića, pljuvao po SDP-u i gdje treba i ne treba. ne vodi se kampanja tako.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#55740 Re: SDP

Post by tuzlak1212 »

Dobar je Delić kandidat, nepolitički uspješan i za politike pametan i sposoban... Mislim da bi bolje vodio SDP od 5 Nikšića, al to je samo moje mišljenje :D
Mi svakako imamo talent da glasamo za nesposobne ljude, pa tako i unutar stranki :D
doktor78
Posts: 3948
Joined: 14/09/2006 11:02

#55741 Re: SDP

Post by doktor78 »

Bosanski_kralj wrote:Uze Nikšić.

Očekivano, reklo bi se.
Da,ali ipak poveliki broj onih koji bi sa SDA. Nije ovo jos gotovo,bice tu jos svega.
User avatar
Matzan
Posts: 7049
Joined: 16/01/2015 13:25

#55742 Re: SDP

Post by Matzan »

Ne znam je li posteno vise se smijati nekim optimistima koji svake 2 godine puse istu pricu da ce od sutra biti bolje, da ce upravo ovi izbori promijeniti nase zivote i sl.
Razumijem one kojima je to posao, ali obican covjek nikako da shvati da su stranke interesne skupine kojima je prvenstveni cilj da uhljebe sebe i svoje bliznje.
Tek kada se na sceni pojave nova imena i ako budemo imali srece da te meke nove nije pravio gladan qratz, tad se mozemo bar malo necemu nadati.
Do tada :zzzz:
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10199
Joined: 31/03/2007 00:07

#55743 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

Nije Delić osvoji 12 hiljada glasova već oko 8 hiljada.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#55744 Re: SDP

Post by nosara »

Ovaj 12 ovaj 8. Bice podjela.

Pudaric je za ove Ajzenhauer i Bizmark u jednom. sdp je cirkus, ali bez lavova i tigrova.
nekitamopd
Posts: 341
Joined: 10/01/2014 14:51

#55745 Re: SDP

Post by nekitamopd »

Maraschino wrote: Ko ima zivaca slusati takvog lidera, bujrum a da ne pricamo o sposobnosti da ode u Prijedor, Zvornik, Tomislavgrad... i tamo osnuje ogranak.
Ne branim Niksica, ali brate ima vec ogranak u Prijedoru, parlamentarna stranka u skupstini Grada Prijedora vec nekih 20 godina.
Ne kontam ovo lupi nasumicni grad u RSu i izvaliti laz.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#55746 Re: SDP

Post by malakh »

Bosanski_kralj wrote:Nije Delić osvoji 12 hiljada glasova već oko 8 hiljada.
avaz objavio, ja kopirao. sada gledam da su ispravili.

ruku na srce, solidna razlika, ali sam sokiran delicevim brojem glasova. da sam na mjestu niksica i ekipe ne bi se toliko radovao, ovo je vise za uzbunu.

prvo poluvrijeme su dobili, sada slijedi drugo, koje je puno bitnije.

da ne pricam o pritisku kako je delic pokraden i kako su izbori nastimani...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#55747 Re: SDP

Post by Maraschino »

nekitamopd wrote:
Maraschino wrote: Ko ima zivaca slusati takvog lidera, bujrum a da ne pricamo o sposobnosti da ode u Prijedor, Zvornik, Tomislavgrad... i tamo osnuje ogranak.
Ne branim Niksica, ali brate ima vec ogranak u Prijedoru, parlamentarna stranka u skupstini Grada Prijedora vec nekih 20 godina.
Ne kontam ovo lupi nasumicni grad u RSu i izvaliti laz.
Hahaaa, nek si me ispravio. :thumbup:

Sustina ostaje a detalje zanemari.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55748 Re: SDP

Post by Banksy »

Glede Pudarića, čiji je, itd.


Biti čovjek znači dati svoj glas Željku Komšiću


Ma koliko izbor bio iznuđen okolnostima, danas biti čovjek znači dati svoj glas Željku Komšiću


02. okt 2018

palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#55749 Re: SDP

Post by palermo »

Držimo se Titove maksime - što većina odluči tako će i biti-

Života vam kad je Tito imao ovu maksimu :? .......
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55750 Re: SDP

Post by Banksy »

Prpa.ba wrote:Nakon NS-a, i SDP se odbranio od "preuzimaca odgovornosti". Stanje u KS-u je uistinu mnoge istjeralo na cistac i kataliziralo politicke procese u FBiH. Sada vec mozemo reci da po prvi put od rata imamo na sceni stranke koje nisu pod (in)direktnom kontrolom SDA. :thumbup:
:thumbup:
Post Reply