SDP

last mohicans
Posts: 18272
Joined: 09/08/2012 23:19

#55626 Re: SDP

Post by last mohicans »

emric wrote:
Kikibombona wrote:Niksic je totalni bezveznjakovic
Bez boje, okusa i mirisa. Bez obrazovanja, šarma, autoriteta.
Kikibombona wrote:Bice pogubno za drzavu i narod ako ostanemo bez opozicije.
Ostati bez opozicije? :D To je moguće?

Inače, nama su opozicije kurac, jer im je jedini cilj osporavati sve što pozicija radi, što je čisti idiotizam.
last mohicans wrote:Zaboravio si fond Adil-bega. Tu se najveca lova opljačkala, niko i ne spominje.
Ko kaže da je nešto opljačkano, gdje su dokazi, istrage, procesi? Ne možemo se baviti čula-kazala metodama i konstruisati priče bez činjenica.
Maraschino wrote:definitivno su se pogubili.
Zato što siluju demokratiju i nemaju lidere i hijerarhiju. Kod njih se pitaju djeca koja su rat provela u Novom Sadu i Valjevu, a obrazovanje sticali na Veterinarskom fakultetu i na političkim časovima kod gospodina Lagumdžije kojeg sad toliko krive za sve. Gomila apsurda i diletantizma.
Kikibombona wrote:Ako ljaks Delic pobijedi sa opozicijom je gotovo
Po čemu je "ljakse", po tome što živi u drugom gradu? Da bi ljudi bili dobre vođe (ili ljudi), za početak trebaju imati osnovno vaspitanje, kulturu i obrazovanje. Moraju uvažavati ljude i ne markirati ih po mjestu rođenja ili boravka. Onaj ko to nema, on je "ljakse".
Dupli post,sorry
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#55627 Re: SDP

Post by JThomas »

evo ga i emir zlatar. od modernih socijaldemokratskih snaga i uzdanica samo još topa nije izrazio zabrinutost... :mrgreen:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52758
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#55628 Re: SDP

Post by Chmoljo »

OŠTRA REAKCIJA

Emir Zlatar o izbacivanju iz SDP-a: Aktuelno rukovodstvo razara socijaldemokratsku ideju

FINANSIJSKA POLICIJA

Bivši direktor sarajevskog preduzeća "Tržnice" nije štedio: Kupovao "službene" parfeme, sanke, čarape ...


Na račun preduzeća su išla brojna putovanja za koja je, u nekim slučajevima, naloge potpisivao sam direktor, a ne nadzorni odbor, kako je predviđeno zakonom. Kupovana je razna odjeća, od čarapa do taktičke opreme i sanki, preko skupocjenih parfema, igračaka itd., što se nije moglo dovesti u vezu s troškovima reprezentacije, već je to bila, kaže se u zapisniku finansijske policije, korist odgovorne osobe društva.

...

"Inspektori Finansijske policije FBiH su slijedom indicija o brojnim suspektnim putovanjima utvrdili činjenicu da direktor KJKP Tržnice-pijace Emir Zaltar ima brojniju porodicu (izdržavane osobe: supruga i četvero djece), a što je utvrđeno neposrednim uvidom u ovjerenu kućnu listu Emira Zlatara (...), te je na taj način potvrđena hipoteza da je utvrđena činjenica osnovni razlog zbog kojeg se Emir Zlatar, direktor KJKP Tržnice-pijace, odlučio za kupovinu transportno-putničkog vozila Citroen C8 za službeno vozilo KJKP, koje je isključivo koristio uglavnom za lične potrebe, odnosno potrebe članova porodice", stoji u zapisniku...
pitanje je sad, koliko SDPu raste popularnost kad ih Zlatar oštro kritikuje?

nije sporno da li, samo je pitanje u kojim procentima.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10199
Joined: 31/03/2007 00:07

#55629 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

Vidim ovdje na forumu nisu omiljeni Čengić, Magazinović...ta mlada klapa SDP-a. Zamjera im se sve i svašta. Te nisu ni do koljena Zlatku, onome-ovome, ali bez obzira na sve nedostatke ti mladi ljudi su pokazali da imaju princip i da poštuju obećano - vrlo važane, a u našoj politici, tako rijetke osobine. Džaba ostalima sve akademske titule svijeta, svo iskustvo koje posjeduju kada nemaju ovo dvoje prethodno pobrojano.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#55630 Re: SDP

Post by putokaz1 »

ja dolazim iz lukavca ali ako delić ode u zagrljalj pda ja nikad više neću birati njega ni partiju :D
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#55631 Re: SDP

Post by palermo »

Bosanski_kralj wrote:Vidim ovdje na forumu nisu omiljeni Čengić, Magazinović...ta mlada klapa SDP-a. Zamjera im se sve i svašta. Te nisu ni do koljena Zlatku, onome-ovome, ali bez obzira na sve nedostatke ti mladi ljudi su pokazali da imaju princip i da poštuju obećano - vrlo važane, a u našoj politici, tako rijetke osobine. Džaba ostalima sve akademske titule svijeta, svo iskustvo koje posjeduju kada nemaju ovo dvoje prethodno pobrojano.
Koje principe poštuju ? Neće sa SDA.....pa zašto bi, pa svi oni pojedinačno su u vlasti, ovaj genralni sekretar, ovaj u domu naroda, ovaj ovdje, ondje.....i svi su u najpoželjnijoj mogućoj vlasti....onoj bez odgovornosti. Pa čak i ovo učešće SDP-a u vlasti Kantona Sarajevo je lišeno odgovornosgti, odgovornost je uspješno prebačena na NIP i NS.....

Tako da ti ja baš ne vidim neko poštovanje principa, nego vidim samo mladalački rauberski komformizam.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#55632 Re: SDP

Post by Leverage »

putokaz1 wrote:ja dolazim iz lukavca ali ako delić ode u zagrljalj pda ja nikad više neću birati njega ni partiju :D
Najizglednije je da će on iz SDP-a nakon izvjesnog poraza.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55633 Re: SDP

Post by Banksy »


06/03/2017

SDP-u je pristupio i aktuelni načelnik općine Lukavac Edin Delić,
Ušao u SDP prije dvije godine...?
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#55634 Re: SDP

Post by Leverage »

Banksy wrote:

06/03/2017

SDP-u je pristupio i aktuelni načelnik općine Lukavac Edin Delić,
Ušao u SDP prije dvije godine...?
Da. Bila je to zajednička press konferencija SDP-a i DF-a u Lukavcu kojoj su prisustvovali Nikšić i Komšić i gdje je Delić pristupio SDP-u, a Zlatan Begić DF-u.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55635 Re: SDP

Post by Banksy »

Izgleda da je još tad Komšić znao o čemu se radi.

Liči na priču/SDA scenarij NS Marjanovića.


Predsjednik DF-a Željko Komšić je kazao kako među dvojicom ljudi koji su danas pristupili DF-u i SDP-u imaju budućeg lidera.

„U ovoj dvojici prijatelja imamo budućeg lidera nove ljevice i buduće ideologije. Oni su ljudi koji sa svojim životnim pedigreom mogu ovu zemlju pokrenuti u pravom pravcu"

User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55636 Re: SDP

Post by kmirsad »

putokaz1 wrote:ja dolazim iz lukavca ali ako delić ode u zagrljalj pda ja nikad više neću birati njega ni partiju :D
Nema brineš. Neče on S PDA. Jedino eventualno U PDA. U SDP glasa članstvo. Potošiše ga brača, u letu.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10199
Joined: 31/03/2007 00:07

#55637 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

palermo wrote:
Bosanski_kralj wrote:Vidim ovdje na forumu nisu omiljeni Čengić, Magazinović...ta mlada klapa SDP-a. Zamjera im se sve i svašta. Te nisu ni do koljena Zlatku, onome-ovome, ali bez obzira na sve nedostatke ti mladi ljudi su pokazali da imaju princip i da poštuju obećano - vrlo važane, a u našoj politici, tako rijetke osobine. Džaba ostalima sve akademske titule svijeta, svo iskustvo koje posjeduju kada nemaju ovo dvoje prethodno pobrojano.
Koje principe poštuju ? Neće sa SDA.....pa zašto bi, pa svi oni pojedinačno su u vlasti, ovaj genralni sekretar, ovaj u domu naroda, ovaj ovdje, ondje.....i svi su u najpoželjnijoj mogućoj vlasti....onoj bez odgovornosti. Pa čak i ovo učešće SDP-a u vlasti Kantona Sarajevo je lišeno odgovornosgti, odgovornost je uspješno prebačena na NIP i NS.....

Tako da ti ja baš ne vidim neko poštovanje principa, nego vidim samo mladalački rauberski komformizam.
Znaš li ti koje beneficije (kod nas) donosi ulazak u vlast?

Stotine pozicija: ministarskih, članova nadzornih, upravnih i raznih drugih odbora. Da ne spominjemo mogućnost uhljebljavanja svoje bližnje i daljnje rodbine.

Nećemo se praviti naivni i proturati priču kako su SDA, SBB i DF spremni preuzeti odgovornost, žrtvovati se za državu, a SDP to nije. O sasvim drugim motivima se tu radi.
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#55638 Re: SDP

Post by palermo »

Bosanski_kralj wrote: Znaš li ti koje beneficije (kod nas) donosi ulazak u vlast?

Stotine pozicija: ministarskih, članova nadzornih, upravnih i raznih drugih odbora. Da ne spominjemo mogućnost uhljebljavanja svoje bližnje i daljnje rodbine.

Nećemo se praviti naivni i proturati priču kako su SDA, SBB i DF spremni preuzeti odgovornost, žrtvovati se za državu, a SDP to nije. O sasvim drugim motivima se tu radi.
Nikakvu ja priču ne proturam, ja samo kažem da taj uski krug skojevaca već sada ima sve beneficije a nema nikakvu odgovornost......iliti drugim riječima dobitnici su Lota sedmice.....

Bogami druže, ja ne spomenuh ni SDA, ni SBB ni DF...
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10199
Joined: 31/03/2007 00:07

#55639 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

palermo wrote: Nikakvu ja priču ne proturam, ja samo kažem da taj uski krug skojevaca već sada ima sve beneficije a nema nikakvu odgovornost......iliti drugim riječima dobitnici su Lota sedmice.....

Bogami druže, ja ne spomenuh ni SDA, ni SBB ni DF...
Ja ti govorim koje beneficije donosi ulazak u vlast. Ako im je bilo samo do toga da postignu neke svoje lične ciljeve, puno više bi mogli dobiti ulaskom u vlast nego ostankom u opoziciji.
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#55640 Re: SDP

Post by palermo »

Bosanski_kralj wrote: Ja ti govorim koje beneficije donosi ulazak u vlast. Ako im je bilo samo do toga da postignu neke svoje lične ciljeve, puno više bi mogli dobiti ulaskom u vlast nego ostankom u opoziciji.
A ja ti govorim da ne bi dobili više :D možda zeričak nečega više, ali zato i kamaru odgovornosti više......bolan, dobitnici Lota...sanjana pozicija, zato sam ih i prozvao rauberskim komformistima.....

Da ne bude zabune govorim o skojevcima koji sada kreiraju politiku SDP-a......naravno da u SDP-u ima nezadovoljnih podjelom i onim što je njima pripalo odnosno propalo
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#55641 Re: SDP

Post by bunk »

..
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#55642 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

palermo wrote:
Bosanski_kralj wrote: Znaš li ti koje beneficije (kod nas) donosi ulazak u vlast?

Stotine pozicija: ministarskih, članova nadzornih, upravnih i raznih drugih odbora. Da ne spominjemo mogućnost uhljebljavanja svoje bližnje i daljnje rodbine.

Nećemo se praviti naivni i proturati priču kako su SDA, SBB i DF spremni preuzeti odgovornost, žrtvovati se za državu, a SDP to nije. O sasvim drugim motivima se tu radi.
Nikakvu ja priču ne proturam, ja samo kažem da taj uski krug skojevaca već sada ima sve beneficije a nema nikakvu odgovornost......iliti drugim riječima dobitnici su Lota sedmice.....

Bogami druže, ja ne spomenuh ni SDA, ni SBB ni DF...
Odgovornost u bh. politici je vrlo relativan pojam. Jel neko odgovarao sto se u proslom mandatu nije realizirao nijedan krupniji projekat?

A da su zauzeli poziciju kondoma u kojoj su sad DF i SBB, odgovrnost bi im bila nesto veca?
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#55643 Re: SDP

Post by palermo »

ultima_palabra wrote: Odgovornost u bh. politici je vrlo relativan pojam. Jel neko odgovarao sto se u proslom mandatu nije realizirao nijedan krupniji projekat?

A da su zauzeli poziciju kondoma u kojoj su sad DF i SBB, odgovrnost bi im bila nesto veca?
a jebo ga život.....zar svaka priča mora završiti sa DF-om i SBB-om....i gdje sam ja spomeuo SBB i DF i ulazak u vlast... :?

priča je počela od tloga da su skojevci pokazali principjelnost, ja kažem da nisu, nego su samo pokazali da su rauberski komformisti (svidjela mi se ova moja kovanica :D )......nikad im neće biti bolje nego sada, i oni su svjesni toga.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10199
Joined: 31/03/2007 00:07

#55644 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

palermo wrote:
Bosanski_kralj wrote: Ja ti govorim koje beneficije donosi ulazak u vlast. Ako im je bilo samo do toga da postignu neke svoje lične ciljeve, puno više bi mogli dobiti ulaskom u vlast nego ostankom u opoziciji.
A ja ti govorim da ne bi dobili više :D možda zeričak nečega više, ali zato i kamaru odgovornosti više......bolan, dobitnici Lota...sanjana pozicija, zato sam ih i prozvao rauberskim komformistima.....

Da ne bude zabune govorim o skojevcima koji sada kreiraju politiku SDP-a......naravno da u SDP-u ima nezadovoljnih podjelom i onim što je njima pripalo odnosno propalo
Ti uporno postavljaš stvari na mjesto da je njima bio cilj da se smjeste u parlament i to je to. Zar bi oni izgubili svoj komfor u zakonodavnoj vlasti i da je SDP ušao u vlast?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#55645 Re: SDP

Post by Prpa.ba »

Sve ovo oko odgovornosti i hladovine me podsjeca na svevremenske mudrosti kojih ce se stariji forumasi rado prisjetiti :mrgreen:
HM 2011 wrote:Samo SDA - na svim nivoima - u jedinstvu je snaga - pokazi odgovornost - trazi odgovornost.. :bih:
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#55646 Re: SDP

Post by palermo »

Ma brate ova priča o tome SDP sa SDA, vlast nevlast, sarajevski kanton, pizda materina je potpuno obvesmislila svaku m ogućnost diskusije.....šta god progovriš iz sjene vreba onaj ko ti hoće reći, aha ti si da se koalira sa SDA iliti će ponoviti onu čuvenu forumsku...nisam za SDA ali....

Dakle samo da sumiram ono što sam hotio reći, nikakve principjelnosti nema u politici koju vode skojevci,niti ima vizije,ideje šta mijenjati ......postoji samo rauberski način razmišljanja i vođenja politike temeljen na maksimi danas za danas, a sutra je nova nafaka....i to nema nikave veze sa ulaskom u vlast, sa DF_om, SBB-om i SDA-om i ostalom kako već rekoh, pizdom materinom...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#55647 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

palermo wrote:
ultima_palabra wrote: Odgovornost u bh. politici je vrlo relativan pojam. Jel neko odgovarao sto se u proslom mandatu nije realizirao nijedan krupniji projekat?

A da su zauzeli poziciju kondoma u kojoj su sad DF i SBB, odgovrnost bi im bila nesto veca?
a jebo ga život.....zar svaka priča mora završiti sa DF-om i SBB-om....i gdje sam ja spomeuo SBB i DF i ulazak u vlast... :?

priča je počela od tloga da su skojevci pokazali principjelnost, ja kažem da nisu, nego su samo pokazali da su rauberski komformisti (svidjela mi se ova moja kovanica :D )......nikad im neće biti bolje nego sada, i oni su svjesni toga.
Pa oni nisu odgovorni i konformisti su, zato su tu odgovorni nekonformisti i drzavnici Zeljko i Fahrud, to se valjda podrazumijeva... pa tu su i Lazovic i Ivo Komsic, citav zivot samo odgovornost i nekonformizam furaju...
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#55648 Re: SDP

Post by palermo »

ultima_palabra wrote: Pa oni nisu odgovorni i konformisti su, zato su tu odgovorni nekonformisti i drzavnici Zeljko i Fahrud, to se valjda podrazumijeva... pa tu su i Lazovic i Ivo Komsic, citav zivot samo odgovornost i nekonformizam furaju...
kao što rekoh svaka priča će se završiti sa Fahrom i Željkom :D

haj dobro
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10199
Joined: 31/03/2007 00:07

#55649 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

Nisi u pravu palermo.

Ako je nekom cilj da uđe u parlament, da sebe smjesti, nikakve veze nema da li će se biti pozicija-opozicija. U svakoj situaciji možeš prst u uho i boli te briga za svim šta se dešava.Govoreći iz perspektive onoga koji samo gleda da njemu dobro, kada si u poziciji bolje ti je, tad imaš "svoje" ministre i preko njih je puno lakše ostvariti i ostale svoje lične interese.
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#55650 Re: SDP

Post by palermo »

Bosanski_kralj wrote:Nisi u pravu palermo.

Ako je nekom cilj da uđe u parlament, da sebe smjesti, nikakve veze nema da li će se biti pozicija-opozicija. U svakoj situaciji možeš prst u uho i boli te briga za svim šta se dešava.Govoreći iz perspektive onoga koji samo gleda da njemu dobro, kada si u poziciji bolje ti je, tad imaš "svoje" ministre i preko njih je puno lakše ostvariti i ostale svoje lične interese.
haj ovako, pogledaj naše dugogodišnje forumske ljevičafre, gdje su sada...eno ih na temi Naše stranke, zašto, zato što postoji jedna konzistentna (nravano u granicama mogućeg)politika, postoji jasna ciljna grupa, imaš osjećaj da nešto rade i da znaju šta i zašto rade....ili da još podebljam ovu priču, vidim Kristinu Ljelak su stavili za direktoricu Kantonalne tevizije, ja nju znam površno, ali ono što znam je vrlo ok......možda će ona biti loša direktorica (nije svako za direktora, jebi ga) ali ona jeste novi vjetar, promjena.....e, sad Naša stranka ima nažalost zbog prirode svoje ciljne grupe ograničene domete.....zato je SDP naprosto krucijalan u procesima promjene....a gdje je SDP sada sa ovom politkom, kao što već rekoh, govore ti naši dugogodišnji forumski ljevičari......
Post Reply