Dupli post,sorryemric wrote:Bez boje, okusa i mirisa. Bez obrazovanja, šarma, autoriteta.Kikibombona wrote:Niksic je totalni bezveznjakovic
Ostati bez opozicije?Kikibombona wrote:Bice pogubno za drzavu i narod ako ostanemo bez opozicije.To je moguće?
Inače, nama su opozicije kurac, jer im je jedini cilj osporavati sve što pozicija radi, što je čisti idiotizam.
Ko kaže da je nešto opljačkano, gdje su dokazi, istrage, procesi? Ne možemo se baviti čula-kazala metodama i konstruisati priče bez činjenica.last mohicans wrote:Zaboravio si fond Adil-bega. Tu se najveca lova opljačkala, niko i ne spominje.
Zato što siluju demokratiju i nemaju lidere i hijerarhiju. Kod njih se pitaju djeca koja su rat provela u Novom Sadu i Valjevu, a obrazovanje sticali na Veterinarskom fakultetu i na političkim časovima kod gospodina Lagumdžije kojeg sad toliko krive za sve. Gomila apsurda i diletantizma.Maraschino wrote:definitivno su se pogubili.
Po čemu je "ljakse", po tome što živi u drugom gradu? Da bi ljudi bili dobre vođe (ili ljudi), za početak trebaju imati osnovno vaspitanje, kulturu i obrazovanje. Moraju uvažavati ljude i ne markirati ih po mjestu rođenja ili boravka. Onaj ko to nema, on je "ljakse".Kikibombona wrote:Ako ljaks Delic pobijedi sa opozicijom je gotovo
SDP
-
last mohicans
- Posts: 18272
- Joined: 09/08/2012 23:19
#55626 Re: SDP
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#55627 Re: SDP
evo ga i emir zlatar. od modernih socijaldemokratskih snaga i uzdanica samo još topa nije izrazio zabrinutost... 
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52758
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#55628 Re: SDP
OŠTRA REAKCIJA
Emir Zlatar o izbacivanju iz SDP-a: Aktuelno rukovodstvo razara socijaldemokratsku ideju
pitanje je sad, koliko SDPu raste popularnost kad ih Zlatar oštro kritikuje?FINANSIJSKA POLICIJA
Bivši direktor sarajevskog preduzeća "Tržnice" nije štedio: Kupovao "službene" parfeme, sanke, čarape ...
Na račun preduzeća su išla brojna putovanja za koja je, u nekim slučajevima, naloge potpisivao sam direktor, a ne nadzorni odbor, kako je predviđeno zakonom. Kupovana je razna odjeća, od čarapa do taktičke opreme i sanki, preko skupocjenih parfema, igračaka itd., što se nije moglo dovesti u vezu s troškovima reprezentacije, već je to bila, kaže se u zapisniku finansijske policije, korist odgovorne osobe društva.
...
"Inspektori Finansijske policije FBiH su slijedom indicija o brojnim suspektnim putovanjima utvrdili činjenicu da direktor KJKP Tržnice-pijace Emir Zaltar ima brojniju porodicu (izdržavane osobe: supruga i četvero djece), a što je utvrđeno neposrednim uvidom u ovjerenu kućnu listu Emira Zlatara (...), te je na taj način potvrđena hipoteza da je utvrđena činjenica osnovni razlog zbog kojeg se Emir Zlatar, direktor KJKP Tržnice-pijace, odlučio za kupovinu transportno-putničkog vozila Citroen C8 za službeno vozilo KJKP, koje je isključivo koristio uglavnom za lične potrebe, odnosno potrebe članova porodice", stoji u zapisniku...
nije sporno da li, samo je pitanje u kojim procentima.
- Bosanski_kralj
- Posts: 10199
- Joined: 31/03/2007 00:07
#55629 Re: SDP
Vidim ovdje na forumu nisu omiljeni Čengić, Magazinović...ta mlada klapa SDP-a. Zamjera im se sve i svašta. Te nisu ni do koljena Zlatku, onome-ovome, ali bez obzira na sve nedostatke ti mladi ljudi su pokazali da imaju princip i da poštuju obećano - vrlo važane, a u našoj politici, tako rijetke osobine. Džaba ostalima sve akademske titule svijeta, svo iskustvo koje posjeduju kada nemaju ovo dvoje prethodno pobrojano.
-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#55630 Re: SDP
ja dolazim iz lukavca ali ako delić ode u zagrljalj pda ja nikad više neću birati njega ni partiju 
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#55631 Re: SDP
Koje principe poštuju ? Neće sa SDA.....pa zašto bi, pa svi oni pojedinačno su u vlasti, ovaj genralni sekretar, ovaj u domu naroda, ovaj ovdje, ondje.....i svi su u najpoželjnijoj mogućoj vlasti....onoj bez odgovornosti. Pa čak i ovo učešće SDP-a u vlasti Kantona Sarajevo je lišeno odgovornosgti, odgovornost je uspješno prebačena na NIP i NS.....Bosanski_kralj wrote:Vidim ovdje na forumu nisu omiljeni Čengić, Magazinović...ta mlada klapa SDP-a. Zamjera im se sve i svašta. Te nisu ni do koljena Zlatku, onome-ovome, ali bez obzira na sve nedostatke ti mladi ljudi su pokazali da imaju princip i da poštuju obećano - vrlo važane, a u našoj politici, tako rijetke osobine. Džaba ostalima sve akademske titule svijeta, svo iskustvo koje posjeduju kada nemaju ovo dvoje prethodno pobrojano.
Tako da ti ja baš ne vidim neko poštovanje principa, nego vidim samo mladalački rauberski komformizam.
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#55632 Re: SDP
Najizglednije je da će on iz SDP-a nakon izvjesnog poraza.putokaz1 wrote:ja dolazim iz lukavca ali ako delić ode u zagrljalj pda ja nikad više neću birati njega ni partiju
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#55633 Re: SDP
Ušao u SDP prije dvije godine...?
06/03/2017
SDP-u je pristupio i aktuelni načelnik općine Lukavac Edin Delić,
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#55634 Re: SDP
Da. Bila je to zajednička press konferencija SDP-a i DF-a u Lukavcu kojoj su prisustvovali Nikšić i Komšić i gdje je Delić pristupio SDP-u, a Zlatan Begić DF-u.Banksy wrote:Ušao u SDP prije dvije godine...?
06/03/2017
SDP-u je pristupio i aktuelni načelnik općine Lukavac Edin Delić,
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#55635 Re: SDP
Izgleda da je još tad Komšić znao o čemu se radi.
Liči na priču/SDA scenarij NS Marjanovića.
Liči na priču/SDA scenarij NS Marjanovića.
Predsjednik DF-a Željko Komšić je kazao kako među dvojicom ljudi koji su danas pristupili DF-u i SDP-u imaju budućeg lidera.
„U ovoj dvojici prijatelja imamo budućeg lidera nove ljevice i buduće ideologije. Oni su ljudi koji sa svojim životnim pedigreom mogu ovu zemlju pokrenuti u pravom pravcu"
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#55636 Re: SDP
Nema brineš. Neče on S PDA. Jedino eventualno U PDA. U SDP glasa članstvo. Potošiše ga brača, u letu.putokaz1 wrote:ja dolazim iz lukavca ali ako delić ode u zagrljalj pda ja nikad više neću birati njega ni partiju
- Bosanski_kralj
- Posts: 10199
- Joined: 31/03/2007 00:07
#55637 Re: SDP
Znaš li ti koje beneficije (kod nas) donosi ulazak u vlast?palermo wrote:Koje principe poštuju ? Neće sa SDA.....pa zašto bi, pa svi oni pojedinačno su u vlasti, ovaj genralni sekretar, ovaj u domu naroda, ovaj ovdje, ondje.....i svi su u najpoželjnijoj mogućoj vlasti....onoj bez odgovornosti. Pa čak i ovo učešće SDP-a u vlasti Kantona Sarajevo je lišeno odgovornosgti, odgovornost je uspješno prebačena na NIP i NS.....Bosanski_kralj wrote:Vidim ovdje na forumu nisu omiljeni Čengić, Magazinović...ta mlada klapa SDP-a. Zamjera im se sve i svašta. Te nisu ni do koljena Zlatku, onome-ovome, ali bez obzira na sve nedostatke ti mladi ljudi su pokazali da imaju princip i da poštuju obećano - vrlo važane, a u našoj politici, tako rijetke osobine. Džaba ostalima sve akademske titule svijeta, svo iskustvo koje posjeduju kada nemaju ovo dvoje prethodno pobrojano.
Tako da ti ja baš ne vidim neko poštovanje principa, nego vidim samo mladalački rauberski komformizam.
Stotine pozicija: ministarskih, članova nadzornih, upravnih i raznih drugih odbora. Da ne spominjemo mogućnost uhljebljavanja svoje bližnje i daljnje rodbine.
Nećemo se praviti naivni i proturati priču kako su SDA, SBB i DF spremni preuzeti odgovornost, žrtvovati se za državu, a SDP to nije. O sasvim drugim motivima se tu radi.
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#55638 Re: SDP
Nikakvu ja priču ne proturam, ja samo kažem da taj uski krug skojevaca već sada ima sve beneficije a nema nikakvu odgovornost......iliti drugim riječima dobitnici su Lota sedmice.....Bosanski_kralj wrote: Znaš li ti koje beneficije (kod nas) donosi ulazak u vlast?
Stotine pozicija: ministarskih, članova nadzornih, upravnih i raznih drugih odbora. Da ne spominjemo mogućnost uhljebljavanja svoje bližnje i daljnje rodbine.
Nećemo se praviti naivni i proturati priču kako su SDA, SBB i DF spremni preuzeti odgovornost, žrtvovati se za državu, a SDP to nije. O sasvim drugim motivima se tu radi.
Bogami druže, ja ne spomenuh ni SDA, ni SBB ni DF...
- Bosanski_kralj
- Posts: 10199
- Joined: 31/03/2007 00:07
#55639 Re: SDP
Ja ti govorim koje beneficije donosi ulazak u vlast. Ako im je bilo samo do toga da postignu neke svoje lične ciljeve, puno više bi mogli dobiti ulaskom u vlast nego ostankom u opoziciji.palermo wrote: Nikakvu ja priču ne proturam, ja samo kažem da taj uski krug skojevaca već sada ima sve beneficije a nema nikakvu odgovornost......iliti drugim riječima dobitnici su Lota sedmice.....
Bogami druže, ja ne spomenuh ni SDA, ni SBB ni DF...
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#55640 Re: SDP
A ja ti govorim da ne bi dobili višeBosanski_kralj wrote: Ja ti govorim koje beneficije donosi ulazak u vlast. Ako im je bilo samo do toga da postignu neke svoje lične ciljeve, puno više bi mogli dobiti ulaskom u vlast nego ostankom u opoziciji.
Da ne bude zabune govorim o skojevcima koji sada kreiraju politiku SDP-a......naravno da u SDP-u ima nezadovoljnih podjelom i onim što je njima pripalo odnosno propalo
- ultima_palabra
- Posts: 59311
- Joined: 15/12/2008 16:53
#55642 Re: SDP
Odgovornost u bh. politici je vrlo relativan pojam. Jel neko odgovarao sto se u proslom mandatu nije realizirao nijedan krupniji projekat?palermo wrote:Nikakvu ja priču ne proturam, ja samo kažem da taj uski krug skojevaca već sada ima sve beneficije a nema nikakvu odgovornost......iliti drugim riječima dobitnici su Lota sedmice.....Bosanski_kralj wrote: Znaš li ti koje beneficije (kod nas) donosi ulazak u vlast?
Stotine pozicija: ministarskih, članova nadzornih, upravnih i raznih drugih odbora. Da ne spominjemo mogućnost uhljebljavanja svoje bližnje i daljnje rodbine.
Nećemo se praviti naivni i proturati priču kako su SDA, SBB i DF spremni preuzeti odgovornost, žrtvovati se za državu, a SDP to nije. O sasvim drugim motivima se tu radi.
Bogami druže, ja ne spomenuh ni SDA, ni SBB ni DF...
A da su zauzeli poziciju kondoma u kojoj su sad DF i SBB, odgovrnost bi im bila nesto veca?
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#55643 Re: SDP
a jebo ga život.....zar svaka priča mora završiti sa DF-om i SBB-om....i gdje sam ja spomeuo SBB i DF i ulazak u vlast...ultima_palabra wrote: Odgovornost u bh. politici je vrlo relativan pojam. Jel neko odgovarao sto se u proslom mandatu nije realizirao nijedan krupniji projekat?
A da su zauzeli poziciju kondoma u kojoj su sad DF i SBB, odgovrnost bi im bila nesto veca?
priča je počela od tloga da su skojevci pokazali principjelnost, ja kažem da nisu, nego su samo pokazali da su rauberski komformisti (svidjela mi se ova moja kovanica
- Bosanski_kralj
- Posts: 10199
- Joined: 31/03/2007 00:07
#55644 Re: SDP
Ti uporno postavljaš stvari na mjesto da je njima bio cilj da se smjeste u parlament i to je to. Zar bi oni izgubili svoj komfor u zakonodavnoj vlasti i da je SDP ušao u vlast?palermo wrote:A ja ti govorim da ne bi dobili višeBosanski_kralj wrote: Ja ti govorim koje beneficije donosi ulazak u vlast. Ako im je bilo samo do toga da postignu neke svoje lične ciljeve, puno više bi mogli dobiti ulaskom u vlast nego ostankom u opoziciji.možda zeričak nečega više, ali zato i kamaru odgovornosti više......bolan, dobitnici Lota...sanjana pozicija, zato sam ih i prozvao rauberskim komformistima.....
Da ne bude zabune govorim o skojevcima koji sada kreiraju politiku SDP-a......naravno da u SDP-u ima nezadovoljnih podjelom i onim što je njima pripalo odnosno propalo
- Prpa.ba
- Posts: 15270
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#55645 Re: SDP
Sve ovo oko odgovornosti i hladovine me podsjeca na svevremenske mudrosti kojih ce se stariji forumasi rado prisjetiti
HM 2011 wrote:Samo SDA - na svim nivoima - u jedinstvu je snaga - pokazi odgovornost - trazi odgovornost..![]()
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#55646 Re: SDP
Ma brate ova priča o tome SDP sa SDA, vlast nevlast, sarajevski kanton, pizda materina je potpuno obvesmislila svaku m ogućnost diskusije.....šta god progovriš iz sjene vreba onaj ko ti hoće reći, aha ti si da se koalira sa SDA iliti će ponoviti onu čuvenu forumsku...nisam za SDA ali....
Dakle samo da sumiram ono što sam hotio reći, nikakve principjelnosti nema u politici koju vode skojevci,niti ima vizije,ideje šta mijenjati ......postoji samo rauberski način razmišljanja i vođenja politike temeljen na maksimi danas za danas, a sutra je nova nafaka....i to nema nikave veze sa ulaskom u vlast, sa DF_om, SBB-om i SDA-om i ostalom kako već rekoh, pizdom materinom...
Dakle samo da sumiram ono što sam hotio reći, nikakve principjelnosti nema u politici koju vode skojevci,niti ima vizije,ideje šta mijenjati ......postoji samo rauberski način razmišljanja i vođenja politike temeljen na maksimi danas za danas, a sutra je nova nafaka....i to nema nikave veze sa ulaskom u vlast, sa DF_om, SBB-om i SDA-om i ostalom kako već rekoh, pizdom materinom...
- ultima_palabra
- Posts: 59311
- Joined: 15/12/2008 16:53
#55647 Re: SDP
Pa oni nisu odgovorni i konformisti su, zato su tu odgovorni nekonformisti i drzavnici Zeljko i Fahrud, to se valjda podrazumijeva... pa tu su i Lazovic i Ivo Komsic, citav zivot samo odgovornost i nekonformizam furaju...palermo wrote:a jebo ga život.....zar svaka priča mora završiti sa DF-om i SBB-om....i gdje sam ja spomeuo SBB i DF i ulazak u vlast...ultima_palabra wrote: Odgovornost u bh. politici je vrlo relativan pojam. Jel neko odgovarao sto se u proslom mandatu nije realizirao nijedan krupniji projekat?
A da su zauzeli poziciju kondoma u kojoj su sad DF i SBB, odgovrnost bi im bila nesto veca?![]()
priča je počela od tloga da su skojevci pokazali principjelnost, ja kažem da nisu, nego su samo pokazali da su rauberski komformisti (svidjela mi se ova moja kovanica)......nikad im neće biti bolje nego sada, i oni su svjesni toga.
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#55648 Re: SDP
kao što rekoh svaka priča će se završiti sa Fahrom i Željkomultima_palabra wrote: Pa oni nisu odgovorni i konformisti su, zato su tu odgovorni nekonformisti i drzavnici Zeljko i Fahrud, to se valjda podrazumijeva... pa tu su i Lazovic i Ivo Komsic, citav zivot samo odgovornost i nekonformizam furaju...
haj dobro
- Bosanski_kralj
- Posts: 10199
- Joined: 31/03/2007 00:07
#55649 Re: SDP
Nisi u pravu palermo.
Ako je nekom cilj da uđe u parlament, da sebe smjesti, nikakve veze nema da li će se biti pozicija-opozicija. U svakoj situaciji možeš prst u uho i boli te briga za svim šta se dešava.Govoreći iz perspektive onoga koji samo gleda da njemu dobro, kada si u poziciji bolje ti je, tad imaš "svoje" ministre i preko njih je puno lakše ostvariti i ostale svoje lične interese.
Ako je nekom cilj da uđe u parlament, da sebe smjesti, nikakve veze nema da li će se biti pozicija-opozicija. U svakoj situaciji možeš prst u uho i boli te briga za svim šta se dešava.Govoreći iz perspektive onoga koji samo gleda da njemu dobro, kada si u poziciji bolje ti je, tad imaš "svoje" ministre i preko njih je puno lakše ostvariti i ostale svoje lične interese.
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#55650 Re: SDP
haj ovako, pogledaj naše dugogodišnje forumske ljevičafre, gdje su sada...eno ih na temi Naše stranke, zašto, zato što postoji jedna konzistentna (nravano u granicama mogućeg)politika, postoji jasna ciljna grupa, imaš osjećaj da nešto rade i da znaju šta i zašto rade....ili da još podebljam ovu priču, vidim Kristinu Ljelak su stavili za direktoricu Kantonalne tevizije, ja nju znam površno, ali ono što znam je vrlo ok......možda će ona biti loša direktorica (nije svako za direktora, jebi ga) ali ona jeste novi vjetar, promjena.....e, sad Naša stranka ima nažalost zbog prirode svoje ciljne grupe ograničene domete.....zato je SDP naprosto krucijalan u procesima promjene....a gdje je SDP sada sa ovom politkom, kao što već rekoh, govore ti naši dugogodišnji forumski ljevičari......Bosanski_kralj wrote:Nisi u pravu palermo.
Ako je nekom cilj da uđe u parlament, da sebe smjesti, nikakve veze nema da li će se biti pozicija-opozicija. U svakoj situaciji možeš prst u uho i boli te briga za svim šta se dešava.Govoreći iz perspektive onoga koji samo gleda da njemu dobro, kada si u poziciji bolje ti je, tad imaš "svoje" ministre i preko njih je puno lakše ostvariti i ostale svoje lične interese.
