Ovdje nije kao u Sa. Osnivaci domova zdravlja u TK su opcine/gradovi.madner wrote:Dom zdravlja na budzetu grada? Kako zasto?
SDP
-
doktor78
- Posts: 3949
- Joined: 14/09/2006 11:02
#55551 Re: SDP
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#55552 Re: SDP
čisto onako da upitam, jel ti znaš što o gospođici Lani Prlić koju bi ti eto birao da vodi SDPsvi u napad wrote: P.S. - i ja mislim da ona mala Prlicka treba preuzeti partiju jer bi i to bio dokaz promjena i pozitivnog misljenja. O ravnopravnosti da i ne govorim.
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#55553 Re: SDP
Ružno je to što pišeš Kiki......mislim, ružno je i čitati.Kikibombona wrote:
Nije Miro Lazovic Bosnjo. On je novi Desnica Radivojevic, SDA-ovac iz interesa. Ofucani politicki matuzalem.
Sve te fosile treba nabiti nogom bez obzira na ime. Neka idu u penziju. 25 godina su imali i nista nisu uradili.
Mladi SDP-eovci, sta god o njima mislili, su pokazali da imaju princip. Porucili su da nece sa SDA i ispostovali rijec. Makar to imaju - rijec.
Ofucane komunisticke ojebine 25 godina trabunjaju jedno te isto i nikad nista u svom zivotu nisu uradili. Nabijem na q Lagumdziju, Pudarica, Lazovica, Komsica i ekipu.
I Niksica sa njegovom ekipom matuzalema treba nabiti nogom vec na narednom kongresu. Ovo je prelazni period. Zlo mi je vise od starkelja koje su u stanju 100 godina pricati istu pricu i nista uraditi, osim bezobzirno lagati i svaki put se naguziti SDA i jesti im iz ruke. Mrzi su mi od SDA sto puta jer sam u njih polagao nade. Prodani SDA-ovski ljigavci.
Šta god ti mislio o Miri Lazoviću ili Ivi Komšiću neupitna činjenica je da su oni samim činom ostanka u Sarajevu u najtežim trenucima za Bosnu i Hercegovinu kao i političkim angažovanjem na strani pravde dali sasvim dovoljno ovoj zemlji da i onda kada se politički ne slažeš sa njima sačuvaš poštovanje prema njima.
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#55554 Re: SDP
Sta konkretno itko moze uraditi danas vise od neformiranja vlasti dok se MAP ne pokrene.
Zivo me interesuje sta bi recimo nip,ns i sdp da su na mjestu sda,df i sbb uz hdz i snsd mogli uraditi.
Odgovor je nista vise .
Govorim o danasnjem vremenu ne o proslosti.
Mozda bi pristali da sa dodikom rjesavaju ono oko cega se on zeli dogovoriti a pitanje svih pitanja bez kojeg nema buducnosti nek ceka..a mozda bi postupili isto kao i sda,df i sbb.
Ali da bi postigli nesto vise,ne bi.
O nivou federacije da ne pricamo.
Mozes se zvat komunisticka partija jugoslavije demokratska stranka BiH kad sjednes za sto sa hdz ti si Bosnjacki dio vlasti.
To ko ne vidi ili vidi ali ignorira samo nas sve ovdje pravi budalom..
Zivo me interesuje sta bi recimo nip,ns i sdp da su na mjestu sda,df i sbb uz hdz i snsd mogli uraditi.
Odgovor je nista vise .
Govorim o danasnjem vremenu ne o proslosti.
Mozda bi pristali da sa dodikom rjesavaju ono oko cega se on zeli dogovoriti a pitanje svih pitanja bez kojeg nema buducnosti nek ceka..a mozda bi postupili isto kao i sda,df i sbb.
Ali da bi postigli nesto vise,ne bi.
O nivou federacije da ne pricamo.
Mozes se zvat komunisticka partija jugoslavije demokratska stranka BiH kad sjednes za sto sa hdz ti si Bosnjacki dio vlasti.
To ko ne vidi ili vidi ali ignorira samo nas sve ovdje pravi budalom..
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#55555 Re: SDP
Ako u HDZ-u kažu da je SDP bošnjačka stranka onda to valjda mora da uđe u enciklopedije. Doduše vi iz SDA mnogo držite do mišljenja svog vječitog koalicionog partnera.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#55556 Re: SDP
Ko to prihvati kao polaznu tacku je budala.
Bakir je to dosta pravilno rekao, a moze se svasta.
Bakir je to dosta pravilno rekao, a moze se svasta.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#55557 Re: SDP
Bio sam i ja ovdje cijeli rat. I moja porodica je platila tesku cijenu zbog toga. I sta sad? Treba me neko voljeti zbog toga? Trebam imati neke privilegije?palermo wrote:Ružno je to što pišeš Kiki......mislim, ružno je i čitati.Kikibombona wrote:
Nije Miro Lazovic Bosnjo. On je novi Desnica Radivojevic, SDA-ovac iz interesa. Ofucani politicki matuzalem.
Sve te fosile treba nabiti nogom bez obzira na ime. Neka idu u penziju. 25 godina su imali i nista nisu uradili.
Mladi SDP-eovci, sta god o njima mislili, su pokazali da imaju princip. Porucili su da nece sa SDA i ispostovali rijec. Makar to imaju - rijec.
Ofucane komunisticke ojebine 25 godina trabunjaju jedno te isto i nikad nista u svom zivotu nisu uradili. Nabijem na q Lagumdziju, Pudarica, Lazovica, Komsica i ekipu.
I Niksica sa njegovom ekipom matuzalema treba nabiti nogom vec na narednom kongresu. Ovo je prelazni period. Zlo mi je vise od starkelja koje su u stanju 100 godina pricati istu pricu i nista uraditi, osim bezobzirno lagati i svaki put se naguziti SDA i jesti im iz ruke. Mrzi su mi od SDA sto puta jer sam u njih polagao nade. Prodani SDA-ovski ljigavci.
Šta god ti mislio o Miri Lazoviću ili Ivi Komšiću neupitna činjenica je da su oni samim činom ostanka u Sarajevu u najtežim trenucima za Bosnu i Hercegovinu kao i političkim angažovanjem na strani pravde dali sasvim dovoljno ovoj zemlji da i onda kada se politički ne slažeš sa njima sačuvaš poštovanje prema njima.
Pomenuti su najobicniji ljigavci. Ukrali su nam cijeli zivot. Radi njih vise drugova imam u Minhenu nego u rodnom gradu.
I sada prave nekakav blok da do smrti ostanu na sceni, ne radeci ama bas nista. Vrijedni su svakog prezira.
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#55558 Re: SDP
Ne samo Sdp.Leverage wrote:Ako u HDZ-u kažu da je SDP bošnjačka stranka onda to valjda mora da uđe u enciklopedije. Doduše vi iz SDA mnogo držite do mišljenja svog vječitog koalicionog partnera.
Jedini izlaz je da biraci iz BiH koji nisu Bosnjaci pocnu masovno glasati za sdp ili ns.
A koliko je to vjerovatno?
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#55559 Re: SDP
Nije tačno da je to jedini izlaz.
Izlaz je u tome da SDP i NS imaju kontrolu federalnog Doma naroda.
Izlaz je u tome da SDP i NS imaju kontrolu federalnog Doma naroda.
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#55561 Re: SDP
Sa glasovima nebošnjaka kojih može biti puno više nego sada, uz principijelnu opozicionu politiku i dobru predizbornu kampanju.bunk wrote:Bez glasova ne Bosnjaka?
Kako?
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52758
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#55562 Re: SDP
vrlo su kvalitetno unovčili sve to.palermo wrote:
Ružno je to što pišeš Kiki......mislim, ružno je i čitati.
Šta god ti mislio o Miri Lazoviću ili Ivi Komšiću neupitna činjenica je da su oni samim činom ostanka u Sarajevu u najtežim trenucima za Bosnu i Hercegovinu kao i političkim angažovanjem na strani pravde dali sasvim dovoljno ovoj zemlji da i onda kada se politički ne slažeš sa njima sačuvaš poštovanje prema njima.
gdje je granica?
-
Juliuscezar
- Posts: 6717
- Joined: 11/05/2014 23:47
#55563 Re: SDP
Ja ne kontam više se "desnica" nasigurala" zbog SDPa nego SDPovci, valjda se trebaju radovati krivom potezu suparnicke stranke, ako je krivi. Jbt placu za Lagumdzijom ko za malo kim
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52758
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#55564 Re: SDP
pa mjesecima se ovdje smjenjuju zabrinuti glasači temljenih, sve se vrte u krug i govore kako ne valja to što se radi u kantonu.
ne valja.
vele - odvešće ljevicu u propast, a ljevičare možda u nestanak.
ne valja.
vele - odvešće ljevicu u propast, a ljevičare možda u nestanak.
-
emric
- Posts: 1211
- Joined: 21/03/2018 18:03
#55565 Re: SDP
Kako je utemeljio modernu socijaldemokratiju kad mi takvo nešto niti smo kad imali, niti još uvijek imamo?malakh wrote:da li se ti zajebavaš sa mnom? čovjek je utemeljio modernu socijaldemokratiju na našim prostorima i svim uslovima i položajima u kojima se nalazi naša država. iz sebe ostavio knjige i djela koje će naši potomci izučavati. u sdpu je skupio intelektualnu elitu, koju je djelomično održao lagumđija, a koje danas nema ni u tragovima unutar sdpa.emric wrote: Gdje su mu te odluke, šta je napravio? Daj makar jednu stvar koju je isposlovao i ostavio iza sebe? Daj konkretne stvari, nemamo od demagogije i fraza ništa.
a da ne pričamo o njegovoj ulozi prije i za vrijeme rata.
nemoj molim te tako braniti sdp. to je isto kao onaj pacijent što brani sadašnji sdp tako što prethodnom fakturira da je uništio obrazovanje, a damir mašić u tom periodu bio ministar obrazovanja na nivou fbih.
Nijaz je možda bio dobar čovjek, obrazovan, možda je kao profesor dobro prenosio znanje mladima, možda je u kafani širio pozitivnu energiju... ali to nema veze s političkim djelovanjem. Ne vidim ja tu neke rezultate koji bi opravdali hvalospjeve o njemu. Možda je okupljao, možda nije pravio štetu, ali opet - gdje su konkretni rezultati?
I odakle ti uopšte ideja da ja branim SDP?
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#55566 Re: SDP
rušenje vlade neće biti kupljeno, ali ni takvo nije isključeno...Chmoljo wrote:pa mjesecima se ovdje smjenjuju zabrinuti glasači temljenih, sve se vrte u krug i govore kako ne valja to što se radi u kantonu.
ne valja.
vele - odvešće ljevicu u propast, a ljevičare možda u nestanak.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52758
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5429
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#55568 Re: SDP
Čuj "možda"emric wrote: Kako je utemeljio modernu socijaldemokratiju kad mi takvo nešto niti smo kad imali, niti još uvijek imamo?
Nijaz je možda bio dobar čovjek, obrazovan, možda je kao profesor dobro prenosio znanje mladima, možda je u kafani širio pozitivnu energiju... ali to nema veze s političkim djelovanjem. Ne vidim ja tu neke rezultate koji bi opravdali hvalospjeve o njemu. Možda je okupljao, možda nije pravio štetu, ali opet - gdje su konkretni rezultati?
I odakle ti uopšte ideja da ja branim SDP?
E svašta...
-
doktor78
- Posts: 3949
- Joined: 14/09/2006 11:02
#55569 Re: SDP
https://www.klix.ba/vijesti/bih/edin-de ... /190519070
Zašto Delić navodi da je u subotu isključen Mirko Pejanović? Njega, koliko vidim, nema na spisku isključenih...
Zašto Delić navodi da je u subotu isključen Mirko Pejanović? Njega, koliko vidim, nema na spisku isključenih...
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#55570 Re: SDP
a generalno što se tiče tuzlanskog kantona kao takvog, ne "tuzlanske struje"...ja i dalje lično ne vidim što se njih ne bi pustilo da prave vladu kantona gdje bi bili vodeći partner, ako to žele.
federacija i država su kvalitativno drugo, jer su sda, hdz i snsd sve dogovorili. dogovorili i podjelu. i zovu hajte i vi...ali isključivo od sda kvote. oni se velikodušno odriču svojih mjesta i fotelja da nas bude više. kome dosad nije jasno da je to danajski dar i gdje će to odvesti naivne partnere, džaba mu je govoriti.
federacija i država su kvalitativno drugo, jer su sda, hdz i snsd sve dogovorili. dogovorili i podjelu. i zovu hajte i vi...ali isključivo od sda kvote. oni se velikodušno odriču svojih mjesta i fotelja da nas bude više. kome dosad nije jasno da je to danajski dar i gdje će to odvesti naivne partnere, džaba mu je govoriti.
- Control panel
- Posts: 5965
- Joined: 10/04/2008 12:12
- Location: Sarajevo
#55571 Re: SDP
doktor78 wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/edin-de ... /190519070
Zašto Delić navodi da je u subotu isključen Mirko Pejanović? Njega, koliko vidim, nema na spisku isključenih...
To govori o kandidatu za predsjednika. Hoce nesto pametno da kaze, a ne zna ni ko je iskljucen iz partije.
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#55572 Re: SDP
Za to niko iskreno i nije bio zainteresovan. Bijedić je sa svojom strujom od samog početka insistirao na ulasku u vlast na svim nivoima (pri čemu je federalni nivo bio najvažniji), dok su ostali govorili da ne vrijedi ići sa SDA ili PDA ni na jednom nivou, pa tako ni na kantonu. Velika koalicija bila je jedina opcija, nije prošlo i to je to.JThomas wrote:a generalno što se tiče tuzlanskog kantona kao takvog, ne "tuzlanske struje"...ja i dalje lično ne vidim što se njih ne bi pustilo da prave vladu kantona gdje bi bili vodeći partner, ako to žele.
federacija i država su kvalitativno drugo, jer su sda, hdz i snsd sve dogovorili. dogovorili i podjelu. i zovu hajte i vi...ali isključivo od sda kvote. oni se velikodušno odriču svojih mjesta i fotelja da nas bude više. kome dosad nije jasno da je to danajski dar i gdje će to odvesti naivne partnere, džaba mu je govoriti.
Vrijeme je da izborni pobjednici sa svojim satelitima preuzmu poluge vlasti, što su im omogućili birači na izborima. SDP je o tome donio odluku - opozicija.
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#55573 Re: SDP
Sdp je morao napraviti vlast u tk.
To je bilo bitnije od Sk.
Dvije termoelektrane u narednih 10 godina.
Javni radovi koji ce donijeti posla da prakticno nece bit dovoljno gradjevinske operative.
Ovdje je vodstvo Sdp zabilo noz u ledja svom najjacem ogranku bez kojeg bi bili faktor bitan koliko i boss..
To je bilo bitnije od Sk.
Dvije termoelektrane u narednih 10 godina.
Javni radovi koji ce donijeti posla da prakticno nece bit dovoljno gradjevinske operative.
Ovdje je vodstvo Sdp zabilo noz u ledja svom najjacem ogranku bez kojeg bi bili faktor bitan koliko i boss..
- Bosanski_kralj
- Posts: 10199
- Joined: 31/03/2007 00:07
#55574 Re: SDP
I koliko se vidi iz ovog intervjua ukoliko on pobijedi to je kraj BH Bloka.doktor78 wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/edin-de ... /190519070
Zašto Delić navodi da je u subotu isključen Mirko Pejanović? Njega, koliko vidim, nema na spisku isključenih...
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#55575 Re: SDP
Ma to je onda i kraj SDP-a.
Nije ni Niksic velika garancija za buducnost, ali kupice vrijeme za pojavu novih lidera.
Nije ni Niksic velika garancija za buducnost, ali kupice vrijeme za pojavu novih lidera.
