Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kamberovica polje
- Posts: 4101
- Joined: 28/01/2012 11:38
#55403 Re: Zeničani
Nema jače teme na dunjaluku.
Od limarskih popravaka, dnevne i globalne politike, historije pa sve do uparivanja.
Od limarskih popravaka, dnevne i globalne politike, historije pa sve do uparivanja.
Last edited by kamberovica polje on 02/11/2021 17:41, edited 1 time in total.
-
Sydnor
- Posts: 1849
- Joined: 08/02/2019 09:04
#55404 Re: Zeničani
Zaboravio si demografska zbivanjakamberovica polje wrote: ↑02/11/2021 17:39 Nema jače teme na dunjaluku.
Od limarskih popravak, dnevne i flobalne politike, historije pa sve do uparivanja.![]()
Jooj, kakvog sam momka našao za našu @sherbett.
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#55405 Re: Zeničani
Tesko je to kod nas tacno procjeniti kada mi nismo u stanju ni popis obaviti kako bog zapovjeda. Sam popis je napuhan, a odlasci nakon popisa su vise nego osjetni, tako da je moguce da je grad napustio veci broj ljudi. Kod mene je iz sokaka otislo najmanje 10toro od 2013. Nema se vise s kim ni kafa popit.kamberovica polje wrote: ↑02/11/2021 17:11Otišlo je debelo iznad 10 000, siguran sam u to. Samo je pitanje koliko je odjavilo prebivalište.
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5102
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
#55406 Re: Zeničani
Mole se moderatori sa drugih tema da ne spamaju ovako kulturnu temu... 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#55407 Re: Zeničani
Neki dan sam bas nesto na tu temu komentarisao sa kolegom. Znam 30tak ljudi da su otisli. Niko meni narocito blizak, ali eto iz nekog kruga sirih poznanika.
Moja generacija se koliko toliko drzi, jer u godinama kada je bilo najlakse donijeti tu odluku (kad nemas ni kuceta ni maceta) su prvo bile vazece vize za EU, a liberalizacija u Njemackoj nas je promasila za par godina.
Ove generacije 94 pa nadalje, to ode masovno.
-
kuglanje_ze
- Posts: 1278
- Joined: 17/02/2020 11:29
#55408 Re: Zeničani
Lemeš je unio dozu pesimizma u podatke o broju stanovnika Zenice. Mislim da je 80.000 premalo, a vjerovatno je u Zenici trenutno nastanjeno oko 95.000 stsnovnika. Mnogo poraznija činjenica je da je Zenicu od 1991.godine napustilo 50% stanovnika, a u istu doselilo oko 25.000.
Desila se ogromna promjena i sigurno je da Zenica više nikad neće biti grad kakav je bila prije rata.
Desila se ogromna promjena i sigurno je da Zenica više nikad neće biti grad kakav je bila prije rata.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#55409 Re: Zeničani
Zenica 2013. nije imala 110 000 stanovnika. Popis je bio apsolutno lazan, tj. popisani su ljudi koji ne zive u gradu. Moja je pretpostavka da je na tom popisu bilo 10k lazno popisanih.
Od 2013. iz kruga najblizih prijatelja je otislo makar 5-6 ljudi. Poznajem jos makar 20-30 koji su od tada otisli. Dovoljno je pogledati zgrade u kojima zivite, uglavnom su ostali starci.
Dakle, Zenica ima izmedju 80 i 90k stanovnika.
...
Katastrofa ako se zna da smo 1990. imali 145 000. Grad se prepolovio i bice jos gore kada izumru baby boom generacije iz sezdesetih i sedamdesetih. Zenica ce pasti na 40-50k stanovnika.
...
A Tuzla je tek katastrofa, jebote.

Od 2013. iz kruga najblizih prijatelja je otislo makar 5-6 ljudi. Poznajem jos makar 20-30 koji su od tada otisli. Dovoljno je pogledati zgrade u kojima zivite, uglavnom su ostali starci.
Dakle, Zenica ima izmedju 80 i 90k stanovnika.
...
Katastrofa ako se zna da smo 1990. imali 145 000. Grad se prepolovio i bice jos gore kada izumru baby boom generacije iz sezdesetih i sedamdesetih. Zenica ce pasti na 40-50k stanovnika.
...
A Tuzla je tek katastrofa, jebote.
- Rothmans
- Posts: 4651
- Joined: 21/11/2019 21:32
#55410 Re: Zeničani
Vel'ka stetakuglanje_ze wrote: ↑02/11/2021 19:37 Desila se ogromna promjena i sigurno je da Zenica više nikad neće biti grad kakav je bila prije rata.
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#55411 Re: Zeničani
Sada da se izvrsi popis Zenica bi bila drugi grad po broju stanovnika u FBIH. Nekih 105 000..maximalno je otislo 10 000 ali je sigurno i doselilo 5000.
Jos jedan vazan pokazatelj broja stanovnika u odnosu na popis je broj ljudi koji izadju na izbore.
Zenica je broj 1 lokalna zajednica po broju glasaca koji su izašli na izbore. Mislim oko 52 000.
Opstina Efendiceva Novi grad Sarajevo je na popisu imala 115 000 stanovnika I izaslo je oko 47 000 ljudi.
Tuzla 10 000 manje ljudi nego u Zenici izaslo na izbore.
Znaci u Zenici izadje na izbore ljudi koliko zajedno u Tuzli i Gorazdu npr zajedno.
Zenica ima mnogo aktivnog stanovništva i jos dobro stoji demografski u odnosu na druge gradove u BiH.
Uostalom to pokazuje i brojke rodjenih i učenika.
Svi vide negativne stvari razumljivo ali evo zgrada koja nije postojala ova gdje Bajra sve ijedan sprat trenutno gori svjetla..tj cijela je naseljena i popunjena.
Isto tako i one gore nove tri od kalvarije kop iz Viteza na Bristu..sve je to popunjeno a uopste ih nije bilo prije 5 godina.
Jos jedan vazan pokazatelj broja stanovnika u odnosu na popis je broj ljudi koji izadju na izbore.
Zenica je broj 1 lokalna zajednica po broju glasaca koji su izašli na izbore. Mislim oko 52 000.
Opstina Efendiceva Novi grad Sarajevo je na popisu imala 115 000 stanovnika I izaslo je oko 47 000 ljudi.
Tuzla 10 000 manje ljudi nego u Zenici izaslo na izbore.
Znaci u Zenici izadje na izbore ljudi koliko zajedno u Tuzli i Gorazdu npr zajedno.
Zenica ima mnogo aktivnog stanovništva i jos dobro stoji demografski u odnosu na druge gradove u BiH.
Uostalom to pokazuje i brojke rodjenih i učenika.
Svi vide negativne stvari razumljivo ali evo zgrada koja nije postojala ova gdje Bajra sve ijedan sprat trenutno gori svjetla..tj cijela je naseljena i popunjena.
Isto tako i one gore nove tri od kalvarije kop iz Viteza na Bristu..sve je to popunjeno a uopste ih nije bilo prije 5 godina.
-
Mustang1
- Posts: 29907
- Joined: 29/12/2010 17:31
#55412 Re: Zeničani
Samo da ne bude da svi poznajete istih 30ak ljudi koji su otisli 
- N.N.
- Posts: 3541
- Joined: 04/04/2012 19:27
- Location: 072
#55413 Re: Zeničani
Sestra, zet i dvoje djece otislo.
Kum vjencani, otisao.
Jaran, zena i malac, otisli.
Nisam brojao ovdje šuru, rodbinu i skolske sto vare argon i po 3 mjeseca su gore a 7 dana ovdje.
Ni pola nas nema, ne zajebavajte.
Kum vjencani, otisao.
Jaran, zena i malac, otisli.
Nisam brojao ovdje šuru, rodbinu i skolske sto vare argon i po 3 mjeseca su gore a 7 dana ovdje.
Ni pola nas nema, ne zajebavajte.
- kamberovica polje
- Posts: 4101
- Joined: 28/01/2012 11:38
#55414 Re: Zeničani
Tako je. Ošli mrski vlasi, a došli fini SDAovi glasači.Rothmans wrote: ↑02/11/2021 20:46Vel'ka stetakuglanje_ze wrote: ↑02/11/2021 19:37 Desila se ogromna promjena i sigurno je da Zenica više nikad neće biti grad kakav je bila prije rata.
Last edited by kamberovica polje on 03/11/2021 17:41, edited 1 time in total.
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#55415 Re: Zeničani
Frizer ode na cenkija..Zenica će uskoro postati najskuplji grad za zivot poslije Sarajeva
-
veliki_ah
- Posts: 1125
- Joined: 28/09/2008 23:42
#55416 Re: Zeničani
To ti nije nikakav pokazatelj. Kad znas da si imao rat izmedju dvije sda struje koje su doktorirale kradju na izborima i kada znas da se na birackim spiskovima nalaze ljudi koji su umrli prije nekoliko godina, apsolutno je jasno da je realan broj glasaca manji za najmanje 20%.Nivelacija wrote: ↑02/11/2021 20:48
Jos jedan vazan pokazatelj broja stanovnika u odnosu na popis je broj ljudi koji izadju na izbore.
Zenica je broj 1 lokalna zajednica po broju glasaca koji su izašli na izbore. Mislim oko 52 000.
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#55419 Re: Zeničani
Ma to treba dozivjeti, to se ne moze rijecima opisati 
-
addiction
- Posts: 158
- Joined: 19/10/2021 19:16
- Grijem se na: ze toplana ba ze
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#55421 Re: Zeničani
serbet ionako nosi pasos sa sobom.
-
addiction
- Posts: 158
- Joined: 19/10/2021 19:16
- Grijem se na: ze toplana ba ze
#55422 Re: Zeničani
Stvarno ne znam sto al’ ovo raje sto znam da su iz Crkvica ili Babine Rijeke su svi na neku svoju stranu, paralele.
-
Sydnor
- Posts: 1849
- Joined: 08/02/2019 09:04
#55423 Re: Zeničani
Haj bona otključaj pp da ti pošaljem podatke od momka pa idite na planina na izlet ili na kafu 
-
Sydnor
- Posts: 1849
- Joined: 08/02/2019 09:04
-
addiction
- Posts: 158
- Joined: 19/10/2021 19:16
- Grijem se na: ze toplana ba ze
#55425 Re: Zeničani
Da momak. Svaki put kad idem kod jednog clana familije koji zivi u Crkvicama na ulaznim vratima mi trazi pasos i to od kako ga znam.

