Dešavanja u Srbiji

User avatar
GandalfSivi
Posts: 18607
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#55401 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by GandalfSivi »

zilog wrote: 28/11/2021 07:45
GandalfSivi wrote: 28/11/2021 00:36 Ima li gdje video kako mlate onog bagerasa? Vidio sam jedan, taman se lik fino popeo, poce lupati drugog lika na bageru i stade video kad je najljepse…
Evo jedan integralni snimak:

Pickasto sve to. Jedan decko se kao i zaletio, ostalo sve nakvi filozofi. Nista od ovoga opet…
User avatar
ljevoruki
Posts: 4758
Joined: 20/05/2011 22:49

#55402 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by ljevoruki »

glockov kolac wrote: 28/11/2021 08:14 O sebi se zabavili. Nema države u bivšoj Jugoslaviji koju nisu ojadili
Bas tako :thumbup:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#55403 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by seln »

jagugu wrote: 28/11/2021 02:32
Image

:lol:
OK, izvjesna sklonost ka lazima je vec poznata, ali ovo.... jebote, kao iz "Animal farm". Kad podbaci zetva, kriv je Snowball.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#55404 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by seln »

Evo jedne lepe pesmice za ministra Vulina:

Kad sam rođen, svi mi kažu,
ja sam bio jedna lepa beba.
Lepa kao na reklami za sapun.

Samo su me zamenili
u porodilištu
za nekakvo gadno dete,
nosato i buljavo.

— A šta možeš,
takav ti je život.

Oni misle:
lako ćemo s Ciganima.
Od tolike silne dece
neće niko primetiti
da je jedno zamenjeno.

A tako je baš i bilo,
— teško meni.

Tek kada sam pošao u školu
video sam da to nisam ja,
jer mi oči bile ovolike
i nos ovoliki!

— A šta možeš,
takav ti je život.

Znaš kako je kad si Rom:
ko te pita jesi l ti,
il si onaj drugi.

A možda je baš ovako
i bolje.
Možda mi je mnogo lepo
tamo gde sam zamenjen.

Možda imam tri kaputa
i duboke cipele.

Možda živim u velikoj kući.
Možda imam na prozoru zavese.

Možda imam durbin oko vrata,
pa ja uzmem durbin
i ceo dan tako gledam
kroz njega.

I ceo dan vidim da sam srećan
kao niko moj.

— A šta možeš,
takav ti je život.

Onakav.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#55405 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by General War »

ljevoruki wrote: 29/11/2021 06:39
glockov kolac wrote: 28/11/2021 08:14 O sebi se zabavili. Nema države u bivšoj Jugoslaviji koju nisu ojadili
Bas tako :thumbup:
:-)
Vidim borci protiv antifasizma su tu da koju podjele :mrgreen:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#55406 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by General War »

GandalfSivi wrote: 29/11/2021 01:13
zilog wrote: 28/11/2021 07:45

Evo jedan integralni snimak:

Pickasto sve to. Jedan decko se kao i zaletio, ostalo sve nakvi filozofi. Nista od ovoga opet…
Ma ja, kod nas za razlku sve nindze :mrgreen:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#55407 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by General War »

Sarajmen wrote: 29/11/2021 12:47
General War wrote: 29/11/2021 11:36

:-)
Vidim borci protiv antifasizma su tu da koju podjele :mrgreen:
Drugarice podijel'mo ...slikovnice.

Srbijanski ministar Aleksandar Vulin danas će dijeliti slikovnice djeci u Istočnom Sarajevu
Image
Ministar unutrašnjih poslova Srbije Aleksandar Vulin i direktor Agencije za sigurnost saobraćaja Republike Srpske Novica Krunić danas će u Osnovnoj školi "Sveti Sava" u Istočnom Novom Sarajevu prvačićima podijeliti bojanke i slikovnice.

Ovo je najavljeno iz Ministarstva saobraćaja i veza Republike Srpske.

Iz Ministarstva navode da će Vulinom i Krunićem, Osnovnu školu "Sveti Sava" posjetiti gradonačelnik Istočnog Sarajeva Ljubiša Ćosić i direktor Agencije za bezbjednost saobraćaja Srbije Duško Pešić. Posjeta školi zakazana je za 10.00 sati.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/srbijan ... /211129008
Uuu jbt, slikovnice, ako to nije agresija, ne znam sta je.
Jedino ovaj konj sa slike se ne uklapa u osobu sklonu kulturi obrazovanja.
zilog
Posts: 7588
Joined: 06/03/2009 11:19

#55408 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zilog »

Ovaj na slici je zivi dokaz da Srbija treba staviti embargo na izvoz litijuma.
Prvo treba podmiriti potrebe farmaceutske industrije i domaceg trzista...
:mrgreen:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#55409 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by seln »

General War wrote: 29/11/2021 11:36
ljevoruki wrote: 29/11/2021 06:39

Bas tako :thumbup:
:-)
Vidim borci protiv antifasizma su tu da koju podjele :mrgreen:
Nesto netacno?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#55410 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by seln »

General War wrote: 29/11/2021 14:34
Uuu jbt, slikovnice, ako to nije agresija, ne znam sta je.
Jedino ovaj konj sa slike se ne uklapa u osobu sklonu kulturi obrazovanja.
U jedno ti se mogu zakleti na mushaf: taj nije dosao sa dobrom namjerom.
Ne znam koji djavo jase ovog pripadnika romske manjine... nezajazljiva ambicija, kompleksi zbog porijekla, neka parnoja...
ali taj bi sutra pustio bradu i s kamom medju zubima preplivao Drinu, samo da bi dokazao vlastito srpstvo.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#55411 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by General War »

seln wrote: 29/11/2021 15:19
General War wrote: 29/11/2021 11:36

:-)
Vidim borci protiv antifasizma su tu da koju podjele :mrgreen:
Nesto netacno?
Ne, samo sve.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#55412 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by General War »

seln wrote: 29/11/2021 15:22
General War wrote: 29/11/2021 14:34
Uuu jbt, slikovnice, ako to nije agresija, ne znam sta je.
Jedino ovaj konj sa slike se ne uklapa u osobu sklonu kulturi obrazovanja.
U jedno ti se mogu zakleti na mushaf: taj nije dosao sa dobrom namjerom.
Ne znam koji djavo jase ovog pripadnika romske manjine... nezajazljiva ambicija, kompleksi zbog porijekla, neka parnoja...
ali taj bi sutra pustio bradu i s kamom medju zubima preplivao Drinu, samo da bi dokazao vlastito srpstvo.
Ko, ovaj Rovac? Naravno...
Ali nisam im ja dao "specijalne veze" jbg.
jbe, se njemu izakoga, samo ga tetka iz kanade interesuje, a ako ne poslusa zvalju, nema vise tetke...kao i onomad jul-ovke.
zilog
Posts: 7588
Joined: 06/03/2009 11:19

#55413 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zilog »

Sarajmen wrote: 29/11/2021 17:10
Image
Ova ljubicica kad prodje pored baustele, radnici se prave da rade... :lol:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#55414 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by seln »

zilog wrote: 29/11/2021 18:04
Sarajmen wrote: 29/11/2021 17:10
Image
Ova ljubicica kad prodje pored baustele, radnici se prave da rade... :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#55415 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by seln »

General War wrote: 29/11/2021 16:54
seln wrote: 29/11/2021 15:19

Nesto netacno?
Ne, samo sve.
Tvoje misljenje... ja ipak zadrzavam moje.
Bossona
Posts: 5385
Joined: 21/12/2020 03:28

#55416 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bossona »

Sarajmen wrote: 29/11/2021 17:10 Image

I Belivuku jednu slikovnicu obavezno, i svim koncesionarima malih hidrocentrala ''opranih '' od Zvornika do Buk Bijele.


Evo vesti o slikovnicama tj bojankama , link https://katera.news/lat/vulin-podijelio ... prvacicima
Image
Ministar unutrašnjih poslova Srbije Aleksandar Vulin i direktor Agencije za bezbjednost saobraćaja Republike Srpske Novica Krunić danas su u Osnovnoj školi "Sveti Sava" u Istočnom Novom Sarajevu prvačićima podijelili bojanke i slikovnice o bezbjednosti saobraćaja.

Riječ je o prvoj školi koja je dobila dio donacije od po 9.000 bojanki i udžbenika koji će biti podijeljeni u svim osnovnim školama u Republici Srpskoj.

Vulin je rekao da Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije sa svojim kolegama u Republici Srpskoj uspješno sarađuje kada je riječ o borbi protiv kriminala, ali i u svakoj drugoj oblasti života.

- Gubitak deteta u saobraćaju je nenadoknadiv. Najveći deo dece koja su stradala u saobraćaju mogla su da budu i dalje živa samo da su se poštovala jednostavna saobraćajna pravila, vezao pojas i da su se poštovali saobraćajni propisi - naveo je Vulin.


Image
- Na ovaj način naša deca uče da budu sigurna i bezbedna, ali uče i važnu stvar da je njihova Srbija uvek tu za njih i da od njihovih prvih koraka tu da brine o njima, da brine o njihovoj bezbednosti i da znaju da uvek u svom životu na svoju Srbiju mogu da se oslone - poručio je Vulin.

Podjeli ove donacije prisustvovao je i gradonačelnik Istočnog Sarajeva Ljubiša Ćosić i direktor Agencije za bezbjednost saobraćaja Srbije Duško Pešić.

Ćosić je naveo da Vulin veoma često boravi u Istočnom Sarajevu i da ga taj grad, između ostalog, pamti i po tome što je prisustvovao otvaranju Trga Srbija.

- Vulina doživljavamo kao našeg sugrađanina. Ovaj povod je značajan i zajedno sa Agencijom za bezbjednost saraobraćaja Republike Srpske i podršku te agencije u Srbiji značajna je donacija Srpskoj i za sve učenike prvih razreda osnovnih škola u Republici Srpskoj - rekao je Ćosić i iskazao veliko zadovoljstvo što će ova aktivnost postati tradicionalna.

On je dodao da će se i na ovaj način pokazati koliko Srbija pomaže Republici Srpskoj.

- U posljednje tri godine Vlada Srbije je izdvojila 53 miliona evra za podršku različitim projektima u gotovo svim opštinama i gradovima u republici Srpskoj koji su najvećim dijelom bili usmjereni u infrastrukturne projekte. Ovdje u Istočnom Sarajevu u svih šest opština dobili smo podršku Srbije i siguran sam da će se ta podrška nastaviti i da će prijateljstvo i bratstvo još više da jača - istakao je Ćosić.
Image
Ima li Vulina u tim SrBskim slikovnm bajkicama ili će da boje srBske (anti)fašiste od Draže do Ratka i Raše,...???? :oops:

Ništa novo, srBska bajkovita mitomanija je planski i sistematski odgajala generacije na mitomaniji i bajkama pa se ne treba čuditi što su postali društvo koje glorifikuje najveće zločince i što su rehabilitovali fašističku četničku ideologiju a presuđeni zločini i zlikovci iz devedesetih godina postali heroji koje će mitomanijom veličati i o njima guslati. Kako bi nastavili sluđivati nove generacije Izdavačka kuća "Čarobna knjiga" je objavila knjigu Srpske narodne bajke za djecu 21. vijeka".
Kao pravdanje za mitomansku propagandu ispiranja mladih mozgova nastala je iz kako kažu potrebe da se osavremene domaće bajke i mitovi, s ciljem da se prilagode estetskim i moralnim normama savremenog društva uz savremeni jezik guslarskog pripovjedanja. :mrgreen:
Image
mishic
Posts: 6416
Joined: 28/04/2011 16:29

#55417 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by mishic »

Izjava i komentar malog miloševića ili ti aleksandra vučića na naoružavanje Hrvatske najbolji je pokazatelj nukleusa velike balkanske drame.

Koliko god međunarodna zajednica i njeni zvaničnici prali i pravdali malog ili novog miloševića ova izjava je dramatično potvrdila mnogo toga što mnogi nastoje sakriti i prikriti. Potvrdila je gdje je tačno glavni izvor zla na Balkanu, potvrdila je čemu ovo suludo gomilanje naoružanja u Srbiji, potvrdilo je da je prića o miru nije ništa drugo do uspavanka dok se čeka povoljan "splet okolnosti", potvrdila je ko su ključni, zakleti i vječni neprijatelji na Balkanu i potvrdila je da "male ribe" u ovoj bari s pravom strahuju od gladnih ajkula čiji su velikodržavni apetiti takve naravi da i jedna i druga ajkula gleda da se nahrani sitnim plijenom prije konačnog obraćuna.

Balkanska bara ili močvara je u išćekivanju novog cunamija velikih okeana sa istoka i zapada. Ko to ne vidi ili se pravi ili je uistinu slijep.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#55418 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by seln »

mishic wrote: 29/11/2021 23:17 Izjava i komentar malog miloševića ili ti aleksandra vučića na naoružavanje Hrvatske najbolji je pokazatelj nukleusa velike balkanske drame.

Koliko god međunarodna zajednica i njeni zvaničnici prali i pravdali malog ili novog miloševića ova izjava je dramatično potvrdila mnogo toga što mnogi nastoje sakriti i prikriti. Potvrdila je gdje je tačno glavni izvor zla na Balkanu, potvrdila je čemu ovo suludo gomilanje naoružanja u Srbiji, potvrdilo je da je prića o miru nije ništa drugo do uspavanka dok se čeka povoljan "splet okolnosti", potvrdila je ko su ključni, zakleti i vječni neprijatelji na Balkanu i potvrdila je da "male ribe" u ovoj bari s pravom strahuju od gladnih ajkula čiji su velikodržavni apetiti takve naravi da i jedna i druga ajkula gleda da se nahrani sitnim plijenom prije konačnog obraćuna.

Balkanska bara ili močvara je u išćekivanju novog cunamija velikih okeana sa istoka i zapada. Ko to ne vidi ili se pravi ili je uistinu slijep.
I zato:

Image

Jel valja boja, ha... jel valja boja?
swanfilter
Posts: 8012
Joined: 06/06/2008 18:52

#55419 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by swanfilter »

Vidi Lulina i rahiticnog stasa.

Vojnik, Specijalac ...
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#55420 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by vatrogasac »

Na ovoj pozi i Mr. Bean bi mu pozavidio. Nema teorije da ga više nadmaši poslije ove slike sa Ljubičicom. Zanimljivo da Vulina, Vučića, Brnabićku, Dačića.... ne treba crtati, dovoljno ih je uslikati samo crno-bijelo i dobije se karikatura.
zilog
Posts: 7588
Joined: 06/03/2009 11:19

#55421 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zilog »

Šef diplomatije Srbije u Hagu: Posvećeni procesuiranju ratnih zločina
https://www.slobodnaevropa.org/a/selako ... 87137.html
Ministar spoljnih poslova Srbije Nikola Selaković izjavio je u Hagu da je posvećenost Srbije procesuiranju ratnih zločina iskazana višegodišnjim naporima da svi odgovorni za ratne zločine budu privedeni pravdi.

Selaković je 30. novembra rekao da se posvećenost Srbije ogleda u procesuiranju počinilaca pred domaćim pravosudnim organima, kao i u saradnji sa Međunarodnim krivičnim sudom za bivšu Jugoslaviju (MKSJ) i Međunarodnim rezidualnim Mehanizmom za krivične sudove.
Selaković je ocenio da su razgovori veoma značajni, jer će sednica Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija, na kojoj će biti razmatran šestomesečni izveštaj predsednika i tužioca Mehanizma, biti održana 13. decembra.
Prpa, jer ide sjednica SB. Nadam se da ce se neko sjetiti i u Hag poslati taksativno sve nabrojano sta Srbija radi godinama: murale osudjenim ratnim zlocincima, negiranje haskih presuda i cak cirkus sa Krivicnim zakonom Srbije, u kojem se nalazi skoro identican clan Inzkovom, kojim se zabranjuje negiranje presuda MKS, ali su se fasisti sada sjetili pa kazu da ICTY nije MKS.
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#55422 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Manual »

User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#55423 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Danguba »

zilog wrote: 30/11/2021 19:42 Šef diplomatije Srbije u Hagu: Posvećeni procesuiranju ratnih zločina
https://www.slobodnaevropa.org/a/selako ... 87137.html
Ministar spoljnih poslova Srbije Nikola Selaković izjavio je u Hagu da je posvećenost Srbije procesuiranju ratnih zločina iskazana višegodišnjim naporima da svi odgovorni za ratne zločine budu privedeni pravdi.

Selaković je 30. novembra rekao da se posvećenost Srbije ogleda u procesuiranju počinilaca pred domaćim pravosudnim organima, kao i u saradnji sa Međunarodnim krivičnim sudom za bivšu Jugoslaviju (MKSJ) i Međunarodnim rezidualnim Mehanizmom za krivične sudove.
Selaković je ocenio da su razgovori veoma značajni, jer će sednica Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija, na kojoj će biti razmatran šestomesečni izveštaj predsednika i tužioca Mehanizma, biti održana 13. decembra.
Prpa, jer ide sjednica SB. Nadam se da ce se neko sjetiti i u Hag poslati taksativno sve nabrojano sta Srbija radi godinama: murale osudjenim ratnim zlocincima, negiranje haskih presuda i cak cirkus sa Krivicnim zakonom Srbije, u kojem se nalazi skoro identican clan Inzkovom, kojim se zabranjuje negiranje presuda MKS, ali su se fasisti sada sjetili pa kazu da ICTY nije MKS.
Laze ko pas sto im je u krvi. Dok to neko provjeri prodju i godine a oni i dalje plivaju na lazima.

Kako ce opravdati neisporucivanje ono dvoje radikala(Vjerice Radete i Petra Jojića) koje potrazuje Tribunal u Hagu?
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#55424 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by llull »

Laze ko pas sto im je u krvi.
Vec te zamisljam kao Colica da pjevas " To immmm je u krviiiiI """ Sram da ih bude, svi Srbi lazu a ko laze taj i krade ... :D
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#55425 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by seln »

llull wrote: 01/12/2021 08:46
Laze ko pas sto im je u krvi.
Vec te zamisljam kao Colica da pjevas " To immmm je u krviiiiI """ Sram da ih bude, svi Srbi lazu a ko laze taj i krade ... :D
Tako je... svi lazu, a lahko cemo probrati onaj par procenata koji ne lazu.
Post Reply