Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#55376 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Postaviš sliku vec za sat je neko ukrade i objavi na carsijazenica..
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2848
Joined: 14/02/2013 14:11

#55377 Re: Zeničani

Post by Hercegoviina »

Nivelacija wrote: 02/11/2021 11:49 Postaviš sliku vec za sat je neko ukrade i objavi na carsijazenica..
ja ,i?
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#55378 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Hercegoviina wrote: 02/11/2021 11:51
Nivelacija wrote: 02/11/2021 11:49 Postaviš sliku vec za sat je neko ukrade i objavi na carsijazenica..
ja ,i?
Ma glupo mi, pomislit će neko da ja vodim tu stranicu, ako ti vec uzimas barem napisi izvor slike, forum/ Klix.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#55379 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Izvor je navodno Samir Lemeš
Image

Je li moguće? :roll:
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#55380 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Pa je, vidim ja po broju stanara u zgradi, sve manje i manje...vec sad je 20 % praznih stanova, vode se na jednog clana vecinom vlasnika koji ne zivi tu, ili je vani ili je neki hairlija uzeo oprao novac ili nije znao sta ce s njim :D. Sela su josh gora, mislim da su to pustare sad.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#55381 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Bez popisa, sve je u najboljem slučaju aproksimacija. Međutim, volio bih vidjeti ko je i kako aprosimirao da je u 8 godina otišlo preko 20% stanovništva. :D

Sve mi miriše na naš omiljeni metodološki pristup, još poznat i kao "ofrlje".
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83388
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#55382 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Po "nekim" izvorima :facepalm:
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#55383 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Pa dobro, ofrlje, ovo moje je ofrlje :D ali mozda gospodin Lemeš ima pristuo nekim drugim podacima,cips, zavod za zadravstvo, zavod za zapošljavanje odakle se moze izvuci neki rezultat...ha ja.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#55384 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Pa super, nek' ima. Samo nek' ga citira.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83388
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#55385 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Egzakli.

Po "nekim" izvorima je nivo trača u frizeraju.
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#55386 Re: Zeničani

Post by phillie »

Mi bi popis stanovnistva trebali raditi na mjesecnom nivou.
Jos malo pa ce nas biti za jutarnje i vecernje prozivke.
:( :( :(
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83388
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#55387 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ako cemo ga radit kao prosli, ne treba nista dirat. Nahrani kerove samo.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#55388 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Image

Žalosno je sto danas ljudi imaju sve na dohvat ruke od agencija koje su skupo plaćene koje prate unutrašnje i vanjsko kretanje te natalitet i mortalitet ali eto ofrlje iz glave je bolje.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#55389 Re: Zeničani

Post by channel10 »

phillie wrote: 01/11/2021 22:14 Hvala Bogu, nisam imao ovakvih slucajeva ni kao pjesak ni kao vozac, ali koliko sam primjetio pjesaci imaju kurcobolju kada i kako prelaze pjesacki. Znam da je na vozacima najveca odgovornost i otvorim cetvere oci, ali jbm mater, ako sam ja autom na metar dva od pjesackog, zasto pjesak koji ide u istom smjeru kao i ja mota ulijevo pod uglom od 90 stepeni i bez naznake smanjenja brzine i zaustavljanja, a kamoli da baci pogled ulijevo..nastavlja svoj put. Jos kad vidim slusalice u usima ili mobitel u rukama, izasao bih i u ... mu ga ugurao.
Nedavno se meni takva situacija desila dole na pjesackom na kraju drvenog mosta, prema bilimistu.

Poceo jos granati rukama. O kako sam mu se matere na.ebao uz stajanje i otvaranje prozora. Sa papanima mozes samo papanski.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#55390 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Nivelacija wrote: 02/11/2021 16:27 Image

Žalosno je sto danas ljudi imaju sve na dohvat ruke od agencija koje su skupo plaćene koje prate unutrašnje i vanjsko kretanje te natalitet i mortalitet ali eto ofrlje iz glave je bolje.
Po popisu iz 2013. godine Zenica je imala 110.663 stanovnika, a po ovim podacima ima 109.323... ti ako misliš da je ovaj grad u 8 godina izgubio samo 1340 stanovnika, ti onda bez ikakve uvrede živiš u velikoj zabludi.

Ostavimo ovo na stranu gledam neke podatke, 1991. smo imali 145.517 stanovnika. Jebote...
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#55391 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Pa i ova tabela je ofrlje..piše dole lijepo "procjena" sta je to drugo ne ofrlje :D.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#55392 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Ma nije otislo vise od 10 000 da ga ebes. Po najcrnjim podacima...
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#55393 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Najbolje trenutno stanje oslikavaju rodjeni, broj brakova, i broj upisane djece u prvi razred osnovne škole

Naprimjer Zenica u sva tri parametra ima izmedju 20 i 30 % bolje brojke od Mostara i Tuzle koji su imali identican broj stanovnika na popisu. Doduse Mostar 6000 stanovnika manje na popisu dok su Zenica i Tuzla bili u 200 stanovnika.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#55394 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Mislim da svako od nas zna najmanje 5 ljudi u odnosu na 2013 koju su otišli, ja mogu nabrojat bez razmišljanja. I to ne neke komšije, ljude koje jedva znam nego sve ljudi s kojima sam bio u neposrednom kontaktu.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#55395 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

sherbett wrote: 02/11/2021 17:00 Mnozite se dragi Zenicani :oops:
Nađi mi kakvu i odmah ću :lol:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#55396 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Kanton Sarajevo, svih 9 opstina

rodjeni 4517
umrli 4260
brakovi 2431

+257

2 Zenica

rodjeni 1091
umrli 1048
brakovi 827

+43

3 Mostar

rodjeni 1005
umrli 1103
brakovi 540

-98

4 Tuzla

rodjeni 860
umrli 1171
brakovi 625

-311

5 Zivinice

rodjeni 504
umrli 455
brakovi 442

+49

TOP 5 sa najvise novorodjenih 2019 god.

Federalni zavod za statistiku/skyscrapercity
sale07
Posts: 1378
Joined: 18/05/2018 12:28

#55397 Re: Zeničani

Post by sale07 »

channel10 wrote: 02/11/2021 16:40 Ma nije otislo vise od 10 000 da ga ebes. Po najcrnjim podacima...
Ja mislim da je to ta neka cifra izmedju 5000 - 10 000 od 2013.
E sad stvar je sto je sigurno iz drugih sredina i doslo nesto u Zenicu u tom periodu.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#55398 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

sale07 wrote: 02/11/2021 17:10
channel10 wrote: 02/11/2021 16:40 Ma nije otislo vise od 10 000 da ga ebes. Po najcrnjim podacima...
Ja mislim da je to ta neka cifra izmedju 5000 - 10 000 od 2013.
E sad stvar je sto je sigurno iz drugih sredina i doslo nesto u Zenicu u tom periodu.
Otišlo je debelo iznad 10 000, siguran sam u to. Samo je pitanje koliko je odjavilo prebivalište.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#55399 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

sherbett wrote: 02/11/2021 17:11
Sydnor wrote: 02/11/2021 17:05

Nađi mi kakvu i odmah ću :lol:
Moze
Hajde ti meni, a ja cu tebi :lol:
Imam kolegu 88 godište, planinar, voli putovat, raja, načitan. Samo gukni i šaljem podatke :evil:
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#55400 Re: Zeničani

Post by shandrprcSA »

e jesi se zadala :lol: :lol:
Post Reply