SDP
- pici
- Posts: 46401
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#55376 Re: SDP
neka vas na SPIDU... sad ce to JAzlaJA uzet u svoje ruke ko onomade pa rasČerat ove pobunjene na goli otok a četničku NS poslat nazad uz vraca u vojkovice... i onda u KS napokom mubarek dani... selam 
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#55377 Re: SDP
Meni je potpuno logično, legitimno i prihvatljivo da DF i ŽK potvrdu svoje političke argumentacije pronalaze u piskaranju Slobodne Bosne.malakh wrote:ljudi još prije tri mjeseca sve prognozirali i pogodili i između redova poslali poruku sdpu da se klone šćepe.
...
To ja taj koncept kojem i pripadaju.
Samo ne znam, da li je ovaj D.H. isti D.H. koji je prije par dana ono "okupljanje na SPID-u" okarakterisao kao:
i napisaoKako sebe uskrsnuti nakon što odradiš aferu reket, upropastiš ljevicu i završiš s debaklom na izborima? Tako što 5 godina kasnije okupiš ovog što ima stranku jednog lica, izborne gubitnike i vlastohlepnike pa ih po običaju đuture prevedeš žedne preko vode.
Ako DF i GS uđu u novi politički tal s Lagudmžijom, najvećom postdejtonskom štetočinom, likom sumnjičenim za višemilionski kriminal koji je u zamjenu za funkciju MVP-a Dodiku isporučio izdajnički zakon o prebivalištu, zaslužuju da ih se pomnoži s nulom. Trajno.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#55378 Re: SDP
jedini kriterij i jedina razlika između sjaja i očaja, kao i na forumu, jeste spremnost na saradnju sa sda. sve ostalo je šuplja.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#55379 Re: SDP
Nisam za SDA ali kad vidim ove koji ih kritikuju...JThomas wrote:jedini kriterij i jedina razlika između sjaja i očaja, kao i na forumu, jeste spremnost na saradnju sa sda. sve ostalo je šuplja.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#55380 Re: SDP
od slučajnog prolaznika i prvog reketa države do "ipak kad vidim ove druge..."
- Prpa.ba
- Posts: 15270
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#55381 Re: SDP
Covjek preuzeo odgovornost, a vi ne razumijete siri kontekst i realnost politike. A realnost je da ce glasaci kazniti SDP zato sto je pozvao SBB u vlast bez SDA a SBB odlucio sa SDA. 
EDIT: iako je Tihic rahmetli, njegova logika prosijava kroz sve sto SDA i SPID-ovci rade. "Sta je alternativa?" zapitati ce se pitaoci vrli, a na svaki odgovor ce uzvratiti pokudom alternative.
EDIT: iako je Tihic rahmetli, njegova logika prosijava kroz sve sto SDA i SPID-ovci rade. "Sta je alternativa?" zapitati ce se pitaoci vrli, a na svaki odgovor ce uzvratiti pokudom alternative.
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#55382 Re: SDP
Glasači će kazniti SDP, jer su DF, SBB, SP, DNS i HDZ '90 odlučili biti čučavci kraj tronošca!
- GandalfSivi
- Posts: 22796
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#55383 Re: SDP
Ja ba, ne zove se stranka Zeljko Komsic, tako se zove samo kad su izbori, ovo ostalo je DF. Sto se SDP-a tice, ja ti pricam o zvanicno uspostavljenoj proceduri, koja je zvjezdanim godinama ispred bilo koje druge stranke u BiH, ti mi odgovaras kako “ti znas”, ono u fazonu “pric’o mi jaran jarane”. Neozbiljno je uopste ulaziti u polemiku sa tim neoborivim argumentomnemampojma0 wrote:Joj djecije ti priceGandalfSivi wrote:
Ima li kakvih izbora u DF-u? A cekaj, stranka se zove po jednom liku
I onda dodje ovdje i prosipa ovakva pitanja za jedinu stranku gdje kompletno clanstvo odlucuje, cirkus...![]()
Stranka se ne zove ni po kome, informisi seDF je kostala njegova predemokraticnost, data sva sloboda lokalnom nivou stranke i kod unutarstranackih i kod lokalnih izbora, al prava demokraticnost.
Ovo u SDP je samo privid demokratskog izbrnog procesa, stari moj. Znam jednu opstinu gdje na spisku clanova SDP-a ima 600 ljudi, a na izborima dobiju 70tak glasova. I kaze mi tip, ja dobijem 600 listica za stranacke izbore, sjedem i dogovorim kome cu da dam i nas trojica popunimo sve. Demokratski proces rekosmo?
- Prpa.ba
- Posts: 15270
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#55384 Re: SDP
A i oni rijetki koji bi ipak da stranka koja je rekla da nece sa ovakvom SDA u vlast ne ide sa ovakvom SDA u vlast, eh oni ce odustati jer Nerko Trenerko i okupljeni poltroni i amateri nisu ni do koljena Lagumdziji i Komsicima. Istovremeno ce konstatovati jazuk za Lagumdziju, mogao je biti novi Alija ali nije htio. Mozda sad kad u SPID varijanti kada place za Bosnom, mozda vrijedi dati mu novu sansu.

- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#55385 Re: SDP
pa za naše standarde, haman da jeste izigravanje izborne volje ispuniti obećanje 
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#55386 Re: SDP
Ukratko.JThomas wrote:
jedini kriterij i jedina razlika između sjaja i očaja, kao i na forumu, jeste spremnost na saradnju sa sda. sve ostalo je šuplja.
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#55387 Re: SDP
Neznam, nekako me impresioniraju logicke konstrukcije simpatizera patriotskog bloka. Posebice ovog "gradjanskog" krila.
Zadivljujuce zaista.
Zadivljujuce zaista.
-
izvrsni direktor
- Posts: 14756
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#55388 Re: SDP
Zasto navodnici?drug_profi wrote:Neznam, nekako me impresioniraju logicke konstrukcije simpatizera patriotskog bloka. Posebice ovog "gradjanskog" krila.
Zadivljujuce zaista.
- malakh
- Posts: 7640
- Joined: 05/02/2016 22:11
- Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
- Grijem se na: ćumur
- Vozim: opel vektru
#55389 Re: SDP
njihova pristrasnost ili ne pristrasnost pojedincima ili nekoj političkoj partiji uopće ne umanjuje niti diskreditira činjenicu da su u ovom slučaju doista bili u pravu. ljudi su, još prije tri mjeseca ukazali sdpu da su marioneta koja će fahru na velika vrata uvući u vlast, a oni su izgleda shvatili kao atak na dobre političko-prijateljske odnose između sdpa i fahre. na kraju se ispostavilo da je fahro iskoristio sdp i samo ih šutnuo.kluz franjo wrote:Meni je potpuno logično, legitimno i prihvatljivo da DF i ŽK potvrdu svoje političke argumentacije pronalaze u piskaranju Slobodne Bosne.malakh wrote:ljudi još prije tri mjeseca sve prognozirali i pogodili i između redova poslali poruku sdpu da se klone šćepe.
...
To ja taj koncept kojem i pripadaju.
Samo ne znam, da li je ovaj D.H. isti D.H. koji je prije par dana ono "okupljanje na SPID-u" okarakterisao kao:i napisaoKako sebe uskrsnuti nakon što odradiš aferu reket, upropastiš ljevicu i završiš s debaklom na izborima? Tako što 5 godina kasnije okupiš ovog što ima stranku jednog lica, izborne gubitnike i vlastohlepnike pa ih po običaju đuture prevedeš žedne preko vode.Ako DF i GS uđu u novi politički tal s Lagudmžijom, najvećom postdejtonskom štetočinom, likom sumnjičenim za višemilionski kriminal koji je u zamjenu za funkciju MVP-a Dodiku isporučio izdajnički zakon o prebivalištu, zaslužuju da ih se pomnoži s nulom. Trajno.
za razliku od mnogih, ja ne vršim takvu klasifikaciju medija. ako se članak ispostavi točnim i ako je realno ono što se piše u istom, zašto onda vršiti diskreditaciju?
da li je to taj d.h. ili nije, ne znam, ali je činjenica da je u oba teksta u potpunosti u pravu.
-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#55390 Re: SDP
Borba oko prijestolja treje
Nekšić/SDA/,Delić /PDA/ ili Pudarić SBB a vi Forumaši spominjete TirosauraRex tj Zlaju
Dajte pričajte ko je gori
Nermin ili Naš nekad Tito sad Kukin Edo i Sveto ili je za vas sve riješeno
Nermin Nikšić ostaje prezident već poznato
Koliko se sad vrijeđa Delić udara po Nikšiću,po Bećireviću,po Imamoviću,po dojučerašnjem bratu Vojinu,da samo vidite komentare
Odjednom se pojaviše Stanari 25 Maja u Tuzli,odjednom zapošljavanje brata u Elekrodistibicuju,odjednom je KUKO bolji od svih onih koji su protiv Delića
Delić će izgleda i preko mrtvih željeti da pobjedi,da bi ušao u vlast s KUKOM, oni će tražit i novu stranku formirat samo da Šiljo/Seljober iz Sapne/ ostane predsjednik skupštine TK
Stvarno je Delić fenomen od POZITIVCA do novog gospodara podzemlja
Malo pretjerujem ali u revoltu sam,iznenađen
Nekšić/SDA/,Delić /PDA/ ili Pudarić SBB a vi Forumaši spominjete TirosauraRex tj Zlaju
Dajte pričajte ko je gori
Nermin ili Naš nekad Tito sad Kukin Edo i Sveto ili je za vas sve riješeno
Nermin Nikšić ostaje prezident već poznato
Koliko se sad vrijeđa Delić udara po Nikšiću,po Bećireviću,po Imamoviću,po dojučerašnjem bratu Vojinu,da samo vidite komentare
Odjednom se pojaviše Stanari 25 Maja u Tuzli,odjednom zapošljavanje brata u Elekrodistibicuju,odjednom je KUKO bolji od svih onih koji su protiv Delića
Delić će izgleda i preko mrtvih željeti da pobjedi,da bi ušao u vlast s KUKOM, oni će tražit i novu stranku formirat samo da Šiljo/Seljober iz Sapne/ ostane predsjednik skupštine TK
Stvarno je Delić fenomen od POZITIVCA do novog gospodara podzemlja
Malo pretjerujem ali u revoltu sam,iznenađen
-
kluz franjo
- Posts: 6362
- Joined: 26/06/2009 01:37
#55391 Re: SDP
Dobri i mudri ovi prognoSeri...malakh wrote:ljudi još prije tri mjeseca sve prognozirali i pogodili i između redova poslali poruku sdpu da se klone šćepe.
Nema nikakve sumnje da će, kao vješt pregovarač, Radončić u zamjenu za bolju ponudu, tj. bolje i više funkcije, biti spreman ući u vladajući aranžman i na kantonalnim nivoima, zbog čega postaje sve izvjesnije da je, uz izvjesni izlazak DF-a i moguće prebjege, i pad Vlade Kantona Sarajevo samo pitanje dana. Tako će Bh. blok i pored velikog povjerenja koje je dobio od glasača postati marginalna opozicija na svim nivoima.
(D.H.)
K'o onaj moj komšija sa kišom...
-
mrgreen
- Posts: 1289
- Joined: 12/05/2008 21:11
#55392 Re: SDP
Nakon odgledanog videa sa grobarom vraćam se isključivo praćenju politike u Vesterosu.
- cvrčak_na_hedonizmu
- Posts: 7601
- Joined: 12/03/2012 18:04
#55393 Re: SDP
Pa i nije kakva sreca, ostale jos dvije epizode, a i zasrali su pricu da valjamrgreen wrote:Nakon odgledanog videa sa grobarom vraćam se isključivo praćenju politike u Vesterosu.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#55394 Re: SDP
nažalost ovdje je ostalo više, a nama se o glavi radi...
- malakh
- Posts: 7640
- Joined: 05/02/2016 22:11
- Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
- Grijem se na: ćumur
- Vozim: opel vektru
#55395 Re: SDP
pazi sad ovo. od cca 100 javnih firmi i institucija u kantonu sarajevo, u svega njih desetak je smijenjeno staro (citaj sda, bps i boss) rukovodstvo. od tih desetak najaktivniji su bilo sbb i df koji najavljuju ulazak u vlast sa sda.kluz franjo wrote: Dobri i mudri ovi prognoSeri...
K'o onaj moj komšija sa kišom...
dakle ova vlada nije ucinila nista da sdau oteza njihovu smjenu, a sto je fascinanto da za nakon 5 mjeseci nisu bili u stanju smijeniti nikoga.
tako da i u narednih pola godine ne dodje do smjene ove vlade, ista nece biti u stanju otezati povratak sda.
Last edited by malakh on 12/05/2019 20:03, edited 1 time in total.
- nemampojma0
- Posts: 1913
- Joined: 27/11/2013 19:57
- Location: Bosna ponosna
#55396 Re: SDP
Zvanični naziv stranke vec 4 godine je DF, bez bilo cijeg imena.GandalfSivi wrote:nemampojma0 wrote:GandalfSivi wrote:
Ja ba, ne zove se stranka Zeljko Komsic, tako se zove samo kad su izbori, ovo ostalo je DF. Sto se SDP-a tice, ja ti pricam o zvanicno uspostavljenoj proceduri, koja je zvjezdanim godinama ispred bilo koje druge stranke u BiH, ti mi odgovaras kako “ti znas”, ono u fazonu “pric’o mi jaran jarane”. Neozbiljno je uopste ulaziti u polemiku sa tim neoborivim argumentom
Nije mi pricao jaran, nego predsjednik te opcinske organizacije.
A da te pitam, jel ti stvarno vjerujes u te procedure ili ih ono samo spominjes kao dokaz demokraticnosti kad vec nema sta drugo demokraticno?
Izbori u drzavi se kradu, a et u stranci ne kradu...ma daj
Problematicna bila nominacija kandidata, a sta ce tek biti u izbornom procesu...nekako mi sve sluti na Kongres SDA 2014.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#55397 Re: SDP
a nezvanični sa nastavkom - sda pobjeđuje...
-
mrgreen
- Posts: 1289
- Joined: 12/05/2008 21:11
#55398 Re: SDP
Onda sve ispočetka. Bolje nego ovo.cvrčak_na_hedonizmu wrote:Pa i nije kakva sreca, ostale jos dvije epizode, a i zasrali su pricu da valjamrgreen wrote:Nakon odgledanog videa sa grobarom vraćam se isključivo praćenju politike u Vesterosu.
Kad god čujem o četveronožnom trohastalu umrem. Pa ono pred kraj ne zna se ko je više puko od njih dvojice. Samo im je falila termoelektrana bez dimnjaka...
-
mrgreen
- Posts: 1289
- Joined: 12/05/2008 21:11
#55399 Re: SDP
Zvanični naziv Hitlerove partije bio je "Nacionalsocijalistička njemačka radnička partija". Ni riječi o Hitleru ni istrebljenju Jevreja.
- nemampojma0
- Posts: 1913
- Joined: 27/11/2013 19:57
- Location: Bosna ponosna
#55400 Re: SDP
I ti i onaj JThomas upadate k'o padobranci, samo da ispljunete svoj jed. Hajd da to i razumijem, ko gubi ima pravo da se ljuti. Al ovo tvoje poredjenje s nacistima je izvan svih okvira, mizerno u svakom slucaju.mrgreen wrote:Zvanični naziv Hitlerove partije bio je "Nacionalsocijalistička njemačka radnička partija". Ni riječi o Hitleru ni istrebljenju Jevreja.
Ta sdpovska iskljucivost ce uvijek biti smetnja da postanete ozbiljna stranka, al to je vas problem.
