SDP

User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55326 Re: SDP

Post by Banksy »

zbiljovski wrote:Šta Senad uradi Lagumdžiji, prepervezno, kaže iz tebe kad te nešto pitam odgovara SDA :lol: :lol: :lol:
Bilo je, Antonija, vode...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22793
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#55327 Re: SDP

Post by GandalfSivi »

Prezivio sam 15 minuta i onda sam realno morao ugasiti, bilo je degutantno i slusati Zlaju kako objasnjava da on “smeta mnogima jer on moze ujediniti ljevicu” i kako se lud pravi, kao “sto bi ljudima smetao ovakav projekat/pokret/stranka”.

Anyhow, ako napokon ne izleti iz stranke nakon prvog sastanka glavnog odbora, SDP ce mi pasti u ocima. Ako su mogli Damira Niksica s noge na nogu, mogu i ovakvog Zlatka.

A lik mi je dugo godina drag bio, jebote...
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#55328 Re: SDP

Post by JThomas »

u suštini nikome i ne smeta, bilo bi jako poželjno da se nađu svi na jednom mjestu izvan sdp-a. moguće da ovo i rade da preduhitre predstojeće isključenje.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#55329 Re: SDP

Post by malakh »

Kikibombona wrote:
Jesi li primjetio da se Cedomir Jovanovic prodao rezimu Aleksandra Vucica? On je sada Vucicev liberal i kritikuje opoziciju te podrzava Vucicevu vlast. Ne bi me iznenadilo da ga je upravo Vucic podvalio naivnom Komsicu.

Ako nastavimo ovim SDA stopama nikad necemo biti funkcionalna drzava. 25 godina SDA vlasti i nikakav napredak.
primjetio sam da uporno ne želiš da odgovoriš na moje pitanje imamo li mi funkcionalnu državu i državni aparat.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#55330 Re: SDP

Post by Prpa.ba »

I krv svoju za Bosnu moju.

Image
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#55331 Re: SDP

Post by insomnia78 »

Auh sad ni Čedo ne valja? Protekfiri ga levica :lol:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#55332 Re: SDP

Post by bunk »

Al ovaj ko papagaj samo jedno ponavlja ,mislim el presidente,citava socijaldemokratija mu se bazira na tome da ko god dirne u njegovo vodjenje Sdp-a odma radi za sda,kakvi cirkusanti na celu Sdp to je nevidjeno :lol:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55333 Re: SDP

Post by Banksy »

Prpa.ba wrote:I krv svoju za Bosnu moju.

Image
Platio je termin gostovanja, ali nije platio podršku :D

Razorio ga je Hadžifejzović sinoć. Brutalno i nemilosrdno. l bilo je vrijeme da neko najzad, nakon 25 godina, u javnom prostoru, nazove stvari pravim imenom kad je Minhauzen u pitanju.
Mi to na forumu govorimo ima 10 godina, bar.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22793
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#55334 Re: SDP

Post by GandalfSivi »

bunk wrote:Al ovaj ko papagaj samo jedno ponavlja ,mislim el presidente,citava socijaldemokratija mu se bazira na tome da ko god dirne u njegovo vodjenje Sdp-a odma radi za sda,kakvi cirkusanti na celu Sdp to je nevidjeno :lol:
Evo nam i dezurnog SDA-ovca na temi da ukaze na mane SDP-a...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55335 Re: SDP

Post by Banksy »

SDP u ovoj situaciji treba ostati relaksiran. Smeće se samo izvuklo, biće sad lako nabiti ih nogom.

Oko Fahre, neka ga nek ide. Treba nastaviti graditi ljevicu, s NSom ili bez njih, na pravom su putu.

Na narednim izborima, s poništenim DFom i SBBom, procenti sigurno rastu. :thumbup:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#55336 Re: SDP

Post by bunk »

GandalfSivi wrote:
bunk wrote:Al ovaj ko papagaj samo jedno ponavlja ,mislim el presidente,citava socijaldemokratija mu se bazira na tome da ko god dirne u njegovo vodjenje Sdp-a odma radi za sda,kakvi cirkusanti na celu Sdp to je nevidjeno :lol:
Evo nam i dezurnog SDA-ovca na temi da ukaze na mane SDP-a...
Nemoj da podcjenjujes moci zabrinutih gradjana :lol:
last mohicans
Posts: 18273
Joined: 09/08/2012 23:19

#55337 Re: SDP

Post by last mohicans »

Plače Zlaja kao pi...na kraju,emocije ga obuzele,duša naša, sve od brige za zemljom. Misli da je narodu pamcenje kao u zlatne ribice pa da je zaboravio sta je uradio tom istom SDP sa svojom politikom kojeg bi sad da ujedinjuje, čitaj razjedinjuje, kao još jedan pajdo mu Komšić. Malo ga je dotukao kako je trebao i zaboravio ga je nazvati grobarom socijaldemokratije u BiH, ustvari, ovim je zelio zadnji ekser zabiti. Ali nece moci, ove noci. Sve manje od isključenja iz partije bi im bilo podstrek da nastave sa untrašnjim rovarenjem.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22793
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#55338 Re: SDP

Post by GandalfSivi »

Ipak pregledah do kraja. Mene sramota za Zlaju svega mi. Sam na sebi napravi faul, penal i crveni.

Svega mi ne kontam vise nista. Koliko god mana imao lik, bio je zajeban igrac, ovo od sinoc je fakat potop zadnji. Propade lik, pogubi se do kraja...
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10199
Joined: 31/03/2007 00:07

#55339 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

Zar on stvarno misli da i dalje ima neku podršku u narodu? Ja sad ne znam tri osobe koje bi mu dale glas na bilo kojim izborima.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#55340 Re: SDP

Post by malakh »

Kikibombona wrote: Jesi li primjetio da se Cedomir Jovanovic prodao rezimu Aleksandra Vucica? On je sada Vucicev liberal i kritikuje opoziciju te podrzava Vucicevu vlast. Ne bi me iznenadilo da ga je upravo Vucic podvalio naivnom Komsicu.

Ako nastavimo ovim SDA stopama nikad necemo biti funkcionalna drzava. 25 godina SDA vlasti i nikakav napredak.
čovjek samo rekao da je možda bolji i vučić nego boško obradović, đilas i jeremić, kao jedan od njegovih komentara na proteste 1 od 5 miliona.



mislio je na ovog obradovića:



žalosno je da pojedinci bh bloku, ili građanskoj opciji priželjkuju najgori mogući scenarij, a to je da umjesto sda uđu u vlast sa hdzom i snsdom i da postanu topovsko meso kojeg će sažvakati za dvije godine.

ponovo ja i ti možemo diskutirati do sutra, ali to sve ne umanjuje činjenicu da je sdp načinio fatalnu grešku i da su ispali politički diletanti koje je šćepo iskoristio. oni što sada po forumu pružaju "podršku" sdpu da istraju na ovome, neka odgovore meni na pitanje hoće li glasovati za sdp na sljedećim izborima. postavio sam im pojedinačna pitanja, a odgovor nikada nisam dobio.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55341 Re: SDP

Post by Banksy »

Kikibombona wrote:
Jesi li primjetio da se Cedomir Jovanovic prodao rezimu Aleksandra Vucica? On je sada Vucicev liberal i kritikuje opoziciju te podrzava Vucicevu vlast. Ne bi me iznenadilo da ga je upravo Vucic podvalio naivnom Komsicu.
I ne samo Čeda, več i Srbljanovićka, i cijeli taj njegov paket, tuga ih slušat'. Špricer i kavurma, k'o i kod nas.
Teško da ga je Vučić podvalio, ne zanima njega unutarbošnjačka priča, potreban mu je samo za internu priču...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55342 Re: SDP

Post by Banksy »

S upitnim, a jakim KS kantonom i DF i SBB prodajom, SDP , NS i NiP u perspektivi jačaju.

Sigurno je da će glavni udar u narednim mjesecima biti na SDP. Treba očekivati sve moguće spletke i podmetanja ne bi li se skinuo Nikšić. Samo pametno.
howdy
Posts: 3606
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#55343 Re: SDP

Post by howdy »

Prpa.ba wrote:I krv svoju za Bosnu moju.

Image
Najveci grobar SDP-a.
Jebo si mu mater majstore.
User avatar
Man of steel
Posts: 1395
Joined: 28/02/2012 00:58

#55344 Re: SDP

Post by Man of steel »

SENAD AVDIĆ, ČITAJUĆI LAGUMDŽIJU: „Zašto polubauk, polusvijeta kruži SDP-om“!?

U više navrata sam posljednjih petnaestak dana dovođen u priliku da komentiram - privatno, usmeno, off record- intervju kojeg je Zlatko Lagumdžija dao u posljednjem broju "Starta"

Svim zainteresiranim vrlim pitcima sam odgovarao manje-više na isti način: "Intervju je odličan, zanimljiv i poučan, ali ima samo jednu krupnu manu: što ga je dao Lagumdžija, a ne neko drugi!"

Kao što ćete o bilo kom zločinu teško doznati punu istinu ako vam o njemu svjedoči isključivo njegov počinitelj, tako ni o pogibelji, odnosno istinu o njoj, kroz koju prolazi Socijaldemokratska partija BiH nije dovoljno saslušati osobu koja bi u svim, metaforički rečeno, istragama tog zločina, imala status prvoosumnjičenog! Današnji SDP BiH je zagrobna (nevješto preparirana) inačica stranke koju je više od decenije i po vodio i do ponora doveo Lagumdžija. Kako kaže jedna vesela satirična pjesmica: "Danas nam je lijepo dno".

SVE JE POLAZNO, SAMO SU STUDENTI VJEČITI

Postoji u Lagumdžijinom intervjuu kojeg je dao Dariju Novaliću dosta toga što je pametno i što je originalno: nevolja je u tome, da parafraziram jednog velikog pisca-šaljivdžiju, što ono što je pametno nije originalno, a ono što je orginalno je glupo, da ne može biti gluplje. Inteligentna je i istinita Lagumdžijina optužba na račun aktualnog rukovodstva SDP BiH da je izvršena njegova "deintelektualizacija" (u prevodu zaglupljivanje). Ali to nije rekao on, nego kako veli "moj predratni drug i profesor Esad Zgodić".

Zbog čega profesora Zgodića naziva "predratnim drugom", znači li to da nisu bili drugovi u ratu i da to nisu ni danas, nije mi poznato. Ali, zgodan je to šlagvort da se prisjetim jedne ilustrativne pričice od prije dvadesetak godina, iz vremena, dakle, kada je Lagumdžija zamijenio Nijaza Durakovića na čelu Socijaldemokratske partije BiH. Napravio je Lagumdžija odmah po dolasku na vlast ozbiljnu čistku partijskog rukovodstva lojalnog Durakoviću, što samo po sebi i nije bilo loše, niti bespotrebno.

Svašta se tokom rata i neposredno nakon njega bilo prišljamčilo uz Durakovića, od neupotrebljivih partijskih karijerista i birokrata, do ljudi ozbiljno ogrezlih u ratno i poratno profiterstvo i organizirani kriminal kojima je bivši lider stranke bio pokriće i svjesna, ili nesvjesna brana od pravosudnog progona.

Za razliku od Lagumdžije, Duraković nije imao talenat da rastjeruje ljude od sebe, što će na kraju ubrzati njegov poltički pad i skratiti životni put. Durakovićeve pristalice, a zapravo kafanski partneri, donatori i grebatori, okupljali su se godinama u neuglednoj, improviziranoj kafani smještenoj u hodniku SDP-ove zgrade u centru grada. Jedan od prvih "reformskih" poteza koje je povukao novi SDP-ov šef Lagumdžija bilo je zatvaranje opozicione, ili barem njemu nesklone birtije ("Kod Vase", tako se zvala ta simpatična ugostiteljska skalamerija), zbog, kako se tvrdilo, toga što se u njoj okupljala zavjerenička struja u SDP-u bliska smijenjenom predsjedniku.


"Kako ga nije stid", grmio je nakon toga povrijeđeni Duraković na svog nasljednika, "pa, on je zatvaranjem te kafane izbacio na ulicu desetine najuglednijih SDP-ovaca, barem 30-40 profesora, desetak akademika, uglednih privrednika!" (Ima jedna, neprovjerena, ali vrlo vrlo vjerovatna anegdota, koja je kružila po hodnicima i budžacima zgrade Predsjedništva BiH: Izetbegović je imao uhodu-dojavljivača zaduženog da iz kafana u koje je zalazio Duraković dojavljuje u kabinet koliko je ovaj član Predsjedništva BiH popio. Tek kad bi popio toliko da ne može biti "destruktivan", Alija bi, uglavnom sjednice Predsjedništva BiH zakazivao kasno popodne kad je Nijaz bivao "pri kahvi")

I, zaista, mjesecima nakon zatvaranja kafane moglo se u gradu vidjeti njene redovne goste, od akademika Afana Ramića, profesora Kasima Begića, doktora Muhameda Beganovića, pa i rečenog Zgodića, kako dezorjentirani tumaraju u potrazi za izgubljenom kafanom.

Kada je tačno SDP BiH "deintelektualiziran", prije, u vrijeme, ili nakon Lagumdžije? Na ovom mjestu bi se trebalo zaustaviti i prisjetiti se rukovodstva ove stranke u posljednjim mjesecima njene vlasti, prije izbora 1990. Sastav Predsjedništva SDP-a u koje je nekoliko mjeseci pred prve demokratske izbore ušao i Lagumdžija, bio je neuporedivo intelektualno i akademski superioriorniji od današnje Akademije nauka i umjetnosti BiH.

Uz Durakovića i Lagumdžiju, Politbiro SKBiH SDP-a (Stranke demokratskih promjena) činili su Ivo Komšić, Krstan Malešević, Emina Kečo, Meho Bašić, Nikola Stojanović, naravno i Miro Lazović, Krsto Stjepanović, Karlo Filipović. Alija Behmen...Ta je partijska jezgra unutar SDP BiH sačuvana i tokom rata, a oni koji su iz ovih, ili onih razloga otišli iz BiH (poput Krstana Maleševića, koji je spašavajući glavu na ramenu utekao iz Banja Luke) nisu su ogriješili o ideju socijaldemeokratije, niti Bosne i Hercegovine.

JE LI MOGUĆE, DRUGOVI DA SMO SVI MI VOLOVI?

Komunistički lideri, a Nijaz Duraković je posljednji među njima u BiH, okruživali su se pametnim, obrazovanim, kreativnim mladim ljudima, vjerovatno najpamentijim i najobrazovanijim u svom okruženju. Džemal Bijedić je uz sebe imao čudesnog zemljaka iz Stoca, briljantnog sociologa i kasnijeg najlucidnijeg komunisitčkog disidenta Esada Ćimića, kabinet Branka Mikulića bio je pravi mali intelektualni kružok u kojem su sjedili Zdravko Grebo, kasnije Mile Lasić, Hamdiju Pozderca je intelektualno logisticirao Muhamed Filipović, a nije ni Nijaz Duraković bio daleko, sve dok Pozderac nije politički srušen. Autor brojnih djela koja je potpisao Todo Kurtović bio je njegov dugogodišnji šef kabineta Nenad Kecmanović, kojeg je taj savjetnički nerv nije napustio ni danas kada suflira Miloradu Dodiku.

A pogledajmo ko su ljudi iz Lagumdžijinog okruženja, suradnici koji su se oko njega vrzmali deceniju i pol. To je "polusvijet iz SDP-a", veli Lagumdžija u prošlom broju ovog magazina, pa da ne bi ostavio čitatelju da nagađa zašto ih tako dezavuira, kaže: "dok sam im bio zvanični lider utrkivao se (polusvijet, op. S.A.) ko će imati "konjića" na košulji kao i ja, ko će imati mali, crni Moleskine blok, kako će da me imitira dok zapisuje. Vidim da treniraju kako ja to govorim, pokrete ruku..., ta manipulacija dolazi iz tih krugova, mojih loših kopija i loših studenata". Ima još insajderskih reminiscencija Lagumdžije na temu ljudi sa kojima je barem četiri godine "gradio" stranku i vodi državu: u vražiju mater je i jednu i drugo doveo!

"Sa druge strane, imate ljude potpuno operisane od nekih širih pogleda osim na nivou jeftinog populizma... Kada pogledate instagram, facebook statuse, tweetove partijskih jet setera, vidite da su to izvještaji sa derneka, sa putovanja, utrkivanje ko ima više različitih boja na kaišu novog IPfon sata, Dakle, vidite da su postali važni i samostalni , mada to nisu od mene naučili".



Imao sam priliku bivati u društvu sa Zlatkom Lagumdžijom i njegovim tadašnjim stranačkim epigoniima, a današnjim ljutim dušmanima iz vrha SDP.a. Neugodno, neprijantno je iskustvo u kojem postoji takva hijerharhijska disporporcija, distanca između Lidera i njegovih, ne kolega, ne suradnika, nego bespogovornih podanika; bilo je u tome neravnopravnom, ponižavajućem odnosu nečeg duboko iritirajućeg i nezdravog. Znali su ti mladi lavovi, "jet seteri" koji su se vrtili oko Lagumdžije, pridržavali mu torbu, trčkarali oko njega, klanjali mu se jačajući njegove polubožanski status, da Lider stvara novo partijsku kadrovsku strukturu koju kreira i modelira po svojoj slici i prilici.

Kriterij za napredovanje u stranci, ali i državno-poslovnoj sferi bio je poniznost prema "Crvenom Begu", kako sebe titulira Lagumdžija, bespogovorna lojalnost i ultimativna nekritičnost. Upravo onako kakvi "adeti" vladaju i kako priliči u pseueudofeudalnim sustavima, kojim dominiraju ovozemaljska polubožanstva i pseudobegovska aristokracija. Ali, nije se, sa protokom vremena, taj "SDP-ov polusvijet" zadovoljavao samo time da oponašaju begomdanog Lidera samo "konjićima" na košuljama, niti sitnom bižuterijom, notesima i olovkama: zašto i mi, poput njega-Bega, razmišljali su svi ti Hadžići, Nikšići, Magazinovići, Lipovače... ne bismo imali i stanove i vile, zašto mi ne bismo imali naše Grabovice, Kariće i Damire Fazliće, telekome i elektroprivrede, autoputeve i tendere?! Zašto bi se on samoreklamirio kao novokomponovani "Crveni Beg", a nama ostavio ohrndalog Crven bana?!

KNJIGA GRIJEHA I ZABORAVA

Kaže Zlatko Lagumdžija: "Naš ekonomski program je tada izlagao predsjednik Akademije nauka(Božidar Matić, op. S.A.) Prije šest mjeseci, naš ekonomski program su izlagali propali studenti". Kakav moraš biti autistički đon-obraz pa ovo izgovoriti u javnom prostoru: neko bi čak mogao pomisliti da je Lagumdžija bio profesor akademiku Boži Matiću (a ne obrnuto) kao i da on ne snosi nikakvu odgovornost za poltički i ekonomski procvat "propalih studenata". Jednog od tih propalih studenata (Damira Mašića) Lagumdžija je pokupio iz studio televizije Hayat gdje je vodio neku jeftinu estradnu emisiju, i postavio ga na mjesto ministra obrazovanja i nauke u Vladu Federacije.

Drugog polovnog studenta (Sašu Magazinovića) je lansirao u državni Parlament, potom i u Vijeće Evrope, trećem vječitom studentu (Nerminu Nikšiću) je povjerio Vladu Federacije....Ostale, malo bolje i redovnije studente (Elmedina Grabovicu, Kemala Kačapora...) je rasporedio po javnim preduzećima o čemu se već godina raspituju policija, tužilaštvo.

Najveći problem sa Lagumdžijinim nasljednicima u SDP-u nije u tome što su loša kopija, već što su kopija lošeg originala! Nije crimen Lagumdžijin taj što ga je izdao "polusvijet", što su mu je leđa okrenuli mangupi iz vlastitih redova, nego što je on ovakav kakav je, feudalni aristokrata i veleposjednik, mogao to postati samo uz pomoć osoba takvih obrazovnih profila i moralne japije. Kandidirati, recimo, štićeno lice, maničnog novinara bez ugleda u struci, niti bilo gdje drugo, Bakira Hadžiomerovića za predsjednika države, što je prije četiri godine počinio Lagumdžija svojstveno je samo obijesnim, neubrojivim despotima koji su iz zajebancije i konje krunisali za kralja.

Fatalna uloga koju je Zlatko Lagumdžija odigrao na političkoj pozornici Bosne i Hercegovine u deceniju i po koliko je bio na čelu SDP-a i šest-sedam godina koliko je bio neformalni šef izvršne vlasti na entitetskoj i državnoj razini , nije samo to što je uništio, obesmislio socijaldemokraciju, nego što je dokinuo budućnost, perspektivu društva.

Njegov je politički zločin neizmjeriv jer je pokazao da kleptomanski, etno-kriminalni model, nema alternativu, da je socijaldemokracija na koju se SDP pozivao i u ime koje je dolazio na vlast tek drugo ime za isto, već viđeno, fatalističko bezakonje, patriotsko pljačakanje, abnormalno bogaćenje uske političke elite. Razlika između Lagumdžije i njegovih nasljednika je u tome što oni niti žele, niti znaju niti mogu biti drugačiji, obrazovaniji, sposobniji, pošteniji; Lagumdžija je i mogao i znao samo nije htjeo, niti željeo. Zato je njegova odgovornost neuporedivo veća. I tako jezivo neoprostiva!
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#55345 Re: SDP

Post by palermo »

Razlika između Lagumdžije i njegovih nasljednika je u tome što oni niti žele, niti znaju niti mogu biti drugačiji, obrazovaniji, sposobniji, pošteniji; Lagumdžija je i mogao i znao samo nije htjeo, niti željeo. Zato je njegova odgovornost neuporedivo veća. I tako jezivo neoprostiva!
Kako je samo ovo Senči dobro rekao....
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#55346 Re: SDP

Post by jefff »

User avatar
Man of steel
Posts: 1395
Joined: 28/02/2012 00:58

#55347 Re: SDP

Post by Man of steel »

palermo wrote:
Razlika između Lagumdžije i njegovih nasljednika je u tome što oni niti žele, niti znaju niti mogu biti drugačiji, obrazovaniji, sposobniji, pošteniji; Lagumdžija je i mogao i znao samo nije htjeo, niti željeo. Zato je njegova odgovornost neuporedivo veća. I tako jezivo neoprostiva!
Kako je samo ovo Senči dobro rekao....
Samo što bi ja opet prije dao priliku Lagumdžiji nego njegovom političkom abortusu.

Najveća greška Lagumdžije je što se okružio beskarakternim dupeliscima i poslušnicima od kojih niko nije bio kadar da mu kaže kako vozi u pogrešnom smjeru.

A takvi bi ga danas još i tjerali iz stranke.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#55348 Re: SDP

Post by Prpa.ba »

Do sada je formulacija "dobar i sposoban ali okruzen beskarakternim dupeliscima i kriminalcima" bila rezervisana samo za pravdanje Alijinih aferima, ali lijepo je vidjeti da njegov politicki (polu)proizvod u vidu slucajnog prolaznika polako dolazi do slicnog uzvisenog statusa medju patriotama. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#55349 Re: SDP

Post by _BataZiv_0809 »

Bosanski_kralj wrote:Zar on stvarno misli da i dalje ima neku podršku u narodu? Ja sad ne znam tri osobe koje bi mu dale glas na bilo kojim izborima.
Ali kako je on nesvjestan cinjenice da je njegov rezultat ravan nuli...kako se cudi kad ga Senci pita sta si ba ucinio dok si bio na vlasti :mrgreen:
howdy
Posts: 3606
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#55350 Re: SDP

Post by howdy »

Prpa.ba wrote:Do sada je formulacija "dobar i sposoban ali okruzen beskarakternim dupeliscima i kriminalcima" bila rezervisana samo za pravdanje Alijinih aferima, ali lijepo je vidjeti da njegov politicki (polu)proizvod u vidu slucajnog prolaznika polako dolazi do slicnog uzvisenog statusa medju patriotama. :D
:D
Post Reply