SDP

User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#55276 Re: SDP

Post by nemampojma0 »

Kazu, Neka ce tjerati iz SDP-a sve koji nece traktor i njega za nosioca komp.liste i predsjednika partije.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10199
Joined: 31/03/2007 00:07

#55277 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

Evo prilike onima koji su nedavno veličali Lagumdžiju, a pljuvali Nikšića da se aktivno uključe u Pokret prvopomenutog. Ako ništa, moći će glasati za njega na izborima.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55278 Re: SDP

Post by kmirsad »

https://tuzlanskarepublika.com/2019/05/ ... 19UQhGviXg
Izgleda da ipak. rukovdstvo SDP-a, GO i Predsjedništvo SDP... sad kad su se riješili večine tajnih i javnih zaljubljenika u SDA i JP Elektroprivreda dd Sarajevo, pravratnika na čelu s Lagumđijom, I.Komšičem, Lazovićem i 40 razbojnika, uzima stvari u svoje ruke.
DAKLE :
Zbogom šljakište na jezeru Kop Šički Brod,
Zbogom komisijo za izmjenu Prostornog plana TK i IPSA-o dd Sarajevo..., da vam konačno, inšallah, vidimo pohlepna neljudska leđa na izlazu iz TK
Zbogom ishandreni Blokovi 3,4 i 5. Marš na smetljište..
Dobro nam došlo postrojenje za odsumporavanje na Blok 6.
Dobro nam došli UKLJUČENI 24 h, elektro filteri na ostalim Blokovima. .
Dobro nam došli bageri, grederi, TG-ejci, vibro valjci, damperi na konačne rekultivacije i sanacije aktuelnog i napuštenih šljakišta i pravljenje "vječnog loviišta" na šljakištu Drežnik za Tuzlake koje JP Elektroprivreda dd Sarajevo pobila, a koji još i ne znanju da su ubijeni, pa uporno i tvrdoglavu još hodaju Tuzlom, potpuno neupučeni da su mrtvi..

Kad to vidimo, možda i poželimo dobrodošlicu Bloku 7.

Koji je lažno predstavljen kao ZAMJENSKI Blok.
.
Nadam se, iz sveg srca, da će i Naša stranka i Predrag Kojović, napraviti jedinu ispravnu stvar, učiniti isto što i SDP... još prije Kongresa... i vratiti načestitiju stranku u BiH sa smrtonosne samoubilačke stramputice u koju je vode.... zavjerenici pregladni imenovanja i funkcija,i pobornici stranačkog prevrata i udara.
Zavjerenici, osmatrajte Arenu, gledajte ili pravite sebi kakvu drugu ,novu,stranku kojoj ćete popiti krv.
Eno vam recimo... Platforme, baš zgodna za uletit i otet, tamo vas ne znaju još..
Privredo, fabrike, investitori, razvojni programi i projekti reanimacije Tuzlanske čiste privrede... dobro nam došli.
SMRT FAŠIZMU, SLOBODA TUZLACIMA ! ! !..
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55279 Re: SDP

Post by kmirsad »

Čitam na fb... KO SDP TK uključio sirene upozorenja na za opštu opasnost. Čak prijete Nikšiću, Bečireviću i Jasminu silom. Poslao im Nikšič upozorenje da će biti raspušteni.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#55280 Re: SDP

Post by Styling »

DaffyDuck wrote:
Banksy wrote:Najzad je jasno i glasno rečeno ono što ovdje ponavljamo mjesecima -

odmah nakon izbora, a po nalogu SDA, Lagumdžija, Željko Komšić, Miro Lazović, drugi Komšić, DF, GS i ostali, krenuli su u razvaljivanje ljevice i novoformiranog građanskog BH bloka.

Uz naglasak da se na konsultacije išlo u SDA.

U tom smislu, današnji sastanak je bio vrlo važan i vrlo učinkovit, i dobro je da se desio. :thumbup:
A slucajni prolaznik investira u Rovinju, jos zenu zaposlio. Mora se negdje zaraditi :bih:
Jest, malo mu sto zena ima privanti biznis pa je po stare dane uvalio u DEI. Sramota. i Senad A. uvalio svoju jarnaicu Suzanu Mijatovic. Obje po petobanka. Neka, treeba njih prebacivati s jednog mjesta na drugo a ne zaposljavati mlade ljude edukovane da se bave evropskim integracijama.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#55281 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Ovaj SDP izgleda želi da nestane 2020 :D :D :D :D :D :D
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10199
Joined: 31/03/2007 00:07

#55282 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

putokaz1 wrote:Ovaj SDP izgleda želi da nestane 2020 :D :D :D :D :D :D
:?
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#55283 Re: SDP

Post by malakh »

ocito da nasi ljudi ne mogu da shvate da bi sdp mogao biti vjecita opozicija i da bi svaki glas koji se u buducnosti da sdpu moze biti bacen glas, odnosno glas kojim se iskljucivo pomaze uhljebljavanju kadrova u parlamente i skupstine.

ocito je da je komponenta hdz-sda-snsd toliko jaka i cvrsta, da jedni druge ne mogu i nece izdati, mimo svih javnih prepucavanja.

zalosno je da se cetvrta komponenta ne trazi u svim tim nacionalnim komponentima, jer je sada bila idealna prilika da sve te nacionalne stranke, zbog parlamentarne moci i snage sdpa i df, konacno ih priznaju i tako pobiju sve sto su godinama pricali.

sada ce tu opciju braniti anemicni df i mislim da tu nema snage da se to obrani. zalosno, ali su rijetki koji ovako razmisljaju.

sada pozivam sve one koji govore da je ispravna odluka to sto je sdp ostao u opozciji, da mi kazu kako ce sdp profitirati od toga? kako ce za cetiri godine isti taj sdp nagovoriti hdz i snsd da ih prihvate, a da odbace sda?
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#55284 Re: SDP

Post by DaffyDuck »

Styling wrote:
DaffyDuck wrote:
Banksy wrote:Najzad je jasno i glasno rečeno ono što ovdje ponavljamo mjesecima -

odmah nakon izbora, a po nalogu SDA, Lagumdžija, Željko Komšić, Miro Lazović, drugi Komšić, DF, GS i ostali, krenuli su u razvaljivanje ljevice i novoformiranog građanskog BH bloka.

Uz naglasak da se na konsultacije išlo u SDA.

U tom smislu, današnji sastanak je bio vrlo važan i vrlo učinkovit, i dobro je da se desio. :thumbup:
A slucajni prolaznik investira u Rovinju, jos zenu zaposlio. Mora se negdje zaraditi :bih:
Jest, malo mu sto zena ima privanti biznis pa je po stare dane uvalio u DEI. Sramota. i Senad A. uvalio svoju jarnaicu Suzanu Mijatovic. Obje po petobanka. Neka, treeba njih prebacivati s jednog mjesta na drugo a ne zaposljavati mlade ljude edukovane da se bave evropskim integracijama.
Pa valjda je zaradila da se moxe kupit zgrada tamo gdje kvadrat kosta 4hiljade eura... jos ulagat za apartmane...mahala prica...
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#55285 Re: SDP

Post by malakh »

kmirsad wrote:Čitam na fb... KO SDP TK uključio sirene upozorenja na za opštu opasnost. Čak prijete Nikšiću, Bečireviću i Jasminu silom. Poslao im Nikšič upozorenje da će biti raspušteni.
da da, skontali ljudi da je sdp već pola godine bio marioneta kojom upravlja šćepo i da će sada ostati bez vlasti u tuzlanskom kantonu, jer odoše i sbb i pda sa sda.

ne branim ko sdp tk, ali činjenice su ipak činjenice.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#55286 Re: SDP

Post by drug_profi »

Brkate neke stvari. Sta je cilj izbora? Dobiti povjerenje da ispunis ono sto si obecao.
SDP, tj. opozicija uvijek obecava promjene (kod nas cak i pozicija obecava promjene :lol:).
I kad dodjes u situaciju da i pored izbornih rezultata ne mozes napraviti promjene jer su one sistemski blokirane sta ces onda?
Pa najgluplja je stvar onda uci u vlast, ne uraditi nista (jer realno ne mozes) i onda to "partner" koji je kriv za sve to iskoristi protiv tebe, a narod falabogu politicki pismen na nivou retardacije.
I onda si mrtav ko opozicija.
Prvo - jer tvoji biraci su glasali za promjenu, a ne da ides da zaposljavas svoje uhljebe po ministarstvima i preduzecima.
Drugo - neodlucni biraci nece glasati za tebe jer su vidjeli da ces otici u neprincipijelnu koaliciju pa ce radije glasati ili za glavnog baju, ili nece nikako izaci.

Jedino sto SDP moze uraditi ispravno jeste da ostane opozicija jer nista od svojih predizbornih planova ne moze sprovesti u koaliciji sa SDA.
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#55287 Re: SDP

Post by nemampojma0 »

Sad cemo gledati malo rotiranje, SDP KS u opoziciju, a SDP TK u vlast. Zasluzeno!
User avatar
tovarish
Posts: 3786
Joined: 26/05/2008 23:57

#55288 Re: SDP

Post by tovarish »

drug_profi wrote:Brkate neke stvari. Sta je cilj izbora? Dobiti povjerenje da ispunis ono sto si obecao.
SDP, tj. opozicija uvijek obecava promjene (kod nas cak i pozicija obecava promjene :lol:).
I kad dodjes u situaciju da i pored izbornih rezultata ne mozes napraviti promjene jer su one sistemski blokirane sta ces onda?
Pa najgluplja je stvar onda uci u vlast, ne uraditi nista (jer realno ne mozes) i onda to "partner" koji je kriv za sve to iskoristi protiv tebe, a narod falabogu politicki pismen na nivou retardacije.
I onda si mrtav ko opozicija.
Prvo - jer tvoji biraci su glasali za promjenu, a ne da ides da zaposljavas svoje uhljebe po ministarstvima i preduzecima.
Drugo - neodlucni biraci nece glasati za tebe jer su vidjeli da ces otici u neprincipijelnu koaliciju pa ce radije glasati ili za glavnog baju, ili nece nikako izaci.

Jedino sto SDP moze uraditi ispravno jeste da ostane opozicija jer nista od svojih predizbornih planova ne moze sprovesti u koaliciji sa SDA.
:thumbup:

Bolje čist obraz u opoziciji, nego ga uprljati na vlasti.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55289 Re: SDP

Post by Kikibombona »

drug_profi wrote:Jedino sto SDP moze uraditi ispravno jeste da ostane opozicija jer nista od svojih predizbornih planova ne moze sprovesti u koaliciji sa SDA.
SDP mora pokazati karakter i princip. Mora se stvoriti slika u javnosti da SDP nikad i ni pod koju cijenu nece koalirati sa SDA. Moraju stvoriti sliku o sebi koju ima Nasa stranka. Dakle, maksimalno principijelno i posteno prema biracima. Ako se sve vrijeme i narocito prije izbora za sve lose krivi SDA - nemojte sa sektom i kriminalnim kartelom koalirati. Svako koaliranje sa SDA je izdaja biraca.

Bez jake opozicije nema demokratije. Najgore sto se moze desiti demokratskoj zemlji jeste da sve partije udju u vlast i da nestane kritika.

Dakle, biti istrajna opozicija sve dok ne dobiju dovoljan broj glasova da naprave koaliciju bez SDA.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#55290 Re: SDP

Post by drug_profi »

Naravno. Kad tad ce tim stavom privuci povjerenje glasaca jer ovo sto ova mafija radi od drzave je katastrofa. Sama vlast u BiH je reklama za opoziciju. Samo treba da te ljudi prepoznaju kao takvu.
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#55291 Re: SDP

Post by palermo »

şamo :D
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#55292 Re: SDP

Post by nemampojma0 »

Ne lipsi magarce do zelene trave. Neka daju ostavke u parlamentima i neka onda dokazu principijelnost. Usput neka isplate place zaposlenicima, da pokazu sta je socijalna pravda, iako je odnos u placama 10:1, al necemo traziti dlaku u jajetu :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55293 Re: SDP

Post by Kikibombona »

palermo wrote:şamo :D
E tu je krivica SDP-a. Davno su trebali polarizirati politicku scenu na pro-SDA i pro-SDP koaliciju. I neka narod bira, potpuno siguran da nece doci do velike koalicije koja ce obesmisliti glasanje. Jer kakva je svrha glasanja ako ce svi uci u vlast? Kakva je to demokratija u kojoj su svi vlast i nema jake opozicije?

SDP je do sada bio nesposoban i ne znam hoce li i kada ce doci do pameti. Umjesto da budi lider bloka oni su se sveli na SDA konkubinu. To je prava tragedija.

Ove godine su po prvi put reagovali odgovorno prema biracima. SDP mora biti lider opozicije i neko ko ce zamijeniti SDA na vlasti i poslati je u opoziciju.

SDP ne smije hladiti jaja u opoziciji. Moraju biti maksimalno anagazovana i zestoka opozicija. Moraju narodu dokazati da su bolji od SDA.

E to je politicka borba druze a ne oportunisticko uvaljivanje u vlast i izdaja svih principa.
Last edited by Kikibombona on 10/05/2019 23:42, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#55294 Re: SDP

Post by drug_profi »

nemampojma0 wrote:Ne lipsi magarce do zelene trave. Neka daju ostavke u parlamentima i neka onda dokazu principijelnost. Usput neka isplate place zaposlenicima, da pokazu sta je socijalna pravda, iako je odnos u placama 10:1, al necemo traziti dlaku u jajetu :D
Kakve ba ostavke u parlamentima? Sta lupas.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#55295 Re: SDP

Post by bogoljub »

Kikibombona wrote:
drug_profi wrote:Jedino sto SDP moze uraditi ispravno jeste da ostane opozicija jer nista od svojih predizbornih planova ne moze sprovesti u koaliciji sa SDA.
SDP mora pokazati karakter i princip. Mora se stvoriti slika u javnosti da SDP nikad i ni pod koju cijenu nece koalirati sa SDA. Moraju stvoriti sliku o sebi koju ima Nasa stranka. Dakle, maksimalno principijelno i posteno prema biracima. Ako se sve vrijeme i narocito prije izbora za sve lose krivi SDA - nemojte sa sektom i kriminalnim kartelom koalirati. Svako koaliranje sa SDA je izdaja biraca.

Bez jake opozicije nema demokratije. Najgore sto se moze desiti demokratskoj zemlji jeste da sve partije udju u vlast i da nestane kritika.

Dakle, biti istrajna opozicija sve dok ne dobiju dovoljan broj glasova da naprave koaliciju bez SDA.
Da, ali u tom slučaju takav treba da se ponaša tako -kao trećerazredna politička opcija, a nikako glumatati neku megapolitičku partiju. Partija treba sama sebi da pomogne, svojim ljudima u stranci, a trenutna situacija je takva da ni to nisu u stanju.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#55296 Re: SDP

Post by bogoljub »

nemampojma0 wrote:Ne lipsi magarce do zelene trave. Neka daju ostavke u parlamentima i neka onda dokazu principijelnost. Usput neka isplate place zaposlenicima, da pokazu sta je socijalna pravda, iako je odnos u placama 10:1, al necemo traziti dlaku u jajetu :D
''Kakve je Pešta nekad kupleraje imala!'' čuvena rečenica iz TV serije ''Tale''
Ja bih ovdje rekao: ,,Kakve je SDP nekad programe imala''
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#55297 Re: SDP

Post by malakh »

Kikibombona wrote:
E tu je krivica SDP-a. Davno su trebali polarizirati politicku scenu na pro-SDA i pro-SDP koaliciju. I neka narod bira, potpuno siguran da nece doci do velike koalicije koja ce obesmisliti glasanje. Jer kakva je svrha glasanja ako ce svi uci u vlast? Kakva je to demokratija u kojoj su svi vlast i nema jake opozicije?
a tko bi na državnom i federalnom niovu bio u pro-sda, a tko u pro-sdp koaliciji?

tko bi u hnk, zdk i sbk bio u pro-sda, a tko u pro-sdp koaliciji?
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#55298 Re: SDP

Post by Novak20 »

nemampojma0 wrote:Ne lipsi magarce do zelene trave. Neka daju ostavke u parlamentima i neka onda dokazu principijelnost. Usput neka isplate place zaposlenicima, da pokazu sta je socijalna pravda, iako je odnos u placama 10:1, al necemo traziti dlaku u jajetu :D
:-)

Ne mogu da vjerujem. Čuj, da daju ostavke u parlamentima.
Suština svakog parlamenta na svijetu je da ima poziciju i opoziciju koja prigovara, radi, predlaže...

Kad ostavku nije dao ŽK za 4 godine plaćenog nerada i šutnje, zašto bi to učinio netko iz SDP ?
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#55299 Re: SDP

Post by malakh »

sadašnja opozicija u parlamentu fbih broji 16 ruku iz sdpa, 6 iz naše stranke i dvoje iz nipa. ukupno 24.

baš nam je jaka opozicija. :lol: :lol:

pri tome dodajući da je ta stranka koja broji 16 ruku, pola godine bila marioneta čovjeka koji je već nosio epitet političkog mrtvaca.
Last edited by malakh on 10/05/2019 23:59, edited 1 time in total.
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#55300 Re: SDP

Post by nemampojma0 »

drug_profi wrote:
nemampojma0 wrote:Ne lipsi magarce do zelene trave. Neka daju ostavke u parlamentima i neka onda dokazu principijelnost. Usput neka isplate place zaposlenicima, da pokazu sta je socijalna pravda, iako je odnos u placama 10:1, al necemo traziti dlaku u jajetu :D
Kakve ba ostavke u parlamentima? Sta lupas.
E, ko mi kaze da lupam :lol: :lol: :lol:
Kad nesto ne razumijes, ne znaci odmah da sugovornik lupa. Pitanje je sta se hoce sustinski, jel prava opozicija ili salonska, jel se principi samo deklamuju il se provode, jel se talis il ne talis?
Elem nejse, opozicija je dobra stvar kad te komp.lista nagura u parlament, kad te sef imenuje u DN, kad imas apartmane i kafane, kad talis traktore, kad ne isplacujes plate radnicima, kad marku nisi zaradio van politike niti znas kako je to. A prava opozicija, ne samo parlamentarna, je nesto sasvim drugo. Tad to znaci da nisi opozicija drzavi, gradjanima, svojim clanovima, da te mrznja ne vodi kod donosenja odluka, da ne ponizavas sve druge, da priznajes svoju gresku, da ti nisu uvijek drugi krivi, da nisi opozicija narodu iz kojeg dobijes najveci broj glasova.
E, moja djeco, moji mili janjci... Treba se prvo najesti hljeba zaradjenog mukom i znojem, pa onda brinuti o onim koji ga zaradjuju na taj nacin. Danasnji SDP je miljama daleko od toga, nazalost.
Post Reply