Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Danguba
Posts: 15926
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#5526 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Danguba »

Tiger 033 wrote: Is'o nekom "strucnjaku" kaze letva volana ili servo...napominjem u volanu nema lufta,auto NE vuce u stranu,volan OK
:lol: :lol:

Mozda je strucnjak u pravu i da su ti pri kraju ovi dijelovi ali to nema nikakve veze sa tvojim problemom.

Onako laicki, pregledaj sistem hladjenja(ventilatori) i to.
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#5527 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tiger 033 »

:-D
Last edited by Tiger 033 on 18/07/2016 06:59, edited 1 time in total.
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#5528 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tiger 033 »

Danguba wrote:
Tiger 033 wrote: Is'o nekom "strucnjaku" kaze letva volana ili servo...napominjem u volanu nema lufta,auto NE vuce u stranu,volan OK
:lol: :lol:

Mozda je strucnjak u pravu i da su ti pri kraju ovi dijelovi ali to nema nikakve veze sa tvojim problemom.

Onako laicki, pregledaj sistem hladjenja(ventilatori) i to.
Tako se i meni cini...kao da ventilator od nesto zapinje/struze
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#5529 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tiger 033 »

:D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#5530 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

Kvacilo, mjenjac?
made_in_sarajevo
Posts: 6963
Joined: 06/05/2013 23:05

#5531 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by made_in_sarajevo »

haj valjda more proletiti :D , imam megana I 1998 godiste 1.6 8V benzin. imam neku varijantu za plin bez atesta da ugradim,obicni plin je u pitanju pa me zanima koliko se isplati cackati to, koliko smrdi inace, policija?
sto se tice radova oko plina ne bi se fuserilo jer se znamo svi tako da auto ne bi bilo tamo kod nekoga koga prvi put vidim :D
User avatar
doktor_seha
Posts: 87
Joined: 06/04/2011 10:13

#5532 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by doktor_seha »

Napravi skriveno punjenje i vozi... ja sam samo sklonio rezervnu gumu iz gepeka da ne bi sta posumnjali ako budu opremu gledali... ne smrdi osim kad se tek upali... ja se vozim tako vec 2 mjeseca, cekam reg pa cu onda i atest i sve

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
made_in_sarajevo
Posts: 6963
Joined: 06/05/2013 23:05

#5533 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by made_in_sarajevo »

doktor_seha wrote:Napravi skriveno punjenje i vozi... ja sam samo sklonio rezervnu gumu iz gepeka da ne bi sta posumnjali ako budu opremu gledali... ne smrdi osim kad se tek upali... ja se vozim tako vec 2 mjeseca, cekam reg pa cu onda i atest i sve

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
ne mogu ga zavuci pored cepa od rezervoara, imam osjecaj da je plasticno,a rece mi jaran koji vec sipa plin da ne pukne to cudo od plastike od tezine pistolja.
User avatar
doktor_seha
Posts: 87
Joined: 06/04/2011 10:13

#5534 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by doktor_seha »

Onda nece moci, kod mene je metal... uglavnom vidi kako se to moze zamaskirati (ja stvarno ne znam kako to hoda) i miran si sve dok ti policija ne vidi bocu

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
made_in_sarajevo
Posts: 6963
Joined: 06/05/2013 23:05

#5535 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by made_in_sarajevo »

kakve su inace kazne za plin na crno?
User avatar
doktor_seha
Posts: 87
Joined: 06/04/2011 10:13

#5536 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by doktor_seha »

Bilo je 50... ne znam kakav je novi zakon

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5537 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

https://youtu.be/XIy7LDQG8c0

Opet, nakon 4 mjeseca isti zvuk, tj. nakon zamjenjene vodene pumpe izgleda da je i ova dala svoje.
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#5538 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

Jesil je u setu mjenjao ili?
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5539 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bleee_sa wrote:Jesil je u setu mjenjao ili?
Ne, samu, posto sam veliki servis radio u decembru 2014, sto znaci dvije vodene u tako kratkom periodu.

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#5540 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

Pa valjda ti je još uvijek pod garancijom, zamjeni i probaj majstora promjeniti.
Pljosko
Posts: 78
Joined: 02/08/2009 23:16

#5541 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Pljosko »

konektovan wrote:
bleee_sa wrote:Jesil je u setu mjenjao ili?
Ne, samu, posto sam veliki servis radio u decembru 2014, sto znaci dvije vodene u tako kratkom periodu.

Sent from my C6603 using Tapatalk
Remenica alternatora
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5542 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bleee_sa wrote:Pa valjda ti je još uvijek pod garancijom, zamjeni i probaj majstora promjeniti.
Pa prije 4 mjeseca zamjenjena, normalno da ce reklamacija raditi, a Boga mi, ovi majstori su potrosili dobro kredita do sad.[emoji35]

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#5543 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

Otiđi kod Dedovića u Bare.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5544 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Pljosko wrote:
konektovan wrote:
bleee_sa wrote:Jesil je u setu mjenjao ili?
Ne, samu, posto sam veliki servis radio u decembru 2014, sto znaci dvije vodene u tako kratkom periodu.

Sent from my C6603 using Tapatalk
Remenica alternatora
Nije remenica, jer je zvuk identican ovom sa youtube klipa a kad je zamjenjena pumpa, zvuk je nestao.

Sent from my C6603 using Tapatalk
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#5545 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

konektovan wrote:
bleee_sa wrote:Pa valjda ti je još uvijek pod garancijom, zamjeni i probaj majstora promjeniti.
Pa prije 4 mjeseca zamjenjena, normalno da ce reklamacija raditi, a Boga mi, ovi majstori su potrosili dobro kredita do sad.[emoji35]

Sent from my C6603 using Tapatalk
Mozda nije do majstora, mozda je do kvaliteta rezervnih dijelova. Koji majstori su u pitanju, nisam u toku?
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5546 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

direstraits0078 wrote:
konektovan wrote:
bleee_sa wrote:Pa valjda ti je još uvijek pod garancijom, zamjeni i probaj majstora promjeniti.
Pa prije 4 mjeseca zamjenjena, normalno da ce reklamacija raditi, a Boga mi, ovi majstori su potrosili dobro kredita do sad.[emoji35]

Sent from my C6603 using Tapatalk
Mozda nije do majstora, mozda je do kvaliteta rezervnih dijelova. Koji majstori su u pitanju, nisam u toku?
Pa sad, i ja kontam da je prije do dijelova al' i majstori su se poprilicno opustili. Servis 206 je u pitanju. Kad sam prvi put radio veliki servis kod njih 2009-te, imao sam problem sa remenom, sa zvukom koji je pravio, a bio je goodyear zupcasti i odmah su to rijesili kad su stavili dayco remen i nikad poslije toga ,nista drugo se nije desilo. Drugi veliki servis radjen 2014 godine, i evo vec dvije vodene pumpe vrisnule, a prva malo nakon isteka garancije, tako da sam platio pumpu i ruke 200 KM, sto nije malo, i onda nakon 4 mjeseca opet rikne.[emoji35]

Sent from my C6603 using Tapatalk
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#5547 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Koji proizvodjac pumpe, ako znas?
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5548 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

direstraits0078 wrote:Koji proizvodjac pumpe, ako znas?
E ne znam dajre, puno me pitas. [emoji4] Kad budem ko njih i kad je skinu, javim ti koja je marka.[emoji4] Imao sam puno povjerenja u njih i njihov rad, i nikad nisam zapitkivao oko tîh stvari, jer su uvijek naglasavali da stoje iza svega sto urade.

Sent from my C6603 using Tapatalk
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#5549 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

konektovan wrote:
direstraits0078 wrote:Koji proizvodjac pumpe, ako znas?
E ne znam dajre, puno me pitas. [emoji4] Kad budem ko njih i kad je skinu, javim ti koja je marka.[emoji4] Imao sam puno povjerenja u njih i njihov rad, i nikad nisam zapitkivao oko tîh stvari, jer su uvijek naglasavali da stoje iza svega sto urade.

Sent from my C6603 using Tapatalk
Dva od dva slucaja da pumpa rikne, bas treba biti neko srecan, ili naici na fuserske dijelove.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#5550 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:https://youtu.be/XIy7LDQG8c0

Opet, nakon 4 mjeseca isti zvuk, tj. nakon zamjenjene vodene pumpe izgleda da je i ova dala svoje.
:( :-) :-)
izgleda da je najbolje da kupis sam neku najkvalitetniju koju mozes nac :roll: :-)

gleaj sto vrti xperiu Z ko i ja :mrgreen: , barem se ona ne kvari, osim blutootha kod mene :lol: :lol: :mrgreen:
Post Reply