nemam pojma ali znam da su neki pravili kojekakve figure sa prazim omotima cigaraJara wrote: @Drastik, naravno, to jeste jasno, no međutimKOME se (ako se) davao skupljeni materijal?
juga 1950.-1990.
-
drastic
- Posts: 1355
- Joined: 05/06/2010 00:52
#5526 Re: juga 1950.-1990.
-
drastic
- Posts: 1355
- Joined: 05/06/2010 00:52
#5527 Re: juga 1950.-1990.
sjecateli se propalih obvezica kad su svi nosali one jakne i trenerke yasa
- Jara
- Posts: 31408
- Joined: 27/03/2006 00:36
#5528 Re: juga 1950.-1990.
U kafani, u dosadnom društvu, kad im se ni muzika ne sviđa...drastic wrote:nemam pojma ali znam da su neki pravili kojekakve figure sa prazim omotima cigaraJara wrote: @Drastik, naravno, to jeste jasno, no međutimKOME se (ako se) davao skupljeni materijal?
Origami ždralove, čamce itd.
- Ommadawn
- Posts: 8370
- Joined: 20/02/2014 21:15
- Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!
#5529 Re: juga 1950.-1990.
Nešto mi zvuči poznato ali ne znam tačno. Daj detalja.drastic wrote:sjecateli se propalih obvezica kad su svi nosali one jakne i trenerke yasa
-
drastic
- Posts: 1355
- Joined: 05/06/2010 00:52
#5530 Re: juga 1950.-1990.
jugoslovenski asortiman sportskih artikala YASSA (samo neznam sta je ovo drugo s)Ommadawn wrote:Nešto mi zvuči poznato ali ne znam tačno. Daj detalja.drastic wrote:sjecateli se propalih obvezica kad su svi nosali one jakne i trenerke yasa

- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#5531 Re: juga 1950.-1990.
Nista drugo S. Prvo S je dio od ASortiman...
Propalih obvezica? Ili obveZnica? Mada se ne sjecam tog dijela... Nemam toliko godina... Propalog cega tacno...?
Sjecam se Samodoprinosa za porodiliste...
Propalih obvezica? Ili obveZnica? Mada se ne sjecam tog dijela... Nemam toliko godina... Propalog cega tacno...?
Sjecam se Samodoprinosa za porodiliste...
-
drastic
- Posts: 1355
- Joined: 05/06/2010 00:52
#5532 Re: juga 1950.-1990.
A mozda je to bilo samo kod nas u zenici
uglavnom raja je kupovala obveznice koje da bi nako godina dobila certifikate koje je mogla trositi u nekim prodavnicama
uglavnom bolje i tada nego kasnijeza olimpijadu ili zajam za zaposljavanje
uglavnom raja je kupovala obveznice koje da bi nako godina dobila certifikate koje je mogla trositi u nekim prodavnicama
uglavnom bolje i tada nego kasnijeza olimpijadu ili zajam za zaposljavanje
-
drastic
- Posts: 1355
- Joined: 05/06/2010 00:52
#5533 Re: juga 1950.-1990.
ma ja bio je neki zajam pa su dobili te obveznice nazaddrastic wrote:A mozda je to bilo samo kod nas u zenici
uglavnom raja je kupovala obveznice koje da bi nako godina dobila certifikate koje je mogla trositi u nekim prodavnicama
uglavnom bolje i tada nego kasnijeza olimpijadu ili zajam za zaposljavanje
- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
#5534 Re: juga 1950.-1990.
Dobro si se sjetio zajam za zaposljavanje i svi ti samodoprinosi, obveznice i to, sve je tako bilodrastic wrote:A mozda je to bilo samo kod nas u zenici
uglavnom raja je kupovala obveznice koje da bi nako godina dobila certifikate koje je mogla trositi u nekim prodavnicama
uglavnom bolje i tada nego kasnijeza olimpijadu ili zajam za zaposljavanje
- Gojeni H
- Posts: 10228
- Joined: 28/04/2012 09:54
-
John Cleese
- Posts: 42926
- Joined: 25/05/2010 18:30
#5536 Re: juga 1950.-1990.
Jara wrote:Šta zarobio - oslobodio!![]()
![]()
Da joj je poklonio vino - poklonio je, da bilo istog godišta kao ona, bilo je, e da li je baš bilo sa Brijuna...ako saznam, javim!![]()
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#5537 Re: juga 1950.-1990.
svaka jaca firma i ugostiteljski objekat su imali na zidu zahvalnicu za doprinos za olimpijadu
mislim da se ponegdje jos moze naci, samo sad ne mogu da se sjetim
zeljo?
a Bude mi je zao
upoznali smo nekad poslije kraja rata.
mislim da se ponegdje jos moze naci, samo sad ne mogu da se sjetim
a Bude mi je zao
-
John Cleese
- Posts: 42926
- Joined: 25/05/2010 18:30
#5538 Re: juga 1950.-1990.
NeenaSa wrote:Bice da smo svi gledali isti.![]()
Sjecam se da sam saltala programe i vidim Jovana Divjaka(meni lice) kroz razgovor skontam da nije.
Inace , taj detalj se "ubio" za kojekave kvizove.
Nego, znas li nesto vise o plakatu, ti groznasveznalico.
A o plakatu - ne bih znao vise
- Ommadawn
- Posts: 8370
- Joined: 20/02/2014 21:15
- Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!
#5539 Re: juga 1950.-1990.
I njegovi brkoviGojeni H wrote:muha_sa wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/preminu ... /170315026
- Ommadawn
- Posts: 8370
- Joined: 20/02/2014 21:15
- Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!
#5540 Re: juga 1950.-1990.
Sjecam se ovih trenerki i jakni.drastic wrote: jugoslovenski asortiman sportskih artikala YASSA (samo neznam sta je ovo drugo s)
A najbolje je kada Sasa Savic (da li na Omladinskom radiju ili SA 3 kanalu to bijase) definise emisiju "Sta djeca znaju o zavicaju" ovim rijecima "Emisija gdje je pola djece u Yassa trenerkama a pola ih klempavo".
"Sta djeca znaju o zavicaju" je vodio Dusko Trifunovic - pjesnik i TV-voditelj. Bila je to ekipa koja je obilazila skole, da li u cijeloj Yu ili samo u BiH, ne sjecam se tacno ali se sjecam da smo se ja i sestra valjali od smijeha komentarima na raznu temu.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#5541 Re: juga 1950.-1990.
Brko, ratni drug, bio u Sarajevu do '94.Ommadawn wrote:I njegovi brkoviGojeni H wrote:muha_sa wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/preminu ... /170315026Pokoj mu dusi
-
drastic
- Posts: 1355
- Joined: 05/06/2010 00:52
#5543 Re: juga 1950.-1990.
ovo je vjerovatno bilo ali nema veze
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#5544 Re: juga 1950.-1990.
D Stojnic je imao poprilicno tuzan kraj...
- Ommadawn
- Posts: 8370
- Joined: 20/02/2014 21:15
- Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!
#5545 Re: juga 1950.-1990.
Sto? Sta je bilo?radostan dan wrote:D Stojnic je imao poprilicno tuzan kraj...
Inace omiljeni pjevac mog starog. On ako tokom neke pijanke ne cuje "Bila je tako lijepa" - ne racuna ni da je pio.
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#5546 Re: juga 1950.-1990.
Ako nesto nisam permutovao...mislim da nije imao poroda.zadnje nedelje i mjesece zivota je proveo obilazeci majku u bolnici...da bi i ubrzo i sam obolio, zavrsio u bolnici i skoncao prije majke.Ommadawn wrote:Sto? Sta je bilo?radostan dan wrote:D Stojnic je imao poprilicno tuzan kraj...
Inace omiljeni pjevac mog starog. On ako tokom neke pijanke ne cuje "Bila je tako lijepa" - ne racuna ni da je pio.
- Ommadawn
- Posts: 8370
- Joined: 20/02/2014 21:15
- Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!
#5547 Re: juga 1950.-1990.
Pa ne popij...
-
KENJAC
- Posts: 4603
- Joined: 26/12/2006 13:10
#5548 Re: juga 1950.-1990.
Sta djeca znaju o zavicaju ?
Na jedno nevino pitanje : Sta je to drzava , klinac odgovara " Drzava je kad te neko drzi"
Kracu i precizniju definiciju nisu ni Rimski pravnici mogli smislit !
Na jedno nevino pitanje : Sta je to drzava , klinac odgovara " Drzava je kad te neko drzi"
Kracu i precizniju definiciju nisu ni Rimski pravnici mogli smislit !
-
drastic
- Posts: 1355
- Joined: 05/06/2010 00:52
#5549 Re: juga 1950.-1990.
dobro je i rekaoKENJAC wrote:Sta djeca znaju o zavicaju ?
Na jedno nevino pitanje : Sta je to drzava , klinac odgovara " Drzava je kad te neko drzi"
Kracu i precizniju definiciju nisu ni Rimski pravnici mogli smislit !
