juga 1950.-1990.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#5526 Re: juga 1950.-1990.

Post by drastic »

Jara wrote: @Drastik, naravno, to jeste jasno, no međutim :D KOME se (ako se) davao skupljeni materijal?
nemam pojma ali znam da su neki pravili kojekakve figure sa prazim omotima cigara
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#5527 Re: juga 1950.-1990.

Post by drastic »

sjecateli se propalih obvezica kad su svi nosali one jakne i trenerke yasa
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#5528 Re: juga 1950.-1990.

Post by Jara »

drastic wrote:
Jara wrote: @Drastik, naravno, to jeste jasno, no međutim :D KOME se (ako se) davao skupljeni materijal?
nemam pojma ali znam da su neki pravili kojekakve figure sa prazim omotima cigara
U kafani, u dosadnom društvu, kad im se ni muzika ne sviđa... :lol:
Origami ždralove, čamce itd. 8-)
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#5529 Re: juga 1950.-1990.

Post by Ommadawn »

drastic wrote:sjecateli se propalih obvezica kad su svi nosali one jakne i trenerke yasa
Nešto mi zvuči poznato ali ne znam tačno. Daj detalja.
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#5530 Re: juga 1950.-1990.

Post by drastic »

Ommadawn wrote:
drastic wrote:sjecateli se propalih obvezica kad su svi nosali one jakne i trenerke yasa
Nešto mi zvuči poznato ali ne znam tačno. Daj detalja.
jugoslovenski asortiman sportskih artikala YASSA (samo neznam sta je ovo drugo s)
Image
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5531 Re: juga 1950.-1990.

Post by drndalo »

Nista drugo S. Prvo S je dio od ASortiman...

Propalih obvezica? Ili obveZnica? Mada se ne sjecam tog dijela... Nemam toliko godina... Propalog cega tacno...?

Sjecam se Samodoprinosa za porodiliste... :mrgreen:
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#5532 Re: juga 1950.-1990.

Post by drastic »

A mozda je to bilo samo kod nas u zenici
uglavnom raja je kupovala obveznice koje da bi nako godina dobila certifikate koje je mogla trositi u nekim prodavnicama
uglavnom bolje i tada nego kasnijeza olimpijadu ili zajam za zaposljavanje
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#5533 Re: juga 1950.-1990.

Post by drastic »

drastic wrote:A mozda je to bilo samo kod nas u zenici
uglavnom raja je kupovala obveznice koje da bi nako godina dobila certifikate koje je mogla trositi u nekim prodavnicama
uglavnom bolje i tada nego kasnijeza olimpijadu ili zajam za zaposljavanje
ma ja bio je neki zajam pa su dobili te obveznice nazad
User avatar
vazi
Posts: 8853
Joined: 07/04/2010 15:31

#5534 Re: juga 1950.-1990.

Post by vazi »

drastic wrote:A mozda je to bilo samo kod nas u zenici
uglavnom raja je kupovala obveznice koje da bi nako godina dobila certifikate koje je mogla trositi u nekim prodavnicama
uglavnom bolje i tada nego kasnijeza olimpijadu ili zajam za zaposljavanje
Dobro si se sjetio zajam za zaposljavanje i svi ti samodoprinosi, obveznice i to, sve je tako bilo :thumbup:
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#5535 Re: juga 1950.-1990.

Post by Gojeni H »

John Cleese
Posts: 42926
Joined: 25/05/2010 18:30

#5536 Re: juga 1950.-1990.

Post by John Cleese »

Jara wrote:Šta zarobio - oslobodio! :thumbup: :lol:
Da joj je poklonio vino - poklonio je, da bilo istog godišta kao ona, bilo je, e da li je baš bilo sa Brijuna...ako saznam, javim! :lol:
:lol: :thumbup:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#5537 Re: juga 1950.-1990.

Post by uglavnomja »

svaka jaca firma i ugostiteljski objekat su imali na zidu zahvalnicu za doprinos za olimpijadu :-D

mislim da se ponegdje jos moze naci, samo sad ne mogu da se sjetim :-? zeljo?


a Bude mi je zao :| upoznali smo nekad poslije kraja rata.
John Cleese
Posts: 42926
Joined: 25/05/2010 18:30

#5538 Re: juga 1950.-1990.

Post by John Cleese »

NeenaSa wrote:Bice da smo svi gledali isti. :D
Sjecam se da sam saltala programe i vidim Jovana Divjaka :D (meni lice) kroz razgovor skontam da nije.
Inace , taj detalj se "ubio" za kojekave kvizove.

Nego, znas li nesto vise o plakatu, ti grozna :D sveznalico.
:lol: :thumbup: :D

A o plakatu - ne bih znao vise :)
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#5539 Re: juga 1950.-1990.

Post by Ommadawn »

I njegovi brkovi :) Pokoj mu dusi :(
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#5540 Re: juga 1950.-1990.

Post by Ommadawn »

drastic wrote: jugoslovenski asortiman sportskih artikala YASSA (samo neznam sta je ovo drugo s)
Image
Sjecam se ovih trenerki i jakni.
A najbolje je kada Sasa Savic (da li na Omladinskom radiju ili SA 3 kanalu to bijase) definise emisiju "Sta djeca znaju o zavicaju" ovim rijecima "Emisija gdje je pola djece u Yassa trenerkama a pola ih klempavo".

"Sta djeca znaju o zavicaju" je vodio Dusko Trifunovic - pjesnik i TV-voditelj. Bila je to ekipa koja je obilazila skole, da li u cijeloj Yu ili samo u BiH, ne sjecam se tacno ali se sjecam da smo se ja i sestra valjali od smijeha komentarima na raznu temu.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#5541 Re: juga 1950.-1990.

Post by Banksy »

Ommadawn wrote:
I njegovi brkovi :) Pokoj mu dusi :(
Brko, ratni drug, bio u Sarajevu do '94.
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#5542 Re: juga 1950.-1990.

Post by drastic »

sta ste stali?
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#5543 Re: juga 1950.-1990.

Post by drastic »

ovo je vjerovatno bilo ali nema veze
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#5544 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

D Stojnic je imao poprilicno tuzan kraj...
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#5545 Re: juga 1950.-1990.

Post by Ommadawn »

radostan dan wrote:D Stojnic je imao poprilicno tuzan kraj...
Sto? Sta je bilo?
Inace omiljeni pjevac mog starog. On ako tokom neke pijanke ne cuje "Bila je tako lijepa" - ne racuna ni da je pio.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#5546 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Ommadawn wrote:
radostan dan wrote:D Stojnic je imao poprilicno tuzan kraj...
Sto? Sta je bilo?
Inace omiljeni pjevac mog starog. On ako tokom neke pijanke ne cuje "Bila je tako lijepa" - ne racuna ni da je pio.
Ako nesto nisam permutovao...mislim da nije imao poroda.zadnje nedelje i mjesece zivota je proveo obilazeci majku u bolnici...da bi i ubrzo i sam obolio, zavrsio u bolnici i skoncao prije majke.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#5547 Re: juga 1950.-1990.

Post by Ommadawn »

Pa ne popij...
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#5548 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

Sta djeca znaju o zavicaju ?
Na jedno nevino pitanje : Sta je to drzava , klinac odgovara " Drzava je kad te neko drzi"
Kracu i precizniju definiciju nisu ni Rimski pravnici mogli smislit !
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#5549 Re: juga 1950.-1990.

Post by drastic »

KENJAC wrote:Sta djeca znaju o zavicaju ?
Na jedno nevino pitanje : Sta je to drzava , klinac odgovara " Drzava je kad te neko drzi"
Kracu i precizniju definiciju nisu ni Rimski pravnici mogli smislit !
dobro je i rekao
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#5550 Re: juga 1950.-1990.

Post by drastic »

i jos jedna uzivajte
Locked