BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#55201 Re: BHTelecom All About

Post by Tesla Edison »

pecpec wrote:
TESLA_EDISON wrote: To je ovdje problem. Svi mrze Telekom zbog 1200KM primanja. Ko kaže drugačije taj laže. Drugi razlog ne postoji.
Pasha mrzim ih sto sam radi njihove bahatosti moro iskljucivat fixni telefon,nisam im mogo vise dopustit da mi uzmu 20 maraka a da sto se kaze ne dignem slusalicu.I nemoj me sad pokusavat uvjerit u suprotno jer nisam lud a ti ih slobodno voli,tvoja stvar.
Pretplata za fiksni je mislim oko 10-11KM. Ne znam o kojim 20KM govoriš. Ako je potrošnja u pitanju, to se plati kao bilo gdje u svijetu.
User avatar
Benq
Posts: 10498
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#55202 Re: BHTelecom All About

Post by Benq »

TESLA_EDISON wrote: Ja sam objektivan. Druga je stvar što je tebi objektivnost kad neko ima isti stav kao i ti. Bez ljutnje ali je tako. Ja iznosim činjenice. Lahko je provjeriti ko najviše uplaćuje doprinosa i ko puni PIO. O tih 1500 radnika viška imao bih svašta reći ali ne smijem. Naravno da ne postoji ništa savršeno. I ja imam milion zamjerki ali mi je debilno, retardirano i idiotski da se veselim propasti neke firme samo iz razloga što radnici imaju veću platu od moje.

To je ovdje problem. Svi mrze Telekom zbog 1200KM primanja. Ko kaže drugačije taj laže. Drugi razlog ne postoji.
Nisi objektivan ali neka ti bude , vjerovatno bih i ja imao slicno misljenje da sam na tvom mjestu. No nema veze :)

Ne znam ko mrzi Telecom zbog visine plate, ja licno ne , svako ko posteno radi svoj posao dabogda imao toliku platu da je ne moze potrositi. Meni licno smeta to sto oni stagniraju , tapkaju u mjestu i nikakvog pomaka nema sto se tice usluga , mobilnu tu i tamo nesto doradjuju ali to je opet daleko od onoga sto bi trebalo , i realno moglo biti... Ljudi zele brzi internet ma gdje se nalazili ako postoji mogucnost prikljucenja Telecom usluga , zele mnostvo HD kanala... Tih , njima sitnih, a korisnicima velikih stvari jednostavno nema, a zasto nema znaju samo oni i sasvim je normalno da ljudi prizeljkuju privatizaciju da se nesto napokon desi pozitivno za korisnike.

To je moje licno misljenje na osnovu onoga sto svakodnevno citam na forumu, i na osnovu razgovora sa prijateljima koji su na MojaTV a nemaju alternativu.

Otprilike znam koja bi sad tvoja prica bila ali molim te da ne skrenes sa teme i pocnes o konkurenciji jer nisam ni ja.
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#55203 Re: BHTelecom All About

Post by pecpec »

TESLA_EDISON wrote:
pecpec wrote:
TESLA_EDISON wrote: To je ovdje problem. Svi mrze Telekom zbog 1200KM primanja. Ko kaže drugačije taj laže. Drugi razlog ne postoji.
Pasha mrzim ih sto sam radi njihove bahatosti moro iskljucivat fixni telefon,nisam im mogo vise dopustit da mi uzmu 20 maraka a da sto se kaze ne dignem slusalicu.I nemoj me sad pokusavat uvjerit u suprotno jer nisam lud a ti ih slobodno voli,tvoja stvar.
Pretplata za fiksni je mislim oko 10-11KM. Ne znam o kojim 20KM govoriš. Ako je potrošnja u pitanju, to se plati kao bilo gdje u svijetu.
Pa eto meni je stalno dolazilo od 20 pa na gore na listingu neki brojevi koje niko nikad nije okretao i tako dalje...
Da me nebi nastavili lupat po usima ja preso na druge i za 40 imo sve.Tv internet telefon.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#55204 Re: BHTelecom All About

Post by Tesla Edison »

pecpec wrote: Pa eto meni je stalno dolazilo od 20 pa na gore na listingu neki brojevi koje niko nikad nije okretao i tako dalje...
Da me nebi nastavili lupat po usima ja preso na druge i za 40 imo sve.Tv internet telefon.
Ma kako da ne. Nikad nisi pozivao. Vjerujem ti sve.

Isto kao kad odeš u KPZ i pitaš ih jesu li šta zgriješili kažu "ma neee, namjestili nam". I tako svi do jednog isto trube.
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#55205 Re: BHTelecom All About

Post by pecpec »

TESLA_EDISON wrote:
pecpec wrote: Pa eto meni je stalno dolazilo od 20 pa na gore na listingu neki brojevi koje niko nikad nije okretao i tako dalje...
Da me nebi nastavili lupat po usima ja preso na druge i za 40 imo sve.Tv internet telefon.
Ma kako da ne. Nikad nisi pozivao. Vjerujem ti sve.

Isto kao kad odeš u KPZ i pitaš ih jesu li šta zgriješili kažu "ma neee, namjestili nam". I tako svi do jednog isto trube.
Pa ti kao njihov covjek vjerovatno ces uvjek i imat ovakvo misljenje a ja ti kazem kako jest.Sto mi se od kad sam od njih otisao to vise nikad nije desilo,hajde kad si tako mudar kazi?
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#55206 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

Ovo RTL2 otključan. Ide rukomet Španija i Francuska
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#55207 Re: BHTelecom All About

Post by amar1994 »

joj kurcobolje i seljacko-papanske price , isao sam na praksu u sklopu srednje skole davno u telecom , cuj ne rade :lol: :lol: :lol:

doduse ne radi SDA kadar , svi ostali itekako rade , da treba prodat jer su vecini gazde karine pa daju plate kakve daju , realni sektor :lol:

fuj , kad prodaju to i EP bice karina moja a ne penzije :) :kiss:

volim vas sve :srce: :lol:

i neka , dabogda je u telekomu po 5000 imali :)

ps. meni jedino smeta njihova skrtost sa kanalima i brzinom interneta , a znam i razlog , a taj veze nema sa neradnicima , nego sa vladajucom strukturom koja sebi ne moze namaknut para :run:
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#55208 Re: BHTelecom All About

Post by jarobot »

jarobot wrote:Ovo RTL2 otključan. Ide rukomet Španija i Francuska
Zaključaš drugo poluvrijeme
sencobih
Posts: 7535
Joined: 08/09/2010 08:33

#55209 Re: BHTelecom All About

Post by sencobih »

Izgleda da bi ovi ovdje telemahovci voljeli da ovi u telekomu rade ko i oni pet stoja nego da oni imaju milju i po ko ovi u telekomu. Logika nek komsiji crkne krava :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#55210 Re: BHTelecom All About

Post by amar1994 »

sencobih wrote:Izgleda da bi ovi ovdje telemahovci voljeli da ovi u telekomu rade ko i oni pet stoja nego da oni imaju milju i po ko ovi u telekomu. Logika nek komsiji crkne krava :lol:
Apsolutno :thumbup:

Seljacko-papanska politika :bih:

Nisu to samo telemaČ radnici ;-)
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#55211 Re: BHTelecom All About

Post by Tesla Edison »

sencobih wrote:Izgleda da bi ovi ovdje telemahovci voljeli da ovi u telekomu rade ko i oni pet stoja nego da oni imaju milju i po ko ovi u telekomu. Logika nek komsiji crkne krava :lol:
To ponavljam konstantno. Ne mrze Bakira zato što je Bakir već što ima veliku platu. Isto tako je i sa svim ostalim. Ako mu komšija nađe posao, on se sutradan pravi da ga ne poznaje. Ljubomora, zavist, pakost. To je naš mentalitet.
Adrian1946
Posts: 336
Joined: 05/01/2018 20:16

#55212 Re: BHTelecom All About

Post by Adrian1946 »

Telekomovci imate li vi OTV Valentino ?
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#55213 Re: BHTelecom All About

Post by MTV »

Adrian1946 wrote:Telekomovci imate li vi OTV Valentino ?
bhtelecom-all-about-t78624s56000.html#p14271423
probook
Posts: 5044
Joined: 13/10/2013 22:38

#55214 Re: BHTelecom All About

Post by probook »

TESLA_EDISON wrote:
sencobih wrote:Izgleda da bi ovi ovdje telemahovci voljeli da ovi u telekomu rade ko i oni pet stoja nego da oni imaju milju i po ko ovi u telekomu. Logika nek komsiji crkne krava :lol:
To ponavljam konstantno. Ne mrze Bakira zato što je Bakir već što ima veliku platu. Isto tako je i sa svim ostalim. Ako mu komšija nađe posao, on se sutradan pravi da ga ne poznaje. Ljubomora, zavist, pakost. To je naš mentalitet.
Jedno je nac posao jer si sposoban, a drugo dobiti zbog zelene knjizice i rodbinskih veza :wink:

Sposobni u BHT nemaju se sta brinuti, podobni su najglasniji 8-)
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#55215 Re: BHTelecom All About

Post by Tesla Edison »

probook wrote:
TESLA_EDISON wrote:
sencobih wrote:Izgleda da bi ovi ovdje telemahovci voljeli da ovi u telekomu rade ko i oni pet stoja nego da oni imaju milju i po ko ovi u telekomu. Logika nek komsiji crkne krava :lol:
To ponavljam konstantno. Ne mrze Bakira zato što je Bakir već što ima veliku platu. Isto tako je i sa svim ostalim. Ako mu komšija nađe posao, on se sutradan pravi da ga ne poznaje. Ljubomora, zavist, pakost. To je naš mentalitet.
Jedno je nac posao jer si sposoban, a drugo dobiti zbog zelene knjizice i rodbinskih veza :wink:

Sposobni u BHT nemaju se sta brinuti, podobni su najglasniji 8-)
Za podobne me boli ćošak. Ovdje je druga stvar problem a to je odnos naroda i mase prema kompaniji. Draže im je tuđe pa makar i otrov bio. Kupuju Janu jer neće "škutorski" Kiseljak a Jana se eto u Teheranu toči. Isto tako prozivaju Telekom zbog srpskih Pinkova a koriste Telemach u koji je u vlasništvu srbijanskog tajkuna. Kažu da hoće doći T-Com. Nešto ne vidim napredak kako je isti došao u CG i MK. Al jok to. Neka se ne zove BH Telecom pa makar. Uništi, rasprodaj i odmah im je bolje sve. Kažu ako se proda Telecom bićemo Švicarska, umjesto Miljacke će teći med i mlijeko. Telekom je, kažu, izvor svih problema i nedaća u državi.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#55216 Re: BHTelecom All About

Post by amar1994 »

TESLA_EDISON wrote: 8-)

Za podobne me boli ćošak. Ovdje je druga stvar problem a to je odnos naroda i mase prema kompaniji. Draže im je tuđe pa makar i otrov bio. Kupuju Janu jer neće "škutorski" Kiseljak a Jana se eto u Teheranu toči. Isto tako prozivaju Telekom zbog srpskih Pinkova a koriste Telemach u koji je u vlasništvu srbijanskog tajkuna. Kažu da hoće doći T-Com. Nešto ne vidim napredak kako je isti došao u CG i MK. Al jok to. Neka se ne zove BH Telecom pa makar. Uništi, rasprodaj i odmah im je bolje sve. Kažu ako se proda Telecom bićemo Švicarska, umjesto Miljacke će teći med i mlijeko. Telekom je, kažu, izvor svih problema i nedaća u državi.
Dzaba se nerviras , idiotluku nema kraja .
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#55217 Re: BHTelecom All About

Post by amar1994 »

Bolan problem su parice i poslovna politika , a koju vodi stranka , skoro sav profit se slijeva u stranku , jel vam treba crtat :run:
User avatar
Rugafet
Posts: 5475
Joined: 14/12/2015 17:52

#55218 Re: BHTelecom All About

Post by Rugafet »

amar1994 wrote:Bolan problem su parice i poslovna politika , a koju vodi stranka , skoro sav profit se slijeva u stranku , jel vam treba crtat :run:
Pa sta korisnika briga je li problem u parici ili politici. Hocu takav i takav net, hocu te i te kanale, ne mozes mi to obezbjedit ja odoh onome ko moze.
Stranka, parice, poslovna politika i sl. korisnika ne zanima, kapiras?
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#55219 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

Prosle godine su smanjili primanja u BH Telecomu po osnovu toplog obroka i regresa. Niko to ne spominje. Proslo bez frke, radnici prihvatili. Time su uposlenicima sa sss oduzeli jedno mjesecno primanje. Sa ovim novim smanjenjima plus proslogodisnja smanjenja doslo bi do smanjenja od skoro 3k po uposleniku godisnje. To je veliki udar na platu uposlenika koji su sss i manje. Nekima su to i 3 mjesecne plate. U isto vrijeme rastu primanja ovih na budzetu. Primjera radi, policajac ima daleko veca primanja nego uposlenik sa sss u BH Telecomu. Kada Hurtic prica o pravima koji drugi uposlenici u javnom sektoru imaju u odnosu na uposlenike BH Telecoma trebao bi uporediti i plate. Vjerujem da ni jedan tehnicar u BH Telecomu ne bi imao ništa protiv da se izjednaci sa primanjima policajaca u Federalnom MUP-u npr. BH Telecom nije na grbaci ove drzave nego puni njen budzet. Ipak to niko ne trazi. Trazi se da se ne ide u daljnja umanjenja primanja. Da me neko ne shvati pogresno, nemam nista protiv toga da policajci imaju primanja koja sada imaju. Njih sam samo uzeo kao primjer.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ovo-je- ... /171201081
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#55220 Re: BHTelecom All About

Post by amar1994 »

Rugafet wrote:
amar1994 wrote:Bolan problem su parice i poslovna politika , a koju vodi stranka , skoro sav profit se slijeva u stranku , jel vam treba crtat :run:
Pa sta korisnika briga je li problem u parici ili politici. Hocu takav i takav net, hocu te i te kanale, ne mozes mi to obezbjedit ja odoh onome ko moze.
Stranka, parice, poslovna politika i sl. korisnika ne zanima, kapiras?
Kapiram , nego ne kapiram pljuvanje plata i radnika , a niko pojma nema o telekomunikacijama i radu .
User avatar
Rugafet
Posts: 5475
Joined: 14/12/2015 17:52

#55221 Re: BHTelecom All About

Post by Rugafet »

amar1994 wrote:
Kapiram , nego ne kapiram pljuvanje plata i radnika , a niko pojma nema o telekomunikacijama i radu .
A u to ne ulazim. Pisem iskljucivo o uslugama koje daju.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#55222 Re: BHTelecom All About

Post by amar1994 »

Rugafet wrote:
amar1994 wrote:
Kapiram , nego ne kapiram pljuvanje plata i radnika , a niko pojma nema o telekomunikacijama i radu .
A u to ne ulazim. Pisem iskljucivo o uslugama koje daju.
:thumbup:
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#55223 Re: BHTelecom All About

Post by doff »

mirza_15 wrote:Prosle godine su smanjili primanja u BH Telecomu po osnovu toplog obroka i regresa. Niko to ne spominje. Proslo bez frke, radnici prihvatili. Time su uposlenicima sa sss oduzeli jedno mjesecno primanje. Sa ovim novim smanjenjima plus proslogodisnja smanjenja doslo bi do smanjenja od skoro 3k po uposleniku godisnje. To je veliki udar na platu uposlenika koji su sss i manje. Nekima su to i 3 mjesecne plate. U isto vrijeme rastu primanja ovih na budzetu. Primjera radi, policajac ima daleko veca primanja nego uposlenik sa sss u BH Telecomu. Kada Hurtic prica o pravima koji drugi uposlenici u javnom sektoru imaju u odnosu na uposlenike BH Telecoma trebao bi uporediti i plate. Vjerujem da ni jedan tehnicar u BH Telecomu ne bi imao ništa protiv da se izjednaci sa primanjima policajaca u Federalnom MUP-u npr. BH Telecom nije na grbaci ove drzave nego puni njen budzet. Ipak to niko ne trazi. Trazi se da se ne ide u daljnja umanjenja primanja. Da me neko ne shvati pogresno, nemam nista protiv toga da policajci imaju primanja koja sada imaju. Njih sam samo uzeo kao primjer.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ovo-je- ... /171201081
Zašto razvrstavaš policajac vc sss u BHT? Koliko znam i policajac mora imati najmanje IV stepen a to je sss. Možda te drži ona da iz viceva da su policajci glupi pa su po defaultu sa nižim stepenom obrazovanje.

Koliki je bio topli obrok prije a koliki je sad? Isto se odnosi i na regres. Iznio si polovičan podatak.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#55224 Re: BHTelecom All About

Post by kloniran »

mirza_15 wrote:Prosle godine su smanjili primanja u BH Telecomu po osnovu toplog obroka i regresa. Niko to ne spominje. Proslo bez frke, radnici prihvatili. Time su uposlenicima sa sss oduzeli jedno mjesecno primanje. Sa ovim novim smanjenjima plus proslogodisnja smanjenja doslo bi do smanjenja od skoro 3k po uposleniku godisnje. To je veliki udar na platu uposlenika koji su sss i manje. Nekima su to i 3 mjesecne plate. U isto vrijeme rastu primanja ovih na budzetu. Primjera radi, policajac ima daleko veca primanja nego uposlenik sa sss u BH Telecomu. Kada Hurtic prica o pravima koji drugi uposlenici u javnom sektoru imaju u odnosu na uposlenike BH Telecoma trebao bi uporediti i plate. Vjerujem da ni jedan tehnicar u BH Telecomu ne bi imao ništa protiv da se izjednaci sa primanjima policajaca u Federalnom MUP-u npr. BH Telecom nije na grbaci ove drzave nego puni njen budzet. Ipak to niko ne trazi. Trazi se da se ne ide u daljnja umanjenja primanja. Da me neko ne shvati pogresno, nemam nista protiv toga da policajci imaju primanja koja sada imaju. Njih sam samo uzeo kao primjer.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ovo-je- ... /171201081
haj ti nama ljudino iznesi te plate, cistacica, sss, vk, vss... pa da vidimo da vam sadake posaljemo mi iz privatnog sektora :mrgreen:
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#55225 Re: BHTelecom All About

Post by mirza_15 »

doff wrote:
mirza_15 wrote:Prosle godine su smanjili primanja u BH Telecomu po osnovu toplog obroka i regresa. Niko to ne spominje. Proslo bez frke, radnici prihvatili. Time su uposlenicima sa sss oduzeli jedno mjesecno primanje. Sa ovim novim smanjenjima plus proslogodisnja smanjenja doslo bi do smanjenja od skoro 3k po uposleniku godisnje. To je veliki udar na platu uposlenika koji su sss i manje. Nekima su to i 3 mjesecne plate. U isto vrijeme rastu primanja ovih na budzetu. Primjera radi, policajac ima daleko veca primanja nego uposlenik sa sss u BH Telecomu. Kada Hurtic prica o pravima koji drugi uposlenici u javnom sektoru imaju u odnosu na uposlenike BH Telecoma trebao bi uporediti i plate. Vjerujem da ni jedan tehnicar u BH Telecomu ne bi imao ništa protiv da se izjednaci sa primanjima policajaca u Federalnom MUP-u npr. BH Telecom nije na grbaci ove drzave nego puni njen budzet. Ipak to niko ne trazi. Trazi se da se ne ide u daljnja umanjenja primanja. Da me neko ne shvati pogresno, nemam nista protiv toga da policajci imaju primanja koja sada imaju. Njih sam samo uzeo kao primjer.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ovo-je- ... /171201081
Zašto razvrstavaš policajac vc sss u BHT? Koliko znam i policajac mora imati najmanje IV stepen a to je sss. Možda te drži ona da iz viceva da su policajci glupi pa su po defaultu sa nižim stepenom obrazovanje.

Koliki je bio topli obrok prije a koliki je sad? Isto se odnosi i na regres. Iznio si polovičan podatak.
Pa otvori link i procitaj. Policajac u Kantonu Sarajevo ima prosjek od 1475 KM (pretpostavljam da su oni sss), policijski sluzbenik 1946 KM, a inspektor 2819 KM. Ja sam, dok sam radio kao tehnicar izlazio oko 1.100 KM. Direktor iznese kod Duške podatak o prosjeku od 1.2xx KM za uposlenike sa sss.
Locked