Bobija
Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#55076 Re: Zeničani
- -Chesterfield-
- Posts: 6916
- Joined: 04/08/2020 19:22
#55077 Re: Zeničani
Nadam se da nema ovlasti da banuje?
Mislim da je @moonca u opasnosti?
-
Satori
- Posts: 647
- Joined: 05/06/2016 21:46
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5102
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
#55079 Re: Zeničani
A jesam otvorio temu.... a niđe politike

- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#55081 Re: Zeničani
Crkvicko brdo je moglo biti elitno naselje. Umjesto toga oni napravise one bofl zgrade koje iz daljine izgledaju kao skalamerije u Bangladesu. Nevjerovatno ruzne zgrade s obzirom da su nove i cujem da su ojacnog kvaliteta.
Od novih zgrada najljepsa mi ona kod Muzicke skole gdje Vrač ima kafanu.
Ni ona na Meokusnicama nikako nije po mom ukusu.
-
dert
- Posts: 6569
- Joined: 28/09/2011 07:35
- Location: dert
#55082 Re: Zeničani
E mladjario , da vam pojasnim neke stvari . Crkvicani su do neke godine u carsiju dolazili skelom , da skelom
Djeca kada su im kretala u 1. razred osnovne skole su upisivana i u knjigu rodjeni
Neki dan se umalo ne rastavi s Herkom, ona je stanovala u Crkvicama / DZamijcima
/ pa je preselila u najljepse naselje, Blatusu
i tu smo se skontali .
Kazem joj da si stanovala gore nikad ne bih dolazio po tebe , da se pentram uz nadvoznjak neJma sanse . Cekao bih te te dole a vratio bih te . I rijec po rijec umalo nisam zvao advokata za rastave
Bizite tamo..............
Neki dan se umalo ne rastavi s Herkom, ona je stanovala u Crkvicama / DZamijcima
Kazem joj da si stanovala gore nikad ne bih dolazio po tebe , da se pentram uz nadvoznjak neJma sanse . Cekao bih te te dole a vratio bih te . I rijec po rijec umalo nisam zvao advokata za rastave
Bizite tamo..............
-
Satori
- Posts: 647
- Joined: 05/06/2016 21:46
#55083 Re: Zeničani
Skelom se prelazilo sve dok se na Bosni prao ves.
Znaci, kraj '50-tih, pocetak '60-tih.
Naravno, i Drveni most, u ovom ili onom obliku, spaja nas Zenicane i Crkvicane jos od 16.stoljeca.
Naravno, i Drveni most, u ovom ili onom obliku, spaja nas Zenicane i Crkvicane jos od 16.stoljeca.
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#55084 Re: Zeničani
Skelom naravno, k'o gospoda, sta smo trebali, preplivavati 
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38002
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#55085 Re: Zeničani
Ko se sjeca skidača blata sa obuće, na Jaliji je svaka zgrada izgradjena 50-tih i 60-tih imala to ispred ulaza? Jel ima negdje da je ostavljeno ?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#55086 Re: Zeničani
Nije.
Gore se nikad nije trebalo graditi u onom obimu i formi jer je tlo nestabilno.
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#55087 Re: Zeničani
_BataZiv_0809 wrote: ↑19/10/2021 09:49Nije.
Gore se nikad nije trebalo graditi u onom obimu i formi jer je tlo nestabilno.
Lovačke priče nikada ne umiru !!!
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#55088 Re: Zeničani
cuj ja smarac, a tebe ljudi sa onim zulfom poistovjecujuKikibombona wrote: ↑18/10/2021 17:59 U ovoj drzavi najvolim Tuzlake. Oni su nam najslicniji.
Malo utisak kvari smarac @sumirprimus , ali u svakom zitu ima kukolja.![]()
-
Satori
- Posts: 647
- Joined: 05/06/2016 21:46
#55089 Re: Zeničani
Pola Odmuta i Nove Zenice ima to ispred ulaza u zgrade.
Urbana legenda kaze da su u nekim haustorima bile ponjave, staze i itisoni, a cipele se skidale na ulazu u zgradu.
-
slavemaster
- Posts: 374
- Joined: 15/03/2008 17:50
- Location: 10.sprat
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5102
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
#55091 Re: Zeničani
Jedne prilike, došle neke žene iz Stranjana kod nekoga u zgradu i prije ulaska u zgradu skinuše obucu, uzeše u ruke i u lift 
-
Ci-Nick
- Posts: 6883
- Joined: 15/03/2015 17:38
#55092 Re: Zeničani
Indijanci bi ga nazvali: " Brdo koje puši lulu mira"._BataZiv_0809 wrote: ↑19/10/2021 09:49Nije.
Gore se nikad nije trebalo graditi u onom obimu i formi jer je tlo nestabilno.
Niko ništa ne poduzima a uz ono uobičajeno zagađenje imamo i to nepotrebno.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#55093 Re: Zeničani
Ne znam jesu li Almy/Arel stagod poduzeli na stabilizaciji terena ili se uzdaju u metafizicke kategorije
Pisali smo prije par godina na ovu temu, kako su onog nekog Švabu izjebali za Belvedere...
-
veliki_ah
- Posts: 1125
- Joined: 28/09/2008 23:42
#55094 Re: Zeničani
-
addiction
- Posts: 158
- Joined: 19/10/2021 19:16
- Grijem se na: ze toplana ba ze
#55095 Re: Zeničani
“Đe” dođe granica Nove Zenice i Bilinog Polja, ako se Bilino Polje moze nazvati naseljem? Neformalna linija razdvajanja bi trebala biti ulica Aska Borica po mapama ma da svi kazu da je Nova Zenica kod biroa i okolo?
-
Satori
- Posts: 647
- Joined: 05/06/2016 21:46
#55096 Re: Zeničani
Ja bih Novom Zenicom nazvala sve unutar trokuta Ten - Industrijska skola - Stanicni trg.
Bilino polje bi za moj pojam, bilo s druge strane A. A. Borica, izmedju Masarykove i Fra Grge Martica, recimo.
Bilino polje bi za moj pojam, bilo s druge strane A. A. Borica, izmedju Masarykove i Fra Grge Martica, recimo.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#55098 Re: Zeničani
Nova Zenica.
Kruzni tok kod stacionara pa sve GGM granica do tena nazad Aska Borica ulica do kruznog ispred zeljezničke stanice pa pored poste do kruznog kod stacionara.
-
addiction
- Posts: 158
- Joined: 19/10/2021 19:16
- Grijem se na: ze toplana ba ze
#55099 Re: Zeničani
Do prije godinu reon Nove Zenice na google mapama se nije ni prikazivao, nije bio definisan. Prije godinu dana dzamija “Bosna” kod socijalnog promjeni ime dzemata Nova Zenica u Bilino Polje i tek mi tad nista nije bilo jasno. Udjem u mape i vidim da su dodali Novu Zenicu ali ne i Bilino Polje.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#55100 Re: Zeničani
Zato ima Babina Rijeka a nemaju Crkvice @ExNihilo 

