SDP

User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55001 Re: SDP

Post by Banksy »

Ako je već tako kako pišeš, onda na stolu imate dva puta.
Delić, crveno/narandžasto/itd privjesak jer SDA original već postoji, rado bi on to već sutra,
https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/inte ... ava-447084
Ili Nikšić, s nadom za konsolidaciju,
Izvjesna propast protiv moguće propasti, izbor je lak.
Krenu li gubitnici u novu stranku, pretvoriće se u sitniš poput ASDA, a ne vjerujem da će ih mase, svjesne toga, slijediti.
"Jačeg" kandidata niste producirali, a tuzlanski očito igraju za SDA.
Okrenuti se sebi, pretresti, izbaciti, prozračiti, pa polako ispočetka.
edit: glede tankih kadrova, sve stranke su dobro otanjile, ako je utjeha.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#55002 Re: SDP

Post by Leverage »

Banksy wrote:Ako je već tako kako pišeš, onda na stolu imate dva puta.
Delić, crveno/narandžasto/itd privjesak jer SDA original već postoji, rado bi on to već sutra,
https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/inte ... ava-447084
Ili Nikšić, s nadom za konsolidaciju,
Izvjesna propast protiv moguće propasti, izbor je lak.
Krenu li gubitnici u novu stranku, pretvoriće se u sitniš poput ASDA, a ne vjerujem da će ih mase, svjesne toga, slijediti.
"Jačeg" kandidata niste producirali, a tuzlanski očito igraju za SDA.
Okrenuti se sebi, pretresti, izbaciti, prozračiti, pa polako ispočetka.
edit: glede tankih kadrova, sve stranke su dobro otanjile, ako je utjeha.
Što se tiče izbora, iako nije neki svjetski izbor jasno je da je u ovom momentu Nikšić jedina opcija.

Poznato je da je u TK i ranije postojala posebna partija koja se naknadno ujedinila sa sarajevskim SDP-om. Neće oni biti sitniš i to je najveći problem.

Tuzlanski (Bećirović, Imamović, Ilić) ne igraju za SDA, oni igraju za Nikšića što je za moj ukus prilično komformistička i pasivna pozicija. Nikšićevo je samo da ne ide sa SDA i ima njihovu podršku, ali SDP-u treba proaktivna politika protiv ruralne struje. A to je izostalo.

Moj problem sa Nikšićevim kompanjonima je taj što nemaju nikakve vizije za edukaciju potencijalnih glasača, jednostavno ne komuniciraju sa građanima na način kako to treba. Delić to radi svakodnevno, ali na način kako to ne treba.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55003 Re: SDP

Post by Banksy »

Biće sitniš. Ne procjenjuj njihovu snagu sad, kad su unutra. Otpadnici su u startu slabiji, a otpadanjem postaju još slabiji. I onda kad otpadnu, gube tu vanjsku snagu i IZ podršku jer više nikome nisu dobra investicija, već samo privjesak kapitalcima. Jaki su samo dok su unutra i dok se preko njih razvaljuje onaj veliki. Znaju to i oni, i zato neće nigdje, i ako izgube.
Nikšić, pa ako mislite da vrijedi, podmlađivanje, nove ideje, misli, snage, rad, na vama je, borite se, otimajte.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#55004 Re: SDP

Post by Leverage »

Banksy wrote:Biće sitniš. Ne procjenjuj njihovu snagu sad, kad su unutra. Otpadnici su u startu slabiji, a otpadanjem postaju još slabiji. I onda kad otpadnu, gube tu vanjsku snagu i IZ podršku jer više nikome nisu dobra investicija, već samo privjesak kapitalcima. Jaki su samo dok su unutra i dok se preko njih razvaljuje onaj veliki. Znaju to i oni, i zato neće nigdje, i ako izgube.
Nikšić, pa ako mislite da vrijedi, podmlađivanje, nove ideje, misli, snage, rad, na vama je, borite se, otimajte.
Vidjećemo, volio bih da dijelim tvoj optimizam.

Mojih istomišljenika u SDP-u je puno manje nego što bi možda neko pomislio. Dok je tako nemamo šansu.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55005 Re: SDP

Post by Banksy »

Leverage wrote: Vidjećemo, volio bih da dijelim tvoj optimizam.

Mojih istomišljenika u SDP-u je puno manje nego što bi možda neko pomislio. Dok je tako nemamo šansu.
Nije to optimizam, već iskustvo viđenog. Da ne govorimo o dodatnom devalviranju otpadničkih akcija nakon iskustva koje glasači imaju s Komšićem.

Stvarajte ih, borite se.
Ili idite u Njemačku. :D
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#55006 Re: SDP

Post by Leverage »

Banksy wrote: Nije to optimizam, već iskustvo viđenog. Da ne govorimo o dodatnom devalviranju otpadničkih akcija nakon iskustva koje glasači imaju s Komšićem.

Stvarajte ih, borite se.
Ili idite u Njemačku. :D
Da, i Komšić je nekoć bio velik, ali i dalje traje, nepodnošljivo dugo.

Za mene postoji samo borba, za druge ne garantujem.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#55007 Re: SDP

Post by putokaz1 »

SDP Lukavac sam i ja ,ali neću biti ako uđu s SDA ili s PDA
Međutim Edin Delić,Admir Memić,Jakub Mahovkić žele da izgube moj glas,toliko su sigurni da će 2020 po pobjediti da sebi dizvoljavaju Luksuz koalicije s SDA ili PDA ,ali teško će SDP Lukavac do 51% 2020
User avatar
drug_profi
Posts: 65421
Joined: 16/07/2012 16:00

#55008 Re: SDP

Post by drug_profi »

Kakva je ovo kastarofa od protivkandidata?
Zasto nema Becirevica?

Ovo je situacija kad molis boga da Niksic ostane.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#55009 Re: SDP

Post by putokaz1 »

drug_profi wrote:Kakva je ovo kastarofa od protivkandidata?
Zasto nema Becirevica?

Ovo je situacija kad molis boga da Niksic ostane.
Možda je to i najbolja opcija,bez obzira koliko hvalio Delića,njegova rečenica
''U vlast makar i sa Hitlerom'' je sve pobila dosad urađeno
Uradio je mnogo a za tren uništio
User avatar
drug_profi
Posts: 65421
Joined: 16/07/2012 16:00

#55010 Re: SDP

Post by drug_profi »

putokaz1 wrote:
drug_profi wrote:Kakva je ovo kastarofa od protivkandidata?
Zasto nema Becirevica?

Ovo je situacija kad molis boga da Niksic ostane.
Možda je to i najbolja opcija,bez obzira koliko hvalio Delića,njegova rečenica
''U vlast makar i sa Hitlerom'' je sve pobila dosad urađeno
Uradio je mnogo a za tren uništio
ako ovako ostane, jedini je Niksic koji moze obezbijediti prezivljavanje stranke, ali tesko neki napredak.
Samo bi mozda Becirevic mogao nesto bolje uraditi. Nazalost nema ga ili ga ne znamo, tog nekog ko bi bio pravi lider i ko bi bio sigurna opcija da ti glas za SDP nece zavrsiti kao glas za SDA.
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#55011 Re: SDP

Post by nemampojma0 »

Da vam se, mozda, vrati Zlaja :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65421
Joined: 16/07/2012 16:00

#55012 Re: SDP

Post by drug_profi »

Pa mislim da je jasno da je Zlaja potpuno nepozeljan.
Ali Beogradski student vojne skole, Zlajin vojnik i SDA prebjegulja, stvarno nisu kandidati kakvi bi trebali biti.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#55013 Re: SDP

Post by bogoljub »

:bih: Svetozar Pudarić :bih:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55014 Re: SDP

Post by kmirsad »

Trebaju raspisati Javni konkurs za Predsjednika. :lol:
User avatar
Haris.ba
Posts: 35296
Joined: 08/09/2005 20:08

#55015 Re: SDP

Post by Haris.ba »

putokaz1 wrote: Možda je to i najbolja opcija,bez obzira koliko hvalio Delića,njegova rečenica
''U vlast makar i sa Hitlerom'' je sve pobila dosad urađeno
Uradio je mnogo a za tren uništio
Pa gledaj. 1943. su partizani potpisali primirje sa Njemcima kao okupatorom.

Kako da kažem, ušli u vlast 1943. Pa kad su mogli 1943., što ne bi mogli 2019.
džakailibu
Posts: 764
Joined: 08/05/2013 11:37

#55016 Re: SDP

Post by džakailibu »

Haris.ba wrote:
putokaz1 wrote: Možda je to i najbolja opcija,bez obzira koliko hvalio Delića,njegova rečenica
''U vlast makar i sa Hitlerom'' je sve pobila dosad urađeno
Uradio je mnogo a za tren uništio
Pa gledaj. 1943. su partizani potpisali primirje sa Njemcima kao okupatorom.

Kako da kažem, ušli u vlast 1943. Pa kad su mogli 1943., što ne bi mogli 2019.
Sta kazes usli u vlast? pa jeste, odlicno i produktivno je bilo zajednicko zasjedanje na sutjesci.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35296
Joined: 08/09/2005 20:08

#55017 Re: SDP

Post by Haris.ba »

džakailibu wrote:Sta kazes usli u vlast? pa jeste, odlicno i produktivno je bilo zajednicko zasjedanje na sutjesci.
Pa, koalicione čarke. :D

Stvar je što pokušavam objasniti da u politici i pored ideologije postoji pragmatizam. Može se u pragmatizmu izgubiti mnogo. I pogaziti sve ono što ideologijom praviš, ali nema hajra samo od ideologije. Jer, mora se djelovati u realnosti.

Kada su partizani mogli pregovarati sa Njemcima 1943., i ne gubiti osnovni cilj iz vida (borba protiv četnika), u čemu je problem i danas shvatiti da život nije crno - bijel?

Jer, da je sve to ok - ne bi se u Jugoslaviji otkrilo tek poslije Titine smrti za "martovske pregovore". I ne bi bili tako nazvani "pregovori" da se nije pokušalo zakukumuljiti da je "sporazum" u stvari postojao.
džakailibu
Posts: 764
Joined: 08/05/2013 11:37

#55018 Re: SDP

Post by džakailibu »

Pogresno ti je poredjenje ali mi je jasno sta je po srijedi. Nije problem ni ideologija ni pragmatizam, vec sto trebas tikve saditi sa sda, a to je vec zivo blato.
Tito je furao pregovore dok nije presao na drugu stranu a sve vrijeme pregovora(nije bilo nikakvog sporazuma) su se vodile borbe.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#55019 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Sporazum je postoja i na sutjesci,pa poslaše Nijemci poklon Titu iz Aviona
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55020 Re: SDP

Post by Banksy »

bogoljub wrote::bih: Svetozar Pudarić :bih:

...je bio poslušni Zlatkov potrčko.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#55021 Re: SDP

Post by bunk »

Pa dobro ko je onda dobar?
Nikisc ,Masic,Cenga und co :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52741
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#55022 Re: SDP

Post by Chmoljo »

Pa pod Niksicem, kakav god da je, se reklo Ne bradi.

Volio bih cuti dostignuca ostalih. Za mene je ovo ravno onom "ne" iz '48.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55023 Re: SDP

Post by kmirsad »

Bečirević, Imamović...Bio bi dobar i Nikšić, da ga Enko na neki način ne drži za jaja. A očigledno ga se NN boji.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55024 Re: SDP

Post by Banksy »

Chmoljo wrote:Pa pod Niksicem, kakav god da je, se reklo Ne bradi.

Volio bih cuti dostignuca ostalih. Za mene je ovo ravno onom "ne" iz '48.


Da. S vrećama para, pritiscima 'pravosuđem', krmojedima i petokolonašima, ravno '48. sigurno.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#55025 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Najbolji za predsjewdnika SDP su
Damir Nikšić
Vojin Mijatović
Ali izgleda da će Bakir postat predsjednik SDP BH
Post Reply