SDP
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#55001 Re: SDP
Ako je već tako kako pišeš, onda na stolu imate dva puta.
Delić, crveno/narandžasto/itd privjesak jer SDA original već postoji, rado bi on to već sutra,
https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/inte ... ava-447084
Ili Nikšić, s nadom za konsolidaciju,
Izvjesna propast protiv moguće propasti, izbor je lak.
Krenu li gubitnici u novu stranku, pretvoriće se u sitniš poput ASDA, a ne vjerujem da će ih mase, svjesne toga, slijediti.
"Jačeg" kandidata niste producirali, a tuzlanski očito igraju za SDA.
Okrenuti se sebi, pretresti, izbaciti, prozračiti, pa polako ispočetka.
edit: glede tankih kadrova, sve stranke su dobro otanjile, ako je utjeha.
Delić, crveno/narandžasto/itd privjesak jer SDA original već postoji, rado bi on to već sutra,
https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/inte ... ava-447084
Ili Nikšić, s nadom za konsolidaciju,
Izvjesna propast protiv moguće propasti, izbor je lak.
Krenu li gubitnici u novu stranku, pretvoriće se u sitniš poput ASDA, a ne vjerujem da će ih mase, svjesne toga, slijediti.
"Jačeg" kandidata niste producirali, a tuzlanski očito igraju za SDA.
Okrenuti se sebi, pretresti, izbaciti, prozračiti, pa polako ispočetka.
edit: glede tankih kadrova, sve stranke su dobro otanjile, ako je utjeha.
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#55002 Re: SDP
Što se tiče izbora, iako nije neki svjetski izbor jasno je da je u ovom momentu Nikšić jedina opcija.Banksy wrote:Ako je već tako kako pišeš, onda na stolu imate dva puta.
Delić, crveno/narandžasto/itd privjesak jer SDA original već postoji, rado bi on to već sutra,
https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/inte ... ava-447084
Ili Nikšić, s nadom za konsolidaciju,
Izvjesna propast protiv moguće propasti, izbor je lak.
Krenu li gubitnici u novu stranku, pretvoriće se u sitniš poput ASDA, a ne vjerujem da će ih mase, svjesne toga, slijediti.
"Jačeg" kandidata niste producirali, a tuzlanski očito igraju za SDA.
Okrenuti se sebi, pretresti, izbaciti, prozračiti, pa polako ispočetka.
edit: glede tankih kadrova, sve stranke su dobro otanjile, ako je utjeha.
Poznato je da je u TK i ranije postojala posebna partija koja se naknadno ujedinila sa sarajevskim SDP-om. Neće oni biti sitniš i to je najveći problem.
Tuzlanski (Bećirović, Imamović, Ilić) ne igraju za SDA, oni igraju za Nikšića što je za moj ukus prilično komformistička i pasivna pozicija. Nikšićevo je samo da ne ide sa SDA i ima njihovu podršku, ali SDP-u treba proaktivna politika protiv ruralne struje. A to je izostalo.
Moj problem sa Nikšićevim kompanjonima je taj što nemaju nikakve vizije za edukaciju potencijalnih glasača, jednostavno ne komuniciraju sa građanima na način kako to treba. Delić to radi svakodnevno, ali na način kako to ne treba.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#55003 Re: SDP
Biće sitniš. Ne procjenjuj njihovu snagu sad, kad su unutra. Otpadnici su u startu slabiji, a otpadanjem postaju još slabiji. I onda kad otpadnu, gube tu vanjsku snagu i IZ podršku jer više nikome nisu dobra investicija, već samo privjesak kapitalcima. Jaki su samo dok su unutra i dok se preko njih razvaljuje onaj veliki. Znaju to i oni, i zato neće nigdje, i ako izgube.
Nikšić, pa ako mislite da vrijedi, podmlađivanje, nove ideje, misli, snage, rad, na vama je, borite se, otimajte.
Nikšić, pa ako mislite da vrijedi, podmlađivanje, nove ideje, misli, snage, rad, na vama je, borite se, otimajte.
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#55004 Re: SDP
Vidjećemo, volio bih da dijelim tvoj optimizam.Banksy wrote:Biće sitniš. Ne procjenjuj njihovu snagu sad, kad su unutra. Otpadnici su u startu slabiji, a otpadanjem postaju još slabiji. I onda kad otpadnu, gube tu vanjsku snagu i IZ podršku jer više nikome nisu dobra investicija, već samo privjesak kapitalcima. Jaki su samo dok su unutra i dok se preko njih razvaljuje onaj veliki. Znaju to i oni, i zato neće nigdje, i ako izgube.
Nikšić, pa ako mislite da vrijedi, podmlađivanje, nove ideje, misli, snage, rad, na vama je, borite se, otimajte.
Mojih istomišljenika u SDP-u je puno manje nego što bi možda neko pomislio. Dok je tako nemamo šansu.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#55005 Re: SDP
Nije to optimizam, već iskustvo viđenog. Da ne govorimo o dodatnom devalviranju otpadničkih akcija nakon iskustva koje glasači imaju s Komšićem.Leverage wrote: Vidjećemo, volio bih da dijelim tvoj optimizam.
Mojih istomišljenika u SDP-u je puno manje nego što bi možda neko pomislio. Dok je tako nemamo šansu.
Stvarajte ih, borite se.
Ili idite u Njemačku.
- Leverage
- Posts: 9637
- Joined: 27/05/2018 16:32
#55006 Re: SDP
Da, i Komšić je nekoć bio velik, ali i dalje traje, nepodnošljivo dugo.Banksy wrote: Nije to optimizam, već iskustvo viđenog. Da ne govorimo o dodatnom devalviranju otpadničkih akcija nakon iskustva koje glasači imaju s Komšićem.
Stvarajte ih, borite se.
Ili idite u Njemačku.
Za mene postoji samo borba, za druge ne garantujem.
-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#55007 Re: SDP
SDP Lukavac sam i ja ,ali neću biti ako uđu s SDA ili s PDA
Međutim Edin Delić,Admir Memić,Jakub Mahovkić žele da izgube moj glas,toliko su sigurni da će 2020 po pobjediti da sebi dizvoljavaju Luksuz koalicije s SDA ili PDA ,ali teško će SDP Lukavac do 51% 2020
Međutim Edin Delić,Admir Memić,Jakub Mahovkić žele da izgube moj glas,toliko su sigurni da će 2020 po pobjediti da sebi dizvoljavaju Luksuz koalicije s SDA ili PDA ,ali teško će SDP Lukavac do 51% 2020
- drug_profi
- Posts: 65421
- Joined: 16/07/2012 16:00
#55008 Re: SDP
Kakva je ovo kastarofa od protivkandidata?
Zasto nema Becirevica?
Ovo je situacija kad molis boga da Niksic ostane.
Zasto nema Becirevica?
Ovo je situacija kad molis boga da Niksic ostane.
-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#55009 Re: SDP
Možda je to i najbolja opcija,bez obzira koliko hvalio Delića,njegova rečenicadrug_profi wrote:Kakva je ovo kastarofa od protivkandidata?
Zasto nema Becirevica?
Ovo je situacija kad molis boga da Niksic ostane.
''U vlast makar i sa Hitlerom'' je sve pobila dosad urađeno
Uradio je mnogo a za tren uništio
- drug_profi
- Posts: 65421
- Joined: 16/07/2012 16:00
#55010 Re: SDP
ako ovako ostane, jedini je Niksic koji moze obezbijediti prezivljavanje stranke, ali tesko neki napredak.putokaz1 wrote:Možda je to i najbolja opcija,bez obzira koliko hvalio Delića,njegova rečenicadrug_profi wrote:Kakva je ovo kastarofa od protivkandidata?
Zasto nema Becirevica?
Ovo je situacija kad molis boga da Niksic ostane.
''U vlast makar i sa Hitlerom'' je sve pobila dosad urađeno
Uradio je mnogo a za tren uništio
Samo bi mozda Becirevic mogao nesto bolje uraditi. Nazalost nema ga ili ga ne znamo, tog nekog ko bi bio pravi lider i ko bi bio sigurna opcija da ti glas za SDP nece zavrsiti kao glas za SDA.
- nemampojma0
- Posts: 1913
- Joined: 27/11/2013 19:57
- Location: Bosna ponosna
#55011 Re: SDP
Da vam se, mozda, vrati Zlaja 
- drug_profi
- Posts: 65421
- Joined: 16/07/2012 16:00
#55012 Re: SDP
Pa mislim da je jasno da je Zlaja potpuno nepozeljan.
Ali Beogradski student vojne skole, Zlajin vojnik i SDA prebjegulja, stvarno nisu kandidati kakvi bi trebali biti.
Ali Beogradski student vojne skole, Zlajin vojnik i SDA prebjegulja, stvarno nisu kandidati kakvi bi trebali biti.
- bogoljub
- Posts: 2930
- Joined: 14/03/2008 19:20
- Location: Do you have a room tonight?
#55013 Re: SDP
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#55014 Re: SDP
Trebaju raspisati Javni konkurs za Predsjednika. 
- Haris.ba
- Posts: 35296
- Joined: 08/09/2005 20:08
#55015 Re: SDP
Pa gledaj. 1943. su partizani potpisali primirje sa Njemcima kao okupatorom.putokaz1 wrote: Možda je to i najbolja opcija,bez obzira koliko hvalio Delića,njegova rečenica
''U vlast makar i sa Hitlerom'' je sve pobila dosad urađeno
Uradio je mnogo a za tren uništio
Kako da kažem, ušli u vlast 1943. Pa kad su mogli 1943., što ne bi mogli 2019.
-
džakailibu
- Posts: 764
- Joined: 08/05/2013 11:37
#55016 Re: SDP
Sta kazes usli u vlast? pa jeste, odlicno i produktivno je bilo zajednicko zasjedanje na sutjesci.Haris.ba wrote:Pa gledaj. 1943. su partizani potpisali primirje sa Njemcima kao okupatorom.putokaz1 wrote: Možda je to i najbolja opcija,bez obzira koliko hvalio Delića,njegova rečenica
''U vlast makar i sa Hitlerom'' je sve pobila dosad urađeno
Uradio je mnogo a za tren uništio
Kako da kažem, ušli u vlast 1943. Pa kad su mogli 1943., što ne bi mogli 2019.
- Haris.ba
- Posts: 35296
- Joined: 08/09/2005 20:08
#55017 Re: SDP
Pa, koalicione čarke.džakailibu wrote:Sta kazes usli u vlast? pa jeste, odlicno i produktivno je bilo zajednicko zasjedanje na sutjesci.
Stvar je što pokušavam objasniti da u politici i pored ideologije postoji pragmatizam. Može se u pragmatizmu izgubiti mnogo. I pogaziti sve ono što ideologijom praviš, ali nema hajra samo od ideologije. Jer, mora se djelovati u realnosti.
Kada su partizani mogli pregovarati sa Njemcima 1943., i ne gubiti osnovni cilj iz vida (borba protiv četnika), u čemu je problem i danas shvatiti da život nije crno - bijel?
Jer, da je sve to ok - ne bi se u Jugoslaviji otkrilo tek poslije Titine smrti za "martovske pregovore". I ne bi bili tako nazvani "pregovori" da se nije pokušalo zakukumuljiti da je "sporazum" u stvari postojao.
-
džakailibu
- Posts: 764
- Joined: 08/05/2013 11:37
#55018 Re: SDP
Pogresno ti je poredjenje ali mi je jasno sta je po srijedi. Nije problem ni ideologija ni pragmatizam, vec sto trebas tikve saditi sa sda, a to je vec zivo blato.
Tito je furao pregovore dok nije presao na drugu stranu a sve vrijeme pregovora(nije bilo nikakvog sporazuma) su se vodile borbe.
Tito je furao pregovore dok nije presao na drugu stranu a sve vrijeme pregovora(nije bilo nikakvog sporazuma) su se vodile borbe.
-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#55019 Re: SDP
Sporazum je postoja i na sutjesci,pa poslaše Nijemci poklon Titu iz Aviona
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#55020 Re: SDP
bogoljub wrote:Svetozar Pudarić
...je bio poslušni Zlatkov potrčko.
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#55021 Re: SDP
Pa dobro ko je onda dobar?
Nikisc ,Masic,Cenga und co
Nikisc ,Masic,Cenga und co
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52741
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#55022 Re: SDP
Pa pod Niksicem, kakav god da je, se reklo Ne bradi.
Volio bih cuti dostignuca ostalih. Za mene je ovo ravno onom "ne" iz '48.
Volio bih cuti dostignuca ostalih. Za mene je ovo ravno onom "ne" iz '48.
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#55023 Re: SDP
Bečirević, Imamović...Bio bi dobar i Nikšić, da ga Enko na neki način ne drži za jaja. A očigledno ga se NN boji.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#55024 Re: SDP
Chmoljo wrote:Pa pod Niksicem, kakav god da je, se reklo Ne bradi.
Volio bih cuti dostignuca ostalih. Za mene je ovo ravno onom "ne" iz '48.
Da. S vrećama para, pritiscima 'pravosuđem', krmojedima i petokolonašima, ravno '48. sigurno.
-
putokaz1
- Posts: 12974
- Joined: 31/05/2014 23:56
#55025 Re: SDP
Najbolji za predsjewdnika SDP su
Damir Nikšić
Vojin Mijatović
Ali izgleda da će Bakir postat predsjednik SDP BH
Damir Nikšić
Vojin Mijatović
Ali izgleda da će Bakir postat predsjednik SDP BH
