BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
batara
Posts: 1183
Joined: 24/01/2014 23:31

#55001 Re: BHTelecom All About

Post by batara »

batara wrote:Uzeo telefon na rate preko bh telekoma, ostale mi jos neke 3 rate da ga otplatim. Interesuje me da li mogu prijevremena da to otplatim, tj. Da odem u bhtelekom i sve odjednom uplatim :?
legenda reala
Posts: 745
Joined: 13/08/2011 00:53

#55002 Re: BHTelecom All About

Post by legenda reala »

Del_Boy1 wrote: Samo što sam ovo napisao oni promijeniše, izgleda neko čita ovaj forum. :lol: :lol:
Ako čitaju nek ubace ovaj RTRS PLUS :razz:
User avatar
semirsar
Posts: 9060
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#55003 Re: BHTelecom All About

Post by semirsar »

irac300 wrote:Lijepa blizina granice Hr i DVB-T. :D
ma dovoljno bit i u srednjoj bosni, anamo i riblja krljust fata hr. kanale :mrgreen:
User avatar
BarbaDue
Posts: 65076
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#55004 Re: BHTelecom All About

Post by BarbaDue »

semirsar wrote:
irac300 wrote:Lijepa blizina granice Hr i DVB-T. :D
ma dovoljno bit i u srednjoj bosni, anamo i riblja krljust fata hr. kanale :mrgreen:
hvatate analogne kanale?
User avatar
semirsar
Posts: 9060
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#55005 Re: BHTelecom All About

Post by semirsar »

BarbaDue wrote:
semirsar wrote:
irac300 wrote:Lijepa blizina granice Hr i DVB-T. :D
ma dovoljno bit i u srednjoj bosni, anamo i riblja krljust fata hr. kanale :mrgreen:
hvatate analogne kanale?
ma sve sa hr predznakom, nejma da nejma od analogne preko dvb-t do kablovske oliti dvb-c :mrgreen:
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#55006 Re: BHTelecom All About

Post by MTV »

Hrvatski kanali su digitalni. DVB-T mpeg2. Od 2019-2020 ce biti DVB T2 HEVC H.265.
User avatar
semirsar
Posts: 9060
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#55007 Re: BHTelecom All About

Post by semirsar »

MTV wrote:Hrvatski kanali su digitalni. DVB-T mpeg2. Od 2019-2020 ce biti DVB T2 HEVC H.265.
de ba kolega, nemoj mi glumit bukvalca, bar se mi razumijemo :lol:
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#55008 Re: BHTelecom All About

Post by MTV »

:lol:
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#55009 Re: BHTelecom All About

Post by irac300 »

semirsar wrote: ma sve sa hr predznakom, nejma da nejma od analogne preko dvb-t do kablovske oliti dvb-c :mrgreen:
Saso mange ima. :D
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#55010 Re: BHTelecom All About

Post by Tesla Edison »

Del_Boy1 wrote:
Samo što sam ovo napisao oni promijeniše, izgleda neko čita ovaj forum. :lol: :lol:
Ma nema šanse :D :D
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#55011 Re: BHTelecom All About

Post by Tesla Edison »

irac300 wrote:Lijepa blizina granice Hr i DVB-T. :D
Ček zar ti možeš uhvatiti hrvatski DVB (sa adrese na kojoj ti je prijavljena moja tv)? :shock:
Ja kod punca u Cazinu, koji je dosta bliže granici od tvoje kuće, jedva uhvatim mada i antena nije baš najbolje sklopljena. Slika ledi to je drama.

Čuo sam da su neki uspijevali u Sarajevu da uhvate srbijanski DVB mada čisto sumnjam al eto oni tvrde. Samo ne znam kakvu su to antenu koristili.
User avatar
crnivrag
Posts: 13645
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#55012 Re: BHTelecom All About

Post by crnivrag »

TESLA_EDISON wrote:
Kad već radiš na usluzi "Moja TV", zanima me da li će se ovi problemi uskoro otkloniti?

Na Multiscreen-u ne rade kanali Mozaik kamere 1, Mozaik Kamere 2, Pink LoL, Pink Ha Ha, Kanal 6 HD, VH1 Classic, MTV Rocks, MTV Hits, Al Jazeera English, Solar Radio, Top Gold Radio, Lounge fm Radio, Radio FM4, Kamera Zenica, Kamera Gračanica, Kamera Goražde, Kamera Skenderija, Kamera Cazin, Kamera Gradačac, Kamera Banja Luka.

Svi navedeni kanali (osim Pink LoL i Pink Ha Ha) vraćaju poruku: da sadržaj nije moguće gledati na ovom uređaju (iako svi uređaji na kojima sam probao nisu bili routovani), a kanali Pink LoL i Pink Ha Ha vraćaju poruku: Nije moguće pustiti sadržaj.
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#55013 Re: BHTelecom All About

Post by irac300 »

TESLA_EDISON wrote:
irac300 wrote:Lijepa blizina granice Hr i DVB-T. :D
Ček zar ti možeš uhvatiti hrvatski DVB (sa adrese na kojoj ti je prijavljena moja tv)? :shock:
Ja kod punca u Cazinu, koji je dosta bliže granici od tvoje kuće, jedva uhvatim mada i antena nije baš najbolje sklopljena. Slika ledi to je drama.

Čuo sam da su neki uspijevali u Sarajevu da uhvate srbijanski DVB mada čisto sumnjam al eto oni tvrde. Samo ne znam kakvu su to antenu koristili.
Hvatam k'o od sale. :D Jakost signala 100, kvaliteta 100. Moze kod nas i srbijanski, ali TV mi nema dvb-t2 dekoder, a ne uzima mi se resiver samo zbog njih. Imam 14 hrvatskih.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#55014 Re: BHTelecom All About

Post by Tesla Edison »

crnivrag wrote:
TESLA_EDISON wrote:
Kad već radiš na usluzi "Moja TV", zanima me da li će se ovi problemi uskoro otkloniti?

Na Multiscreen-u ne rade kanali Mozaik kamere 1, Mozaik Kamere 2, Pink LoL, Pink Ha Ha, Kanal 6 HD, VH1 Classic, MTV Rocks, MTV Hits, Al Jazeera English, Solar Radio, Top Gold Radio, Lounge fm Radio, Radio FM4, Kamera Zenica, Kamera Gračanica, Kamera Goražde, Kamera Skenderija, Kamera Cazin, Kamera Gradačac, Kamera Banja Luka.

Svi navedeni kanali (osim Pink LoL i Pink Ha Ha) vraćaju poruku: da sadržaj nije moguće gledati na ovom uređaju (iako svi uređaji na kojima sam probao nisu bili routovani), a kanali Pink LoL i Pink Ha Ha vraćaju poruku: Nije moguće pustiti sadržaj.
Dva razloga mogu biti:
1. Problem sa uređajem,
2. Problem sa mrežom.

Upravo sam testirao kod sebe i svi spomenuti kanali uredno rade. Dakle ako može kod mene trebalo bi i kod tebe da radi jer je to sve jedan servis.
Provjeri uređaj, pokrenute aplikacije da nekanslučajno ne radi u pozaduni i zauzimanti resurse telefona te tako aplikaciji otežava rad. Ako je uređaj rootovan onda svakako ne može raditi.
User avatar
crnivrag
Posts: 13645
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#55015 Re: BHTelecom All About

Post by crnivrag »

TESLA_EDISON wrote: Dva razloga mogu biti:
1. Problem sa uređajem,
2. Problem sa mrežom.

Upravo sam testirao kod sebe i svi spomenuti kanali uredno rade. Dakle ako može kod mene trebalo bi i kod tebe da radi jer je to sve jedan servis.
Provjeri uređaj, pokrenute aplikacije da nekanslučajno ne radi u pozaduni i zauzimanti resurse telefona te tako aplikaciji otežava rad. Ako je uređaj rootovan onda svakako ne može raditi.
Probavao sam na 3 uređaja (TV, mobitel i TV Box), naravno uređaju nisu rootovani, i problem se javlja sa svim novim kanalima, dok ostatak ponude radi sasvim normalno.

Dakle, u pitanju su samo ovi gore pobrojani kanali.

Inače koristim internet drugog operatera za pristup, i svi uređaji se povezuju na 5 Ghz wifi mrežu i koriste puni protok od 150/9 Mbps.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#55016 Re: BHTelecom All About

Post by Tesla Edison »

crnivrag wrote:
TESLA_EDISON wrote: Dva razloga mogu biti:
1. Problem sa uređajem,
2. Problem sa mrežom.

Upravo sam testirao kod sebe i svi spomenuti kanali uredno rade. Dakle ako može kod mene trebalo bi i kod tebe da radi jer je to sve jedan servis.
Provjeri uređaj, pokrenute aplikacije da nekanslučajno ne radi u pozaduni i zauzimanti resurse telefona te tako aplikaciji otežava rad. Ako je uređaj rootovan onda svakako ne može raditi.
Probavao sam na 3 uređaja (TV, mobitel i TV Box), naravno uređaju nisu rootovani, i problem se javlja sa svim novim kanalima, dok ostatak ponude radi sasvim normalno.

Dakle, u pitanju su samo ovi gore pobrojani kanali.

Inače koristim internet drugog operatera za pristup, i svi uređaji se povezuju na 5 Ghz wifi mrežu i koriste puni protok od 150/9 Mbps.
Eto ti razloga. Ne mogu se svi kanali gledati preko drugog operatera. Ne znam tačno koji ali znam da ne mogu svi.
ing-ecc
Posts: 18618
Joined: 31/03/2013 09:58

#55017 Re: BHTelecom All About

Post by ing-ecc »

netFlat 20 na VDSL-u (i josh po.kishi :D )

http://www.speedtest.net/my-result/a/3580538566
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#55018 Re: BHTelecom All About

Post by ala7 »

Jedan update,
Aktivirali dodatni 1 paket ali ni glasa ni traga monterima da promjene modem! Poziv prije aktivacije dobio sa informacijom da postoji tehnička mogućnost..
Jel ko imao iskustva sa tim, koliko trebam čekati modem novi i šta mi je raditi slijedeće?

Ne razumijem ako je nalog pušten i ako postoji tm zašto to ažurnije ne ide već se čeka toliko?
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9157
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#55019 Re: BHTelecom All About

Post by Pitar sa Kariba »

Ne znam sta su radili sa web TV ali ovo večeras je odlično! :thumbup:
Stream, rezolucija sve perfektno. Inače je sranje app bila, međutim ako ostane ovako onda vrijedi.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#55020 Re: BHTelecom All About

Post by shiljak »

Aktivan Naj broj na pretplati, pričano 2:30 minuta i piše 0.25 KM potrošeno. Zar nije 0.10 KM po pozivu a ne 0.25, ili to važi samo za ultra korisnike
User avatar
kemox
Posts: 700
Joined: 02/02/2013 12:43

#55021 Re: BHTelecom All About

Post by kemox »

crnivrag wrote:
TESLA_EDISON wrote: Dva razloga mogu biti:
1. Problem sa uređajem,
2. Problem sa mrežom.

Upravo sam testirao kod sebe i svi spomenuti kanali uredno rade. Dakle ako može kod mene trebalo bi i kod tebe da radi jer je to sve jedan servis.
Provjeri uređaj, pokrenute aplikacije da nekanslučajno ne radi u pozaduni i zauzimanti resurse telefona te tako aplikaciji otežava rad. Ako je uređaj rootovan onda svakako ne može raditi.
Probavao sam na 3 uređaja (TV, mobitel i TV Box), naravno uređaju nisu rootovani, i problem se javlja sa svim novim kanalima, dok ostatak ponude radi sasvim normalno.

Dakle, u pitanju su samo ovi gore pobrojani kanali.

Inače koristim internet drugog operatera za pristup, i svi uređaji se povezuju na 5 Ghz wifi mrežu i koriste puni protok od 150/9 Mbps.
Na moja web tv preko drugog operatera rade samo live kamere. Preko vpn servera kojeg sam konfigurisao na bh telekomovom internetu radi sve preko drugih operatera :D
User avatar
crnivrag
Posts: 13645
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#55022 Re: BHTelecom All About

Post by crnivrag »

kemox wrote:
Na moja web tv preko drugog operatera rade samo live kamere. Preko vpn servera kojeg sam konfigurisao na bh telekomovom internetu radi sve preko drugih operatera :D
Meni radi sve, osim gore pobrojanih kanala, putem interneta drugog operatera.
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#55023 Re: BHTelecom All About

Post by SONY_91 »

Planiram uzeti telefon koji ima BH Telecom garanciju. Sada, zanima me da li BH Telecom može zaključati uređaj ukoliko osoba od koje sam kupio uređaj ne plaća na vrijeme račune?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#55024 Re: BHTelecom All About

Post by Tesla Edison »

SONY_91 wrote:Planiram uzeti telefon koji ima BH Telecom garanciju. Sada, zanima me da li BH Telecom može zaključati uređaj ukoliko osoba od koje sam kupio uređaj ne plaća na vrijeme račune?
Ne samo to. Postavili su timer i ako ne platiš dva računa zaključa se a ako ne platiš tri onda eksplodira. Ti telefoni imaju još i olovne kuglice u sebi pa eksplozija još efektnija.
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#55025 Re: BHTelecom All About

Post by SONY_91 »

TESLA_EDISON wrote:
SONY_91 wrote:Planiram uzeti telefon koji ima BH Telecom garanciju. Sada, zanima me da li BH Telecom može zaključati uređaj ukoliko osoba od koje sam kupio uređaj ne plaća na vrijeme račune?
Ne samo to. Postavili su timer i ako ne platiš dva računa zaključa se a ako ne platiš tri onda eksplodira. Ti telefoni imaju još i olovne kuglice u sebi pa eksplozija još efektnija.
Svaki telefon se valjda poveže sa određenim računom i IMEI-em tako da je u praksi moguće. Mene zanima da li se to radi. Lijep pozdrav za tebe ali i nemaš neki smisao za humor.
Locked