Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#5501 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Bakir1 wrote:Hvala kume :thumbup:
nema na cemu,sve za tebe kume :bih:
User avatar
Danguba
Posts: 15928
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#5502 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Danguba »

doktor_seha wrote:Moze li mi neko objasniti kako na autu ciji je posljednja godina proizvodnje 1999. U saobracajnoj pise 2000.? Auto je uvoz
2000-te stavljen prvi put u promet.
User avatar
doktor_seha
Posts: 87
Joined: 06/04/2011 10:13

#5503 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by doktor_seha »

Danguba wrote:
doktor_seha wrote:Moze li mi neko objasniti kako na autu ciji je posljednja godina proizvodnje 1999. U saobracajnoj pise 2000.? Auto je uvoz
2000-te stavljen prvi put u promet.
Hvala... mislio sam da nije neka muljaza oko euro standarda...
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#5504 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Bakir1 wrote:Image
Nema....
Fala za link sutra dok se docepam racunara :thumbup:
2003 godina
Image
Simplastican djip. :D Koliko love?
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#5505 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by citroen xm »

Kad se otvara ova trafika? :D
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#5506 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tiger 033 »

Mozda mi neko pomogne ili barem uputi na pravu adresu...naime imam Fabiju 1.6 tdi 2012 god. problem je sljedeci (nisam siguran da li cu uspjeti dobro objasniti ali pokusat' cu)...kad upalim auto sve OK dok isto ne postgne radnu temeraturu, onda pocne u intervalima nesto "kao" strugati ...kad upalim klimu prestane... zna li neko sta bi moglo biti ili kome da se obratim za problem :?:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5507 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

2-3-4-1 :-)
Moram i ja"dzipa" potjerati u blato :mrgreen:
Kako fabija struze?
U voznji leru klepece trese?
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#5508 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tiger 033 »

Bakir1 wrote:2-3-4-1 :-)
Moram i ja"dzipa" potjerati u blato :mrgreen:
Kako fabija struze?
U voznji leru klepece trese?
Kad se auto zagrije na radnu temp. non-stop nema pravila
p.s imam osjecaj kao metal o metal ili ventilator pojma nemam :roll:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5509 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Radi sta?
Trese se motor radi na oko 1000 obrtaja klepece iz pravca motora?
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#5510 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tiger 033 »

Bakir1 wrote:Radi sta?
Trese se motor radi na oko 1000 obrtaja klepece iz pravca motora?
Motor ne trese a cuje se iz pravca motora ...ma da kad otvorim haubu nista se NE moze cuti...jbt ENIGMA U INTERVALIMA vu....vu...vu tako nesto
Last edited by Tiger 033 on 17/07/2016 21:03, edited 1 time in total.
User avatar
doktor_seha
Posts: 87
Joined: 06/04/2011 10:13

#5511 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by doktor_seha »

Tiger 033 wrote:
Bakir1 wrote:Radi sta?
Trese se motor radi na oko 1000 obrtaja klepece iz pravca motora?
Motor ne trese a cuje se iz pravca motora ...ma da kad otvorim haubu nista se NE moze cuti...jbt ENIGMA
Pa da nije hauba [emoji28] [emoji28]
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#5512 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tiger 033 »

doktor_seha wrote:
Tiger 033 wrote:
Bakir1 wrote:Radi sta?
Trese se motor radi na oko 1000 obrtaja klepece iz pravca motora?
Motor ne trese a cuje se iz pravca motora ...ma da kad otvorim haubu nista se NE moze cuti...jbt ENIGMA
Pa da nije hauba [emoji28] [emoji28]
Nije jarane izgleda puk'o šaraf što sve čuva :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5513 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Kod mene is to suzio se izbor na gebere temp I temp goriva...
Nema sta nisam gledao of prisilne regeneracije pa dalje....
User avatar
doktor_seha
Posts: 87
Joined: 06/04/2011 10:13

#5514 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by doktor_seha »

Tiger 033 wrote:
doktor_seha wrote:
Tiger 033 wrote: Motor ne trese a cuje se iz pravca motora ...ma da kad otvorim haubu nista se NE moze cuti...jbt ENIGMA
Pa da nije hauba [emoji28] [emoji28]
Nije jarane izgleda puk'o šaraf što sve čuva :D
Pitam za haubu jer sam se ja na svom puntu tako istraumirao dok nisam skontao da mi hauba klepece kad krecem, saraf i matica rijesili stvar [emoji33]

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#5515 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tiger 033 »

Bakir1 wrote:Kod mene is to suzio se izbor na gebere temp I temp goriva...
Nema sta nisam gledao of prisilne regeneracije pa dalje....
Is'o nekom "strucnjaku" kaze letva volana ili servo...napominjem u volanu nema lufta,auto NE vuce u stranu,volan OK
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#5516 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tiger 033 »

Tiger 033 wrote:
Bakir1 wrote:Kod mene is to suzio se izbor na gebere temp I temp goriva...
Nema sta nisam gledao of prisilne regeneracije pa dalje....
Is'o nekom "strucnjaku" kaze letva volana ili servo...napominjem u volanu nema lufta,auto NE vuce u stranu,volan OK
Interesantno kad klimu ukljucim NEcuje se
User avatar
doktor_seha
Posts: 87
Joined: 06/04/2011 10:13

#5517 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by doktor_seha »

Tiger 033 wrote:
Tiger 033 wrote:
Bakir1 wrote:Kod mene is to suzio se izbor na gebere temp I temp goriva...
Nema sta nisam gledao of prisilne regeneracije pa dalje....
Is'o nekom "strucnjaku" kaze letva volana ili servo...napominjem u volanu nema lufta,auto NE vuce u stranu,volan OK
Interesantno kad klimu ukljucim NEcuje se
Ovo je malo vjerovatno ali moze biti... remen?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#5518 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Rekao bih da je neki natezac ili neka od remenica, vidi onu na radilici i alternatoru. Pogotovo sto se zvuk mijenja kad se optereti sistem pomocnih agregata.
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#5519 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tiger 033 »

Ima li neko preporuku za DOBROG hećima da zna oko auta :?:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5520 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Dio oko paljenja gasenja klime preskocio ponadao se da jos nekoga pate iste muke...
Ovo sto kaze direst....
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#5521 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tiger 033 »

direstraits0078 wrote:Rekao bih da je neki natezac ili neka od remenica, vidi onu na radilici i alternatoru. Pogotovo sto se zvuk mijenja kad se optereti sistem pomocnih agregata.
Drug s vana tj. kad se hauba otvori nista se ne cuje ... samo u unutrasnjosti auta i to iskljucivo kad je isti zagrijan pocne to iritantno vu...vu...vu prvo slabije i kako se motor zagrijava sve jace
Last edited by Tiger 033 on 17/07/2016 21:25, edited 1 time in total.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#5522 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Onda imas mozda pojacano strujanje vode kroz sistem. Ako nestane kad ukljucis klimu, ima veze sa klapnama za regulaciju ventilacije ili ventilima na sistemu grijanja.
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#5523 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tiger 033 »

direstraits0078 wrote:Onda imas mozda pojacano strujanje vode kroz sistem. Ako nestane kad ukljucis klimu, ima veze sa klapnama za regulaciju ventilacije ili ventilima na sistemu grijanja.
Znaci moram klimatologu :mrgreen:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#5524 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

Imas i opciju da pojacas muziku i metnes prst u uho i vozis ko i do sad. :D
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#5525 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tiger 033 »

direstraits0078 wrote:Imas i opciju da pojacas muziku i metnes prst u uho i vozis ko i do sad. :D
:D ili kod Neškovića
Post Reply