nema na cemu,sve za tebe kumeBakir1 wrote:Hvala kume
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#5501 Re: Pitamo Mehanicare ?
- Danguba
- Posts: 15928
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#5502 Re: Pitamo Mehanicare ?
2000-te stavljen prvi put u promet.doktor_seha wrote:Moze li mi neko objasniti kako na autu ciji je posljednja godina proizvodnje 1999. U saobracajnoj pise 2000.? Auto je uvoz
- doktor_seha
- Posts: 87
- Joined: 06/04/2011 10:13
#5503 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala... mislio sam da nije neka muljaza oko euro standarda...Danguba wrote:2000-te stavljen prvi put u promet.doktor_seha wrote:Moze li mi neko objasniti kako na autu ciji je posljednja godina proizvodnje 1999. U saobracajnoj pise 2000.? Auto je uvoz
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#5504 Re: Pitamo Mehanicare ?
Simplastican djip.Bakir1 wrote:
Nema....
Fala za link sutra dok se docepam racunara
2003 godina
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#5505 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kad se otvara ova trafika? 
- Tiger 033
- Posts: 8736
- Joined: 12/11/2010 09:47
- Location: Sarajevo
#5506 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozda mi neko pomogne ili barem uputi na pravu adresu...naime imam Fabiju 1.6 tdi 2012 god. problem je sljedeci (nisam siguran da li cu uspjeti dobro objasniti ali pokusat' cu)...kad upalim auto sve OK dok isto ne postgne radnu temeraturu, onda pocne u intervalima nesto "kao" strugati ...kad upalim klimu prestane... zna li neko sta bi moglo biti ili kome da se obratim za problem 
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#5507 Re: Pitamo Mehanicare ?
2-3-4-1
Moram i ja"dzipa" potjerati u blato
Kako fabija struze?
U voznji leru klepece trese?
Moram i ja"dzipa" potjerati u blato
Kako fabija struze?
U voznji leru klepece trese?
- Tiger 033
- Posts: 8736
- Joined: 12/11/2010 09:47
- Location: Sarajevo
#5508 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kad se auto zagrije na radnu temp. non-stop nema pravilaBakir1 wrote:2-3-4-1![]()
Moram i ja"dzipa" potjerati u blato![]()
Kako fabija struze?
U voznji leru klepece trese?
p.s imam osjecaj kao metal o metal ili ventilator pojma nemam
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#5509 Re: Pitamo Mehanicare ?
Radi sta?
Trese se motor radi na oko 1000 obrtaja klepece iz pravca motora?
Trese se motor radi na oko 1000 obrtaja klepece iz pravca motora?
- Tiger 033
- Posts: 8736
- Joined: 12/11/2010 09:47
- Location: Sarajevo
#5510 Re: Pitamo Mehanicare ?
Motor ne trese a cuje se iz pravca motora ...ma da kad otvorim haubu nista se NE moze cuti...jbt ENIGMA U INTERVALIMA vu....vu...vu tako nestoBakir1 wrote:Radi sta?
Trese se motor radi na oko 1000 obrtaja klepece iz pravca motora?
Last edited by Tiger 033 on 17/07/2016 21:03, edited 1 time in total.
- doktor_seha
- Posts: 87
- Joined: 06/04/2011 10:13
#5511 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa da nije hauba [emoji28] [emoji28]Tiger 033 wrote:Motor ne trese a cuje se iz pravca motora ...ma da kad otvorim haubu nista se NE moze cuti...jbt ENIGMABakir1 wrote:Radi sta?
Trese se motor radi na oko 1000 obrtaja klepece iz pravca motora?
- Tiger 033
- Posts: 8736
- Joined: 12/11/2010 09:47
- Location: Sarajevo
#5512 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije jarane izgleda puk'o šaraf što sve čuvadoktor_seha wrote:Pa da nije hauba [emoji28] [emoji28]Tiger 033 wrote:Motor ne trese a cuje se iz pravca motora ...ma da kad otvorim haubu nista se NE moze cuti...jbt ENIGMABakir1 wrote:Radi sta?
Trese se motor radi na oko 1000 obrtaja klepece iz pravca motora?
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#5513 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene is to suzio se izbor na gebere temp I temp goriva...
Nema sta nisam gledao of prisilne regeneracije pa dalje....
Nema sta nisam gledao of prisilne regeneracije pa dalje....
- doktor_seha
- Posts: 87
- Joined: 06/04/2011 10:13
#5514 Re: RE: Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Pitam za haubu jer sam se ja na svom puntu tako istraumirao dok nisam skontao da mi hauba klepece kad krecem, saraf i matica rijesili stvar [emoji33]Tiger 033 wrote:Nije jarane izgleda puk'o šaraf što sve čuvadoktor_seha wrote:Pa da nije hauba [emoji28] [emoji28]Tiger 033 wrote: Motor ne trese a cuje se iz pravca motora ...ma da kad otvorim haubu nista se NE moze cuti...jbt ENIGMA
Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
- Tiger 033
- Posts: 8736
- Joined: 12/11/2010 09:47
- Location: Sarajevo
#5515 Re: Pitamo Mehanicare ?
Is'o nekom "strucnjaku" kaze letva volana ili servo...napominjem u volanu nema lufta,auto NE vuce u stranu,volan OKBakir1 wrote:Kod mene is to suzio se izbor na gebere temp I temp goriva...
Nema sta nisam gledao of prisilne regeneracije pa dalje....
- Tiger 033
- Posts: 8736
- Joined: 12/11/2010 09:47
- Location: Sarajevo
#5516 Re: Pitamo Mehanicare ?
Interesantno kad klimu ukljucim NEcuje seTiger 033 wrote:Is'o nekom "strucnjaku" kaze letva volana ili servo...napominjem u volanu nema lufta,auto NE vuce u stranu,volan OKBakir1 wrote:Kod mene is to suzio se izbor na gebere temp I temp goriva...
Nema sta nisam gledao of prisilne regeneracije pa dalje....
- doktor_seha
- Posts: 87
- Joined: 06/04/2011 10:13
#5517 Re: RE: Re: Pitamo Mehanicare ?
Ovo je malo vjerovatno ali moze biti... remen?Tiger 033 wrote:Interesantno kad klimu ukljucim NEcuje seTiger 033 wrote:Is'o nekom "strucnjaku" kaze letva volana ili servo...napominjem u volanu nema lufta,auto NE vuce u stranu,volan OKBakir1 wrote:Kod mene is to suzio se izbor na gebere temp I temp goriva...
Nema sta nisam gledao of prisilne regeneracije pa dalje....
Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#5518 Re: Pitamo Mehanicare ?
Rekao bih da je neki natezac ili neka od remenica, vidi onu na radilici i alternatoru. Pogotovo sto se zvuk mijenja kad se optereti sistem pomocnih agregata.
- Tiger 033
- Posts: 8736
- Joined: 12/11/2010 09:47
- Location: Sarajevo
#5519 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima li neko preporuku za DOBROG hećima da zna oko auta 
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#5520 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dio oko paljenja gasenja klime preskocio ponadao se da jos nekoga pate iste muke...
Ovo sto kaze direst....
Ovo sto kaze direst....
- Tiger 033
- Posts: 8736
- Joined: 12/11/2010 09:47
- Location: Sarajevo
#5521 Re: Pitamo Mehanicare ?
Drug s vana tj. kad se hauba otvori nista se ne cuje ... samo u unutrasnjosti auta i to iskljucivo kad je isti zagrijan pocne to iritantno vu...vu...vu prvo slabije i kako se motor zagrijava sve jacedirestraits0078 wrote:Rekao bih da je neki natezac ili neka od remenica, vidi onu na radilici i alternatoru. Pogotovo sto se zvuk mijenja kad se optereti sistem pomocnih agregata.
Last edited by Tiger 033 on 17/07/2016 21:25, edited 1 time in total.
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#5522 Re: Pitamo Mehanicare ?
Onda imas mozda pojacano strujanje vode kroz sistem. Ako nestane kad ukljucis klimu, ima veze sa klapnama za regulaciju ventilacije ili ventilima na sistemu grijanja.
- Tiger 033
- Posts: 8736
- Joined: 12/11/2010 09:47
- Location: Sarajevo
#5523 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znaci moram klimatologudirestraits0078 wrote:Onda imas mozda pojacano strujanje vode kroz sistem. Ako nestane kad ukljucis klimu, ima veze sa klapnama za regulaciju ventilacije ili ventilima na sistemu grijanja.
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#5524 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imas i opciju da pojacas muziku i metnes prst u uho i vozis ko i do sad. 
- Tiger 033
- Posts: 8736
- Joined: 12/11/2010 09:47
- Location: Sarajevo
#5525 Re: Pitamo Mehanicare ?
direstraits0078 wrote:Imas i opciju da pojacas muziku i metnes prst u uho i vozis ko i do sad.


