Dešavanja u Srbiji

Post Reply
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5501 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

Mx wrote:
A.P wrote:
dallton wrote:moto "BDB" - bosna do bujanovca (mojne s albancima da se kacimo vidis da su ljudi zeznuti)
:D
zeznuti su dok su ameri tu,kad odu oni :run: pravac Aljbanija :D
Ja kako sam cuo, ako je istina, Albanci idu na Nis i kazu tu ce stati jer je to stara njihova granica. Presevska dolina je samo uvertira za Nis. Bas me interesuje sto im je Nis zapeo za oko, ima li neko da razjasni? :D
dobre buregdzinice i a leskovacka pljeskavica je blizu
to su glavni strateski uzroci njihovog kretanja ka nisu :D
User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#5502 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Mx »

:D
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5503 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

Artemije: "Albanci žele Veliku Albaniju... Neće oklijevati napasti Beograd i ostale gradove Srbije"
*** SPAM *** - Njegovo preosveštenstvo vladika raško-prizrenski Artemije, smatra da Albanci žele najprije da ostvare zamisao "Veliko Kosovo", da bi zatim prešli na projekat "Velika Albanija", što su nedvosmislene poruke poslednjih terorističkih napada na jugu Srbije i u pokrajini.

U ostvarenju tih ciljeva, smatra vladika Artemije, Albanci neće oklijevati da napadnu Beograd i ostale gradove Srbije.

"Poznavajući dobro situaciju u zadnjih deset godina, oni neće prestati sa provokacijama i terorom, sa napadima na srpski narod i na naše svetinje dok konačno ne postignu svoj cilj, a to je da Kosovo i Metohiju potpuno očiste od Srba", rekao je vladika Artemije za list "Pravda".

Podsjetivši na incidente koji su se dogodili prije nekoliko dana u selu Gradac kod Kline i u Bujanovcu, Vladika je rekao Albanci koriste prisutnost i podršku međunarodne zajednice na Kosmetu, koja im omogućuje "da se dovrši posao rađen u proteklih deset godina" uz podršku Amerike i EU.

Vladika dodaje da su ovi napadi poruka su onima koji pomišljaju na povratak da odustanu od te namjere, a onima koji su se vratili da ponovo napuste Kosovo i Metohiju, što su izgleda i postigli, kako je rekao.

"Naravno da ne postoji mogućnost ratne eskalacije, jer je naša država još prije proglašenja nezavisnosti kosovske države, rekla da nećemo odgovoriti na silu i da Kosovo i Metohiju nećemo braniti pomoću vojske, kao što bi to učinile sve demokratske države", poručio je vladika Artemije.

On je naveo da se oni preduzimaju koraci da Srbe udalje iz Kopnene zone bezbjednosti, umjesto da se u ove oblasti vrati određeni broj pripadnika službe bezbjednosti, na šta Srbija ima pravo po Rezoluciji 1244.

"To prisustvo smeta šiptarskim teroristima da završe posao progona svih Srba sa Kosova i Metohije. Njihova strategija i politika potpuno su jasne, ali nama u Srbiji i Beogradu nije jasno šta mi treba da radimo", rekao je Artemije.

Odgovarajući na pitanje da li je način na koji srpski zvaničnici odvraćaju Srbe od učešća na lokalnim izborima na Kosovu i Metohiji primjeren situaciji, Artemije je rekao da "to više nije ni indirektno, nego otvoreno priznavanje države Kosovo".

"Nažalost, nema nikakvog mehanizma koji bi te ljude mogao da prizove pameti. Znamo da je 2004. godine Beograd pozivao Srbe da učestvuju na izborima. Ova poruka da se ne učestvuje meni je suviše anemična i bez ikakvih nagovještaja bilo kakvih mjera ako neko ipak ode da glasa. Kako vidim, ima i nekih "kombi" partija i stranaka, koje su spremne da daju legitimitet izborima koje organizuje tzv. vlada Kosova", poručio je Artemije.

On je rekao da je dozvola da EULEX dođe i sprovodi Ahtisarijev plan, te činjenica da međunarodna zajednica toleriše terorističke napade, a nijednog počinioca ne pronađe, predstavlja znake da "Beograd prešutno čini ono što još ne može javno da kaže".
ja artemije, eto vidi sad belaja, a zaboravio si kad si blagosiljao mladica, karadzica, arkana...? ti si mozda (oliti sigurno) zaboravio, al bog nije corava macka
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5504 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

Bosnohercegovac wrote:
pici wrote:
i ko rece da je prosperitet s onu stranu Drine.........moguce al samo uz potpunu propast nacional-fašizma .........bitnuce tu svega još.....prvom prilikom treba one izHlapljele starohane iz SANU-a izbaciti na ulicu i dovest proeuropske akademike a onda se obracunat sa kriminalom i korupcijom.......
Skroz si fulio care. Ne treba izbacivati akademike iz akademije, nego iz politike. A politikante treba izbaciti iz akademije. Mada, ovo prvo je mnogo bolje, lakše i efektnije.

Šta je akademija? Da li akademija upravlja državom?
An academy (Greek Ἀκαδημία) is an institution of higher learning, research, or honorary membership. Ili ti ga prevedeno:
Akademija (grč. Ἀκαδημία) je ustnova visokog obrazovanja, istraživanja ili počasnog članstva.
http://www.wikipedia.com

Državom upravlja novac kroz politiku. Misliš da Mišković, Matić, Beko, Živanić, Drakulić, Kostić, Cepter dozvoljavaju da im ovi iz sledečeg paragrafa upravljaju zemljom? Dajte, ljudi ubačite mozak u brzinu, barem u prvu, šteta da cijelo vrijeme radi u leru, a da vas neko polako gura i nagurava odpozadi, uz to vi imiterate zvuk motora brrrr brrrr brrrrroooooooooom . I tako nakon određženog vremena vi stvarno mislite da vozite, pa makar i punta ko Lesi Edriđ. :D

Niti našim komšijama upravlja dedica od 80 godina, koji se bavi muzikom i notama iz XIV stoljeća pa naovamo, niti neki drugi koji se bavi zakonima na starim hartijama iz XV stoljeća, niti neki sociolog koji prati društvena kretanja, niti neki drugi koji cijeli život pravi mostove a danas je predsjednik.

Čime se sanu danas bavi(a naravno, ćime se bavila i ranije):
http://www.sanu.ac.rs/

Projekti:
ИНТЕРПОЛАЦИОНИ И КВАДРАТУРНИ ПРОЦЕСИ ЗАСНОВАНИ НА ТЕОРИЈИ ОРТОГОНАЛНОСТИ
Руководилац: дописни члан Градимир Миловановић
Геохемија стена горњег омотача и магматских стена Земљине коре
АСИМПТОТСКО ПОНАШАЊЕ УОПШТЕНИХ ФУНКЦИЈА. ТЕОРИЈА И ПРИМЕНА
Руководилац: академик Богољуб Станковић
ПРИМЕНА ВАРИЈАЦИОНИХ ПРИНЦИПА МЕХАНИКЕ НА НЕЛИНЕАРНЕ И НЕКОНЗЕРВАТИВНЕ ДИНАМИЧКЕ СИСТЕМЕ
Руководилац: академик Божидар Вујановић
Сарадници: проф. др Бранислав С. Бачлић, проф. др Србољуб Симић
НУМЕРИЧКА СИМУЛАЦИЈА ВРЕМЕНА И КЛИМЕ
Руководилац: академик Федор Месингер
Сарадници: проф. др Лазар Лазић, проф. др Боривој Рајковић, др Миодраг Ранчић, др Ивана Тошић, мр Владимир Ђурђевић, мр Катарина Вељовић, мр Драгана Вујовић, мр Милан Дацић, мр Зоран Мијић, мр Јелена Поповић, Душан Јовић, Момчило Живковић, Иван Ристић
ХОРОЛОШКИ И ЕКОЛОШКИ ЧИНИОЦИ ДИФЕРЕНЦИЈАЦИЈЕ ОРОФИТСКЕ ФЛОРЕ СРБИЈЕ И ОКОЛНИХ ТЕРИТОРИЈА ЦЕНТРАЛНОГ ДЕЛА БАЛКАНСКОГ ПОЛУОСТРВА
Руководилац: дописни члан Владимир Стевановић
ТЕОРИЈСКО ПРОУЧАВАЊЕ ВИБРАЦИОНО-ЕЛЕКТРОНСКЕ СПРЕГЕ У ЧЕТВОРОАТОМСКИМ МОЛЕКУЛИМА
Руководилац: дописни члан Миљенко Перић
УТИЦАЈ МОЛЕКУЛСКЕ СТРУКТУРЕ НА ХЕМИЈСКУ РЕАКТИВНОСТ, БИОЛОШКУ АКТИВНОСТ И ФИЗИЧКЕ ОСОБИНЕ ОРГАНСКИХ ЈЕДИЊЕЊА И ПРИРОДНИХ ПРОИЗВОДА
Координатор: академик Драгомир Виторовић
УЛОГА ПРОТЕИНА ТОПЛОТНОГ СТРЕСА У ПРОЦЕСИМА СТАРЕЊА
Руководилац: дописни члан Никола Туцић
НОВЕ МAТЕМAТИЧКЕ МЕТОДЕ У ТЕОРИЈИ КОНСТРУКЦИЈA. ТЕОРИЈИ ЕЛAСТИЧНОСТИ И ТЕОРИЈИ ПЛAСТИЧНОСТИ
Руководилац: академик Ђорђе Злоковић
Сарадници: проф др Ташко Манески, проф. др Миодраг Несторовић
ДИНАМИКА И УПРАВЉАЊЕ ХУМАНОИДНИМ РОБОТИМА ВИСОКИХ ПЕРФОРМАНСИ
Руководилац: академик Миомир Вукобратовић
Сарадници: проф. др Бранислав Боровац, проф. др Вељко Поткоњак, др Душко Катић, др Александар Родић
ИСТРAЖИВAЊЕ ПAТОЛОШКО-МОРФОЛОШКИХ ЛЕЗИЈA: УРОЂЕНИХ И СТЕЧЕНИХ СРЧAНИХ МAНA (И ЊИХОВЕ ПЛУЋНЕ ЦИРКУЛAЦИЈЕ). МИОКAРДA И КОРОНAРНИХ КРВНИХ СУДОВA
Руководилац: академик Владимир Кањух
ИСТРAЖИВAЊЕ ПОВЕЗAНОСТИ ГЕНЕТСКОГ ПОЛИМОРФИЗМA ПЦ-1 ГЛИКОПРОТЕИНA (К121Q) СA ИНСУЛИНСКОМ РЕЗИСТЕНЦИЈОМ И РAЗВОЈЕМ ДИЈAБЕТЕСНЕ НЕФРОПAТИЈЕ. КОРОНAРНЕ БОЛЕСТИ И ШЛОГA
МЕЂУОДЕЉЕЊСКИ ОДБОР ЗA ПРОУЧAВAЊЕ МAЊИНA И ЉУДСКИХ ПРAВA
ПОЛИТИКА ВЕЛИКИХ СИЛА ПРЕМА СРБИЈИ И СРПСКОМ ПИТАЊУ У 20 ВЕКУ
ОДБОР ЗA ИСТОРИЈУ БОСНЕ И ХЕРЦЕГОВИНЕ
Председник: академик Милорад Екмечић :D :D :D
СНИМAЊЕ СРПСКЕ НAРОДНЕ МУЗИКЕ
Руководилац: академик Дејан Деспић
http://www.sanu.ac.rs/Projekti/Projekti.aspx?arg=08,

A sad ti bačo viđi đe ćeš nove akademike ubacit. :)
i kako promjeniti ove projekte tako da vrše istraživanje urođženih i stećenih EUROPSKIH srćanih mana,
interpolacioni i PROEUROPSKI kvadratni procesi zasnovani na europskoj teoriji ortogonalnosti
PROEUROPSKA insulinska rezistencija
dinamika i upravljanje EUROPSKIM humanoidnim robotima visokih performansi
itd. etć.

gramatičke i pravopisne greške su namjerne
ovo boldirano mi je upalo u oci ( o imenu akademika da ne govorim) - pa nije valjda da se u takvoj naucnoj instituciji svjetskog glasa (citaj cuvena po zlu) proucava historija te vjestacke tvorevine bih, cccc...ja sam mislio da se samo proucava historija hiljadugodisnje republike srpske- ili mozda taj objekt proucavanja nema dovoljno godina da bi usao u historiju ili ne zna hoce li trajati dovoljno dugo da udje u historiju)?
:D
User avatar
pici
Posts: 46387
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5505 Re: Desavanja u Srbiji

Post by pici »

Bosnohercegovac wrote:
pici wrote:
i ko rece da je prosperitet s onu stranu Drine.........moguce al samo uz potpunu propast nacional-fašizma .........bitnuce tu svega još.....prvom prilikom treba one izHlapljele starohane iz SANU-a izbaciti na ulicu i dovest proeuropske akademike a onda se obracunat sa kriminalom i korupcijom.......
Skroz si fulio care. Ne treba izbacivati akademike iz akademije, nego iz politike. A politikante treba izbaciti iz akademije. Mada, ovo prvo je mnogo bolje, lakše i efektnije.

Šta je akademija? Da li akademija upravlja državom?
An academy (Greek Ἀκαδημία) is an institution of higher learning, research, or honorary membership. Ili ti ga prevedeno:
Akademija (grč. Ἀκαδημία) je ustnova visokog obrazovanja, istraživanja ili počasnog članstva.
http://www.wikipedia.com

Državom upravlja novac kroz politiku. Misliš da Mišković, Matić, Beko, Živanić, Drakulić, Kostić, Cepter dozvoljavaju da im ovi iz sledečeg paragrafa upravljaju zemljom? Dajte, ljudi ubačite mozak u brzinu, barem u prvu, šteta da cijelo vrijeme radi u leru, a da vas neko polako gura i nagurava odpozadi, uz to vi imiterate zvuk motora brrrr brrrr brrrrroooooooooom . I tako nakon određženog vremena vi stvarno mislite da vozite, pa makar i punta ko Lesi Edriđ. :D

Niti našim komšijama upravlja dedica od 80 godina, koji se bavi muzikom i notama iz XIV stoljeća pa naovamo, niti neki drugi koji se bavi zakonima na starim hartijama iz XV stoljeća, niti neki sociolog koji prati društvena kretanja, niti neki drugi koji cijeli život pravi mostove a danas je predsjednik.

Čime se sanu danas bavi(a naravno, ćime se bavila i ranije):
http://www.sanu.ac.rs/

Projekti:
ИНТЕРПОЛАЦИОНИ И КВАДРАТУРНИ ПРОЦЕСИ ЗАСНОВАНИ НА ТЕОРИЈИ ОРТОГОНАЛНОСТИ
Руководилац: дописни члан Градимир Миловановић
Геохемија стена горњег омотача и магматских стена Земљине коре
АСИМПТОТСКО ПОНАШАЊЕ УОПШТЕНИХ ФУНКЦИЈА. ТЕОРИЈА И ПРИМЕНА
Руководилац: академик Богољуб Станковић
ПРИМЕНА ВАРИЈАЦИОНИХ ПРИНЦИПА МЕХАНИКЕ НА НЕЛИНЕАРНЕ И НЕКОНЗЕРВАТИВНЕ ДИНАМИЧКЕ СИСТЕМЕ
Руководилац: академик Божидар Вујановић
Сарадници: проф. др Бранислав С. Бачлић, проф. др Србољуб Симић
НУМЕРИЧКА СИМУЛАЦИЈА ВРЕМЕНА И КЛИМЕ
Руководилац: академик Федор Месингер
Сарадници: проф. др Лазар Лазић, проф. др Боривој Рајковић, др Миодраг Ранчић, др Ивана Тошић, мр Владимир Ђурђевић, мр Катарина Вељовић, мр Драгана Вујовић, мр Милан Дацић, мр Зоран Мијић, мр Јелена Поповић, Душан Јовић, Момчило Живковић, Иван Ристић
ХОРОЛОШКИ И ЕКОЛОШКИ ЧИНИОЦИ ДИФЕРЕНЦИЈАЦИЈЕ ОРОФИТСКЕ ФЛОРЕ СРБИЈЕ И ОКОЛНИХ ТЕРИТОРИЈА ЦЕНТРАЛНОГ ДЕЛА БАЛКАНСКОГ ПОЛУОСТРВА
Руководилац: дописни члан Владимир Стевановић
ТЕОРИЈСКО ПРОУЧАВАЊЕ ВИБРАЦИОНО-ЕЛЕКТРОНСКЕ СПРЕГЕ У ЧЕТВОРОАТОМСКИМ МОЛЕКУЛИМА
Руководилац: дописни члан Миљенко Перић
УТИЦАЈ МОЛЕКУЛСКЕ СТРУКТУРЕ НА ХЕМИЈСКУ РЕАКТИВНОСТ, БИОЛОШКУ АКТИВНОСТ И ФИЗИЧКЕ ОСОБИНЕ ОРГАНСКИХ ЈЕДИЊЕЊА И ПРИРОДНИХ ПРОИЗВОДА
Координатор: академик Драгомир Виторовић
УЛОГА ПРОТЕИНА ТОПЛОТНОГ СТРЕСА У ПРОЦЕСИМА СТАРЕЊА
Руководилац: дописни члан Никола Туцић
НОВЕ МAТЕМAТИЧКЕ МЕТОДЕ У ТЕОРИЈИ КОНСТРУКЦИЈA. ТЕОРИЈИ ЕЛAСТИЧНОСТИ И ТЕОРИЈИ ПЛAСТИЧНОСТИ
Руководилац: академик Ђорђе Злоковић
Сарадници: проф др Ташко Манески, проф. др Миодраг Несторовић
ДИНАМИКА И УПРАВЉАЊЕ ХУМАНОИДНИМ РОБОТИМА ВИСОКИХ ПЕРФОРМАНСИ
Руководилац: академик Миомир Вукобратовић
Сарадници: проф. др Бранислав Боровац, проф. др Вељко Поткоњак, др Душко Катић, др Александар Родић
ИСТРAЖИВAЊЕ ПAТОЛОШКО-МОРФОЛОШКИХ ЛЕЗИЈA: УРОЂЕНИХ И СТЕЧЕНИХ СРЧAНИХ МAНA (И ЊИХОВЕ ПЛУЋНЕ ЦИРКУЛAЦИЈЕ). МИОКAРДA И КОРОНAРНИХ КРВНИХ СУДОВA
Руководилац: академик Владимир Кањух
ИСТРAЖИВAЊЕ ПОВЕЗAНОСТИ ГЕНЕТСКОГ ПОЛИМОРФИЗМA ПЦ-1 ГЛИКОПРОТЕИНA (К121Q) СA ИНСУЛИНСКОМ РЕЗИСТЕНЦИЈОМ И РAЗВОЈЕМ ДИЈAБЕТЕСНЕ НЕФРОПAТИЈЕ. КОРОНAРНЕ БОЛЕСТИ И ШЛОГA
МЕЂУОДЕЉЕЊСКИ ОДБОР ЗA ПРОУЧAВAЊЕ МAЊИНA И ЉУДСКИХ ПРAВA
ПОЛИТИКА ВЕЛИКИХ СИЛА ПРЕМА СРБИЈИ И СРПСКОМ ПИТАЊУ У 20 ВЕКУ
ОДБОР ЗA ИСТОРИЈУ БОСНЕ И ХЕРЦЕГОВИНЕ
Председник: академик Милорад Екмечић :D :D :D
СНИМAЊЕ СРПСКЕ НAРОДНЕ МУЗИКЕ
Руководилац: академик Дејан Деспић
http://www.sanu.ac.rs/Projekti/Projekti.aspx?arg=08,

A sad ti bačo viđi đe ćeš nove akademike ubacit. :)
i kako promjeniti ove projekte tako da vrše istraživanje urođženih i stećenih EUROPSKIH srćanih mana,
interpolacioni i PROEUROPSKI kvadratni procesi zasnovani na europskoj teoriji ortogonalnosti
PROEUROPSKA insulinska rezistencija
dinamika i upravljanje EUROPSKIM humanoidnim robotima visokih performansi
itd. etć.

gramatičke i pravopisne greške su namjerne


Nit su Mišković and Co napisali projekte i memorandume,nit su gudili uz gusle i naprdivali stihovima o junacima,bojevima,turcima,kamama,odsjecenim glavama itd itd.......skroz si fulo razmisljanja jednog pisca koji napiše djeciju pjesmicu ili neki istorijski naucni doktorat i onda mrtvo-hladno zabilježi da treba spojit tj oslobodit vekovne prostore pa iako to iziskuje žrtvovanje 100 000 duša njegovog naroda.........kad to napiše il izgovori prozvani Mišković i pijaČna bratilja to zvuci kao neki seoski skup .....al kad to napišu i stave kao prvi nacionalni strateški program,najmudrije i najpismenije glave.......e to BaĆko drugacije zvuci........



Srpski nacionalizam u XX vijeku


Studija o srpskom nacionalizmu u 20. vijeku koju je Odri Helfant Bading sa Univerziteta Harvard napravila na zahtjev Tužilaštva Haaškog tribunala, polazi od teze da su još od sredine 19. vijeka srpski političari tražili načina da stvore državu u koju bi uključili što više Srba, pri čemu su neki sanjali čak o obnovi Dušanovog carstva, javio je Radio B92.

Bading smatra da je i ideja o stvaranju Jugoslavije, s kojom je Srbija ušla u Prvi svjetski rat, više počivala na težnji širenja srpske države, nego stvaranja jugoslovenske, budući da su istraživanja iz tog vremena pokazala da ni jedan od tri naroda koji će oformiti Kraljevinu Srba Hrvata i Slovenaca nije mnogo znao o druga dva naroda, niti je bio pripremljen za novu zajednicu.

Srbima je, zaključuje Bading, bilo potrebno vrijeme da shvate da su, riješivši jedan nacionalni problem u zajedničkoj državi, otvorili novi - u novoj multietničkoj državi postali su najbrojniji narod, ali ne i većina.

I jugoslovenski kralj Aleksandar i komunistička vlast poslije Drugog svjetskog rata, pokušavali su, s različitih pozicija, da suzbiju nacionalne tenzije promoviranjem jugoslovenstva. Pritom se kao najopasnija alternativa jugoslovenstvu u komunističkoj Jugoslaviji pominjao upravo srpski nacionalizam i šovinizam, koji su rado kritikovali upravo srpski komunisti 60-ih godina, u okviru ideje o "čišćenju u svom dvorištu".

Bading primjećuje da je svaka naznaka mogućnosti raspada Jugoslavije bila znak za uzbunu među Srbima i da se tada uvijek postavljalo pitanje sudbine Srba van administrativnih granica Srbije.

U studiji se pominje i srpska reakcija na ustavne amandmane iz 1971. godine i Ustav iz 1974., kojim su Vojvodina i Kosovo dobili široku autonomiju i po statusu i pravu veta na odlučivanje u federaciji bile izjednačene s republikama.

Ovaj autor smatra da je nezadovoljstvo srpskih intelektualaca, a pominje se između ostalih Plava knjiga stručnjaka za ustavna pitnja i naročito Memorandum SANU, poslužilo kao osnova na kojoj će svoj politički uspon napraviti Slobodan Milošević.

U ekspertskom izvještaju Tužilaštva spominju se Ilija Garašanin i njegovo Načertanije, Nikola Pašić, Slobodan Jovanović, Aleksandar Ranković, Marko Nikezić, Latinka Perović, Mihajlo Đurić, kao i Dobrica Ćosić koji je sredinom 60-ih godina, smatra Bading, "artikulirao srpsku nacionalnu misao".

Bading se osvrće i na problem Kosova, gdje su se, kaže, uz nasilje smjenjivale faze dominacije Srba i Albanaca. Ona podsjeća na studije u kojima se kaže da je srpska vojska još tokom balkanskih ratova pokušavala da izmijeni etnički sastav regiona, kako bi lakše Kosovo pripojila srpskoj državi.


pitaj akademike koji pišu lektire,pesmice,doktorate što je to "Plava Knjiga" il "Memorandum"......iznenadices se na odgovoru....BaĆko... ;-)
Vlajko
Posts: 162
Joined: 21/07/2008 14:28

#5506 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Vlajko »

dallton wrote:sto se mene licno tice, ovo sto albanci rade na kosovu i jugu srbije je jedini nacin kako se sa velikosrpskom politikom iz beograda moze izaci
na kraj - nekakve rezolucije, deklaracije, ljudska prava i ostale ublehe su cisto gubljenje vremena (primjer bih)...a obzirom sta je velikosrpska politika radila na kosovu unazad 100 godina a sto i danas radi na jugu srbije, ne postoji razloga da ih se zali...naravno da znam da albanci nisu nevino cvijece, jer niko nije, al postoji gradacija i stepeni krivice, a u ovoj gradaciji oni su puno manje krivi a puno su vise propatili ...
pazi velikosrpskinacionalizam nije razlog za akcije siptara , treba ispostovati i cinjenicu da oni imaju svoj nacionalizam koji traje vise od veka.Seti se prizrenske lige itd. I da nema srpskog nacionalizma ,siptarski bi i dalje postojao. Imaju oni svoje ciljeve i strategiju isto kao sto ih ima i Srbija i Hrvatska ,pa i Bosna na kraju. Problem je samo to sto nam se nacionalisticki planovi u odredjenim delovima poklapaju pa zato ima sukoba,ali ne treba na odnos Srbi siptari gledati sa pozicije akcija i reakcija tako glupi ameri gledaju : sedi debela svinja uz casu viskija i na svom texas news gleda kako siptari oce da naprave veliku albaniju i on to posmatra kao na reakciju povodom velike Srbije. To je povrsno, i da Srbija sada npr polozi oruzje , siptari nece stati ili nas stedeti.

АЛБАНЦИ ПРИПРЕМАЈУ ТЕРОРИСТИЧКЕ НАПАДЕ НА БЕОГРАД И ВЕЋЕ ГРАДСКЕ ЦЕНТРЕ У СРБИЈИ, СТРУЧЊАЦИ УПОЗОРАВАЈУ:Шиптари спремају напад на Гучу

http://www.pravda.rs/dogadjaji/10763/sh ... d-na-guchu

У Београду мете би могле бити Робна кућа „Београђанка", Влада, Народна скупштина, Председништво, али и разна окупљања, попут Фестивала пива
Безбедњаци упозоравају на опасност од могућих терористичких напада, које би шиптарски терористи могли да изведу широм Србије
Сандуловић: Забринут сам да Гуча може да буде на мети терориста. Њима одговара да ту подметну бомбе, јер је велики проток људи и то би било доста запажено
Kosovska polja kanabisa


Kosovska policija u selu Suvi dol, na oko 16 kilometara od Prištine, otkrila njivu veličine oko dva hektara na kojoj je zasađena biljka kanabis satva. Pronađeno 30.000 stabala te biljke, posađenih između kukuruza i krompira.


http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... bisa+.html
Partizan osmicom u 3. kolo

Fudbaleri Partizana pobedili su velški Ril sa 8:0 u revanš utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.


Crno-beli su pre sedam dana slavili u Velsu sa 4:0. Protivnik u trećem kolu kvalifikacija biće kiparski Apoel,

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.p ... _id=372515

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.p ... _id=372591
Pobedama od 4:0 i 8:0 fudbaleri Partizana postavili su dva klupska rekorda.


Prvi put su u dvomeču nekog od evropskih kupova ili kvalifikacija postigli ukupno 12 golova, a beogradska 'osmica' je najubedljivija pobeda u jednom zvaničnom međunarodnom meču
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5507 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

Vlajko wrote:
dallton wrote:sto se mene licno tice, ovo sto albanci rade na kosovu i jugu srbije je jedini nacin kako se sa velikosrpskom politikom iz beograda moze izaci
na kraj - nekakve rezolucije, deklaracije, ljudska prava i ostale ublehe su cisto gubljenje vremena (primjer bih)...a obzirom sta je velikosrpska politika radila na kosovu unazad 100 godina a sto i danas radi na jugu srbije, ne postoji razloga da ih se zali...naravno da znam da albanci nisu nevino cvijece, jer niko nije, al postoji gradacija i stepeni krivice, a u ovoj gradaciji oni su puno manje krivi a puno su vise propatili ...
pazi velikosrpskinacionalizam nije razlog za akcije siptara , treba ispostovati i cinjenicu da oni imaju svoj nacionalizam koji traje vise od veka.Seti se prizrenske lige itd. I da nema srpskog nacionalizma ,siptarski bi i dalje postojao. Imaju oni svoje ciljeve i strategiju isto kao sto ih ima i Srbija i Hrvatska ,pa i Bosna na kraju. Problem je samo to sto nam se nacionalisticki planovi u odredjenim delovima phttp://www.sarajevo-x.com/forum/posting.php?mo ... 20oklapaju pa zato ima sukoba,ali ne treba na odnos Srbi siptari gledati sa pozicije akcija i reakcija tako glupi ameri gledaju : sedi debela svinja uz casu viskija i na svom texas news gleda kako siptari oce da naprave veliku albaniju i on to posmatra kao na reakciju povodom velike Srbije. To je povrsno, i da Srbija sada npr polozi oruzje , siptari nece stati ili nas stedeti.

АЛБАНЦИ ПРИПРЕМАЈУ ТЕРОРИСТИЧКЕ НАПАДЕ НА БЕОГРАД И ВЕЋЕ ГРАДСКЕ ЦЕНТРЕ У СРБИЈИ, СТРУЧЊАЦИ УПОЗОРАВАЈУ:Шиптари спремају напад на Гучу

http://www.pravda.rs/dogadjaji/10763/sh ... d-na-guchu

У Београду мете би могле бити Робна кућа „Београђанка", Влада, Народна скупштина, Председништво, али и разна окупљања, попут Фестивала пива
Безбедњаци упозоравају на опасност од могућих терористичких напада, које би шиптарски терористи могли да изведу широм Србије
Сандуловић: Забринут сам да Гуча може да буде на мети терориста. Њима одговара да ту подметну бомбе, јер је велики проток људи и то би било доста запажено
[/quote]

kasno je @vlajko nakon 50 godina velikosrpske tiranije i defakto vojne i policijske uprave na kosovu reci, eto postoji albanski nacionalizam pa su svi jednako krivi...postoji i irski nacionalizam i irska republikanska armija, al nisu irci isli u englesku da tlace ikoga nego obratno - i nemoj mi samo reci da je kosovo uvijek bilo srbija - bilo je srbija onoliko koliko je sjeverna irska uvijek bila dio ujedinjenog kraljevstva...
a albanci nece odustati niti ce se zaustaviti, jer oni imaju puno vece i teze i tragicnije iskustvo s vs politikom nego recimo bosanci, koji su naivno vjerovali "eto moze se to rijesiti fino, pravnim sredstvima"...ne moze i nikad nije moglo, zato se albanci nece zaustaviti dok ne naprave defakto granicu kod nisa...a onda ce reci "eh sad se trebamo okrenuti buducnosti, treba prihvatiti realno stanje, ajd sad svi skupa u eu"...
postoji i hrvatski nacionalizam imas nacionalizme u bosni i svi su oni moralno i ideoloski isti, al je najveca razlika u tome sto ni hrvatska ni bosanska vojska nisu bombardovale valjevo niti napadale beograd, a obratno nije slucaj...al eto izgleda da vam je neka historijska pravda poslala albance da naplati sve ono sto je radjeno drugima u drugim zemljama ranije...sad je kasno, taj se proces se vise ne moze vratiti nazad
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#5508 Re: Desavanja u Srbiji

Post by kiky »

mene je samo strah da se belaj, po čuvenom marfijevom zakonu, ne proširi i na sanđak ....
to je onda totalni haos ...

vlajko ....
imal još neka slika ...
Vlajko
Posts: 162
Joined: 21/07/2008 14:28

#5509 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Vlajko »

...

http://www.politika.rs/rubrike/Hronika/ ... me.lt.html

Žandarme je napala grupa Ljirima Jakupija

Odbegli terorista zvani Nacista pokušao da isprovocira Žandarmeriju i izazove revolt albanaca sa juga centralne Srbije

Image

Ljirim Jakupi(levo); Pripadnici Žandarmerije brinu o bezbednosti na jugu Srbije (Foto D. Jelen)


Srpske službe bezbednosti usmerile su istragu terorističkih napada kod Bujanovca i u Preševu ka grupi poznatog teroriste Ljirima Jakupija zvanog Nacista, rodom iz Bujanovca, saznaje „Politika” iz pouzdanih izvora bliskih istrazi. Jakupi i članovi njegove grupe se, prema dostupnim informacijama, nalaze na Kosovu i Metohiji, u okolini Gnjilana.

– Postoje ozbilje informacije da su napadi delo Ljirima Jakupija. Nije za sada poznato da li je on direktno učestvovao ili je poslao članove svoje grupe da minobacačem gađaju Žandarmeriju i bace bombu na stambenu zgradu u Preševu – naglašava naš sagovornik.

Službe bezbednosti zadužene za rasvetljavanje poslednjih događaja u Kopnenoj zoni bezbednosti došle su i do podataka koji su mogući motivi terorističkih napada. Prve informacije govore da su članovi grupe Ljirima Jakupija hteli samo da naglase da su još aktivni, ali i da isprovociraju pripadnike Žandarmerije na neku širu akciju koja bi izazvala revolt albanskog stanovništva. Ipak, to su samo prve informacije koje će dalje biti proveravane.

U međuvremenu, srpska policija još nije zatražila pomoć misije Euleksa na Kosovu i Metohiji za otkrivanje počinilaca terorističkih napada u Bujanovcu i Preševu, kao što je to prošle nedelje najavio ministar policije Ivica Dačić. Karin Limdal, portparol Euleks policije, izjavila je juče za „Politiku” da su MUP Srbije i Euleks policija poslednji put kontaktirali 9. juna, kada je, posle napada na Žandarmeriju, zahtevano da se povećaju mere bezbednosti na administrativnoj liniji, sa strane Kosmeta. Iz MUP-a Srbije nismo dobili nikakav zvaničan odgovor o tome.

Za Ljirima Jakupija poslednji put čulo se u leto 2007. godine, kada je izbegao hapšenje od strane makedonske policije na Šar planini. U tadašnjoj akciji makedonskih specijalnih jedinica koja je trajala više od 10 sati, ubijeno je osam članova grupe Ljirima Jakupija, dok je 13 uhapšeno. Ta grupa terorista našla se u Makedoniji, nakon što je Jakupi, pod misterioznim okolnostima, prethodno pobegao iz zatvora „Dubrava” kod Istoka sa još šestoricom zatvorenika. Posle toga je uhapšeno desetak stražara, pod sumnjom da su im omogućili bekstvo.

Jakupi je rođen 1979. godine. Kao azilant u Nemačkoj je uspostavio kontakte sa pripadnicima albanske emigracije. Sredinom 1998. godine odazvao se pozivu ilegalne Vlade Kosova na čijem je čelu bio Bujar Bukoši i tajnim kanalima je stigao na Kosmet gde je postao dobrovoljac OVK, a „vatreno krštenje” imao je u borbama sa srpskim snagama bezbednosti na području Đakovice, pod komandom Ramuša Haradinaja.

Posle potpisivanja Vojnotehničkog sporazuma u Kumanovu (jun 1999. godine) Jakupi sa svojom grupom učestvuje u akcijama na području Gnjilana i Kosovske Kamenice. U februaru 2000. godine zajedno sa Šefketom Muslijuom radi na osnivanju Oslobodilačke vojske za Bujanovac, Preševo i Medveđu (OVPMB) koja će od 2001. do 2004. godine izvoditi oružane napade, kidnapovanja na području tri opštine juga Srbije. OVPMB koja je nastala uz podršku pripadnika Albanske nacionalne Armije, sredstva za nabavku oružja i eksploziva nabavljala je reketiranjem Albanaca sa juga Srbije koji su morali da daju od dve do pet hiljada evra.

Posle demobilizacije OVPBM otišao je na Kosovo, ali su ga međunarodne snage tamo uhapsile. Nakon puštanja iz pritvora, otišao je nakratko u Nemačku, ali se vratio u Makedoniju koju je sa svojom ekipom pokušao da destabilizuje. Krajem 2004. godine ranjen je u sukobu sa makedonskom policijom, posle čega odlazi na Kosovo gde je uhapšen.

On se od 2004. godine nalazi i na crnoj listi SAD, a početkom 2005. godine kao opasnom teroristi zabranjen mu je ulaz u sve zemlje Evropske unije.

Početkom 2007. godine Sudsko veće u Gnjilanu osudilo je Ljirima Jakupija na šest godina zatvora zbog kidnapovanja albanskih civila na Kosovu (septembar 2000). Jakupija je na višegodišnju kaznu zatvora u odsustvu osudio i Okružni sud u Vranju koji je za delo „terorizma osudio grupu Albanaca” na ukupno 55 godina zatvora.

Prema podacima srpskih bezbednosnih službi, Jakupi važi za „izuzetno sposobnog teroristu i najvećeg stručnjaka za eksploziv među albanskim ekstremistima”. Iako ima samo 30 godina, prema tvrdnjama našeg izvora, iza sebe već ima dvanaest godina terorističkog staža.
Dušan Telesković


[objavljeno: 23/07/2009]
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5510 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

de ba @vlajko stavljaj kakve vijesti tipa "izabrane najljepse grudi srbije" ili "danasnji sportski rezultati" da ne prepadamo raju vise,
ti s tim vojnim slikama, ja sa svojim predvidjanjima
Vlajko
Posts: 162
Joined: 21/07/2008 14:28

#5511 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Vlajko »

dallton wrote:de ba @vlajko stavljaj kakve vijesti tipa "izabrane najljepse grudi srbije" ili "danasnji sportski rezultati" da ne prepadamo raju vise,
ti s tim vojnim slikama, ja sa svojim predvidjanjima
:D zbog tih sisa ovde smo i zavrsili ,dok su drugi narodi u Evropi radili i gradili nasi stariji su mrtvi pijani gurali dinare kafanskim pevaljkama u sise, uzdali se u Tita ,partiju, bratstvo i jedinstvo i govorili mnogo smo jaki..... :lol:
Vlajko
Posts: 162
Joined: 21/07/2008 14:28

#5512 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Vlajko »

Image

Sledbenici Dr Dabica .


Lik Dr Dabica nastavlja da zivi i pored toga sto je lik razotkriven u javnosti kao Karadzic .


http://www.nytimes.com/2009/07/26/magaz ... gewanted=1

Radovan Karadzic’s New-Age Adventure! :lol:
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5513 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

Vlajko wrote:
dallton wrote:de ba @vlajko stavljaj kakve vijesti tipa "izabrane najljepse grudi srbije" ili "danasnji sportski rezultati" da ne prepadamo raju vise,
ti s tim vojnim slikama, ja sa svojim predvidjanjima
:D zbog tih sisa ovde smo i zavrsili ,dok su drugi narodi u Evropi radili i gradili nasi stariji su mrtvi pijani gurali dinare kafanskim pevaljkama u sise, uzdali se u Tita ,partiju, bratstvo i jedinstvo i govorili mnogo smo jaki..... :lol:
eto sad znas da nismo mnogo jaki, al to nije razlog da se grudima i dalje ne bavimo, samo preskoci ovo guranje para bilo kome, prvo ne dam pare nikome, pogotovo ne za to, a drugo recesija je
Vlajko
Posts: 162
Joined: 21/07/2008 14:28

#5514 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Vlajko »

kiky wrote: vlajko ....
imal još neka slika ...
evo iz Bujanovca nove

Ovo je sve zandarmerija

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Image

Image
Image

jedan od izbusenih Land Rovera Defendera

Image

Image

Image

Image



Bondstil US ,Cepotina VS , Ristovec, Kadrova Cuka , Velike Usi (Zandarmerija)- glavne baze

http://www.armyinfoforum.org/Armyblog/B ... -60-Km.jpg
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5515 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

Bosnohercegovac wrote:Kad smo več kod memorandoma.
Evo ga novi, samo malo manji.
O NARODU U OSAM DRŽAVA
U Hrvatskoj, Crnoj Gori, Makedoniji i Sloveniji broj Srba danas je za 34,4 odsto manji nego pre dvadeset godina

Napredni klub je objavio Izveštaj o političkim pravima srpskog naroda u regionu za 2008/2009. godinu. Koliko mi je poznato ovo je prvi put, otkako su krajem osamdesetih godina prošlog veka uspostavljene višestranačka demokratija i njoj neophodne slobode, da je položaj srpskog naroda, koji izvan granica Srbije autohtono živi u osam balkanskih država, postao predmet jedne opširnije analize. Izveštaj, pri tom, nema neposredan kratkoročan politički cilj, nije ga finansirala bilo koja vlada, neka fondacija ili nevladina organizacija.

Na Balkanu je tokom proteklih dvadeset godina trijumfovao nacionalizam. Poražen je samo onaj nacionalni pokret koji nije imao jasne ciljeve, čiji je prioritet bila odbrana postojećeg, odavno preživelog, stanja. Danas, baš kao i pre 2000. godine, politika Srbije nema očigledan i čvrst pravac. Izuzev želje za priključivanje Evropskoj uniji ne postoji trajna, promišljena i obavezujuća politika. Reč je samo o nekakvom iščekivanju novih nedaća, izlaznim strategijama, ekonomiji destrukcije koja pokriva zjapeći ponor između potrošnje i proizvodnje...

Naša spoljna politika, naši ekonomski odnosi sa inostranstvom, naša prosvetna i kulturna politika ne prepoznaju odnose sa Srbima u regionu kao važnu temu. Da li je ova nezainteresovanost podstaknuta objektivnim sagledavanjem zastarelosti i besmislenosti ovog pitanja? Pitanje ovih prava bilo je nekada veliki razlog ili ključno opravdanje. Srbija je danas država sa najviše izbeglica u Evropi, a u svetu je trinaesta. Nevolje naših sunarodnika i danas znatno utiču na raspoloženje miliona građana Srbije koji potiču iz ovih krajeva, ugrožavajući time temelje naše demokratije. Uostalom, kakva može biti naša saradnja sa susedima, o kojoj se toliko govori, ako je njena cena loš odnos prema našem narodu?

Srbija je prošle godine odvojila iz budžeta skoro tri puta više novca za finansiranje raznih projekata nacionalnih manjina koje žive na njenoj teritoriji nego što je odvojila za slične ili iste aktivnosti četiri puta brojnijeg srpskog stanovništva iz osam država koje je okružuju. Srbija, recimo, godišnje pomaže makedonsku nacionalnu manjinu sa čak 15,5 puta većom svotom novca od one kojom vlada Makedonije finansira aktivnosti srpskih organizacija! Pri tom Srba u Makedoniji ima više, njihova partija je parlamentarna, a pre stotinu godina činili su čak trećinu stanovništva ove teritorije.

Zvanična Srbija i naša javnost moraju da se odrede prema činjenici da je u Hrvatskoj, Crnoj Gori, Makedoniji i Sloveniji broj Srba danas za 34,4 odsto manji nego pre dvadeset godina! Za to vreme, samo je na teritoriji Republike Hrvatske vođen rat.

Treba li da se oglušimo o činjenicu da naš narod u Sloveniji i Albaniji nema čak ni status (autohtone) nacionalne manjine. Koliko čitalaca zna da je Hrvatska posle 1995. ukinula autonomne kotare Knin i Glinu? Da li je u našoj javnosti bilo reči o preporukama Saveta Evrope Hrvatskoj da uskladi ustav sa stanjem od pre 1991. godine? Kolika je pažnja posvećena činjenici da se iz Hrvatske i tokom 2007. godine više Srba iselilo nego što se u nju vratilo (3.818 u odnosu na 1.479 građana)?

Tokom proteklih četrnaest godina ukinuto je 68 nadležnosti Republike Srpske. Samo tri su ukinute u skladu sa slovom ustava. U protekle dve godine traje međunarodna politička, medijska i sudska kampanja protiv demokratski izabranog vođstva Republike Srpske. Površna analiza štampanih i elektronskih medija pokazuje ko je taj sukob započeo, sa kojim ciljem i iz kojih je centara vođen. Isti oni kojima ne bi smetao opstanak Severnog Kipra, kao samostalne federalne jedinice budućeg, „ujedinjenog” evropskog Kipra, tvrde da je dalje gašenje Republike Srpske uslov građenja evropske budućnosti BiH.

Treba li podsetiti da Srbi u Crnoj Gori čine trećinu stanovništva, ali nemaju određen status, da su simbolično zastupljeni u državnoj upravi i svim dužnostima koje imenuje vlada u Podgorici (od 1 do 5 odsto)? Da li je opšte poznata činjenica da Srbi u Makedoniji ne uživaju punu slobodu veroispovesti?

Da li smo demokrate samo dok ćutimo o ovim pitanjima važnim za evropsku budućnost Srbije i Balkana? Mnogi od nas su se borili protiv režima koji je tolerisao ratne zločince i veličao kriminalce. Da li ćemo biti dostojni sebe ako se svrstamo uz one aktiviste koji javno tvrde da su civilne žrtve iz redova srpskog naroda i „prizvale rat” u kome su stradale?

(Izveštaj o političkim pravima srpskog naroda u regionu za 2008/2009 godinu su ispred udruženja Napredni klub napisali Igor Jaramaz, Milan Dinić, Milan S. Milutinović, Miljan Premović i potpisnik ovih redova)

Napredni klub

Čedomir Antić
[objavljeno: 23/07/2009]
http://www.politika.rs/pogledi/Chedomir ... VA.lt.html
pra

bogati jel to onaj isti cedomir antic koji po institutima za savremenu historiju (ili institucijama slicnog naziva) pise planove za stvaranje "novih balkanskih unija"....a u tekstu jos uvijek upotrebljava floskule tipa "srpski narod koji zivi van granica srbije" :D valjda historicar ne moze da se navikne na historijska iznenadjenja, sta li - s obzirom na situaciju srba u srbiji bolje bi mu bilo da pise studije o srbima koji vise ne zive u granicama srbije...

nego @bosnohercegovac ako ti je cilj popravljanje imidza srbije na ovom forumu, onda stavljaj malo vise muzike, slika lijepih zena i tako to, nema od ludih gljiva nista :D
Vukašin
Posts: 177
Joined: 08/11/2007 21:23

#5516 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Vukašin »

Bosnohercegovac wrote:Kad smo več kod memorandoma.
Evo ga novi, samo malo manji.
Doci ce jos dan kada ce i licnosti ko Antic shvatit da je sve manje Srba van Srbije od kada Srbija pocela vodit brigu o njima. Sto prije Srbija se bude brinila o svojim problemima to ce biti bolje i Srbiji i Srbima van Srbije.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5517 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

Vukašin wrote:
Bosnohercegovac wrote:Kad smo več kod memorandoma.
Evo ga novi, samo malo manji.
Doci ce jos dan kada ce i licnosti ko Antic shvatit da je sve manje Srba van Srbije od kada Srbija pocela vodit brigu o njima. Sto prije Srbija se bude brinila o svojim problemima to ce biti bolje i Srbiji i Srbima van Srbije.
nece taj dan skoro doci,... i subnor je jos ziv, a ovi su tek u svojim ranim 50im - prednjima su jos godine pregalackog rada
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5518 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

evo nesto da valja
TURSKA ĆE INVESTIRATI U IZGRADNJU AUTOPUTA KROZ SANDŽAK Ispis
16:51 / 24.07.2009.

autoput tunel 3.gifŠefovi diplomatija Turske i Srbije Ahmet Davutoglu i Vuk Jeremić rekli su danas da su se dogovorili da Turska investira u izgradnju autoputa kroz Sandžak. Jeremić je naveo na zajedničkoj konferenciji za novinare ...

... sa Davutogluom, poslije sastanka sa ministrom rada i socijalne politike Rasimom Ljajićem i ministrom bez portfelja u Vladi Srbije, Sulejmanom Ugljaninom da razvoj Sandžaka predstavlja prioritet za Srbiju, ali i za Tursku.

On je rekao da je ovo jedan od najznačajnijih dana u istoriji odnosa Srbije i Turske i da je ovo je prvi put da ministri spoljnih poslova dvije zemlje zajedno posjete Sandžak.

"Govorili smo o viziji Sandžaka, kao i o viziji zapadnog Balkana. Razgovarali smo o ekonomskim, infrastrukturnim i strateškim projektima u Sandžaku. Uradićemo zajedno autoput koji prolazi kroz Sandžak, a u tome nam je potrebno jedinstvo među ljudima, političkim partijama, jedinstvo među državama", rekao je Jeremić.
malo je ironicno zar ne? :mrgreen: autoput do jedinog sandzaka na svijetu, a navodni veliki ministar vp srbije zdusno koristi naziv sandzak umjesto uzaludno populariziranog i nigdje prihvacenog "raska oblast"..ovo boldirano sam fulnuo: "dva ministra vanjskih poslova posjetila sandzak" , interesantna recenica, jeremic unutar sopstvene drzave vodi vanjsku politiku :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 46387
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5519 Re: Desavanja u Srbiji

Post by pici »

Bosnohercegovac wrote:
pici wrote:
Nit su Mišković and Co napisali projekte i memorandume,nit su gudili uz gusle i naprdivali stihovima o junacima,bojevima,turcima,kamama,odsjecenim glavama itd itd.......skroz si fulo razmisljanja jednog pisca koji napiše djeciju pjesmicu ili neki istorijski naucni doktorat i onda mrtvo-hladno zabilježi da treba spojit tj oslobodit vekovne prostore pa iako to iziskuje žrtvovanje 100 000 duša njegovog naroda.........kad to napiše il izgovori prozvani Mišković i pijaČna bratilja to zvuci kao neki seoski skup .....al kad to napišu i stave kao prvi nacionalni strateški program,najmudrije i najpismenije glave.......e to BaĆko drugacije zvuci........
Možda sam se ja bačko, slabo odrazio.
Bez obzira ko naprđživao, ne može ništa uradit ako nije na vlast ili na nj nema utjecaj. Tad nije bilo Miškovića i co niti njima slićnih, glavni su bili komunisti, tj. socijlisti, tj. Milošević. Da on nije htjeo to, ma šta ovi naprđživali, on to ne bih radio. Ali nacionalizam u srbiji je dugo tinjao i mnogo prije memoranduma(Da bi neka odluka, akt ili memorandum bio sanu-in, on mora proći na skuštini akademije, a on nikad nije ni došao na dnevni red).

A danas, kad tajkuni imaju ogroman utjecaj, tako nešto nema šanse proći. Njima je od največe važnosti da je sve relativno stabilno.

pici wrote: pitaj akademike koji pišu lektire,pesmice,doktorate što je to "Plava Knjiga" il "Memorandum"......iznenadices se na odgovoru....BaĆko... ;-)
o plavoj knjigi nisam ništo pitao, za memorandum kaza da nikad nije prošao na skupštini akademije.
Kaže ko još uvijek pljuje po akadamiji taj nije dobronamjeran i on zna što to radi. :-)
Kaže nemojte o negativnim stvarima, samo pozitivno, samo pozitvno!!! U ljudima tražite samo ono pozitivno, pustite negativno! :D

Vid BaĆka šo se zado :mrgreen: .....ma kakvi .BA Tajkunćić-pijaČari.......da nije bilo VisokoleteČe memoranduske podrške zlih-truHlih glava otišla bi Srbija skroz u drugom smjeru......da nije MiškoviĆ and Co. osnivo SDS nacional-fašistiČke stranke po Hrvatskoj i BiH il su to radili Visoki Umovi poput kuma Geđže i TaTe Ljube :mrgreen: ....... osnuje Tata Ljuba DS stranku i cim je malo odstupio od Velikosrpskog programa pokojni Zoka,ubiše ga na pravdi Boga dok se njegovo Čedo u razvoju ne oČeliČi i dodje za Prvog Pravog PredCenika "Demokratske Srbije" .....ja volim reČi "Memorandumske Srbije". :mrgreen:



neg ŽIV JE ČiČa !!!! :mrgreen: ....dagle ovo..........TOOOOO VUUUUČEEEEEE !!!!! :mrgreen: :thumbup: :bih: :bih: :bih:



BEOGRAD, 23. 07. 2009.
Susret ministara spoljnih poslova Srbije i Turske, Vuka Jeremića i Ahmeta Davutoglua (FoNet)

Image

To VuČinoooo stisni ko pravi TurČin :mrgreen:
Nije da podHebajem al mi LiČe njih Dvojica :mrgreen:


Ćek.Ba zar nisu Turci priznali "Lažnu Državu Kosovo" :shock: :? ......ša je .BA Hovo :shock:
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5520 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

:lol: :lol: :lol: dobra fora pici :thumbup:

ja bi samo napisao ispod slike "ponovo zajedno, ovaj put mozda i duze" ili mozda "krv nije voda"

evo i komentari sa b92 na vijest o gradnji autoputa u sandzaku, valjao sam se od smijeha
http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=372946

na jednom komentaru pise "turska baza na kosovu se zove "sultan murat"", :lol: pa historija je stvarno puna ironija, ovaj autoput (ako sta bude od njega) ici od sandzaka
prema sarajevo, i od sandzaka prema istanbulu, iz hrvatske ce autoput graditi austrijanci, i eto nas u sretnoj novoj 1878 :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 46387
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5521 Re: Desavanja u Srbiji

Post by pici »

Image

Boris : Ej ReHjneČe imaš od mene za ove ViZe tri karte za GuČu ........ :mrgreen:
User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#5522 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Mx »

pici wrote:Image

Boris : Ej ReHjneČe imaš od mene za ove ViZe tri karte za GuČu ........ :mrgreen:
Dok se svi ljudi na svijetu radjaju sa 5 prstiju jedino se Srbi na svijetu radjaju samo sa 3 prsta :lol:
User avatar
Blaka
Posts: 376
Joined: 29/03/2009 17:37
Location: Siva faza

#5523 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Blaka »

User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#5524 Re: Desavanja u Srbiji

Post by kiky »

da li oli rhen ima pravo glasanja u srbiji i koja mu je adresa prebivališta ...
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#5525 Re: Desavanja u Srbiji

Post by kiky »

baš tako ....
jebeš putovanje na prazan stomak ...
Post Reply