VW Passat vs ostali

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#551 Re: VW Passat vs ostali

Post by vukojebina »

vukojebina wrote:jah eto strucnjak zna da je vw na servisu svaki mjesec...ja vozim golfa, i evo za godinu i po jos servisa nisam vidio, samo ulje naravno...kad budes vozio golfa tad imas pravo rec kolko cesto ides na servis, to tad, tisu misu...
whow wrote:Ja sam imao VW vozila ti vjerovatno neces do kraja zivota : pocevsi sa Golf GTI, Fox , Golf 3 , dvije Jette TDI , Passata B6, Golf 5 s tim sto su G5 i Jetta TDI bile nove iz salona .To je 7 VW vozila i sa svakim je bilo nekih zezancija pa cak i ova dva sto su bila nova su imali opozive i probleme. Toyotu Rav 4 vozim evo vec godinu dana 0 problema , 0 opoziva.

ne rise...o kojoj god vrsti auta se prica, ti si namjanje 7 komada imo iste...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#552 Re: VW Passat vs ostali

Post by spreca »

Bordolini wrote:@ whow,
ja kad me jedno auto "izda" ja vise u tu znacku ne vjerujem i ne kupujem je. Ti naredao cak 7. :D :wink:
Nije mogo da nadje kvar :lol: :lol: :lol: :lol:
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#553 Re: VW Passat vs ostali

Post by whow »

vukojebina wrote:
vukojebina wrote:jah eto strucnjak zna da je vw na servisu svaki mjesec...ja vozim golfa, i evo za godinu i po jos servisa nisam vidio, samo ulje naravno...kad budes vozio golfa tad imas pravo rec kolko cesto ides na servis, to tad, tisu misu...
whow wrote:Ja sam imao VW vozila ti vjerovatno neces do kraja zivota : pocevsi sa Golf GTI, Fox , Golf 3 , dvije Jette TDI , Passata B6, Golf 5 s tim sto su G5 i Jetta TDI bile nove iz salona .To je 7 VW vozila i sa svakim je bilo nekih zezancija pa cak i ova dva sto su bila nova su imali opozive i probleme. Toyotu Rav 4 vozim evo vec godinu dana 0 problema , 0 opoziva.

ne rise...o kojoj god vrsti auta se prica, ti si namjanje 7 komada imo iste...
Svojim dolaskom na ovaj forum si definitivno podigao nivo dijaloga , vidim koristi se akademski rijecnik , mislim da sam sa tobom zavrsio.
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#554 Re: VW Passat vs ostali

Post by vukojebina »

izvini becka skola, nisam te prepozno...provaljen si...
User avatar
Romeo 80
Posts: 4627
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#555 Re: VW Passat vs ostali

Post by Romeo 80 »

vukojebina wrote:izvini becka skola, nisam te prepozno...provaljen si...
Zašto svakim postom moraš opravdati svoj nick? Praviš samo kontrareklamu firmi za koju radiš.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#556 Re: VW Passat vs ostali

Post by madner »

whow wrote:
madner wrote:
Karabaja wrote:Šta bi tek bilo da si imao Toyotu :D
Samo bi mu hauba prolazila kroz glavu :D
Daj ba neka se evo javi bilo ko na ovome forumu koji je imao nekih ozbiljnih problema sa Toyotom. Ta auta se kvare jedino ukoliko ih skrhas ili bas vozis kao manijak. VW sa druge strane , svaki mjesec u servis. Davno su prosla vremena G2 kada je VW bio kvalitetno auto , ovi novi su super kvarljivi .
Meni je jedan ponudio Toyotu Avensisa 2008 sa full opremom u zamjenu za moju vozilicu. Mogla je mrtva glava past :D
User avatar
corolla02
Posts: 11306
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#557 Re: VW Passat vs ostali

Post by corolla02 »

madner wrote: Meni je jedan ponudio Toyotu Avensisa 2008 sa full opremom u zamjenu za moju vozilicu. Mogla je mrtva glava past :D
pa nije za svakog auto :wink:
User avatar
corolla02
Posts: 11306
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#558 Re: VW Passat vs ostali

Post by corolla02 »

Image
User avatar
Bekir_SA
Posts: 220
Joined: 24/11/2009 01:05

#559 Re: VW Passat vs ostali

Post by Bekir_SA »

whow wrote:Ja sam imao VW vozila ti vjerovatno neces do kraja zivota : pocevsi sa Golf GTI, Fox , Golf 3 , dvije Jette TDI , Passata B6, Golf 5 s tim sto su G5 i Jetta TDI bile nove iz salona .To je 7 VW vozila i sa svakim je bilo nekih zezancija pa cak i ova dva sto su bila nova su imali opozive i probleme. Toyotu Rav 4 vozim evo vec godinu dana 0 problema , 0 opoziva.
gdje si to sve vozio??? Nitendo ili PS???

C/P sa jednog auto moto foruma...

Toyota Opoziva Vise Od Dva Miliona Vozila


Japanska
"Tojota" (Toyota) je najavila opoziv za više od dva miliona i stotinu
hiljada vozila
u Sjedinjenim Državama, zbog opasnosti da se papučica za gas
zakači za podni pokrivač ili otirač i zaglavi.

Japanska kompanija time je proširila listu prethodno opozvanih vozila zbog
istog problema sa zaglavljivanjem papučice za gas i nekontrolisanog ubrzanja,
sa još šest modela proizvedenih od 2003. do 2010., prenele su agencije.

"Tojota" je od 2009. povukla više od 14 miliona vozila u svetu zbog
različitih bezbednosnih problema
.
Kompanija je saopštila da nije upoznata sa
bilo kakvim nesrećama ili povredama povezanim sa juče povučenim modelima.

Administracija SAD je nedavno zaključila da nesreće povezane sa naglim,
nenamernim ubrzanjem "Tojotinih" vozila, nisu izazvane elektronskim
kvarovima.

Najnoviji opoziv 2,2 miliona kola usledio je posle višemesečne rasprave sa
američkim regulatornim telima o mogućem riziku vlasnika vozila zbog problema sa
pomeranjem podne prostirke i usporavanja pedale. "Tojota" je u
četvrtak proširila opoziv objavljen krajem 2009. godine na još 1,4 miliona
vozila
, među kojima su modeli "leksus LX" i sportski terenac RAV4.

U SAD je "Tojota" povukla sedam miliona vozila zbog problema sa
pedalom za gas i ukupno više od 14 miliona vozila u poslednjih 16 meseci
.
Predstavnici "Tojote" očekuju da će najnovije povlačenje kola na
tehnički pregled zadovoljiti zahteve američkog ministarstva saobraćaja koje je
upozoravalo na sve moguće bezbednosne rizike.

"Tojota" je do sada platila američkoj vladi 48,8 miliona dolara kazni
zbog neblagovremenog reagovanja na tri opoziva koja su prijavljena posle rokova
utvrđenih amaričkim propisima.

Kompanija je najnovijom odlukom pridodala tri modela opozivu iz 2009. godine
koji se odnose na iznenadno ubrzanje vozila i probleme sa podnom prostirkom -
oko 600.000 sportsko-terenskih vozila "4raner", modele 2003. do 2009.
godine, 761.000 kompaktnih terenaca RAV4 iz 2006. do 2010. godine i 17.000
vozila tipa "leksus 570" izrađenih od 2008. do 2011. godine.

Toliko o pomenutoj marki vozila... imaju probleme cak i sa prostiracima... dobra su to auta aha :dance: :run:
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#560 Re: VW Passat vs ostali

Post by johntra »

Uglavnom, bolja su auta od VW-a...šta je ono Mr. Pih izjavio, da će VW biti najprodavanija marka u svijetu? :lol:
User avatar
dottore
Posts: 1359
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#561 Re: VW Passat vs ostali

Post by dottore »

Prodaja novih vozila u EU je u januaru na godišnjem nivou smanjena za 1,4 odsto, saopštilo je udruženje te industrije ACEA.

Tako je u prvom ovogodišnjem mesecu u EU egistrovano ukupno 1.041.650 novih automobila, saopštilo je udruženje.

Primera radi, u Nemačkoj je prodaja porasla za 16,5 odsto, u Francuskoj 8,2 odsto,
Španija je zabeležila nagli pad prodaje, za 23,5 %, kao i Italija, za 20,7 % i Velika Britanija, za 11,5 %.

Najviše novih automobila je u januaru registrovano u Nemačkoj, 211.056. Na drugom mestu je Francuska sa 185.521, a na trećem Italija sa 164.356.

Među pojedinim proizvođačima najveći rast prodaje je zabeležio najveći evropski proizvođač automobila, nemački Volkswagen, i to 5,9 odsto, dok je japanska Toyota saopštila da pad prodaje iznosi 11,1 odsto.

Francuski Renault je u januaru zabeležio pad prodaje za 5,2 odsto, dok je niskobudžetna Dacia ostvarila rast prodaje za 17,8 odsto.

Najveći pad je zabeležila grupacija Fiat, za čak 20,2 odsto.

http://auto.blog.rs/blog/auto/vesti/201 ... iat-na-dnu
http://www.facetv.ba/vijesti/biznis/563 ... -u-eu.html

pozz :mrgreen:
Last edited by dottore on 28/02/2011 10:30, edited 1 time in total.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#562 Re: VW Passat vs ostali

Post by madner »

johntra wrote:Uglavnom, bolja su auta od VW-a...šta je ono Mr. Pih izjavio, da će VW biti najprodavanija marka u svijetu? :lol:
Jaaaa?
Sta je tu sporno?
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#563 Re: VW Passat vs ostali

Post by johntra »

dottore wrote:Prodaja novih vozila u EU je u januaru na godišnjem nivou smanjena za 1,4 odsto, saopštilo je udruženje te industrije ACEA.

Tako je u prvom ovogodišnjem mesecu u EU egistrovano ukupno 1.041.650 novih automobila, saopštilo je udruženje.

Primera radi, u Nemačkoj je prodaja porasla za 16,5 odsto, u Francuskoj 8,2 odsto,
Španija je zabeležila nagli pad prodaje, za 23,5 %, kao i Italija, za 20,7 % i Velika Britanija, za 11,5 %.

Najviše novih automobila je u januaru registrovano u Nemačkoj, 211.056. Na drugom mestu je Francuska sa 185.521, a na trećem Italija sa 164.356.

Među pojedinim proizvođačima najveći rast prodaje je zabeležio najveći evropski proizvođač automobila, nemački Volkswagen, i to 5,9 odsto, dok je japanska Toyota saopštila da pad prodaje iznosi 11,1 odsto.

Francuski Renault je u januaru zabeležio pad prodaje za 5,2 odsto, dok je niskobudžetna Dacia ostvarila rast prodaje za 17,8 odsto.

Najveći pad je zabeležila grupacija Fiat, za čak 20,2 odsto.

http://auto.blog.rs/blog/auto/vesti/201 ... iat-na-dnu
http://www.facetv.ba/vijesti/biznis/563 ... -u-eu.html

pozz :mrgreen:
i šta sa ovim? a jesi li možda našao vijest da sporna prodaja nije uticala na profit i da je Jatafi imao prihode od skoro 250 miliona dolara...nisi...pozzz :D
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#564 Re: VW Passat vs ostali

Post by johntra »

madner wrote:
johntra wrote:Uglavnom, bolja su auta od VW-a...šta je ono Mr. Pih izjavio, da će VW biti najprodavanija marka u svijetu? :lol:
Jaaaa?
Sta je tu sporno?
Pa nije ništa sporno...Toyota je bolja i VW nije prvi po prodaji u svijetu...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#565 Re: VW Passat vs ostali

Post by madner »

johntra wrote:
madner wrote:
johntra wrote:Uglavnom, bolja su auta od VW-a...šta je ono Mr. Pih izjavio, da će VW biti najprodavanija marka u svijetu? :lol:
Jaaaa?
Sta je tu sporno?
Pa nije ništa sporno...Toyota je bolja i VW nije prvi po prodaji u svijetu...
VWov cilj da budu prvi do 2018. Sto je sasvim realno.

Pad Toyote ce biti dobro za cijelu auto industriju.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#566 Re: VW Passat vs ostali

Post by johntra »

Ni tad VW neće biti prvi, a kad Toyota nije pala nakon ove američke prljave kampanje, onda neće nikada...
Eno juče opet neka uletila u restoran u Americi sa Siennom i odmah okrivila papučicu gasa... :lol:

http://boston.cbslocal.com/2011/02/25/t ... -cohasset/
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#567 Re: VW Passat vs ostali

Post by madner »

Toyota pada zbog Koreanaca. Njihova strategija je bila da kradu inovacije i prave jeftinije od svaba, ali uvijek se nadje neko ko ce raditi jos jeftinije.

Zdravo plagijatori.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#568 Re: VW Passat vs ostali

Post by johntra »

Nikako da shvatite da Toyota neće pasti zbog konkurencije, jer je to firma koja ima izgrađen imidž kod svojih kupaca i kojeg se oni neće tako lako odreći...Prius je u nekim dijelovima SAD-a maltene ikona...slična stvar će nastupiti i sa ostalim hibridima...
a kad već pričamo o plagijatorima, nema većih od VW-a, Toyota im nije ni do koljena...
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#569 Re: VW Passat vs ostali

Post by Blobi »

johntra wrote:Nikako da shvatite da Toyota neće pasti zbog konkurencije, jer je to firma koja ima izgrađen imidž kod svojih kupaca i kojeg se oni neće tako lako odreći...Prius je u nekim dijelovima SAD-a maltene ikona...slična stvar će nastupiti i sa ostalim hibridima...
a kad već pričamo o plagijatorima, nema većih od VW-a, Toyota im nije ni do koljena...
Upravo si nadmasio golfistu po kolicini izrecene gluposti u samo jednom postu :D
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#570 Re: VW Passat vs ostali

Post by citroen »

Jesu ovi ameri izopaceni :D :D :D :D :-) :-) :-)
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#571 Re: VW Passat vs ostali

Post by johntra »

Blobi wrote:
johntra wrote:Nikako da shvatite da Toyota neće pasti zbog konkurencije, jer je to firma koja ima izgrađen imidž kod svojih kupaca i kojeg se oni neće tako lako odreći...Prius je u nekim dijelovima SAD-a maltene ikona...slična stvar će nastupiti i sa ostalim hibridima...
a kad već pričamo o plagijatorima, nema većih od VW-a, Toyota im nije ni do koljena...
Upravo si nadmasio golfistu po kolicini izrecene gluposti u samo jednom postu :D
lako dokazivo, cmoka.... :D
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#572 Re: VW Passat vs ostali

Post by Blobi »

johntra wrote:lako dokazivo, cmoka.... :D
Zeljno iscekujem dokaze :D
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#573 Re: VW Passat vs ostali

Post by 1946 »

Blobi wrote:
johntra wrote:lako dokazivo, cmoka.... :D
Zeljno iscekujem dokaze :D
A uzvraćanje cmoke ništa? :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#574 Re: VW Passat vs ostali

Post by madner »

johntra wrote:Nikako da shvatite da Toyota neće pasti zbog konkurencije, jer je to firma koja ima izgrađen imidž kod svojih kupaca i kojeg se oni neće tako lako odreći...Prius je u nekim dijelovima SAD-a maltene ikona...slična stvar će nastupiti i sa ostalim hibridima...
a kad već pričamo o plagijatorima, nema većih od VW-a, Toyota im nije ni do koljena...
Svaka marka ima svoj izgradjen imidz, inace ne bi imala kupce :roll:
Ameri su pragmatican narod sto se tice kupovine auta, inace nikad ne bi odbacile svoje ikone.

Toyota je plagijatorsko smece, zasnovana na robovlasnickim radnim odnosima. Marka za Toyotu je marka protiv automobila :D
User avatar
corolla02
Posts: 11306
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#575 Re: VW Passat vs ostali

Post by corolla02 »

isto vazi i za ostale samo uloge su razlicite; a taj pocetak, zaplet i rasplet sto ti navodis je osto isti :D
Post Reply