whow wrote:Ja sam imao VW vozila ti vjerovatno neces do kraja zivota : pocevsi sa Golf GTI, Fox , Golf 3 , dvije Jette TDI , Passata B6, Golf 5 s tim sto su G5 i Jetta TDI bile nove iz salona .To je 7 VW vozila i sa svakim je bilo nekih zezancija pa cak i ova dva sto su bila nova su imali opozive i probleme. Toyotu Rav 4 vozim evo vec godinu dana 0 problema , 0 opoziva.
gdje si to sve vozio??? Nitendo ili PS???
C/P sa jednog auto moto foruma...
Toyota Opoziva Vise Od Dva Miliona Vozila
Japanska
"
Tojota" (Toyota) je najavila opoziv za više od dva miliona i stotinu
hiljada vozila u Sjedinjenim Državama, zbog opasnosti da se papučica za gas
zakači za podni pokrivač ili otirač i zaglavi.
Japanska kompanija time je proširila listu prethodno opozvanih vozila zbog
istog problema sa zaglavljivanjem papučice za gas i nekontrolisanog ubrzanja,
sa još šest modela proizvedenih od 2003. do 2010., prenele su agencije.
"Tojota" je od 2009. povukla više od 14 miliona vozila u svetu zbog
različitih bezbednosnih problema. Kompanija je saopštila da nije upoznata sa
bilo kakvim nesrećama ili povredama povezanim sa juče povučenim modelima.
Administracija SAD je nedavno zaključila da nesreće povezane sa naglim,
nenamernim ubrzanjem "Tojotinih" vozila, nisu izazvane elektronskim
kvarovima.
Najnoviji opoziv 2,2 miliona kola usledio je posle višemesečne rasprave sa
američkim regulatornim telima o mogućem riziku vlasnika vozila zbog problema sa
pomeranjem podne prostirke i usporavanja pedale. "
Tojota" je u
četvrtak proširila opoziv objavljen krajem 2009. godine na još 1,4 miliona
vozila,
među kojima su modeli "leksus LX" i sportski terenac RAV4.
U SAD je "
Tojota" povukla sedam miliona vozila zbog problema sa
pedalom za gas i ukupno više od 14 miliona vozila u poslednjih 16 meseci.
Predstavnici "Tojote" očekuju da će najnovije povlačenje kola na
tehnički pregled zadovoljiti zahteve američkog ministarstva saobraćaja koje je
upozoravalo na sve moguće bezbednosne rizike.
"
Tojota" je do sada platila američkoj vladi 48,8 miliona dolara kazni
zbog neblagovremenog reagovanja na tri opoziva koja su prijavljena posle rokova
utvrđenih amaričkim propisima.
Kompanija je najnovijom odlukom pridodala tri modela opozivu iz 2009. godine
koji se odnose na iznenadno ubrzanje vozila i probleme sa podnom prostirkom -
oko 600.000 sportsko-terenskih vozila "4raner", modele 2003. do 2009.
godine,
761.000 kompaktnih terenaca RAV4 iz 2006. do 2010. godine i 17.000
vozila tipa "leksus 570" izrađenih od 2008. do 2011. godine.
Toliko o pomenutoj marki vozila... imaju probleme cak i sa prostiracima... dobra su to auta aha
