Friendzone

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#551 Re: Friendzone

Post by MarlboroGold »

merlin246 wrote:
MarlboroGold wrote: Ni ako tu prijateljicu poznaje već, recimo, 20 godina tj. dosta duže nego što tebe poznaje? :D
Ma da je poznaje 500 godina necu da bude itko pored mog muskarca :oops:
Osim rodjakinja :)
Pa onda problem leži u tebi :D
Svoju najbolju drugaricu poznajem od svoje desete godine, ali zbog obaveza se dosta rjeđe viđamo u odnosu na prošla vremena. I još jednu, dakle 2 prave ali prva je posebna... ostalo su kolegice, poznanice itd. sa kojima se i ne želim često viđati.
Gledam je kao sestru. Nema te žene kojoj ću dozvoliti da sjebe taj odnos :D
User avatar
merlin246
Posts: 1653
Joined: 21/02/2017 14:07

#552 Re: Friendzone

Post by merlin246 »

MarlboroGold wrote:
merlin246 wrote:
MarlboroGold wrote: Ni ako tu prijateljicu poznaje već, recimo, 20 godina tj. dosta duže nego što tebe poznaje? :D
Ma da je poznaje 500 godina necu da bude itko pored mog muskarca :oops:
Osim rodjakinja :)
Pa onda problem leži u tebi :D
Svoju najbolju drugaricu poznajem od svoje desete godine, ali zbog obaveza se dosta rjeđe viđamo u odnosu na prošla vremena. I još jednu, dakle 2 prave ali prva je posebna... ostalo su kolegice, poznanice itd. sa kojima se i ne želim često viđati.
Gledam je kao sestru. Nema te žene kojoj ću dozvoliti da sjebe taj odnos :D
Ne znam stvarno jel bi mogla prijeci preko toga :)
Bas bi mi previse smetalo.
Zapravo ne bi mi smetalo jedino ako je mnogo ruzna ili npr da izgleda vise kao musko :mrgreen:
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#553 Re: Friendzone

Post by mad_max_ba »

MarlboroGold wrote:
merlin246 wrote:
MarlboroGold wrote: Ni ako tu prijateljicu poznaje već, recimo, 20 godina tj. dosta duže nego što tebe poznaje? :D
Ma da je poznaje 500 godina necu da bude itko pored mog muskarca :oops:
Osim rodjakinja :)
Pa onda problem leži u tebi :D
Svoju najbolju drugaricu poznajem od svoje desete godine, ali zbog obaveza se dosta rjeđe viđamo u odnosu na prošla vremena. I još jednu, dakle 2 prave ali prva je posebna... ostalo su kolegice, poznanice itd. sa kojima se i ne želim često viđati.
Gledam je kao sestru. Nema te žene kojoj ću dozvoliti da sjebe taj odnos :D
tako e
ja svoju odkada sam prohodao :D

nije ni mojoj hanumi bilo baš pravo ali nakon nekih životnih situacija......
User avatar
lmo
Posts: 7815
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#554 Re: Friendzone

Post by lmo »

Nema te žene kojoj ću dozvoliti da sjebe taj odnos :D
ovo treba da se kaže za svoju životnu partnerku. :oops:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#555 Re: Friendzone

Post by sheilak »

merlin246 wrote:
MarlboroGold wrote: Ni ako tu prijateljicu poznaje već, recimo, 20 godina tj. dosta duže nego što tebe poznaje? :D
Ma da je poznaje 500 godina necu da bude itko pored mog muskarca :oops:
Osim rodjakinja :)
Pa evo upoznamo se veza fazoni i sretne me ova prijateljica koja mi je kao sestra
Sta bi ti? (r)
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#556 Re: Friendzone

Post by annoy »

Nisam protiv imanja prijatelja dok si u vezi, al ima nesto i do toga koliko se vremena s njima provodi. Meni je normalno da ako sam s nekim u ozbiljnoj vezi da cu smanjiti druzenja s prijateljima. Smetalo bi mi da on sa svojim prijateljicama provodi znacajne kolicine vremena nasamo. Ne znam, mozda sam konzerva, zapravo sigurno jesam, ali po meni muskarac u vezi/braku nema sta nasamo provoditi puno vremena s drugim zenama u privatnim druzenjima. Krecem od sebe i jednostavno nemam tu potrebu, da pored svog muskarca visim svaki drugi dan nasamo na kavi s drugim muskarcima (iako je to samo "prijateljski), a nemam ni vremena pored svih obaveza. Za prijatelje odvojim npr. jedno ili dva popodneva tjedno, ostatak vremena ipak gledam da provedem sa svojim partnerom slobodno vrijeme. Ne znam, mozda sam ja luda, al meni je neshvatljivo kako uopce ljudi koji zive s partnerima uopce odrzavaju ta sva silna bliska prijateljstva. Kako uopce imaju npr. po 4-5 prijateljica s kojima se stalno viđaju...ne znam, sve je to meni cudno :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#557 Re: Friendzone

Post by MarlboroGold »

lmo wrote:
Nema te žene kojoj ću dozvoliti da sjebe taj odnos :D
ovo treba da se kaže za svoju životnu partnerku. :oops:
Pa to se podrazumijeva. Ali isto i ta partnerka treba shvatiti neke stvari :wink:
Kako maxo reče, na početku ne bude drago... treba tu vremena da se izgradi povjerenje.
User avatar
merlin246
Posts: 1653
Joined: 21/02/2017 14:07

#558 Re: Friendzone

Post by merlin246 »

sheilak wrote:
merlin246 wrote:
MarlboroGold wrote: Ni ako tu prijateljicu poznaje već, recimo, 20 godina tj. dosta duže nego što tebe poznaje? :D
Ma da je poznaje 500 godina necu da bude itko pored mog muskarca :oops:
Osim rodjakinja :)
Pa evo upoznamo se veza fazoni i sretne me ova prijateljica koja mi je kao sestra
Sta bi ti? (r)
Sve zavisi..morala bih ja dobro vidjeti kakav je to odnos i da li je doticna bezopasna :hmpf:
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#559 Re: Friendzone

Post by mad_max_ba »

MarlboroGold wrote:
lmo wrote:
Nema te žene kojoj ću dozvoliti da sjebe taj odnos :D
ovo treba da se kaže za svoju životnu partnerku. :oops:
Pa to se podrazumijeva. Ali isto i ta partnerka treba shvatiti neke stvari :wink:
Kako maxo reče, na početku ne bude drago... treba tu vremena da se izgradi povjerenje.
ma vidi, razumijem ja to
iskreno ne bi ni meni bilo pravo.
Normalno je to i takvo ponašanje....
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#560 Re: Friendzone

Post by sheilak »

merlin246 wrote:
Sve zavisi..morala bih ja dobro vidjeti kakav je to odnos i da li je doticna bezopasna :hmpf:
Doduse ja se s njom ne vidjam cesto prodje i po par mjeseci da se ne vidimo onda kafa ili nesto sat vremena i to je to
Evo recimo zamisljam suprotno djevojka ima prijatelja i stvarno ne znam kako bi gledao na njega nisam nikad obracao paznju na to
Nego kafa veceras? (r)
User avatar
lmo
Posts: 7815
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#561 Re: Friendzone

Post by lmo »

ma ovdje treba definisati prijateljstvo.
User avatar
merlin246
Posts: 1653
Joined: 21/02/2017 14:07

#562 Re: Friendzone

Post by merlin246 »

Meni bi recimo bilo cudno da muskarac s kojim sam u vezi nije ljubomoran i da mu ne smetaju moji muski prijatelji. Kazem mu npr ode ja malo s prijateljem van u provod a ovaj moj da sjedi u kuci :lol:
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#563 Re: Friendzone

Post by Nastasia »

Koliko nesigurnosti :eh:

Moj momak može da se druži sa kim hoće, ja znam da sam bolja od svih njih :diva:
Da je htio biti sa njima, bio bi valjda, al' želi biti sa mnom, to mi je dovoljan temelj za gradit povjerenje.
Ako je on htio biti sa njima, a one ga otkantarile, opet su bezopasne.

Muškarcu koji vara ne treba prijateljica, ne treba mu druženje nasamo sa ženama, muškarcu kojem nije ispod časti da vara, petlja i laži, je vrlo lahko prevariti. Imao on prijateljice ili ne.

Nemam toliko slobodnog vremena da računam koliko često se viđa ili ne viđa sa njima.

Meni je samo važno da je meni u vezi lijepo, i kad je sa mnom, da je fokusiran samo na mene, i kad me nema, da pokaže da misli o meni.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#564 Re: Friendzone

Post by annoy »

lmo wrote:ma ovdje treba definisati prijateljstvo.
Slazem se
Dosta toga sto se ovdje navodi kao prijateljstvo ja bih stavila pod poznanstvo
Meni prijateljstvo podrazumijeva blizak oblik odnosa, ne mora biti ni definirano cestim viđanjem, ali bliska emocionalna povezanost mora postojati, zatim povjeravanje i slicno
User avatar
duminjo
Posts: 20189
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#565 Re: Friendzone

Post by duminjo »

annoy wrote:
lmo wrote:ma ovdje treba definisati prijateljstvo.
Slazem se
Dosta toga sto se ovdje navodi kao prijateljstvo ja bih stavila pod poznanstvo
Meni prijateljstvo podrazumijeva blizak oblik odnosa, ne mora biti ni definirano cestim viđanjem, ali bliska emocionalna povezanost mora postojati, zatim povjeravanje i slicno
A ako se mahnu jaran i jaranica? Nisu vise prijatelji?
User avatar
merlin246
Posts: 1653
Joined: 21/02/2017 14:07

#566 Re: Friendzone

Post by merlin246 »

sheilak wrote:
merlin246 wrote:
Sve zavisi..morala bih ja dobro vidjeti kakav je to odnos i da li je doticna bezopasna :hmpf:
Doduse ja se s njom ne vidjam cesto prodje i po par mjeseci da se ne vidimo onda kafa ili nesto sat vremena i to je to
Evo recimo zamisljam suprotno djevojka ima prijatelja i stvarno ne znam kako bi gledao na njega nisam nikad obracao paznju na to
Nego kafa veceras? (r)
Nista od kave. Spopadas sve zivo za kavu. Ako ti se pije napravi sebi i popij :lol:
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#567 Re: Friendzone

Post by annoy »

Nastasia wrote:Koliko nesigurnosti :eh:

Moj momak može da se druži sa kim hoće, ja znam da sam bolja od svih njih :diva:
Da je htio biti sa njima, bio bi valjda, al' želi biti sa mnom, to mi je dovoljan temelj za gradit povjerenje.
Ako je on htio biti sa njima, a one ga otkantarile, opet su bezopasne.

Muškarcu koji vara ne treba prijateljica, ne treba mu druženje nasamo sa ženama, muškarcu kojem nije ispod časti da vara, petlja i laži, je vrlo lahko prevariti. Imao on prijateljice ili ne.

Nemam toliko slobodnog vremena da računam koliko često se viđa ili ne viđa sa njima.

Meni je samo važno da je meni u vezi lijepo, i kad je sa mnom, da je fokusiran samo na mene, i kad me nema, da pokaže da misli o meni.
Bas lijepo sto si nam svima nalijepila etiketu nesigurnosti

A sto ako on provodi sa svojim prijateljicama toliko vremena do te mjere da se pocnes osjecat zapostavljeno? Jel i tad to ok? Jer on moze se druzit s kim hoce i radit sta hoce
Sad ispada da ako definiras ikakve granice u svom odosu da si nesiguran.
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#568 Re: Friendzone

Post by mad_max_ba »

lmo wrote:ma ovdje treba definisati prijateljstvo.
opisah ja, možda čak i na ovoj temi...

Moja prijateljica i ja smo odrasli zajedno, al baš odrasli, kako smo istih godina zajedno smo krenuli i izlaziti, pušiti, piti itd itd.

Sada prođe dosta vremena dok se vidimo jer je ona vanka, ali isporukamo se jednom dva puta tokom mjeseca, nije to neki baš učestali odnos.
Kad se krenula zabavljati sa sadašnjim čojkom on me htio mlatit :lol: :lol: :lol: ali vrlo brzo se to promjenilo da sam ja njemu bio kum na njihovom vjenčanju :D .
Sa njim se opet čujem čak i češće jer se baš ujedamo u nekim šalama....

A to da meni i u mene mi hanumi nešta treba ili da njima nešta treba, ne postoje kilometri.....
Last edited by mad_max_ba on 09/08/2018 11:33, edited 1 time in total.
User avatar
lmo
Posts: 7815
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#569 Re: Friendzone

Post by lmo »

Nastasia wrote:Koliko nesigurnosti :eh:

Moj momak može da se druži sa kim hoće, ja znam da sam bolja od svih njih :diva:
Da je htio biti sa njima, bio bi valjda, al' želi biti sa mnom, to mi je dovoljan temelj za gradit povjerenje.
Ako je on htio biti sa njima, a one ga otkantarile, opet su bezopasne.

Muškarcu koji vara ne treba prijateljica, ne treba mu druženje nasamo sa ženama, muškarcu kojem nije ispod časti da vara, petlja i laži, je vrlo lahko prevariti. Imao on prijateljice ili ne.

Nemam toliko slobodnog vremena da računam koliko često se viđa ili ne viđa sa njima.

Meni je samo važno da je meni u vezi lijepo, i kad je sa mnom, da je fokusiran samo na mene, i kad me nema, da pokaže da misli o meni.
ne radi se o nesigurnosti. prihvati da postoje drugačiji stavovi od tvog i da mogu biti i ispravni.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#570 Re: Friendzone

Post by annoy »

duminjo wrote:
A ako se mahnu jaran i jaranica? Nisu vise prijatelji?
Pa, ako mene pitas, nisu. Al ja sam stara skola, izgleda :?
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#571 Re: Friendzone

Post by sheilak »

merlin246 wrote:Meni bi recimo bilo cudno da muskarac s kojim sam u vezi nije ljubomoran i da mu ne smetaju moji muski prijatelji. Kazem mu npr ode ja malo s prijateljem van u provod a ovaj moj da sjedi u kuci :lol:
A sto da ne recimo?
Ja umoran s posla hocu da odmorim i gledam usput utakmicu film nesto a tebi se izlazi veceras
Idi s prijateljima prijateljicama i provedi se mi cemo sutra prekosutra
A ja bi da zajedno pijemo kafu :) (r)
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#572 Re: Friendzone

Post by Nastasia »

annoy wrote:
Nastasia wrote:Koliko nesigurnosti :eh:

Moj momak može da se druži sa kim hoće, ja znam da sam bolja od svih njih :diva:
Da je htio biti sa njima, bio bi valjda, al' želi biti sa mnom, to mi je dovoljan temelj za gradit povjerenje.
Ako je on htio biti sa njima, a one ga otkantarile, opet su bezopasne.

Muškarcu koji vara ne treba prijateljica, ne treba mu druženje nasamo sa ženama, muškarcu kojem nije ispod časti da vara, petlja i laži, je vrlo lahko prevariti. Imao on prijateljice ili ne.

Nemam toliko slobodnog vremena da računam koliko često se viđa ili ne viđa sa njima.

Meni je samo važno da je meni u vezi lijepo, i kad je sa mnom, da je fokusiran samo na mene, i kad me nema, da pokaže da misli o meni.
Bas lijepo sto si nam svima nalijepila etiketu nesigurnosti

A sto ako on provodi sa svojim prijateljicama toliko vremena do te mjere da se pocnes osjecat zapostavljeno? Jel i tad to ok? Jer on moze se druzit s kim hoce i radit sta hoce
Sad ispada da ako definiras ikakve granice u svom odosu da si nesiguran.
Pa kad za mene jeste nesigurnost, čuj ne smije se družit ni s' kim osim s' partnerom i muškarcima i rođacima.

Ako moj muškarac (ovo sad ja govorim lično za sebe) provodi toliko vremena sa prijateljicama do te mjere da se ja osjećam zapostavljeno, problem je u meni i ja bih se pitala zašto on ima potrebu da provodi više vremena sa njima, nego sa mnom. Nikako mu ne bih zabranjivala, valjda je na njemu da shvati da sam važna i da mi treba pažnja. (opet u slučaju ako previše vremena provodi sa prijateljicaama, a premalo sa mnom).

Pa neću ja nikoga učiti kako da bude u vezi, niti vaspitavati kako se treba ponašati prema djevojci a kako prema prijateljicama.

Moj je recimo problem što ja nemam strpljenja, i želim nekog ko će imati isti osjećaj za dovoljno/previše, bez da ja moram zabranjivati, rondati. More bit da imam neki idealistički pristup vezi, ko će ga znati.
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#573 Re: Friendzone

Post by Nastasia »

lmo wrote:
Nastasia wrote:Koliko nesigurnosti :eh:

Moj momak može da se druži sa kim hoće, ja znam da sam bolja od svih njih :diva:
Da je htio biti sa njima, bio bi valjda, al' želi biti sa mnom, to mi je dovoljan temelj za gradit povjerenje.
Ako je on htio biti sa njima, a one ga otkantarile, opet su bezopasne.

Muškarcu koji vara ne treba prijateljica, ne treba mu druženje nasamo sa ženama, muškarcu kojem nije ispod časti da vara, petlja i laži, je vrlo lahko prevariti. Imao on prijateljice ili ne.

Nemam toliko slobodnog vremena da računam koliko često se viđa ili ne viđa sa njima.

Meni je samo važno da je meni u vezi lijepo, i kad je sa mnom, da je fokusiran samo na mene, i kad me nema, da pokaže da misli o meni.
ne radi se o nesigurnosti. prihvati da postoje drugačiji stavovi od tvog i da mogu biti i ispravni.
Ne znam da li si previdjela sve djelove u postu koji se tiču: moj, meni, za mene i slično.
Dakle, MOJ stav.

I da, i dalje stojim iza stava da braniti muškarcu da se druži sa bilo kim osim muškarcima, rođacima i ružnim prijateljicama jeste nesigurnost.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#574 Re: Friendzone

Post by annoy »

merlin246 wrote:Meni bi recimo bilo cudno da muskarac s kojim sam u vezi nije ljubomoran i da mu ne smetaju moji muski prijatelji. Kazem mu npr ode ja malo s prijateljem van u provod a ovaj moj da sjedi u kuci :lol:
Ovo je pak druga krajnost.
Zasto bi bio ljubomoran na cinjenicu da imas prijatelje? Dok god ga ne zapostavljas, ne znam zasto bi mu smetali. To je tako ruzno, cuj da njemu smeta osoba koja je meni draga i koju sam ja izabrala sebi kao prijatelja i koja je dio mog zivota i koja mi znaci.
Dok god odrzavas prijateljstvo na nacin da ne provodis s njima nerazumne kolicine vremena, ne stavljas njega na drugo mjesto, ukljucujes ga u svoj zivot i svoje drustvo, ne bi trebalo bit nikakvih problema
A osoba koja ne moze podnijet cinjenicu da njen partner ima u zivotu neke ljude suprotnog spola koji su mu dragi i bitni, po meni ima nekih problema sam sa sobom
User avatar
merlin246
Posts: 1653
Joined: 21/02/2017 14:07

#575 Re: Friendzone

Post by merlin246 »

annoy wrote:
Nastasia wrote:Koliko nesigurnosti :eh:

Moj momak može da se druži sa kim hoće, ja znam da sam bolja od svih njih :diva:
Da je htio biti sa njima, bio bi valjda, al' želi biti sa mnom, to mi je dovoljan temelj za gradit povjerenje.
Ako je on htio biti sa njima, a one ga otkantarile, opet su bezopasne.

Muškarcu koji vara ne treba prijateljica, ne treba mu druženje nasamo sa ženama, muškarcu kojem nije ispod časti da vara, petlja i laži, je vrlo lahko prevariti. Imao on prijateljice ili ne.

Nemam toliko slobodnog vremena da računam koliko često se viđa ili ne viđa sa njima.

Meni je samo važno da je meni u vezi lijepo, i kad je sa mnom, da je fokusiran samo na mene, i kad me nema, da pokaže da misli o meni.
Bas lijepo sto si nam svima nalijepila etiketu nesigurnosti

A sto ako on provodi sa svojim prijateljicama toliko vremena do te mjere da se pocnes osjecat zapostavljeno? Jel i tad to ok? Jer on moze se druzit s kim hoce i radit sta hoce
Sad ispada da ako definiras ikakve granice u svom odosu da si nesiguran.
Nee Annoy hahah
Nego Nastasija ima potrebu valjda da za svaku temu pa makar se radilo i o pranju tepiha kaze kako ona to sve obozava i koliko je savrsena u svakom pogledu.
Tolerise sve, samouvjerena, ima vremena samo za posao jer je radisna cura. Mi kad bi rekli ne volimo komarce ona bi rekla ja bas voliim jer nemam vremena da mislim o komarcima. :zen: :-D
Post Reply