crnci

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Šveđanin
Posts: 5649
Joined: 13/06/2013 00:19

#551 Re: crnci

Post by Šveđanin »

Ne želim da komentarišem ove bljuvotine samo ću se osvrnuti na tezu kako Bošnje, i ne samo Bošnje, nego svi balkanski narodi nisu rasisti.

Nije da nisu rasisti, već nisu imali priliku da budu rasisti!

Koliko je tolerantan bošnjački, srpski, hrvatski narod bi mogli vidjeti da se u neki od njihovih gradova vremenom doseli npr 20 000 crnaca, koji će recimo živjeti u buća potoku, neka 5% došlja pravi probleme, ostali neka su uredni i vidjećete šta će biti...

Pa jbt narod se u najvećem, najemancipovanijem gradu BIH i dan danas dijeli na došlje i Sarajlije, pa se Sarajlije dijele na ove što ih je "Tito spustio sa brda" i ove čiji su preci u grad došli ranije... (lično slušao) mrsko se gleda na Podrinjce, Sandžaklije, Krajišnike, pa su i tu podjele.. podjele, mržnja, netolerancija na sve strane.

Vi razmislite šta bi bilo da se desi scenario iz mog 3 pasusa gore, pa ako ljudi imaju toliko podjela, mržnje, netolerancije među vlastitim narodom u mini regiji bosne i balkana gdje su još narodi živjeli zajedno i istih su kultura, zamislite da tu dođe neko iz skroz druge kulture, iz neke tamo Nigerije, haos bi nastao.
User avatar
Red Wolf
Posts: 1203
Joined: 13/02/2013 14:47

#552 Re: crnci

Post by Red Wolf »

Šveđanin wrote:Ne želim da komentarišem ove bljuvotine samo ću se osvrnuti na tezu kako Bošnje, i ne samo Bošnje, nego svi balkanski narodi nisu rasisti.

Nije da nisu rasisti, već nisu imali priliku da budu rasisti!

Koliko je tolerantan bošnjački, srpski, hrvatski narod bi mogli vidjeti da se u neki od njihovih gradova vremenom doseli npr 20 000 crnaca, koji će recimo živjeti u buća potoku, neka 5% došlja pravi probleme, ostali neka su uredni i vidjećete šta će biti...

Pa jbt narod se u najvećem, najemancipovanijem gradu BIH i dan danas dijeli na došlje i Sarajlije, pa se Sarajlije dijele na ove što ih je "Tito spustio sa brda" i ove čiji su preci u grad došli ranije... (lično slušao) mrsko se gleda na Podrinjce, Sandžaklije, Krajišnike, pa su i tu podjele.. podjele, mržnja, netolerancija na sve strane.

Vi razmislite šta bi bilo da se desi scenario iz mog 3 pasusa gore, pa ako ljudi imaju toliko podjela, mržnje, netolerancije među vlastitim narodom u mini regiji bosne i balkana gdje su još narodi živjeli zajedno i istih su kultura, zamislite da tu dođe neko iz skroz druge kulture, iz neke tamo Nigerije, haos bi nastao.
Kakve veze ima NETOLERANCIJA I RASIZAM,posto vidim da ti tu povlacis paralelu????
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#553 Re: crnci

Post by MyTao »

kosava wrote:Jok sitna im djeca, niti se ovdje skilji, normalno mozes gledat kroz prozor samo sto je moja kuca veca od njihove,
ne pricam njemacki pa slobodno prevedi.
Imali tema na kojoj nisi pricao kako ti je kuca veca od komsija? Kompleksas much?
broj dva
Posts: 5450
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#554 Re: crnci

Post by broj dva »

Red Wolf wrote:
Šveđanin wrote:Ne želim da komentarišem ove bljuvotine samo ću se osvrnuti na tezu kako Bošnje, i ne samo Bošnje, nego svi balkanski narodi nisu rasisti.

Nije da nisu rasisti, već nisu imali priliku da budu rasisti!

Koliko je tolerantan bošnjački, srpski, hrvatski narod bi mogli vidjeti da se u neki od njihovih gradova vremenom doseli npr 20 000 crnaca, koji će recimo živjeti u buća potoku, neka 5% došlja pravi probleme, ostali neka su uredni i vidjećete šta će biti...

Pa jbt narod se u najvećem, najemancipovanijem gradu BIH i dan danas dijeli na došlje i Sarajlije, pa se Sarajlije dijele na ove što ih je "Tito spustio sa brda" i ove čiji su preci u grad došli ranije... (lično slušao) mrsko se gleda na Podrinjce, Sandžaklije, Krajišnike, pa su i tu podjele.. podjele, mržnja, netolerancija na sve strane.

Vi razmislite šta bi bilo da se desi scenario iz mog 3 pasusa gore, pa ako ljudi imaju toliko podjela, mržnje, netolerancije među vlastitim narodom u mini regiji bosne i balkana gdje su još narodi živjeli zajedno i istih su kultura, zamislite da tu dođe neko iz skroz druge kulture, iz neke tamo Nigerije, haos bi nastao.
Kakve veze ima NETOLERANCIJA I RASIZAM,posto vidim da ti tu povlacis paralelu????
-----------
Ako ne mozes smislit brokoli onda si netolerantan (prema brokoliju)
Ako ne mozes smislit crnce ili arape ili muslimane (iako muslimani nisu rasa) onda si rasista.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#555 Re: crnci

Post by Zviz »

Šveđanin wrote:Ne želim da komentarišem ove bljuvotine samo ću se osvrnuti na tezu kako Bošnje, i ne samo Bošnje, nego svi balkanski narodi nisu rasisti.

Nije da nisu rasisti, već nisu imali priliku da budu rasisti!

Koliko je tolerantan bošnjački, srpski, hrvatski narod bi mogli vidjeti da se u neki od njihovih gradova vremenom doseli npr 20 000 crnaca, koji će recimo živjeti u buća potoku, neka 5% došlja pravi probleme, ostali neka su uredni i vidjećete šta će biti...

Pa jbt narod se u najvećem, najemancipovanijem gradu BIH i dan danas dijeli na došlje i Sarajlije, pa se Sarajlije dijele na ove što ih je "Tito spustio sa brda" i ove čiji su preci u grad došli ranije... (lično slušao) mrsko se gleda na Podrinjce, Sandžaklije, Krajišnike, pa su i tu podjele.. podjele, mržnja, netolerancija na sve strane.

Vi razmislite šta bi bilo da se desi scenario iz mog 3 pasusa gore, pa ako ljudi imaju toliko podjela, mržnje, netolerancije među vlastitim narodom u mini regiji bosne i balkana gdje su još narodi živjeli zajedno i istih su kultura, zamislite da tu dođe neko iz skroz druge kulture, iz neke tamo Nigerije, haos bi nastao.
Ono sto ste u Svedskoj sproveli vezano za Pipi u Danskim medijima je opisao kao retardirano. Jedna novinarka je cak rekla, kod budala Svedjana se svacemu nadati :lol:
User avatar
Red Wolf
Posts: 1203
Joined: 13/02/2013 14:47

#556 Re: crnci

Post by Red Wolf »

broj dva wrote:
Red Wolf wrote:
Šveđanin wrote:Ne želim da komentarišem ove bljuvotine samo ću se osvrnuti na tezu kako Bošnje, i ne samo Bošnje, nego svi balkanski narodi nisu rasisti.

Nije da nisu rasisti, već nisu imali priliku da budu rasisti!

Koliko je tolerantan bošnjački, srpski, hrvatski narod bi mogli vidjeti da se u neki od njihovih gradova vremenom doseli npr 20 000 crnaca, koji će recimo živjeti u buća potoku, neka 5% došlja pravi probleme, ostali neka su uredni i vidjećete šta će biti...

Pa jbt narod se u najvećem, najemancipovanijem gradu BIH i dan danas dijeli na došlje i Sarajlije, pa se Sarajlije dijele na ove što ih je "Tito spustio sa brda" i ove čiji su preci u grad došli ranije... (lično slušao) mrsko se gleda na Podrinjce, Sandžaklije, Krajišnike, pa su i tu podjele.. podjele, mržnja, netolerancija na sve strane.

Vi razmislite šta bi bilo da se desi scenario iz mog 3 pasusa gore, pa ako ljudi imaju toliko podjela, mržnje, netolerancije među vlastitim narodom u mini regiji bosne i balkana gdje su još narodi živjeli zajedno i istih su kultura, zamislite da tu dođe neko iz skroz druge kulture, iz neke tamo Nigerije, haos bi nastao.
Kakve veze ima NETOLERANCIJA I RASIZAM,posto vidim da ti tu povlacis paralelu????
-----------
Ako ne mozes smislit brokoli onda si netolerantan (prema brokoliju)
Ako ne mozes smislit crnce ili arape ili muslimane (iako muslimani nisu rasa) onda si rasista.
Nisam tebe pitao pa ne znam sta mi ti odgovaras pa jos i pogresno,nisam ga pitao STA SU vec KAKVE VEZE TO DVOJE IMA,a kao sta vidis da nema nikakve samo da to i on jos uvidi i taman
broj dva
Posts: 5450
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#557 Re: crnci

Post by broj dva »

Opet cu ti odgovorit a ti mi ne zamjeri.
Ako si netolerantan prema meni ili Anti ili Bantati jer nas ne mozes smislit radi naseg karaktera ili pokvareni zuba ili sto puno seremo, to je netolerancija i sasvim je prihvatljiva. Ako mene ne mozes smislit jer sam bosanac, ili Antu jer je katolik ili Bantatu zato sto je crnac onda nisi netolerantan nego rasista.
Netolerancija i rasizam su dva razlicita pojma ali nisu toliko udaljena da nemaju veze jedan sa drugim. Rasizam je vrsta (ili mozda podvrsta) netolerancije.
User avatar
Red Wolf
Posts: 1203
Joined: 13/02/2013 14:47

#558 Re: crnci

Post by Red Wolf »

broj dva wrote:Opet cu ti odgovorit a ti mi ne zamjeri.
Ako si netolerantan prema meni ili Anti ili Bantati jer nas ne mozes smislit radi naseg karaktera ili pokvareni zuba ili sto puno seremo, to je netolerancija i sasvim je prihvatljiva. Ako mene ne mozes smislit jer sam bosanac, ili Antu jer je katolik ili Bantatu zato sto je crnac onda nisi netolerantan nego rasista.
Netolerancija i rasizam su dva razlicita pojma ali nisu toliko udaljena da nemaju veze jedan sa drugim. Rasizam je vrsta (ili mozda podvrsta) netolerancije.
Nije problem,mozemo polemisati i odmah da ti kazem da ti teza ne stoji ma ni najmanje,ja npr. ne tolerisem brzu voznju i ne preferiram istu al zato mi nije ni na kraj pameti da sa macetom hodam po ulici i trazim tutsije ili hutue i da ih cerecim,to je gruba usporedba a nadam se da ces shvatiti,opet kazem meni nemoras objasnjavati razliku ta dva pojma,pozz
User avatar
Šveđanin
Posts: 5649
Joined: 13/06/2013 00:19

#559 Re: crnci

Post by Šveđanin »

Red Wolf wrote:Kakve veze ima NETOLERANCIJA I RASIZAM,posto vidim da ti tu povlacis paralelu????
Kakvo je ovo pitanje? Netolerantan narod nije spreman da prihvati drugo i drugačije, pa čak i u okviru svoje male regije, a kamo li da primi u svoje društvo nekoga totalno drugačijeg mentaliteta, načina života i slično. A veza sa rasizmom je da on upravo počinje na netoleranciji drugog i drugačijeg.

Ja ti govorim konkretnu stvar šta bi bilo da stanovnici neke afričke države zaista dođu u velikom broju i da 5% od njih počne praviti probleme..

Image
User avatar
Red Wolf
Posts: 1203
Joined: 13/02/2013 14:47

#560 Re: crnci

Post by Red Wolf »

Šveđanin wrote:
Red Wolf wrote:Kakve veze ima NETOLERANCIJA I RASIZAM,posto vidim da ti tu povlacis paralelu????
Kakvo je ovo pitanje? Netolerantan narod nije spreman da prihvati drugo i drugačije, pa čak i u okviru svoje male regije, a kamo li da primi u svoje društvo nekoga totalno drugačijeg mentaliteta, načina života i slično. A veza sa rasizmom je da on upravo počinje na netoleranciji drugog i drugačijeg.

Ja ti govorim konkretnu stvar šta bi bilo da stanovnici neke afričke države zaista dođu u velikom broju i da 5% od njih počne praviti probleme..

Image
To ti tvrdis ili sta,pusti mi se wikipedie i citiranja formula i teza,objasni mi na konkretnom primjeru gdje je netolerancija=rasizam,pusti mi se hipotetickih pitanja,sta bi bilo kad bi bilo
User avatar
Red Wolf
Posts: 1203
Joined: 13/02/2013 14:47

#561 Re: crnci

Post by Red Wolf »

Za tvoju informaciju puna florida latinoamerikanaca,puna njemacka i holandija turaka da ne pisem dalje, pa ne vidim da je tu prisutan rasizam ni u promilima a da ima netolerancije ima je i za izvoz e sad da li je to isto kao desavanja u americi ranije i juznoafrickoj republici,ja cu ti reci ni blizu,tada je zivot crnca bio manje vrijedan od zivota psa lutalice,nisu smjeli hodati istom stranom ulice,nisu se smjeli voziti u istom prevoznom sredstvu javnog saobracaja,nisu smjeli kupovati u istim prodavnicama.... e to je rasizam,priznaces velika je razlika izmedju to dvoje
pashasolidni
Posts: 3926
Joined: 04/04/2014 14:21

#562 Re: crnci

Post by pashasolidni »

kosava wrote:Jok ja a ti koliko si put otresao, jesi li izgubion pravo na skolovanje u 7 ili 8 razredu?
Image
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#563 Re: crnci

Post by kosava »

pashasolidni wrote:
kosava wrote:Jok ja a ti koliko si put otresao, jesi li izgubion pravo na skolovanje u 7 ili 8 razredu?
Image
Gdje ovo slikano jel u Pionirskoj Dolini? :D
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#564 Re: crnci

Post by kosava »

MyTao wrote:
kosava wrote:Jok sitna im djeca, niti se ovdje skilji, normalno mozes gledat kroz prozor samo sto je moja kuca veca od njihove,
ne pricam njemacki pa slobodno prevedi.
Imali tema na kojoj nisi pricao kako ti je kuca veca od komsija? Kompleksas much?
Ma neskiraj se imaces i ti kucu jednog dana.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#565 Re: crnci

Post by MyTao »

kosava wrote:
MyTao wrote:
kosava wrote:Jok sitna im djeca, niti se ovdje skilji, normalno mozes gledat kroz prozor samo sto je moja kuca veca od njihove,
ne pricam njemacki pa slobodno prevedi.
Imali tema na kojoj nisi pricao kako ti je kuca veca od komsija? Kompleksas much?
Ma neskiraj se imaces i ti kucu jednog dana.
:lol: :lol: :lol: Na pet tema si napisao kako ti je kuca veca od komsijine :lol: :lol: :lol:
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#566 Re: crnci

Post by kosava »

MyTao wrote:
:lol: :lol: :lol: Na pet tema si napisao kako ti je kuca veca od komsijine :lol: :lol: :lol:
jok samo na dvije, jebi ga otplacena moja 1/1 i vila i jeste za ponositi se a sve to bez jednog zulja. :wink:
pashasolidni
Posts: 3926
Joined: 04/04/2014 14:21

#567 Re: crnci

Post by pashasolidni »

kosava wrote:
MyTao wrote:
:lol: :lol: :lol: Na pet tema si napisao kako ti je kuca veca od komsijine :lol: :lol: :lol:
jok samo na dvije, jebi ga otplacena moja 1/1 i vila i jeste za ponositi se a sve to bez jednog zulja. :wink:
...i onda kazu da su prostitutke nesretne i obespravljene...ti si dokaz da se ipak mozhe :wink:
...alal vera kraljice...trotoara :-D
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#568 Re: crnci

Post by Hajvan »

Lik koji je ovdje najgrlatiji u zažtiti crnaca, na drugoj aktuelnoj temi popljuva semite i muslimane u najcrnjrm nacističkom maniru. :lol:
User avatar
Red Wolf
Posts: 1203
Joined: 13/02/2013 14:47

#569 Re: crnci

Post by Red Wolf »

Hajvan wrote:Lik koji je ovdje najgrlatiji u zažtiti crnaca, na drugoj aktuelnoj temi popljuva semite i muslimane u najcrnjrm nacističkom maniru. :lol:
Lociraj ga :D
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#570 Re: crnci

Post by hAZNADAR »

Iz iskustva znam da ovi sto najvise vriste na rasizam su ustvari najveci rasisti i to indirektno.

Zato sto itekako dobro znaju da je najveci kriminal, anarhija, silovanja, pljacka, prljavstina, netolerancija, agresivnost,... upravo u crnackim kvartovima i od strane crnaca statisticki gledano - ali to tumace njihovom kulturom i navodnim revoltom zbog ugnjetavanja. :-)

Normalno im je da crnci jedni druge oslovljavaju sa "brother" zbog boje koze a stomak im se prevrne ako neki bijelac po istom osnovu druge bijelce nazia bracom. To je isto kao kada maloj djeci gledas kroz prste za neke stvari jer nisu dovoljno zrela - indirektno crnacku populaciju srozavas na nize ako im dopustas nesto sto nije normalno za bijelce. Isto vrijedi i za oblacenje i rijecnik kojima se crni sluze - u njihovo slucaju im je to simpa - a da se slucajno bijelac tako oblaci i ponasa - joj vidi seljacine,...

Cool je kultura crnackog geta(gdje nebi ni u snu zasli) - a groze se nase mahale.
Samozvani kosmopoliti sto samo lijece svoje komplekse. Isti ti vriste na nas nacionalizam a zmire na mnogo drugoga,...


vezano za temu,....
U biti je crnacki geto jedini razlog za ove negativnosti i negativne statistike o crncima. Geto je nesto kao nasa mahala - mjesto koje ne dopusta da si drugaciji, moderniji, civilizovaniji,.. gdje si ako ides u skolu i ucis, radis posteno, imas obzira, postujes zakon,.. - peder kojeg treba razbit. Tako da nije boja koze razlog ovih cinjenica o americkim crncima - razlog je geto. Ista ta geta imas i po Evropi sa Arapima, Turcima, Balkancima,....

U prilog temi jedan video o nasem getu u Sarajevu i kako i u kojem obimu to kod nas izgleda. U pozadini su oni likovi sto su skoro pijani izboli putnike u sarajevskom tramvaju.

https://www.youtube.com/watch?v=pLXhKi21y1o
pogledajte video i necete naci vece razlike izmedju ovog i onog sa prethodnih stranica - osim u obimu naravno.


Mozda smo i mi dzuture svi zajedno Bosanci - european niggers. :D
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#571 Re: crnci

Post by kosava »

pashasolidni wrote:
kosava wrote:
MyTao wrote:
:lol: :lol: :lol: Na pet tema si napisao kako ti je kuca veca od komsijine :lol: :lol: :lol:
jok samo na dvije, jebi ga otplacena moja 1/1 i vila i jeste za ponositi se a sve to bez jednog zulja. :wink:
...i onda kazu da su prostitutke nesretne i obespravljene...ti si dokaz da se ipak mozhe :wink:
...alal vera kraljice...trotoara :-D
A to bi trebalo mene uvrijediti :lol: :lol: :lol:
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 7994
Joined: 20/02/2013 14:14
Location: Saturn

#572 Re: crnci

Post by Cherry-Cherry »

MyTao wrote:Koji su bolesnici ovu Arapi i slicni... dodju iz svoje zemlje jer je to jedna velika rupa, zbog njihovih glupih i zaostalih zakona. Onda kad se smjeste pocnu protestirati i traziti da se uspostave njihovi glupi i zaostali zakoni koji su krivi sto je njihova zemlja jedna velika rupa. :-) :-)
MyTao wrote:Kako prepoznati rasistu... oni prvi popljuju cijelu rasu, generaliziraju, ali svaki put na kraju svog posta obavezno napisu "nisam ja rasista, samo kazem..." :D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
E ovo se zove dosljedan čovjek. :mrgreen:
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#573 Re: crnci

Post by MyTao »

Cherry-Cherry wrote:
MyTao wrote:Koji su bolesnici ovu Arapi i slicni... dodju iz svoje zemlje jer je to jedna velika rupa, zbog njihovih glupih i zaostalih zakona. Onda kad se smjeste pocnu protestirati i traziti da se uspostave njihovi glupi i zaostali zakoni koji su krivi sto je njihova zemlja jedna velika rupa. :-) :-)
MyTao wrote:Kako prepoznati rasistu... oni prvi popljuju cijelu rasu, generaliziraju, ali svaki put na kraju svog posta obavezno napisu "nisam ja rasista, samo kazem..." :D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
E ovo se zove dosljedan čovjek. :mrgreen:
Moja greska sto sam napisao Arapi, a ne muslimani.

Islam je ideologija, produkt ljudskog uma, a boja koze nesto s cim se rodis. Valjda sad skontas zasto se jedno moze kritikovati i suditi a drugo ne.
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#574 Re: crnci

Post by Towelie »

Pokazao covek na licnom primeru kako se biva rasistom. :D
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#575 Re: crnci

Post by MyTao »

Towelie wrote:Pokazao covek na licnom primeru kako se biva rasistom. :D
Zar su religije rase?
Post Reply